Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) mackosajt


mackosajt
addikt

49SJ810V
Olvastam véleményeket itt a topikban, de nagyon hajlok rá, hogy a 43UH603V meghibásodása miatt az LG csereutalvanyt egy ilyenre használjam fel, persze a különbözet megfizetésével.
Vásárlás helyét tekintve az auchanba vagyok így kényszerülve, de lehet el lehetne intézni, hogy adják vissza a vételárat.

Esetleg ebből a listából (50-es méretig mehetek)[kép]

Más alternatíva LG-ben szerintetek?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#92852) hitman, válasza Luissimo (#92850) üzenetére


hitman,
őstag

Szerintem web os
43uk6470plc

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#92853) Dwatti válasza mackosajt (#92851) üzenetére


Dwatti
addikt

49SJ810v - jól járnál a cserével !

(#92854) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

A két kiszemeltem 55SK8100PLA és 55SK8500PLA.
A 8500 megéri a felárat? (Jelenleg +70ezer Ft)
Esetleg valaki össze tudja foglalni az összes különbséget a 2 készülék között?
Amit én tudok róluk, hogy a panel megvilágítása eltér a két modell között illetve DD támogatás 8100-nál nincs (csak DTS), a hangszórók 2*10W illetve 2*20W a 8500 javára. Van-e más fontosa különbség?

Köszi a segítséget és a véleményeket.

(#92855) mastodon


mastodon
aktív tag

Két év után ma frissült az LF 650-esem, 04.06.25 az új verzió (2018. december 27-én tették közzé). Annyi történt, hogy újra be kellett léptetni a hálózatba. A változás annak javítása, hogy a WIFI bekapcsolt OFF-ba tétele után, ha ki-be kapcsoltuk a készüléket. Nem sok, de tudjuk, hogy gondolnak ránk :)

[ Szerkesztve ]

(#92856) Ceko válasza vfeco (#92854) üzenetére


Ceko
senior tag

Szia !

Azt hol olvastad, hogy a 8100 nem támogatja a DD -t csak a DTS-t? Nekem is a kiszemeltek között van a a 2 TV.

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#92857) balintka válasza mastodon (#92855) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, h szóltál. 42LF652V-m van, frissült az is.

(#92858) vfeco válasza Ceko (#92856) üzenetére


vfeco
aktív tag

Termék adatlapon láttam, talán az árukeresőn.

(#92859) Gyarmati_ válasza Kotix007 (#92845) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Szerintem nyugodtan vedd meg, nekünk nagyon bejött. HBO GO-t, rendszeresen használjuk, elégedettek vagyunk a minőségével.
Rendeltem hozzá egy egyszerű háttérfényt Kínából, így sötét szobában kényelmesebb a szemnek.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92860) Woodslave válasza Gyarmati_ (#92859) üzenetére


Woodslave
nagyúr

olvasgatom ezt a háttérfény dolgot és emlékszem a mérnök nagyapám is megvilágította mindig a tv mögötti részt. Elég lehet ehhez mondjuk egy spotlámpa amit a tv mögé rakok és a falra irányítom a fényét? Lehet ki is próbálom ma

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92861) Partizan182 válasza Woodslave (#92860) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sok is, egyszerű meleg fenyű olvasólámpa elég bőven.

(#92862) Woodslave válasza Partizan182 (#92861) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] lehet nem írtam le megfelelően :D de ilyesmi

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92863) polonic


polonic
félisten

Ha már szóba került az HBO Go.
Milyen felbontásban vannak ott tartalmak? 4k is van és esetleg hdr is? Logo van vhol a képen?

(#92864) Partizan182 válasza Woodslave (#92862) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én lidlis 2 ezer ftos csíptetőset használok, tökéletes. Vagy vehetsz ilyen led szalagot, az is kb 5k, és felragasztod a tv hátoldalára.

(#92865) Partizan182 válasza polonic (#92863) üzenetére


Partizan182
senior tag

FHD és elég tré tömörítés. Netflix, Youtube megeszi reggelire minőségben.
Áttetsző HBO logó van, de elég szolid.

[ Szerkesztve ]

(#92866) polonic válasza Partizan182 (#92865) üzenetére


polonic
félisten

A netflixen gondolkodom.

Egyébként Amazon prime elérhető itthonról? És az is van olyan jó, mint a netfilx?

(#92867) sabrinho válasza sabrinho (#92780) üzenetére


sabrinho
tag

Sziasztok!

Erre esetleg valakinek ötlete?

(#92868) Grande Ale válasza janakbacsi (#92811) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nálunk ugyanez van két tévén is, ha hbogo megy rajtuk. Ki kell húzni a konnektorból,, és jó lesz. Hihetetlen, de igaz, gondolom az hbogo app kavar be. Próbáld meg, hátha...

(#92869) Móncsa válasza Partizan182 (#92864) üzenetére


Móncsa
aktív tag

5m-es színváltósat lehetett venni adapterrel távirányítóval házhoz szállítással a gruppiról 2099ft-ért.
Én vettem de erre a műanyagra nem lehet felragasztani mert valami miatt nem tapad rá , a szigetelő szalag is csak nagy nehezen marad fenn rajta azzal rögzítettem a HDMI kábelt hogy ne lássam.

(#92870) Móncsa válasza Woodslave (#92862) üzenetére


Móncsa
aktív tag

éjjeli lámpában tettem 2700K meleg fényű 3w-os led izzót de annak a fényerejét alufóliával csökkentettem mert nagyon erős volt 1 w-os izzó is elég lenne

(#92871) Partizan182 válasza Móncsa (#92870) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nekem 2db A4-es lap van ráhajtva :)

(#92872) Móncsa válasza Partizan182 (#92871) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Az éghető az alufólia meg nem :C Murphy meg sosem alszik :R

[ Szerkesztve ]

(#92873) sirály69 válasza polonic (#92866) üzenetére


sirály69
őstag

A netflixen nem kevés a magyar szinkronos tartalom?

Szerver Hosting Debrecenben

(#92874) attiati válasza Luissimo (#92850) üzenetére


attiati
veterán

és erre a felirat gondra van ötleted?

mkv fájl (2160p)
8 feliratsáv alapból
magyar SRT fájl a helyén
De azt nem indítja el, csak a 8-ból tudok választani.

Webos 2
LG UH7707

(#92875) blakey válasza attiati (#92874) üzenetére


blakey
titán

MKVToolnix-al tedd be kilencediknek és akkor menni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92876) Zoló1981 válasza nemnem71 (#92835) üzenetére


Zoló1981
tag

Nekem egy régi CRT Thomson csinált ilyet, de azon volt fizikai bekapcsoló gomb is. Addig nyomogattam azt és a távirányítót is, amíg be nem kapcsolt, onnantól kezdve pedig csak a konnektorból húztam ki.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92877) polonic válasza sirály69 (#92873) üzenetére


polonic
félisten

Fogalmam nincs. Még nem próbáltam ki.

De van egy havi próba, aztán megejtem ezt és meglátom.

De szerintem ez nem gond. Ha van felirat, elég ha angol is, akkor már megnézek egy filmet.

(#92878) siposjozsef


siposjozsef
csendes tag

Sziasztok,

a segítséget szeretném kérni. Adott egy 2016-ban vásolr LF632-es tv, amin még régebbi webOS van.
A szoftververzió 04.06.25.

Sajnos ezzel a webOS-al nem tudok már Spotify-on zenét hallgatni, mert nem támogatott.
Van ötletetek hogyan tudnám kiküszöbölni? fellehetne rá tenni valahogyan újabb webOS-t? Az újabb HBO Go alkalmazásnak is nagyon örülnék.
A hálóban már egy kisebb ujabb 6-os szériásom van, azon minden fut pöpecen.

Ötlet vagy tipp valaki? :)
Egy újabb webOS miatt nem akarnám lecserélni a TV-t :/

(#92879) timirosicka


timirosicka
tag

sziasztok.
A segitségeteket szeretném kérni.
Van egy lg32lh6047 -es tévém.Az a gondom vele,hogy nem tudok on-line filmet nézni,se az rtl most-ról. Nagyon lassan tölt be,nem inditja el a filmet,vagy ha nagy nehezen és sokára betölti,és elinditja,akkor annyira lassú és sokszor megáll,hogy nézhetetlen.
Köszönöm a segitséget.

(#92880) Daniel1509 válasza Yogi Bear (#62823) üzenetére


Daniel1509
újonc

Szia,

erdeklödnek, hogy erre a problemära sikerült megoldäst talälni?

Nekem UPC csomagom van, tegnap ota UPC media Card-al (elötte set-top box volt) hasznälom a most väsärolt UPC 43UK6750PLD tv-met es ott is hasonlo problemäm van.

Megynitom a guide-ot, hozza a programlistät, de Maximum 5 mäsodperc utän megszakad az elönezeti kep es megjelenik egy üzenet, hogy ezen a csatornän az elönezet nem tämogatott.
Ha toväbblepek a listän, ott meg Sem jeleniti, csak rögtön a hibaüzenet jön.
Ha ok-al ki is välasztom a csatornän, akkor megjeleniti az elökepet kB. egy mäsodpercre, majd el is tünik es jön Ismet a hibaüzenet, hogy "elökep ezen a csatornän nem elerhetö, lepjen ki es välasszon mäsik csatornät".

A hiba oka a UPC-nel vagy a (LG) Tv-nel keresendö? Van rä megoldäs?

Elöre is köszi!

Üdv

(#92881) polonic válasza Daniel1509 (#92880) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is ilyen. Ugyanez a hiba van nálam is.

Annyit említenék, hogy amíg nem volt mediacard, addig nem volt ilyen.
Csináltattam egy keresést még akkor a csatornákra a tv-vel és ugye ilyenkor a nem kódolt adások bejönnek. Akkor ott volt előnézeti kép.

(#92882) blakey válasza Daniel1509 (#92880) üzenetére


blakey
titán

Ez ilyen minden TV-n, illetve Panasonic TV-men nem ilyen volt de most mindegyik TV-men ilyen, szerintem UPC és TV-gyártók közötti inkompatibilítás eredménye lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92883) Daniel1509 válasza polonic (#92881) üzenetére


Daniel1509
újonc

Amig box Volt, addig rendben Volt minden...de ott ugye a UPC guide programjät nyitottam meg (a tv guide-ja azt irta, hogy nem elerhetö), pont emiatt vältottam media Card-ra, hogy ne kelljen a box illetve a külön täviränyito, hanem a TV guide-jat tudjam hasznälni.

(#92884) sumi73


sumi73
csendes tag

Üdvözlet fórumtársak! Lehet én vagyok a hülye,de az 55LM660S-m-en nem jön be a teletext semelyik adón!
Valaki esetleg tapasztalt már ilyet? A szolgáltatás jelenleg nem elérhető, ezt írja, de a többi tévén meg megy,tehát nem szolgáltató hiba. Valahol kilehet rajta kapcsolni a texet vagy mi lehet? :Y

(#92885) blakey válasza Daniel1509 (#92883) üzenetére


blakey
titán

pont emiatt vältottam media Card-ra, hogy ne kelljen a box illetve a külön täviränyito, - ez mind megvan, nehogy egy kis kép legyen az akadálya annak, hogy használni tudd. Engem egyáltalán nem zavar, hogy van-e kép vagy sem. Sony pl. úgy oldotta meg, hogy a háttérben megy, épp, hogy látsz valamit, a műsorújságot meg úgyis el tudod olvasni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92886) Daniel1509 válasza blakey (#92885) üzenetére


Daniel1509
újonc

Tudom hasznälni, felreertes ne essek, csak zavaro.
Egyreszt az, hogy nem jelenik meg, vagy megszakad az elökep, mäsreszt az, hogyha ugrok egyik csatornarol a mäsikra a guideban, akkor minden egyes ugrasnal le kell okeznom a felugro hibaüzenetet. Eleg bosszanto. Ha legaläbb ezt ki lehetne kapcsolni, hogy felugrojon az üzenet..

(#92887) blakey válasza Daniel1509 (#92886) üzenetére


blakey
titán

Hibaüzenet nálam nincs és nem is volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92888) Daniel1509 válasza blakey (#92887) üzenetére


Daniel1509
újonc

"Az elönezet az adott csatornän nem elerhetö. Kerjük lepjen ki es välasszon mäsik csatornat"-kB. ez a szöveg LG dizäjnu rozsaszin-feher kockäban.

(#92889) blakey válasza Daniel1509 (#92888) üzenetére


blakey
titán

Értem, de nálam nincs ilyen, rámegyek valamelyik adóra és oda ugrik, hang van de kis kép nincs. Üzenetek nélkül működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92890) mackosajt válasza mackosajt (#92851) üzenetére


mackosajt
addikt

No, 49SK8500 lett belőle.
Az sj már kifutott, húztam egy nagyot, és MM-ban megvettem ezt, a szerviz pont a garancia pecsételés közben hívott, hogy kész az utalvány.
Így most majd elmegyek azért, és az auchanban meg vissza kérem a pénzt érte. Megkérdeztem, kiadják.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#92891) hunaqua válasza mackosajt (#92890) üzenetére


hunaqua
addikt

Használd egészséggel! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92892) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LG 55UK6750-et :DD
Annyira nem a világom a jó képbeállítás! :U
Van valakinek ilyen típusú TV-je?

Mi a leghatásosabb kép/rendszer beállítás amivel a legjobb minőséget tudom elérni?

Köszönöm ha valaki megosztja velem! :C :R

üdv

(#92893) Watt25 válasza Norberto008 (#92892) üzenetére


Watt25
veterán

Mi a leghatásosabb kép/rendszer beállítás amivel a legjobb minőséget tudom elérni?
Kihívsz egy szakembert 8-10eFt-ért, aki műszerrel beállítja a tévédet. (Bocs, de a kérdésedre ilyen formán nincsen más válasz.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#92894) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Az alany egy 43LK5900PLA. Média szerverről bármit indítok kifagy olyan üzenettel, hogy a kapcsolat a hálózattal megszakadt. WIDI-n nagyjából le lehet játszani a tartalmakat, de jó lenne ha működne ez a verzió is.

A számítógépen (w10) jobb klikk a file ra, átvitel eszközre. A folyamat elindul a WMP el is kezdi a megosztást de a TV azt írja hogy kapcsolat megszakítva. A PC LAN-on megy Routerbe a TV szintén. Van más módja hogy hálózatról menjen a buli? Másik készüléken (pana 55tx700E) ugyan így gond nélkül megy minden. Köszi a segítséget!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#92895) kkp900 válasza mackosajt (#92890) üzenetére


kkp900
senior tag

Na akkor csak jó,hogy ajánlottam! :C Majd légyszives írd már meg ,hogy milyen is lett,hogy superál meg ilyesmi.... :)

(#92896) Dwatti válasza Norberto008 (#92892) üzenetére


Dwatti
addikt

Próbáld meg ez szerint :
LG UK6570 LED TV Calibration Settings

(#92897) Norberto008 válasza Dwatti (#92896) üzenetére


Norberto008
tag

Köszönöm! :R :R

üdv

(#92898) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Beállítottam egy sorozatra hogy szóljon a tv (emlékeztető) és kapcsoljon is át csütörtökönként adott időpontban. A sorozatnak vége, de hol tudom kikapcsolni az emlékeztetőt:)

(#92899) mackosajt válasza kkp900 (#92895) üzenetére


mackosajt
addikt

Fogok írni.
Annyi már látszik, hogy ég és föld a különbség a korábbihoz képest.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#92900) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Ambient LIGHT TV LED szalag

[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.