Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) t72killer válasza schawo (#16999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szivesen kipróbálnék egy x1-pro-t, az biztos. A tesztek gyanúsan alacsony zajszinteket mérnek a szernzorával, viszont a bayerhez képest túl sok benne a zöld subpixel, gyanítom kékben+vörösben már sokkal rosszabbul teljesítene...

Illetve az x-sorozat full DX méretű chippel operál, amihez súlyosabb lencsék kellenek, így odavész a MILC szépsége...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17002) k1csi válasza t72killer (#16997) üzenetére


k1csi
senior tag

A 12 f/2-től is gyorsan szabadulnak (kül. akik nem tudják mit szabad elvárni fényerős nagylátótól), viszont ebay-en sem olcsó (500€ felett mennek).
Esetleg, ha valami boltban kifogsz akciót, de ugye arra lehet sokat kell várni (három hét ebay-re is épphogy elég, ha most kezded).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#17003) t72killer válasza k1csi (#17002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lesz az a 2.5/14-es... Kicsit vignettál, de felbontásban lényegesen jobbnak tűnik a vario-X-nél, a színihibáról nem is beszélve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17004) madgie válasza t72killer (#17003) üzenetére


madgie
titán

Amíg ilyeneket karistol full nyitva a 14/2.5, addig nincs sok okom szidni :)

Persze nem penge a sarkokban, meg eléggé érzékeny a szembefényre is, de hát én fixb*zi vagyok :D

Mr.Csizmás: a közelpontja is nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

(#17005) Mr.Csizmás válasza t72killer (#17003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

színihiba? olyan nincs, csak rekeszelni kell. de a bokehje is kellemes.

[link] [link] [link]

f2.5

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17006) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#17005) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért az első képen elég sok a színi hiba még így kicsiben is ;]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17007) t72killer válasza Mr.Csizmás (#17005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mmint a vario-x nek elég csúnya a színihibája (valszleg ez ronthatott a felbontásán is), a fix 14-esé rendben van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17008) Mr.Csizmás válasza SpongyaBob (#17006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt én toszkodtam így lájtrúmban ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17009) #58660352 válasza madgie (#17004) üzenetére


#58660352
törölt tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a 14mm F2.5 az egyik legkompaktabb és legjobb ár/érték arányú MFT optika.

[ Szerkesztve ]

(#17010) andersen10 válasza #58660352 (#17009) üzenetére


andersen10
aktív tag

Another vote for 14/2.5. Szeretem!
Bár főleg a G3-on csücsül, de kis PM1-en mutat a legjobban, tuti kombó! (leszámítva a blendecsattogtatást LV-ban. És persze az AF lassabb és könnyebben feladja mint a G3-on)

Ha kijön az Oly 17/1.8 emberi áron, az kerül a G3-ra és 14/2.5 végleg átköltözik a PM1-re.

Apropó Oly 17/1.8, nekem nem áll össze, hogy tudtak ilyen kicsi frontlencsével összehozni egy 1.8-as obit. Biztos hogy ez a végleges változat?

(#17011) Schanyee


Schanyee
senior tag

Most tapiztam egy G5-öt, mondhat akárki akármit de sztem tök jól néz ki, bár nekem a G3 is tetszik. Egyedül az X-es obi néz ki rajta hülyén, az inkább egy gx1-hez passzol jobban. Meg a fogása is elég jó volt.

(#17012) FEDman válasza andersen10 (#17010) üzenetére


FEDman
addikt

Itt van több kép róla. Szerintem nincs semmi gond a frontlencse méretével, a Lumix 20/1,7-é is kb. ekkora. ;)

(#17013) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

A méret témához én is hozzászólnék. Én egy 7d-t adtam el, és vettem helyette egy em5-öt. Nagyjából 3 hónapja van meg, és azóta nem lehet levakarni a vigyort a képemről ha előveszem.
Szerintem nem kell ragoznom hogy mennyivel kisebb mint a 7d, meg azt sem, hogy a kategórián belül a 7d kifejezetten jó, -sőt mi több szinte tökéletes- fogása és gombjai vannak. Ezek után az em5 kifejezetten gyengusz, de nem fogásban, inkább a gombok apróságában és nyomáspontjában. Az összes gomb olyan, hogy egyáltalán nem érezhető a nyomáspontja, a lefelé nyíl meg néha egy nyomásra kettőt léptet. És ezt még megfejeli az fn1 és a visszajátszás gomb elérhetetlensége. A fogása viszont a mérethez képest tökéletes, nekem nem hiányzik az opciós markolat. Az lcd nem lenne nagy a géphez, ha nem foglalták volna akkora keretbe, vagy nem lenne kihajtható. Így viszont értékes helyet vesz el a gomboltól, de a fogásba ez sem zavar bele. Az expógomb jó helyen van, alatta a tárcsa szintén, a második viszont kényelmesebb lenne az fn1-lejátszás helyén.
A képminőséget szerintem alapvetően nem érheti panasz, a fókusz sebessége-pontossága a 7d után szo-szo, emlékem szerint kevés fényben a 7d pontosabb volt, de lehet csak az emlékek szépítik meg. Viszont nem kell aggódni a front és back fókusztól, ez meg nekem többet ér.
Kb. ennyi volt a negatívum, ellenben a váz szerintem gyönyörű, méretben közel idális és kifejezetten jó fogással, jó obival parádés képek, csendes működés (a 7d zárja a tükrösök között is hangos és kellemetlen hangú), nagyon komoly stabi, 3év gari.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#17014) Parci válasza Schanyee (#17011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én tuti nem szidtam a g5-öt, szerintem szép. a g3 ocsmány.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17015) Ijk válasza Sza_Sa (#17013) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egy év és elmúlik a szerelem. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17016) Freddy76 válasza Ijk (#17015) üzenetére


Freddy76
addikt

Arra játszol, hogy majd akkor megvedd olcsóért, mi ;] :DDD ?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17017) need válasza Freddy76 (#17016) üzenetére


need
addikt

ez jó volt.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17018) ati3x


ati3x
senior tag

Ma kimentem sétálni, nyakamba akasztottam a gépet, mondom szépen süt a nap, megörökitek pár dolgot itt Habo-ban. Lementem a tópartra, löttem kettőt, lemerült... :D Igaz elég hüvös volt, olyan 6-7 fok, ez is belejátszhatott, ugye itt is megérkezett az ősz. Ettől függetlenül, hogy elég kifutó modell ez az e-pl1, nézegettem a dpreview-es teszt fotókat, nincs mit szégyenkeznie.. JPG elég brutál, de a Raw sem rossz. A másik favoritom a pana GX1 volt, de ahhoz képest, hogy 3x többe került volna, JPG-ben sehol sincs! Most ennyire rossz a Pana JPG motorja, vagy ennyire jó az Oly-é?

(#17019) Ijk válasza Freddy76 (#17016) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én benneragadok örökre a nikon dslr-ben. Nincs pénz.
Álmodozás és fotós cikkek olvasása helyett meg inkább fényképezni kellene a meglévő rendszerrel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17020) Mercutio_ válasza Schanyee (#17011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szívesen lecserélném a mustiaspi szenzor adta jobb alapISO-s dinamika miatt a G3-at rá, de ahogy az árát elnézem még vagy 1 évet várok ezzel a lépéssel :O

ati3x: Ennyire jó az oly :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17021) Marseille199 válasza andersen10 (#16981) üzenetére


Marseille199
senior tag

Koncertre manuál? fotóztál te már valami pörgősebb (rockkoncertet) mondjuk?

Igaza van Madgienak, elég meló figyelni a gesztusokra, fényekre, meg arra, hogy hogyan tedd a kezed sziklaszilárdságúvá :)

Én is próbálkoztam a hétvégén, de esélytelen, nem az én műfajom a koncertfotó :)

Lőttem egy ilyen vicces portrét is, csak kár, hogy nem a 45-ös volt a gépen :(

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#17022) Schanyee válasza Mercutio_ (#17020) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én is ezért meg a plusz videós képességek miatt voltam rá nagyon kíváncsi. Mondjuk én is tuti megvárom a jövő nyarat, évközben nincs időm kb semennyire fotózni, majd nyár előtt, addig meg hadd csökkenjen szépen az ára.

(#17023) TayRol válasza ati3x (#17018) üzenetére


TayRol
veterán

is-is, de az oly-é elég frankó.

szerk: lassú voltam.:)

[ Szerkesztve ]

(#17024) Sza_Sa válasza Ijk (#17015) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Remélem nem. :) Már csak az eljövendő fényerős 17-es fixet, meg a 12f2-őt kellene megvennem, és el lennék sokáig. Kár hogy ebbe a tervbe "belerondított" egy lakásvásárlás, elfogyott a pénzem kb. egy évre előre.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#17025) Mercutio_ válasza Marseille199 (#17021) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a sólymos csókát régebben sokat láttam a 4/6-oson buda felé menet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17026) Marseille199 válasza Mercutio_ (#17025) üzenetére


Marseille199
senior tag

És az a para, hogy én Sopronkövesden találkoztam össze vele, egy falunapon. Kiderült, hogy pesti, sőt, nem egyszerűen pesti, hanem itt lakik Kispesten, ahol én albiban, szóval lassan majd jönnek a madárfotók :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#17027) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi a véleményetek a Sony NEX F3 vs. Pana GF5-ről? Melyik jobb szerintetek? :F :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17028) t72killer válasza junior11 (#17027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, mi a szempont (téma, tervezett obipark). Képminőségben 100%, hogy a NEX győz (16MP, nagyobb szenzor) - viszont ez mindennapi képeknél (jó megvilágítás, alacsony ISO) nem annyira jön elő. Viszont a GF5 könnyebb/kisebb.

Képeket itt nézegethetsz/hasonlítgathatsz a két gépről, mindenféle iso-n.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17029) fattyu válasza t72killer (#17028) üzenetére


fattyu
veterán

ez ennél sokkal egyszerűbb :D

Mint váz sony. Mint rendeszer NEM sony :D vagyis ha akar majd rá obiparkot is ami például fókuszál magától akkor nem sony. Ha megfelel a egy darab kitobi és nem a minél kissebb méret a lényeg akkor sony.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17030) junior11 válasza t72killer (#17028) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, a NEX jobban tetszik, de szerintetek van értelme milc-et venni ha nem tervezek hozzá (legalábbis egy jó ideig) újabb obikat? Először a kompaktokat nézegettem (TZ30, HX20V) de eléggé zajosak a képei, a videójuk az szuper. Az RX100 a Sonytól viszont árban nagyon húzós... Néztem még a Sony alpha slt-a37-et, minden tetszik kivéve a kisfelbontású 2.7" display... Mi a véleményetek?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17031) fattyu válasza junior11 (#17030) üzenetére


fattyu
veterán

SLRből a sony lenne a legutolsó utáni és még akkorsem amit vennék. Én.. Nexek oké, de az a fix tükör ami eszi a fényt is meg a felbontást is... Nem pálya szerintem.

Ha nem akarsz obit venni és szóba jöhetett nagyobb váz is akkor nex. nagy szenzor, és a kitobi az kitobi mindenhol. nem különbség.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17032) t72killer válasza junior11 (#17030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kompaktról indulva az mft is óriási ugrás (kb 3x akkora a szenzorátmérő, sokkal kisebb a zaj). Árban talán a legjobban egy használt oly pm1-el vagy pana gf3-mal jössz ki, persze náluk erősen kérdés, h milyen funkciók kellenek uis ezek erősen funkcióvágott darabok.

Vannak persze a nagyszenzoros kompaktok (canon g1x), de ezek a fentebbi rendszerkiteknél drágábbak, szvsz semmi értelmük...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17033) Mr.Csizmás válasza t72killer (#17032) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

epm1-ben megvan minden funkció, csak 1-2 gombnyomással több elérni/átállítani.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17034) t72killer válasza Mr.Csizmás (#17033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

beépített vakura gondoltam pl. - igaz, a pana ad a gép mellé egy minivakut (vicces, az olynak beépített vakuja, a panának vakukapcsa nincs:])

Apropó vaku: a gx-1-emre rátehetem a nikon vakumat? (SB-400) Elvillantja manuális módban, vagy a gépvázat is megöli a feszültség?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17035) Marseille199 válasza t72killer (#17034) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elvillantja, én is használtam már Canont, nikont, sunoaket és yongnuot is, minden probléma nélkül. Nem beszélve arról, hogy az sb400-al megmarad a kompaktsága is. :) Szóval hajrá!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#17036) t72killer válasza Marseille199 (#17035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, és még én el akartam adni:)). Gondolom ttl meg ilyesmi nem megy, vagy igen?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17037) fil


fil
őstag

A mai ITB-ben olvastam. Ha már ismert dolog ,akkor elnézést...
"Megállapodást kötött a svéd Hasselblad a japán Sony-val, hogy új szegmenst teremtsen a digitális képalkotás fogyasztói piacán. A Hasselblad új, fejlett, tükör nélküli, cserélhető objektíves (milc, mirroless interchangeable lens) fényképezőgépekkel, valamint dslr és kompakt fényképezőgépekkel is bővíteni kívánja termékpalettáját, és céljainak eléréséhez a Sony technológiáit fogja alkalmazni. „Megnyugodhatnak a fényképezés szerelmesei, innentől kezdve már nem lesz elérhetetlen egy Hasselblad gép” – nyilatkozta az együttműködés kapcsán dr. Larry Hansen, a Hasselblad elnök-vezérigazgatója."

(#17038) andersen10 válasza t72killer (#17034) üzenetére


andersen10
aktív tag

PM1 mellé is jár minivaku..

(#17039) Parci válasza fil (#17037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az az ITB?

amúgy ismert, átcsomagoltak egy nex-7-est, és ráírták, hogy 4999 usd ONLY. illetve ugyanezt megcsinálják majd az a99-cel és az rx1-gyel is. sokkal hülyébb döntést nem is hozhatott volna a hassy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17040) FEDman válasza Parci (#17039) üzenetére


FEDman
addikt

Legszebb az amikor erre az egészre rácsavarnak egy teljesen mezei f/3,5-5,6 Sony kit zoom obit, természetesen erre is rávésve szép nagy betűkkel, hogy HASSELBLAD, majd utána büszkén verik a mellüket, hogy ez egy saját fejlesztés. :DDD

(#17041) Marseille199 válasza t72killer (#17036) üzenetére


Marseille199
senior tag

sztem nem. de a semminél jobb :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#17042) Marseille199 válasza Parci (#17039) üzenetére


Marseille199
senior tag

hát azért egy kf hassi büntetni fog :) vagy egy digitális xpan. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#17043) Parci válasza Marseille199 (#17042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te most miről beszélsz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17044) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#17042) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17045) madgie válasza Parci (#17043) üzenetére


madgie
titán

A Hasselblad megint szép lesz,
Méltó régi nagy hiréhez;
Mit rákentek a tévégyárosok,
Lemossuk a gyalázatot!

(#17046) fil válasza Parci (#17039) üzenetére


fil
őstag

IT Business Today

[ Szerkesztve ]

(#17047) FEDman válasza madgie (#17045) üzenetére


FEDman
addikt

Rákentek?? Szerintem itt most pont a Hasselblad volt az aki ribanc módjára dörgölőzött oda a Sony-hoz csak hogy továbbra is fennmaradhasson a márka, kerül amibe kerül. :)

(#17048) Parci válasza FEDman (#17047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél kétségbeesettebb (de legalábbis azt sugalló), idiótább, marketing öngyilkosabb lépést nem is csinálhattak volna. hogy a fenébe gondolják, hogy bárki megveszi ezt a szart? még a sznobok sem fogják, mert tudják, hogy rajtuk röhögne mindenki. könyörgöm, egy lamborghini nem csak a kinézetéért drága, vicces is volna, ha csak annyiban különbözne egy skoda octaviától, hogy unobtaniumból csinálják.

nagyon sajnálom a kodakot (őket tényleg), és pár éven belül nagyon sajnálni fogjuk a kf gyártók zömét is (őket én kevésbé).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17049) ROBOTER válasza FEDman (#17047) üzenetére


ROBOTER
addikt

Valószínűleg ehhez köze van a Kodak hanyatlásának. Ha a félvezetőgyártás is megszűnik, akkor a KF gyártókat valakinek el kell látnia szenzorral.

A DALSA még él, de neki könnyebb fennmaradnia, mert ott van a sok katonai megrendelés.

[ Szerkesztve ]

(#17050) Parci válasza ROBOTER (#17049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenesetre abban a pillanatban, hogy a kf gyártók nem kf-et gyártanak, halottak (és ha mégis, jó eséllyel akkor is), mert kisszenzoros milc témában nem fogják lenyomni a többieket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.