Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92251) Taci válasza Taci (#92241) üzenetére


Taci
addikt

Van valaki, akinek sikerült a BT-on csatlakoztatott hangrendszert (vagy fej-/fülhallgatót) a tv távirányítójával hangerő-szabályozni? (Milyen szép megfogalmazás. :D )
Nekem sajnos egy jelet mutat, hogy nem lehetséges a hangerő állítása.

(#92252) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Múlt héten megérkezett a Black friday-en szerintem igen jó áron elcsípett 49UK6300MLB tv-m. Egy kb 10 éves 32 colos LG lcd-t váltott.
Második nap érkezett rá egy frissítés(04.10.04), ami egy Plexes problémát megoldott. Azóta gond nélkül nézek akár 2160p-s filmeket is 5GHz-es wifi segítségével. De szereti a 3TB méretű külső hdd-t és pendriveot is.
Tegnap vettem hozzá egy Magic Remote-ot, ami a gyárija után egy megváltás kb.

Egy fontos dologban kérem a segítségeteket!
Digis vagyok és Finnországra állítva hangoltattam a csatornákat, és mivel van egy megszokott sorrendem, szerettem volna alakítani rajta. Kimentettem pendrivera a csatornalistát és a ChanSort progival meg is csináltam, amiket kellett. Visszatöltöttem a tvre, de idővel a tv elkezdte kibővítgetni a listát, úgyhogy ez a megoldás nem ok. Automatikus csatornafrissítés ki volt/van kapcsolva.

Úgyhogy maradt a szintén időigényes Kedvenc lista készítése. Ez már ok, de van egy bökkenő: nem 1,2,3,4,5 ... számozással vannak, hanem az eredetileg behangolt szám van a csatornanevek előtt: 15,23,38,47,93,2,4, ...

Na ezen hogyan tudok változtatni? Mert ez az össze-vissza számozás nagyon nem frankó.

(A délutáni vérpistike kifakadásának a stílusa egyáltalán nem idevaló, mindössze annyit tennék hozzá, hogy mielőtt megvettem a tv-t, elolvastam az összefoglalót és kb az utolsó 1000 hozzászólást is. Amit hasznosnak ítéltem, screenshotot csináltam róla. Ezt javaslom az új és leendő LG tv tulajdonosoknak is.)

Dreta

(#92253) gaborm69 válasza Taci (#92251) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nálam működik.Jabra vevővel.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92254) Doki16 válasza dreta (#92252) üzenetére


Doki16
addikt

Rám céloztál vérpistike alatt vagy a kollégára?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#92255) V8engines válasza Doki16 (#92254) üzenetére


V8engines
tag

Nofene. Miről maradtam már le? De jó. :K

Akkor gondolom Ő lett törölve, mert 1-1 hozzászólásnál nem láttam az előzményt, ahogy visszaolvasgattam.
Így már akkor talán értem.

(#92256) vrsptr válasza dreta (#92252) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Ha szabad kérdezni mennyiért sikerült megvásárolni? Én is nagyon gondolkodom egy Magic Remote távon. 55UK6300MLB a készülék. Az lenne tőled kérdésem, hogy mozgásérzékelős hadonászás esetén hogy megy rá adott gombra/tvn lévő ikonra a táv? Nyomni kell valamit vagy csak rajtatartani?

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#92257) Dwatti válasza vrsptr (#92256) üzenetére


Dwatti
addikt

Mint egy egér úgy müködik ,mozgatod és oda megy ahova irányítod, ennyi. (a görgető gombbal lehet aktiválni )

[ Szerkesztve ]

(#92258) kenwood válasza Doki16 (#92248) üzenetére


kenwood
veterán

profilonkent,es alkalmazasonkent egyesevel kell kiapcsolgatni.
sajnos mindenhol defult, pedig borzaszto.
tom cruise mar videot is kiadott rola, hogy ki kell kapcsolni,kulonben nem azt a filmet nezed,amit keszitettek :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92259) Ironhide válasza Ironhide (#92144) üzenetére


Ironhide
tag

Hali!

Megjött a 6950. :)
Sikerült összelőni a pc-vel. Most kezdtem el használni, így még olyan sok tapasztalatom nincs vele.
1 gondom viszont már akadt. Jelen állapotban nem volt kedvem össze-vissza nyomkodni a kép beállításokat.

A win menüben ilyen a megjelenés, itt a zavaróbb, de persze böngészőben is ilyen, de az még elmegy.. Ezt win vagy tv menüben tudom eltüntetni? Vagy miért csinálja? Esetleg vmi ajánlott beállítás a képernyőhöz?
A jelenlegi felbontás 1920*1080. Jelenleg nem tervezem feltenni 4K, mert akkor túl picik az ikonok. Ahhoz most nem volt kedvem hozzányúlni.
Előre is köszönöm a segítséget.

Ironhide

(#92260) dreta válasza vrsptr (#92256) üzenetére


dreta
tag

99990 forintért sikerült a tv-t. A távirányító tudom nem a legolcsóbb dolog hozzá, de imádni fogod. ;)

(#92261) Doki16 válasza kenwood (#92258) üzenetére


Doki16
addikt

Én is utáltam mindig. A régi LG tévémen is azonnal kikapcsoltam. Ennél is ez volt az első. Amúgy láttam olyat, hogy alkalmazás az összes bemenetre. Az nem kapcsolja ki mindenhol egyformán?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#92262) Partizan182 válasza Ironhide (#92259) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sharpeningnek tûnik, az alap képmódokat felejtsd el (eredeti, normál, eco és társai), azok rémesre vannak lôve.

Hdmi címkét állítsd át PC-re, majd haladó/ISF módok valamelyike. Sharpnesst ne engedd 10 fölé, az rakja rá a flas kontúrokat.

(#92263) brucka válasza vrsptr (#92256) üzenetére


brucka
tag

Nekem is 55UK6300MLB-m van és egy darabig gondolkodtam a Magic Remote-n,de az lg tv plus simán helyettesíti. Szerintem (mondom ezt úgy,hogy soha nem használtam M.R.-t :) )

(#92264) brucka válasza Gyarmati_ (#92218) üzenetére


brucka
tag

Közben rendeltem is, kemény 6$ az ára, ennyit bőven megkockáztatok. 😊 Úgyis csak arra kell, hogy nfl nézéssel ne verjem fel a családot..

Még pont olvastam ezt a 'gyönyörű' kifakadást amit nem igen tudok hova tenni..

Nekem mindenesetre hasznos volt a válaszod, mert már többször kérdeztem több helyen és nem nagyon kaptam választ.
Szóval köszi még egyszer! 😊😉

(#92265) vrsptr válasza dreta (#92260) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Az valóban jó ár volt, én 119.990Ft-ért vettem 55"-ba, de elég lett volna a 49/50" is olcsóbbért. Emag-on akkor ugyanannyiért volt az 50 és 55" is, ezért lett nagyobb. Bár nem bántam meg, első pár napban nagyon nagynak tűnt.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#92266) Doki16 válasza vrsptr (#92265) üzenetére


Doki16
addikt

Én most a 42-ról váltottam 60-ra. Hát egyelőre kapkodom a fejem rendesen :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#92267) vrsptr válasza ironbed (#92028) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Ha még nem vettél tv-t én 3-4m-es távolságból min.49/50" ajánlom. De még akár az 55"-t is. Első pár napba nagyon nagynak fog tűnni, főleg mikor kihozzák, de utána megszokod és örülni fogsz, hogy nagyobbat választottál.

Doki16: Mi 32"-ról 55"-ra. Ezért is tűnt nagyon nagynak. De követjezőnek tuti 60-65"-t veszek egyszer. :)

LG Magic Remote-vel meg azért vacilállok, mert az LG TV Plus alkalmazással megy a tapipados/billentyűzetes kezelés. Egyedül a YouTube-nál nem tudom használni a billentyűzetet, ott ki kell választani betűket.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#92268) Doki16 válasza vrsptr (#92267) üzenetére


Doki16
addikt

Én MR helyett ezt vettem [link]. Mondjuk 7000 Ft volt, annyit nagyon megért. És gond nélkül kezeli a TV-t.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#92269) brucka válasza vrsptr (#92267) üzenetére


brucka
tag

YouTube pötyögést én úgy szoktam megoldani, hogy telefonon választom ki a megfelelő videót és ugye utána már csak rá kell nyomni a 'kivetítő' ikonra.
Bár gondolom már ismered a megoldást 😊

(#92270) vrsptr válasza Doki16 (#92268) üzenetére


vrsptr
aktív tag

És a webOS-es YouTube alkalmazásba is ezzel be tudod írni amit keresel? Mert ott pár sorba vannak a betűk és csak ráirányítva tudsz betűt (és így szavakat) írni. Vagy nem jól tudom? Mindjárt hazaérek és kipróbálom.

Igen, én is így szoktam (telefonos youtube-al aztán kivetítés) ha nem vagyok lusta megfogni a telefont. Mert pl. a videót leállítani a rendes távirányítóval szoktam, ha pl. kimegyek valamiért... és ha már az van ott kezembe akkor néha másik videó indításnál azzal is választom ki betűket keresésnél.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#92271) Doki16 válasza vrsptr (#92270) üzenetére


Doki16
addikt

Sajnos nem lehet a youtube alkalmazásban használni a bill részt.De ott a tökéletes és gyors megoldást amit feljebb írtak :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#92272) szimi57


szimi57
őstag

Ugy emlékszem a telós LG TV appban szöveg bevitel esetén automatikusan elöjön a billentyüzet.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#92273) Gyarmati_ válasza brucka (#92264) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Kérlek majd ha megjött, írd le hogy jól működik-e és honnan rendelted.
Én most egy drágább darabot használok, ami 5.1-t is tud, de csak az erősítő megy róla.
Kéne valami ami egyszerűbb, mert ez csak a helyet foglalja.

- Érdekes párbeszéd volt az biztos, a fórumtársnál elgurult a gyógyszer, reméljük már jobban van. -

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92274) Taci válasza szimi57 (#92272) üzenetére


Taci
addikt

Igen, így van. Mindent kezel nekem az az app, pl. a gyorsbillentyűre beállított email címemet is egyből átviszi. Én is MR-on gondolkodtam, és bár nem próbáltam, de (a videók alapján) ez az app köröket ver rá használatban. Plusz nekem a mobil úgyis kéznél van mindig, így adja magát, hogy a tv-t is arról irányítom.
Szerintem nagyon jó, kényelmes és praktikus, csak ajánlani tudom.

(#92275) Viper26


Viper26
nagyúr

LG 65UK6400PLF mennyire ajánlott?

Állítólag az az egész 6-os szériát érdemes kerülni? :F

Egyébként az LG-k az aktuális modellév után is kapják a frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#92276) Franz51


Franz51
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy az LG 60UJ634V. tv képmód beállításoknál, ha valamelyik képüzemmódban pl. Eredeti, változtatásokat csinálok, akkor a Speciális beállítások, valamint a További kép beállítások változtatásai kihatnak-e a további képüzemmódokra, pl. Sport, Színház, stb.
Előre is kösz!

(#92277) Taci válasza Franz51 (#92276) üzenetére


Taci
addikt

Szia!

Természetesen nem, csak azt változtatod, amit épp aktuálisan szerkesztesz. Sőt, igazából azt sem, csak annak egy másolatát. Minden más változatlan lesz addig, amíg azokat egyesével meg nem változtatod, vagy már egy megváltoztatottat nem alkalmazol minden másra is.

(#92278) kenwood válasza Viper26 (#92275) üzenetére


kenwood
veterán

Ha hasonlo arban es tudasban van samsung,sony,philips, akkor nyilvan azt erdemes venni,mindnek szebb a kepe,mint a lgknek.

Szoftverbol csak alverziot frissitenek.
Az UJ634-en meg mindig nincs webos 4.0 ,de 3.5-ot a heten is frissitettek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92279) Franz51 válasza kenwood (#92278) üzenetére


Franz51
tag

Szia Taci!
Kösz a válaszodat:
Franz

(#92280) gaborm69 válasza kenwood (#92278) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Azért ezt nem merném ilyen bátran kijelenteni.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92281) Dwatti válasza Viper26 (#92275) üzenetére


Dwatti
addikt

6 - os szériával, az UK6470, 6500, 6950 tipusokkal biztos nem nyúlsz mellé!

(#92282) vrsptr válasza szimi57 (#92272) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Előjön, meg persze hogy átviszi e-mail címed ha elkezded írni, ezt mind tudom, próbáltam/csinálom, csak a webOS-es YouTube alkalmazásnál úgy vettem észre nem mész vele semmire. Ott muszáj rámenni külön a betűkre. Engem így az LG TV Plus alkalmazás mellett is érdekelne egy Magic Remote, csak sokallom én is érte a 14ezer Ft-ot, ezért várok még vele. Elnézve előző évek szériáit, szerintem lehet már köv. év első felében beszerezhető lesz az 10ezer körül is. Ui: 38€ (~12250Ft)-ért is van már most.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#92283) Gyarmati_ válasza Viper26 (#92275) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Nekünk LG 50UK6950PLB van. 5 év garanciát adtak rá, remélem addig ki is tart. :)
Pár év múlva biztosan többet lehet majd tudni arról mennyire megbízható ez a széria.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92284) Taci válasza Viper26 (#92275) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem a saját szemednek higgy, menj el (ha van rá lehetőséged) pl. a Media Markt-ba, nézz meg egyet, kérd el a távirányítót, nézegesd, állítgasd, hogy ne csak a demó módot lásd.
Én nem hiszem, hogy ezt így ki lehetne jelenteni, hogy egy komplett széria kerülendő. Attól függ, mire használod, milyen igényeid vannak stb. Nyilván mindennek van előnye és hátránya is, a kérdés, mennyire tudod ez utóbbiakat elfogadni és együtt élni velük. :)

(#92285) Viper26 válasza Dwatti (#92281) üzenetére


Viper26
nagyúr

6950 tetszik nagyon, és ahogy látom azzal jár a jóféle remote is. :)

Pixel 7 | FR955

(#92286) Ironhide válasza Partizan182 (#92262) üzenetére


Ironhide
tag

Szia!

HDMI címkét PC-re? Azt meg ugyan hol és hogyan?
A többit igyekszem megkeresni.
Előre is köszi

Ironhide

(#92287) Partizan182 válasza Ironhide (#92286) üzenetére


Partizan182
senior tag

[link]

Pörgess le a MISCELLANEOUS SETTINGS-ig, ott van screenshot is róla. Bemenet választó majd a 3 kis pötty hogy oda eljuss.

[ Szerkesztve ]

(#92288) Ironhide válasza Partizan182 (#92287) üzenetére


Ironhide
tag

Sikerült átállítanom az ikont PC-re.
Akkor most az ajánlott beállításban mit és mire érdemes állítani?
Köszi

Ironhide

(#92289) Partizan182 válasza Ironhide (#92288) üzenetére


Partizan182
senior tag

A fenti linken azokat is megtalálod. De ha becsapod ISF módba és szobának megfelelően módosítod a háttérfényt akkor kb kész is vagy, többhöz már műszer kell.

(#92290) Ironhide válasza Partizan182 (#92289) üzenetére


Ironhide
tag

Elkezdtem, de még nem találtam meg a megfelelőt. :(
Tegnapi állítgatás alkalmával még tudtam a true motion-t állítani, most nem engedi.
Közben nézegetem az oldalt amit linkeltél. Merre tapogatózzak?

Ironhide

(#92291) Ironhide válasza Ironhide (#92290) üzenetére


Ironhide
tag

Ahogy elnézem, sok beállítást nem is enged átállítani, dinamikus kontraszt és egyebek.

Ironhide

(#92292) kenwood válasza Ironhide (#92291) üzenetére


kenwood
veterán

Ha beallitasz valamit automatikusra, akkor az oda tartozo beallitasok kettovel lejjebb mar nem allithatoak manualisan is.
De ez mondjuk eleg logikus szerintem.
Mi ertelme lenne beallitani a fenyerot egy fix pontra,ha mar aktivaltad,hogy dinamikusan kezelje ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92293) Partizan182 válasza Ironhide (#92291) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, igen amint pcre rakod a címkét kvázi belekényszeríted egy game mód jellegű "monitor" státuszba, itt kikapcsolja alapból a legtöbb képbuzeráló elektronikát.

Ha leszeded a pc címkét akkor újra lesz full kontrollod de az input lag kilő az űrbe és nem jeleníti meg a teljes 4:4:4 chormát (színinformációt).

(#92294) Ironhide válasza kenwood (#92292) üzenetére


Ironhide
tag

Szia!

Igazad van, ebbe bele se gondoltam. :) Nekem ez ne jött le.

Ironhide

(#92295) Ironhide válasza Partizan182 (#92293) üzenetére


Ironhide
tag

Hali!

Köszönöm. Jogos, input lag annyira nem kéne.

Ironhide

(#92296) Viper26 válasza Dwatti (#92281) üzenetére


Viper26
nagyúr

RGBW miatt kérdeztem. :)

Pixel 7 | FR955

(#92297) Ironhide


Ironhide
tag

További zaklatás csak úgy. :)
Amikor a pc vga kari elmegy pihenni x idő múlva, akkora régi tv csak fekete képernyőt mutatott.
Itt meg szép képek váltják egymást, rajta a szöveggel, hogy nincs jel. Ezeket a képeket ki lehet kapcsolni?
Köszi

Ironhide

(#92298) blakey válasza Ironhide (#92297) üzenetére


blakey
titán

Képernyővédő kikapcsolása. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92299) Ironhide válasza blakey (#92298) üzenetére


Ironhide
tag

Hali!

Pc-n nincs képernyővédő beállítva, kérdés, hol van akkor a tv-n. :)
Játékmódban, hogy lehet teljesen kikapcsolni a hdr-t, mert ha játék módban van, mindenképpen akarja a hdr-t.

Ironhide

(#92300) Ironhide válasza Ironhide (#92299) üzenetére


Ironhide
tag

Megtaláltam a képernyővédőt, de úgy tűnik a jelképet kell kikapcsolni, akkor nincsenek képek. :)

Ironhide

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.