Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29051) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Szasztok! :)

szeretnék egy kicsi gépet a nagy mellé (Nikon), egy fotózás alkalmában használtam már GH1-et. Nagyon megtetszett a képi világa. arra gondoltam lehet hogy beszerzek egy G1 Vagy GH1-et. Ott a fotózáson egy Minolta 1.2-es objektívvel használtam. az manuális volt. De most néztem pixel peeper-en sample fotókat, és sok képnél van pl Nikon is az objektív típusának megadva. Kérdés: Milyen objektívekkel lehet ezt a vázat használni? a Nikont gondolom csak átalakítóval... ? és minden észrevétel jöhet. :) Köszi! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29052) Mr.Csizmás válasza Elektrosokk (#29051) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

20mm a bazistavolsag, szoval barmilyen obit tehet ra, ha van atalakitod (vagy eppen esztergalsz), akar CCTV-s jatszos lencsek is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29053) Freddy76


Freddy76
addikt

Ma voltam lakodalomban (ceremóniameterként), fotós két om-d em-5-tel tolta (17/1.8, 25/1.4, 45/1.8 obiparkkal). Baromi gyors az a 17-es.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29054) Studi válasza Freddy76 (#29053) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem te összefutottál jszaz fórumtársunkkal. :-)

(#29055) Elektrosokk válasza Mr.Csizmás (#29052) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi. közben felmerült 2 másik dolog is. Oly P1, sony nex. ezekkel mi a helyzet a témában kapcsolatban ? az P1 nagyon tetszik. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29056) schawo válasza Elektrosokk (#29055) üzenetére


schawo
titán

Dettó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29057) Mercutio_ válasza schawo (#29048) üzenetére


Mercutio_
félisten

Anno p*xinfo írt ilyen hülye dumát a Pentax K20D-röl ahol szintén a vázon kívül minden változott :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29058) schawo válasza Mercutio_ (#29057) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy az Olympus csökkentette a maketingbüdzsét, és ezúttal nem érkezett egy szabad szemmel is látható összeg a gépdoboz mellé csomagolva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29059) Parci válasza schawo (#29058) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell azért paranoid módon mindig ezt látni, sokszor sokkal banálisabb okai vannak egy-egy elcseszett dolognak. persze ettől még marhaság, amit mondott, ez tény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29060) jjeahh válasza Elektrosokk (#29055) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milyen nex? amúgy kb szépség vs focus peaking, mft szenzor vs aps-c...nem tudom melyik nex-el szemezel, de az e-p1-nek brutális az építési-anyagminősége, na meg valszeg több gomb-tárcsa is van rajta. ja és egy asszem kéttengelyes vázstabi van benne. ha nex-3-nál komolyabb a nex váz, és nem műanyag, én sztem lehet a nex-et választanám...de nehezen válnék meg az mft rencertől... :DDD viszont, ha később af obit is vennél hozzá, sztem az oly a nyerő...nexekre az egyetlen az 50mm f1.8 amiről jókat hallottam, mft-re meg elég sok szuper üveg van...pana 20, oly 45, oly 75, pana 35-100 stb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29061) Elektrosokk válasza jjeahh (#29060) üzenetére


Elektrosokk
addikt

rendben. meggyőztél. :) akkor a sony kiesett. vagy pana lesz vagy oly p1. de már az oly p1-el álmodom :D

manuál obik terén a P1 ugyanolyan kompatibilis mint a g1 ? tehát átalakítóval szinte minden felmegy rá?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29062) schawo válasza Elektrosokk (#29061) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29063) jjeahh válasza Elektrosokk (#29061) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen, szinte minden, viszont a múltkor találtam egy kodak mütyürt amit fogalmam sincs mivel lehetne feltolni rá... :P ugyanolyan "kompatibilis", mint a pana, mindkettő mft rendszer...azért vigyázz, én is ugyanígy voltam, beleszerettem a kicsibe, és máig tart a szerelem, de azért mindíg bánom, hogy nem lehet rá keresőt tenni...mennyiért néztél e-p1-et? csak mert sokszor látni e-p2-őt, e-p3-at szinte ugyanannyiért...és azokra már mehet az evf vakupapucsba :K nem olyan rég láttam ebay-en vf-2-őt 99 fontért...már nincs, de fog még lemenni az ára hamarosan sztem...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29064) Elektrosokk válasza jjeahh (#29063) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi a válaszokat! :)

egyenlőre kitben sok cuccal együtt árulnak csak p1-et, külön vázat nem láttam, de kérdeztem az eladókat mi lenne ha . P2-őt kapnék 45 környékén. De amikor a G1-et kipróbáltam ott is a kijelzőt használtam. Most úgy látom hogy nem hiányozna Nekem a kereső. Neked miben hiányzik? Mármint Néha használom a vázamon Én is a manuál lencséket, de csak kimondottan olyan célra rövid ideig, keresőben azért egy óra múlva már fárad a szemem manual fókusszal. P2 is van szürkében ? vagy az csak feketében készült ?

Mi az a VF2 ?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29065) Mercutio_ válasza Elektrosokk (#29061) üzenetére


Mercutio_
félisten

Döntés előtt vedd figyelembe, hogy AF-es obival az oly váz sebessége és pontossága messze Elmarad egy Panáétól.
G1 helyett én G3-at keresnék a helyedben, jobb szenzor kereső jpg motor és van videó is, árban pedig nem akkora ugrás.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29066) Elektrosokk válasza Mercutio_ (#29065) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszönöm! A video egyáltalán nem érdekel. Viszont Nekem van egy tükrös gépem is. Szóval ez a kis gép arra kéne hogy mindig Nálam legyen az aktuálisan kedvenc manuál üvegemmel. :) a komolyabb dolgokat a Nikonnal oldanám meg.

De lehet hogy akkor vétel elött valakinél kipróbálom a P1-et.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29067) Studi válasza Elektrosokk (#29064) üzenetére


Studi
addikt

Van egy ezüst P1-em, ha érdekel, keress, megalkuszunk. :)

(#29068) Parci válasza Elektrosokk (#29064) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-p2-re már tehető a külön kapható, vf-2 nevű kereső. amúgy ugyanaz, mint az e-p1. 30-40e ft-ot érnek maximum (miközben persze semmi bajuk és tök jók). ha manuális üvegeket teszel rá, akkor a pana af-et pont letojhatod, az olympus-okban meg van stabilizátor, ami a manuális üvegekkel is megy.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29069) jjeahh válasza Elektrosokk (#29064) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-p2-őt én csak feketében láttam, ez engem is zavar egy kicsit, de ha azt vesszük, hogy 2-3 évesen az én gépem sarkain enyhén kopni kezdett a lakk (alig látszik), és mivel meg akarom óvni, bevonom fekete bőrhatású szkinnel..és valószínűleg a p2 is hasonló sorsra jutna, szóval végül mindenképp fekete lesz mindkettőből... :DDD én is így vettem a p1-et, hogy nekem nem kell kereső, elleszek nélküle, de végül bánom...könnyebb kitartani vele a vázat, telébb obik belenagyítva eléggé beremegnek, meg ami számomra fontosabb, keresővel jobban tudok az expóra koncentrálni. napfényben sztem elég jól látható a kijelző is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29070) Elektrosokk válasza Parci (#29068) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi! ez sokat segített! :)

akkor p1 vagy p2 lesz.

JJeahh: Arra a durva retro hatású kimondottan a P1-P2-höz kapható Aki Asahi leather-re gondolsz ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29071) jjeahh válasza Elektrosokk (#29070) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem arra, de hasonlóra: [link]
az enyém valahogy így fog kinézni a zuikoval :))

ok, egy kicsit szebb lesz, én nem rakok rá ilyen randa cipőfűzzőt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29072) Elektrosokk válasza jjeahh (#29071) üzenetére


Elektrosokk
addikt

inkább valami rertró táska pántot nem ?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29073) FEDman válasza Elektrosokk (#29064) üzenetére


FEDman
addikt

Van ezüst színben is E-P2, konkrétan így néz ki:

A VF2 pedig az a nagy dudor amit a gép tetején látsz. :)

(#29074) Freddy76 válasza Studi (#29054) üzenetére


Freddy76
addikt

Pontosan.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29075) Studi válasza FEDman (#29073) üzenetére


Studi
addikt

Meg van egy sötétszürke variáció fekete tetővel/talppal, de az fehér holló.

(#29076) jjeahh válasza FEDman (#29073) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem véletlenül red dot design díjasok ezek a vázak... :)

(#29072) iRico: nekem ilyen van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29077) FEDman válasza Studi (#29075) üzenetére


FEDman
addikt

Ne hagyd magad becsapni, amiről te beszélsz az szerintem a sima fekete E-P2 és egyáltalán nem ritka. ;)
A fekete E-P2 ilyen szempontból becsapós. Az alja és a teteje mindig fekete, a középen végigfutó csillogó fém burkolat viszont néha feketének, néha sötétszürkének látszik, attól függően épp hogy esik rá a fény.

(#29078) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#29076) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Valami jó csuklópánton én is gondolkodtam már, csak nem láttam még olyat, aminek a menete alul is menetes, tehát az állványtalppal együtt rá tudnám tenni. Ezzel viszont lehet hogy kiküszöbölhető :)
Kényelmes? nem vágja az ujjad?

(#29079) Elektrosokk válasza FEDman (#29073) üzenetére


Elektrosokk
addikt

na ez a tuti. :) bár arra gondolom nem sok esély van hogy ilyet találok olcsón használtan :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29080) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#29078) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem nagyon kényelmes :K mondjuk kis kezem van, vékony ujjakkal

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29081) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#29080) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Na igen, állítható valamennyire amúgy? tehát vagy jó az ujjamra vagy nem?

(#29082) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#29081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem állítható..sztem elég vastag ujjad kell legyen, hogy szorítson. az enyém kotyog benne, sztem átlagos ujjra tökéletes.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29083) Mercutio_ válasza Parci (#29068) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is írtam, hogy ha AF-es obit is fog használni, akkor lényeges a dolog, csak manuál üveggel persze nem akkora a különbség, és valamelyest az Oly jpg kompenzálja a magasISO-n gyengébb teljesítményt a 16MP-s Pana szenzorhoz képest.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29084) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

(#29085) schawo válasza .: JuSzT :. (#29084) üzenetére


schawo
titán

vótmá'

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29086) barrasz


barrasz
aktív tag

Szeretném megkérdezni,hogy kompakt gépről érdemes még Olympus E-PL1-re váltani vagy már valamelyik újabb kiadást nézzek?
Most lenne egy E-pl1 garanciás 50.000-ért ez elfogadható ár,
A választ előre is köszönöm.

(#29087) rbalint88 válasza barrasz (#29086) üzenetére


rbalint88
addikt

Objektívvel együtt még belefér, vázként iszonyat drága. MFT ellen beszélek, de ha csak a kitobjektívvel használnád, akkor most van más platformon jobb alternatíva. (Smasung NX1000 68e kuponnal edigitalban, Nikon V1 100e, Sony Nex3-NL 120e...)
Ha tervezel plusz objektíveket is, akkor MFT :) A legjobb vétel használtan mostanában szerintem egy Pana G3.

(#29088) jjeahh válasza barrasz (#29086) üzenetére


jjeahh
nagyúr

érdemes...újabb kiadást nézni is érdemes... :DDD pl, e-pl1 vs e-pm2...de ha drága neked az e-pm2 sztem megveheted a pl1-et...engem max a műanyag borítás meg az 1/2000 záridő zavarna...e-p1-en f2.8-on, iso 100-al sem ritka, hogy 1/4000-en villog, hogy nem elég neki...de na..egy kompaktnál biztosan így is jobb lesz :K

szerk: ja használt? hát...akkor inkább e-pm1, vagy valami pana sztem

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29089) barrasz válasza jjeahh (#29088) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a válaszod neked és rbalint88-nak is,akkor még gondolkozom és nézelődöm egy kicsit.

(#29090) robi-k


robi-k
őstag

Na elvben a kiszivárgott hírek szerint már kész az OM-D E-M5 utódja: Olympus OM-D E-M1

- DSLR-like design, similar to the E-M5 but with a larger grip that will contain an additional control dial on top
Micro Four Thirds mount
- 16MP sensor
- 81 AF points
- 3" tiltable LCD screen
- Electronic viewfinder with 2,300,000 pixels
- Max shutter: 1/8000
- 10 fps
- Built-in Wi-Fi

(#29091) xtremetuning válasza robi-k (#29090) üzenetére


xtremetuning
addikt

Na végre. Már úgy unom az ötöst.... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29092) robi-k válasza xtremetuning (#29091) üzenetére


robi-k
őstag

Ha ráuntál, csak szólj, és "hulladék áron" bármikor átveszem az ötöst :B

(#29093) xtremetuning válasza robi-k (#29092) üzenetére


xtremetuning
addikt

Á, még mindig nagy kedvenc. Sok mindenben jobbnak kellene lennie az újnak, hogy lecseréljem. Márpedig a plusz tárcsán kívül (egyelőre) én nem látok olyan átütő dolgot, hogy váltsak.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29094) Warter


Warter
őstag

(FT5) Olympus-Sony partnership more advanced then we could think of. New sensor tech in 2015.

1) All the best tech from Olympus like the 5 axis stabilization, JPEG engine, lens knowledge are already being implemented in the soon to be announced Sony A and E-mount cameras. We will see them in use on Sony cameras by end 2013 already!

2) Olympus will receive some literally “Amazing” sensors from Sony. 2014 sensor will be improved tech based on today’s sensor tech (with on sensor PDAF for example). From 2015 on completely new kind of sensors will be used that will be more advanced than the sensor tech show recently by the Panasonic-Fuji duo. More about that in a future 43rumors post.

Hát ez elég érdekesen hangzik...

(#29095) Studi válasza Warter (#29094) üzenetére


Studi
addikt

Kérdést is vet fel, mert itt 2014-re írják a várt on-sensor PDAF-et, viszont korábban arról volt szó, hogy idén (Q3? Q4?) lesz már váz, ami jól kezeli a régi 4/3 obikat. :(

(#29096) .mf válasza Warter (#29094) üzenetére


.mf
veterán

Mivel ezek (NEX és PEN) részben vetélytársak, ilyen szintű együttműködés és technológia-csere nekem eléggé úgy tűnik, hogy vagy egy fúzió vagy felvásárlás felé mutat, vagy pedig nem igazán értem, végiggondolták-e ezt. Végülis egy ilyen fúzió nem lenne rossz: mondjuk egy keresős NEX7 utód, Sony APS-C szenzorral és Oly jpeg-színekkel, továbbfejlesztett Oly-féle IBIS-szel és jóféle Oly üvegekkel... na az nagyon odaverne *nyálcsorgat*

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29097) Studi válasza .mf (#29096) üzenetére


Studi
addikt

No de mire megyünk az APS-C-vel a már meglévő Oly üvegeink mellett? :( A fúzió vagy a m43, vagy a NEX rendszer halálát kellene, hogy jelentse, őszintén szólva egyiknek sem örülnék.

(#29098) robi-k válasza .mf (#29096) üzenetére


robi-k
őstag

APS-C szenzorméretre az m4/3 üvegek nem jók (a fizikát - általában - lehetetlen átverni :N ), tehát az Oly által fejlesztett új NEX üvegek azért nem lesznek 100% olyanok, mint amit az Oly a saját gépeihez tervezett vagy tervezni fog.

(#29097) Studi
Én nem félek attól, hogy nagy vetélytárs lenne az Olynak a Sony megújult NEX rendszere, már csak azért sem, mert az m4/3 rendszerben és annak jövőjében nem csak az Oly/Sony érdekelt, és az m4/3 rendszer jelenleg sokkal dinamikusabban fejlődik, mint a Sony rendszere.
Inkább arról lehet szó, hogy a Sony nem akarja veszni hagyni a saját NEX rendszerét, hisz bár a vázak igen jók, de jó optika nélkül a NEX rendszere halálra van ítélve, ez viszont már presztízs kérdést is felvethet....

[ Szerkesztve ]

(#29099) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valakinek BP-n nincs eladó FD adaptere?

(#29100) .mf válasza robi-k (#29098) üzenetére


.mf
veterán

Egyáltalán nem tudhatjuk, hogy milyen szintű lesz az integráció. Jelenleg a Sony az Oly legnagyobb részvényese. Simán lehet, hogy Oly mérnökök úgy fognak a NEX üvegeken dolgozni, "mintha saját lenne".
De most gondolj bele: ha például kiindulnak a NEX7-ből, szélén keresővel; ehhez jön a leírás szerint: új Sony APS-C szenzor, Oly jpeg-motor, továbbfejlesztett Oly IBIS, valamint új üvegek, amik az eddigieknél nagyon valószínű, hogy jobbak lesznek; hát nem erre várunk itt sokan? Ennyi és kész, én már talán vissza se néznék.
Jó tudom, a bili meg addig sok víz lemegy a Dunán, addig meg főleg, míg ez elérhető árba kerül (ötvenezer :DDD )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.