Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) junior19 válasza Kristof_94 (#92500) üzenetére


junior19
senior tag

Wifi be van állítva a tévén?
Mert a mostani leírásod alapján nincs kábellel csatlakoztatva a tévé, így ha a wifi sincs beállítva a tévén, akkor nincsen a hálózaton, így természetes, hogy nem látja a megosztott tartalmat.

codec project

(#92502) Móncsa válasza Móncsa (#92465) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ma meg teljesen jó a kép , akkor az adással lehetett a gond .
Haladunk előre a digitális átállásban még 1000év és minden adás 4K :Y

(#92503) Viper26


Viper26
nagyúr

55SK8100PLA-ra hogyan tudom átküldeni a laptop képét?

Megtalálja a menüben de aztán nem csatlakozik.

iPhone 14 | FR955

(#92504) Móncsa válasza junior19 (#92469) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ma nyomkodtam mindenféle képbeállítást de végül mindig arra jutottam hogy valamiért az ECO mód a legjobb .
Menjek el szemészetre?
Miért nem jó nekem se meg a tv-nek se az ECO mód? :R

(#92506) Kristof_94 válasza #46372352 (#92505) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Bocsi, hogy ennyire problémás ez, nem gondoltam volna... :D
Legutóbbott nem írta, de a beállításoknál meg "bekapcsolva" volt.
A TV csatlakozik a WIFI-hez.

(#92507) Dwatti válasza Kristof_94 (#92506) üzenetére


Dwatti
addikt

ÉN próbáltam az emby , servio-t és smart sahret és egyből csatlakozott probléma nélkül. Könyvtárat osztottál meg ?

[ Szerkesztve ]

(#92509) Kristof_94 válasza #46372352 (#92508) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Nekem PC-n a Smart Share programban meg sem jelenik a TV az eszközöknél, csak a gépet látom.
Holnap megnézem otthon!

Dwatti: Igen, egy sorozatrész mappáját!

(#92510) junior19 válasza Móncsa (#92504) üzenetére


junior19
senior tag

Ez egy két évet eco módban használt tv mért értékei.
A
A négyzetek jelölik a hat szín különböző színtelítettségi pontjait a szabvány szerint. A körök a mért értékek. Látható, hogy minden szín kékes árnyalat felé hajlik, a 75%-os piros annyira behajlott a bíbor felé már, hogy szemmel is látható volt, hogy nem piros.
Ilyen lesz a tévé színmegjelenítése, s látható, hogy nem igazán egészséges.
A szem pedig alkalmazkodik, aki naponta látja, nem tűnik fel neki az árnyalat eltérés.

codec project

(#92511) polonic


polonic
félisten

Néha nem ismeri fel a pendrive-ot a tv. 2-3-szor be kell dugni, hogy érzékelje.
PC egyből felismeri mindig.

(#92512) gippazoid válasza blakey (#92494) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem is találtam TruMotion állítási opciót. Mindent végignéztem de semmi ilyesmi nincs.
Szóval akkor van egy média szervered (az Emby) és arról játszik le a TV-d?

Egyébként amit hibátlanul le tud játszani, az 23,976 FPS.
Amivel gondja van, az 25 FPS-es Full HD film. 720-as (HD) 25 FPS-nél nem látom a röccenést.

Gippazoid Novelties Inc.

(#92513) eviikee03


eviikee03
újonc

Valaki, akinek LG 43UK6300MLB típusú tv-je van, tapasztalt vele wi-fi problémát? Mondjuk hogy gyengén veszi a jelet, vagy bármi más esetleg?

(#92514) Móncsa válasza junior19 (#92510) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R Akkor mi a megoldás?

(#92516) Dwatti válasza Kristof_94 (#92509) üzenetére


Dwatti
addikt

Smart Share > beállítások fent a sarokban > Más eszközök > bal oldalt megjelenik a PC jobb oldalt az ablakban kellene a tv-nek Ha nincs ott alul nézd meg nincs-e blokkolva. (Allov all)

(#92518) gippazoid válasza gippazoid (#92512) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ja, 50 FPS-es FHD filmnél (amit a fényképezőgép rögzít) sincs röccenés.

Gippazoid Novelties Inc.

(#92519) Zoló1981 válasza Viper26 (#92503) üzenetére


Zoló1981
tag

Nekem UK sorozatú van, és addig mindig lekapcsolt, amíg a TV menüjében ki nem kerestem a notebookom.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92520) Zoló1981 válasza Móncsa (#92504) üzenetére


Zoló1981
tag

Nekem is megfelelt, de a HDR hatású jobban tetszik...

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92521) Zoló1981 válasza gippazoid (#92512) üzenetére


Zoló1981
tag

Kép mód beállításai --> További kép beállítások --> TruMotion (legalsó)

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92522) Kiskutya válasza Móncsa (#92504) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is az a legjobb a szakértőiben akár mit állítottam a fehér nem lett soha olyan mint ecoba.

hmm...

(#92523) pauliboy23 válasza eviikee03 (#92513) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nem, nekem rendesen működik.

(#92524) Móncsa válasza Kiskutya (#92522) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Tehát Te is Eco módban használod ezek szerint.

(#92525) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Aki LG 49UH8507-es tévét használ, azoktól kérdezném, hogyha a Youtube-on HDR-es videót néz a tévén bekapcsol neki a HDR, mert nálam nem.
Vagy ezt a tévé nem is tudja?
A gyerekeknek vettem egy 43UK6950-et, azon tökéletesen működik.

(#92526) polonic válasza polonic (#92511) üzenetére


polonic
félisten

Nektek felismeri egyből?
Van, hogy felismerte. Kikapcsolom a tv-t, nem húzom ki a pendrive-ot, visszakapcsolom és úgysem látja.

Baj lehet az usb csatlakozóval?

(#92527) Dwatti válasza polonic (#92511) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem felismeri.

(#92528) Móncsa válasza junior19 (#92510) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Eco felhasználó

Energiatakarékos üzemmód KI
Kényelmes üzemmód a szemnek KI
Háttérfény 75
Kontraszt 90
Fényerő 50
Élesség 20
Színmélység 50
Árnyalat 0
Színhőmérséklet C10

Speciális beállítások
Dinamikus kontraszt KI
Dinamikus szín KI
Preferált szín
Bőr 0
Fű 0
Ég 0
Színskála Automatikus
Szuper felbontás KI
Gamma alacsony
További képbeállítások
Zajcsökkentés KI
MPEG zajcsökkentés KI
Fekete szint ALACSONY
Valósághű mozi BE
Szemkímélő KI
TruMotion KI

[ Szerkesztve ]

(#92529) Kristof_94 válasza #46372352 (#92517) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

De amúgy nekem nincs konkrétan "smart share" elnevezés a TV-n. Az létezik? Vagy csak más néven lehet?
LG 55UK6400PLF

(#92530) asprey válasza Kecuhun (#92525) üzenetére


asprey
tag

65UH8507 nem kapcsol be. Webos 4.0 kell hozzá. Dlna, usb-n be kapcsol. A Youtube előnézeti képek se mozognak.

[ Szerkesztve ]

(#92531) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Google Pixel-t (9-es androiddal) akartam volna tükrözni Lg okostvre (49sk8100pla), de a telefon nem látja sehogy sem a tvt. Pedig a képernyő megosztás (fejből nem jut eszembe a becsületes neve) résznél volt a tv.
Valaki esetleg tudja hogyan lehetne szóra bírni? Laptoppal megy ez a funkció, a telefonnal nem akar csak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#92532) junior19 válasza Móncsa (#92528) üzenetére


junior19
senior tag

Megnéztem az enyémen ezekkel a beállításokkal.
Nem rossz, láttam már sokkal rosszabb beállítások mellet használva tévét is.
Ami feltűnt, hogy a színhőmérséklet még mindig hideg.De ez a kisebb gond.
A nagyobb probléma a nagy háttérvilágítás. Gondolom mindig van valami környezeti fény a helyiségben. Ez indokolhatja a magas háttérvilágítás értékét. De akkor a fényerő értéke biztos, hogy nem jó, mert bezárja a fekete szintet.
Ha sötétben nézed, akkor a fényerő értéke jó lehet(nálam sötétben jó volt), de a háttérfény nagyon magas sötét helységben. A kettő ilyen érték együttes használata biztosan nem jó.
Ha lesz ma időm, megmérem ezekkel az értékkel az enyémet Eco módban, mit mutat.

codec project

(#92533) Móncsa válasza junior19 (#92532) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Csak sötét szobában nézem a tv-t , a tv háta mögött van egy éjjeli lámpa aminek kék üveg a búrája és a teteje le van takarva alufóliával abban van egy 3w-os led izzó az ad minimális kékes fényt a tv háta mögött --- primitív Ambilight :Y

Várom a javaslatodat tanácsodat hogy melyiket mire állítsam.

(#92534) polonic


polonic
félisten

Mekkora méretű HDD-t lehet a tv-hez csatlakoztatni?
És ha csatlakoztatva van, akkor lehet felvételre használni és úgy, hogy egyéb fájlok is vannak rajta? Vagy ilyenkor a tv formázza a vinyót a saját felvételhez szükséges formátumára?

(#92535) pjen válasza polonic (#92534) üzenetére


pjen
félisten

Az, hogy formáz e, Tv függő. A régebbiek, nálam egy öt éves LG formáz. Egy hasonló korú Philips nem. 500Gb öt biztos kezelnek.

(#92536) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Küzdök. küzdök, de sehogy nem bírok rendes képet beállítani a 32LK6100PLB-n.
Van egy film, ami úgy kezdődik, hogy fekete háttérre fehér betűkkel van kiírva a címe.

Alul, felül fekete csík van a képarány miatt, ezzel nincs is gond.
Namost, ha úgy állítom be a TV-t, hogy az alsó és felső fekete csíkkal azonos fekete legyen a kép háttere is, akkor annyira sötét az egész film, hogy nézhetetlen.
Ha úgy állítom be, hogy jó legyen a kép a szememnek, akkor meg a két fekete csík között világít a szürke, mint' állat.

Be lehet valahogy állítani, hogy jó legyen? Vagy az a tanulság, hogy IPS panel nem való TV-be?

Az LG elődje egy 3-4 éves buta Samsung, melynek - szerintem - VA panelja van. Próbából elindítottam rajta USB-n a filmet és a fekete képernyő qrvára fekete, az alsó és felső csík nem látszik. Semmi világító szürkeség.

Asszonynak van egy 2007-es Samsung LCD TV-je, digitális tuner sincs benne, de ezt a filmet az is úgy mutatja meg full alapbeállításokon, hogy az alsó és felső csík nem különül el a film feketéjétől. Kicsit világosabb a fekete mint a másik Samsung-on, de nem annyira mint az LG-n.

Ráadásul az a poén, hogy a 3-4 éves Samsung USB-ről azt a filmet, ami 50 FPS-es, röccenés nélkül játssza le!
Pedig azt a TV-t cseréltem le az LG-re.

Nagyon f.sza az LG smart menüje, nagyon jól meg van csinálva, még ezt a röccenést is elnézném neki, ha cserébe nem kell média box-ot is használnom, de ha nem lehet beállítani rendesen a színeket, akkor kénytelen leszek visszavinni...

Valakinek van ötlete esetleg a beállításra, vagy az IPS ilyen?
VA paneles LG-k gondolom akkor nem ilyenek, ott feketébb a fekete, ugye?

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#92537) junior19 válasza Móncsa (#92533) üzenetére


junior19
senior tag

Te is mindent megteszel, hogy a lehető legrosszabb élményt kapd, amikor tévézel.:)
A tévé mögött a lámpa, az nagyon jó ötlet, gratula hozzá. Sokat dob az élményen, javítja a kontraszt hatást, nem fárad a szem. De a kék az a lehető legrosszabb ötlet volt, mivel a kék fárasztja a szemet. A led izzó is gondolom valamilyen magas színhőmérsékletű, kékes árnyalatú fényt ad ki. Jobb lenne valamilyen alacsonyabb színhőmérsékletű ledet használni, a kék búrát megszüntetni, valamilyen semleges, meleg színnel megvilágítani a tévé mögötti területet.
[link]
A linket csak azért tettem be, hogy lásd nem magamtól találom ki ezeket. Valami hasonló megoldás a javasolt, de a kéket tényleg mellőzd.
Ha sötétben nézed. akkor én a háttérfényt azt biztosan csökkenteném, nagyon magas értéken használod. Fokozatosan csökkentsd, vedd le először annyira, amikor már úgy érzed, neked nagyon nem tetszik. Picit emeld vissza, amikor már el tudod fogadni. Pár nappal később, amikor már megszoktad, csökkents megint. 30-40 es háttérfény lenne ideális sötét helységben. De ha drasztikusan változtatsz, akkor nem fog tetszeni a kép.
Én mégis a Szakértői módok egyikét ajánlanám, mert azok pontosabbak, kevesebb korrekcióra szorul a kép. Az sem véletlen, hogy ott lehet kalibrálni rendesen a tévét, az eco módban nincs se fehéregyensúly állítási lehetőség, se színkezelés. Délután megmérem azért az enyémet eco módban, a te értékeiddel, most már én is kíváncsi vagyok.

codec project

(#92538) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Adott egy LG 55UH650 TV amit számítógépre kötve használok pc játékokra is.
Játék videóbeállításoknál 1920x1080 felbontásnál a hz-t mennyire érdemes állítani(60hz,59hz,100hz)?

(#92539) junior19 válasza gippazoid (#92536) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
Az ips panelesek ilyenek, nagyobb a fekete szint értéke, mint va paneleseknek.
Megoldás lehet amit az előző hozzászólásban írtam, valamilyen halvány világítás a tévé mögötti területre.
[link]
A linken a képbeállításra vannak tippek, a fényerő csökkentése rossz megoldás, mert bezárod a fekete szintet, ahogyan láttad is.
A gyári fényerő érték az általában sötét helyiségben jó szokott lenni, inkább emelni szokás rajta a környezeti fénytől függően.

codec project

(#92540) gippazoid válasza junior19 (#92539) üzenetére


gippazoid
senior tag

A VA paneles LG-n olyan lenne a fekete, mint a VA paneles Samsung-on?
Mert a nagy családi TV szerepe még nincs leosztva és ez a webOS azért nem olyan rossz, szimpatikusabb gyártó az LG számomra...
Egy 50"-os VA paneles 64xx már jó lehetne, nem?

Van esetleg valami beállítós weboldal? Vagy attól többet nem igen lehet, mint ami az rtings.com-os linken van?
Találtam még az expert képmód menüjében RGBCMY színekre saturation, tint, luminance beállítási lehetőségeket egyenként mindegyik színre.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#92541) Móncsa válasza junior19 (#92537) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R
LED izzónak kb akkora a fénye mint egy teamécsesnek meg nem mondanád hogy a búrának kék a színe

[ Szerkesztve ]

(#92542) Móncsa válasza junior19 (#92537) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Háttérfény levittem 50re
a színhőmérsékletet meg 0-ra

(#92543) gippazoid válasza Zoló1981 (#92521) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nekem ott ennyi van:

- Zajcsökkentés
- MPEG zajcsökkentés
- Fekete szint (letiltva)
- Valósághű mozi (Real Cinema)
- Szemkímélő funkció (Motion Eye Care)

és ennyi.

Ha az utolsót bekapcsolom, a röccenés marad.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#92544) #92540160


#92540160
törölt tag

Jóemberek!

WebOs 4-re van valami video lejátszó, ami megjegyzi, hogy melyik filmet néztük tegnap? Marhára fárasztó mindig legelölről tallózni a külső vinyón lévő fájlok között, mire kikeressük a sokadik almappából a filmeket.

(#92545) Kristof_94 válasza Kristof_94 (#92529) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Valaki? :D
Lehet, hogy ez a gond. Mondjuk röhej lenne.

(#92546) junior19 válasza Móncsa (#92541) üzenetére


junior19
senior tag

Na megmértem az enyémet. Amiket közlök, csak kipróbálásra ajánlom, a tieden nem biztos, hogy ugyanúgy működne, mint az enyémen. Majd írom, hogy mi az, ami valamilyen mértékben hasonló lehet az értéke.

Ez azokkal az értékekkel mért szürkeskála grafikon, amiket te adtál meg. Megjelöltem külön a 100-as értéket, egyrészt látható, hogy 255 nits a csúcsfényesség értéke, ami sötétben nagyon sok. Kékkel kiemeltem a 3 szín értékét, ezeknek ugyanúgy 255-nek kellene lennie, mint a fehérben. Így látható, melyik, milyen arányban van a fehérben.

Ez a gamma grafikon, a sárga mért érték, a szaggatott csíkon kell haladnia. Nagyon alacsonyan van, fényesebb a kép, mint kellene, ezt írtam már korábban is.

Ez a cie diagram. A fehérnek a D65ponton kell lennie, a kékkel jelölt területen belül vannak a szürkepont mérések ha a dE értékük 3-10 között van. Ezt még elfogadhatónak tartják. Az első ábrán látható, melyik pontnál mennyi a dE értéke( a piros mezőben a szám), vagyis mekkora az eltérés a szabvány értékéhez képest.
Ez az ábra azt is megmutatja, hogy a szabvány 6500K helyett majdnem 9300K. Így minden szín a kék felé hajlik, kékes árnyalatú a kép.
A színhőmérsékletről és a 3 szín együtt futásáról nem készítettem képet, mert nem fért bele a grafikonba.
S amiket csináltam. A háttérfényt levettem 37-re, Élesség 12(14 felett már egy kontúrt ad a képnek), Színhőmérséklet W30, Gamma: Közepes energia megtakarítás.

Szerintem a különbség jól látható, már sehol nem éri el a dE értéke az 5-öt.

A gamma is a helyére került, hellyel-közel.

A színek is elkezdtek a helyükre kerülni, leginkább a cián és a sárga amelyek sokat változtak, jobban megközelítik a szabvány értékét.

S ami eddig hiányzott, megjelent a grafikonon a 3 szín együtt futása is. Az alaphelyzetben olyan magas volt az értékük, hogy nem lehetett látni. Ezeket már csak műszeres mérés mellet lehetne beállítani egyforma értékre, de erre az eco mod nem is ad lehetőséget. Ez nálad is valahogy így néz ki, csak hogy hol, milyen arányban van eltérés, az biztos, hogy nem egyezik meg ezzel a méréssel. Ezek korrigálásával el lehetne érni a 6500K színhőmérséklet értéket, a mérés nálam 7000K környékén van.
Próbálgasd ki ezeket az értékeket, a háttérfényt pedig fokozatosan csökkentsd a 37-es érték környékére.
Sok sikert.

codec project

(#92547) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

LG 55UJ6307 normál távirányítóval (nem magic) a saját Youtube kliens alól hogy kapcsolom be a feliratot? Képtelen vagyok rájönni, a jobb felső sarokban lévő subtitles gomb nem csinál semmit.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#92548) junior19 válasza gippazoid (#92540) üzenetére


junior19
senior tag

Itt amiket beraktam méréseket, az 50UK6300-on volt mérve. Az ECo módban 7000 felett van a kontrasztaránya, 75-ös háttérfény mellet 0,033 a fekete szint értéke, a beállított 37-es háttérfény értéknél pedig 0,016.
Ez va panelek között is nagyon jónak mondható.

Én a Szakértői módot használom, ott kalibrálva 5744:1 a kontraszt. A képen nem látszik a fekete szint értéke, ami 0,018 nits. De a 100% értékéből, s a kontraszt arányból kiszámítható, de az információ sávban is jelölve van.
Az rtings oldala alapbeállításokra jó. Amit találtál a menüben a színkezelés alatt, illetve a fehéregyensúly beállításához már mérőműszer, szoftver, s egy kis ismeret is szükséges, mert minden mindenre hatással van. Így ha valamit korrigálsz, az nem csak ott módosít az értékeken, hanem máshol is.
A színkezelést pedig a fehéregyensúly beállítása után kell korrigálni, mert amíg az nem jó, addig hatással van a színmegjelenítésre is. Erről sok dolog van fenn a neten, de kolorimeter szükséges hozzá, szemre nem lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#92549) Móncsa válasza junior19 (#92546) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R :R :R :Y

A háttérfényt levettem 37-re, Élesség 12(14 felett már egy kontúrt ad a képnek), ez 13 lett mert valaminek annyinak is kell lennie :C Színhőmérséklet W30, Gamma: Közepes energia megtakarítás.
A többit ott hagytam ahová tegnap állítottam.

A többi megmondom Neked őszintén nekem magas mint tyúknak a létra :W :Y

[ Szerkesztve ]

(#92550) gippazoid válasza junior19 (#92548) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm, de nagy részt nem vágom, miről írsz... Egyrészt már azt sem tudom, hogyan mérsz, mivel...
Másrészt mi a konklúzió? Hogy akkor a VA panellel jobban járnék? Ez 32"-os méretben Samsungra történő cserét jelent. Abban a méretben nincs semmi választék.

Azt én is észre vettem, hogy 14 felett már túl sok a kontraszt, a kis betűk rajzolata már torzul.

A 32LK61000 tekintetében az rtings-es teszt képeket felhasználva úgy láttam, a Game mód jó kiindulási alap. Annak az értékéből vettem vissza Brightness és Contrast tekintetében, egészen tűrhető lett.
Megpróbálom még a Backlight állítását. Vagy az IPS panellal hiába küzdök?

Gippazoid Novelties Inc.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.