Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29001) Studi válasza Mr.Csizmás (#29000) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem a szigetelés kevésbé kritikus az átlagfelhasználók 95%-ánál. Ha enélkül olcsóbb tud lenni 20%-al, akkor egye fene nem kell a szigetelt.
Ausztriában három napot végignyomtam esőben, se az E-P1-el, se a G5-el nem volt semmi gondom. Ha nagyon szakadt, bedugtam az esőkabát alá, meg néha leitattam a tetején álló vizet. (de ezek után kétszer gondoljátok meg, vesztek-e használt cuccot tőlem :DDD)

(#29002) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egy debreceni m4/3 váz-tulajdonos tudna segíteni nekem, hogy próbálgathassak egy nálam lévő obit? Napközben, odamegyek, 5 percet vennék el az életéből, mint ahogyan az ufók is szokták.

(#29003) Parci válasza Studi (#29001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a szigeteltség teljes marhaság a userek 99,9%-ának. ott kezdődik, hogy ha esik, vizes lesz a frontlencse és szar lesz a kép. sokkal hamarabb, mint hogy beázzon szegény obi. azt már le sem írom, hogy viszont az e-3 lcd-je beázott... :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29004) Studi válasza Parci (#29003) üzenetére


Studi
addikt

A frontlencse még védhető az esőcseppektől napellenzővel (micsoda ellentmondás :) ), de függetlenül egyetértek, amúgy sincs kedve elővenni a gépet csak a legbevállalósabbaknak esőben.

(#29005) nord_ válasza Studi (#29004) üzenetére


nord_
veterán

Ha van egy pici szél, máris vizes lesz a frontlencse.

(#29006) Parci válasza nord_ (#29005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a saját tapasztalatom az (de lehet, hogy rosszul tartom a gépet :DDD), hogy vizes lesz és kész, maximum az első fotónál még nem. természetesen napellenzővel használtam mindig is.

amúgy én szeretek esőben fotózni, sőt, mindenféle átmeneti időszakot/időjárást kedvelek, mert nagyon jó hangulatot ad a képeknek. egy lapos kék égbolt, na az volna a gond, brrr... :))

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29007) Studi válasza Parci (#29006) üzenetére


Studi
addikt

"(de lehet, hogy rosszul tartom a gépet :DDD)"
Nyilván nem mindegy, hogy csigákat makrózol felülről, vagy csillagokat fotózol. :DDD

(#29008) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Egy új mzuiko 14-150-ért mennyit érdemes fizetni? Mennyi az eladható ára? Gondolom irreális a mintaboltos ár, annak a feléért? 80-100?

(#29009) schawo válasza .: JuSzT :. (#29008) üzenetére


schawo
titán

Hát álomvilág. 60-70.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29010) Studi válasza schawo (#29009) üzenetére


Studi
addikt

Az meg már erősen a ló túloldala. Én 100 körül indítanék, ha piacra kellene dobnom egy ilyet. (Pana "testvére" is 120 körül szokott indulni, tudom, az stabis, ez viszont kicsi)

szerk: mondhatnám úgy is, hogy 60-ért viszem azonnal, privátban lehet keresni! :-)

[ Szerkesztve ]

(#29011) schawo válasza Studi (#29010) üzenetére


schawo
titán

80-ért már egy éve sem vitte senki. Kettőt is adtam el jobb híján 70ért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29012) Studi válasza schawo (#29011) üzenetére


Studi
addikt

Akkor nekem szerencsém volt, mert 40e + 40-150-et kaptam érte, és utána a 40-150 is elment 40-ért, viszonylag gyorsan. Az obit pedig 70-ért vettem, és még egy E-PL1 is volt hozzá.
Szűk a piac, ezért elég hektikusak az árak. Az újonnan hasonló árú 25/1.4-et például 120-130 alatt nem lehet megcsípni sehol. Talán a 14-20-45 hármasnak vannak jól bejáratott árai, minden más attól függ, hogy keresi-e épp valaki.

(#29013) Mercutio_ válasza schawo (#29011) üzenetére


Mercutio_
félisten

1 éve új garisat 105-ért vitték el, mostanság pang minden a PC-s cuccok is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29014) Studi válasza Mercutio_ (#29013) üzenetére


Studi
addikt

Hja, nem is értem ezt, gondolom nem tévéznek az emberek. Hisz Orbi minden héten megmondja, hogy mi már túl vagyunk a válságon, és dübörög a gazdaság! :DDD

(#29015) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ha valaki erre izgulna:

Panasonic LUMIX G VARIO 14-140/4.0-5.8 Mega O.I.S. HD eladó. Karcmentes, hibátlan. Tartozékok: obisapka, hátsó sapka, napellenző. Garanciális. 06/30/kilenc2-kilenc3-107 vagy mail.

Holnap (04.) 15h-ig 105.000,-ft-ért megvehető Budapesten!

(#29016) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Mazsi buszke lehetsz ram :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29017) madgie válasza Mr.Csizmás (#29016) üzenetére


madgie
titán

:DDD

Én még mindig ákcijós LX7-re várok, de csak nem akar jönni :)

(#29018) Superbad


Superbad
tag

Ööö... jól látom, hogy a Blackmagic Pocketnek nincs (sincs) stabilizátora?
Valaki meg tudna ebben erősíteni?

(#29019) need válasza Mr.Csizmás (#29016) üzenetére


need
addikt

Amá..biztos.. tökjó lett.. ;) :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#29020) Tulku válasza madgie (#29017) üzenetére


Tulku
veterán

Mennyire legyen akciós? :)

Szerintem - ha csak esetleg valami tökkelütött el nem adja idő előtt olcsón - nem fogsz akciósat találni, illetve nem hiszem hogy akciózni fogja a pana ezt a gépet...persze tőlük bármi kitelik...
És akkor várhatod az LX 8-9 megjelenését...az meg nem ma lesz...

(#29021) madgie válasza Tulku (#29020) üzenetére


madgie
titán

Jöjjön csak az az LX8 :D

Itt van Darinak ez a képe (nem, nem mentem le külön, még kicsiben sem "lopok" tőle képet), tisztában vagyok vele ,hogy ilyen SNR-t nem tudna az LX7, de a fenébe, ez pont 24mm f1.4 (és az LX7 valszeg bírná a 13sec/ISO 800-at nekem élvezhető zajszint mellett is). Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz D800 a cuccból, de kipróbálnám már végre, mint tud az a kis nyüves pana :))

[ Szerkesztve ]

(#29022) Mr.Csizmás válasza need (#29019) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem elcseszett lett, mert csak random belevertem az allvanyba, hogy felfele nezzen, meg rovid is lett, mert valami kobor kutya olalkodott a kornyeken....rohadjon meg. ma este megprobalkozok valami ujjal :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29023) Mercutio_ válasza madgie (#29021) üzenetére


Mercutio_
félisten

A fák a természetes fénytől olyanok vagy rásegített valamivel?

#29024 Akkor jól gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29024) madgie válasza Mercutio_ (#29023) üzenetére


madgie
titán

Tuti vaku, akár több is.

(#29025) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ha valakit érdekel, most 40% kedvezmény van a foto.edigital.hu oldalon leadott minden fényképes termékre.

jobb legalsó kupon

[ Szerkesztve ]

(#29026) eeXaa válasza .: JuSzT :. (#29015) üzenetére


eeXaa
addikt

...engem komolyan érdekelt volna... még szerencse hogy nem voltam a közelben, mert biztos megvettem volna... és hogy miért is? ...egyrészt valószínűleg ennek az obinak az ára esni fog hamarosan, az uj miatt, plussz jön az uj tamron, aminek ha beáll az ára, módosíthat a piacon...
..de amin igazából gondolkozok, ennek az obinak az új árából lehetne venni egy d3200 egy 18-105 el, amivel sokkal többet szórakoznék, mint egy travel zoom-al... de ami még ésszerűbb számomra, várni egy évet és venni egy oly epm2-t a 14-150 el....

(#29027) .: JuSzT :. válasza eeXaa (#29026) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#29028) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#29027) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

multkor mar leirtam, hogy az ilyen szlovakbejegyzett kismagyar boltoktol lucifer ovjon.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29029) eeXaa válasza .: JuSzT :. (#29027) üzenetére


eeXaa
addikt

..jahh, sztem megéri kivárni míg a pm2 lessz ezen az áron vagy valamivel többért... lehet már karácsony előtt... az a sony szenzor azért ad némi pluszt.... :)

[ Szerkesztve ]

(#29030) n.andras74 válasza Mr.Csizmás (#29028) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Mért? Sok a garanciális probléma?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29031) de! válasza eeXaa (#29029) üzenetére


de!
csendes tag

A Sony szenzor egy klasszissal jobb. De a pm2 kezelhetőségben is többet nyújt a pm1-nél: plusz 2 gomb, érintőképernyő, érintéses fényképezés/fókuszálás, És a legtöbb vicces szoftveres funkció az E-M5/E-PL5-ből. Pl. Live Bulb vagy HDR sorozat.

(#29032) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Melyik jobb...

Lumix 14-45
vagy
oly 12-50

Színek, élesség stb... ?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29033) n.andras74 válasza n.andras74 (#29032) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Megtaláltam egy tesztet a google segítségével. Jó a pana.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29034) n.andras74 válasza n.andras74 (#29033) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Olvastam több helyen hogy a pana szoftveresen javít a torzításon. Ez RAW esetén is így van vagy csak a Jpeg képek kapják meg ezt a pluszt?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29035) madgie válasza n.andras74 (#29034) üzenetére


madgie
titán

Programfüggő, az elterjedtebb progik (LR, Aperture, stb) ki tudják olvasni a rawból is a torzításkorrekciót, egy-két független, kisebb progi viszont nem (pl Rawtherapee).

(#29036) n.andras74 válasza madgie (#29035) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Akkor rendben mert GX1 RAWban fotózok és LR4el játszom:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29037) eeXaa válasza de! (#29031) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát tegnap meg is tapogattam a pm2-t. Nagyon megtettszett, szval. Mar csak várni kell... :)

(#29038) HollyBoni válasza madgie (#29035) üzenetére


HollyBoni
veterán

LR-ben ki lehet valahogy lőni a gyári torzításkorrekciót?

(#29039) Mr.Csizmás válasza n.andras74 (#29030) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1 ev gari alapbol, bolti csere kb. impossibru,stb

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29040) madgie válasza HollyBoni (#29038) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem, de tudja a fene :)

Miért akarod kilőni? Én még a 14/2.5-nél néztem a RawTherapee-nél csillagfotónál, hátha egy kicsit nagyobb látószögem lesz... aztán láttam ,hogy a korrigált sarkok nem véletlenül maradnak le, szépen húzták a kómát ott a csillagok (és életlenebb is volt a rajz)

(#29041) HollyBoni válasza madgie (#29040) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak kíváncsiságból. :)

(#29042) FEDman válasza HollyBoni (#29041) üzenetére


FEDman
addikt

Ha csak kíváncsiságból ki akarod próbálni akkor lőj egy képet, majd ezután a gépet bekapcsolva hagyva kezd el az obit letekerni egészen addig míg meg nem szakad a kontakt a váz és az obi között. Mikor ez megtörténik akkor már az élőképen is látni fogod a korrekció mentes képet. Ilyenkor félig lecsavart gép elé fogott obival lőj még egy képet. Ha az ezzel a módszerrel lőtt 2 Raw-ot megnyitod LR-ban akkor az elsőn lesz korrekció, a másikon pedig nyilvánvalóan nem, hiszen ebben az esetben nem kerülnek exif-be bele a korrekciós adatok amit a LR is használ.

(#29043) FEDman válasza n.andras74 (#29034) üzenetére


FEDman
addikt

Akárcsak az Olympus. ;)
Márkától függetlenül szinte az összes mFT obi szoftveres torzításkorrekcióra épül. De szerencsére ez nagyon ügyesen rendszerszinten megvan oldva. A torzítás korrekciójára vonatkozó adatokat mindig az objektívek tartalmazzák. És ezeket az infókat fogadják a vázak akárhogy is kombinálod a 2 márkát.
Azaz ha Pana vázra teszel Oly obit, vagy Oly vázra Pana obit akkor is az automatikus torzításkorrekció minden esetben gond nélkül menni fog.

(#29044) jjeahh


jjeahh
nagyúr

digirev e-p5 teszt

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29045) schawo válasza jjeahh (#29044) üzenetére


schawo
titán

subtle upgrade
Az E-P1-hez képest :U :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29046) eeXaa


eeXaa
addikt

...tudja valaki, hogy a vázakon lévő mikrofon bemenet az egy sima line-in, vagyis gyakorlatilag bármilyen mixelt sztereó hangot rá tudok kötni, vagy csak mint mikrofon bemenetként funkcionál? konkrétan élő gitár+ének kerülne felvételre, a hang menne a mixerbe, onnan a kamerába a kép alá...
...ha jól tudom a G3 kioldó input-ja, nem visz be hangot, tehát milyen vázak jöhetnének számításba? ill. ha ilyen "apróság" miatt nem érdemes uj vázban gondolkodni, milyen egyszerű, olcsó, esetleg ingyenes programot érdemes használni kép-hang szinkronra?

(#29047) Parci válasza schawo (#29045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira subtle csak, hogy ezen végre minden a helyén van, de tényleg, fakultatív marcsával 10 pontos volna

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29048) schawo válasza Parci (#29047) üzenetére


schawo
titán

Nem is értem, hogy gondolták. A külalakon kívül minden fenekestől ki van forgatva benne, erre azzal jönnek hogy "subtle upgrade". Mindig is zizik voltak, de ez béna is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29049) rbalint88


rbalint88
addikt

[link]
ismét 50e a 40-150 oly, táskával, 8gb kártyával!

#budasidehighlife

(#29050) Parci válasza schawo (#29048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, egy tök új és ráadásul jó vezérlési rendszer, új szenzor, új stabi, új (eddigi talán legjobb) design, új fakultatív kereső, új és fasza lcd stb. nekem állatira tetszik, az egyetlen nyűgöm a markolat, én tuti nagyobb zoommal használnám, ahhoz meg jobb lenne egy nex-féle normálisabb. de amúgy roppantul tetszik. ahogy a fuji x-e1 is. meg a nex-6 is. meg az e-m5 is. egyre több tök jó váz van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.