Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28901) Studi válasza madgie (#28897) üzenetére


Studi
addikt

Áááá, akkor marad a polcon, enni nem kér. :P :DDD

(#28902) madgie válasza Studi (#28901) üzenetére


madgie
titán

Nálam is csak ott állna :D

(#28903) nord_ válasza FEDman (#28880) üzenetére


nord_
veterán

A szűrőmenet még mindig a mozgó tubuson van?

(#28904) Gondwana válasza nord_ (#28903) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ez lehet előny is, azaz pont azért, mert a frontlencse távolsága nem állandó a szűrőmenettől, ezért nem tudom az LX3 óta kedvelt DMW-LW46 wideadaptert használni X100s-en, viszont G 14mm f/2.5-ön picit távtartózva tökéletes, azaz ugyanannyit keni el a képszéleket, amennyit alapból is az objektív.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28905) nord_ válasza Gondwana (#28904) üzenetére


nord_
veterán

Annak lehet csak előny, aki pixelkukkol és sose használ szűrőt. ;)

(#28906) FEDman válasza nord_ (#28903) üzenetére


FEDman
addikt

Hát még nem volt szerencsém Mk II 20-ashoz, de megnézve ezt a képet szerintem tisztán látszik a tagoltságából, hogy ez pont ugyanúgy fog pulzálni mint az elődje. Többek között ezért is írtam hogy szinte tuti hogy az optikai felépítéshez nem nyúltak. Ha belső fókuszálásra váltottak volna ahhoz az egészet újra kellett volna tervezni és mindenképpen nagyobb/hosszabb lett volna az elődnél.
Ez amúgy az igazi előnye ennek az építésnek. Még ha nem túl elegáns is a pulzálás, de belső fókusz nélkül kisebbre lehet tervezni az obikat és ez egy méretre kihegyezett palacsinta obinál gondolom nem volt utolsó szempont. :)

(#28907) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ez csak nekem újdonság? :F

(#28908) MLaca válasza HollyBoni (#28907) üzenetére


MLaca
őstag

igen :)

http://mlzphoto.hu/

(#28909) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a ma kijött ph-s g6 teszt legfőbb tanulsága számomra, hogy az új pana 14-140 méretben tök oké, a g6 helyett viszont egy gx2 dukál majd mögéje. ha majd kijön 2x50e ft-ból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28910) Studi válasza HollyBoni (#28907) üzenetére


Studi
addikt

Jó gyorsan beszélt, de a lényeg azért meg van. Nekem is új info, hogy ekkora különbségek vannak a tényleges fényáteresztésben.

(#28911) madgie válasza Studi (#28910) üzenetére


madgie
titán

Ahol sok lencse van, ott "sok" a veszteség. Jó rétegezés esetében lencsénként kábé fél százalék körül lehet, no de van bennük lencse bőven. Egyébként én ezt nem tartom akkora katasztrófának.

(#28912) schawo válasza madgie (#28911) üzenetére


schawo
titán

Több időt, és energiát elvesz a video megtekintése, mint amennyi időt és energiát kell fordítani a problémára.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28913) madgie válasza schawo (#28912) üzenetére


madgie
titán

:K

(#28914) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

elég kemény lett az rx100 ii, tényleg már csak az obit kéne lecserélniük :Y
(bár ahogy nézem, megfoghatatlan ez is, van 3 mm hely az lcd-től jobbra... lehetne picit szélesebb, fényerősebb obival, ami nyilván kicsit nagyobb, így vmi gripnek is lenne hely... no, majd 15 év múlva)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28915) n.andras74 válasza madgie (#28913) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Tehát régi ár új 20as...nézzük a használt piacot :)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28916) EFT válasza n.andras74 (#28915) üzenetére


EFT
tag

Nagyon úgy néz ki, hogy az AF-hez nem nyúltak :-( Ha tényleg így van, nem lesz értelme cserélni.

(#28917) n.andras74 válasza EFT (#28916) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Igen ezt írják, de majd az első teszten kiderül.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28918) Studi válasza EFT (#28916) üzenetére


Studi
addikt

Akkor mihez nyúltak? Csak a külsőhöz? Az elég nagy öngól lenne. Az üvegek nagyon pengék, mindenki csak az AF (hang/sebesség) miatt panaszkodik az obira. Kétlem, hogy azon ne javítanának semmit.

(#28919) n.andras74 válasza Studi (#28918) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Fém lett a külső és nem pulzál akkorát...tehát biztos hozzányúlták a AF mechanikához...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28920) Mercutio_ válasza n.andras74 (#28919) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy csak a nagyobb súly miatt nem pulzál annyira, esetleg beraktak a fém miatt valami köztes anyagot csillapítás gyanánt :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28921) n.andras74 válasza Mercutio_ (#28920) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Ábrán látszik, hogy kevesebb a mozgása ki-be.

http://www.43rumors.com/ft5-panasonic-20mm-f1-7-ii-will-be-annoucned-tomorrow-june-27-at-5am-london-time/

illetve gyanítják csak...majd az első vásárlok beszámolnak. :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28922) FEDman válasza n.andras74 (#28921) üzenetére


FEDman
addikt

Hát ebből az ábrából ez pont nem derül ki. ;)

Szerintem totál egyforma lesz ilyen téren a kettő. Az optikai rész egyértelműen azonos és a közelpont se változott, azaz a pulzálás mértékében se lesz különbség.

Ezen az ábrán mindkét objektív végtelenre van fókuszálva. Ebben az állapotban a legrövidebb és ilyenkor nem áll ki a tubusból semennyire az obi egyik képen se. Az meg hogy fókuszáláskor mennyire fog előre mozdulni az ebből nem derül ki.
Nagyon okos akart lenni aki ezt az ábrát készített, de az a piros vonal ott a szűrőmenet mélységét mutatja, annak semmi köze ehhez. :N
És ez is csak az eltérő dizájn miatt van, ha megnézed a régi 20-asnál a front lencse után sík a homlok fal. Ugyanez az új 20-asnál nem teljesen sík, hanem a frontlencse után nem sokkal van egy kis bemélyedése.
Ezek csak apró esztétikai különbségek, a működést nem befolyásolják.

(#28923) n.andras74 válasza FEDman (#28922) üzenetére


n.andras74
aktív tag

...csak találgatunk. Majd kiderül úgy is.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28924) n.andras74 válasza n.andras74 (#28923) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Egyébjént nem zavar a pulzálás...,mível lapszürözök tájképeknél.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28925) robi-k


robi-k
őstag

A Panasonic hivatalos oldalán is megjelent a tájékoztató az új 20-as objektívről. Sajnos az alábbi megjegyzés nem túl biztató:

• AFC does not work for still image recording.
• The LUMIX G 20mm / F1.7 II ASPH. utilizes a lens drive system to realize a compact and bright F1.7 lens. As a result, sound and vibration may occur during focus operation, but this is not a malfunction.
• Operating sounds will be recorded when auto focus is performed during motion image recording. It is recommended to record with Continuous AF set to OFF, if the sound of operation bothers you. Also, it is not possible to set the focus mode to AFC.

Ez nekem azt sugallja, hogy nem (sokkal?) lesz halkabb és gyorsabb az AF a mostani 20-hoz képest :F

[ Szerkesztve ]

(#28926) Parci válasza robi-k (#28925) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért nem lennék meglepve, ha hozzá sem nyúltak volna az af motorhoz? tipikus olympus panasonic... :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28927) MrChris válasza robi-k (#28925) üzenetére


MrChris
nagyúr

lassan kiderül, hogy csak csomagolást cseréltek. De legalább nem rontottak rajta.

(#28928) gorgo válasza Parci (#28926) üzenetére


gorgo
őstag

kissé mintha negatív lennél gazda! Bízzunk már legalább, nem? Egyébként meg kapd el a GXR-t aztán csapj a fénysugarak közé! :D

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28929) FEDman válasza Parci (#28926) üzenetére


FEDman
addikt

Azt még el tudom képzelni, hogy kicsit csendesebb, vagy csak más tónusú lesz a hangja, valamint egy hangyányit esetleg gyorsabb is lesz, de az viszont már most biztosak látszik, hogy nem a legjobb gyakorlatilag hangtalan és gyors AF motort kapta. Ez mindenképpen csalódás.
Ettől függetlenül megint ez a szokásos játék megy, úgy szivárogtattak, hogy mindenki biztosra vette a jobb AF-et. Ha mindjárt belülről direkt úgy szivárogtatnak, hogy csak kozmetikai frissítés lesz akkor nem ért volna senkit csalódás.
Mert hát ha most nem jön ki ez az obi és a régi verzióban fut tovább akkor mindenki továbbra is boldog lett volna, hogy van a rendszerünkben egy ilyen remek műanyag palacsinta obi.
Ehhez képest most gyakorlatilag ugyanazon az áron megy tovább minden csak kicsit csinosabb csomagban. Piszok jó volt ez az üveg és továbbra is az marad majd. A keserű pirulát csak azért érezzük most a szánkban mert elhitették velünk, hogy lehet kapunk ennél még jobbat. :)

Ehhez képest érdekes, hogy az Olympus mennyivel ügyesebben csepegteti az infókat, mire kijött az OMD addigra az is akart magának egyet akinek egyáltalán nem volt rá szüksége. :DDD

(#28930) MLaca válasza FEDman (#28929) üzenetére


MLaca
őstag

micromotoros, tehát NEM lett halkabb és gyorsabb. legalábbis nincs ember, aki kihallaná a difit, szerintem.

http://mlzphoto.hu/

(#28931) robi-k válasza MLaca (#28930) üzenetére


robi-k
őstag

SZVSZ, azért a Panasonic védelmében megjegyezném, hogy a 20-ast a zsugorított méretei és a konstrukciója miatt (az első nagyméretű frontlencse együtt mozog a nagy elülső befoglaló tokkal) nem igen lehet gyorsítani, és a mikrómotort a mozgatott súlyok miatt nem tudják kiváltani USM motorral. A 14-es palacsinta felépítése más, a többi obiról nem is beszélve.
Ha teljesen átdolgozták volna a 20-ast annak érdekében, hogy ne az első frontlencse mozogjon, akkor valószínűleg nem lett volna már palacsinta (gondolok pl. az oly 17/2.8 vs 17/1.8 közti különbségekre)

(#28932) FEDman válasza MLaca (#28930) üzenetére


FEDman
addikt

Azért micromotor és micromotor között is lehet érdemi különbség. Például a volt Tamron 17-50/2,8-as obim összehasonlíthatatlanul hangosabb és magasabb irritálóbb visító hangja volt. Ehhez képest a Lumix 20/1,7 MkI AF motorja zene füleimnek. :D
Szóval nem elképzelhetetlen, hogy apró különbség azért lesz a régi és az új között.
Ettől függetlenül ha engem kérdezel én is arra tippelnék, hogy semmit nem változtattak az AF motoron.

Remélem ez lesz majd a GX1 utód kit obija és kapsz majd belőle egy teszt példányt, na majd akkor kiderül hogy szól ez az új vas. :)

[ Szerkesztve ]

(#28933) FEDman válasza robi-k (#28931) üzenetére


FEDman
addikt

A 20-asnál nem csak a front lencse, hanem a komplett lencserendszer mozog fókuszáláskor előre hátra, ezt most le is csekkoltam a sajátomon. Ami viszont a mozgatott súlyt illeti, nem hiszem hogy akár a 20-as komplett lencserendszere akkora tömeget jelentene ami már problémát okoz. Az egész obi 100g, ebből menni lehet az üveg, 50g? Szerintem van jó pár Canon/Nikon USM-es obi amiben az egy szál mozgatott lencse nehezebb ennél. :)
Igaz azok az obik nagyobbak is.

(#28934) Gondwana


Gondwana
addikt

14-42 MkII kering már valahol? (Nekem kb. 150-160€-t megérne egy példány, de még drágábban sem láttam sehol, pedig mennyíre ígérték, hogy majd a G5-tel is tolni fogják kitben!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28935) .mf


.mf
veterán

Magyarország, én így szeretlek.
Újonnan külön 87-100k, kithez de külön 50k felárral kapható Oly 40-150 a kitből kivéve már 58-65k-ért kelleti magát használtan.
Ausztriában 149 EUR a külön megvehető hordtasakos-memóriakártyás "kit", ami sajnos csak 3-7 nap múlva lesz elérhető, úgyhogy máshonnan 149.99 EUR-ért kellett a sima dobozos verziót rendelnem, mert már hétfőn vinném magammal az Alpokban motorozni. S ez új, garanciás darab, nem kitből kivett, ki tudja valójában mennyit használt...

Találtam VF-2-t is használt, de szinte új (egy apró karcot sem látok a képeken) állapotban 120 EUR-ért, erősen gondolkodom rajta...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28936) .: JuSzT :. válasza .mf (#28935) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem a kitből kivettre is jár a gari, mivel külön gyári számmal van a magyar, illetve a world wide papírra is feltüntetve a 2 obi + váz.

[ Szerkesztve ]

(#28937) .mf válasza .: JuSzT :. (#28936) üzenetére


.mf
veterán

Értem én, csak érted: ott a teljesen új, különállót megkapom annyiért, amennyiért itt időnként a kitből kivettet el lehet csípni, s ha arról lecsúszik az ember (ahogy én is lecsúsztam arról, amit kínáltál), akkor maradnak azok, akik az ottani újnál is jóval drágábban árulnak egy olyat, aminek a garanciája már ketyeg, és nem is tudhatod, hogy tényleg használatlan-e.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28938) Studi válasza .mf (#28937) üzenetére


Studi
addikt

Azért annál olcsóbban szoktak gazdát cserélni a használt példányok, legalábbis én kb a feléért adtam el. Mondjuk lehet hogy csak azért, mert kivételesen jó fej vagyok. :DDD
Az 58k erős túlzás, volt egy rövidebb időszak, amikor a Mintabolt is 50k-ért adta a vadonat újat, de sajnos az csak korlátozott példányszámban volt.

(#28939) .mf válasza Studi (#28938) üzenetére


.mf
veterán

Legközelebb, amikor van ilyen kivételesen jófej ajánlatod, szólj :DDD

Sajnos az az ákcijós időszak lejárt, most ez a helyzet. Bő egy hónapja egy-kétnaponta ránézek az index m43 aprójára és még időnként használttakkal foglalkozó üzletekre is ránézek. Azóta négyet láttam, 65k, 2×58k, valamint Juszté 45k-ért kelt el, ha jól tudom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28940) .: JuSzT :. válasza .mf (#28939) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen,annyi lett a vége.most meg a maradekert jonnek 60ert.

(#28941) Superbad válasza robi-k (#28925) üzenetére


Superbad
tag

A gyűrűje azért még lehet "lágyabb"! :)

(#28942) de! válasza .mf (#28935) üzenetére


de!
csendes tag

Én akkor itt tisztelettel vállalnám a hangomat, mint egy kitből kivett MZD 40-150-et 58-ért kínáló egyén.

Tényleg az van, hogy külföldről ki lehet fogni új cuccot az itthoni árnál olcsóbban. Én egyszer egy csókának könyörögtem, hogy adja nekem oda a használt-de-garis Sigma 30/2.8-át 35 rugóért, de kötötte az ebet a karóhoz, hogy minimum 40-en, és a végén el is adta ennyiért. (Legalábbis nekem nem adta oda 35-ért. :-) A végén egy kinti akcióban megvettem 100 euróért zsír újonnan.

Volt már, hogy úgy adtam el cuccot, hogy egy nap alatt elvitték. Utána örültem persze, hogy nem szórakoztattam magamat tovább az eladással, de egy kicsit úgy is éreztem, hogy elherdáltam a cuccot. Most egyszerűen nem szeretném elherdálni. Annyiért szeretném eladni, amennyiért már van vevő rá, de nem tapossák egymás sarkát.

(#28943) Mercutio_ válasza de! (#28942) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor annyiért még sincs vevő...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28944) Studi válasza Mercutio_ (#28943) üzenetére


Studi
addikt

Kellő türelemmel lehet fogni mindig egy madarat. Kérdés, hogy mennyit akar az ember várni. (legjobb példa az indexen lassan egy éve folyamatosan fent levő FL-50-es vaku :) )

(#28945) .: JuSzT :. válasza Studi (#28944) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most is van a ph-n 4 éve futo fotos hirdetes. Es folyamatosan van uppolva :)

(#28946) de! válasza Studi (#28944) üzenetére


de!
csendes tag

Én is azzal számoltam, hogy 58-ért nem lesz tolongás. Amikor a kocsimat adtam el, akkor is az volt, hogy x összegért annyit sem mondtak, hogy dögöljek meg. De még rá sem alkudtak. 10%-kal kevesebbért meg hirtelen nagyon komoly érdeklődők voltak, hogy abból már engednem sem kellett.

Madár vagy nem madár: én hét közben gyakran annyira elfoglalt vagyok, hogy a jó árú cuccokról lemaradok, mert azokat elviszik, akik 1 nap alatt rá tudnak mozdulni. Én olyan madár vagyok ezért, aki használtan csak azt tudja megvenni, ami nem megy el 1-2 nap alatt. Persze eddig a vége mindig az lett, hogy azért az árért szereztem valamit külföldről. :-)

(#28947) Gondwana válasza Studi (#28944) üzenetére


Gondwana
addikt

(Annak az FL50-nek utána lehet olvasni, hogy mikor vette, és abból lehet saccolni, hogy hány villanásnál tarthat, én ez a számolgatós szertartás után mondtam le róla)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28948) MrChris


MrChris
nagyúr

vannak örök darabok az aprón, érthetetlen mikor már az új árával szinte megegyezik a cucc. Viszont MLaca hamar megunta a GH3-t!

(#28949) MLaca válasza MrChris (#28948) üzenetére


MLaca
őstag

miből gondolod, hogy megunta? lehet, más, nem publikus oka van az eladásnak.

http://mlzphoto.hu/

(#28950) Gondwana válasza MLaca (#28949) üzenetére


Gondwana
addikt

NDA alatt már tudsz valamilyen gépről, amiről mi még nem, vagy csak a 7100-as marad?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.