Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93051) blakey válasza iff (#93050) üzenetére


blakey
titán

Ugyanott lejjebb kell görgetned és a pcm-et automatikusra kell állítanod. Vedd elő a kézikönyvet ha nem találod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93052) dreta válasza iff (#93050) üzenetére


dreta
tag

Ugyanettől a dologtól "szenvedek" én is. Bár már elfogadtam, hogy ez ilyen, ha 5.1-es hangot szeretnék, át kell kapcsolnom a hangkimenetet Optikaira. A szofververzió nekem is ugyanez, 49UK6300.
blakey: Hiába görgetek le vagy fel, erre nincs beállítás a menüben, ehhez nem kell kézikönyv.

(#93053) dobolan válasza iff (#93050) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem van beallitas, es mukodik optikaira csak attolja a kapott jelet automatikusan.
Webos 3.5 van vagy regebbi a tvden?

(#93054) blakey válasza dreta (#93052) üzenetére


blakey
titán

Régebbi és újabb webOS-en is ott van, nehogy azt mondjátok, hogy pont ez a funkció nincs benne az UK sorozatban.
A bekeretezett résznél van olyan, hogy automatikus vagy lpcm.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93055) dreta válasza blakey (#93054) üzenetére


dreta
tag

A bekeretezett résznél, azon kívül, hogy kiválasztom, mást nem lehet csinálni.

(#93056) #07746304


#07746304
törölt tag

(#93057) blakey válasza dreta (#93055) üzenetére


blakey
titán

Akkor butább a webOS4 mint a webOS 3.5/2, utóbbi 2 rendszeren van állítási lehetőség.
Amúgy meg:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93058) iff válasza dobolan (#93053) üzenetére


iff
senior tag

(#93053) dobolan
(#93052) dreta

43UK6300MLB
Komment előtt azért ki szoktam próbálni ill. próbálok magamtól rájönni a dolgokra, de itt nincs plusz állítási lehetőség.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

..........""..........

(#93059) dreta válasza blakey (#93057) üzenetére


dreta
tag

WebOS 4-nél sajnos nincs egyéb beállítási lehetőség, csak amit fentebb iff kollega is írt. Természetesen a használati utasítást is átolvastam, de ha nincs a menüben egyéb opció, akkor alkalmazkodunk az adott felálláshoz.
Amúgy a te képeden sem látom azt, amit mondasz.

(#93060) blakey válasza iff (#93058) üzenetére


blakey
titán

Az optikai kimenetnél legyen automatikus és válaszd a hangszóró+optikait, úgy sem megy ki a DD éd DTS?

(#93059) dreta
Netről van leszedve, webOS2 és 3,5-nél van ott is állítási lehetőség ha bekapcsoljuk és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93061) iff válasza blakey (#93060) üzenetére


iff
senior tag

Nem, nem megy ki. Az optikai beállításnál autora van állítva. -> 2. kép
Ilyen alapvető dolgot, miért kell el b.. cseszniük. :((( -...mi lesz a komolyabb beállításokkal később...- ;] :((

..........""..........

(#93062) blakey válasza iff (#93061) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, amiket próbálgattam azokon volt ilyen opció, sőt, Hangszóró+fejhallgató is van. Régebbi LG-im is vannak, mindegyiken megy a hang DD/DTS-ben úgy, hogy a hangszóró+optikai van bekapcsolva.
A topikból vettem a képet:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93063) dobolan válasza iff (#93058) üzenetére


dobolan
senior tag

Hát ez elég amatőr az LG-től... Vagy kihagytak valamilyen hardvert olcsósítás gyanánt az újabb modellekből.
Akkor elnézést, nekem webos 3.5 van, ott sima ügy kiengedni optikain konverzió nélkül a hangot, míg a TV hangszórójára pcm sztereóra lekeveri ugyanazt.

(#93064) wolruf válasza dobolan (#93063) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem még mindig a 100-as hálókártya a halálom ezekben :( Miért nem fér bele egy szerencsétlen gigabites? :-/ Főleg 2018/2019-ben

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#93065) iff


iff
senior tag

(#93064) wolruf
(#93062) blakey
(#93052) dreta

Most írtam az LG-nek e-mailt, kíváncsi leszek, hogy fognak-e válaszolni. :D Nem sok reményt fűzök hozzá, mert Canon, Nikon vissza se jelzett. Itt legalább annyi van, hogy ki tudtam nyomtatni, amit elküldtem az oldalukról. :DDD

Esetleg, ha másnak is van ilyen problémája írhatna nekik és nyomatékosabbá tehetnénk ezt. :DD Ha már annyira a felhasználókért vannak.

Mint írtam feljebb, ezért utálom ezeket a "fejlesztéseket, frissítéseket" mert pl.: a telefonomból is kiszedtek jó funkciókat, amiket használtam is. Emiatt egyre kényelmetlenebb használni. :U

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#93066) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok! Tegnap beruháztam egy LG 50UK6470PLC tip. készülékbe, amely nagyon f.sza lenne, de egyelőre egy aprócska hibát vettem észre. Ugyanis mintha késne egy fél másodpercnyit a hang. Hívtam az LG-t, de azt mondták, nem a TV hibája, hanem a szolgáltatóé.
Van ilyen tapasztalata valakinek?

(#93067) iff válasza wolruf (#93064) üzenetére


iff
senior tag

Én ennyit mértem eddig a legtöbbet:

kábel

wifi

A wifi szerintem elég jó, két tégla fal.

A kábel stabilabb azzal használom, nekem /pillanat elég. Persze gigabites jobb lenne. :K Ezek szerint filléres dolgokon spórolnak.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#93068) blakey válasza wolruf (#93064) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem spórolnak hanem szándékos részükről, a 2 milliós TV-ben sincs gigabit LAN, azért valamilyen szinten fel kell mutatni valamit, hogy mégis tesznek valamit az illegális tartalmak fogyasztásáért. Illetve akkor senki nem venné az asztali lejátszókat, stb. Egyébként szerintem TV-kbe bőven elég, ha valaki minőségi lejátszást akar akkor vegyen külső eszközt.
e-ARC bevezetésével lehet, hogy lesz gigabit LAN is, de nem 100%.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93069) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

Sziasztok, segítséget kérek. LG 55SK8500PLA 4K SUHD Smart LED ilyen tévét szeretnék venni, mi a véleményetek róla? Köszönöm előre is a válaszokat.

(#93070) Wucky válasza Peter.Kalasz (#93069) üzenetére


Wucky
senior tag

Szia.
Szasanyi. Nem rég vett ilyet. Keresd meg.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#93071) dreta válasza iff (#93067) üzenetére


dreta
tag

Wifin nálam ennyi: ping: 3ms, down: 170 Mbps, up: 70 Mbps

Viszont ez mind hiába, ha a saját böngészőjével nem tudok bejelentkezni a Twitch oldalára. Hiába csinálom meg jól a captcha kódot, egyből botnak néz.

(#93072) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Sikerült már valakinek élőben összehasonlítani az UK7550MLA-t és az SK8500PLA-t?
Utóbbi modell nagyon tetszik paraméterek és tesztek alapján, és egyszer már volt szerencsém élőben is látni, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri-e a kb 80 ezres felárat az előbbihez képest. Főleg ha kivesszük a képből a full array local dimming-et.

(#93073) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello. Van egy régebbi tv-m. Volt hozzá AN-WF100as wifi adapterem ami a napokban szó nélkül elhalálozott. Van aki ismer alternatívát? Lan csak a kábel elvezetés miatt nem jó.

(#93074) iff válasza dreta (#93052) üzenetére


iff
senior tag

Kaptam választ az LG-től az optikai "problémára".

Tárgy: optikai hangkimenet

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

Köszönjük észrevételét a televízióval kapcsolatban. A készüléken kizárólag digitális hangkimenet kiválasztásakor érhető el a digitális hangkimenet beállítása funkció. Amennyiben a tv hangszóró + optikai lehetőség van kiválasztva, úgy sztereó jelet vezet ki a televízió, ezért szól csak a házimorendszer fele. Ilyen esetben a házimozi rendszeren van lehetősége beállítani olyan hangüzemmódot, hogy minden hangszórója megszólaljon a rendszernek, igaz, ebben az esetben is sztereo hangzást tud elérni. Sajnálom, hogy nem tudtam jobb hírrel szolgálni, bízom benne, hogy tudtam Önnek segíteni.

Kérem segítse szolgáltatásunk fejlesztését azzal, hogy a lenti rövid kérdésre válaszolva értékeli a kapott választ.
Amennyiben úgy érzi a tájékoztatás nem volt teljes körű, kérjük küldje el érdeklődését újra, illetve bármilyen további kérdés esetén készülékeinkről, szolgáltatásainkról forduljon bizalommal telefonos ügyfélszolgálatunkhoz a ..."

Nem tudom erre mit mondjak, ... :(( ennyit az LG-ről.

Töltsek ki egy kérdő ívet, hogy mennyire voltam elégedett, erre mit kellene válaszolni. :((

A következő kérdőív kizárólag szolgáltatásaink fejlesztését szolgálja. Kérjük őszinte visszajelzését.
Mennyire volt elégedett a kérdésére kapott válaszunkkal?
Nagyon elégedetlen(--)
Elégedetlen(-)
Közepesen Elégedett(+/-)
Elégedett(+)
Nagyon elégedett(++)

kapja be az LG........

..........""..........

(#93075) #22743424 válasza paolinho (#93066) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én nem vettem észre ilyesmit. Diginél vagyok.

(#93076) Peter.Kalasz válasza Wucky (#93070) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszi! :C És Őt hogy találom meg?

[ Szerkesztve ]

(#93077) arfer


arfer
aktív tag

Nem akarok paranoiásnak tűnni, de arról tudtok-e valamit, hogy ezek a jó kis LG smart TV-k hazatelefonálnak-e lejelentve, hogy milyen filmet néztem, milyen weboldalakat látogattam, stb. ? :F

(#93078) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok nekem egy LG UF680 V tv-m lenne , most vettem hozzá egy Trust GXT 658 Tytan 5.1 es hangfal szettet , megoldható lehetne hogy összekössem a kettőt és a tv is szóljon , mert anno ha jól emlékszem egy sima hifivel akartam összekötni ami sikerült is de csak filmeknél vitt át hangot ... :( :( :(
itt lenne egy kép a hátuljáról de nem tudom hogyan kellene az 5.1 el összekötni :( :( melyik ágon milyen kábellel..

Köszönöm előre is :)

(#93079) Peter.Kalasz válasza Peter.Kalasz (#93076) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

:R

(#93080) Kuter válasza Scooter86101 (#93078) üzenetére


Kuter
senior tag

Nem megoldható, mert amit vettél nincs rajta optikai bemenet.
Ha be is csatlakoztatod max sztereóban fog szólni.
Kell valami kiegészítőt venned hozzá "DAC 5.1" azzal tudod csatlakoztatni.
De én nem értek annyira hozzá csak most gyorsan utána néztem.
De itt a fórumon tuti van aki profi ebben.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93081) coppola válasza wolruf (#93064) üzenetére


coppola
tag

MINIMÁLIS IGÉNYBEVÉTELI KÖVETELMÉNYEK AZ INTERNETES CSOMAGOK SÁVSZÉLESSÉGÉNEK TELJESKÖRŰ KIHASZNÁLÁSÁHOZ:

DIGINet 1000:

Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű
RAM: 8GB
SSD meghajtó
Gigabites hálózati kártya
Windows 7, Linux, MacOS
Gigabites router (opcionális)

(#93082) eron009


eron009
tag

Sziasztok

Szeretnék egy lg Uk6470 TV-hez billentyűzetet venni. Tudja valaki hogy ez, vagy ilyen touchpados billek működnek-e a tv-vel? WebOS 4.0 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#93083) nyiriisi


nyiriisi
csendes tag

Sziasztok!

lg49sk8500
Az a gondom, hogy a synology nasra felmásolok akármilyen filmet a tv nem listázza be csak kizárolag azt ami addig rajta volt. Ugyanez ha törlöm azt se frissiti hanem beolvassa mintha még ott lenne. Persze le nem játsza mert nincs ott valójában. Ha újraindítom a nast akkor frissül és megjelennek a tartalmak a tvn.
Ez kicsit macerás minden másolás törlés után a nas újraindítás. Minden más normálisan megjeleniti. Tablet is, teló is, pc is.
Csak a tv nem indexeli be a friss tartalmat a nasról.
Mi erre az orvosság?

(#93084) szimi57 válasza arfer (#93077) üzenetére


szimi57
őstag

Nem telefonálnak, viszont elméletileg Wifin nyomhatják az anyagot.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93085) arfer válasza szimi57 (#93084) üzenetére


arfer
aktív tag

Természetesen a "telefonálást" úgy értettem, hogy neten elküldözgeti-e az esetlegesen begyűjtött adatokat... Biztosat tud valaki? Nagyon nem tetszene nekem, ha ilyet csinálna...

(#93086) nyiriisi válasza arfer (#93085) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Szinte biztos hogy kémkednek!
Mindenki gyűjti az infót ha kell ha nem. Sok pénzt keresnek az infóval.
Engem nem izgat kis ember vagyok.
Max a reklámok idegsitenek miután megnézek ezt azt.

(#93087) kakuk.tamas válasza arfer (#93085) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az LG közleménye szerint, (elvileg) kivették ezt a "ficsőrt" az OS-ből miután kirobban a botrány másfél (2?)éve.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93088) blakey válasza nyiriisi (#93083) üzenetére


blakey
titán

Serviio, Plex, Emby, amelyik szimpatikus.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93089) kakuk.tamas válasza blakey (#93068) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azért a gigabites csati mellett picit stabilabb lenne a net, ami streamint esetén nem kis előny...
Nem mintha az AC-s wifi nem lenne elég.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93090) nyiriisi válasza blakey (#93088) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Az kellene hogy a nasról játsza le.
Csak ne keljen újraindítgani minden fájl másolás után.

(#93091) arfer válasza nyiriisi (#93086) üzenetére


arfer
aktív tag

Utánaolvastam a neten, és valóban azt írják, hogy kémkedik mindegyik, de meg lehet próbálni kikapcsolni valami jól eldugott menüben. De pl. LG TV-kről írtak olyat is, hogy akkor is gyűjti az adatokat, ha kikapcsolom ezt a bizonyos beállítást :((( ... A magyarázat szerint firmware bug... Na ja :W ...

@kakuk.tamas Ah, most láttam, amit írtál... Na ez az "elvileg" dolog bosszantó...

[ Szerkesztve ]

(#93092) blakey válasza nyiriisi (#93090) üzenetére


blakey
titán

Ezért ajánlottam azokat a programokat, Serviio DLNA szerver, Plex, Emby meg szerver és kliens lejátszók, azaz a NAS-ra és a TV-re is telepíteni kell a programot.

(#93091) arfer
Routeren letílthatod kifelé a kommunkációt, de nem kommunikál semmit az LG, A droidos Sony pl. folyamatosan kommunikál, szinte biztos, hogy többet kémkedik, mint a többi szoftver.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93093) nyiriisi válasza blakey (#93092) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Koszi kiprobalom.

(#93094) mackosajt válasza nyiriisi (#93083) üzenetére


mackosajt
addikt

Ugyanez a tv, szintén synology nas, semmi bajom.
Kell jó pár perc egy-egy videó a nas megosztott mappába másolása után, hogy a tv-n kiválasztható legyen, de be szokta olvasni.
Nekem az újraindítás a nas torrent kliense miatt szokott kelleni, mert elfelejt seed-elni.
De

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93095) nyiriisi válasza mackosajt (#93094) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Koszi!
Nekem meg a torrenttel noncs bajom. De a video mappat egy ora utan se frissiti a tv sajnos.

(#93096) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérésem/kérdésem, ha valakinek 43LF632V-s tévéje van, meg tudná mondani, hogy mekkora csavar kell a talp felfogatásához? Amikor falra szereltem, akkor ügyesen elraktam valahova a csavarokat és most nincs meg :) Ha PÜ-ben elkültök egy méretet, nagyon örülnék! köszi-pacsi előre is :)

(#93097) nyiriisi válasza _CsViktor_ (#93096) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Talán ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#93098) paolinho válasza #22743424 (#93075) üzenetére


paolinho
őstag

Gyanítom, nem a TV lehetett a ludas, ugyanis átrendeztem egy kicsit a dolgaimat, és ez a probléma meg is szűnt.
Korábban set-top-box-on (Pace), és erősítőn (Pioneer vsx-921) keresztül jutott el a a kép és a hang a TV-hez, aztán gondoltam egyet, és kértem egy médiakártyát a UPC-től. Így a TV közvetlenül a koax-on kapja a képhez a jelet, míg a hang HDMI ARC-on keresztül kontaktál az erősítővel. Szóval most már nem tapasztalható a hang csúszása a képhez képest. :)

Más: Viszont felmerült egy újabb probléma. Szeretném a csatornákat a saját igényemnek megfelelően sorba rendezni, de ennek nem látom lehetőségét a készülék (50UK6470PLC) beállítási opciói között.
Találtam egy Youtube-os segítséget, azonban ezzel az a problémám, hogy nekem hiányzik egy-két (konkrétan kettő) fül jobbra fent, amik elengedhetetlenek lennének a csatornák előre-hátra sorolásához.
Amim van:
- Lezárás/Feloldás
- Kihagyás/Visszaállítás

Amim nincs:
- Áthelyezés
- Csatornaszámok szerkesztése
És sajnos ezek (főleg az utolsó) nélkül nem tudok előre rendezni csatornákat.

Van erre valakinek esetleg valami javaslata?
Előre is köszi a segítséget!

(#93099) V8engines válasza paolinho (#93066) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Van, tapasztaltam már.
A T-s szolgáltatónál. -De lehet csak véletlen.

(#93100) Stean20


Stean20
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget esetleg véleményt kérni.
Tv vásárlás előtt állok, konyhába szerentém főleg tv adás menne rajta.(max 32 col és max 100k ig mennék el)
Az lenne a kérdés ,hogy melyikkel járnék jobban?
A kiszemeltek:
32LK6100PLB

32LK610BPLB

A kérdés arra irányulna ,hogy a full hd tv-n vagy a hd tv-n tudna szebb lenni a sima digitális adás esetleg az a pár hd adás, illetve ,hogy képminőségben van-e valami külömbség. (nagyjából egynek tűnnek néztem media marktban mind a 2-t meg lg honlapon is kb. ugyan az csak az egyiknek nagyobb a felbontása.) Viszont írták a 6100-hoz többen is ,hogy gyenge a hang minősége erről esetleg valaki?
De ha valaki tud ilyen ár /méretben másik alternatívát szívesen meghallgatom.
Köszönöm szépen előre is a segítséget. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.