Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31001) fattyu válasza Studi (#31000) üzenetére


fattyu
veterán

nex.

1 órája jött meg. még azért sétálok vele egyet ma du/este, de nem tecc. spheric aberr 1.7en. tudom nem keleltt volna csodát várni de azt várom.

Keresés tovább. pici 35mmes gyors manuál. ( lassan megveszem a natívot de sajnálom rája a lét )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31002) rumos14 válasza Parci (#30998) üzenetére


rumos14
nagyúr

köfike a linket ;-)
nos, elnézve a 18-105-öt, örömmel nyugtázom, hogy jó választás volt a kicsi, kompakt 18-200 "böszme edition" :D
a 16-70 méretre sztem teljesen okés, úgy értem, azt aligha lehetett volna kisebb méretben megoldani, így is necces lesz (55mm-es front, lesz ott vinyetta meg hordózás). de számomra nincs sok értelme a 16-70-nek, inkább büszkén viselem (hordom) a 18-200-at, amikor csk egy obit akarok cipelni, mint ahogy most nyáron is tettem a nem annyira fotócentrikus nyaralásokon. 1000 euróért meg aztán végkép felejtős. (ja, hogy a hasonló dof-ot, de kisebb átfogást nyújtó m43 12-35 is annyi, miután 300 egységet esett az ára).
a 16-50-et nagyon szidod, én meg boldogan használom amikor a "méret a lényeg". egyszer már tényleg összehoználak titeket egy ismerkedés erejéig :P egy képem sem lett szar az obi miatt, viszont velem volt akkor, amikor már a 18-55-tel sem szívesen vittem volna magammal a cumót.
jelentem továbbá, hogy egy 35/1.8 megtörtént, valamint egy 16/2.8+wide angle tervezett vásárlását követően "kész a szettem" :) igen, a palacsinta, meg a konvertere, maga az antikrisztus, időszámításunk kezdete óta a legszarabb obi, lerontva egy konverterrel, de boldogan fogom használni, 50-ből kijön az ekv. 18mm, köszönöm, nekem megér ennyit, becsszóra küldk majd neked fullsize képet, mondjuk nem f2.8-on, hanem lerekeszelve, és az a kép sem az életlen sarkok miatt lesz rossz :D

(#31003) rumos14 válasza fattyu (#31001) üzenetére


rumos14
nagyúr

újonnan tényleg nagyon drága :( mennyibe fájt az slr mágia? gondolom a tizede a SEL3518-nak? :)
esetleg tudom ajánlani az alphás SAM 35/1.8-at, mondjuk nem 10k, de optikailag tökéletes és egy 3k-s adapterrel full manuálban ugyanúgy tudod nex-en használni.

(#31004) fattyu válasza rumos14 (#31002) üzenetére


fattyu
veterán

35/1.8ról vélemény? el akartam kerülni a natív obit de lassan.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31005) TayRol


TayRol
veterán

nem tudjátok, hogy az Oly mintabolton kívül hol lehet OMD-t tapizni? MM-ben tegnap nem találtam.

(#31006) rumos14 válasza fattyu (#31004) üzenetére


rumos14
nagyúr

NEX topik vagy pü ;)

(#31007) Parci válasza rumos14 (#31002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet fotózni egy nex-szel is, csak nem légüres térben van. a 16-ossal is lehet képet készíteni, csak hát ezerszer (!) inkább veszek egy pana lx-3-at használtan, akár. számomra nem jó irány, hogy a szenzor legyen nagy, cserébe az obik taknyolhatnak vagy lóbaszó nagyok lehetnek vagy mindkettő. a 18-200 a legértelmetlenebb obi a nex-hez, pont azért, mert a pana/oly 14-140/150 agyonveri és sokkal kisebb, a nikon 1 10-100 meg kétszer veri agyon és még sokkal kisebb. cserébe a nagy szenzor előnye (szűkebb dof) nem érvényesül, hiszen ezek mind sötét zoomok. az iso 25600 meg engem annyira nem érdekel.

szóval nem azt mondtam, hogy ne lehetne használni a nex rendszert, hanem azt, hogy az aránytalanságai miatt még mindig, évek múltán is egy csomó embernek egyszerűen nem jó választás. nekem sem.

* ja, és ha már mindenáron ekézni akarod a 12-35-öt, ami a legdrágább alapzoom mft-re, viszont qrva jó, ahogy kb. az összes többi is (!), akkor inkább a 35-100-on keresd a fogást légyszi, nex-ileg.

nem, ezt akárhogy cifrázod, a végeredmény az lesz, hogy előny a jó szenzor és a jó váz (akinek bejön a nex vázkínálat - nekem igen), minden más pedig hátrány.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31008) Tulku válasza fattyu (#30999) üzenetére


Tulku
veterán

Ha megtennéd hogy a pontos helyről előzetesen értesítesz...melyik híd, mikor, mennyire számíthatok?
És persze; kérlek tekerd össze egy befőttes gumival, mert szanaszét hullik mire leér :DDD

(#31009) Studi válasza TayRol (#31005) üzenetére


Studi
addikt

Legutóbb a Duna Plaza MM-ben volt (~3 hete jártam ott).

(#31010) Tulku válasza Parci (#31007) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom, ilyen kis méretű vázakhoz miért nem hánynak egy 1"-os sanyi szenzort, arra csak hajigálhatnának övegeket, gondolom könnyebb lenne...ha meg még fényerősebbre is sikerülne egyik-másik, akkor a szenzor előny is elvékonyodna...akárhogy kerülgetjük itt épp a szenzorméret a hátráltatója ennek a rendszernek...kivéve, ha valaki megrögzötten hosszú távon szeret várni baromi drága nagy üvegekre, hogy úgy 10-12 év múlva elmondhassa; összeállít a rendszer úgy 4-5 millióból :)

LX7 nekem nagyon jól példázza, hogy a baromi fényerős, brutál jó üveg mennyire feledteti a kis szenzort...nagyon jó képeket csinálok vele, élvezem, könnyű kezelni, talán egy kissé kicsinyke szegény, de hát ezt akartam...ne legyek telhetetlen...

ps: volt nex-em, nem tesztek alapján beszélek...és persze először nekem is nagyon bejött a plasztikussága, zajtalansága szenzornak...

(#31011) .mf válasza Parci (#30998) üzenetére


.mf
veterán

Azért van oda is egy érkező, s eddigi tesztek alapján nagyon jónak ígérkező üveg, a Sigma 18-35 f1.8 -- nem csak nagyon fényerős zoom létére, de mellé éles és kontrasztos is, s nyitva is meglepően jól rajzol. Az árazásával sem szálltak annyira el, 800 USD-ért előrendelhető.

Fattyú: ha előbb mondtad volna... az SLR Magic 35/1.7 tudtommal csak egy válogatott (kevésbé szögletes íriszű), márkajelzéstől megszabadított és eleve adapteres Fujian 35/1.7 cctv lencse, ami nekem is van -- meg tudtam volna mutatni m4/3-on, vagy egy NEX átalakítót szerzel és kölcsönadom. Én játéklencsének tekintem, mivel jópár gyengéje van, amiket nehéz előnyére használni. Egy jobban sikerült sorozat. Viszont átalakítóval ~6-7k körül lehet ebayről kifogni újonnan.

Studi: az ajánlatom neked is él, ha érdekel. Igaz pont most utazom el másfél hétre, de utána szívesen kölcsönadom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31012) TayRol válasza Studi (#31009) üzenetére


TayRol
veterán

köszi, hazafele beugrom.

(#31013) Parci válasza .mf (#31011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen sigma 18-35/1,8, könyörgöm? az dslr-ekhez készülő, 8-900 grammos üveg!

amúgy meg tessék, mindenki döntse el, hogy mi arányos és értelmes számára:
nikon 1 - mft -nex

az új pana 14-140 pont akkora, mint ez a tele, azért helyettesítettem vele. az új nikon 1 10-100 is hiányzik a listából. nézzétek meg aztán a képeket úgy is, hogy szemből van a váz (hogy látszódjon, hogy mennyire pici a nex). aztán azt is gondoljátok végig, hogy a fenti képen lévő, újabb, slankított nex 18-200 csak 460 gramm, a pana 14-140 meg 260 gramm és bármibe lefogadom, hogy látványosan jobban rajzol.

amúgy meg nem dühöngenék ennyit, ha nem tetszene a nex váz és ne várnék már valami tényleg ütős obit, mint a messiást, de egész egyszerűen 3 évig folyamatosan öngólokat nézegetni még nekem is sok. tényleg az optikailag középszar 16-50 és a 35/1,8 az egyetlen értelmes üveg a mai napig. :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31014) rumos14 válasza Parci (#31007) üzenetére


rumos14
nagyúr

én ezt máshogy látom.
a szenzor méret nagyon fontos. volt sok kompaktom, nem is olyan régen egy Canon S100-al is játszadoztam és nagyon jó volt, de a képek jellege, a színek, a dinamika ("tartalék"), a feldolgozhatóság (raw júzer lennék...) nagyon de nagyon sehol sincs egy nagyobb szenzoros géphez képest. ezek számomra sokkal inkább meghatározzák egy kép (technikai) minőségét, mint a saroktól sarokig élesség. amíg fontos hobbi marad számomra a fotózás, egy kompakt képe nekem nem lesz elég jó.
a Nikon 1 az nagyon határeset, a háttérmosás felejtős, de még ezer ok miatt nekem nem tetszik a rendszer. szóba sem jön nálam.
kétlem, hogy optikailag jobb lenne egy m43 14-140/150 mint a SEL18200. minimum pariban vannak, de maradjunk annyiban, hogy nincs látható különbség köztük. méretre persze van, és emiatt bele is lehet rúgni, de egyrészt k. olcsón jutottam hozzá, másrészt egyszerűen nem zavar, amikor a nyakamban lóg, nem zavaróan aránytalan használat közben, viszont vigyorgok, hogy mennyire univerzális. persze, tetszik a fele annyit nyomó új Pana 14-140, irigykedem is :) én a NEX mellett döntöttem, sok tényező alapján. jó szenzor és jó vázak, ahogy írod - no hát ez elég fontos például, az obik pedig megfelelnek az én - ezek szerint alacsony - elvárásaimnak. ha a fixek lennének a fixációim, akkor ezerszer inkább m43 vagy Fuji párti lennék, persze költhetném a zsét is rendesen, dehát egy lusta disznó vagyok, akinek egy darab ~50mm-es fix kielégíti az igényeit.
a 35-100-ba igazán nem tudok belekötni, fantasztikus obi lehet, amellett, hogy nagyon drága. mint ahogy a pletykált NEX 50-150/2.8 is az lesz, + persze még nagyobb is, elkerülhetetlenül.
tiszteletben tartom a véleményedet, sok hibája van a NEX rendszernek, újra meg újra bénázik a Sony, de nekem ez jött be legnkább, és olyan hülyeségek is közrejátszottak, hogy egyszerűen nem szeretem a 4:3 képarányt. egyéni szoc. probl.

(#31015) schawo válasza Parci (#31013) üzenetére


schawo
titán

Így korrekt az összehasonlítás [link]

szerk: oké, magyarázatot olvastam

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31016) Parci válasza rumos14 (#31014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szenzor tényleg fontos, de pont az m4/3 és az aps-c közötti különbséget kikóstolni egyre kevésbé releváns dolog. 2/3-ad fé különbség van köztük, az egyszerűség kedvéért lehet őket egy ligába sorolni. a nikon 1 tényleg még egy lépés hátra, elfogadom, hogy valaki ott már inkább máshol köt kompromisszumot (arról nem is beszélve, hogy erősen foghíjas és ritka hülyén árazott rendszer, ráadásul, nekem csak azért tetszik, mert ami nekem kéne belőle, azt épp tudja: fasza nagylátó zoom, fasza superzoom, fasza fix fényerős alap, bónusz a nagyon gyors működés).

azt is elfogadom, hogy nem jön be nekem a 4:3-os képarány, és egyáltalán nem arról akarlak meggyőzni, hogy neked m4/3-os cuccokat kéne venned. megértem, hogy miért vettél nex-et.

ami végtelenül dühít, az az, amit a sony csinál évek óta. és azért dühít, mert kihagyott ziccer, mert egy-két ügyes üveggel hatalmasat dobbantanának, én is kiszórnék mindent (bár épp nincs nagyon mit) és boldogan rohannék. a tizedik öngól után már ideges lesz az ember, na! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31017) Parci válasza schawo (#31015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, NAGYON nem így korrekt, ezt mondom, hogy van új és jobb és kisebb pana 14-140 és van új és jobb és sokkal kisebb nikon 1 10-100. ez így egy értelmetlen összehasonlítás. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31018) rumos14 válasza Parci (#31013) üzenetére


rumos14
nagyúr

néha már szórakoztató a dühöngésed, bocsi :)
ha 28-300 körüli átfogású mindenes zoom-ot keresel, kis méretben, akkor Nikon 1 vagy m43, ez tök világos. nem igazán értem, miért kell felháborodni, meglepődni azon, hogy azonos átfogású obi, hasonló fényerővel, nagyobb lesz egy nagyobb szenzoros rendszeren. mindenkinek meg kell találni a számára megfelelő kompromisszumot, aztán összekaparni a szükséges zsét :)

(#31019) Parci válasza rumos14 (#31018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert nem kéne ám ekkorának lennie a nex rendszeren sem. illetve lehetne akkor ügyesen kompromisszumot kötni: 18-135 oss, és jól rámennek a méretre. vagy akár a 16-50 mintájára power zoomosítani. a lényeg, hogy van lehetőség. évek óta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31020) rumos14 válasza Parci (#31016) üzenetére


rumos14
nagyúr

sokáig szemeztem, agyaltam a m43 rendszeren, semmi elvi, zsigeri kifogásom nincs - mint ahogy Sony megszállott sem vagyok - nem is a szenzorméret volt A döntő érv, bár nagyon fontos volt. hanem hogy az a buzi Pana hanyagolni kezdte a multiaszpi szenzorokat :D (azért a 1st gen 12 mpixeles lapkák - technikailag - még nagyobb hátrányban voltak a 1st gen aps-c mirrorless lapkákhoz képest...)

sztem schawo összehasonlítása is beszédes, de azért tegyük már hozzá hogy nézegetünk itt jobbra-balra, hogy hú az új Pana 14-140, miközben újonnan le sem írom, mennyi, de fele annyiért van használt "régi" 14-140. szóval...

[ Szerkesztve ]

(#31021) Parci válasza rumos14 (#31020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de a sony 18-200 ugyanúgy megfizethetetlen igazából. mindegyik lesz emberi áron használtan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31022) Studi válasza Parci (#31021) üzenetére


Studi
addikt

Hacsak nincs az embernek egy kis mázlija. :DDD

(#31023) FEDman válasza .mf (#31011) üzenetére


FEDman
addikt

Már nem először olvasom, hogy NEX-re érkezik a remek Sigma 18-35/1,8 ! :Y

No de nem, az nem NEX-re érkezik, hanem APS-C DLSR-re. Persze adapterrel fel lehet tenni NEX-re is. Pöttyet orr nehéz lesz, meg nem lesz AF se, no de ha valakinek ez tényleg lehetséges alternatíva akkor lelke rajta. :DDD

(#31024) k1csi


k1csi
senior tag

Egyébként tényleg vicces (nem biztos, hogy ez a legjobb szó rá) a Sony tötymörgés a nex üvegekkel.
Idővel a 2/3 Fé előnye a nagyobb szenzornak kezd lassan irrelevánás válni, miután a kisebb szenzorok is egyre jobbak ill. egyre több fényerős mFT üveg van.

#31020/rumos14
Most, hogy a Panának ismét van házon belüli top szenzora nem biztos, hogy nem bukkan fel az multiaszpi. Nyilván a Sony nem gyártott nekik a GH3-ba (lehet nem is akarták volna), viszont kb. év végére jöhet a GH5. Nagyon nem fogadnék rá, de ott pl. pont jöhetne.
A Panának fontos a videó és pl. 16:9-et vágni 4:3-ból messze van az ideálistól + többen kedvelték.

Viszont ami nekem a nagy kérdés mikor és ki fogja a szenzor fázis AF-et bevezetni. Az Oly már biztos, de az is, hogy ez itt nem fog megállni...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31025) Ijk válasza FEDman (#31023) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igazából nem értem mi értelme ennek az obinak. Nagylátón nem igazán szükséges az ilyen fényerő, az átfogása elég kicsi. Ha elmenne legalább 50-ig akkor sokkal jobb lenne, nyilván méretben is kicsit máshogy nézne ki. De hiszek a csodákban, sigmáéknak elég sokszor sikerül csodát művelni. :)
Ha FF-re van 24-70 f2.8, akkor APSC-re is legyen egy 16-50 f1.8. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31026) Studi válasza FEDman (#31023) üzenetére


Studi
addikt

AF miért nem lesz? A NEX is kezeli a Sony DSLR-hez igazított obikat, nem?

(#31027) FEDman válasza Studi (#31026) üzenetére


FEDman
addikt

Valóban. Akkor a lenti ábrához csapjuk még hozzá a megfelelő nagy duci adaptert ami tartalmazza a tükröt a PD AF-et, de még a csavarhúzós AF motort is. Mág nagyobb, még nehezebb, még aránytalanabb szörnyeteget kapunk..

Mennyivel jobb ez, mint venni a 18-35 alá egy DSLR-t. :DDD

(#31028) Studi válasza FEDman (#31027) üzenetére


Studi
addikt

Nem ismerem a Sony rendszert. A NEX-ek akkor csak a tükrös-PDAF-es átalakítóval viszik a régi obikat? Vagy viszik sima átalakítóval is, csak lassan?

(#31029) rumos14 válasza Studi (#31028) üzenetére


rumos14
nagyúr

3 féle átalakító van (E bajonett - alpha bajonett):
- a full manuál, noname/utángyártott. rekeszt az átalakítón állítasz, nem egzakt értékeket lősz be, hanem fílingre.
- az "elektronikát" átvivő LA-EA1, fókuszmotor nincs benne. ezzel csak a fókuszmotoros obikkal lesz AF, 1-3 mp kell neki...
- a fókuszmotoros LA-EA2, ez nevezhető teljes értékűnek.

(#31030) Szulita28 válasza TayRol (#31005) üzenetére


Szulita28
senior tag

Rossz helyen kerested. A Mammutban (volt Saturn) van kitéve OMD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#31031) Szulita28 válasza Szulita28 (#31030) üzenetére


Szulita28
senior tag

...meg X100s, X-E1+18-55, 6D, 7D, D7100, D7000, NEX7, NX300, meg a "gagyik". Legközelebb akár oda is szervezhetnénk egy topiktalit, amolyan "technos" kivételt :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#31032) TayRol válasza Szulita28 (#31030) üzenetére


TayRol
veterán

köszi neked is, meló után beugrom.

az az igazság, hogy nehezen tudok dönteni, az OMD még mindig piszkálja a csőröm.

nem tudjátok, hogy az USA/UK/EUR garikat lehet itthon érvényesíteni? akár csak 1 évig is.

(#31033) madgie válasza TayRol (#31032) üzenetére


madgie
titán

EU/UK sanszos, USA tuti nem.

(#31034) MrChris válasza TayRol (#31005) üzenetére


MrChris
nagyúr

tegnap tapiztam a Mamut MMben. Van fuji is!

(#31035) Studi válasza TayRol (#31032) üzenetére


Studi
addikt

Kérdezd meg erről nyugodtan wavrekordz fórumtársat akár itt, akár az indexen (ott aktívabb), amit ő mond Olympus gariügyben, az úgy is lesz.
Az biztos, hogy a bolt által lepecsételt garipapírra, és a számla meglétére érdemes odafigyelni.

(#31036) MrChris válasza Studi (#31035) üzenetére


MrChris
nagyúr

e-m1 kapcsolatban is lehet nála érdeklődni? :)

waverekordz ilyenkor is még titoktartási kötelezettségetek van, ha a bemutatás előtt kiszivárgott az új gép fotója/videója? Vagy esetleg valami még jobb készül!?

(#31037) need válasza MrChris (#31036) üzenetére


need
addikt

olvastam az indexen ezzel kapcsoltban...lényegében elég titokzatos volt..de annyit elárult bitang lesz..
én attól tarok ha most becammognánk az üzletbe akkor se mondana erről többet..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31038) b.vr


b.vr
őstag

(FT5) Olympus 12-40mm f/2.8 lens to be announced along the new E-M1 camera!

"I don’t know the price yet but I have been told the quality s higher than the Panasonic 12-35mm X lens. Olympus is expected to announce the E-m1 and the new lens around September 10-11."

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#31039) Studi válasza MrChris (#31036) üzenetére


Studi
addikt

Biztos, ő nem mondhat semmit, tán még a kiszivárgott fotókat/videóket sem kommentálhatja. De rendjén is van így, gyakorlatilag nem holnap akarunk E-M1-et venni, így mindegy is, hoyg ma, vagy két hét múlva tudjuk meg a pontos specifikációt. :) Persze, kíváncsiak vagyunk, de mindent megtudunk a maga idejében... :)

(#31040) Studi válasza b.vr (#31038) üzenetére


Studi
addikt

Várható volt, hogy afféle "kitobi" lesz hozzá. :K

(#31041) arn válasza TayRol (#31032) üzenetére


arn
félisten

Olyra usabol egy ev vilaggar, eubol 2 ev.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31042) TayRol válasza arn (#31041) üzenetére


TayRol
veterán

ez tuti?

illetve egy kérdés: az oly 17/1.8 vállalható a 20/1.7-tel szemben vagy felejtős?

(#31043) k1csi válasza b.vr (#31038) üzenetére


k1csi
senior tag

Gondolom többe fog kerülni mint ugyanezt a tartományt lefedni 3 fix (fényerősebb) obival.
Aztán majd csodálkozva tapasztalják, hogy kevés fogy belőle.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31044) Studi válasza k1csi (#31043) üzenetére


Studi
addikt

Aki sokat pörög, sokat rohan, és gyorsan kell sok képet készítenie, annak nem mindig megoldás a fexek cserélgetése. Van azért igény szerintem a jó minőségű alapzoomokra egy profi gép esetén.
4/3-ban például nem is jellemzőek a fixek, viszont kitűnő zoomok vannak minden tartományra.

(#31045) b.vr válasza b.vr (#31038) üzenetére


b.vr
őstag

Olvasgatva a kommenteket, azért azt sokan kiemelik hogy ez óriási dobás lesz.
Mármint szó szerint, tehát a fizikai méreteit tekintve :DDD

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#31046) k1csi válasza Studi (#31044) üzenetére


k1csi
senior tag

gyorsan kell sok képet készítenie
Aki sokat pörög és gyorsan kell sok képet készítenie az két vázzal teszi bár nálam rákészülés nélkül így sok gyenge kép készülne, de én nem vagyok jó fotós (a technikai részéhez jobban értek).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31047) fattyu válasza Studi (#31044) üzenetére


fattyu
veterán

14? 20? 25? 45?

csak hogy a legelterjedtebb jobbakat említsem. meg ott vannak a nem annyira elterjedt de nagyon jó gyors üvegek még...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31048) b.vr válasza k1csi (#31046) üzenetére


b.vr
őstag

Hát ez nem egyszerű kérdés, és biztos van benne sok szubjektív szempont. Én például (erről pont tegnap írtam) most erősen hajlok a Pana 12-35 felé (persze még csak gondolatban :) Hogy mikor szánok erre ennyit, ha egyáltalán valamikor, az még a jövő zenéje)

Tegnap Parci is felvetette a két váz + két fix kombót, ez is alternatíva. Bár pont az Oly 12 nem épp olcsó a maga közel 700 eurojával...
(Parci mondjuk a 17-est és a 45öst írta. A 45-ös úgyis "kötelező" darab, a 17es helyett ki-ki személyes preferenciái szerint veheti a 20ast vagy a 25öst is, de a nagylátó végén csak a 14es Pana van mint kedvező árú alternatíva. Az meg azért nem 12 (mint a csúcskompakt-témáknál is rendre előkerül)

Meg akkor kérdés a váz, egy helyett kettőt kell updatelni (még ha kifutó(félé)ből, akkor is) , plusz a beépített EVF kérdése, ami sokaknak hiányozna (Parci az e-pm2-őt írta)

Szóval _én_ azért inkább a 12-35 felé hajlok (ha majd egyszer hajlok) De hát itt tényleg sok szubjektív megfontolás játszik/játszhat.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#31049) k1csi válasza fattyu (#31047) üzenetére


k1csi
senior tag

Tippem szerint még a 12-es is be fog férni árban azok az obik közzé amiből válogatni lehet...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31050) Studi válasza fattyu (#31047) üzenetére


Studi
addikt

4/3, nem micro43! ;)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.