Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28751) pilóta válasza FEDman (#28749) üzenetére


pilóta
nagyúr

De megy rajta az engribördsz! ;]
Vagy keresel valakit, aki lagziba játszik, annak ez minden pénzt megér! :DDD

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28752) Akos96 válasza FEDman (#28749) üzenetére


Akos96
senior tag

Ezt a gépet én sem nagyon értem. A kezdők egy részének túl nagy, másik részének túl drága, a haladóknak meg komolytalan a gombok hiánya miatt. Meg a kinézete miatt, szerintem is randa.

A Fuji viszont nagyon jól néz ki, mint az összes Fuji. :))

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#28753) rumos14 válasza FEDman (#28749) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez így nekem is "túl sok a jóból".
a váz buci ormótlan, aránytalan, szerencsétlen, csúnya. egyértelműen túl nagy, megint a megalománia győzött Koreában. egy vagy két szinttel lejjebb, max 3.5" kijelzőn, úgy, hogy marad még hely a fizikai kezelőszerveknek is, sokkal barátságosabb lenne az egész, de biztos ciki ma már ilyen "kis" kijelzőn az Android.
tisztelet a kivételnek, de szvsz aki mindent sz@rt állandóan meg akar osztani, az többnyire olyan fotókat is csinál... amihez elég egy telefon is. egy ilyen szintű (árú) gépnél, ismerve nochdazu a Samu jpeg motort, inkább raw-ban fotózik-zik az ember, úgy meg lőttek az isntant megosztásnak.
a microSD nevetséges, felesleges kényszerű "újítás". az akksi brutál nagy, ez üdvözletes, de fog is kelleni.

(#28754) jjeahh válasza rumos14 (#28750) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem rossz, igazából sztem ezzel megmutatják milyen kellett volna legyen a leica mini... ;]
habár gondolom így friss cuccként nem lesz sokkal olcsóbb mint egy x-e1...nekem nagyon tetszik a fuji filozófiája, masinái, viszont elnéznék több, akár harmadik fél által gyártott olcsóbb lencsét is...tudtommal nem igazán lehet adapterezni sem fuji x-ekre

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28755) Parci válasza rumos14 (#28750) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

reménykedtem, hogy a 16-50 szintén valami összecsukódó zsuga lesz, jobbat tett volna a rendszernek a bitang 18-55 mellé, mint ez a 16-50. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28756) FEDman válasza jjeahh (#28754) üzenetére


FEDman
addikt

Nem hiszem, ez az új Fuji árban szerintem konkrétan a töredéke lesz az új Leciának. :)
De ezt kibeszélhetjük itt is és akkor legalább nem kell offba tolni.

Parci
Szerintem ez az új kit obi pont árban akar majd versenybe szállni. Arra tervezték, hogy olcsó kitben lehessen az új vázat árulni és később is lehessen azt majd vadul akciózni. Valószínű pont ezért is maradt le róla blende gyűrű is.

[ Szerkesztve ]

(#28757) Studi válasza FEDman (#28749) üzenetére


Studi
addikt

Ez nagyon ostoba koncepció szerintem.

(#28758) Mercutio_ válasza FEDman (#28749) üzenetére


Mercutio_
félisten

Viszont futhat majd rajta a torrent timelaps mellett :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28759) rumos14 válasza Parci (#28755) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a Fuji nem akar ilyen szintű (optikai) kompromisszumokba belemenni. még...
lehet h nekem maradt ki vmi, de az új obik rekeszét a régi vázról hogyan lehet majd vezérelni? az a kis pöcök az X-E1-en teljes értékű, "tekerhető" tárcsa?

FED, ez a topik egyfajta félhivatalos mirrorless mindent bele jelleggel bír, sztem maradjon itt ez is.

(#28760) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Jó ez a 100-300 :)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28761) FEDman válasza rumos14 (#28759) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem ahogy terjednek a különféle mirrorless rendszerek úgy lesz egyre telítettebb ez a hely, ha mindent ide ömlesztünk. Véleményem szerint már bőven eljutottunk arra szintre, hogy lehet a Fujinak is egy külön topikja, pont mint ahogy a NEX-eknek is. ;)
Ettől függetlenül persze ha te ennek ellenére is szívesebben írsz ide akkor azzal sincs semmi gond.

Ami a régi vázakat illeti, van azokon rendes vezérlőtárcsa is.

[ Szerkesztve ]

(#28762) Parci válasza FEDman (#28761) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazad van, nálam ez a megszokás miatt van, de majd elmúlik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28763) FEDman válasza Parci (#28762) üzenetére


FEDman
addikt

Nem feltétlen szükséges. Attól hogy nyitottam a Fujinak is egy helyet, attól még az mFT maradhat továbbra is ugyanolyan nyitott mindenre, mint ahogy az eddig is volt. A NEX-nek is van saját helye aztán mégis rendszeres téma itt is. Ennek megfelelően ugyanúgy lehet továbbra is itt téma a Fuji, csupán csak jeleztem, hogy most már vannak egyéb lehetőségek is.

Na jó, ezzel akkor most befejeztem az off offolását. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28764) rumos14 válasza FEDman (#28761) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok, köszi, nem fogtam kézbe még X gépet. jelenleg mit csinál ez a tárcsa?
azért jó ez a topik, mert itt van a legtöbb emberke. meg ti mindig a rendszeretek lecserélésén töritek a fejeteket, így folyamatosan más gépekről írogattok ;] én meg egy időben meg voltam győződve, hogy majd GH2-m lesz, azért jártam ide, de csak nem jött az a 12-60 m43 obi...

(#28765) FEDman válasza rumos14 (#28764) üzenetére


FEDman
addikt

Én se használtam még Fuji vázat, de a ha itt is felteszed ezt a kérdést akkor biztos kapsz rá kielégítő választ. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28766) MLaca válasza FEDman (#28749) üzenetére


MLaca
őstag

azé így mán érdekesebb: [link]

http://mlzphoto.hu/

(#28767) MLaca válasza xtremetuning (#28760) üzenetére


MLaca
őstag

jó hát, de a bokrodat megeszik a tetvek :D

http://mlzphoto.hu/

(#28768) Studi válasza MLaca (#28766) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom, melyik nézetet szeretted volna linkelni, mert az első jön be.
Ami érdekes (feltételezem erre gondoltál) hogy a kb azonos szélesség és magasség mellett mennyivel keskenyebb a Samu. Gondolom nem fog nagyon melegedni a böszmenagy LCD előtt a nagy érzékelő...
De hogy semmi kezelőszerv nincs rajta az botrány, számunkra gyakorlatilag használhatatlanná teszi szerintem.

(#28769) FEDman válasza MLaca (#28766) üzenetére


FEDman
addikt

Hát ez az, erről beszélek. Azért az valahol agyrém, hogy egy GH3-nál is szélesebb és magasabb mirrorless vázról lespórolják a kezelőszerveket, nem dönthető a kijelzője, ami ráadásul csak megfoghatatlanul pici microSD-t tud fogadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#28770) Mr.Csizmás válasza FEDman (#28769) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pont mint a touchwiz felulet, szep meg minden, de gyakorlatban useless

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28771) MrChris válasza k1csi (#28735) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egész jól sikerült :Y , kíváncsi vagyok hogy csináltad :F Megpróbáltam hasonlóan fotózni, fehér lappal hátul, szórt napfényben, de így alapban kissé piros :) és feltettem ide a rawot:
PL2
Előhívnád hasonlóan jól és leírnád hogyan csináltad? :R

(#28772) MLaca válasza Studi (#28768) üzenetére


MLaca
őstag

vs gh3

http://mlzphoto.hu/

(#28773) Mercutio_ válasza rumos14 (#28750) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bejövős a cucc, ha tényleg olcsó lenne másodgépnek jöhetne :DDD mert kereső nélkül sok fényben... :N a másik amit nem értek, hogy ehelyett a böszme lenyithatós raklap-LCD helyett miért nem a Pana féle karcsú hajtogathatósat használják? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28774) xtremetuning válasza MLaca (#28767) üzenetére


xtremetuning
addikt

No problem, hétvégén permetezek ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28775) arn


arn
félisten

idojaras allo gepet mindenkinek? :)
[link]

ps: bringazasnal erdekesebb lehet a tema... pl egy sarazos kor utan tiszta marad a montim? az idom nagy resze takaritassal megy el, sok penzt meger.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28776) k1csi válasza MrChris (#28771) üzenetére


k1csi
senior tag

A kép amit feltettem így jött ki a GH2-ből. Még az EXIF-et sem töröltem ki.
A citromot amit fényképeztél annyival sötétebb árnyalatos, hogy nem lehet ugyanarra kihozni, legalábbis csak más színek rovására (ettől a fehér az még fehér fog maradni) vagy szelektív kijelöléssel.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28777) MrChris válasza k1csi (#28776) üzenetére


MrChris
nagyúr

az nem valami jó hír. Azt tapasztalom hogy marha sokat kell abajgatnom a csúszkákat mire elfogadható színeket kapok ami inkább tűrhetőnek mint tetszetősnek látok.

[ Szerkesztve ]

(#28778) arn válasza MrChris (#28771) üzenetére


arn
félisten

kikapcsoltad a "keep warm color"-t a feheregyensulynal? az hajlamos felrevinni a dolgokat, plane ha vmi melegebb tonust fotozol. az olympusok feheregyensulya kifejezetten nagyon jo. egyedul sok zold kepes bevinni a malnasba kicsit, mert akkor meg tul hideg lesz (de lehet azt is ez a meleg tonusokra valo torekves csinalta).

bar ennek meg az a hatranya, hogy ott is torekszik a feher szinre, ahol tenyleg sargas... de ezt talan egyszerubb kezelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28779) k1csi válasza MrChris (#28777) üzenetére


k1csi
senior tag

Kicsit teltebb, élénkebb színnel (Lightroom, azokkal a csúszkákkal amit korábban betettem):
https://www.dropbox.com/s/b7yk228dk9qkd9b/Citrom.jpg

Persze se a citromod nem láttam, azt meg pláne nem tudom neked mi lenne a tetszetős.

A következő lépés pl. a szín szerinti kijelölés és szelektív állítás (ez macera, ritkán csinálom de pl. volt aki a fotóról jött rá, hogy elfelejtett fogat mosni aztán SW-es fehérítés történt a kávé után...).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28780) Freddy76


Freddy76
addikt

Srácok, a feleségem citromdiétát tart, rengeteg citrom van itthon.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28781) pilóta válasza MrChris (#28777) üzenetére


pilóta
nagyúr

Biztos így van, de azért csak megkérdezem, hogy a monitorod kalibrált ugye?
Mert ha nem, akkor ott is lehet a citromhiba :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28782) n.andras74 válasza Freddy76 (#28780) üzenetére


n.andras74
aktív tag

:C

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28783) n.andras74 válasza pilóta (#28781) üzenetére


n.andras74
aktív tag

No az se mindegy milyen monitor...laptop TFT vagy egy nagy Dell ultrasharp:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28784) Mercutio_ válasza Freddy76 (#28780) üzenetére


Mercutio_
félisten

És, csatlakozol hozzá? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28785) MrChris válasza pilóta (#28781) üzenetére


MrChris
nagyúr

a monyó egy eizo s2433w, kalibrálva van egy spider2proval.

(#28786) pilóta válasza MrChris (#28785) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkó nem szóltam :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28787) n.andras74 válasza MrChris (#28785) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Az már túlzás...egy MFThez :Y :DD

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28788) arn válasza n.andras74 (#28787) üzenetére


arn
félisten

kepfeldolgozasnal nem mindegy, hogy mi a fotos forras? :) ott az a lenyeg, hogy lasd a lenyeget.

nalunk munkahelyen webkodolashoz is eizok vannak :D kint nem aprozzak el a dolgot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28789) n.andras74 válasza arn (#28788) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Csak poénkodok...én csak egy 12"Mac mini+Dell 2311el nyomom itthon, kalibrálva jó tápkábellel. Pici panaGX1 adja az alapanyagot. Szóval ironikus próbáltam lenni:-)
Persze csak lelkes színtévesztő amatőr vagyok:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28790) MrChris válasza n.andras74 (#28787) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó áron tudtam szerezni, de szerintem egyáltalán nem túlzás, ha felbontást nézem 2.3 megapixel 8 biten a fotógépek 12 megás 10 vagy hány bites képéhez képest.

(#28791) MrChris válasza k1csi (#28779) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, itt már mennek el a színek, a citrom abszolút sárga, semmiféle narancsos vagy meleg árnyalat nincs benne.
Azt a szelektív színezést és HSL csúszkázást szeretném kikerülni, az előző gépemnél (az E510) erre nem volt szükség. Meg ez a nem megfelelő színvisszaadás átjön a valódi témájú nem teszt fotókon, ahol a barna és sárga, aranysárga különböző árnyalatait kéne megjeleníteni és akkor tucatjával kéne a képeket birizgálni amihez nincs kedvem.

(#28792) MrChris válasza arn (#28778) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olyannal a PL2- még nem találkoztam, a viewerben hol van?

(#28793) arn válasza MrChris (#28792) üzenetére


arn
félisten

megneztem... bocs, ez az opcio a pl2bol meg hianyzik. a wb beallitasoknal van amugy ujabb olympusoknal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28794) MrChris válasza arn (#28793) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor azt nem tudom kipróbálni. Ezen a képen tudtam sárgát csinálni, mint a valóságban Olympos sárga citrom! Belevagdostam az eredeti jpg-t amin látszik, hogy kifakítja és elmegy a többi tárgy színe, pedig ez lenne az igazi. :

(#28795) Mercutio_ válasza MrChris (#28791) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Azt a szelektív színezést és HSL csúszkázást szeretném kikerülni, az előző gépemnél (az E510) erre nem volt szükség"
Ez sajnos nem kívánságműsor :( az egyes szenzorok, AA-szűrők és a cégek által alkalmazott algoritmusok generációnként változnak, annó madgie írt is a belőhetetlen színprofilokról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28796) arn válasza Mercutio_ (#28795) üzenetére


arn
félisten

probald ki a 4.4es lightroomot olympus rawval.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28797) arn válasza MrChris (#28794) üzenetére


arn
félisten

a gorbeallitas min van? auton vagy normalon?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28798) Mercutio_ válasza arn (#28796) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem raw-ozom, tiltja a vallásom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28799) MrChris válasza Mercutio_ (#28795) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vagyis színhűség szempontjából romlott a dolog.Bár érzékenységben dinamikában előre lépett egy nagyot a pl2-m az e510-hez képest, de úgy érzem színekben visszább van, pont az általam szeretett olympusos színvilág nincs meg benne. Ami volt az E10, E1, E4xx, E5xx ben igaz különböző mértékben. Azt nem tudom hogy az új Sony szenzoros milyen, kéne egyet beszerezni :)

(#28800) arn válasza Mercutio_ (#28798) üzenetére


arn
félisten

most mar meg lehet csinalni ugyanolyanra, rawbol is :) az mas kerdes, hogy most 230 nyaralasos fotot kellene feldolgoznom, lehet jpgbol kellett volna kiindulnom. azt is attekergetem, de azert megis csak kevesebb lepesbol jutok hasonlo eredmenyre.

***

hirdetem a pl2ot 45ert, a 12-50et 50ert. mar vartam a kerdest, hogy akkor az 50e az a pl2 + a 12-50? :) hat persze - 115ert meg odaadom a 9-18at, a 12-50et es a pl2ot is. meg az em5ot gratiszba.

pesten mar elvittek volna a cuccokat :( de nem is igazan ertem, hogy egy karcmentes garos cuccnal miert problema a csomagkuldes. amire nincs gar, ott megertem, hogy meg akarjak nezni, de a masiknal?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.