Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29801) scarabaeus válasza n.andras74 (#29800) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nálunk 160 ezer Ft-nál.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29802) madgie válasza n.andras74 (#29800) üzenetére


madgie
titán

Azt se vettem volna meg annyiért, ezt sem fogom. fogják ezt még 399 dollárért kifutóként árulni :)

(#29803) .mf válasza madgie (#29798) üzenetére


.mf
veterán

Ott van egy másik hírben is -- egy francia bolt adatbázisából már véletlenül kiderült, hogy 999 € lesz a váz.

Nagyon ígéretes, de megvárom még a teszteket. Még van néhány ismeretlen az egyenletben (egy "valakinek a valakijétől úgy hallottam, hogy jó a szenzor" pletykának jó, de vásárolni nem ez alapján fogok. A stabi, EVF is még kérdőjeles, hogy milyen. Nehogy megint olyan legyen, mint a Pana sok más termékénél, a fórumokban előre felfokozott hype után csalódást keltett -- hiába volt mégis valamennyi fejlődés, javulás, csak nem annyi, mint amilyen irreálisan sokat vártak tőle).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29804) n.andras74 válasza madgie (#29802) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Ezért most vettem a GX1et.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29805) k1csi válasza FEDman (#29792) üzenetére


k1csi
senior tag

Nagyon komoly, bár szinte biztos jó ideig meghaladja azt az árat amit egy vázért hajlandó vagyok adni.
Viszont egyre jobb mFT vázak jönnek ki, tényleg lesz miben válogatni.

Ez már fázis AF-es lesz vagy még kontrasztdetekciós?

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29806) Parci válasza FEDman (#29797) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tiltes evf számomra inkább hátrány, megmondom őszintén. főleg mozgatható lcd mellett. az 1/8000s klassz, bár már rég elektronikus zárakkal kéne nyomulnunk még jobb záridőkkel. az af tényleg frankó, de azért várjuk meg a következő generációs pd-af-eket is. a nex-6 sem mai csirke (sőt, tulajdonképpen az egy olcsóbb nex-7), szóval biztos a sony sem aludt az elmúlt években.

mindent összevetve szerintem ez csak simán egy aktuálisan korrekt, jól specifikált váz lesz. semmi világmegváltás. az e-p5 sem az, egyszerűen csak érett/jó. az biztos, hogy ezzel a két vázzal a féltéglák kedvelői komoly választási lehetőségeket kaptak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29807) n.andras74 válasza k1csi (#29805) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Miért a GX1 AF neked lassú?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29808) Parci válasza n.andras74 (#29807) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

követő af-ben? igen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29809) FEDman válasza .mf (#29803) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, az ilyen hangzatos kijelentéseket érdemes óvatosan kezelni. Legtöbbször kiderül, hogy a kijelentés ugyan igaz volt, csak lecsippentették hír második felét amivel együtt már mindjárt árnyalódik kép.

A leggyakoribb eset:

(FT5)
Az eddig mért legalacsonyabb zajszint minden iso-n... és ami lemaradt ...jpegben vizsgálva a új zajszűrésnek "hála".

:D

(#29810) Freddy76


Freddy76
addikt

Nnna, lassan tényleg érik a dslr (újabb) cseréje...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29811) Studi válasza Parci (#29806) üzenetére


Studi
addikt

Én szimbolikus jelentőséget tudatok ennek a váznak: ezzel most már tényleg mindenféle váz meg van az mft rendszerben.

(#29812) k1csi válasza n.andras74 (#29807) üzenetére


k1csi
senior tag

Ahogy Parci is írta követő módban igen (legalábbis a GH2, GX1-et nem tudom) és elképzelem a gyors videó átélezést amikor máshova teszem a fókuszt az érintőkijelzőn mindenféle hunting kockázat nélkül.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29813) madgie válasza Parci (#29808) üzenetére


madgie
titán

C-AF nekem még 40D-n is használhatatlannak tűnt, persze nem kizárt a júzererror sem, nem vagyok sportfotós.

(#29814) FEDman válasza Parci (#29806) üzenetére


FEDman
addikt

Örülnék én is egy jól használható elektronikus zárnak, de a Pana eddigi megoldásaiból látszik, hogy ez nem egyszerűen szándék kérdése, hanem jelenleg még egyszerűen fizikálisan okoz gondot ennek a kivitelezése. Minél nagyobb a szenzor annál nehezebb megoldani az ehhez szükséges gyors szenzorkiolvasást. Nem véletlen, hogy jelenleg csak az 1" szenzoros Nikon 1-ben van normális e zár. A picit nagyobb szenzoros Panáknál meg már helyzettől függően gondot okoz a rolling shutter effect. APS-C vázakban meg egyáltalán nincs még.

(#29815) Warter válasza n.andras74 (#29804) üzenetére


Warter
őstag

2 éve GF2-őt vettem, most GX1-et, meg van a következő gépem 2015-re. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29816) n.andras74 válasza Parci (#29808) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Azt még soha nem használtam...megmondom a gyereknek hogy álljon meg és expo:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29817) k1csi


k1csi
senior tag

Egyébként az 1k eurós ár barátibb indulónak tűnik nekem mint az EP5 ahol a kereső külön vastagon árazott.

http://www.eoshd.com/content/10870/panasonic-gx7-to-feature-video-to-gh3-standard-yet-has-in-body-stabilisation

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29818) Parci válasza madgie (#29813) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ismerem a 40d-t, de a d300 (meg most már a d7100 is) kemény a témában. a nikon 1 is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29819) FEDman válasza Parci (#29818) üzenetére


FEDman
addikt

Sok fényben biztosan szépen teszi a dolgát a Nikon követő AF-e, de azért én úgy vagyok ezzel, hogy előbb a gyártók oldják meg a gyors penge S-AF-et (legyen gyors, határozott és mindezt nem csak napsütésben), aztán beszélhetünk a C-AF-ről is. :DDD
Ez eddig szinte csak a Pana/Oly párosnak sikerült, mindenki más csak kullog ilyen téren mögöttük, beleértve a Nikont is.

Nikon 1 V2

Olympus E-P5

Persze ehhez hozzá tartozik, hogy engem a követő AF sose izgatott igazán.

(#29820) madgie válasza Parci (#29818) üzenetére


madgie
titán

Igazából csak próbálgattam párszor (mert nem vagyok varrógép-párti), de szembe kocogó lyánykánál is képes volt a 6.5 fps-es sorozatból 3-4-et mellélőni. Mondjuk lehet 3rd party obi volt rajta, azok a gőzgépek az ilyesmire is érzékenyek :DDD

szerk: D300-on például sose próbáltam a követő AF-et, S-AF-ben viszont nem volt nagy szám a 40D mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29821) hegyimorc válasza madgie (#29820) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"D300-on például sose próbáltam a követő AF-et"

Én igen. Jól csinálta. ( független AF és expogombbal )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29822) Parci válasza FEDman (#29819) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

s-af-nél valóban fontos a pontosság és jól beállíthatóság, de a sebesség - nekem - már nem. c-af-nél ezzel szemben igen. a pana az előbbiben jó minden körülmények között. a nikon 1 mindkettőben, de csak jó fénynél. mindenesetre a "bitang af" kicsit leegyszerűsítő megfogalmazása a pana af-jének szvsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29823) FEDman válasza Parci (#29822) üzenetére


FEDman
addikt

Már hogyne lenne fontos S-AF mellett a gyorsaság? Egyszeri AF-et nem kizárólag statikus szobrok fotózásakor használom. :D

Valószínű itt is csak arról van szó hogy nagyon eltérőek az igényeink e téren. Mikor jó AF-ről beszélünk akkor én a S-AF-et, azon belül is a low light AF tartom fontosabbnak, te pedig a követő AF-re helyezel sokkal nagyobb hangsúlyt. :)

(#29824) Parci válasza FEDman (#29823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nekem is az s-af a fontos. azon belül is csak a pontosság. tehát a pana nekem ideális. ettől még ne csináljunk úgy, mintha a c-af-ben nem középszar volna a pana és ne volna sokkal jobb alternatíva. illetve jó fénynél s-af-ben is van gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29825) Szulita28 válasza Parci (#29806) üzenetére


Szulita28
senior tag

a tiltes evf számomra inkább hátrány, megmondom őszintén. főleg mozgatható lcd mellett.

Ennek így én sem látom - elméletben - az értelmét. Aztán lehet, majd a gyakorlat megcáfol :) Egyelőre sokkal inkább X-E2 tiltes LCD-vel, de kétségtelenül tetszik ez a GX7 is. Az obipark az mFT mellett szól.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#29826) FEDman válasza Parci (#29824) üzenetére


FEDman
addikt

Tudom hogy nagyon érzékeny vagy arra ha valaki épp nem dicséri a Nikon-t, de azt hiszem hogy most nagyon elbeszélünk egymás mellett. :)
Tőlem akár házhoz is jöhetnek a Nikon mérnökei kiselőadást tartani a remek Nikon 1-es követő AF-ről, engem az se érdekelne. Én már a DSLR gépeimen se használtam soha a követő AF-et akkor miért most kezdene ez érdekelni? :U
Ellenben a gyors határozott S-AF-et én nagyra tudom értékelni. Különös tekintettel low-light szituációkra, mert én sokat fotózok ilyen körülmények között. Ilyen feltételek mellett viszont azt hiszem elég érthető, hogy miért a Panát tartom a legjobbnak.

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem ismerném el a Nikon erősségeit, pl. a jó fényben ügyes követő AF-et, csak hát mire megyek egy olyan erősséggel amit én soha nem használnék ki? :)
Főleg úgy hogy a nekem fontos területeken meg közben gyengébben teljesít a Panánál, mint pl a low light AF.

De objektívek felől hasonlóan viszonyulok a Nikonhoz. Fix obikat szeretem meg a kis mélységélességet. Na ilyen téren a Nikon a 18,5/1,8-cal és a 32/1,2-vel szintén jó időre elfelejthet engem. Az én szemszögemből mind a kettő kiábrándító, az egyik a mélységélesség, a másik az ára miatt esik ki.

Ezzel szemben neked például remek választás lehet a Nikon 1, mert szereted a túra zoom obikat és a hát az új kompakt Nikon 10-100 nagyon jól sikerült. Ezen felül te jellemzően jó fényben szoktál fotózni a kirándulásaid alatt, azaz velem ellentétben te pont ki tudnád használni a Nikon 1 rendszer igazi erősségeit.

Ebből is látszik, hogy mivel sokfélék vagyunk, sokféle igénnyel így nincs is olyan hogy tökéletes gép illetve rendszer. :N

Már csak ezért se szeretek a tipikus fórumos kérdésre hogy akkor melyiket vegyem még csak válaszolni se, mert mit tudom én adott embernek épp mire van szüksége. :)

(#29827) Parci válasza FEDman (#29826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát nem is erre hápogtam, csak arra, hogy pana = bitang af. úgy már helyes, hogy pana = számomra bitang af. de amúgy tényleg a szart pofozgatjuk, pontosan tudjuk, hogy mi az igénye a másiknak. ráadásul mondom, én is s-af gyerek vagyok.

viszont nem vagyok nikon-mán, a nikon 1 távolról sem tökéletes, egyszerűen csak nem álltam be az izomból fikázók sorába, mert van, amiben meg az a legjobb. záridő és af jó fényben ilyen, és .nef fájlokat is a nikon csinál a legjobban :DDD

simán megvennék egy samsung vázat is, vagy pana, vagy oly, vagy nikon. canont nem szívesen, de jó pénzért bármit. :DDD

legyen kompakt és jó superzoom, legyen kompakt és jó nagylátó és legyen egy fényerős normál és portré fix. ebből persze csak a superzoomot használnám és néha a nagylátót, úgyhogy jobb is egy kompakt... :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29828) FEDman válasza Szulita28 (#29825) üzenetére


FEDman
addikt

Mondjuk a déli órákban mikor vadul felülről süt a nap és alacsony szögből kell fotózni akkor azért egy dönthető kijelző mellett is jól jöhet az a tiltes EVF. Ettől függetlenül tényleg nem egy létkérdés. Jó ha van, de én se ez alapján választok gépet az biztos. :)

(#29829) FEDman válasza Parci (#29827) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor kifejtem kicsit bővebben a Pana a mirrorless gépek között kevés fényben bitang jó AF-fel rendelkezik, így már kellően precíz voltam? :D

Ja és ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy minden más ilyen téren teljesen használhatatlan. Egyáltalán nem azok. Látod a Fuji felé is folyamatosan kacsingatok, pedig AF-ben a sok javítással együtt is le vannak maradva. Az ügyes Pana AF-et nagyra értékelem, de ez nyilván csak egy tulajdonság a sok közül.

(#29830) Parci válasza FEDman (#29829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ma már nagyon sok nyálcsorgatós rendszer van, a vázak egyre érettebbek stb. obiból is vannak jók (kivéve a sony-t :DDD). viszont közben az én preferenciáim is átalakultak, például egész egyszerűen nem vagyok hajlandó súlyos százezreket költeni erre az egészre. sűrűn imádkozom, hogy ősszel jöjjön legalább egy igazán jó kompakt. ha véletlenül egy nikon lesz az (kevés esélyt látok rá), +1 pont nekem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29831) FEDman válasza Parci (#29830) üzenetére


FEDman
addikt

Attól kicsit magasra tetted a gyártóknak a mércét. :D

(#29832) Parci válasza FEDman (#29831) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem építek rendszert, van annyi előnyöm, hogy akár 150e ft sem sok egy kompaktért. csak váltsa ki nekem tényleg a rendszert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29833) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Van vagy várható teleobi hasonló minőségben mint tükröséknél a 300f4, 300f2.8, 400f4, 400f2.8 és 600f4? Jelenleg egy 300f4 obin gondolkodom tükrösre ami anyagilag még elérhető. Ahogy elnézem itt sem olcsóak az aktuális top cuccok.

(#29834) schawo válasza eddie1978 (#29833) üzenetére


schawo
titán

Várható-e? Persze, hogy várható, állj be a sorba, és várd te is.

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29835) Studi válasza eddie1978 (#29833) üzenetére


Studi
addikt

(#29836) jmakk válasza FEDman (#29828) üzenetére


jmakk
őstag

Ez a kihajtható EVF a wifis vezérlés mellett teljesen értelmetlen számomra. Az androidos telóval akár a vaksötét pincéből is fotózhatok. Feltéve ha lejut oda a wifi. :DDD

(#29837) HollyBoni válasza Studi (#29835) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyon jól néz ki az a 43-as. :K

Bár kicsit ellentmondásos, most akkor 42.5-ös vagy 43-as? ;]

(#29838) eddie1978 válasza Studi (#29835) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ahamm. Köszi az infót. Ára gondolom hasonló lesz mint a tükrös tesók 1misi feletti ára.

(#29839) b.vr válasza eddie1978 (#29838) üzenetére


b.vr
őstag

A napokban volt egy pletyka (igaz csak FT2, és reménykedtek hogy nem igaz) miszerint 3.000 euro lesz...

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29840) eddie1978 válasza b.vr (#29839) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Lehet simán, mert canikon 1.8milla körül adja a 300f2.8 obijait. Akkor ilyenem sem lesz:-)

[ Szerkesztve ]

(#29841) .mf válasza HollyBoni (#29837) üzenetére


.mf
veterán

A 43 a képzeleteden kívül sehol sincs említve a cikkben. 42.5 x2 (m4/3 crop factor) = 85 "a" portré-obi gyújtótáv.

Eddie: manuál üveg adapterezve? :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29842) HollyBoni válasza .mf (#29841) üzenetére


HollyBoni
veterán

A képen az obira 43 van írva. :K

(#29843) jjeahh válasza HollyBoni (#29842) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez ha 400 dodó alatt kijönne elgondolkodnék rajta... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29844) FEDman


FEDman
addikt

(#29845) b.vr válasza FEDman (#29844) üzenetére


b.vr
őstag

Az az igazság hogy (bár biztos főleg azért mert az oly 45/1.8at is főként a gömbvillám-sebességű kis unokahúgom fotózásakor használom sokat) _számomra_ sem ez, sem a 25-ös tesója nem különösen vonzó (ha az árukat nem nézném, akkor sem) Még 1.8on is kimondottan zavaró ha nem pont a szem (alapesetben a közelebbi) van fókuszban, hogy ezt egy villámsebesen mozgó "célponton" 0.95ön, manuálban próbáljam - hát az inkább folyamatos önkínzásnak és frusztrációforrásnak érezném, nem pedig öröm-fényképezésnek.
A 25/0.95ről is hamar beláttam hogy nekem nem arra van szükségem - ellenben a pana 25/1.4 :) Nemrég zártam le egy brutális projektet, most lesz időm is, pénzem is :)
(Bár a pletykák szerint érkező oly 25/1.8 egy kicsit elbizonytalanított hogy várjak-e, de aztán inkább arra hajlok hogy nem szükséges)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29846) jjeahh válasza FEDman (#29844) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha az imént linkelt 43-as nem lesz ilyen drága, és penge is lesz, akkor...valamivel gyengébb fényerő cserébe af-ért sztem simán bevállalható...főleg ha olcsóbb lesz... :D már csak egy pana-leica 17mm f1.2 kellene...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29847) FEDman válasza jjeahh (#29846) üzenetére


FEDman
addikt

Én nem tudom mire számítasz a Pana f/1,2 portré obijával kapcsolatban, de ha nem akarsz túl nagyot csalódni akkor azt a 400 dolcsit nyugodtan szorozd meg hárommal. ;)

(#29848) OPiiPO válasza eddie1978 (#29838) üzenetére


OPiiPO
addikt

A Zuiko 150mm F/2 az kb. 700eFt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29849) jjeahh válasza FEDman (#29847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja nem számítok, csak reménykedek... :DDD szal a remény hal meg utoljára... :D ha a 25-ös pana meg a voigtanderek árazása közé lőnék be, az már elfogadható lenne sztem..gondolom a fuji 56/1.2-ese drágább lesz ennél is, ha lesz ilyen lencse egyáltalán...viszont sok helyen f1.4-eskén tüntetik fel, akkor meg olcsóbb is lehet, és aps vázon ugyanúgy mos gondolom, mint az 1.2 mft-n...ok, ez csak az én érvelésem, mert gondolkodok fuji rendszeren, és egy darabig ellenék a 35-össel, de hiányzik egy jó fényerős fuji portréobi...mindegy, is mert még az említett üvegek sincsenek, és pénzem sincs még rá...csak hát az álom egy olyan rangefinder like keresős váz, amire van f1.4 vagy 1.2-es af-es portréobi...mindez együtt beleférhetne 1000 dodóba... :D gyűjtögetek a perselybe, aztán valami csak lesz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29850) Mercutio_ válasza jjeahh (#29849) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olyan ez, mint amikor itt egyesek azon pörögtek, hogy majd az Oly 17/1.8 a 45/1.8 árában fog kijönni, és leveri a Pana 20/1.7 árát, az is milyen jól bejött már :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.