Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) Parci válasza rumos14 (#1000) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sigma is jó, ha jó az af, de sokszor nem az. a pentax-tokina verzióban pont az a frankó, hogy sdm obit és (elvileg) másfajta bevonatokat kapott, ami a tokina két fő hibája. csak hát tényleg az van, hogy az e-pl1 elkényeztetett. könnyű, kis helyre elfér stb. egyszerűen irreális nekem már egy ekkora dög.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1002) FEDman válasza Parci (#999) üzenetére


FEDman
addikt

Évekig hívtam, nagyítottam otthon ff filmet. A legjobb bolt talán a Syres volt, itt a vegyszerektől a negatívokig volt minden és ahogy elnézem ez még most is így van.

(#1003) FEDman válasza rumos14 (#1000) üzenetére


FEDman
addikt

A jobb oldali az asszonyé. ;)
No de én nem is ezzel szoktam elkápráztatni a lányokat! :DDD

(#1004) Parci válasza FEDman (#1002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. valószínűleg nem ugrom rá a témára (ha meg igen, akkor ott a nikon f3 + ai-s obik, miért vennék egy tök új drága voigtlander szettet?), de azért nem árt tájékozódni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1005) madgie válasza Parci (#1004) üzenetére


madgie
titán

Nekem most is ott van két Nokton az ebay figyelőben, persze 90%, hogy égbe megy az áruk a végére, de ha valami véletlen folytán mégsem, akkor ott leszek :))

(#1006) Parci válasza madgie (#1005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

40/1,4? mennyiért reméled levadászni őket?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1007) madgie válasza Parci (#1006) üzenetére


madgie
titán

Nem remélek én semmit, ilyenkor csak figyelek :)

Persze a GH1 is árfigyelésnek indult :D

(#1008) Messer22 válasza madgie (#1007) üzenetére


Messer22
senior tag

Te csak figyelgessél szorgalmasan :)
Aztán majd egyszer csak látunk érdekes képeket tőled :))

Messer

(#1009) FEDman válasza madgie (#1007) üzenetére


FEDman
addikt

Ha netán olyan hatékonyan sikerülne megfigyelés, hogy végül megnyered mindkét Noktont akkor majd gondolj rám! :DDD

(#1010) madgie válasza Messer22 (#1008) üzenetére


madgie
titán

Elég szomorú, hogy szinte már csak akkor fotózom, ha valami új cucc kerül hozzám :DDD

FEDman: nem szabad felverni az árakat, majd a végén elválik :)

[ Szerkesztve ]

(#1011) Mercutio_ válasza Parci (#996) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehheh, pofás obi, ha a G3 nem bukkant volna fel én ezt a vázsapkát szereztem volna be, de most nagyon úgy néz ki, hogy a 20/1.7 a G3 új szenzorával szépen fog teljesíteni, így ez ugrik.

Mivel m4/3-ra nincs fényerős alapzoom és tartok tőle nem is lesz, vagy csak megfizethetetlen áron, így valami DSLR-re szükség lesz, azt, hogy marad a Pentax vagy egy D5100 lesz szintén Tamron 17-50/2.8-cal még nem tudom, az egyiknél (K-r) az AF-probléma zavar, a másiknál (D5100) az egérlyuknyi kereső :U

Pentax K-5 helyett én Nikon D7000-t vennék, és rá a Sigma 50-150/2.8-at vagy használtan Tokina 50-135-öt, ha ki lehet még fogni :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1012) Messer22 válasza Mercutio_ (#1011) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha nem sportra kell, veszel hozzá egy 14-54II-t és boldogan fotózgatsz :)

Messer

(#1013) Parci válasza Mercutio_ (#1011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értem, hogy egy 40/2,8 és egy 20/1,7 hogyan helyettesítik egymást.. :)
tokina 50-135-tel két gond van: szar af, flare/ca. mindkettőt javítja a pentax-féle verzió.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1014) Mercutio_ válasza Messer22 (#1012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Adaptterrel már se méretben se súlyban, és főleg árban nem lesz egy főnyeremény, meg nem tudom mennyire lassú az AF így :U

Parci: A GF1 szenzorán a 2X szorzó és a gyengébb magasISO-s teljesítmény miatt kevés fényben a 20/1.7 elmarad a 40/2.8-tól, igaz látószögben van némi eltérés, de...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1015) FEDman válasza Parci (#1013) üzenetére


FEDman
addikt

Nem mondanám, hogy pl CA-ban túl nagy különbség lenne a kettő között. :N

Pentax

Tokina

(#1016) Messer22 válasza Mercutio_ (#1014) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Ja
De más pro obi, ami tudja a cdaf-et nem nagyon van :(
Nem olyan lassúak a cdaf-es 4/3-os obik, a G3 meg fejlettebb af-t kapott.
A 70-300 van olyan gyors micro vázon, mint az E510-en. igaz az nem épp sebesség bajnok obi.

Messer

(#1017) Parci válasza FEDman (#1015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor a bevonat mégsem más. marad az af motor (ja, és az időjárásállóság), az is fontos. de amúgy sem veszek egyikből sem, csak mondtam, hogy a pentax-verziónak nincs hátránya a tokinához képest.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1018) Parci válasza Mercutio_ (#1014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor már végképp nem tudlak követni. :) mire tetted volna fel a 40/2,8-ast?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1019) rumos14 válasza FEDman (#1003) üzenetére


rumos14
nagyúr

na igen, van különbség... 24/1.8 van a 30D-n?
persze ettől még a G1 sem lesz zsebrevágható, tehát egy plust táskát magaddal kell vinned, de súlyban lényegesen kedvezőbb az összkép.

(#1020) rumos14 válasza Mercutio_ (#1011) üzenetére


rumos14
nagyúr

Nikonnya már volt/van Parcinak, Pentax még talán nem, azért írta a K-5-öt :) mondjuk tényleg elég baba egy váz...
Sigma 50-150-ről több helyen hallottam h decenteres, továbbá vagy az elején, vagy a végén tutira nem pontos az AF. de ha mégis, akkor 100 felett nyitva már eléggé lágyacska. nem értem amúgy, hogy a C/N/többiek miért nem csinálnak ilyen obikat.

(#1021) Parci válasza rumos14 (#1019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem egyébként ott a nagy különbség a méretnél például, hogy az e-pl1 szet befér a hátizsákomba a több egyéb cuccal együtt (ruha, kaja stb.), míg a d200 + 16-85 vr kb. kitölti az egészet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1022) Szulita28 válasza Parci (#1021) üzenetére


Szulita28
senior tag

A K5 + vmi Limited szintén beférne a kaja mellé, nem? Ultrazoommal persze esélytelen :)
A Pentax-szal a legnagyobb bajom az árazása. Pedig a K10D milyen jó alternatíva volt, pont amiatt, h pillanatok alatt leesett az ára. Ehhez képest a K5.. Semmi észérv nem szól mellette a D7000-rel szemben, az árkülönbséget figyelembe véve (az időjárás-állóság is csak a 16-50-nel együtt).
És az obik.. szörnyű árcéduláik vannak.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1023) Degeczi válasza Szulita28 (#1022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, a K10-re gyakran mondták is, h "a szegény ember D200-a" (amíg a D200 új és drága volt, persze)

(#1024) Parci válasza Szulita28 (#1022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, drága, ennyiért nem veszünk gépet, nem ez a munkánk. :) a limitedek dettó, ki a fene akar 150-200e ft / db áron üvegeket vásárolni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1025) Szulita28 válasza FEDman (#1015) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ja. Úgy, ahogy van, szar mind a kettő :D (de hát Tokina alapaxiómák: built like a tank, very high CA's)

Amúgy az SDM-et a leglassabb UH-s mocinak mondják a gyáriak között (USM, SSM, SWM, SWD, sőt, még a HSM is). Bár ebben Mercutio kartács biztos többet tud mondani.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1026) Szulita28 válasza Degeczi (#1023) üzenetére


Szulita28
senior tag

A K10D volt az egyetlen olyan váz, amit mikor még nem ismertem, és először a kezembe fogtam, az ugrott be: húúú, vazze, ez kell nekem :K (akkor még nem volt DSLR-em)
De azután mégsem az lett.

Parci,
ja, kiba drágák, de legalább használtan sem lehet őket megvenni, mert gyak. nincsenek :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1027) nord_


nord_
veterán

http://www.stevehuffphoto.com/2011/05/17/user-report-an-alternative-view-of-the-fuji-x100-by-david-babsky/

(Azért nem OFF, mert van benne m4/3 is. :) )

(#1028) FEDman válasza rumos14 (#1019) üzenetére


FEDman
addikt

Ehh, mindig ez a zsebrevághatóság. :(
:DDD

Már mikor még csak az mFT koncepcióját jelentették be én már akkor se gondoltam, hogy ezek amolyan zsebkompaktok lesznek és ami engem illet nem is a méret volt a legfőbb oka hogy végül elcsábultam. Persze nem mondom, azért értékelem én is a kisseb méretet és súlyt. :))

A Sigma is 20-as.

(#1029) nord_ válasza Szulita28 (#1026) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, anno én is majdnem beleugrottam egybe. :) De visszatartott a többek közt a 2.4/70 Limited vs Nikkor 1.8/85...

(#1030) madgie válasza rumos14 (#1019) üzenetére


madgie
titán

"tehát egy plust táskát magaddal kell vinned"

Nem, nem kell :) Egy táska mindenképpen kell nekem a melóba, abban van a kaja, a plusz szemüveg (nyáron napszemdzsó) és az esernyő. Ezek mellé bónuszban befér a G(H)1 és három kis objektív. Na ezt nem tudtam megcsinálni egy DSLR-rel sem :D

(#1031) FEDman válasza Szulita28 (#1025) üzenetére


FEDman
addikt

Azt azért nem mondanám. Sőt ami azt illeti én anno erősen gondolkoztam egy Tokina 50-135 beszerzésén! A Tokina 12-24-emet is imádtam, szóval nem vagyok egy CA érzékeny alkat. :DDD

(#1032) nord_ válasza madgie (#1030) üzenetére


nord_
veterán

:K :K :K

(#1033) Szulita28 válasza nord_ (#1029) üzenetére


Szulita28
senior tag

Azóta is bánom, h eladtam a 85 f1.8-at. Milyen jó lenne most (is) :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1034) Szulita28 válasza madgie (#1030) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én már évek óta nem hordok táskát. Lehet, vissza kéne szoknom rá :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1035) Degeczi válasza FEDman (#1031) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nikonon én is szeretem az 50-135-öt, sosem zavart a CA-ja (igaz, a Nikonok már jó ideje automatikusan korrigálják JPG-ben, RAW-ban pedig az NX)

(#1036) Szulita28 válasza FEDman (#1031) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én is szerettem a 12-24-et. Amikor el akartam adni, mindig épp jött egy alkalom, amihez használtam, és rájöttem, h nagyon jó kis obi az :)

Néztem a Pana Leica 25 f1.4-et, az is CA-zik ám rendesen (a PH-teszt szerint). Gondolkodni én is gondolkodtam ám sok mindenem. Gondolatban 3 rendszerem van jelenleg :DD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1037) FEDman válasza Degeczi (#1035) üzenetére


FEDman
addikt

Ha már mindenki 85-ösözik akkor elmesélem, hogy anno mikor a tükrös gépemre gondolkoztam beszerezni egy Tokina 50-135 akkor abból az lett, hogy végül egy Sigma 50-150/2,8-at próbáltam ki. Optikailag remek volt, de egyik végén frontos volt, a másikon back-es úgyhógy hagytam a ... és végül inkább vettem egy 85/1,8-at. :DDD

(#1038) FEDman


FEDman
addikt

Pici is, fényerős is, Limited 21/3,2! :DDD

(#1039) SpongyaBob válasza Szulita28 (#1036) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A PH készített PanaLeica 25 F1.4 tesztet? :) Nem lelem :B

FEDman: ez az obi minden, csak pont az nem amit felsoroltál :DDD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1040) Parci válasza Degeczi (#1035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak nikon obiknál korrigálják automatikusan a nikon vázak?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1041) madgie válasza SpongyaBob (#1039) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a Photozone-ra gondolt :D

(#1042) SpongyaBob válasza madgie (#1041) üzenetére


SpongyaBob
veterán

ööö basszus :D Ezt csak röpke 1000x láttam kb. :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1043) Degeczi válasza Parci (#1040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a CA-t bármilyen obival, a torzítást csak Nikonok esetén (ill. azt nem is mindegyik modell teszi, pl. a D300 még egyáltalán nem, a D90 kézzel indítva, asszem a D5000-től kezdve állítható be automatikusra)

(#1044) Degeczi válasza FEDman (#1037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Camera Kft-nél be tudják kalibrálni a Sigma 50-150-et mindkét végére, így ez megoldható

én annak idején azért nem választottam, mert D90-en bizonytalan volt a próbált példány, nem mindig tévesztett

(#1045) FEDman válasza Degeczi (#1044) üzenetére


FEDman
addikt

Megjárta C Kft-t is, de kalibrálás se sokat segített, a zoom átfogása közepén pontos lett, a többiről meg inkább ne is beszéljünk. :DDD

(#1046) rumos14 válasza madgie (#1030) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem az aktatasiba egy m4/3 palival még elférne, de más nem nagyon. magamat ismerve hiányozna a zoom meg mondjuk munkából hazafelé nem nagyon szoktam kattintgatni :)

(#1047) FEDman válasza madgie (#1041) üzenetére


FEDman
addikt

Részben jól emlékszik, mert bár külön 25/1,4 teszt nem volt a pixinfon, de az L10-es teszthez kaptak egy PanaLeciát. Jól emlékszem rá mert baromi kíváncsi voltam a képére és mikor ezek után megláttam a galériába azt pár szem szénné rekeszelt képet..
Próbálok finoman fogalmazni..
mondjuk úgy nem arra voltam kíváncsi, hogy f8 rekeszen mit tud a cucc.. :DDD

(#1048) Szulita28 válasza FEDman (#1037) üzenetére


Szulita28
senior tag

Állítólag nem is lehet rendesen bekalibrálni. Választhatsz, h melyik végét akarod pontosra; a másik biztos pontatlan lesz :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1049) Szulita28 válasza rumos14 (#1046) üzenetére


Szulita28
senior tag

És munkába menet? :DDD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1050) rumos14 válasza Degeczi (#1035) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerk: tárgytalan már

Krisz, munkába menet a napi feladatokat gondolom végig :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.