Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29201) Studi válasza .: JuSzT :. (#29199) üzenetére


Studi
addikt

Keresős vázak az NX rendszerben is vannak.

(#29202) fattyu


fattyu
veterán

upsz rossz topik. bocsi.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29203) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#29199) üzenetére


Marseille199
senior tag

Khmm, en tudok dolgokrol. Nem kell aggodni. Lesz keresos retro nx elvileg. Sot, ugy mondom, hogy nem kell FFelni, lesz keresos retro samsung. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29204) Schanyee válasza .: JuSzT :. (#29199) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ne sértődj meg de voltál már fotózni is? Mindig csak azt látom hogy épp lecserélnéd az objektíved aztán a vázat aztán azóta is nagyon otthon vagy az eladó cuccokban. Inkább menj ki fotózni, egy alap gép kit obival bőven jó arra hogy igen jó fotókat lőj még akkor is ha nem mindenre a legjobb.

(#29205) Freddy76 válasza Schanyee (#29204) üzenetére


Freddy76
addikt

Ott a galériája az aláírásában...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29206) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Olympus 12-50 a Pana 14-42-höz képest milyen képminőségben? Egy ismerősöm keres kitobit, érdemes többet költeni az Olympusra?

(#29207) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#29205) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#29208) arn válasza Studi (#29200) üzenetére


arn
félisten

Annyit tuti nem adok erte, 500 eur az uj ara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29209) Studi válasza arn (#29208) üzenetére


Studi
addikt

Elhiheted, hogy én se adtam volna érte ennyit, ha lett volna olcsóbbért. :-)

(#29210) arn válasza Studi (#29209) üzenetére


arn
félisten

ha nagyon kell, akkor ennyiert inkabb megveszem az ujat :) de annyira nem kell, csak az utcan kiprobalnam az otvenest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29211) Darkness1 válasza .: JuSzT :. (#29192) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Kénytelen vagyok beleszólni: minden további nélkül el lehet adni bármelyik NX objektívet vagy pl. vakut, nekem legalábbis sikerült, és még csak nem is buktam rajtuk, kb. annyiért mentek el, amennyiért vettem őket. Egyedül a régi vázakat nem lehet eladni.

A 16+30+45mm komoly fejlődési alapot biztosít, amellett, hogy sok témát le lehet fedni velük. Egy nagylátószögű fix objektívvel meg lehet tanulni fotózni, emiatt annyira érdekes a kis 16-os. És sok helyzetben használható. Én egyébként 220 Euróért vettem, ami kifejezetten baráti ár egy ilyen optikáért.

No stress, no work Today!

(#29212) Gondwana válasza Darkness1 (#29211) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ehhez képest egy GH1 + klasszikus fix sor hirdetésemre még olyan reakció sem érkezett, hogy esetleg mennyit engednék a feléből. Jó, igaz, ez itt Szerbia, itt pl. ismerősöm 400€-ért vett 25mm f/1.4-et.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29213) Darkness1 válasza Gondwana (#29212) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én licitálós portálokon szoktam eladni, elég jó hatékonysággal. A 20mm-es fixet 50e Ft-ért vettem és el is ment ennyiért, a 30-ast szintén 50-ért és szintén elmenne ennyiért, szerintem.

No stress, no work Today!

(#29214) MrChris válasza Gondwana (#29212) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha nem viszik egyben akkor csak szétbontva van értelme tovább hirdetni. Ha attól tartasz, hogy valamelyik a nyakadon marad, mert olyan áron van benne az egyik cucc, ami sok akkor valszeg amiatt nem fog elmenni a szett. Persze az ár a döntő :)

(#29215) arn


arn
félisten

par foto mallorcarol :) omd 14-150 20 45 [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29216) arn


arn
félisten

meghagyott fotoknal:
75% - 14-150
20% - 20 1,7
5% - 45 1,8

itt kicsit masok az aranyok, mint mindennapi fotozasnal. eljen a turaobi :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29217) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni, ha nem off ez itt.
Jelenleg egy oly e-520-l nyomulok, ami elkezdett néha szenvedni az AF-el. Javittatni nem szeretném, de az obiktól sem szeretnék megvállni.
Főként madarakra lődözök, tehát gyors, tartós AF kellene, makró. Az e-520 már a kezdetekkor sem volt az igazi. Sok kép ment kukába v. el sem készült a lassú af miatt.

Pl egy Olympus E-PM1 megfelelő választás lenne?
Ehhez elviekben csak egy MMF-2 / MMF-1/ MMF-3 kell hozzá és hsználhatóak a régi 4/3-d obik.
Hogy mennyit vesz el az AF sebességéből, ezt ti tudjátok :)

Jelenleg a köv tartozékok vannak:
EC-14 konverter
70-300 kit
14-42 kit
50mm macro

[ Szerkesztve ]

(#29218) arn válasza t.imi (#29217) üzenetére


arn
félisten

Mozgo dolgok fotozasara a kontrasztalapu af nem a legjobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29219) Studi válasza t.imi (#29217) üzenetére


Studi
addikt

Szia!

Nem. A mikro 4/3-os gépek (egyelőre) kontraszt érzékeléses autofókusz rendszert tudnak csak, míg a 4/3-os objektívek fázis-különbség detektáló autófókuszra vannak optimalizálva. Nem hogy gyorsabb nem lesz, de jelentősen lassul is az objektívek AF sebessége az átalakítót használva.
Elmélet.

Az 50/2macro és a 70-300 eleve nem AF sebesség-bajnokok, de ez még tovább romlana egy m43-as vázon. Ha meg szeretnéd tartani ezeket az objektíveket, akkor neked talán egy használt Olympus E-30-at lenne érdemes vadásznod, annak 11 AF mezője van az E-520 hármával szemben, gyorsabban is kezeli ezeket az objektíveket. Viszont sajnos elég ritka, és ezért nem is olcsó.

Ha váltanál m43-ra, akkor inkább egy Panasonic 100-300 + Panasonic G5 kombináción lenne érdemes gondolkoznod, ezek együtt AF sebességben sokkal jobbak, mint a 70-300 az E-520-on. De ez nem olcsó mutatvány még használtan sem.

(#29220) t.imi válasza arn (#29218) üzenetére


t.imi
addikt

storno
Studi köszönöm, elolvasom. Nem jó hírek sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#29221) MrChris válasza t.imi (#29220) üzenetére


MrChris
nagyúr

vagy inkább a nikon 1, az elég telecentrikus!

(#29222) kenguru99 válasza t.imi (#29217) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Jóval lassab lesz az af mint az e520-on. Keress rá az objektíveidre a youtube-on. A pm1-et normálisan megtartani 70-300-zal nemigen lehet plusz még szükséged lesz egy vf2 vagy vf3 keresőre is. A fentiek miatt és azért is mert ragaszkodsz a 4/3-os objektívekhez, jobban teszed ha veszel egy e620-at vagy egy e30-at.

(#29223) Studi válasza MrChris (#29221) üzenetére


Studi
addikt

Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de legjobb tudomásom szerint a Nikon 1 rendszerre ekv ~300mm a "legnagyobb" tele, míg a m43-ra két fizikai 300mm-t (ekv 600mm-t) tudó lencse is van. Ha t.imi még a 70-300-ra is feltette az 1,4x-ezőt (ekv. 840mm), akkor a az ekv. 300mm neki nagyon kevés lesz.

(#29224) t.imi válasza MrChris (#29221) üzenetére


t.imi
addikt

Ezt is köszönöm. Pl. Nikon 1 J2, J3, S1?

(#29225) Parci válasza Studi (#29223) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nikon af átalakítóval bármilyen f bajonettes obit is rátehetsz a nikon 1-re, ennyiben picit bővebbek a lehetőségek, de amúgy ja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29226) FEDman válasza t.imi (#29217) üzenetére


FEDman
addikt

Hát madárfotózásra az adapterezett E-PM1-et szerintem nyugodtan elfelejtheted.
Mirrorless vonalon statikus madárfotókhoz is minimum egy Pana G5 + Lumix 100-300 ajánlott. Azzal már lehet szép dolgokat lőni.

Ha viszont dinamikusan mozgó, pl. szembe repülő madarat akarsz AF-el lekövetni, akkor szerintem ne kerülgessük itt a forró kását, mondjuk ki, ilyesmikre azért nem ezek a gépek a legalkalmasabbak.
Sőt, ez még a legtöbb DSLR-nek is sok. Ez annyira extrém körülmény, hogy minimum egy 7D + profi tele obi kombináció az amivel már stabilan lehet hozni az eredményeket.

Gondolom nem ilyen válaszra vártál, no de te választottál ilyen méregdrága hobbit. :)

(#29227) Parci válasza FEDman (#29226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nikon 1-gyel azért megpróbálnám egyszer, ha akarnék madárfotózni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29228) .: JuSzT :. válasza FEDman (#29226) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Madárfotózásra :)

(#29229) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm urak!

Röviden vagy veszek egy E30 /620-t (E3-al, Panasonic Lumix DMC-L10-l érdemes foglalkozni?), használtan ki tudja meddig megy rendben.
Vagy elad minden és átállok nikon, panasonicra.
Egy xx-300 obihoz egy 2x konverter megfelel? Ha 1.5 a nikon szorzója, 900mm már jó lenne
ilyesmi kellene?

Studi jól mondja, néha még a 840mm is kevés:)

FEDman, álom gép, de több mint 3k a vége, és még nincs benne 14-45 pl.
Ne is kerülgessük, közel sem értek hozzá annyira, amennyire szeretnék.
Minden megoldás érdekel és inkább itt kérdezem meg a sokat látott emberektől, mint a boltban a %-ért dolgozótól.
Olika is így került hozzánk, pana fz után megváltás volt. Ha szóltak volna, hogy van 1.7,2,3 konverter, 500, 1300mm obi nem arany árban, nem csak a 2x-t kell nézni......

7D... ezt el sem olvastam:)

Ez egy autó ára. Vagy több.

[ Szerkesztve ]

(#29230) Parci válasza t.imi (#29229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azonnali nagybevásárlás helyett inkább kezdj el fotózni ezerrel a meglévő cuccal. nekem úgy tűnik, hogy amúgy sem tudod még pontosan, hogy mik lesznek az igényeid, ilyenkor a legrosszabb döntés a nagybevásárlás (persze én meg hiába írom ezt le, akkor is úgy lesz :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29231) buci30


buci30
addikt

Van egy Olympus pen e-p1 gépem és egy Panasonic Lumix G Vario 14-42/3.5-5.6 obi hozzá.

-A víz alatti képeket szeretnék csinálni csak felszíni merülés semmi extra és szereztem egy vízhatlan zacskót akkor jó ez az obi vagy kéne másik rá? (nem értek ehez de itt is csak hobbi fotózás lenne nyaraláskor)

-S ha kevésnek tartom a zoom-ot mert ezen az obin igen kevés akkor milyen obit javasoltok ami nem csillagos egek árba van?

:R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#29232) t.imi válasza Parci (#29230) üzenetére


t.imi
addikt

Igények vannak, keret nincs:)
Használatban van a gépezet, ez a hiba sem szokott sűrűn előjönni. A szerviz mondott akkora számot.....ekkor jött a gondolat, hogy cserebere.
Még egyszer nem áll szándékomban elkölteni számomra jelentős összeget. Csak ha megfőtt a leves:)

(#29233) eeXaa válasza t.imi (#29229) üzenetére


eeXaa
addikt

...FZ-ből mid volt? a 200 as szerintem elég jó választás, ha a kis szenzorméret nem nagy probléma...
de szintén próbáltam valami sony bridge-t talán hxr300 ast, 1000 körüli véggel, és a fókusza nekem több volt mint meggyőző..

(#29234) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Van esetleg valakinek GF2-höz való akksi, pótakksi? :R

(#29235) Schanyee válasza .: JuSzT :. (#29207) üzenetére


Schanyee
senior tag

Akkor bocs, az aláírásokon reflexből átugrom. :R

(#29236) Studi válasza Parci (#29225) üzenetére


Studi
addikt

a Nikonnál nem lassul be vészesen az adapterezett tükrös obival az AF, mint az Olynál?

(#29237) Studi válasza t.imi (#29229) üzenetére


Studi
addikt

A telekonverterek szükségszerűen sokat rontanak a képminőségen. :( Még a legjobb minőségűek is sajnos.
Érdemes összehasonlítani egy Oly E-520 + EC14 + Zuiko 70-300 képet mondjuk egy G5 + Pana 100-300-ból kivágott képpel, szerintem bőven jobb képet fog produkálni a mikrós rendszer:
- nagyon jó a 100-300 stabija (a vázstabi gyenge pontja szerintem a nagytele)
- legalább egy fényértéknyi (de inkább másfél-kettő) előnye van az érzékelőnek, ami a berázás veszélyét csökkenti
- a 16 megapixelből bőven ki lehet vágni az 520-as 10 megapixelét, és így már alig veszítesz az 1,4-szerező hiánya miatt
- sokkal élesebb a Pana képe, mint a konverter nélküli 70-300-é, hát még konverterrel

(#29238) Parci válasza Studi (#29236) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

talán csak a középső af pont megy s-af-fel. vagy mintha épp most javítottak volna ezen? utána kéne nézni..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29239) arn


arn
félisten

Tukros obi :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29240) Studi válasza arn (#29239) üzenetére


Studi
addikt

Tükröshöz készített obira gondoltam. :)

(#29241) Marseille199 válasza FEDman (#29226) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azért szerintem ne legyünk ennyire rámenve a dologra...

Tény, hogy sz.pás, de gyakorlattal a statikus madárfotó mehet akár manuál üveggel is. Több lesz a selejt, az lehet, de ne tántorítsunk el senki félmillás felszerelések dobálgatásával. Valahogy régen is volt élet, ilyenkor mindig az jut eszembe. Aztán akkor a 400-as film meg még magasérzékenységű volt...

A fent linkelt csúnya, de tehetséges fiatalember is 300/4 sonnarral és 500/5.6 pentaconnal kezdte, amik hát, valljuk be, nem ultrahangos af-el rendelkező övegek. És már akkor is voltak jó fotói ;)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29242) arn


arn
félisten

Ezek a manualis dolgok max akkor hasznalhatok, ha perceid vannak megkomponalni egy kepet. Amugy lutri.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29243) FEDman válasza Marseille199 (#29241) üzenetére


FEDman
addikt

Mondod ezt nekem, aki a szembe futó kutyát is gyakran MF-el lövi meg? :U
Nem is kérdéses, hogy a madárfotók nagy részét akár MF-el is simán meg lehet lőni.

No de akkor itt felteszem a kérdést, elolvastad azt is amire reagáltam? Az illető jelenleg is E-520-ast használ 70-300-al és elsősorban azért szeretne váltani hogy AF-el jobban le tudja követni a gyorsan mozgó madarakat. No most ha valaki jobb követő AF-et szeretne akkor annak ha nem haragszol nem a 300-as Sonnárt fogom ajánlani első körben. :DDD

Ha viszont megpróbálunk arra válaszolni amit kérdezett, akkor szerintem olyan nagy vita nem lesz közöttünk hogy a mirrorless gépek közül AF-ben előrelépést a jelenlegi felszereléséhez képest minimálisan egy G5 + 100-300 tudna jelenteni. És akkor még az is elsősorban S-AF-ben lesz jobb.

A 7D-s példával meg csupán arra akartam rávezetni, hogy mikor kevés pénzből szeretne egy olyan megoldást amivel AF-el a gyorsan mozgó madarakat is profi módon le tudja majd követni akkor..
Mondjuk úgy, hogy az elvárásai és a realitások nem feltétlen találkoznak. :)

(#29244) t.imi válasza Studi (#29237) üzenetére


t.imi
addikt

eeaa FZ20-m volt, egy Fuji 5700 mellett. Pana meghal több mint 3 éve, ekko jött az 520-s.

Studi, ebben tökéletesen igazad van, még kétségeim sincsenek, de konverterrel, makro obival sem tartok ott mint amennyibe a G5 + 100-300 kerülne. Azt is külön külön.
Erős agyalás van, amit ajánlottak, hogy e30, e620 és marad minden v. komplett kuka minden.
Edigibe 0% thm-l van canon eos 70d :)

(#29245) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, -val/-vel toldalékolás, plízbitte! af-fel, thm-mel, hiszen ugye autóval és busszal, nem pedig autóal és buszal...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29246) eeXaa válasza t.imi (#29244) üzenetére


eeXaa
addikt

..ha teheted próbálj ki egy fz200-t is... 600 as végén 2.8-as fényerő, szerintem a fókusz sem marad el a g5 től, plusz tud raw-t.

(#29247) Studi válasza t.imi (#29244) üzenetére


Studi
addikt

Annyit tudok még mondani, hogy E-30-am és G5+100-300-am van. Ha pesti vagy, valamelyik nap meló után csinálhatunk valami happeninget, kiülünk valahova a Margitszigetre, sörközelbe, és ki tudod próbálni ezeket. Talán mások is szívesen csatlakoznának. :-)
(átalakítóm sajnos már nincs, azt nem tudom megmutatni, hogy azzal mennyit lassul a 70-300 egy mikrós vázon)

(#29248) Gondwana válasza t.imi (#29244) üzenetére


Gondwana
addikt

Edigibe 0% thm-mel van canon eos 70d
Kerestem, nincs, de máshol sincs még, pedig keresek egyet.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29249) Marseille199 válasza FEDman (#29243) üzenetére


Marseille199
senior tag

Igazad van, mea kulpa. kicsit fáradt lehettem, pedig hát elolvastam én mindent :)

Esetleg a G3 a G5 helyett? Ennyivel jobb lenne a g5 fókusza? Mert én nem vettem észre. G3 pedig már forinthúszért megvehető :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29250) HollyBoni válasza eeXaa (#29246) üzenetére


HollyBoni
veterán

Inkább ne, FZ150-em volt, nagyon utáltam, ahhoz képest akármelyik MILC ég és föld.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.