Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29901) jjeahh válasza MrChris (#29900) üzenetére


jjeahh
nagyúr

neem, akkor már három 50-esem lenne... :DDD ha veszek valamit hasonló tartományban, akkor az már oly 45 lesz, vagy valami szuper fényerős sztem...f1.2+... :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29902) madgie válasza Superbad (#29899) üzenetére


madgie
titán

Én csak a komplett számítógépem árulom, fotóscuccot egy dekát sem :))

(#29903) Mercutio_ válasza madgie (#29902) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit veszel az árából, kenyeret, vagy iphone-t? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29904) madgie válasza Mercutio_ (#29903) üzenetére


madgie
titán

Ájfónom van, kenyér épp nincs :))

(#29905) rbalint88 válasza madgie (#29904) üzenetére


rbalint88
addikt

A kenyér amúgy sem egészséges, az alma viszont igen :P

(#29906) madgie válasza rbalint88 (#29905) üzenetére


madgie
titán

Főleg folyékonyan! :))

Mármint az alma.

(#29907) eeXaa válasza b.vr (#29897) üzenetére


eeXaa
addikt

...köszi... :) miután megírtam már leesett, hogy a tárgytávolság is bejátszik a képletbe...

(#29908) b.vr válasza eeXaa (#29907) üzenetére


b.vr
őstag

én meg amúgy túl-komplikáltam :) Építészként rögtön épületekben gondolkoztam (hiába volt ott az 1:1 - bár detaileknél mondjuk elképzelhető lenne :) ), szóval gondolom itt max a5-a4-a3 nyomatokról lenne szó, azaz 20-30-40 cm nagyságrendű tárgyakról, pontosan megmérhető méretben, néhány méterre a kamerától. Szóval nem kell majd ehhez semmiféle "perspektívikus segédszerkesztés", főleg nem a teljes fotogrammetriai fegyvertár bevetése, hanem tényleg csak az hogy mennyi a tárgy valós mérete, és ez mennyi pixel a képen.
(sőt, photoshopban még ennyi sem, mert ott a képhez (canvas) tartozik egy felbontás, így rögtön tudsz centiméterben/akármiben mérni, és utána már csak arányosan nagyítanod/kicsinyítened kell az egész kép fizikai méretét (amivel változni fog persze a felbontás, hacsak nem nyúlsz bele a pixelszámba is)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29909) eeXaa válasza b.vr (#29908) üzenetére


eeXaa
addikt

...hegyekben voltam kirándulni, (a képek nem adják vissza a valós méret érzetét, ezért voltam kiváncsi, vajon meddig kellene nagyítanom) szóval a méreteket, távolságot elég macerás lenne számolgatni...

[ Szerkesztve ]

(#29910) b.vr válasza eeXaa (#29909) üzenetére


b.vr
őstag

ja hogy úgy... hát a természetben nehéz ügy (vagy épp lehetetelen) a perspektíva-visszafejtés. Városban persze könnyebb (álatlában...), van egy csomó épület amire kb vízszintes egyeneseket lehet illeszteni, azok kiadják az iránypontokat, függőlegesen meg általában lehet találni valami referenciát amit aztán vissza lehet vetítetni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29911) Marseille199


Marseille199
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Itt vagyok egy nyaralás kellős közepén, és a G3 vezérlőtárcsája megadta magát egyik pillanatról a másikra. Semmiféle behatás nem érte, szóval nem tudom, mi van vele. A paraméterállítás működik, csak a váltás nem. Hiába nyomkodom, mint a mérgezett egér, semmi nem történik. Nyomtam visszaállítást, próbáltam kifújkálni, de semmi....

Volt már valakinek ilyenje? Vagy hova érdemes vinni? Mert szerintem garancia már nincs rá, és az a legjobb az egészben, hogy gondolom valami horribilis összeget mondanak majd rá...

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29912) MLaca válasza Marseille199 (#29911) üzenetére


MLaca
őstag

volt, csak nekem gx1-gyel, ott a "racsni" ment el a tárcsánál, azaz lehetett állítani az értéket, de amint hozzáértem, el is állítódott. nekem garanciába cserélte a pana hivatalos szervize.

http://mlzphoto.hu/

(#29913) FEDman


FEDman
addikt

Ha jól látom az expo gomb körül lesz egy + tárcsa. :)

GX7

(#29914) Studi válasza FEDman (#29913) üzenetére


Studi
addikt

Ezek már hivatalos képek? :Y Zseniális ez a váz, erről álmodtunk! :C
A két tárcsa már látszott a korábbi képeken is.

(#29915) FEDman válasza Studi (#29914) üzenetére


FEDman
addikt

Ha tippelnem kéne akkor azt mondanám erre, hogy hivatalos forrásból "véletlen" kiszivárogtatott képek. :DDD

Pár adat a 43rumors-ról:

- 90 degrees tiltable EVF with 2.76 million dots
- 16MP Digital Live MOS sensor
-1920×1080/60p full HD video
- Fastest shutter is 1/8000 second
- Maximum sensitivity is ISO25600
- 22 different Creative controls
- Creative Panorama
- Silent mode
- in body image stabilization
- Focus peaking
- NFC and Wi-Fi
- 80 degrees titltable LCD with 3.0 in. 1.04 million dots
- Magnesium alloy body

Piszok jó kis váz lesz ez. :))
Végre itt is 1/8000s :R
Ami az iso25.600-at illeti az nagyon nem hatott meg. Ez már van a GF6-ban is, amolyan a jól mutat az adatok között alapon. :DDD
Jobban érdekelt volna, hogy honnan indul az érzékenység. Az beszédesebb lenne a szenzort illetően.

Mindenesetre szerintem már nem kell sokat várni rá. Mikor ennyi minden kiderül egy Pana vázról akkor utána jellemzően pár nap múlva be is jelentik azt. :)

(#29916) madgie válasza FEDman (#29915) üzenetére


madgie
titán

Nem lesz ez rossz :)

(#29917) FEDman válasza madgie (#29916) üzenetére


FEDman
addikt

Több határozott élt el tudtam volna viselni, de amúgy tényleg durván jó váz lesz ez! :))

És sokan NEX-7-esezik, pedig felépítésre és arányait tekintve sokkal inkább Fujis. Összevetettem a jelenlegi vázakkal és méretre gyakorlatilag azonos lesz a Fuji X-E1/X100-al.
Azaz a NEX-eknél egy nagyon picit magasabb és arányosabb lesz. Én ennek személy szerint örülök, mert cserébe egyrészt magasabb a markolat is, másrészt így a NEX-eken használt idétlen 16:9 képaránnyal megáldott kijelző helyett elfért egy 3:2 is, ami szerintem sokkal jobb.

Már csak az időt kéne előretekerni pár évvel, hogy lehessen kapni ötvené! :DDD

(#29918) madgie válasza FEDman (#29917) üzenetére


madgie
titán

Nex-hez: no meg a bajonett sem nagyobb átmérőjű, mint a gépváz magassága :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29919) FEDman válasza madgie (#29918) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig az milyen menő.. :U

:DDD

Viccet félretéve most konkrétan a NEX-6/7-re gondoltam, ott speciel nem lóg túl a vázon a bajonett, de ettől függetlenül azok is elég laposak.

[ Szerkesztve ]

(#29920) Parci válasza FEDman (#29913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

népszerűtlen leszek, de nekem nem tetszik pofára. nem elhanyagolható különbség, hogy a nex váznak komolyabb markolata van és az expógomb is előre van tolva rajta. itt ez elmaradt. technikailag nyilván remek váz lesz, mozog a kijelző és van egy bitang evf -- más amúgy sem hiányzott a gf/gx sorozatról. ennek ellenére nekem valahogy nem áll össze. a nyakpánttartó kis izék meg kifejezetten szomorúak. az evf kukucskája is elég kicsinek tűnik.

no de, várjuk ki a végét, a nex-3 is elég rondán nézett ki képeken, nem tetszett a markolata, kézbevéve meg mégis eszméletlen jó volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29921) jjeahh válasza FEDman (#29915) üzenetére


jjeahh
nagyúr

menő lett milc körökben a focus peaking...nincs hír arról, hogy e-pm2, e-pl5, om-d is megkapja egy frissítés keretében az e-p5 fp-jét?

gx7: nekem elég kicsinem tűnik a kukucska, a markolat meg az obi között sincs valami sok hely, hüvelykujjnak sem ragasztottak valami kiemelkedő bsz-baszt, hogy negatívum is legyen... ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29922) madgie válasza Parci (#29920) üzenetére


madgie
titán

Hallod, megesküszöm akármire, hogy amikor FEDman képeit nézegettem, akkor morogtam a bajszom alatt, hogy a fenébe, nekem kicsit ormótlan az a marcsa, Parci meg biztos kevesellni fogja :DDD

(#29923) FEDman válasza Parci (#29920) üzenetére


FEDman
addikt

Magával a formatervvel én se vagyok elégedett, lehetett volna sokkal szebb is. :)
Az ergonómiával viszont szerintem nem lesz semmi gond. Ezt az előretolt expo gomb mániát máig nem értem. :N
Már sokszor leírtam, alapvetően kétféle markolat létezik, az előre kiálló és a féltégla. Az elsőnél tényleg kell az előretolt expo gomb, a féltégla jellegű vázaknál viszont egyáltalán nem. Ahogy a G3-on is, úgy ezen a GX7-esen is tökéletes helyen lesz az expo gomb. Aki meg ezeken a vázakon úgy érzi rossz helyen van az expo gomb az nagyon nem találta meg rajtuk a megfelelő fogást. :N
Kicsit máshogy kell ezeket fogni, kb úgy mint egy Nikon F3-ast és akkor minden a helyére kerül. :))

Persze azt megértem ha valaki kiálló markolatot részesíti előnyben, de ez már egy megint másik kérdés. :)

Madgie
Összevetettem és nem fog jobban kiállni, mint a G3-on.

(#29924) Mr.Csizmás válasza FEDman (#29913) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fujisonic design?? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29925) Marseille199 válasza MLaca (#29912) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az tök jó, csak így 300 km távlatból nem vagyok biztos, hogy van még garim. :S

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29926) FEDman válasza Mr.Csizmás (#29924) üzenetére


FEDman
addikt

Hát csinálhatunk úgy mintha most a Fujit meg a Sonyt másolná, de igazából a Pana most az L1-hez tért vissza, ami meg előbb volt mind a kettőnél. :U

Vagy mehetünk visszább is az időben, az L1 formáját meg a még régebbi távmérős vázak ihlették, szóval sok értelme nincs az ilyen hangzatos kijelentéseknek. :N

(#29927) Mr.Csizmás válasza FEDman (#29926) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm, tenyleg L1, motoszkalt a fejemben, csak nem tudtam hozzaparositani a tipust :D

varjuk ezt is, hogy 50k legyen 2 ev mulva.... :))

(#29928) madgie az kodak lapos?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29928) madgie válasza Mr.Csizmás (#29927) üzenetére


madgie
titán

Az L1 még most sem annyi :)

(#29929) Parci válasza FEDman (#29923) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt nem erről van szó, a gx1 kialakítása szerintem hibátlan. itt már vastagabb a marcsa, a gomb mégis maradt a helyén. de írtam is, hogy kézbe kell venni. az már valóban az én egyéni preferenciám, hogy szerintem a nex-5/6/7 és a nikon 1 v2 a jó irány marcsa-ergonómiailag.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29930) FEDman


FEDman
addikt

Összedobtam méretarányosan a G6-al:

Ha most ez így előttem lenne azt hiszem nem sokáig gondolkoznék, hogy melyikért nyúljak. :U

Ezen felül miközben ezt összedobtam még az is kiderült (már ha lehet hinni a képnek), hogy a GX7-ben nem szélesebb szenzor van. Ebből sok minden következhet. Például hogy most már tuti nem lesz benne multi-aspect, hát ennek olyan nagyon nem örülök. :(
Másrészről viszont az is biztos, hogy nem a már öregecske GH2 szenzort kapta. Kérdés már csak az hogy akkor mit. Az előzmények és a szenzor mérete alapján azt kell mondanom, hogy minimum a GH3 szenzora lesz, vagy valami teljesen új. :)

(#29931) FEDman válasza Parci (#29929) üzenetére


FEDman
addikt

Ilyen szempontból a GX7 pont olyan lesz, mint a G3. Ránézésre nagynak tűnik a kiálló rész, de valójában pont ugyanolyan fogás lesz majd rajta, mint bármelyik markolat nélküli féltégla váznak és éppen emiatt az expo gomb is jó helyen lesz. És ahogy a G3-on a dudor itt is csupán arra fog szolgálni, hogy mikor jobb kézben lóbálja az ember akkor adjon egy kis biztonság érzést.

Valahogy így néz ki a rendeltetés szerű fogás a G3-on, ilyenkor minden a helyére kerül, az expo gomb is és szerintem a GX7 is pont ilyen lesz.

Ettől függetlenül ha te jobban szereted a kiálló markolatos vázakat azzal nincs semmi gond, csak ez most nem ilyen lesz.

(#29932) FEDman


FEDman
addikt

A GX7 EVF-e egyébként tényleg már ránézésre is kisebb a korábbi modellekhez képest, azaz a nagyítása borítékolhatóan kisebb lesz. Kérdés csak az mennyivel, hisz az eddigi Panákban kifejezetten nagy kereső volt.

Összedobtam még egy méretarányos ábrát. Ezek alapján a GX7 elmarad attól amit a Panánál ilyen téren megszoktunk, viszont várhatóan nagyításban azért OMD szintjét hozni fogja, ami azért annyira nem rossz. :U

(#29933) FEDman válasza Parci (#29929) üzenetére


FEDman
addikt

Most kezdem csak megérteni, mit értetek madgievel együtt a vastagabb markolaton. :)

Készítettem még egy ábrát, remélem még nem unjátok nagyon. :DDD

Itt jól látszik, hogy igazából nem vastagabb lett, hanem egyszerűen ugyanaz a markolat beljebb lóg a vázon. És itt most az is jól látszik, hogy ehhez bizony az expo gomb is igazodik, az is beljebb került a vázon. Végeredményben ez azt eredményezi, hogy a GX1/3-hoz nagyon hasonló fogást fogunk kapni, csak váz beljebb lóg majd tenyerünkhöz és ott ad majd egy kellemes alátámasztást. Azaz igazából még jobb, még stabilabb lesz a gép fogása, mint eddig volt.
Ehhez persze az is kellett, amit Parci már régóta hiányolt, hogy a bajonetett is kicsit kitolták szélre. :)

Persze lehet tévedek, de szerintem mikor kijönnek majd az első tesztek akkor jellemzően kifejezetten dicsérni fogják a GX7 fogását. :U

[ Szerkesztve ]

(#29934) .mf válasza FEDman (#29933) üzenetére


.mf
veterán

"Persze lehet tévedek, de szerintem mikor kijönnek majd az első tesztek akkor jellemzően kifejezetten dicsérni fogják a GX7 fogását. "

Én ebben nem lennék olyan biztos. Sőt. Nézd meg, milyen közel van a markolat a bajonetthez. Néhány obi, pl. a népszerű 20/1.7-es, pedig túl is lóg a bajonetten. Lesz itt olyan nem-szándékos fókuszgyűrű-tekergetés, hogy ihajj, biztos, hogy sokan fognak rá panaszkodni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29935) Parci válasza FEDman (#29933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó lesz ez. ez konkrétan az a váz, amire évek óta vársz (és még sokan). az érdemi "gf2". nagyon erős lesz most a mezőny, e-p5, gx7, jön az oly csúcsgép is stb. jól megcsinálták ezt a vázat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29936) FEDman válasza .mf (#29934) üzenetére


FEDman
addikt

A 20-as tényleg túlnyúlik kicsit a bajnetten, de azon nem amit itt a GX7-esen látsz felülről. :N

Itt jól látszik, hogy a bajonetten kívül van még körben egy vastag dekor gyűrű is, felülről ezt látod.

(#29937) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

multiapsi szenzor helyett (hiánya miatt) egyébként tényleg egyre inkább úgy érzem, hogy érdemes lehet egy lx vázat beszerezni. szerencsére az lx3 is 24/2,0 volt, az meg már csak olcsó...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29938) MLaca


MLaca
őstag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#29939) FEDman válasza MLaca (#29938) üzenetére


FEDman
addikt

Lesz ott bőven hely az ujjaknak! :)

Ha meg mégse akkor azt majd jól megírod. :DDD

(#29940) gorgo válasza FEDman (#29915) üzenetére


gorgo
őstag

A puding próbája az evés! Ennék már...
Az ibis-re kíváncsi leszek :) és hogy kié a szenzor, bár én kb. 90%-ra veszem, hogy saját fejlesztésűt kap. A többi faszául hangzik!!! A G3 fogása maradhatós, ennek talán picit jobb lesz, azaz nagytele kivételével elég lesz. Kár, hogy a bal szememmel kukucskázom mindig :(

off: egy klasszik manuál fém+üveg 85mm porté mit kóstál manapság? (f1.8 max. rekesszel mondjuk)?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29941) Szulita28 válasza gorgo (#29940) üzenetére


Szulita28
senior tag

Jupi 85 f2: ~25-30e
FD 85 f1.8: ~40e
Nikkor 85 f2 AI: ~50-55e

A többit nem tudom (és ezek is egyre drágábbak).

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#29942) b.vr válasza FEDman (#29930) üzenetére


b.vr
őstag

"Összedobtam méretarányosan a G6-al. Ha most ez így előttem lenne azt hiszem nem sokáig gondolkoznék, hogy melyikért nyúljak."

Én pl. semeddig sem gondolkoznék és a G6-ot választanám! :D

Egyrészt nálam ugye az esztétikai szempontok kábé huszadlagosak a használhatósági/kézreállósági szempontok mögött, és nekem kell a normális markolat.
A másik pedig hogy technikailag az 1/8000 és az új szenzor (de ezt persze majd az első komolyabb tesztek után meglátjuk) foglalkoztatna - és itt jön az ár. A gx7re valami 1.000 eurot mondanak (és valószínűleg egy darabig ezt őrizni is fogja, mert gondolom ezt a vonalat nem fogja annyira pörgetni a Pana mint a G szériát), a G6 meg már most is csak 600 euro és elég meredeken fog még süllyedni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29943) jjeahh válasza gorgo (#29940) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ekvalens értékre gondolsz? mert olyan kevés adapterezhető van mft-re...és az sem pontosan 85mm. pl Voigtlander Nokton 40mm f/1.4 vagy minolta 40mm f/2. ha ekv 100mm is megfelel, akkorhuszadannyiért is kapsz 50/1.8-at. ha nem ekv.-re gondoltál, Szulita28 már válaszolt :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29944) n.andras74 válasza b.vr (#29942) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Ki az GX1 vagy leendő GX7 tulaj aki bőrtok nélkül fogja használni...És ügye akkor már a fogás se akkora trauma mint így a elmélet fotósok gondolják...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29945) madgie válasza n.andras74 (#29944) üzenetére


madgie
titán

X100-on sem szerettem a bőrtokot, nemhogy ezeken a modern fotoncsapdákon :)

(#29946) Studi válasza n.andras74 (#29944) üzenetére


Studi
addikt

Én még a Zeniten sem szerettem a bőr tokot, nemhogy egy ilyen gépen. Ki így, ki úgy.

(#29947) k1csi válasza b.vr (#29942) üzenetére


k1csi
senior tag

A gx7re valami 1.000 eurot mondanak (és valószínűleg egy darabig ezt őrizni is fogja, mert gondolom ezt a vonalat nem fogja annyira pörgetni a Pana mint a G szériát)

Bár tényleg vsz. jobban fogja a gx7 tartani az árát mint az előző vázak ahol csak apróbb előrelépések voltak, viszont még most is sok lehetőség van (nagyon jó, hogy az mFT ennyire dinamikusan fejlődik, de azt, hogy jól tartja az árát pont ezért nem feltétlen várnám el). A nekem talán legizgalmasabb a fázis AF, de lehetne elektronikus zár vagy a Bayer szűrő helyett hatékonyabb színszétválasztás stb.

Azaz most a Pana behozta azt az ugrást amit korábban az E-M5 meglépett, nagyon nyálcsorgatós lett és ennek megfelelően árban és kategóriában is felfelé lépett (pl. három C mód van). Viszont a következő verzióban ott lehet a fázis AF stb. Azaz még mindig az a helyzet, hogy van bőven nyálcsorgatós lehetőség ami a korai vásárlóknak újabb és újabb kiadást generál és generáció váltásnál használtpiaci felpörgést. A használtpiac felpörgése meg aligha fog árőrzést okozni.

Persze, ha valaki azt mondja, hogy na ez neki már bőven elég, majd akkor vált, ha szétesik aztán mégis sokakban elindul a vezérhangya...Ha nem így lenne akkor egyre kevesebb bevételük lenne ebből a szegmensből a gyártóknak fejlesztésre és megindulna a hanyatlás.

Ami nagyon jó a gx7-ben, hogy egy parányi vázba több tudást préseltek bele mint pl. a GH3-ba (ha tényleg igaz minden ami a pletykákban van). Pont a rendszer előnyét fogták meg és a kis méret ellenére a váz elrendezésében vsz. kihozták a maximumot amit ebben a méretben ki lehetett.

n.andras74
Biztos, hogy mindenféle tok nélkük használnám. Már eleve nem értem miért kellene kapaszkodni a vázba amikor elég parányi obik vannak hozzá.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29948) b.vr válasza n.andras74 (#29944) üzenetére


b.vr
őstag

Nem mondtam hogy trauma. Viszont _számomra_ a G5 (meg a hasonló elődjei, és a hasonló utódai) a kézreálló. (Nyilván ezért is van G5-öm, nagy megelégedésemre. De nem mondtam hogy mindenkinek így kell gondolkoznia)

k1csi: "Bár tényleg vsz. jobban fogja a gx7 tartani az árát mint az előző vázak ahol csak apróbb előrelépések voltak, viszont még most is sok lehetőség van (nagyon jó, hogy az mFT ennyire dinamikusan fejlődik, de azt, hogy jól tartja az árát pont ezért nem feltétlen várnám el)."

hogy mennyire tartja az árát az attól függ mikor hozza ki a váltóterméket a Pana. A G-szériánál ez egy év, a GX-nél minimum 2 lesz.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29949) n.andras74 válasza madgie (#29945) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én szeretem a bőrtokot. Vastagabb kényelmesebb, biztosabb a fogása...az E1 után:-) Ma megjött a neoprén szíj is... Micsoda kényelem.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29950) FEDman


FEDman
addikt

A GH3 - GX7 összevetése szerintem teljesen felesleges. Nem egymás konkurenciái. Mindkét váz a mindent bele elven lett összerakva a Panánál. Ha valamiben több, vagy jobb az egyikben az csak azért lehet mert a GX7 az újabb. Ami most esetleg kimaradt a GH3-ból azt majd úgyis megkapja GH5 plusz az akkor esedékes újdonságokat.

Itt most a DSLR rendszerektől teljesen szokatlan módon két teljesen más filozófia mentén épített csúcs váz lesz. A GX7 jellemzően kicsi és közepes méretű obikat használó fotósoknak készült, azoknak akik úgy szeretnének egy mindenes vázat, hogy közben a mirrorless rendszer méret előnyét maradéktalanul ki tudják használni.

A GH3-nál ezzel szemben a méretnél fontosabb szempont volt hogy egy kompromisszummentes munkagép legyen. Egy olyan gép amit lehet nyúzni, egy olyan váz ami nem jön zavarba nagy obikkal és állóképességben is egy magasabb szintet képvisel.

A két eltérő filozófia miatt az épp aktuális top tulajdonságoktól eltekintve van pár állandó különbség is a két vonal között. Úgy mint a GX7 kisebb kompaktabb, ellenben a GH3-nak meg nagyobb (nagyítás) a keresője, komolyabb a markolata, nagyobb az akksija, azaz többet bír egy töltéssel.
Ha folytatják egymással párhuzamosan ezt a két vonalat akkor ezek lesznek azok a tulajdonságok amik alapján szerintem választani fognak a kettő közül és nem az épp aktuális friss újítások. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.