Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem volna, hogy vettem az ősöknek egy LG 32LK6100PLB-ot.
Jelenleg vidanetnél van a szolgáltatás, és setup boxal üzemeltem be.

A tv csak PCMCIA Card Slot fogad, a vidanetes kártya túl vékony hozzá.
Ezt a PCMCIA Card Slot adaptert lehet igényelni vidanettől? vagy külön kell hozzá venni, és úgy belerakni a vidanetes kártyát.

Előre is köszi,

Üdv,

L

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#93352) iff válasza Móncsa (#93292) üzenetére


iff
senior tag

Megjött nekem is a led szalag. :) A tápegység vezetéke az a 20cm elég rövid (nem sok anyag van benne), ezért előkapartam egy másikat. Elvileg a "gyári" 12V 2A legalább is ez van ráírva. Lemértem a led fogyasztását 0,6-0,65A volt a legmagasabb. Ami nekem van komolyabb tápom az 12V 1A. Eddig rendben működik.

..........""..........

(#93353) Yenka válasza mackosajt (#93350) üzenetére


Yenka
csendes tag

Köszi! Én is a 55 Sk8500PLA modellre szűkítettem.
Zoló1981, légyszi írj pár sor a tapasztalatot a tv-ről, és a 2.2-es hang is érdekel, arról kevés infót találtam.

[ Szerkesztve ]

(#93354) bandigyerek válasza L1ZRRR (#93351) üzenetére


bandigyerek
senior tag

CI kártyának hívják, és lehet. Beviszed a dobozkát hozzájuk és némi papíranyag aláírása után kapsz egy ilyen "kártyát" helyette. Ebbe kell bedugni a plasztik-kártyát, és az egészet a TV CI nyílásába. Mehet a móka.

(#93355) Zoló1981 válasza mackosajt (#93350) üzenetére


Zoló1981
tag

A szüleimnek egy UK6470-est tudtam venni, de még abba is elég jó hangszórókat raktak.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93356) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Adott egy 32" 610-es tv, nem látja a pendriveot exfat-ra formázva.(látja csak formázni akarja)
Fat32-ben minden jó, viszont így nem tudom a 4gb-nál nagyobb filmet rámásolni a pendrivera.
Ilyenkor mi van? Marad a külső vinyo?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#93357) dreta válasza golyós (#93356) üzenetére


dreta
tag

Szia!

Formázd a pendrive-ot NTFS-re, ezután menni fog, ahogyan szeretnéd.

(#93358) Zoló1981 válasza dreta (#93357) üzenetére


Zoló1981
tag

+1

NTFS! :K

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93359) golyós


golyós
őstag

Köszi!

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#93360) szzcsicsi válasza tcsaba007 (#93317) üzenetére


szzcsicsi
csendes tag

Lehet nem újat vett vagy kapott. Ha jól tudom ők árulnak felújított,ellenőrzött új vagy refurbished tv-ket.De ezt írják is a honlapukon.

(#93361) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Nagyim LG 32LF5600 típusú TV-je pár nappal a garancia lejárta után megadta magát. Eleinte ki-be kapcsolt a kép, de mostanra már csak hang jön ki belőle. Ami érdekes, hogy bekapcsolás után párszor villog a bekapcsoló LED (ez, ha jól rémlik, eddig nem így volt). Valakinek volt már hasonló problémája? Mennyibe kerülhet a javítás, egyáltalán érdemes elgondolkodni rajta? Köszi.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#93362) Met


Met
nagyúr

Valahol olvastam hogy nem tesz jót a tv usb aljzatának ha ledszalag üzemel róla.
Erről van valami "hivatalos" álláspont? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93363) pjen válasza Met (#93362) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,ha nem terheli túl,nem lehet gond.Samun van direkt HDD hez,1A es kimenet.Dehát még az is csak 5W.

[ Szerkesztve ]

(#93364) Met válasza pjen (#93363) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem LG van (azért is kérdeztem itt) nincs rajta dedikált USB kimenet a HDD-nek.
Meglátjuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93365) pjen válasza Met (#93364) üzenetére


pjen
félisten

5 volton 500 miliamper az 2,5W,ha elég szerintem nem lehet gond,bár én egy kicsit alul terhelném.Ínkább egy relét kéne rákötni ami kapcsolja a led tápot.

[ Szerkesztve ]

(#93366) Yenka


Yenka
csendes tag

Szerintetek várható LG tvknél árcsökkenés március-április körül?
Érdemes várni a vásárlással?

(#93367) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Illetve hogy lehet megnézni mennyin megy a net? Lehet jobb 5ghz wifin?
Van egy LF630v tv-m. Milyen ezeken a tévéken az ethernet? 100-as? Van értelme gibagites hálóra kötni?

[ Szerkesztve ]

(#93368) blakey válasza bigdady (#93367) üzenetére


blakey
titán

100-as, stabilitás miatt érdemes kábelt használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93369) bigdady válasza blakey (#93368) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha bongeszojében rámérek a lan kapcsolatra azt irja cat6 kabellel hogy 18mega.
5ghz vagy n-es wifin meg 14 mega.
Bongesző ennyit bír vagy a tv? :Y

[ Szerkesztve ]

(#93370) OldMike válasza bigdady (#93369) üzenetére


OldMike
őstag

Az én tévém 3 évvel korábbi kiadású, nyilván még gyengébb processzorral és még kevesebb memóriával (ráadásul még nem is WebOS, hanem NetCast), azonban kábeles kapcsolattal 39-42 Mbps értéket szoktam mérni. Ez a DLNA megosztás használatához bőven elegendő, a böngészés meg sajnos nem emiatt korlátos, hanem a nagyon gyenge hardver miatt.

42LM660S

(#93371) bigdady válasza OldMike (#93370) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hbo go miatt kerdezem csak. Te is bongeszon keresztul mérsz? Halozaton belul hogy?

[ Szerkesztve ]

(#93372) bandigyerek válasza bigdady (#93371) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Milyen sebességű a Net elérés? Milyen router? Milyen messze van a routertől a TV? Hány-, és milyen fal van köztük? Az 5GHz-es wifi gyakran gyengébb, mint a 2,5-ös!

(#93373) bigdady válasza bandigyerek (#93372) üzenetére


bigdady
nagyúr

250es a net
C5 v1.2 a router
Gigabites halozat
Cat6 kabel

Wifin még lassabbat mér de kb ugyanazt 5 mint 2,4 ghzen

Kép tokeletes es nem is szakad semmi de a tv bongeszo nagyon gyenget mér, igazából csak ellenőrizni akarom mennyi lehet a halozat

[ Szerkesztve ]

(#93374) bandigyerek válasza bigdady (#93373) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Furi.
Azért LAN-on jóval többet kellene produkálni, még ha a wifi lassúcska is valamiért. Mivel mindkét lehetőség egyforma sebességű, vagy a TV-ben lehet a gond, vagy szimplán a böngészős mérés nem volt korrekt. Ha MB/s -et mért az sem jó, mert az olyan 140 Mbit/s-lenne azt meg a TV nem tudja a 100-as LAN-nal.

Érdekes. Szerintem a méréssel lehet valami. Olcsóbb hiba! :DD Próbáltál több mérős oldalt?

(#93375) bigdady válasza bandigyerek (#93374) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jó ötlet eddig csak a speedtest.netet

Szerk: azzal még ennyit sem. Szerintem az lg bongeszo az oka...

[ Szerkesztve ]

(#93376) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Lg led tv-nk egyik naprol a masikra hdmi bemeneten nem latja a upc boxot,es egy android boxot.Nincs jel...
Usb-rol nezheto film a radugott kulso vinyorol.
Mi lehet a gond?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#93377) blakey válasza beci (#93376) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy eszállt a HDMI. UPC-s boxok képesek ilyenre. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93378) beci válasza blakey (#93377) üzenetére


beci
őstag

Marmint a tv-ben?
Van rajt masik hdmi kimenet,azon sem jon jel az androidos tv boxrol.
4 hdmi van rajt,egyiken sincs jel.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#93379) blakey válasza beci (#93378) üzenetére


blakey
titán

Miben másban? Igen a TV-ben, írtad, hogy nem működnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93380) beci válasza blakey (#93379) üzenetére


beci
őstag

Ez javithato?
Ha igen,mennyi lehet az ara?
Kb 7 eves a tv.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#93381) blakey válasza beci (#93380) üzenetére


blakey
titán

Javítható, de biztosra kell menni. Csinálj egy gyári visszaállítás és nézd meg, hogy utána esetleg működik-e. Ha nem akkor meg kell kérdezni, hogy emnnyi lenne a javítása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93382) beci válasza blakey (#93381) üzenetére


beci
őstag

Gyari visszaallitas megvolt,sajna nem segitett.😒
Koszi,utana erdeklodok,remelem nem horror aron javitjak.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#93383) blakey válasza beci (#93382) üzenetére


blakey
titán

A topikot már megtaláltad, szóval ott biztosan tudják a választ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93384) balazsjo03


balazsjo03
csendes tag

Szép estét! Olyan kérdésem lenne,h tv vásárlás előtt állok,de nem tudok dönteni,lg nano cell vs Samsung qled??Valki tudna segíteni? :R :R

(#93385) Wucky válasza balazsjo03 (#93384) üzenetére


Wucky
senior tag

Mennyit szánsz rá? Mik az igények? Sony 9005-nek VA panel, direkt led, és szerintem szebb képe van a Q7 Samu nál és a 8500-as Lg-nél.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#93386) balazsjo03 válasza Wucky (#93385) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

250-300 körül néztem az LG 55sk8100 és a Samsung qe55q6fn-t

(#93387) Wucky válasza balazsjo03 (#93386) üzenetére


Wucky
senior tag

Én úgy gondolom várj meg egy akciót az LG 8500-ra. Az direkt ledes és többet is tud, mint a Samu. A 8100-ra többen panaszkodtak hogy rossz az edge led megoldása.
De nem sokára a Sony is beeshet 300 alá. Annak még szebb a képe. Persze akkor droid a rendszer.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#93388) mokus18


mokus18
tag

LG UK6300 hoz, mennyire hasznos a Magic Remote? Érdemes beszerezni, ha igen, akkor honnan ajánlanátok?

(#93389) blakey válasza Wucky (#93387) üzenetére


blakey
titán

A 8100-ra többen panaszkodtak hogy rossz az edge led megoldása. - mindenre panaszkodnak, olyat még nem láttam, hogy valamire nem. Van aki nem panaszkodik az SK8100-ra. A Direct LED is lehet rossz, ez van, meg kell nézni, ki kell próbálni, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93390) Patice válasza balazsjo03 (#93384) üzenetére


Patice
nagyúr

LG 55SK8100-at vettem karácsony előtt és igaz, hogy a local dimming az fos rajta, de kikapcsolható és beállítható, hogy szép képe legyen. Simán van elég fényereje a HDR-hez és az indok, ami miatt ezt a modellt választottam, az a gyors proci + WebOS4. Nagyon pattogós, pörgős a menüje, gyorsan vált csatornát, és egész használható a beépített lejátszója is. Falra téve még a hangja is egészen meglepően jó. A Plex kliens is jól fut rajta, belső hálón, vezetékes kapcsolattal egész gyorsan tudja szedni a borítóképeket is a szerverről. Igaz, csak 100 Mbites a csati, de eddig nem éreztem korlátozó tényezőnek. YouTube is teljesen jó, (angol) hangalapú kereséssel királyság.

Én összességében elégedett vagyok vele.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#93391) dreta válasza mokus18 (#93388) üzenetére


dreta
tag

Szerintem ugyanannyira hasznos, mint a többi modelhez. A gyárija túlságosan zsúfolt, számomra mai napig megszokhatatlan, a Magic Remote-ot szeretni fogod.
Én az euronicsban vettem, valamivel olcsóbb is, mint a többi helyen.

(#93392) dns12


dns12
lelkes újonc

Sziasztok,

tegnap csomagultuk ki a nemrég érkezett LG65uk6950-es tévét.

A tévét egy yamaha rx-v679-es házimozi erősítővel szeretnénk használni. A tv-t optikai kábellel kötöttem össze az erősítővel. Namármost amikor elkezdtünk NAS-ról tartalmat nézni vagy akár HBO GO-t használni, akkor az erősítő "PCM"-et ír dolby, dts helyett és sztereóban jön a forrás.

Este még olvastam hogy ennél jobb megoldás lehet ha a tv HDMI ARC csatlakozóját kötöm össze az erősítő egyik HDMI bemenetével, de ezt még nem próbáltam.

Mit kellene átállítanom hogy normális minőségben menjen át a hang az optikai kábelen az erősítőhöz?

Más: A tv képének beállításához korábban írtátok hogy vannak segédletek. A google segítségével én nem találtam ehhez a tévéhez, talán rosszul kerestem?

Köszi.

(#93393) dobolan válasza dns12 (#93392) üzenetére


dobolan
senior tag

A hang beállításokban az optikai kimenetnél PCM helyett válassz auto beállítást. Nem régen volt erről szó, kicsit keress vissza, ha bővebb választ szeretnél.

(#93394) dns12 válasza dobolan (#93393) üzenetére


dns12
lelkes újonc

Esküdni mernék hogy beállítottam azt hogy a hang szóljon a tv hanszóróin és optikain is és utána "Auto"-ra állítottam, ennek ellenére PCM-et ír az erősítő. Gyors rákeresésre (köszi ezt valóban megtehettem volna korábban) látok olyat is hogy elképzelhető hogy csak akkor tud normális jelet küldeni optikain ha úgy van beállítva hogy csak optikain adja a hangot... Na estefelé kipróbálom. (Mindenesetre köszi.)

(#93395) dobolan válasza dns12 (#93394) üzenetére


dobolan
senior tag

Hát az újabb modelleknél elképzelhető. Nekem 2017-es van, ott semmi korlátozás nincs, simán kitolja a hanganyagot optikain konverzió nélkül, míg a TV hangszórójára meg sztereóba lekeveri.

(#93396) Gyarmati_ válasza dns12 (#93392) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Én úgy tudom, hogy optikai kimeneten ha a tv hangszóri is ad hangot csak sztereo hang jön elő.
Ha csak az optikai kimenetet választod, akkor megy ki a műsor szerinti teljes jel.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93397) blakey válasza Gyarmati_ (#93396) üzenetére


blakey
titán

Nem, LF, SJ szériánál normálisan kiadja ha AUto-ra van állítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93398) dns12 válasza Gyarmati_ (#93396) üzenetére


dns12
lelkes újonc

Ezzel együtt tudok élni amúgy ha így tényleg működni fog, minek szóljon a hangszórója ha ott van mellette a házimozi rendszer. (Megjegyzem amúgy hogy egész tűrhetően szól tévéhez képest).

Leírást a kép optimális beállításához esetleg tudtok ajánlani? LG65UK6950 initial setup, picture setup és hasonló kulcsszavakra sehol nem találtam semmit.

Ja és még valami. Ezen a csúcsszuper magic remote-on nincs egy gomb a subtitle-hez meg az audio sávhoz? Csak úgy lehet elérni ezeket ha mozgok a film közben a menüben? Ez így nagyon gagyi lenne.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#93399) Gyarmati_ válasza Gyarmati_ (#93396) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nekem LG 50UK6950PLB-van, asszem annál így működik, ezért gondoltam, hogy a nagyobb testvérénél is.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93400) Gyarmati_ válasza dns12 (#93398) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A felirathoz és audió sávhoz nekem nem kellett eddig még gomb, mert vagy HBO GO-t , vagy a pc-ről kapott jelet néztük.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.