Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92401) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Vettem egy LG 60UJ634V televíziót. WebOS 3.5 . Hogy a csudában lehet ezen a digitális csatornák sorrendjét beállítani, és az analóg adásoknak nevet adni? Sehogy sem találom :(( ... Közzönöm!

(#92402) hitman, válasza junior19 (#92397) üzenetére


hitman,
őstag

Nagyon szépen köszönöm!! :R

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#92403) kets520


kets520
tag

sziasztok létezik valami program pc re amivel Lg tv által föl vett anyagot lehet le játszani és szerkeszteni?

(#92404) Watt25 válasza kets520 (#92403) üzenetére


Watt25
veterán

No way. Nincs, felesleges keresned. DRM-el van védve a rögzített anyag.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#92405) gaborm69 válasza kets520 (#92403) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Az uj tévém már azt sem játsza le amit az elődje,ami ugyancsak lg rögzített.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92406) kets520 válasza Watt25 (#92404) üzenetére


kets520
tag

értem köszönöm

(#92407) arfer válasza arfer (#92401) üzenetére


arfer
aktív tag

Megválaszolom a kérdésem, hátha valakinek hasznos lesz. A digitális csatornák sorrendjét akkor tudom állítani, ha automata hangolásnál NEM VÁLASZTOM KI A UPC-T (nálam UPC a szolgáltató), hanem a További szolgáltatók pontot választom a hangolás elkezdéséhez (persze a UPC tájékoztatójában megadott azonosítók, frekvencia, stb. szükséges ehhez). Megtalálja az összes csatornát, és utána a Csatornakezelés menüben tetszőlegesen állítgathatom őket (automata csatornafrissítést ki kell kapcsolni!). Mondjuk side effect, hogy az összes ékezetes betűm elromlik (UTF-8?). Erre esetleg tud valaki megoldást? Az analóg csatornák átnevezése pedig a Kézi hangolás menüben lehetséges. Ha esetleg valaki tud ezekre jobb megoldást, ne tartsa magában :) !

(#92408) eviikee03


eviikee03
újonc

A minap vásároltunk egy LG 43UK6300MLB 108 centis tv-t, és akadt vele egy problémám, kíváncsi lennék, Ti mit gondoltok, vagy van-e ötletetek, hogy beállítás vagy tv hiba?
Új router-ünk úgynevezett multimédia router (5G-s router), vagyis ha csatlakoztatok hozzá egy hdd-t akkor wifi-n keresztül az okos eszközökön tudunk filmet nézni anélkül, hogy bármit is csatlakoztatunk kéne a tv-hez.

Egy másik régebbi szériás samsung tv probléma nélkül, töltés nélkül játsza, azonban ez az LG tv kinlódik vele, 3 percet tölt és után a filmből lejátszik egy tized másodpercet.

Ez valami beállítás hiba lehet, vagy a tv nem képes az ilyes fajta lejátszásra?

Egyeztettem már az LG szervízzel, ahol magyarul beszélő, de azt nem értő fiatal ember elmondta, hogy a tv böngészőjét ne is használjam (mert a belső memória - kb 500mb - elfogy) filmet pedig nézzek úgy, hogy rádugom a hdd-t.

Valakinek bármi tanács, vagy hasonló probléma esetleg? Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#92409) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok! jelenleg egy LG 42LF652V tévét használok, ami Full HD IPS Direct LED erről váltanék,Ezt a két modellt néztem ki ps4 pro mellé,meg ugye sorozatok,filmek,
50UK6950PLB VA Direct LED
55UK6950PLB IPS Edge-LED
Van esetleg valaki aki 50UK6950PLB tévén játszik ? vagy más VA paneles tévén ?
Melyik lenne a jobb választás ?
10 bits (8bits+frc) ez mennyire észrevehető ? mármint hogy nem valódi 10 bites.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#92410) Kuter válasza eviikee03 (#92408) üzenetére


Kuter
senior tag

Próbáld meg utp kábellal össze kötni a tv-t a routerral.
Mennie kell rendesen.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#92411) eviikee03 válasza Kuter (#92410) üzenetére


eviikee03
újonc

Megprobaljuk termeszetesen ugy is, de az lenne a lenyeg, hogy ne legyen egy halom vezetek mindenhol. A tv wifi-jevel lehet a gond?

(#92412) kenwood válasza eviikee03 (#92408) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem az lehet a gond,hogy a router olyan csatornan sugaroz, ahol a Samsung elvolt, az Lg pedig nem.
Probald meg atallitani a wifi csatornat a routerben.
Ha nem segit, huzz oda egy utp kabelt.
Az se baj,ha a szoba kozepen megy at,mert a wifit teszteled vele,nem marad ott.
Ha kabelen jo,wifin rossz, akkor mindenkepp ott kell keresni a megoldast (pl uj router,antenna a tv wifi vevojebe).

A bongeszo tenyleg katasztrofa,valahol 2010 kornyeken,a kapacitiv kijelzos mobilokon volt utoljara hasonlo tapasztalatom.
Arra en csak a pc+hdmi megoldast talaltam,minden mas korulmenyes.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92413) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Ma néztem 32"-es smart tv-t. Egymás mellett volt a 32LK6100PLB és a Samsung UE32M5522.
Akárhogy állítgattam az LG-t, nem sikerült olyan élénk képet beállítani rajta mint a Samsung-on.
Mindkettő Shop mode-ban volt.

Az eladó szerint a Samsung panelek fényereje nagyobb.

Igaz ez? Ez lehet a különbség?

Gippazoid Novelties Inc.

(#92414) nyiriisi


nyiriisi
csendes tag

Sziasztok!

Melyik típust ajánlanátok 55-ösből?

8-as, 9-es esetleg az oled B8?

Erről pl. egy véleményt nem találok: 55SK9500PLA
Ps4 valamint hálózati lejátszás menne sok, na meg a sima tv.

Köszönöm

(#92416) Dwatti válasza gippazoid (#92413) üzenetére


Dwatti
addikt

Valószínűleg a Samsung VA panelos az LG meg IPS .
VA panel nagyobb fényerő és kontraszt
IPS : jobb betekintési szög, szín visszaadása is jobb

(#92417) Kazasi válasza nyiriisi (#92414) üzenetére


Kazasi
tag

Szia!
Konkrét szériákat összevetni nem tudok, de én egy 8500-t használok két hete, és meg vagyok vele elégedve. A fényerő nekem elég, a szinek is tetszenek. Nem görcsöltem rá a beállításokra sem, használom a gyári isf módot. A gyári hangszóró is korrektül szól egy tévéhez mérten. Eredetileg egy 8100 volt megrendelve, de az Edigital 2 hét alatt sem tudta leszállítani, így lett helyette MM-ból a 8500. Közel sem akartam ennyit rákölteni egy tévére, de eddig nem érzem kidobott pénznek a 291e forintot.

(#92418) Bazs1981 válasza Gyarmati_ (#92400) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm!
Az mitől lehet, hogy este olyan mintha lecsökkene a kontraszt és / vagy a fényerő? Ez valami automata dolog? Lehet ezt szabályozni, nem találtam erről semmi infót, köszönöm .

(#92419) nyiriisi válasza Kazasi (#92417) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek.
Lehet akkor 8500 lesz. 100.000 a különbség nem tudom megér e annyi pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#92420) kenwood válasza nyiriisi (#92414) üzenetére


kenwood
veterán

A 9500 dragabb egy sony xf90-nel,
Nem hiszem ,hogy barki kifizetne 400k+ penzt egy 55-os lcd tvert.
gondolom,ezert keves az info rola.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92421) Kazasi válasza nyiriisi (#92419) üzenetére


Kazasi
tag

Nekem biztos, hogy nem érné meg a 9500 az árát.
Még annyit a történethez, hogy képben volt nálam egy samsung ue55nu8002 is, de a samuval nincs tapasztalatom, az LG-vel meg csak jó tapasztalatom van, így esett a választás erre.

(#92422) nyiriisi válasza Kazasi (#92421) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Köszönöm akkor ez lesz a jó választás.
Médiába jól felvitték az árat de máshol van 300 körül.
Így legalább lehet watch-ra is marad lóvé 😀

(#92423) Dwatti válasza Bazs1981 (#92418) üzenetére


Dwatti
addikt

Energia takarékos módot kapcsold ki, utána a fényerőt tudod állitgatni. Kb 50-70 körül megfelelő lehet

(#92424) gombi01


gombi01
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy LG 55UK6300MLB vagy LG 60UJ634v lehet a jobb választás ?
Kb 4 méter távolságról lesz nézve, az utóbbi 20eFt al volt drágább.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#92425) Móncsa válasza gombi01 (#92424) üzenetére


Móncsa
aktív tag

LG 60UJ634v már kifutott tavalyi tv,most volt a Telkomnál 149820ft-ért de elfogyott , a neten tudsz venni 180-220 között ezekből , van aki vett belőle 5-6 db-ot is
4m-re a nagyobb jobb szerintem.
Itt van sok infó
[link]

[ Szerkesztve ]

(#92426) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Műholdon Amiko beltéri egységen keresztül jön a jel a tv-be 1080i-re vagy 1080p -re kell állítani a jelet?

[ Szerkesztve ]

(#92427) szimi57 válasza Móncsa (#92426) üzenetére


szimi57
őstag

1080p

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#92428) kenwood válasza Móncsa (#92425) üzenetére


kenwood
veterán

Kb. 10500 online kedvezmeny is volt ra, igy 140 alatt megvolt honlapos rendelesnel.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92429) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Hamarosan érkezik egy LG B8 oled tv. Tudom van külön oled topik. De a kérdés inkább LG-re vonatkozik. Ezért írok ide.

Van benne felvétel funkció. Ez hogy működik a gyakorlatban?
Kell egy külső hdd, gondolom.

(#92430) Watt25 válasza polonic (#92429) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd át ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#92431) polonic válasza Watt25 (#92430) üzenetére


polonic
félisten

Köszi.
Upc van és a horizon boxot tervezem lecserélni kártyára.
Nem a szolgáltatói oldalra voltam kíváncsi.

Hanem az LG-nél ez hogy működik. Kivalasztom a műsorújsagban a műsort vagy időpontot állítok be? A tv kikapcsolt állapotában is tud felvenni?

(#92432) blakey válasza polonic (#92431) üzenetére


blakey
titán

Ugyanúgy működik minden TV-n ahogy a boxon is, ha ott feltudtál venni akkor a TV-kkel is menni fog, nyilván kell egy HDD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92433) Retropapa


Retropapa
csendes tag

Sziasztok! Aszt szeretném kérdezni hogy most jött frisités a 43"6300 ra 104030 as érdemes letölteni vagy maradjon a 104020as mert nem mindíg jó ha frisitünk a válaszokat előre is köszönöm! :)

(#92434) Watt25 válasza polonic (#92431) üzenetére


Watt25
veterán

Kivalasztom a műsorújsagban a műsort vagy időpontot állítok be?
Bármelyik.
A tv kikapcsolt állapotában is tud felvenni?
Mivel ki van kapcsolva, ezért nem. (Logikus, nem?) De a beállított időpontban bekapcsolja magát, közben nem ad képet és hangot, majd a felvétel végén kikapcsol.
Illetve ha normál bekapcsolt állapotban felvétel közben megnyomod a kikapcsoló gombot, akkor megkérdezi, hogy kikapcsolás után is folytassa-e a felvételt. (És igen esetén persze igazából nem kapcsol ki a tévé a felvétel ideje alatt, csak leveszi a képet és a hangot.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#92435) polonic válasza Watt25 (#92434) üzenetére


polonic
félisten

Köszi.
Ilyen működésre gondoltam a kikapcsolt állapottal. Csak rosszul fogalmaztam.

Ez nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#92436) elszabi


elszabi
tag

Sziasztok!

Adva van egy LG 49UK6300MLB TV.

HDMI ARC (HDMI2) porton keresztül akarok működtetni egy Samsung K450 soundbart. Ez tökéletesen működik is, de csak addíg, amíg nincs semmilyen más készülék a HDMI1 vagy HDMI3 portba dugva. Amint csatlakoztatok hozzá pl. HDMI1-en egy NVR-t, a HDMI2-es ARC megszűnik működni (nem ad hangot és a hangerőszabályozás sem működik). Ha kihúzom a HDMI1-ből és HDMI3-ből a rácsatlakoztatott eszközöket, akkor újra rendesen működik.

Legfrissen szoftver van a TV-n.
Többféle kábellel is próbáltam (HDMI 2.0-val is).
Gyári visszaállítás is megvolt.
Simplink be van kapcsolva.

A szerviz most hívott, nem hallottak még hasonlóról. Igazából fogalmuk sincs, mi lehet a gond.

Optikain működik a soundbar, akkor is, ha van rákötve több HDMI-s cucc is. De kényelmi okokból az nem ideális (nincs hangerőszabályozás a TV irányítójával (LG Sound Sync esetén sem), nem kapcsolja ki- és be a soundbart, így azt standby-ban is 20W-ot fogyasztana).

(#92437) Móncsa válasza szimi57 (#92427) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R

(#92438) Móncsa válasza kenwood (#92428) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:Y

(#92439) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Telekomos LG 60UJ634V tv-re lehet garancia kiterjesztést venni?

(#92440) Móncsa válasza szimi57 (#92427) üzenetére


Móncsa
aktív tag

1080p_50 vagy 1080p_50 :R

(#92441) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!

LG tv-t használok (42 LF652V) nagy elégedettséggel, semmi gond vagy probléma vele - a menü viszont érezhetően lassult. Most 3 éves, kiterjesztett garit vettem hozzá, még 2 évig érvényes.

Nemrég Xbox One S-t kezdtünk el használni, ami támogatja a HDR-t, illetve a 4K-t, ezek miatt körbenéztem a kínálatban. Ezen kívül netes tartalmakat (YouTube) fogyasztunk, filmet nézünk és esténként TV műsor(natGeo, Discovery, stb).
Méretben nem változtatnék, adott helyről nézzük, ez egy darabig nem fog változni.
A belépő szinteken keresgéltem: UK6300, UK6400, UK6500, UK6950 (favorit a smart remote miatt).
Mik az alapvető különbségek a felsorolt típusok között?? Van értelme az 'upgrade' -nek FHD-ről 4K-ra?
A TV-t alapvetően azért nem cserélném le, hogy új TV-m legyen, csak info és a vélemények miatt írtam.
Köszi

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#92442) Móncsa válasza dussy (#92441) üzenetére


Móncsa
aktív tag

(#92443) dussy válasza Móncsa (#92442) üzenetére


dussy
őstag

Köszi, ezeket átnéztem. Nagy különbségeket nem látok a nyers számok alapján. Jobb tuner, több csatlakozó, kicsit több feature - mind a 6950 javára. Sajnos ez alapján nem jutok előbbre. :B
Kicsit visszakerestem a fórumon, a 6-os széria ebben az ár/értékben nem rossz választás.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#92444) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Ma érkezett meg az LG TV-m, viszont nem tudom beállítani a smart share funkciót. Letöltöttem a PC-re a programot, innentől mi a teendő? Próbáltam, de nem tudom hogy találja meg egymást a két eszköz. A PC-n nincs wifi, viszont a két eszköz egy routrebe megy. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#92445) Dwatti válasza Kristof_94 (#92444) üzenetére


Dwatti
addikt

Smart Share beállításokban engedélyezd az eszközt. Látnia kell a Tv-t meg a PC-t is.

(#92446) kopi72


kopi72
aktív tag

Hello, vettem az euronics-ban ma egy 55UK6470-et, mert meglepoen nem volt felhos es szep feketeje is volt.

Ugye jol latom, hogy nem lehet egyszerre hasznalni a tv speakert es az optikai kimenetet ?

A regi 3 eves 3D-s teven ezt meg lehetett, igynem kellett menubol kapcsolgatni folyton este, csak siman lenyomtam az erositot.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#92447) Dwatti válasza kopi72 (#92446) üzenetére


Dwatti
addikt

Fogaskerék ikon vagy > Hang beállítások > Optikai + tv hangszóró. ( De nekem így visszhangos)

(#92448) kopi72 válasza Dwatti (#92447) üzenetére


kopi72
aktív tag

ohh, tenyleg ott van, koszi, nem vartam vegig a scrollt. Azt hittem az elsore ugrottam.
Le szoktam a tevet nemitani ilyenkor, amikor a hazban a tobbiek lefekszenek, kilovom az erositot, es felveszem a teve hangjat, egyszerubb.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#92449) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! Egy UJ670V-m van és az a gondom vele, hogy elég sok filmet úgy játszik le, hogy a film (tehát nem feltétlen a képernyő) alsó harmadában olyan, mintha vibráló szellemképes lenne. Ez igaz mozgó képnél is, vagy ha pause-olom a filmet akkor is. Főleg sötétebb részeknél latszik. De jópár filmet meg tökéletesen játszik le, szóval nem konstans a hiba. Természetesen a "szellemképes" filmek laptopon lejátszva tökéletesen jelennek meg. A tv-n a legújabb szoftver van. Tudnátok tanácsot adni, h ez mitől lehet, mi lehet rá a megoldás? Előre is köszi :)

(#92450) kopi72 válasza kopi72 (#92446) üzenetére


kopi72
aktív tag

"mert meglepoen nem volt felhos es szep feketeje is volt."
ja nem edge ledes hanem direct ledes...

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.