Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hümm, depipreview képeket elnézve egész összeszedte magát az Oly, bár nálam még mindig a G3 felé áll a zászló az EVF és az ártyikulatív kijelző miatt, ugyanakkor 14-150 megléte esetén lehet, hogy más lenne a vélemény :U , ez a cserélhető "markolat" is nagoyn jó ötlet, jöhetnek majd az elborultabbnál elborultabb kiciócó megoldások :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2002) FEDman válasza Mercutio_ (#2001) üzenetére


FEDman
addikt

Jah, hát arra eddig nem is gondoltam, hogy most hogy így gyárilag ott a menet az opcionális markolatnak így szabad a pálya a mindenféle utángyártott elborult megoldás előtt. :))

Sőt, az ügyesebbek faraghatnak rá akár spéci egyedi markolatot is. :DD

(#2003) MLaca


MLaca
őstag

no, most jöttem meg nem egész egy órája bécsből, az oly sajtónapjairól. e-p3 volt tesztre, íme:

- AF: optimális körülmények között, bekapcsolt folyamatos AF mellett (NEM AF-C!) ÉS az új optikákkal valóban nagyon gyors, de nem gyorsabb a pana gh-2-nél, ráadásul sötétben jócskán lassul és "vadászik", majd feladja.

- OLED kijelző: fantasztikusan szép a képe (lásd xz-1), azonban engem zavart az érintésérzékenysége. ha le is tiltottam (egy adott felületet kell megnyomni a kijelzőn), magától visszakapcsolt, ha nyakban hordva vittem, mert hozzáért a hasamhoz egész felületével, így ott is, ami unlockolja és azt vettem észre, hogy az előttem haladó csajok fenekét magától (!) fotózza.

- képminőség: lásd majd cikkben, rengeteg képet hoztam (csináltam).

- beépített vaku: hasznos, semmi extra -> lásd e-pl sorozat (kivéve, hogy itt nem bounceolható)

- af segédfény: kicsi, nem mindig tud megfelelően segíteni az af-nek, de hasznos, mert az esetek többségében tud.

http://mlzphoto.hu/

(#2004) Parci válasza FEDman (#2002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eddig is szabad volt a pálya, állványmenet van már egy ideje, mégsem csinált kb. senki. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2005) Parci válasza MLaca (#2003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mesélj személyes benyomásokról! két kérdés:
- összességében az af "na végre, rendesen megcsinálták!" érzés, avagy szerinted "kicsit parasztvakítás, a pana rendszer még mindig sokkal biztosabban áll rá a témára bármilyen fényben, igazából ehhez képest az e-pl2-é sem volt sokkal rosszabb"?

- ugyanígy a szenzor: a képeknél alapvetően azt érzed, hogy szépen előreléptek, vagy igazából csak jpg-mágia, és nincs különbség a régiekhez képest?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2006) MLaca válasza MLaca (#2003) üzenetére


MLaca
őstag

12 mm f2 bokehja:

http://mlzphoto.hu/

(#2007) FEDman válasza MLaca (#2003) üzenetére


FEDman
addikt

"ha le is tiltottam (egy adott felületet kell megnyomni a kijelzőn), magától visszakapcsolt, ha nyakban hordva vittem, mert hozzáért a hasamhoz egész felületével, így ott is, ami unlockolja és azt vettem észre, hogy az előttem haladó csajok fenekét magától (!) fotózza."

Wow, látod ez a jövő, az intelligens fényképezőgép, tudja mikor és mit kell fotózni! :))

(#2008) FEDman válasza MLaca (#2006) üzenetére


FEDman
addikt

:R

(#2009) MLaca válasza Parci (#2005) üzenetére


MLaca
őstag

- af: na végre 67%-ban, 37% marketing
- képminőségről semmit nem tudok, majd megnyitom a képeket :) (madj az orfokat is valahogy..)

- magánvélemény: ha meg tudom venni a 12/2 obit, akkor jó lesz az e-p1 is, igazából csak a vf-2 hiányzik, de az nagyon. összességében baromi gyorsan működik az e-p3, igazi szép vas, de még megvárom a következőt a sorban

http://mlzphoto.hu/

(#2010) Parci válasza MLaca (#2006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ááááááá, áll a cerka! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2011) FEDman


FEDman
addikt

Durva mód összerakták ezt a 12/2-őt, már csak az árán kéne egy kicsit faragni. :)

(#2012) MLaca válasza FEDman (#2008) üzenetére


MLaca
őstag

igazából hű de művészi fotókat senki se várjon, végigloholtatták velünk bécs belvárosát, igazából k.rva meleg volt és tűzött a nap, meg mindenki rohadt fáradt volt. hazaúton majdnem elaludtam vezetés közben, szal gáz, na. szép és tulajdonságmutató képeket majd akkor fogok, ha tesztre lesz nálam a gép (1-2 héten belül).

http://mlzphoto.hu/

(#2013) MLaca válasza Parci (#2010) üzenetére


MLaca
őstag

ettől? ad hoc, totál bemozdulva, ráadásul nem is lett éles a képen semmi, mert közben hátradőltem :) majd keresek még a sok száz kép között valami bokehsat.

http://mlzphoto.hu/

(#2014) MLaca válasza FEDman (#2011) üzenetére


MLaca
őstag

mindenki ezért verekedett az újságírók közül, én meg megszereztem :)
ja, az tetszik még, hogy akár marokalt nélkül is lehet használni az e-p3-t, baromi szép úgy az ezüst. a csavarmenet gusztán van megcsinálva, nem zavaró, nem kell bele dugó, ha nem teszel fel rá markolatot.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#2015) FEDman válasza MLaca (#2012) üzenetére


FEDman
addikt

Az az érdekes, hogy a nagylátó obiknak általában ronda kemény bokeh-juk van, no de nem ennek! :))

Arról mesélj volt e kipróbálható példány a 45/1,8-asból?

(#2016) MLaca válasza FEDman (#2015) üzenetére


MLaca
őstag

nem volt.

http://mlzphoto.hu/

(#2017) FEDman válasza MLaca (#2016) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor erre még várnunk kell. :)

(#2018) Ijk válasza MLaca (#2014) üzenetére


Ijk
nagyúr

E-PL3 teszt is lesz? Nekem az a legszimpatikusabb a három közül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2019) Parci válasza Ijk (#2018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs még sehol az a váz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2020) MLaca válasza Ijk (#2018) üzenetére


MLaca
őstag

az is lesz, epm1 is lesz, de még a sajtón is csak az ep3 volt. de most megyek aludni.

http://mlzphoto.hu/

(#2021) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Akkor kezdjük: E-P3 tesztfotók :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2022) Parci válasza SpongyaBob (#2021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kint van a mi cikkünk is, nem igazán örülök a konkurenciás linkeknek...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2023) SpongyaBob válasza Parci (#2022) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Rendben, akkor ilyet többet nem linkelek. :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2024) Parci válasza SpongyaBob (#2023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. nem foglalkozunk ilyesmivel, de pont az EXKLUZÍV!!! pixinfós szaroknak nem örülünk, hülyegyerekek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2025) madgie válasza Parci (#2024) üzenetére


madgie
titán

No de miért? Tegnap óta tőlük tudjuk, hogy az ekv 90 mm-es gyutáv nem az igazi portrézásra, mert viszonylag távolról tudsz csak vele fotózni :DDD :))

(#2026) Parci válasza madgie (#2025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért, mert nagyképű, arrogáns, felvágós, erőszakos seggfejek. mert igyekeznek izomból tárgyalni a gyártókkal. és igen, mert emellett még hülyeségeket is írnak alkalmasint, minden egyéb erényük mellett (mert nyilván nem kevés energiát tesznek azért a tartalomba).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2027) FEDman válasza madgie (#2025) üzenetére


FEDman
addikt

Hehe, na igen néha egész jókat lehet rajtuk szórakozni.. :))

Csak halkan megjegyezném, hogy nekem nem szimpatikus ez a kunkurenciáról itt semmit hozzállás. :(

(#2028) FEDman válasza Parci (#2026) üzenetére


FEDman
addikt

Ettől még szerintem lehet itt róluk beszélni..
Például nekem elég 5 perc pixinfós fórumozás és utána máris sokkal jobban értékelem az itteni közösséget. :DDD

(#2029) Messer22


Messer22
senior tag

HI
Olvastátok, hogy a pentaxot megvette a ricoh?
4/3rumors-on van hír..

Messer

(#2030) Parci válasza FEDman (#2027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretem a tesztre mutató linkeket, úgy pláne, hogy nálunk is van teszt. beszélni lehet róluk, miért ne lehetne?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2031) Parci válasza Messer22 (#2029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olvastuk. a nap híre. látszik, hogy a pentax sz@rt ér (sajnos), 124m dollár semmi, konkrétan. kíváncsi leszek, hogy ki tudnak-e találni valamit együtt, kreatívak, az biztos. még az olympus kéne melléjük. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2032) Messer22 válasza FEDman (#2028) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

nekem elég ránézni az oldalra és máris jövök ide vissza :)

Messer

(#2033) Messer22 válasza Parci (#2031) üzenetére


Messer22
senior tag

Ja és valami komolyabb cég összefoghatná ezt a 3-at (oly, ricoh, pentax) és vége lenne a canikonnak hamar. :))

Q mint qka(-ba való?) az új gép , hmm találó :(

Messer

(#2034) FEDman válasza Messer22 (#2029) üzenetére


FEDman
addikt

Nemrég még az volt a hír, hogy valójában nem lesz APS-C Pentax EVIL, de még csak nem is tervezték és a Q-t komolyan indították csatába ebbe a kategóriába.
Na ezután arra gondoltam, hogy még 1-2 év és utána már csak az lesz a kérdés ki fogja felvásárolni a Pentaxot.
Úgy látszik tévedtem..

(#2035) Messer22 válasza FEDman (#2034) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Pedig én reméltem. hogy lesz a közös oly-pentax megoldás micro téren :((

Messer

(#2036) FEDman válasza Parci (#2031) üzenetére


FEDman
addikt

Én már látom a jövőt, csecse Q modul a GXR-re! :DDD

(#2037) Warter


Warter
őstag

Tanácsot kérnék, hogy megéri-e ezt megvenni ennyiért vagy gagyi illetve drága.

(#2038) madgie válasza Warter (#2037) üzenetére


madgie
titán

Röviden: ne.

(#2039) hegyimorc válasza Warter (#2037) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Gagyi és drága

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#2040) FEDman válasza Warter (#2037) üzenetére


FEDman
addikt

Ennyi pénzért sok jóra én nem szmítanék. :N

(#2041) OPiiPO válasza Parci (#2022) üzenetére


OPiiPO
addikt

{ az index fórumon is lazán hirdeted az itteni fórumot, annak sem örül kb. az index ;] }

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2042) Warter válasza madgie (#2038) üzenetére


Warter
őstag

Értem és köszönöm. :R Viszont akkor milyen márkát érdemes néznem ami jó minőségű, de megfizethető kategória? Zeikos pl?

(#2043) madgie válasza Warter (#2042) üzenetére


madgie
titán

Annyira nem vágom a témát, nálam most egy kb. 80 ezres Sony nagylátó-előtét van kölcsönbe, az is keni a széleket rendesen :(

(#2044) Parci válasza OPiiPO (#2041) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de azt lesz@rom ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2045) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

csak hogy fokozzam a kedélyeket:
- a GF Pro 100%
- NEX-7 augusztus 24-én, NEX-9 később
- sok új obi ide-oda ősszel
;)

(asszem kitartok az e-pl1 mellett, megvárom, mit hoz még 2011)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2046) Dare2Live válasza Parci (#2045) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de mit hozhat? Kvázi mindent megkaptunk(am) amit lehetett... feltéve, hoyg a szenzor lépett előre egyet.

amúgy baromira elgondolkodtató egy D7000is. Ahoz azonnal ott a 15-105vr+70-300vr+sb800 ami így alapból igen ütős....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2047) Parci válasza Dare2Live (#2046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

beépített evf, tökös kialakítás sok tárcsával, g3 szenzor és af stb. vinnék, mint a cukrot.
a d7000 valóban nagyon ütős, de már ehhez a konfighoz is egy komoly állvány kell, valamint nagy és nehéz. ráadásul egy 12-50/2,5-3,3 zoommal szépen kontrázna a kisebb és könnyebb m43 csoport. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2048) Ijk válasza Parci (#2047) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olyan obi nincs is m43-ra:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2049) FEDman válasza Parci (#2047) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, az év mésodik felében egy durva bépeített EVF-es váz + az 12-50/2,5-3,3 OIS még elég rendeset ütne. :))

+ az apró, mint pl 1-2 Sigma - Samyang üveg.. :DDD

(#2050) SpongyaBob válasza Ijk (#2048) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért írta, hogy kontrázna.. majd lesz.. :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.