Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29451) Parci válasza .: JuSzT :. (#29445) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a szelektív színnél és a hdr-nél kevés undorítóbb dolog van, az biztos :DDD
ha évente 5 igazán jó fotót csinál az ember, már elégedetten csettinthet a nyelvével szerintem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29452) Studi válasza Parci (#29451) üzenetére


Studi
addikt

A hdr most nagyon divatos lett, de nekem rettenetesen bántja a szemem, mert kicsit sem természetes. És legkevésbé sem tudatosan használják a legtöbben.

(#29453) n.andras74 válasza Studi (#29452) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Pár éven belül akkorát fejlüdik a MFT, hogy alapba tud akkora dinamikát mint a HDR kép :DDD

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29454) Parci válasza n.andras74 (#29453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez ugye nem jelent mást, mint hogy iszonyatosan laposak lesznek képek... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29455) madgie válasza FEDman (#29450) üzenetére


madgie
titán

Bizony, nemhiába jók az ügyesen kivitelezett low key/high key képek :K

Parci: pontosan :D alapvető hiba ,hogy hádéer címszó alatt a középtartományba sűrítik a népek a teljes hisztogramot.

[ Szerkesztve ]

(#29456) Parci válasza madgie (#29455) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy van persze olyan, hogy gyenge egy gép dinamikatartománya. normál fénynél fehér égbolt, sok ilyet láttunk, a legtöbb kompakt így domborít. :DDD a m4/3-aps-ff szenzorok viszont, különös tekintettel a sony-ra, már rég elérték azt a szintet, aminél nincs igazán értelme a többnek, a kép már nem lesz jobb tőle.

itt is milyen fasza volna, ha minden felhő és kondenzcsík látszódna az égen... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29457) madgie válasza Parci (#29456) üzenetére


madgie
titán

Van, persze, de a nemrég említett LX7 rawjaiban is van annyi plusz infó, hogy barátságosan vissza lehet húzni elég sokat belőlük. Persze ettől függetlenül egy D800-zal is lehet olyan helyzetbe keveredni, mikor kevés a dinamikaátfogás.

(#29458) Parci válasza madgie (#29457) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet ugyan, de manapság ilyenkor már sokkal inkább azt a kérdést kell feltennie az embernek, hogy vajon nem a megcsinálni szándékozott kép a szar-e... (és ha az a ritka válasz, hogy nem, akkor még mindig van egy csomó opció a probléma kezelése, akár hardveres (szűrők), akár szoftveres (mint az képem is, részben kényszer szülte a bebuktatott b&w-t. de azért beszédes, hogy máshogy csak rosszabb lenne ugyanez a fotó))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29459) madgie válasza Parci (#29458) üzenetére


madgie
titán

Semmi baj nincs azzal a fotóval, szvsz egyáltalán nem kár a fehér égért.

(#29460) Parci válasza madgie (#29459) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, hogy nincs, de nem ezért mondtam, példának hoztam: akárhány korlátot kap az ember a fotózásnál (csak egy fix obi, csak b&w, szűk dinamika, csak éjjel fotózhat, csak makrót fotózhat, mittomén), mindig végtelen lehetőség marad a kreativitásra. a dinamika egy ideje szerintem sehol sem korlát. nincs az a kép, ami egy pazar fotó lenne, de a szűk dinamika tönkretette. elméleti példát sem tudok rá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29461) madgie válasza Parci (#29460) üzenetére


madgie
titán

:K

(#29462) schawo


schawo
titán

Fekete sárga sorminta :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29463) Mercutio_ válasza Parci (#29460) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek a korlátok - ha valaki élvezi a fotózást - kimondottan inspirálóak tudnak lenni :K

Dinamiki témában talán a rendezvény/esküvőfotósok akiknek sose elég ami van :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29464) OPiiPO válasza Parci (#29435) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt küldted meg jól anno, még CaptureNX korodban.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29465) Parci válasza OPiiPO (#29464) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig capture nx korom volt :)

ez amúgy valóban nagyon meg volt dolgozva, de itt meg pont egy filmszerű/meseszerű világ/hangulat volt a cél. valódi kerberoszt nem tudtam szerezni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29466) k1csi válasza Parci (#29460) üzenetére


k1csi
senior tag

Nyilván millió jó fotót lehet kis dinamikával is lőni, de mindig vannak/lesznek akik a korlátokat feszegetik. Olyan szituban amikor 10 évvel ezelőtt hozzáértők meg sem próbáltak volna fotót készíteni mert tudták nem lehet 5 évvel ezelőtt súlyos (árban is) felszereléssel összejött. Ma meg már topik cuccokkal is lehetséges.
Ez nem olyan mint a HiFi amikor egy idő után már csak megszálottak véltek valami különbséget felfedezni. Fotóban a mai napig nagyon jól érzékelhető fejlődés van (a dinamika pl. pont ilyen, magas ISO-n kis zaj ilyen, viszont pl. számomra a felbontás már rég nem).

Ha az a hozzállásod, hogy amiről nem lőttél fotót az nem létezik akkor nyilván szinte semmi sem kell. Ha kizárólag fotó meg a jó fotó a cél akkor sem (kvázi csak egy-egy adott témából próbálsz jó fotót kihozni).
Ha nem a jó fotó, hanem az események elfogadható megörökítése a cél (elfogadható fotókkal) akkor már jó ha a technika támogat.
Pl. a eeaa által linkelt sorozatban nagyon jó fotók voltak (külön tetszett, hogy nem voltak erőltetett FF művész képek; én nem lennék képes rá ilyen sorozatot csinálni), viszont hiányoztak az emberek, nem voltak események rajta. Állt az idő, az egészet a mozdulatlanság uralta (persze értem én jó eséllyel ez vagy ez is volt a cél).

Ha előfordult már veled, hogy valamiről mindenféleképpen kell fotó (nálam már volt ilyen, mondjuk akkor pont nem a dinamika zavart) akkor meg jó, ha van az ami kellene.

Persze a határok feszegetéséhez kell egy adag technofóbság is. Lehet eseményeket is úgy megörökíteni, hogy az is elég jó már ami elkészült, meg amiről nincs fotó az nem történt meg.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29467) Parci válasza k1csi (#29466) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ma a dinamika már ott tart, ahol a felbontás: nem állít praktikus korlátokat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29468) Studi válasza Parci (#29467) üzenetére


Studi
addikt

Sőt, a megjelenítési módok és eszközök szerintem már erősebb korlátokat jelentenek, mint amit a fényképezőgépek rögzíteni tudnak.

(#29469) k1csi válasza Parci (#29467) üzenetére


k1csi
senior tag

Számomra azért nem, mert az emberi szem egy adott szituációban többet lát mint amit vissza lehet adni fotóban. Itt nem venném bele azt, hogy a pupilla alkalmazkodik, hanem amit egyszerre átlát a szem. OK értem én, hogy a látás ilyenkor is pásztázással történik azaz a két dolog soha nem lesz ugyanaz.
Azt is értem, hogy a nagy dinamikával rendelkező képek laposak lesznek (azaz ezt nem egyszerű egy sémára ráhúzni).

Viszont jelenleg már ott elhal a dolog, hogy rögzíteni sem igazán képesek az eszközök, legalábbis egy fotóból nem, a több fotó meg necces ha bármi van ami nem mozdulatlan a fotón. Persze mobilra írt vicces SW-ek ezt is igérik, szokásos mobilos minőségben...

Mindegy, nekem se létszükséglet. Canon ebben (most még) gyenge, mégse dobtam még ki.

Studi Ha bármi mozog a fotón már a rögzítés sem megy, nemhogy a megjelenítés, azaz már jóval korábban bukik ez a dolog.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29470) madgie válasza k1csi (#29469) üzenetére


madgie
titán

A mostani megjelenítők is gyengék, még a 8+ bit is ritka, papírlapok "dinamikájáról" nem is beszélve.

(#29471) Parci válasza k1csi (#29469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha valamiért kritikus a dokumentáció, ráadásul gyorsan mozgó dologról van szó, akkor igen, bármennyi fejlődés jól jöhet. ha viszont nincs erről szó - és esetemben még sosem volt -, akkor szerintem mindenre elég. az esküvőfotót sem tartom ilyennek, ott is millió lehetőség van arra, hogy egy fotó jó legyen (végső soron művészi ág és nem hivatalos és hibátlan dokumentációs célú dolog).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29472) k1csi válasza madgie (#29470) üzenetére


k1csi
senior tag

Kezdetben vala a 6 bites LCD panelek, most meg nem tudom kb. 12 bitnél járnak a jobbak. Csak idő kérdése kevesebbet tudót még ha akarnál sem kapsz majd, mert az rossz üzlet lenne (nem neked).

A papír tényleg ott van, tegnap is csesztettek már, de akkor válogatni kell, akkor meg bele akarok még nyúlni, szóval egyre jobban hanyagolom.

Parci Vsz. az esküvő tényleg nem ilyen mert jól tervezhető, ha szükséges bevilágítható (deríthető).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29473) Freddy76 válasza k1csi (#29472) üzenetére


Freddy76
addikt

Naja. Pár hete dolgoztam (ceremóniamesterként), a fotós két vázzal tolta, és a tánctér két sarkára állványra feltett két bazi nagy vakut (nem ismerem a Canon vakukat, akkorák voltak, mint a nikon sb900), amelyeket a vázról vezérelt. Aztán minden expó úgy nézett ki, mintha villámlana, egy néni majdnem szívinfarktust kapott. Amikor szóltam a fotósnak, hogy ez így nem jó, ki lettem osztva...

Aztán csak megértette, hogy ha megvakít mindenkit, senki nem fog táncolni, és nem lesz mit fényképezni. Mondjuk nem igazán értettem a szitut, belenéztem a gépeibe (egy 5dmkIII, meg valamilyen I-es sorozatú váz), az 5d iso 6400-ra adott 1/160 záridőt még 4-es rekesz mellett is (24-70/2.8 volt a vázon), márpedig az öddéháromnál az iso 6400 bőven jó...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29474) k1csi válasza Freddy76 (#29473) üzenetére


k1csi
senior tag

A derítés meg a szétvakuzás két külön dolog lenne (ha valaki lusta szinezőfóliázni a vakut, vagy netalántán nem is tudja mi az akkor jön a szétvakuzás szvsz. bár nem tudom mi van az esküvőfotózásban mert nem vagyok érdekelt benne).
De nem offolnék tovább.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29475) Mercutio_ válasza Freddy76 (#29473) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom ő is a "veszünk drága cuccot, vannak kapcsolataink, aztán ha már bejött az első néhány üzlet úgy is ajánlanak egymásnak az emberek" típusú fotós volt, aki jó esetben csak a vakuzáshoz nem ért eléggé, vagy olyan mint az öreg szaki aki nem érti meg, hogy vannak már új eszközök és jobbak mint a régiek, de nem elég megvenni őket, meg kell tanulni használni is azokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29476) madgie válasza k1csi (#29472) üzenetére


madgie
titán

Ja ,12 bites "finomsággal" dolgozzák fel a 8 biten kapott jelet, mivel egyik kommersz VGA sem tol ki magából még 10 bitet sem.

Kivéve, ha inf fájlokat buherálsz és valahogy rávarázsolod a Quadro/FireGL drivert GeForce/Radeon karira.

(#29477) MrChris válasza Studi (#29468) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem is az a tapasztalatom, hogy a 12-14biten giga dinamikával készült 16mpixeles kép bár le van butítva 8bitre, de végül javarészt egy 6bites tn+film képernyőn, TV-n köt ki max FHD felbontásban. De azért törnek be az olcsó szegmensbe is a jobb képernyőpanelek.

(#29478) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Nem hittem volna, hogy ezt fogom gondolni, de az utóbbi időben elég sokat bringáztam és párszor előfordult, hogy már a MFT cucc is sok volt. Nem is az, hogy nagy vagy nehéz, mert egyik sem, de ha az ember igazán bringázik - sőt MTB, terepen - akkor nem biztos, hogy van kedve pöcsörészni a jó kis fixek csereberéjével.

Szóval a lényeg, hogy lehet, hogy kellene nekem valami fasza kis kompakt (ami jobb mint a semmi, de akkor már a lehető legjobb :) )

Akár az X100-ért is cserébe, mert ez sajnos se nem elég kompakt, se sem elég sokoldalú. ( Baromi jó hobby gép, a fotós hobbyn belül is, csak amire most kéne arra mégsem eléggé)

Milyen kompaktot érdemes most venni? És kell-e vkinek X100? (nem S)

Ps: Minden MFT cucc marad, semmi sem eladó.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29479) Freddy76 válasza hegyimorc (#29478) üzenetére


Freddy76
addikt

Szomszéd, kölcsön adod az x100-at, én kölcsön adom az x10-et...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29480) Marseille199 válasza hegyimorc (#29478) üzenetére


Marseille199
senior tag

XZ2? elég jó áron megy 130 körül. Samsung EX2F nem igazán rosszabb, a jpegjeinem szépek 110000 ft.
Sok választási lehetőség nincs. Drágábban az X20, Pana LX7.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29481) hegyimorc válasza Freddy76 (#29479) üzenetére


hegyimorc
senior tag

ok

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29482) hegyimorc válasza Marseille199 (#29480) üzenetére


hegyimorc
senior tag

XZ2-t néztem, lehet, hogy ez lesz.

( Lusta vagyok sokat agyalni a történeten. XZ1-t ismerem, korábban, még a maga idejében ajánlottam egy barátomnak aki megvette. Lehet, hogy megveszem az utódot és ennyi )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29483) Freddy76 válasza hegyimorc (#29481) üzenetére


Freddy76
addikt

Az x10 nagyon jó, szerintem jó választás lenne (nem eladó amúgy). Az x100-at én régóta kipróbálnám. Holnap délelőtt meg is ejthetnénk a cserét :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29484) hegyimorc válasza Freddy76 (#29483) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Rendben. Ne túl korán mert egy hete már csak aludni szálltam le a nyeregből :D A többit privát!

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29485) Parci válasza hegyimorc (#29482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

xz2 nagyon jó, ha a 28-112 mm frankó neked, akkor talán a legjobb. kicsit nagy (mint kompakt), más baja nincs.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29486) MLaca válasza hegyimorc (#29484) üzenetére


MLaca
őstag

[link]
[link]
[link]
nem kicsi

http://mlzphoto.hu/

(#29487) Studi válasza MLaca (#29486) üzenetére


Studi
addikt

ekv28-112/1.8-2.5 objektívvel a GX azért nagyobb lenne. :)

(#29488) Studi válasza Studi (#29487) üzenetére


Studi
addikt

Úgy értem ennek van egy kihajtható kijelzője, és egy igen jó zoom objektíve ebben a méretben azért. :-)

(#29489) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Kezdek belegabalyodni a táskaválasztásban..normál gépek táskája nagy...a piciik kicsi... a 3obi vaku állvány szűrőkészlet stb. elpakolásához. olyat keresek ami háttáska túrához, és egy sima szettsáska...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29490) n.andras74 válasza n.andras74 (#29489) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Nagyon átment" milyen kompaktot válasszak?" ...topikba:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29491) FEDman


FEDman
addikt

És ha már kompakt..
Mi folyik mostanában a Hasselblad háza táján, kiírtak a mérnököknek egy házi pályázatot, hogy kit tud meglévő Sony fényképezőgépek köré a legrondább dizájnt tervezni?

:Y

(#29492) OPiiPO válasza n.andras74 (#29490) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jaja, tavasszal ennél sokkal kevesebbért is prüszkltek a modik, - jó lenne picit visszakanyarodni az eredeti témához és nyitni egy melléktopicot "m43 topicban kompaktot másodgépnek vásárlók" címmel . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29493) Parci válasza FEDman (#29491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez ugye csak valami roppantul hülye poén? :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29494) FEDman válasza OPiiPO (#29492) üzenetére


FEDman
addikt

Talán már írtam itt korábban, hogy ezek a mirrorless gépek nem csak a kompaktoknak, de akár a DSLR rendszereknek is lehet alternatívája. Azaz a nagyon széles érdeklődési kört fednek le és ennek megfelelően ez az mFT topik is igen nyitott sok mindenre. Így aztán szerintem semmi gond azzal ha itt néha téma a kompakt, vagy akára DSLR rendszerek is.
Persze nem mindegy, hogy milyen arányban, de én hiszem hogy eddig nagyon átestünk volna a ló túloldalára. Egyszerűen csak nagyon széles az érdeklődési köre az ide járó embereknek. :)

(#29495) FEDman válasza Parci (#29493) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy önmagában ez a grip nem csúnya, meg hát a fát is szeretem.
Csak hát ez nekem olyan, mint egy Rolls-Royce hűtőmaszkja, ami elképesztően gyönyörű és tekintélyt parancsoló. Legalábbis egy Rolls-Royce-on. Viszont ha ezt a maszkot valaki kiragadja a közegéből és egyszerűen ráakasztja egy mezei Nissanra akkor ugyanaz a csodálatos elem maga lesz a megtestesült gagyi.
Ne valami ehhez hasonló "harmóniát" érzek itt is. :DDD

"The price is expected to be between $1,600-$3,200 depending on the selected materials."

[ Szerkesztve ]

(#29496) schawo válasza FEDman (#29494) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29497) Mercutio_ válasza Studi (#29487) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fényeröben csak-csak, de DOF-ban azért más a szitu.
Egyébként tényleg kompaktnak nagy és masszív, és van súlya is rendesen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29498) Studi válasza FEDman (#29495) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom, hogy a kép valós termékről készült, vagy csak össze lett montírozva, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy az utóbbi. Ahogy írtad: nagyon idegennek tűnik az a grip a vázon, nem oda való.

(#29499) Studi válasza OPiiPO (#29492) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem amíg a topic "törzsközönsége" jól elbeszélget az épp aktuális témáról, legyen az a milcektől picit nagyobb DSLR-ek, vagy akár a kicsit kisebb high-end kompaktok, addig a modikat ne zavarja ez. ;-) Mivel mindkét rendszer valós alternatívája az m43-nak, így érdemes néha kitekinteni a nagyvilágba. És épp ezért kerül szóba rendszeresen a többi milc rendszer is.
Nagyon szeretem ezt a topikot, épp azért, mert nyitott, mert vannak bőven már több rendszert kipróbált tagok, és mert belefér, hogy néha eltérjünk a címben megjelölt tárgytól, és megvitassunk más rendszereket is.

(#29500) Mercutio_ válasza Marseille199 (#29203) üzenetére


Mercutio_
félisten

Le is megyek hídba ha emberi árban, normális AF és jpg motorral kínozzák, volt régen egy samu kép amin ott figyelt egy csecse kis retro váz, valami hasonlóval sarokba tett EVF-fel és a korábban felsorolt fixekböl össze rakott obisorral ki is egyeznék ;]

Látom téma volt a mit tegyünk a 100-300 alá, nos, bár a gyári adatok alapján én is minimum G5 méretű vázra tippelnék, valójában a G3-mal nagyon kezreálló és nem is orrnehéz párost alkottak. Hm, most olvasom amit andersen10 írt, majd ha gép közelben leszek megnézem milyen záridökkel lőttük a képeket a múltkori talin.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.