Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) FEDman válasza Parci (#16000) üzenetére


FEDman
addikt

Ennél azért én még mindig eltudnék képzelni jobbat is és akkor még nagyon finom voltam. :)

(#16002) sphe válasza FEDman (#15996) üzenetére


sphe
senior tag

Ez nagyon jó volt, köszönjük!

(#16003) Parci válasza FEDman (#16001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom, ami cropokat itt belinkeltél, ott kontrasztosabb a raw, de alapvetően ennyi. ilyen méretben igazából érdemi különbség sincs, nem jobb egyik a másiknál eléggé ahhoz, hogy azt mondjam, hogy ezt akarom, azt meg nem. de sejtem, hogy ha nagyon elkezdeném kukkolni, akkor jobban tetszene a raw. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16004) arn


arn
félisten

A couple of weeks ago I got that anonymous message: ” “Although the EP3 is set to be discontinued, updates to the EPL range should include some sort of viewfinder. Not sure of any further details yet.” Trusted sources now confirmed that there is NO built-in viewfinder. The major changes on the E-PM1 and E-PL3 are the ergonomic and a slightly increase in image quality.

lehet megkapja a sony szenzort, meg kicsit atvarialjak (esetleg erintokepernyo), aztan csokolom. mongy ha jo aron adjak, akkor lehet olyan jellegu masina, mint pl a gx panaeknal.

az em5 amugy miert olyan "olcso" olaszoknal?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16005) TayRol válasza arn (#16004) üzenetére


TayRol
veterán

sajnálom, pedig nagy dobás lett volna evf-fel. talán nem akarnak házon belüli konkurenciát? pedig a PEN-ek designja meg mindig király.

(#16006) arn válasza TayRol (#16005) üzenetére


arn
félisten

vagy jon vmi olcsositott om, vagy ugy lovik be az arakat, hogy a pm-pl-m lesz az a harom szint, mint eddig volt a pm-pl-p. vagyis ha jol belegondolok, most is igy van, mert a penek indulo ara annyi volt dollarban, mint az em5e.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16007) Mr.Csizmás válasza arn (#16006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és az epm1 fémburkolatát hogy adod össze a pl-ek múanyagjával? :F

más :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16008) TayRol válasza Mr.Csizmás (#16007) üzenetére


TayRol
veterán

ide azzal az evf-fel! :D

(#16009) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#16007) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hány macska van a képen :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#16010) arn válasza Mr.Csizmás (#16007) üzenetére


arn
félisten

az arazas alapjan mondtam :) amugy a hatlapja muanyag a plnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16011) schawo válasza Mr.Csizmás (#16007) üzenetére


schawo
titán

Az E-PL3 már teljes egészében fém burkolatú. A PM1 nem különbözik ebben a tekintetben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16012) FEDman válasza FEDman (#15996) üzenetére


FEDman
addikt

Gyorsan összedobtam még egy összevetést, hogy miért nem ez jutott először az eszembe.. :B

Sajnos nem pont azonos szögből fotózták a kettőt, de azt hiszem a lényeg így is elég jól látszik. :U

És most hogy látom, hogy a szélesebb szenzor úgy került a G5-be, hogy azt még csak le se maszkolták, most már azt se tartom kizártnak, hogy idővel egy ügyes hack segítségével akár tényleg ki lehet majd belőle csalogatni azt a multi-aspect-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#16013) Freddy76 válasza FEDman (#15996) üzenetére


Freddy76
addikt

Mit jelent pontosan a 100 % crop kifejezés? Lehet, hogy nem teljesen jól gondolom.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16014) scarabaeus válasza Freddy76 (#16013) üzenetére


scarabaeus
őstag

1 pixel a képen = 1 pixel az eredetin (nincs kicsinyítés, nincs nagyítás)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#16015) arn


arn
félisten

no ez kreativ :) [link] nem ugy, mint a multkori fotos holgy lecsupaszitott szociofotoi, mert hogy mar atlepett a hagyomanyos technikakon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16016) scarabaeus válasza arn (#16015) üzenetére


scarabaeus
őstag

Csak ott optimális, ahol az ajtóra kenődnek a népek, kitakarva a mögöttük lévő teret. Ha egy függőleges csíkban szkennelünk, akkor az adott sík előtt lévő dolgok vízszintesen összenyomódnak, a mögötte lévő dolgok vízszintesen széthúzódnak, csak a síkban lévők lesznek kb. korrektek. Ezért is nem lehet ilyen egyszerűen pl. utcát "végigszkennelve" utcaképet csinálni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#16017) Parci válasza FEDman (#16012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

éhes istenem, milyen randa ez a g3 még mindig. a g5 meg szép, holott alig van különbség. no, ezt kéne megügyeskedni a gh3-mal is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16018) madgie válasza Parci (#16017) üzenetére


madgie
titán

Nem értünk egyet. A G5 valahogy nem áll össze (képen legalábbis), ott a hangsúlyos markolat, de mellé maradt középen a púp, a másik oldal meg csökevényes. Ha kicsit eltolták volna az EVF-et vagy mittomén, akkor még talán szép is lenne, így csak egy hormonkezelt, vízzel felfújt G3 (mondom, képről, lehet élőben mást mondanék).

Az új Sony is az apró részleteken bukik el. Eddig is rondának találtam, hogy bajonett nagyobb, mint a gépváz maga, mellé most még a tárcsát is úgy hizlalták meg, hogy púpot rakjon a gépváz oldalába. Nemtom, kezdjük a 80-as évek ízlésficamát megélni a fényképezőgépeknél is? :))

(#16019) FEDman válasza madgie (#16018) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, a G5-re tettek egy szép is jó markolatot, aztán mire a tervező elért a gép másik végére valahogy elfogytak az ötletek. De magával az arányokkal szerintem nincs gond, le lehet csapni azt az oldalt esztétikusan is ha nagyon akarják, lásd E-1. :)

(#16020) madgie válasza FEDman (#16019) üzenetére


madgie
titán

Na igen, az egy remekmű lett :)

(#16021) TayRol


TayRol
veterán

GX1 kijelzőjére van valami megoldás, hogy ne gyűjtse az ujjlenyomatokat ily szorgalmasan? Tudom, törölgessem...

(#16022) madgie válasza TayRol (#16021) üzenetére


madgie
titán

Használd a stylust :DDD (én elő se vettem eddig egyiknél sem)

(#16023) TayRol válasza madgie (#16022) üzenetére


TayRol
veterán

nekem olyanom nincs.:D

(#16024) madgie válasza TayRol (#16023) üzenetére


madgie
titán

Akkor növessz körmöt :D

(#16025) Parci válasza madgie (#16018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, a jobb oldalon lévő lejtését a gép tetejének tényleg ki kellene egyenesíteni (ebből a szögből így érződik), vagy még jobban elhagyni, és e-1-et csinálni a vázból. de az evf jobb széléig mindenben érettebb, szebb a g5 sztem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16026) arn válasza TayRol (#16021) üzenetére


arn
félisten

ebbe bele se gondoltam... valoban nem tul elonyos egy osszetapogatott kijelzo a napfenyben, ahol amugy se latszik jol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16027) |AP| válasza TayRol (#16021) üzenetére


|AP|
veterán

matt kijelzővédő fólia? Én a Gf2-t ilyennel használom és tökéletes. Kicsit erősebben kell a kijelzőhöz érni, de egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatot.

(#16028) TayRol válasza |AP| (#16027) üzenetére


TayRol
veterán

esetleg egy linket vagy tipust tudsz mondani? neten millió féle van, nagy része gagyi sajna.

(#16029) madgie válasza |AP| (#16027) üzenetére


madgie
titán

A GH2-n olyan volt, mikor megvettem, tíz percen belül letéptem :D

TayRol: ja. mindig van minimum egy kendő nálam, mondjuk ez szakmai ártalom :D (pamutpóló sem karcolja össze, de papírzsepivel lehetőleg ne, az hosszú távon olyan karcokat csinálna rajta, hogy ihajj)

[ Szerkesztve ]

(#16030) TayRol válasza madgie (#16029) üzenetére


TayRol
veterán

marad a törölgetés?

(#16031) doktor úr válasza madgie (#16029) üzenetére


doktor úr
tag

Én is megvettem hozzá, de fel se tettem. Mondjuk én nem is tapizom.

(#16032) |AP| válasza TayRol (#16028) üzenetére


|AP|
veterán

Én ezt a típust használom. Nem vészes az ára, egy próbát megér. Nekem bejött. Nem csillog, jó tapintása van, nem tapad hozzá az ember ujja, nincs ujjlenyomat. Aztán ha nem tetszik akkor marad a törölgetés :)

(#16033) Superbad


Superbad
tag

Én semmilyen fóliát nem bírok elviselni semmin. Max a kertben.
Inkább egyáltalán nem tapicskolok...

(#16034) TayRol válasza Superbad (#16033) üzenetére


TayRol
veterán

az evf miatt néha az orrommal is összekenem.:D

(#16035) madgie válasza TayRol (#16034) üzenetére


madgie
titán

Tegyél az orrodra fóliát :))

(#16036) eeXaa


eeXaa
addikt

...help! ...tudja valaki mi tudja letiltani a digitális zoomot a menüben.... használtam párszor, néha jól jön de miután csináltam egy két testreszabást, az istenért sem engedi (elhalványul, mint amikor nincs stabira opció) választani...
...a másik relytély a képek autómatikus elforgatása.... azt hittem ez objektívtől függ, de már a 45-200nál sem forgat autómatikusan, pedig csinálta azelőtt... jahh és be van kapcsolva, az auto forgatás, tehát, nem az lehet a baj.... :F

[ Szerkesztve ]

(#16037) sphe válasza TayRol (#16021) üzenetére


sphe
senior tag

Licitálsz ebayen 1-2 dollárért iphone kijelző fóliát és méretre vágod.

(#16038) TayRol válasza sphe (#16037) üzenetére


TayRol
veterán

nezegettem, de ha gagyik akkor hagyom és inkább törölgetem.
ja, szereztem egy új 14-42 II-t, szuper a PL1-gyel.

(#16039) Stitch


Stitch
őstag

Valakinek esetleg van személyes tapasztalata E-PL3-al és NEX-5N-nel is?

(#16040) sphe válasza TayRol (#16038) üzenetére


sphe
senior tag

Személyes tapasztalatom már többedik mobillal és fényképezőgéppel: jó, hasznos dolog.

Szerk: ha sajnálsz rá 1-2 dollárt, akkor nyugodtan törölgesd. :)

[ Szerkesztve ]

(#16041) Mercutio_ válasza TayRol (#16038) üzenetére


Mercutio_
félisten

Általában a gagyik is jók, csak gyorsabban karcolódnak, amúgy meg e-bay-en a nem legolcsóbb hong-kongit megrendeled és le van tudva.
A G3-on is volt/van fólia.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16042) Marseille199


Marseille199
senior tag

Halihó!

Sikerült sajtójegyet szereznem a Budavári Sörfesztiválra, így tegnap meló után hullán, de kint voltam. Paddy and the Rats és jóféle serek, még tervezek is kimenni, most csak egy kis nyálelválasztás megindító :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#16043) Freddy76 válasza Marseille199 (#16042) üzenetére


Freddy76
addikt

Holnap délután mi is kimegyünk, ha látok egy fiatalembert egy milffel, ráköszönök :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16044) Mercutio_ válasza Marseille199 (#16042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Serek helyett a háttérben látható motiváló farmerral kapcsolatos szót olvastam :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16045) Ijk válasza Marseille199 (#16042) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elég szar félrefókuszált kép lett. :(

;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16046) Marseille199 válasza Freddy76 (#16043) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mindenképpen! Tiszacipő, nyakpánttól csupaszított G3 és alattomosan az oldalamhoz szorítom általában a masinát :))) De ha látok egy EM5-ös kollégát, odaszaladok egy kis próbára én is :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#16047) Marseille199 válasza Mercutio_ (#16044) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, megesik :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#16048) Marseille199 válasza Ijk (#16045) üzenetére


Marseille199
senior tag

Bocsi, romlik a szemem :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#16049) tacto


tacto
aktív tag

Lehet, volt mar rola szo, azert batorkodom megkerdezni: kulfoldi (unios) Olympus vazakra is vonatkozik a magyarorszag 3 eves garancia? Illetve, ez lokalisan valtozo, vagy letezik nemzetkozi, "kotelezo ervenyu"? (Pananal mi helyzet?)

(#16050) Stitch


Stitch
őstag

E-PL3-nál, ha kikapcsoljuk a szenzor stabilizálást, akkor a videókészítés közben nem fog digitálisan sem stabilizálni a gép?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.