Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29151) rumos14 válasza FEDman (#29136) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért azt meséld el lécci, hogy hány NEX üveget használtál, melyik az, amelyikről megalapozott, saját véleményed van. tökre nem vitás, hogy a m43 objektív kínálata >>> NEX rendszeré.sztem 2 dolog miatt van ez.

1. kézenfekvő, hogy nehezebb nagyobb érzékelőt lefedő minőségi üveget készíteni, elfogadható méretben és főleg elfogadható árban.
2. a Sony a vázakra gyúr elsősorban, a vásárlók nagy része úgysem vesz a kit obin felül mást, ez nem profi szint, az újabb vázakból lehet pénzt csinálni.

illetve, +1, nem kizárt, hogy egyszerűen nem tudnak jobbat :U. ami azért kicsit meglepő, nem mondom, hogy a Samu NX obik megváltották a világot, de ha lenne 30/2 NEX-re, már kétszer megvettem volna. talán nem véletlen, hogy nagyon barátkoznak az Oly-val.

a FF NEX egyrészt biztos ütni fog, de én eléggé meglepődnék, ha a jó minőségű obikat elfogadható áron kínálnák. mert hogy lesz egy két Sony/Zeiss vagy tisztán Zeiss lencse, az ok, de ha ezek darabja 1-2k USD, akkor az egy szűk réteg játékszere marad. nem lesz olcsó 50/1.4, 85/1.8, ami a tükrös FF rendszerekhez létezik. arra is kíváncsi vagyok, milyen zoom kit objektívet hoznak ki, mert egy 24-70/3.5-5.6 nem lesz túl izgi... minden más meg böszmenagy lenne.

(#29152) jjeahh válasza rumos14 (#29151) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért, sztem a nex-6, nex-7 vásárlók nagy része nem marad a kitobinál, sőt, én pl meg sem venném, inkább csak vázat... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29153) madgie válasza jjeahh (#29152) üzenetére


madgie
titán

Ez a "csak kit kell" kifogás csak a NEX topikban szokott felmerülni, nem fura? :D A Nikon az új G fix sorozatánál nem volt ezzel tisztában? Lassan nincs olyan Nikonos ismerősöm, aki legalább egy 35/1.8-ra ne újított volna be...

(#29154) rumos14 válasza madgie (#29153) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, de az használtan 40k-ért beszerezhető. még a 20/1.7 is 2x annyi.
nézd, nincs adatom róla, de azt gondolom, hogy aki vesz egy Pana/Oly/Sony alsó kategóriás mirrorless gépet, 90%, hogy a hozzá kapott ki obinál megáll. nem a te ismerőseid meg a fórumozók, hanem a nagy büdös többség.
mindegy, ez nem mentség a Sony bénázására, 1 évvel ezelőttig elfogadhatatlan volt a helyzet, most már csak rossz :) ha rendszeresen használnék ultra nagylátót meg fényerős telét, biztos nem vettem volna NEX masinát.

(#29155) FEDman válasza rumos14 (#29151) üzenetére


FEDman
addikt

Most őszintén, mi a mondanivalója ennek a kommentednek? :U
Egyszer véded a NEX-et az obikkal kapcsolatban, aztán két sorral lejjebb te magad támadod. Egyszer azt írod APS-C szenzorra nehezebb jó objektívet tervezni, aztán utána megjegyzed, hogy azért a Samunak ez mégis összejött. Ehhez hozzátenném még, hogy a Fujinak is valahogy megy a dolog APS-C szenzorra is.
Meg sugallod, hogy nincs minden rendben a NEX obikkal kapcsolatos érték ítéletemnek, aztán nem sokkal később te magad kérdőjelezed meg, hogy tud e egyáltalán ennél jobbat a Sony, most akkor ez hogy is van? :U

Nem mellesleg én mindig is azt mondtam, hogy szerintem ennél a Sony is többre képes, csak nem veszik elég komolyan ezt a vonalat. Ha a sokkal kisebb múltra visszatekintő Samunak megy ez akkor mennie kell a Sonynak is, csak akarni kéne..

Ami a mondandód elejét illeti, hát nem is tudom reagáljak e rá egyáltalán..
A Sony obik nagy többségét sose használtam. Hogy milyen az építésük, milyen az AF velük, milyen a stabijuk, ezekről tényleg nehezen tudnék komolyan nyilatkozni. Viszont ahhoz azért van szemem és kellő rutinom, hogy pár teszt képből is le tudjam szűrni, hogy adott obi optikailag mire képes. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29156) Studi válasza FEDman (#29155) üzenetére


Studi
addikt

Valószínűleg ez a "nem veszik elég komolyan" dolog tényleg megállja a helyét, mert még mindig nagy energiákat, és fejlesztési kapacitásokat tesznek a (tükörtől épp szabaduló) tükrös vonaluknak. Ez a gát a Canonnál a legerősebb, de megfigyelhető a Nikonnál is. A Sony ehhez képest még elég jól áll, a MILC váz kínálata szerintem nagyon rendben van, csak elérhető árú, jó minőségű üvegek terén vannak lemaradva.

(#29157) rumos14 válasza FEDman (#29155) üzenetére


rumos14
nagyúr

asszem nem érdemes folytatni ezt a vonalat, nem is akarok reagálni már, felesleges. alapvetően egyetértünk, csak nem szeretem a leegyszerűsítést, hogy szarok a NEX obik vagy drágák, mert ez így nem igaz, de tökre elismerem a rendszer hiányosságait, mint ahogy ti is (néha ;] ) a vázak jó tulajdonságait.

(#29158) madgie válasza rumos14 (#29157) üzenetére


madgie
titán

Nekem volt is ám NEX-em :DDD

(#29159) FEDman válasza Studi (#29156) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem az FF NEX-nek próbálnak teret hagyni.
És ha már itt tartunk, az RX1 egy jó példa arra, hogy mire képes Sony, ha valamit tényleg komolyan vesz. És ugye mivel ez egy FF gép így azt se lehet rá mondani, hogy csak a kis szenzora miatt sikerült rá jó obit összehozni. :D

Továbbá arra is jó példa az RX1, hogy nagyjából el tudjuk képzelni mennyire lesz majd drága az FF NEX.

(#29160) Parci válasza rumos14 (#29157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, a nex obik az átlagnál nagyobbak és rosszabbak, amelyik meg nem rosszabb, az drágább. a 16-50 remek, mint kitobi, ott a világon semmi gond sincs. az összes többi vérzik legalább egy paraméterében. és most mondd azt, hogy ez nem így van.

nota bene: nem azt mondom, hogy a fentiek kizárnák, hogy használni lehessen őket, sem azt, hogy de facto rosszak. de van átlagosan jobb, kisebb és/vagy olcsóbb. tisztelet az igen kevés kivételnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29161) Parci válasza FEDman (#29150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a 20-as sony lapkát én is megnézném x-trans-osítva. ezzel együtt én mindig is kedveltem az exr-t, a felhasználáshoz konfigurálható szenzor marha nagy ötlet volt, és extrém helyzetekben jól jöttek a különböző módjai. kár, hogy a nagy felbontásmániában, no meg azért, mert az átlag user qrvára képtelen volt megérteni a működését (és/vagy a fuji jól tálalni), végül a kukában végzi a komolyabb gépeknél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29162) FEDman válasza rumos14 (#29157) üzenetére


FEDman
addikt

Nem hiszem hogy nagyon leegyszerűsítettem volna a helyzetet.
Ahogy írtam a NEX-es obikat én alapvetően 3 kategóriába tudnám sorolni, úgymint nagyon gyenge, középszerű, valamint a 3db méregdrága Zeiss.

Hogy ne legyen nagyon leegyszerűsített fejtsük ki ezt akkor bővebben. Gondlom te se vitatod, hogy van pár kifejezetten gyengére sikeredett NEX obi. Az se vita tárgya gondolom, hogy a méreg drága Zeiss obik pedig jók. Ami vita tárgyát képezheti az az ami a kettő között van. Az én állításom szerint ezek között csak középszerű, értsd semmilyen szempontból nem kiemelkedő, azaz átlagos obik találhatók.
Ha ezek között szerinted van olyan ami minimum nem átlagos képességű akkor oszd meg velem hogy ebbe a kategóriába melyik NEX obikat sorolod. :)

És hozzáteszem a középszerű, átlagból nem kiemelkedő obi nem egyenlő a szar, használhatatlan obikkal. Ilyet sose állítottam. Sőt, mint írtam is egy 35/1,8-al valószínű egész jól el is lennék. Attól hogy valami nem top kategóriás az még nem feltétlen jelenti azt, hogy adott esetben ne lehetne vele élvezni a fotózást. ;)

(#29163) n.andras74 válasza n.andras74 (#29125) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Helianthus annuus

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29164) schawo válasza n.andras74 (#29163) üzenetére


schawo
titán

:R
De megnézném ezt egy wcg monitoron :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29165) n.andras74 válasza n.andras74 (#29163) üzenetére


n.andras74
aktív tag

A sok MFT technika közt...elfér:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29166) n.andras74 válasza schawo (#29164) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Még tanulgatom a lapszűrőzést...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29167) schawo válasza n.andras74 (#29166) üzenetére


schawo
titán

Kár, hogy a ph ilyen csúnyán elbánik a képekkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29168) n.andras74 válasza schawo (#29167) üzenetére


n.andras74
aktív tag

BWegyensúlyal bajlódok...az mindig elmászik automata modban ...szóval tanulók fotozni:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29169) n.andras74 válasza n.andras74 (#29168) üzenetére


n.andras74
aktív tag

BW White Balance akart lenni...tehát fehéregyensúly

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29170) rbalint88


rbalint88
addikt

Teszek be én is egy pár képet :)

(#29171) Marseille199 válasza rbalint88 (#29170) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jó az a matrica a kockán :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29173) Warter válasza .: JuSzT :. (#29172) üzenetére


Warter
őstag

A GF2+14mm-es obim is elég jó utazós szett. :)

Ezt pedig itten GX1+14mm meg egy kis polár szűrő. :)

[ Szerkesztve ]

(#29174) .: JuSzT :. válasza Warter (#29173) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szép cella

(#29175) n.andras74 válasza Warter (#29173) üzenetére


n.andras74
aktív tag

jó! Ez merre készült?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29176) Warter válasza n.andras74 (#29175) üzenetére


Warter
őstag

niagara :)

(#29177) n.andras74 válasza Warter (#29176) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Akkor tényleg picit megutaztattad a pana szettet:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29178) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#29172) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak ajanlani tudom ezt az osszeallitast, jobban felkezre esik, mint a hatlovetu :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29179) .mf válasza n.andras74 (#29163) üzenetére


.mf
veterán

Nagyon jó lett :C

Tegnap egy csomót kerestem olyan helyet, ahonnan a kiálmodottnak megfelelő képet tudok készíteni a naplementéről (hegy- vagy dombtető, fák nélkül, csak egy nyugati fekvésű üres betonozott placc ahova motorral fel lehet jutni), de annyira nem találtam a környező hegyeken, hogy a naplementéről is majdnem teljesen lecsúsztam :( Csak egy ilyen maradt belőle:

Meg még egy esti termés:

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29180) n.andras74 válasza .mf (#29179) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én a naplemetéről úgy maradtam le hogy lemerült az akku :) ...de majd ma! Szép felhős minden és ez jó a fotósnak...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29181) .mf válasza n.andras74 (#29180) üzenetére


.mf
veterán

Ezért viszünk mindig pótakkut :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29182) Studi válasza .mf (#29181) üzenetére


Studi
addikt

Optimális esetben feltöltve. :DDD

(#29183) fattyu válasza .mf (#29181) üzenetére


fattyu
veterán

.mf: Micsin ma este? Nem gurulunk valahova kattogni?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29184) .mf válasza fattyu (#29183) üzenetére


.mf
veterán

Mé', van má' kattógósod? A mú'tkó' még nem vót :))
De, mehetünk - megy privi

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29185) n.andras74 válasza .mf (#29181) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Nem gyözöm a kiegészítőket berendelni. az akku is érkezik, csak lassan Hong Kongból:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29186) .mf válasza n.andras74 (#29185) üzenetére


.mf
veterán

*Fejcsóvál*
7-14-ed meg lapszűrőkészlet már van, pótakku bezzeg még nincs... Pótakkut egyből a gép után veszünk. Esetleg póttöltőt is, bayen azt is tíz dollár körül dobálják az ember után.
Nekem is vennem kéne még egyet, múlt héten Bécs-Alpok-Voltról hazajövet a szél kinyitotta a hátizsákom zsebét amiben a póttöltő volt, és valahol kirepült útközben :(((

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29187) schawo válasza .mf (#29186) üzenetére


schawo
titán

4 akku 2 töltő jelen :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29188) Marseille199 válasza schawo (#29187) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nekem van 5 aksim a G3-hoz, ebből kettő tejesen használatlan. Ha valakit esetleg érdekel, megegyezünk.

OFF:

Nem is olyan rossz ám ez az NX. Neeem, nem lettem agymosott promóter, csak épp a miskolci hülyeazáértnemvagyok áruházban roadshow-zok a hétvégén és itt van nálam minden NX obi, még a boltokban csak szeptemberben kerülő halszem is. Elég bitang fix sor van itt, holnap tesztelgetek.
A 10/f3.5-16/f2.4-20/f2.8-30/f2 pl szinte mind 20-as pana méretűek, 30-40 %-al olcsóbban :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29189) rbalint88 válasza Marseille199 (#29188) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen igen, nekem is tetszik (asszonynak vennék), főleg a 30/f2, ami újonnan 72ezertől kapható. Az egyetlen baja a rendszernek, hogy nem olyan szélesen támogatott, mint a m4/3.
Juszt cuccosa viszont igen jó ajánlat.

(#29190) Parci válasza Marseille199 (#29188) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol árulják olcsóér' az nx üvegeket?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29191) n.andras74 válasza .mf (#29186) üzenetére


n.andras74
aktív tag

"Csak" arn oly9-18 landolt nálam. Az akku már úton van csak még nem ért ide... Ma Balcsin jártunk:-)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29192) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#29188) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A 16 ost Parci is ajánlotta nekem már sokszor (ekv24) Azért az is a 60-80e Ft os kategória. Aztán eladni szinte meg lehetetlen :)

(#29193) madgie válasza .: JuSzT :. (#29192) üzenetére


madgie
titán

Adná el a görcs, pont jó az a látószög :)

(#29194) .: JuSzT :. válasza madgie (#29193) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez így van, viszont a komplett rendszer meg nem elég arra hogy fejlődj vele és éveket eltölts vele. Kezdőnek első gépnek olcsón (váz+kitobi) jó eszköz tanulgatni.

[ Szerkesztve ]

(#29195) Parci válasza .: JuSzT :. (#29194) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem elééég? szerintem a 16-os és a 30-as obi + valamelyik váz egy életen át kellő fejlődési alapanyagot biztosít. nem viccelek. persze attól is függ, hogy kinek mi a célja. én például kb. életemben nem vakuztam még, így egyik komoly wireless vakuvezérlési rendszer sem érint stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29196) arn


arn
félisten

mennyiert mennek most a 25 f1.4es pana obik? elvittek mindent, erre pedig mar regota kivancsi vagyok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29197) Marseille199 válasza Parci (#29190) üzenetére


Marseille199
senior tag

Alleeban van egy Brandshop, mwg elvileg mostanra be van listazva minden Mediaban, szoval par napos atfutassal rendelheto.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29198) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#29194) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ezt en sem ertem. 10-16-20-30-45-60-85 fix sor nem eleg?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29199) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#29198) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az obipark csodás, de nekem azért egy végleges vázba kellene kereső, stabi. :) (tudom, ne buziskodjak már a stabival állandóan)

(#29200) Studi válasza arn (#29196) üzenetére


Studi
addikt

Én 130-ért vettem, kb annyi lett volna e-bayről is a postázással. Elég ritka, szóval ettől lényegesen olcsóbban nem hiszem, hogy találsz itthon. :-(

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.