Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29701) Parci válasza jjeahh (#29700) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 6 mp-es dslr-ek megjelenése óta bármelyik nagy szenzoros váz alkalmas pazar a3-as nyomatok készítésére, szóval a szenzor/képminőség nem téma. az összes többi dolog az, ami alapján lehet döntést hozni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29702) MrChris válasza jjeahh (#29681) üzenetére


MrChris
nagyúr

fingom sincs mi lehet az, de szerintem az nem ragasztó. Csak az obi körüli területre kenegeti a többire nem. Talán segítheti a csúsztatgatást, mint a kijelző védő fóliánál a víz, de egy kollégám folyékony szappanos vizet használ. Nem lesz buborékos, szöszös és sokáig lehet mozgatni, nem egyből tapad oda.
Megnézve a képet bármit teszel be abba a résbe az biztos hogy picit érezni lehet majd.
Nemtom :F

(#29703) Mercutio_ válasza jjeahh (#29700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor is isten lehettél volna, ha sikerül őket rádumálnod egy olcsó AF-es fixre a saját rendszerünkben :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29704) Mercutio_ válasza MrChris (#29702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről a módszerről priviben jöhetne némi infó, a halálom a fólia felrakás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29705) MrChris válasza Mercutio_ (#29704) üzenetére


MrChris
nagyúr

Holnap megkérdem a kollégám aki csinálta.

(#29706) MrChris


MrChris
nagyúr

eBayen lassacskán 700 euro alá kezd menni az OMD ára. Ősszel talán már 150.000-ért lehet venni majd E-M5-t?

(#29707) .: JuSzT :. válasza MrChris (#29706) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én ezt az árat tavaszra várom, és akkor talán beújítom.

(#29708) Studi válasza MrChris (#29706) üzenetére


Studi
addikt

Milyen soká volt 200-220 dollár az új GX1 váz, most is 300 a tengerentúlon. Ehhez képest nálunk? Meg sem érezte a piac.

(#29709) EFT válasza n.andras74 (#29698) üzenetére


EFT
tag

Valószínűleg sehogy nem fog. Inkább egy jó ajánlatot várj és csapj le rá azonnal. Akár erre.
(Nem, nem én hirdetem)

(#29710) jjeahh válasza MrChris (#29702) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na, úgy döntöttem, mivel meztelenül nem hagyhatom, mert kopik a lakk és zavar, ráragasztom, sőt már rajta is van, ha tönkreteszi a lakkozást, és a szkin is meghal teszek majd rá újat, nekem úgyis jobban tetszik szkinnel, mint anélkül...ezért ennek a mintájára vágtam igazi bőrből még hármat tartalékba... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29711) MrChris válasza Studi (#29708) üzenetére


MrChris
nagyúr

talán a német használt piac hatással lesz az ittenire, ha nem akkor meg onnan vesz aki olcsóbban akar, most kb. 15%-kal kevesebb.

(#29712) .: JuSzT :. válasza MrChris (#29711) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#29713) MrChris válasza .: JuSzT :. (#29712) üzenetére


MrChris
nagyúr

én is figyelek néhányat :) 500 alatt biztos nem lesz, de 700-nál nem lesz több.

(#29714) MrChris válasza jjeahh (#29710) üzenetére


MrChris
nagyúr

igazad van sokat nem veszíthetsz, de örömödet leled vele az a lényeg! A saját megoldásról megosztasz képet?

(#29715) jjeahh válasza MrChris (#29714) üzenetére


jjeahh
nagyúr

majd lekapom, most nincs nálam, melózom, de kb pont ilyen, csak sötétbarna

sztem jól fog állni neki, ha valaha lecserélem, sztem csak a sablonért megér 10 font-ot...mondjuk egy "bőr" tok is kb ennyibe kerül, és azt bármikor leveheted

lehet kapni is más színben, mintázattal, de azok már már giccsesek sztem:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29716) MrChris válasza jjeahh (#29715) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja, némelyik elég vad. PL2-re létezik valami dizájnos cucc?

(#29717) jjeahh válasza MrChris (#29716) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen, de unióból nem rendelhető...mondjuk azt hiszem 15 dolcsira még nincs vám, főleg, hogy levélként küldik valszeg: [link] [link] [link]
nekem a fekete, fekete pl2-őn tetszik, a többin viszont eléggé feltűnik sztem, hogy ilyen utólag ragasztott mókolás...a p1-en olyan mintha ilyen lenne gyárilag, mint pl e-p5, vagy fuji x-e1

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29718) FEDman


FEDman
addikt

Egy érdekes kombináció:

Pana G6 + Samyang 85/1,4-gyel. Mindez Metabones Speed Boosterrel. Azaz ez így olyan, mintha egy 60/1,0 lenne a gépen.

Szívesen kipróbálnék egy ilyen felállást a G6 remek keresőjével, focus peakingel milyen. :)

Persze nem kicsi, de ha azt vesszük, hogy ez látószögben és mélységélességben is nagyjából azt hozza, mint egy FF váz 135/2 obival akkor már nem olyan vészes, nem? :U

(#29719) jjeahh válasza FEDman (#29718) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez az üveg booster nélkül is egy álom, nagyon tetszik nekem a képe :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29720) madgie válasza jjeahh (#29719) üzenetére


madgie
titán

Akkó' vegyél egyet :)

(#29721) Mr.Csizmás válasza FEDman (#29718) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy 1500$ igy zusammen, nem? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29722) madgie válasza Mr.Csizmás (#29721) üzenetére


madgie
titán

Indexen volt idén pár használt 85/1.4 ócsóé (az, hogy Canon, vagy Nikon véggel, mit számít?).

(#29723) FEDman válasza Mr.Csizmás (#29721) üzenetére


FEDman
addikt

Egy Canon 6D + 135/2 meg még ehhez képest is a duplája. :)

No de nem is azt írtam, hogy ilyet tervezek venni, hanem csak hogy szívesen kipróbálnám. :U

(#29724) EFT válasza madgie (#29722) üzenetére


EFT
tag

Még most is hirdetik fix 60-ért, Canon véggel. Nem véletlen, hogy ennyi, Canon véggel az USM AF-es 85/1.8 jobb választás 85 körül. Esetleg egy NEX6-on érdekes lenne, bár a Canon 135L-hez képest a végeredmény max az ekv. gyutávban lenne hasonló. APS-C vázon így muzsikál.
Azért ez még nem egy Lord of the Red Ring :)

[ Szerkesztve ]

(#29725) madgie válasza EFT (#29724) üzenetére


madgie
titán

Az OK, hogy Canonra jobb választás a Canon 85/1.8 (volt nekem is 40D-re, szerettem), de Micro 4/3-ra nem opció a Canon "gyári", mert nincs rajta rekeszgyűrű. A fix 60 szerintem ennyi idő után 55 is lehet ,az meg elég baba ár, ha valaki ilyesmi mosó-masa-mosodára vágyik mft-n (akár a méret kárára is).

(#29726) EFT válasza madgie (#29725) üzenetére


EFT
tag

Igen, mFT-re vagy NEX-re jó választás lehet, ha ez a gyutáv kell :)
Tudom, hogy volt, még a tesztképeidet is láttam anno :)

[ Szerkesztve ]

(#29727) EFT válasza jjeahh (#29700) üzenetére


EFT
tag

Számtalan döntési tényező lehet egy rendszer kiválasztásakor. A Canon-Nikon páros mellett pl. a hatalmas obipark a valódi fegyvertény. Ha valakit ez pont nem érdekel, annak ma már tényleg nem feltétlen ez a helyes irány. Az én környezetemben pl. főleg mFT vázakat használnak, részben az én javaslatomra. A haveri körödnek sincs FF vázra szüksége, csak ezt még nem tudják :)

(#29728) EFT


EFT
tag

Mai szösszenet, mind f2-es rekeszen.
Egészségetekre! :D

(#29729) gorgo válasza EFT (#29728) üzenetére


gorgo
őstag

Milyen szoftverben vannak megjelenítve?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29730) EFT válasza gorgo (#29729) üzenetére


EFT
tag

(#29731) k1csi válasza FEDman (#29718) üzenetére


k1csi
senior tag

Én is eljátszanék vele, de fizetni nem fizetnék érte. Az mFT nem a nagy szenzorról, nem a nagy háttérmosásról és legfőképpen nem nagy méretű obikról szól. Ha valaki ilyet akar vegyen inkább nagy szenzoros tükrös vagy tükörnélküli rendszert.
Használt, de még bőven használható 5DmkII-ket lehetett nem is olyan régen már 350k környékén venni (mkI még olcsóbb). Alig több mint egy csúcs mFT váz. Vsz ha valakinek ez megfizethető az is.

EFT
A bukeh mánia betegséget gyorsan el lehet kapni, de ki is lehet gyógyulni belőle. Persze kezdetben roppant érdekes, mert valami olyat látsz amit a saját szemeddel nem, úgy tudsz megmutatni (érdekessé tenni egyébként érdektelen) dolgokat ahogy nem látod a valóságban.
Viszont nem praktikus. Nagy méretű, nehéz, nehezen kezelhető cuccok tartoznak hozzá és sokszor csak utólag jössz rá, hogy egy kicsit nagyobb mélységélességi tartomány (vagy kevesebb háttérnosás) jobb lett volna.
A betegségben készült fotókat könnyű felismerni, a háttér egy hatalmas jellegtelen massza (már-már a téma rovására), különösebb információtartalom vagy hozzáadott érték nélkül. A háttér sok esetben azért van ott, hogy kontextusba helyezze a témát, anélkül, hogy a figyelmet elvonja. Ha a fotó tulnyomó részét egy ilyen massza tölti ki, akkor az már a téma rovására fog menni.
Egyébként a PL2-vel készített fotón ismét WB gondok vannak (már a fehér sem fehér) ami egy (-két) kattintással a legtöbb SW-ben orvosolható lenne (megadod a fehér referenciát).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29732) schawo válasza k1csi (#29731) üzenetére


schawo
titán

Viszont a szakértelem hiányát lehet vele kompenzálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29733) Studi válasza k1csi (#29731) üzenetére


Studi
addikt

Én rengeteg saroktól-sarokig, előtértől végtelenig szénné élesített képet látok mostanában, nekem ez az, ami nem természetes. :)

(#29734) jjeahh válasza k1csi (#29731) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"megadod a fehér referenciát"...azt hogy kell pl lightroomban? én mindíg szemre lövöm be

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29735) EFT válasza k1csi (#29731) üzenetére


EFT
tag

Szándékosan az eredeti, korrigálatlan AWB-s képeket tettem bele. Kivéve itt.
Biztos igazad van a betegséggel kapcsolatban, lehet egyszer majd ki is gyógyulok belőle. De azt kívánom, ez legyen a legnagyobb betegségem :)
Komolyra fordítva a szót, amíg a háttérelmosást lehetőségként kezeljük, nincs ezzel semmi gond. Ha öncélúan csak a háttérelmosásról szól az egész, akkor van baj.
A cucc súlya, mérete, stb. hátrány, ez tény.
Egyébként az összehasonlítás kicsit félrevezető. A nem túl nagy tárgytáv és távoli háttér az átlagosnál erősebb háttérelmosást eredményez, ebben az esetben szándékosan.

(#29736) MrChris válasza k1csi (#29731) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem a pana szenzorokkal állandóan színproblémáim vannak. Ki kéne próbálni egy szotyis pm2-t.

(#29737) Mr.Csizmás válasza schawo (#29732) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sok dof = profi vagyok sanyikam!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29738) k1csi válasza MrChris (#29736) üzenetére


k1csi
senior tag

Nekem a GH2-vel semmi bajom alacsony ISO-n, bár igaz be szoktam állítani ha nagyon félre megy.

jjeahh
White Balance Selector tool/dropper. Googlizz valami tutoriált ez tényleg nagyon alap.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29739) Parci válasza Mr.Csizmás (#29737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az a "sok dof", alias sok mélységélesség?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29740) MLaca válasza Parci (#29739) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem DoF sokk akart az lenni :)

http://mlzphoto.hu/

(#29741) rbalint88


rbalint88
addikt

FOTGA márkájú adapterekkel mi a tapasztalat? vehetem nyugodtan? Big-IS márkájúval volt csak dolgom eddig, az jó volt, viszont NEX esetében féláron lenne a FOTGA.

(#29742) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#29741) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Isteni

(#29743) jjeahh válasza rbalint88 (#29741) üzenetére


jjeahh
nagyúr

adapterből is van gagyi? nekem két nevenincs kínai van...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29744) rbalint88 válasza jjeahh (#29743) üzenetére


rbalint88
addikt

Mindenből van gagyi :) No, akkor Fotga lesz a Nikonhoz és Big-Is az Exakta bajonetthez, mert abból nincs Fotga. Viszont az a vicc, hogy NEX-hez sokkal drágább a Nikonos és sokkal olcsóbb az Exa adapter...
Már persze ha lesz NEX-em kb egy óra múlva...

(#29745) HollyBoni válasza jjeahh (#29743) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van! Nekem Big Is vagy milyen M42 adapterem van, a közepe amibe az M42 vég megy bele van csavarozva, de elkezdett elforogni és lötyögni egy idő után szóval be kellett ragasztani mert a csavarok nem tartanak semmit. :DDD

(#29746) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#29745) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A fotga-ból meg egyenesen hiányzik ez a perem :)

(#29747) EFT válasza k1csi (#29731) üzenetére


EFT
tag

Azért a szép háttérelmosást, gondolom Te is kedveled?
Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a korábban APS-C-n használt obijaim 5D-n szebben rajzolnak.
És, ahogy Te is írtad az 5D manapság egyáltalán nem számít drága gépnek.

(#29748) rbalint88 válasza rbalint88 (#29744) üzenetére


rbalint88
addikt

Lett NEX-em, úgyhogy félig ki lehetek átkozva :P Viccet félretéve, csak a manuális objektívek végett lett egy NEX is, asszonynak meg hót mindegy, hogy Olyt vagy Sonyt nyomogat...

(#29749) madgie válasza rbalint88 (#29748) üzenetére


madgie
titán

Nekem is volt NEX-em.
...majd eladod te is :DDD

(#29750) Parci válasza rbalint88 (#29748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy 5r/5n + 16-50 pz kombóra talán még én is beneveznék, a szokásos összegért :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.