Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40001) schawo válasza Parci (#39999) üzenetére


schawo
titán

Nincs arról infó, hogy mikortól lehet kapni? Márciusban terveztem új masina vásárlását, nagyon úgy fest, hogy ő lesz a befutó, ha már lesz addigra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40002) Studi válasza schawo (#40001) üzenetére


Studi
addikt

A facebookon azt írta a Mintabolt, hogy februárban már kapható lesz. :)

szerk: markolatra is rákérdeztem, arra jövő héten lesz áruk.

[ Szerkesztve ]

(#40003) Tin_Shield válasza TayRol (#39993) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Távol áll tőlem hogy lebeszéljelek a 9-18-ról, frankó üveg az. A felső vége már belelóg a normál tartományba* szóval általános célra is jó lehet nem csak ultranagylátózni.
A 12-50 nekem a mérete miatt nem tetszik, ha nem kell időjárásálló kivitel és/vagy a makró, akkor inkább egy kitből bontott jóárasított Pana 12-32.

* tudom, az ekv 35 hivatalosan még nagylátó, de nekem már normálnak számít

(#40004) TayRol válasza Tin_Shield (#40003) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is az ekv 35 már bőven a mindennapokban használható gyutav. A 12-50 mérete jogos.

Vagy az uj 14-42... Bár az már 28-84...

(#40005) ati3x


ati3x
senior tag

Jójeza E-m5. Egy kép a 12-50-el, 36 mm-en F5.7 iso 200-on, 1/10s-el.. Magyarul "direkt" durván elcseszve..(tán egy kicsit bemozdult) LR-ben több mint 2,5 fényértéket húztam rá, és még mindig használható..(legalábbis szerintem) Itt két másik kép, régi Canon ssc50/1.4 manuállal f2-2.8 körül, 1/50s iso 2000-en, LR-el megpiszkálva: canon ssc 1
canon ssc 2

Ezek az utóbbi képek már bőven kielégítik az igényeimet :D

[ Szerkesztve ]

(#40006) HollyBoni válasza ati3x (#40005) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ne így linkelj képeket plíz. :O

Ezen az oldalon rámész az original-ra, képre jobb katt, kép url másolása.

[ Szerkesztve ]

(#40007) jjeahh


jjeahh
nagyúr

vótmá?
3 versus 5 axis stabilization

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40008) arn válasza jjeahh (#40007) üzenetére


arn
félisten

Ez szvsz bakfitty... Meg azt hozzatennem, hogy ezeket az idoket sose tudtam megkozeliteni. Erdekes, hogy sehol sem irnak az obik hosszarol. En mindig kikiserletezem, hogy mi a biztos pont az adott obinal, es akkor megyek alaja, ha muszaj. Ez 25osnel olyan 1/15, a 14essel 1/5, a 12essel 1/10, a 20assal 1/13ad volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40009) schawo válasza arn (#40008) üzenetére


schawo
titán

Akkor neked csak olyan másfél fé-t ad. Stab nélkül mit tartasz ki?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40010) jjeahh válasza arn (#40008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

há nekem 50-es manuál 1/10s-el még rendben van, kéttengelyes stabival :)) ezek szerint elképesztő mit el tudnék művelni egy om-d-vel...állvány nélkül csillagfotó? :DDD
szerk: már nem tom melyik topikban páran azt sem hitték el nekem mondjuk, hogy lehet kézből makró-fókuszsorozatot csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40011) MrChris válasza jjeahh (#40010) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja ez nagyon egyén és éppeni testi állapot függő :) Nálam változó, van mikor megy a 20-assal az 1/5 de máskor az 1/15 is picit bemozdul. Kamera súlynövelés vajon mennyit javítana?

(#40012) Lassú Víz válasza jjeahh (#40010) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát kézből 10 képes sorozat, mindegyik 1 mm arrébb mint az előző az elég érdekes. Nem te vagy robotzsaru vagy a terminátor :DD ?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40013) ati3x válasza Parci (#39999) üzenetére


ati3x
senior tag

Jam.. Amit írsz igaz rám is.. Az én igényeimet bőven kielégítené ez az új palacsinta 14-42, vagy 12-32, 25/1.8, 45/1.8 as sor.. Ugye a 12-50 meg jó makrózni (már amennyit én makrózom) meg ha esetleg valami "nedvesebb" túrára mennék.. Em-10 nálam már nem játszik, ;] , De véleményem szerint jó kis gép lett.. Tuti ezt választanám..

Más.. Feltettem az E-m5re a v2.0-át. Pont jókor jött :D Tegnap 2 óra alatt esett 20 centi hó.. (Végre.. :D ) Szal, lett benne low azaz iso100.. Kérdés: ez most valódi iso100, vagy csak a szokásos szoftveres trükközés? Várom a focus peaking update-t is, ugye van egy "kazal" régi manuálom..

(#40014) arn válasza schawo (#40009) üzenetére


arn
félisten

A reciprokot biztosan :D illetve hosszabb fokusznal a pl2nel azt is inkabb feleztem, mert ugy is bemozdultak. Meg ez nem jelenti azt, hogy ne menne kevesebb is, csak ezek a szinte 100%os ertekek. Ha nincs ido csekkolasra, akkor sem szeretnek bemozdult kepeket.

Igy azt hiszem ertheto, hogy miert kardinalis kerdes nekem a stab :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40015) Lassú Víz válasza ati3x (#40013) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az alacsony ISO-t a vas dönti el. Ha eddig nem volt kitiltva, akkor a rawban lévő tartalékból húzzák vissza az túlexponálódott részeket.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40016) madgie válasza arn (#40008) üzenetére


madgie
titán

LX7-tel a minap tartottam ki kicsavart testpozícióban 1/5-öt... 50mm-en :D

Studi: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40017) Studi válasza madgie (#40016) üzenetére


Studi
addikt

A jó szabolcsi párlatok... :DDD

(#40018) jmakk válasza Lassú Víz (#40015) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor ez az ISO100 kiterjesztés gyakorlatilag egyenlő azzal, mintha ISO200-t használnék és fixen ráadnék 1FE expókompenzációt minden képemre? Aztán rawból majd vissza visszahúzom a feldolgozó progiban?

(#40019) jjeahh válasza Lassú Víz (#40012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oké, annyira azért nem brutál makrók, csak kisebb gombák, ez pl. asszem 6 képből van lőve, így nem tom már kb. mekkorák lehettek, de talán elég viszonyítási alapnak, hogy az a zöld izé körülötte moha...szal csodákra én sem vagyok képes :( de egy om-d-vel sztem simán tudnék makrózni állvány nélkül, főleg mert szinte mindig le kell tenni a cuccot és úgy tologatni...sőt, legtöbbször be kell ásnom a földbe, hogy egy szinten legyen kb. a gombacskákkal :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40020) madgie válasza jjeahh (#40019) üzenetére


madgie
titán

Nyugi, lélegezz lassan, kifújás végén kicsit kitart, katt, no meg guggolva is meg tudod támasztani a könyököd jobb esetben.

Meg igyál egy felest előtte... a többi rizsa :DDD

(#40021) arn válasza schawo (#40009) üzenetére


arn
félisten

Harmadokkal szamolva amugy 1 1/3 - 2 1/3. Majd megnezem, hogy amugy mennyi menne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40022) FEDman válasza arn (#40008) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig írják minden sorozat előtt, hogy milyen obikat használtak.
12/2 - 25/1,8 - 45/2,8

(#40023) ROBOTER válasza arn (#40008) üzenetére


ROBOTER
addikt

Videóban eléggé más az eredmény. Még szerencse, hogy Olyt nem a videóért vesznek.

(#40024) ati3x válasza Lassú Víz (#40015) üzenetére


ati3x
senior tag

Magyarul ha RAW-ban fótózok, akkor spelar ingen roll.. Azaz tök mindegy, ez a RAW-ot nem érinti.. :D

(#40025) gorgo válasza TayRol (#39983) üzenetére


gorgo
őstag

Megmondom őszintén, soha fel nem csavartam beltérben. 88.5° vízszintes látószög (90.0° 2:3-os multiaspin) ennyit lát. Drága? Akinek nem elég vehet sokkal drágábbat és sokkal nagyobbat. Kicsit úgy vagyok vele, hogy egyik szemem sír hogy eladom, másik meg azért, ha látja mennyi lé áll az üvegekben...
Én túrázáshoz használtam, oda első osztályú. Tavaly a Dolomitokban 95%-ban ez volt fent, 5%-ban a 45-ös. Igaz, f7.1-re rekeszeltem, de volt bőven fény, és tájképeknél előny a nagy mélységélesség, meg persze a sarkok is javulnak. Aztán megfogadtam, hogy visszamegyek (álom hely) legközelebb viszek egy halszemet is! :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40026) TayRol válasza gorgo (#40025) üzenetére


TayRol
veterán

elég jó! :)

(#40027) FEDman


FEDman
addikt

Az megvan, hogy az E-M10 EVF lag szempontjából nagyjából a Fuji X-T1 szintjén van? :Y

Azaz ilyen téren nem csak az E-M5-nél, de az E-M1-nél is jobb?

Ha valaki csak AF-es rendszer üvegeket használ akkor ez talán fontosabb is, mint a kicsit nagyobb méret és felbontás. :U

[ Szerkesztve ]

(#40028) Parci válasza FEDman (#40027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wow. azért az e-m1 keresője nem kicsit nagyobb, hanem sokkal, 1,15x vs. 1,4x. de az e-m10 így is igazi homerun...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40029) FEDman válasza Parci (#40028) üzenetére


FEDman
addikt

AF-es obik mellett nekem elég lenne a közepes méret is. Főleg ha cserébe kisebb EVF lag-et kapok. :)

E-M1: 0,029s
E-M10: 0,007s

(#40030) HollyBoni válasza FEDman (#40029) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mi az az EVF lag? :B

(#40031) Parci válasza FEDman (#40029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komoly. állat lett az e-m10, fognak majd nézni a mintaboltosok, hogy viszi a nép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40032) Studi válasza Parci (#40028) üzenetére


Studi
addikt

Off: ezeket a szorzókat hogy számolják? Mihez képest 1,15?

[ Szerkesztve ]

(#40033) Mercutio_ válasza FEDman (#40027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Újabb szög a G3 koporsójába :((( már csak a gyengébb AF-ben - és a józan észben - reménykede , vagy egy brutális GX7 áresésben ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40034) Studi válasza HollyBoni (#40030) üzenetére


Studi
addikt

A (nem üveg) bele nézőke késlekedése.

(#40035) Gondwana válasza Studi (#40032) üzenetére


Gondwana
addikt

Hàt, az 1-hez :)
7D-vel 50mm-en két szemmel nézve egyező perspektìvàt làtok, erre talàn 0.77x-et adtak meg, de ott egy 1.6x is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40036) Parci válasza Gondwana (#40035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

praktikus összehasonlításhoz: szenzorátlóhoz viszonyított, ekv. 50 mm-en. szóval ff 0,7x = mft 1,4x (ha jól tudom, de leginkább nem tudom pontosan)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40037) FEDman válasza Studi (#40032) üzenetére


FEDman
addikt

Az a 43-as szenzorhoz képesti adat.
FF-re vonatkoztatva megfelelő nagyítások:

E-M5, E-M10: 0,58x
Canon 7D: 0,63x
E-M1: 0,74x
X-T1: 0,77x

(#40038) schawo válasza FEDman (#40037) üzenetére


schawo
titán

Ezek a nagyítások ekv. 50mm objektív esetén érvényesek. Tehát mft esetén 25mm-es, Canon esetén 31mm, Fuji esetén 33mm-es objektív használata mellett.
1x azt jelenti, hogy egyik szemmel a kukkerbe belenézve, és a másikkal mellette elnézve a két szemmel ugyanazt a perspektívát látod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40039) nord_ válasza schawo (#40038) üzenetére


nord_
veterán

Ez egyértelmű, minden gyártó így adja meg. ;)

(#40040) schawo válasza schawo (#40038) üzenetére


schawo
titán

Tehát az e-m5 (és az e-m10) a 45mm-essel hozza kábé az 1x nagyítást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40041) Schanyee


Schanyee
senior tag

Újabbe érdekes tapasztalatom van a 20-as Pana fixszel, ha a Pana g3-mat fektetve tartom úgy fókuszál ahogy kell, ha állítva tartom a vázat akkor szinte nem is talál fókuszt ttöbb mint 1mp alatt se.

(#40042) gorgo válasza Schanyee (#40041) üzenetére


gorgo
őstag

ez kicsit olyan fekete mágia+voodoo, de mit lehet tudni, vannak megmagyarázhatatlan dolgok. Pont panán nem talál fókuszt...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40043) TayRol


TayRol
veterán

Akinek van G6 masinaja, meg van vele elégedve? :) Illetve ez a 14-140 II mennyire kompromisszumos megoldás, mint utazó zoom?

(#40044) arn válasza TayRol (#40043) üzenetére


arn
félisten

Mint utazo zoom, nem kompromisszumos, mivel erre talaltak ki :) kb egykutya a 14-150el

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40045) TayRol válasza arn (#40044) üzenetére


TayRol
veterán

Azt hittem, hogy kicsit jobb. Annyira rá voltak páran kattanva.:)

(#40046) Parci válasza TayRol (#40045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég bitang ám a 14-150 is... értem én, hogy 12-120/2,8 zsebméretben a minimum :P, de ha ezt félretesszük, mit adtak nekünk a rómaiak? szóval jók ezek az üvegek, 25-45 mm között vágnak, mint a beretve, és a többi is totál vállalható.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40047) arn válasza TayRol (#40045) üzenetére


arn
félisten

rendesen meg nem volt idom letesztelni, de nagylato resze a pananak tunik jobbnak, a tele resze meg az olympusnakl. normal reszen nagyon hasonloak - itt a legerosebbek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40048) rbalint88 válasza TayRol (#40045) üzenetére


rbalint88
addikt

G3-mal tudok egyet kölcsönadni próbához, ha gondolod

(#40049) .: JuSzT :. válasza TayRol (#40043) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nálam az elégedettségben mindig jelentős tényező az ár/érték. És amennyiért most jöttek ezek a vázak ,azért elég jók. Szar idő miatt nem volt időm még nagyon tesztelni, de a fogása az nagyon patent, meg elég kezes rögtön elsőre. Igaz G3 ról váltottam, szóval nem volt sok újdonság a menü , kezelés.

Jó gép

(#40050) TayRol válasza rbalint88 (#40048) üzenetére


TayRol
veterán

majd ha ráérsz valamikor, egy próba erejéig érdekel! :K ezek szerint nem rossz...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.