Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92951) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sziasztok!

Van egy LG 43UF778V tévém és ma vásároltam egy Sony HT-CT290/HT-CT291 2.1 hangprojektort. Összekötöttem a tévével a hozzá kapott optikai kábellel.

Kicsit piszkálja a fantáziám, hogy nem tudom a tévét és a projektor egy távirányítóról kezelni. Most nézegetem a neten, hogy elvileg a tévé kezeli a HDMI ARC szabványt, mint ahogyan a hangprojektor is. Ha így kötöm össze öket, akkor lehetséges, hogy a tévé távirányító vezérli a hangprojektort is? Mennyit veszítek a hanminőségből?

Elnézést, ha marhaságot kérdeztem és előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#92952) Zoló1981 válasza #46372352 (#92949) üzenetére


Zoló1981
tag

Hát ez az, hogy a képfelbontása ugyanúgy 4k, a színfelbontása viszont nem adja az eredetit a sok fehér alpixel miatt, és valószínűleg ezért alapból világosabb a kép, erősebb a háttérfény vagy bevilágítás vagy micsoda...

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92953) blakey válasza Zoló1981 (#92952) üzenetére


blakey
titán

Pontos a színmegjelenítése, jól kalibrálható. Vegyél egy normális RGBW-s készüléket és nézd meg. Mondjuk én felsőkategóriás TV-t láttam RGBW panellel.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92954) siposjozsef válasza mastodon (#92855) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Szia.neked a frissítés nem ölte meg a screen sharet? Tudod tükrözni a telód kijelzőjét ?? Köszi ! Nálam kinyirta, nem csatlakozik :/

(#92955) Zoló1981 válasza blakey (#92953) üzenetére


Zoló1981
tag

Én úgy láttam csak alsó-, középkategóriában vannak 200 ezer alatt, de nem ástam bele magam...

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92956) Kotix007


Kotix007
csendes tag

Sziasztok!
Megjött az LG 50UK6950 készülékem! Mit is mondjak, más mint a régi 7-8 éves Samsungom... Talán több az előnye, mint a hátránya, majd meglátjuk...
A Magic Remote az csúcs, nekem nagyon bejön, főleg a hangalapú keresés. Eddig nem volt okos TV-m, de a WebOS 4 szerintem elég gyors és jól használható, könnyen átlátható. A betekintési szöge sokkal jobb volt az öreg Samunak, de majd megszokom, azért számomra még élvezhető. A Telekom HD adásait szépen feljavítja, természetfilmek nagyon szépek, szerintem a FHD filmek is állejtősek a elődhöz képest, az UHD-HDR-ről meg nem is beszélve. Hangja nekem megfelel, egyáltalán nem mondanám dobozhangúnak,sőt... de majd egyszer azért megerősítem egy 2.1 hangprojektorral. Tudom, hogy a képből többet is ki lehetne hozni egy kis állítgatással. A True Motion-t már kikapcsoltam, mert engem rettenetesen zavart...
A 50UK6950 tulajokhoz fordulnék, hátha tudtok ajánlani valami frankó beállítást! Ha lehet egyet nappali fényviszonyokhoz és egyet az esti mozizáshoz. Feltöltöttem egy vázlatot a nappali berendezéséről, hátha segítség a hozzáértőknek a beállításhoz. :))
Privátban is nagyon megfelel!
Köszi srácok előre is!
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#92957) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Melyik LCD panel fajtára jellemző, hogy a kép sötét részei (esti jelenetek) "kiégett" szürke foltok?
Mondjuk letöltöt filmeknél láttam elsősorban, lehet nem is a panel hibája vagy nem csak az, hanem a tömörítésé is...?

Gippazoid Novelties Inc.

(#92958) blakey válasza gippazoid (#92957) üzenetére


blakey
titán

Ez inkább beállítási hiba, egyik paneltípus esetében sem lehet foltos.Persze az anyaggal is lehet gond.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92959) amadeus11 válasza Kotix007 (#92956) üzenetére


amadeus11
senior tag

Én is egy ilyen tévével barátkozok. Plazma tévé után se színe se bűze. Hmmm... Később írok többet róla.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#92960) #22743424


#22743424
törölt tag

Utána olvasgattam én is ennek az RGWB -nek gondolom a 3K felbontás tárgya az lenne a 4K felbontás helyett, hogy csak annyi színfelbontással rendelkezik mint egy RGB paneles 2715x1527 felbontású kijelző. Érdemes megnézni a Displayspecifikation oldalon a DCI P3 ( színtelítettségi érték ) értéket ami mondjuk egy LG 50 UK6470PLC tévénél 80% körüli. A 6950-es típusnál ez az érték 84% körül van.Magyarul teljes fényerő mellett a piros nem lesz piros ha nem inkább rózsaszínű. Viszont az RGWB kijelzők költséghatékonyabbak illetve tovább bírják mint egy hagyományos RGB kijelző. Nekem személy szerint egy LG 50 UK6470PLC tv-m van és nem érzek különbséget. Az SD tartalom tényleg vacak de az szerintem a forrásanyag miatt van. A távirányítója az gagyi. Három-négy méterről nézve szerintem szép képe van.
Amennyiben valamilyen hiba vagy észrevételetek lenne a leírással kapcsolatban kérem javítsatok ki. Üdvözlettel cybermanus

(#92961) gippazoid válasza #22743424 (#92960) üzenetére


gippazoid
senior tag

Lehet valamit én nem értek, de itt csak VA paneles TV-ket soroltál fel amelyk nem RGBW-s kivitelek.

Gippazoid Novelties Inc.

(#92962) blakey válasza #22743424 (#92960) üzenetére


blakey
titán

Magyarul teljes fényerő mellett a piros nem lesz piros ha nem inkább rózsaszínű. - rendes pirosat lehet elérni, nem igaz, hogy rózsaszín lesz, amit én láttam/teszteltem annak a DCI-P3 90%-os volt.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92963) #22743424 válasza blakey (#92962) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én az oldalon látott értéket írtam be, nem tudom mennyire valósak ezek az értékek.

(#92961) gippazoid Csak az IPS panel lehet RGBW-S? Megmondom őszintén ennek nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

(#92964) blakey válasza #22743424 (#92963) üzenetére


blakey
titán

Azzal semmi gond nincs viszont az RGBW-nél is rendes pirosad, sárgát, kéked, stb-d van. Nincsenek rossz színei egyáltalán, sőt.
Amúgy meg láthatod, az RGB-s LG DCI-P3 értéke rosszabb az RGBW-shez képest, 84% vs. 90%.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92965) gippazoid válasza #22743424 (#92963) üzenetére


gippazoid
senior tag

A display.... oldalon csak IPS-nél van odaírva, hogy RGBW structure.

Gippazoid Novelties Inc.

(#92966) #22743424 válasza blakey (#92964) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem semmi bajom a tévével én örülök neki. :) Sajnos a calibrálást illetően nem nagyon találok megfelelő leírást. Én direkt VA panelest szerettem volna venni. A monitorom a másik tv mind VA paneles. Decemberben nyertem egy THOMSON 43UD6336-os tv-t amiben IPS panel van, és egyszerűen nem tudtam megszokni. Alig bírtam eladni és akkor vettem ezt az LG-t.

(#92965) gippazoid Na legalább már ezt is tudom. Mikor kérdeztem nem írta senki, hogy az általam választott készülék RGBW-s vagy nem. Én csak azt néztem, hogy VA panel legyen benne. Legalább már ezt is tudjuk, hogy nagy valószínűséggel a VA panel nem RGBW-s.

[ Szerkesztve ]

(#92967) blakey válasza #22743424 (#92966) üzenetére


blakey
titán

Decemberben nyertem egy THOMSON 43UD6336-os tv-t amiben IPS panel van, és egyszerűen nem tudtam megszokni. - ilyen van de ez nem minden esetben a panel típusának hibája. Van olyan IPS amivel boldogan ellennél és olyan VA amit azonnal kukáznál. Thomson meg ugye már a TV-gyártás legallja és az sem biztos, hogy normális panel volt benne.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92968) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!65” mi lenne a legjobb LG tv amit vehetnék 350 ért max?Mert a SK8500 csúcs már elérhetetlen lenne árban.Ha esetleg olcsóbban is lenne az se lenne hátrány. :) Előre is köszi a válaszokat.Plusz van e valakinek otthon 65” az leírhatná a tapasztalatait .Bluetooth legyen benne az tuti fix!Egy 5 éves LG 49 LA690S váltana arról anynit tudtam így kideríteni utólagosan ,hogy Edge ledes a paneljáról semmi infóm.UPC beltérivel használva HDMI vel csatlakozva.Plusz vettem egy Apple TV 4K-t is az meg majd 2.0 val csatlakozna az új tvhez.HBO GO meg a saját laptoppom letöltött filmek lenne nézve rajta.Ezt szeretném a legjobb minőségben kihozni a tv-ből!Ehez keresnék egy jó példányt.Később egy Soundbart is vennek hozzá kiegészítésnek.Mindent meghallgatok megnézek majd amit ajánlotok.

[ Szerkesztve ]

(#92969) Partizan182 válasza blakey (#92962) üzenetére


Partizan182
senior tag

Oké-oké 90%, de mekkora fényerő mellett? Ha a fehér subpixel világít az mindenképp kimossa a színeket egy bizonyos fényerő felett. Félmillás oleden is.

(#92970) blakey válasza Partizan182 (#92969) üzenetére


blakey
titán

Ezt le kell mérni, nem tudom, viszont ha nem tévedek akkor az ún. "W"-nek csak HDR módban van szerepe (nagyobb legyen a fényerő) és elvileg kikapcsolható szervizmenüből.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92971) bandigyerek válasza kkp900 (#92968) üzenetére


bandigyerek
senior tag

LG 65UK6950PLB
LG 65UK6500MLA

Csak ami gyorsan... A 65" nagy, így nem olcsó.

(#92972) Partizan182 válasza blakey (#92970) üzenetére


Partizan182
senior tag

Oleden igen (sőt, idei modelleken menüből tudod majd állítani mennyire "boostolja" a fényerőt a W subpixel HDR-nél), de ott az RGB mellett van a W subpixel pluszban.

Az LCD-knél is minden negyedik subpixel W, de ott nem az RGB mellett hanem kvázi helyett van (technikailag egy pixel itt 2 subpixelből áll: vagy RG vagy BW, ezek váltakoznak). Ha a W (fehér) nem világít akkor vesztesz a luma (fényesség) felbontásodból is, nem csak a chromából (szín).

A chroma febontás szvsz nem gáz, a legtöbb kontent úgyis 4:2:0, azt bőven hozza ez is.

(#92973) kkp900 válasza bandigyerek (#92971) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor ezeknél azért a 65UK7550mla jobb nem mert ez már nanocellás kijelzős ezt ajánlották eddig a MM-ban ”legolcsóbb legjobb” 65”-nek .

(#92974) blakey válasza kkp900 (#92973) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt bármit is ajánlanak a boltban, nézd meg ugyanazokkal az anyagokkal, neked kell tetszen és nem másnak, a "műsort" fogod nézni és nem a specifikációkat, magyarul mindegy, hogy az adatlapon mi szerepel csak jó legyen.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92975) kkp900 válasza blakey (#92974) üzenetére


kkp900
senior tag

Persze igazad van 55UK8500 as van csak kiállítva az tetszett!De mivel az még plusz képjavító technologia is van benne így sajnos nem vehetem alapul.7550 nem volt kirakva sajnos főleg nem 65” méretben.Ezért nehéz a döntés így!Vagy kisebb 55SK8500-ast vegyem?KB erre a kettő tipusra redukáltam le az LG-ket.Sajnos az Oledre nincsen 450 ezrem a C8-ra 55”-ba.Amiket meg ajánlottatok azokat elvileg tudásban veri a 7550 nano és most 20 al több csak.

(#92976) blakey válasza kkp900 (#92975) üzenetére


blakey
titán

Neked kell tudnod, hogy mi a fontosabb a méret vagy a minőség. De előtte nézd meg, hogy a minőség megére-e számodra annyit.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92977) mokus18 válasza Kotix007 (#92956) üzenetére


mokus18
tag

Jól feltételezem, hogy T-től vetted? Ha igen, akkor mennyi idő múlva szállították ki neked?

(#92978) Zoló1981 válasza #22743424 (#92966) üzenetére


Zoló1981
tag

Igen, úgy tudom az 50-esek VA panelesek és sima RGB-sek.
Én 49-eset tudtam venni a szüleimnek, az IPS és RGBW.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92979) Zoló1981 válasza blakey (#92970) üzenetére


Zoló1981
tag

Most komolyan, a fehér szubpixeleknek TV adásnál nincs is jelentősége?!
Az RGBW struktúra nem egy folyamatosan működő dolog, hanem magától kapcsol?

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92980) Dwatti válasza Kotix007 (#92956) üzenetére


Dwatti
addikt

Szia ! Nekem 50 UK 6950 -VA panel
próbáld ki így : Igaz én többször módosítottam picit
Kép üzemmód: Eredeti Felhasználó >

A speciális beállítások
-Dinamikus kontraszt : alacsony vagy ki
-Dinamikus szín: alacsony vagy Ki
-Színskála Bővített
-Szuperfelbontás: alacsony vagy ki
-Gamma: Magasság 1
A további beállításokban
-Zajcsökkentés: ki -vagy alacsony
-MPEG Zajcsökkentés: Ki
-Valósághű mozi: be
-fekete szint alacsony
-Szemkimélő: Ki
-TruMotion: élénk vagy ki
* aláhúzottak az általam használtak a másik csak ajánlottak - de úgyis látod melyik jobb neked
Ha ezekkel megvagy akkor a továbbiakat saját ízlésednek megfelelően állítsd be :

nekem:
-Háttérfény energia takarékos mód autó vagy auto ki és akkor 70
-Kontraszt 95 (vagy 100)
-Fényerő 50
-Élesség 25
-Színmélység 55
-Árnyalat 0
-Színhőmérsékletet 0 vagy w1

[ Szerkesztve ]

(#92981) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Nekem is ugyanaz a problémám egy napja az 55UJ701V-vel, mint Rolu-nak, vagyis, hogy a Youtube és a Spotify hangja recseg, a TV adás hangja pedig rendben van. Nekem viszont akkor is ezt csinálja ha nincs bedugva semmi csatlakozó a TV-be.
Van valakinek valami tippje, hogy mit lehet ezzel tenni vagy ez szerviz? :F

Amúgy én nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem már kezd elegem lenni az LG-ből, három viszonylag új LG TV-m van, az elsőnél panelcsere volt fél év után, a második is egy hulladék bár azt még nem kellett szervizelni és ez is bekrepál 3 hónap alatt... Szerintem ez gáz! :(((

[ Szerkesztve ]

(#92982) Kotix007 válasza mokus18 (#92977) üzenetére


Kotix007
csendes tag

Igen, Telekomtól! Szerda este rendeltem, péntek délelőtt hozta a futár

(#92983) amadeus11


amadeus11
senior tag

Tegnap megjött a 50UK6950 tévé! Vegyes érzéseim vannak. Plazmát gyűrtem eddig, előzőleg pedig birtokomban volt egy 50UH635v. Mikor beüzemeltem akkor szembesültem azzal, hogy nincs benne local dimming. Kár. A betekintési szög sajnos nagyon rossz. Ezt a tévét csak szemből lehet nézni! A hangszórója meglepően jól szól, ez egyértelműen jobb, mint az UH635V volt. A HDR hatás mód se meggyőző az UH635-höz képest, ott szinte 3D-s hatású volt, itt ilyen nincs. A színekkel nem vagyok kibékülve, akár a plazmámhoz hasonlítom, akár az IPS monitoromhoz vagy a telefonomhoz, ezen a tévén nincs piros! Se bordó! Piros helyett van sötét narancssárga, bordó helyett barnáspiros. A mozgásmegjelenítése jó, SD adások felskálázása szintén. Nincsen elmosódás gyors mozgásoknál (ilyet Samu 4K tévéknél láttam). Gondolkodom maradjon-e vagy menjen vissza.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#92984) Janusz001 válasza amadeus11 (#92983) üzenetére


Janusz001
őstag

Én azért a kép beállításokkal játszanék kicsit, fentebb találsz pár hozzászólást ehhez a típushoz. Nekem a 70 -es modell van és nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#92985) junior19 válasza amadeus11 (#92983) üzenetére


junior19
senior tag

Nálad valami nagyon nincs jól beállítva.
Igaz 6300-as mérés, de nincs lényeges különbség a 6950-hez képest.

A négyzetek a szabvány értékei, a pontok a mért értékek. Nálam a kékkel nagyobb gondok vannak, mint a pirossal, s olyan gondom nincs, amiket írtál.
A local dimming azt szinte minden készüléken kikapcsolják, mert inkább ront, mint amit használ.
Nem tudom milyen palzmád volt, a 6300-nak kalibrálva 0,017 nits a fekete szint értéke, ettől lényegesen jobbat csak a Pioneer és a Pana jó plazmái tudtak.

codec project

(#92986) mokus18 válasza Kotix007 (#92982) üzenetére


mokus18
tag

Akkor csak velünk szarakodik a Tcom.

(#92987) amadeus11 válasza junior19 (#92985) üzenetére


amadeus11
senior tag

Én meg a szememnek hiszek, nem a műszereknek. Lehet, hogy a local dimminget sokan kikapcsolják, én csak előnyét láttam, semmi anomáliát nem okozott a használata. Sokan az interpolációt is kikapcsolják, nézik ahogy akadozik a kép, minthogy beállítsák egy alacsony értékre.

There is a star

(#92988) junior19 válasza amadeus11 (#92987) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor küld vissza.
Csak azért raktam be, mert be lehet állítani rendesen, s nemcsak műszerrel piros a piros, hanem szemre is.
Mértem már elég sokat, s szabad szemmel is láttam már, ha nem stimmelt valamelyik szín. Ha már szemre látszik, akkor ott nagy gond van.

codec project

(#92989) amadeus11 válasza junior19 (#92988) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nem tudom, csak furcsa, hogy eddig a plazmán bordó volt az ATV Híradó lógója, az új tévén sötét narancssárga. A monitoron is sötétpiros/bordó.

There is a star

(#92990) #22743424 válasza amadeus11 (#92989) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem bordó. LG 50UK6470 PLC ez is VA paneles mint a tiéd.

(#92991) Dwatti válasza amadeus11 (#92989) üzenetére


Dwatti
addikt

(#92992) gabesz839


gabesz839
senior tag

Üdvözlet. A kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy ha bekapcsolom a trumotiont, akkor sok csatornán, például kerekeskedelmi vagy sorozat csatornákon nagyon látni a különbséget. Sokkal folytonossabb a kép. Viszont a sportcsatornákon, ahol a legfontosabb lenne, semmi különbséget nem látok. Egyébként vannak más adások is, ahol így van. Esetleg van erre valami beállitas? Köszi

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#92993) junior19 válasza amadeus11 (#92989) üzenetére


junior19
senior tag

Most már nem tudom megnézni ezt csak holnap.
Most az egyenes beszéd alatt, olyasmi amit írsz, de nálam ez is inkább piros, csak nagyon kicsi a fénye.
Az sem biztos, hogy a plazma nem volt már elmenve a kék felé, ezért volt azon bordó. A szemed pedig azt szokta meg.
Nálam is ez volt a helyzet a korábbi tévével, a piros már bíbor árnyalatot kapott.
Az a baj, hogy ezt látni kell, így "vakon" nem igazán lehet megmondani mi okozza.

codec project

(#92994) sumi73


sumi73
csendes tag

Fórumtársak! Az istenért sem tudom úgy beállítani a képet hogy nekem megfeleljen az 55LM660S-en,valahogy az arcok túl élesek?,vagy nemis tudom...… Tanács esetleg??

(#92995) OldMike válasza sumi73 (#92994) üzenetére


OldMike
őstag

Jó lenne tudni, hogy milyen forrás esetén van ez a gondod? HDMI, USB vagy DLNA forrásból jövő Full HD anyagnál a képbeállításokban lévő vízszintes és függőleges élesség ne legyen 10-nél több. Próbálkozhatsz még a Szuperfelbontás kikapcsolásával is.

42LM660S

(#92996) sumi73 válasza OldMike (#92995) üzenetére


sumi73
csendes tag

Köszi,megpróbálom,igazából usb-n filmnél de van olyan kábeles adó amin szintén,HD-ben is..

(#92997) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!55SK8100 lenne a tvm.De nagyon kellene egy jó képbeállítás hozzá!??Hol tudok ilyeneket megnézni ?UPC tányéros HD beltéri amiről olyan fakóak a színek!El is vagyok keseredve mert tegnapi Q8 as Samsunghoz képest de azt vissza kellett vinnem mert Outlettes tv volt és nem volt annyira jó így gyári gari nélkül nem mertem bevállalni.Na tudom az VA panelos meg minden..De ennyire rossz lenne hozzá képest?Előtte is LG tv volt 49LA690S még azon is jobbak voltak a színek meg ennyire nem volt szürke a fekete.Biztos beállítás baja van.Mivel azért csak eggyel visszább a csúcstól nem lehet ilyen..Köszi a segítséget.

(#92998) blakey válasza kkp900 (#92997) üzenetére


blakey
titán

Sz@r mindenből van de szokjatok le erről a VA vagy az IPS színei jobbak, stb. Nem ez a kettő közötti különbség, tűéles és egyáltalán nem fakó egyik panel sem. Nyilván beállítási hiba de arról majd ír akinek van olyan készüléke. Mások beállításait ne használd inkább az általános beállítási procedurákat nézd át a neten, hogy mit és hogyan kell beállítani.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92999) kkp900 válasza blakey (#92998) üzenetére


kkp900
senior tag

De mostmár tudom miről beszélnek mások!Látszik a sávokban a bevilágítás hosszanti sávokban akár ha csak az egeret mutatja akkor is .Ez tényleg nem egy jó dolog.Nem tudom van e valakinek SK8500 hogy ott mi a helyzet a képpel?Mert ezt a SK8100 ezért a sávok miatt nem ajánlották mert vittek vissza ez miatt egy párat.Megnéztem egy 4K előzetest a Yutubróp ott is simán meg voltak a bevilágítós sávok film közben mikor sötét a rész a filmben.

(#93000) blakey válasza kkp900 (#92999) üzenetére


blakey
titán

Látszik a sávokban a bevilágítás - ezt fordítsd le, mert nem értem, rengetegszer le van írva, Local Dimming/Helyi sötétítés anomáliákat okoz, minden készüléken, a csúcs LCD-n is zavaró számomra. Kapcsold ki.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.