Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50001) Studi válasza scarabaeus (#50000) üzenetére


Studi
addikt

50000 hozzászólás. Nem rossz ahhoz képest, hogy tükröshívők szerint fabatkát sem ér a rendszer... :)

(#50002) Parci válasza Studi (#50001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de ezt te csináltad, meg 4 haverod :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50003) scarabaeus válasza Studi (#50001) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hm, tényleg :) Egy másik fórumon is épp a 40 ezrest fogtam meg a hétvégén.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50004) arn válasza .mf (#49999) üzenetére


arn
félisten

az egesz ugy lenne profi, ha hasonloan lehetne hasznalni, mint egy allvanyt. pontosan beallitva a poziciot, a gep meg kikalkulalna az ehhez szukseges manovereket. persze okos telorol komponalva. van ilyen? az egyik legnagyobb fotos forradalom lenne az utobbi idoben.

egy omd szintu stab tuti sokat segitene. fotos szempontbol fel lehetne epiteni egy reciprokszabalyhoz hasonlo rendszert, hogy adott stabilitasnal milyen fotos parameterek kellenek. folyamatosan kellene monitorozni az "allvany" stabilitasat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50005) hegyimorc válasza Studi (#50001) üzenetére


hegyimorc
senior tag

50000 nepper nem tévedhet :DD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#50006) .mf válasza scarabaeus (#50000) üzenetére


.mf
veterán

Kapható, igen. De gondolom láttad az árát is.

Arn: kicsit másképp gondolkozunk róla. Ha állványt és stabilitást vársz, ajánlom nézd meg a dpreview-s klipeket, hogy mire számíts. Plusz kis tömeget tudnak csak emelni, és rövid a repülési idő.
Wifis-okostelós-távirányítós: ilyen is van, egészen kicsiktől kezdve is: 1, 2, 3; de ezekből még sok olyan fícsör hiányzik, amik a "repülő állvány" funkcióhoz kellenének, és a saját dzsunka-kamerájukon kívül nagyobbat nem tudsz ráakasztani.
A komolyabb kész gépek pl. itt kezdődnek

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50007) scarabaeus válasza .mf (#50006) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Kapható, igen. De gondolom láttad az árát is."

Persze, meg kicsit kényelmetlen, hogy mostanában sokan írnak valami talán szoftveres talán nem jelenségről annál, ami megszaggatja vagy ki is fagyasztja az élőképet a telefonon, úgyhogy bár nagyon szép és jó, forrja ki magát.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50009) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

(#50010) schawo válasza .: JuSzT :. (#50009) üzenetére


schawo
titán

A fotós kolléga hiányos kicsit :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50011) Studi válasza Parci (#50002) üzenetére


Studi
addikt

Akartam védekezni, hogy én csak másfél éve írogatok, a topik meg már közel 6 éves, de a hozzászólások fele ezalatt a másfél év alatt termelődött. :DDD
Mondjuk inkább úgy, hogy folyamatosan nő a rendszer népszerűsége! :))

(#50012) .: JuSzT :. válasza schawo (#50010) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Valóban. Telefonos, és nem is én csináltam. Mondjuk én sem vagyok "fotós" :K

(#50013) Studi válasza .: JuSzT :. (#50008) üzenetére


Studi
addikt

Jó ár. :R

Beszéltünkróla-tatyóval végül megbarátkoztál?

Kéne valami méretesebb, de m43-hoz berendezhető oldaltatyó. Beledobnám a G6-ot 25-össel napellenzővel, ez lenne a legnagyobb darab, és bele kéne férnie emellett 3-4 obinak, esetleg egy vaku (FL36), és opcionálisan egy PM2 váz. És legyen minden hozzáférhető. Igazából az Olympus E-System Compact Bag kicsinyített mását keresem. :))

No meg valami kistatyó egy E-PM2+17/1.8+45/1.8 kombónak.

(#50014) .: JuSzT :. válasza Studi (#50013) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A tatyóval nem volt baj, de eddig nem volt bele gépem. Most ez a szett elég olcsón lett ahhoz, hogy ücsörögjön még benne most a nyáron. :)

Egyébként méretileg kistatyónak nem rossz.
Mall.hu-n vettem, ott sem vészes, 5.000 alatt van.

(#50015) Mercutio_ válasza Studi (#50013) üzenetére


Mercutio_
félisten

privi ment

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50016) Gondwana válasza .: JuSzT :. (#50009) üzenetére


Gondwana
addikt

(Tudtommal ebben a topikban nem szokás fél vesét, fél kart vagy fél lábat ígérni egy ilyen szetért... Vagy azóta változott valami?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#50017) .: JuSzT :. válasza Gondwana (#50016) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

65 volt

(#50018) Studi válasza Gondwana (#50016) üzenetére


Studi
addikt

Az összes negatív kritika ellenére számomra a (12-40, 12-35) top páros mellett a 12-50 az egyetlen vonzó m43-as alapzoom a teljes kínálatból, pedig az nem kicsi. Gyakorlatilag ez a kitobik közül a svájcibicska, a mérete engem nem zavar, viszont 12-ről kevés kitobi indul, mindegyiknek van valami rákfenéje. 50-ig egyik se megy el (tudom, 6.3, de napfénynél jó az), és makrót egyáltalán nem tud egyik sem.
Már többször elgondolkodtam egy beszerzésén, pl ha .mf szól, hogy nála porosodik egy, akkor el is barteroltuk volna a 14-150-el keresztbe. :)

(#50019) schawo válasza .: JuSzT :. (#50017) üzenetére


schawo
titán

De a fotós mégis az egész lábát adta érte. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50020) .: JuSzT :. válasza schawo (#50019) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egész ügyesen ugrált láb nélkül, ott volt velünk 3 napig, nem hagyta el a teraszt :)

(#50021) jmakk válasza Studi (#50018) üzenetére


jmakk
őstag

Lehet egyszer ki kellene próbálnod egy LX7-t. Csak mert az 24-90, fényerős, makrózni is lehet vele, napfényben az is jól teljesít és nem sokkal nagyobb, mint egy 12-50. Ráadásul Pana! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50022) .: JuSzT :. válasza Studi (#50018) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem ez már a második 12-50, és utólag visszanézve a tavalyi képeimet vele, meg a mostanit is, egész szerethető. A macro képessége nekem tökéletes, a közgyűrű már sok. Az már tényleg nyugodtságot meg állványt igényel, és tényleg 5 cm-re kell menni a témához, ami sokszor veszélyeztetné a frontlencse épségét.

Főleg most többször használtam a digitális telekonvertert a vázban, és annyira nagyon nem rontotta le a képet. Igaz lehet hogy nem nyomtatnám ki, de végső esetben jó dokumentálni. Tehát ergó 24-200 , ami baráti.
Nappalra tökéletes üveg nyaralásra, szűk utcákra, csoportképre, tájképre, kagylót makrózni kézből strandon stb.

(#50023) .mf válasza scarabaeus (#50007) üzenetére


.mf
veterán

Lehet ez a Wifi velejárója is, legalábbis amit rc-s fórumokon olvastam. Rövid hatótávolság, nagy lag, szakadozás. Nem egyet láttam a komolyabb építettek közül, ahol csak az élőkép ment vissza wifin vagy inkább 5.8 GHz-es csatornán, s hozzá külön jelerősítő és nagyobb antenna lett felszerelve.

Studi: kellett a teszt, hogy tudjam, hogy továbbra is porosodni fog :))
Az átfogása a legfőbb érv mellette, igen. Ellenben a képminőség és méret. Ugyan a 14-42 már nincs nálam, de szerintem még az is élesebb. Ami eléggé hervasztó, főleg, hogy ekkora, és hogy az akkori top-váz EM5 mellé csomagolták. Tényleg nagyon hiányzik egy modern, kompakt, de jó minőségű 12-60 utód a rendszerből. Legalábbis nekem. Meg még egy 7~9 közötti f2~f2.8-as, és egy 100~150 közötti f2.8-as, az érkező 40-150 f2.8-nál kisebb és olcsóbb alternatívaként. De hát ez van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50024) |AP|


|AP|
veterán

nemrég megjelent egy pletyka a 43rumorson (még csak FT2) egy 9mm/2.8 fixről. Na egy ilyen tetszene nekem (ráadásul azt írják viszonylag kompakt lesz), meglátjuk mi sül ki belőle.
Mondjuk ha a megszellőztetett áron jönne, akkor egy darabig még biztos a halacska maradna UWA-nak.

(#50025) gorgo válasza |AP| (#50024) üzenetére


gorgo
őstag

tényleg szép álom. Ott cseszik el, hogy 200khuf ár fölött tervezgetnek.
Nekem az a kissé pesszimista meglátásom, hogy k** rég elmúltak azok az idők, amikor kicsi és jó minőségű fix obik jöttek ki a rendszerbe olcsón (100k alatt).
Most már annak is örülni kell, ha nincs helyből 200k fölött valami, akkor talán a tehetősebbek, vagy akinek nagyon kell, bő 1 évvel később egyet használtat kiizzadnak.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#50026) Gondwana válasza gorgo (#50025) üzenetére


Gondwana
addikt

... vagy betett nekik a hatalmas használtpiac, és úgy képeznek árrést, hogy kompenzálják a használtüveggel rendszerbelépők bevételkiesését is...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#50027) arn válasza gorgo (#50025) üzenetére


arn
félisten

az elso fixek voltak jo arban, aztan a 45ossel megszakadt a sor :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50028) Studi válasza arn (#50027) üzenetére


Studi
addikt

Mi volt még előtte a 17/2.8-on kívül az Olynál? :)

Kicsit magasabb, de még nem vészes amúgy szerintem a 17/1.8 és a 25/1.8 és a 60/2.8 árazása sem. Lesz ez még alacsonyabb, ha szépen terjed tovább a rendszer.

(#50029) arn válasza Studi (#50028) üzenetére


arn
félisten

Mft rendszert mondom. 14-20-45 meg mindig a joaru sor. Ha nezek pl egy 12-25-42ot pl, eleg mas lesz az eredmeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50030) MrChris válasza Studi (#50028) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az ellenkezőjét látom, egyre drágábbak a lencsék, hiába szaladgálnak egyre többen pl3+kitzoommal. Kiváncsi lennék mely vázból, obiból mennyit adtak el...

(#50031) Schanyee


Schanyee
senior tag

Lenne pár kérdésem az Olympusok menüjéhez/funkcióihoz:

Olyant be lehet állítani, hogy az OK gombra előjövő gyorsmenüben a sorrendet megváltoztassam? Ez Panasonic-oknál elég jó volt, nem kellett végiglépkedjek azokon, amiket nem is használtam.

Olyasmi funkció mint a Panasonic-nál az iISO nincsen? Arra gondolok, ha pl nincs semmi mozgás a képen és én se mozgatom a kamerát, akkor P módban a 20-as fix mellett ne 1/60-as záridőt és 2000-es ISO-t dobjon, hanem használja ki a stabilizátort és a záridőt növelje. Ez az elején, amíg rájövök mit tudok a stabival elég hasznos lenne. iAuto módban 1600-ig emeli csak első körben az ISO-t és a záridőt csökkenti, csak ott se veszi figyelembe a mozgást.

Úgy rémlik, mintha korábban felmerült volna, de nem találtam meg a kereséssel, van olyan beállítás, hogy a menü gombra oda lépjen vissza, ahol legutóbb voltam?

Van még jó pár kérdés, de a hétvégén majd elolvasom a kézikönyvet, hogy ne kérdezzek mindent, csak most még nincs rá időm.

Amúgy a tegnapi beltéri tapasztalatok a G3-hoz képest:
+ A fogása egész jó, van olyan jó mint a G3.
+ Jó fényben tényleg nagyon gyors a fókusz, sötétben meg érzetre lassabb, lehet valóságban gyorsabb, csak a Pana jó irányba indul el és beáll, az Oly vadászik egyet, általában rossz irányba indulva.
++ A sorozatfotó, meg ha csak simán alap módban fotózok az igen gyors.
+ A fekete Oly 45 mm-rel és a kis ezüst Pana 12-32-vel brutálisan jól néz ki, annak ellenére, hogy a kinézet engem nem szokott érdekelni.
A stabilizátornak elég szép hangja van exponáláskor, viszont a zár jó csendes, nem olyan durva mint a G3-é
(-) A kreatív módoknál, focus peaking (magyarul Csúcsosodás, volt egy idő mire rájöttem az meg mi :D ) a szaggatás elég furcsa, de annyira nem negatívum, mert amiket itt használnék azok nem is voltak meg a G3-ban, szóval legalább itt adott.
- Az aksi feltöltése kb 3-szor annyi ideig tart és az aksifedél megoldása sem tetszik annyira.

A hétvégén remélem nem lesz végig felhős az ég (főleg naplemente környékén) akkor ki tudnám rendesen próbálni.

(#50032) Studi válasza Schanyee (#50031) üzenetére


Studi
addikt

Gorgo küzdött azzal a problémával, hogy az E-M5 (is) megpróbálja a reciprokszabály közelében tartani a záridőt, és inkább túlzottan fölemeli az érzékenységet. Nem emlékszem, hogy talált volna megoldást erre.
Menü sorrendje sajnos fix, nem lehet annyira személyre szabni, mint a Panán. Viszont van helyette a régi stílusú, egész oldalas Olympus menü, én azt jobban szeretem, mert egyszerre látok rajta minden beállítást.

Super Control Panelnek hívják manapság.

(#50033) jjeahh válasza Studi (#50032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a pana menüjét meg az oly gyorsmenüjét összefűzhetnék, a panában ha valamit gyorsan át akarok állítani gyorsmenüben, kikészülök mire sikerül, az olyban OK, tekered a szerencsekereket oszt kész...panában viszont a beállításokat fejből tudom, az oly-ban meg ha meg kell keresni valamit jobban járok, ha ráguglizok merre található :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50034) sasa134


sasa134
addikt

Urak, szerintetek 14 + 20, vagy árban kb ugyanannyiért egy 17? Tudom, nekem kéne eldönti, melyik gyutàv a fontosabb és akkor meg lehet hozni a döntését, hogy a variálhatóság vagy az 1 fixes (kényelmes) megoldás a jobb

Avanti Roma

(#50035) .: JuSzT :. válasza sasa134 (#50034) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

a 14 ből tudsz vágni 17et, de fordítva nehézkes :)

(#50036) Studi válasza sasa134 (#50034) üzenetére


Studi
addikt

Nekem biztos 17, de a többség 14+20-at fog mondani. :))

(#50037) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#50033) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ami még nagyon idegesítő, hogy a menübe mindig előre ugrik, és nem oda ahol előzőleg voltam. Tehát nagy nehezen megkeresem amit épp állítani akarok, beállítom, nem jó, ... na jó akkor visszaállítom... és megint lépcsőzhetek lefelé órákat.

(#50038) Warter válasza sasa134 (#50034) üzenetére


Warter
őstag

Pana 25 :)

(#50039) sasa134 válasza Warter (#50038) üzenetére


sasa134
addikt

Az sajna szűk, kell alà valami. Árban akkor meg már nem férek bele. Asszem megpróbàlok egy 17 + 45 kombót, aztán kiderül.

Avanti Roma

(#50040) arn válasza jjeahh (#50033) üzenetére


arn
félisten

En kb egyszer allitottam be, utana scp.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50041) sasa134 válasza sasa134 (#50039) üzenetére


sasa134
addikt

Vagy PanaLeica 15.. Árban annyi kb mint a 17. Bőség zavara :)

15-25-45 sor lenne a legtutibb.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#50042) Studi válasza sasa134 (#50041) üzenetére


Studi
addikt

Azért 100 dolcsival drágább az amazonon is, itthon pedig egyelőre 160 (136 :) ) vs 195 a helyzet, az azért elég nagy előny a 17-esnél.

(#50043) sasa134 válasza Studi (#50042) üzenetére


sasa134
addikt

Itt a német dslr-forum aprójàn most volt egy 390Eur-ért, lehet kivétel, de kb ilyesmi áron szokott felbukkanni, és 370-400 között mozog a 17-es. Meg lehet csípni 400-ért. Persze használtan.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#50044) .: JuSzT :. válasza Studi (#50042) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

tizenhétkettőnyócotneki,meg20egyhét, aztán talán belefér még 160 körülbe a negyven5is. :U

(#50045) sasa134 válasza .: JuSzT :. (#50044) üzenetére


sasa134
addikt

17 mellé nem vennék 20-ast, de lehet csak én látom így. :)

De addig jó, amíg ilyen sok fix közül válogathat az ember.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#50046) jmakk válasza Studi (#50032) üzenetére


jmakk
őstag

Ráadásul a Super Control Panel azért is jó, mert az legalább a menüvel ellentétben, megjegyzi hogy mit csináltál utoljára. Legalábbis E-M10-nél már gy van.

(#50047) Schanyee válasza Studi (#50032) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi, megnézem!

Ami még érdekes, nem volt időm alaposan kitesztelni, de lőttem egy fotót az Oly-val meg Panával is P módban iso 1600-on. Amin először meglepődtem, de aztán eszembe jutott, hogy erről már olvastam, hogy az Oly 1 FÉ-vel világosabb képet húz vissza olyanra mint amit a Pana ad. Szóval JPG-ben lőve az Oly 1/100-as záridőt adott azonos képhez, a Pana meg 1/200-at (a rekesz azonos volt). Amin másodjára meglepődtem, hogy az Oly képe olyan zajos volt, mint ha a Panán legalább 3200-as ISO-t használtam volna. Lightroomban utólagos módosításkor is az árnyékok kihúzása sokkal rosszabb végeredményt adott.

Mondom ez így valami nem stimmel, beállítottam manuális módba, 3200-as ISO-ra, RAW+JPG kép. Na itt azonos beállításokkal a végeredmény is azonos lett, JPG formátumban is. Plusz a zajosság is helyreállt, az Oly érezhetően kevésbé volt zajos és a színek se másztak el.

Találkozott valaki ezzel a jelenséggel? Mármint főleg az első zavar, hogy P módban milyen zajos lett a kép. Sok időm nem lesz ezzel sem foglalkozni, mert hétvégén a Pana váz már nem lesz nálam.

(#50048) madgie válasza arn (#50040) üzenetére


madgie
titán

Nekem meg mindig zongoralecke, mert nappal nem kell a live view boost (sőt, ki kell kapcsolni), a csillagok alatt meg nem látok semmit, ha nem kapcsolom be.

(#50049) jmakk válasza madgie (#50048) üzenetére


jmakk
őstag

Egyébként eszem megáll ezekkel a szoftverbuzulásokkal. Kb. fél napba telne a szoftveres csapatnak megoldania, hogy egy Fn gombra a menü bármely pontját ráprogramozhasd. Persze nyilván a sales csapat mindig beszól, hogy "ácsi, nehogy mán túl jó legyen, akkor mit adunk el legközelebb?" :N

(#50050) Studi válasza sasa134 (#50043) üzenetére


Studi
addikt

400 EUR-ért kaphat egy esélyt a 15-ös. :) Jó kis obi az, én például az Oly helyében az egész retro kinézetű szériára (12/2-16/1.8-25/1.8-45/1.8-75/1.8) rátettem volna a rekeszgyűrűt, k... jól néznének ki, és nagyon hasznos is lenne, főleg a Pen vázakon.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.