Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93551) vallas válasza dinnyesgabor (#93528) üzenetére


vallas
senior tag

Hali

47-ről volt 65-re a váltás... hát elsőre az volt , hogy baszott nagy, de 2 hét után már nem az.... :DD :DD :DD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#93552) Móncsa válasza vallas (#93551) üzenetére


Móncsa
aktív tag

még 2 hét és már kicsi lesz további 2hét után pedig már qrva kicsi lesz :C :C :C

(#93553) dinnyesgabor válasza vallas (#93551) üzenetére


dinnyesgabor
tag

De ha így nézzük, ilyen alapon, akkor ne vegyünk nagyobbat, jó a kis tv is, mert úgyis majd kicsinek látjuk a nagyot is hamarosan. Engem azért ez nem fog kevésbé ösztönözni nagyobbra váltásra. :N :)

[ Szerkesztve ]

(#93554) MD_Pepe válasza pjen (#93550) üzenetére


MD_Pepe
csendes tag

Szerintem nem a távirányítóval van a gond. Bármelyik szám gombot megnyomva bekapcsol a TV, de mindig azon a csatornán, ahol kikapcsolás előtt volt. Szerintem ezt a TV szoftverében lehetne megváltoztatni. És a kérdés, az, hogy az új szoftver megoldja-e ezt vagy sem.

(#93555) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Van egy LG 65UK6300 tévénk kb. 2 hónapja és most elkezdett valami zúgni és nem a hangszóró mert ha leveszem a hangot teljesen, akkor is ugyan úgy zúg/búg.
Hogy működik az LG szervízelés? Hozzák viszik? Foltosodás miatt amúgy is gondolkodtam a szervízen, de ez nem zavart annyira mint a zúgás.

(#93556) vallas válasza Móncsa (#93552) üzenetére


vallas
senior tag

Hát a 70 -s már csak nagyon neccesen férne be, a mostani helyre, szóval egyenlőre marad...

De igen mindent meg lehet szokni.... ;] ;] ;]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#93557) kakuk.tamas válasza DonMarco (#93548) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nézted kettővel alatta?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93558) Szpilu__25 válasza Szpilu__25 (#93546) üzenetére


Szpilu__25
tag

Valakinek van-e valami ötlete erre?

Köszi.

(#93559) kakuk.tamas válasza Szpilu__25 (#93558) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

WPS-el próbáltad?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93560) sasa134


sasa134
addikt

Kérdés LG magic remote-tal kapcsolatban. A távirányítón található Amazon gombot át lehet programozni, hogy pl a Youtube-ot indítsa?

Avanti Roma

(#93561) dobolan válasza sasa134 (#93560) üzenetére


dobolan
senior tag

Gyors elérésre (1-9 gomb) rá tudod tenni a YT-ot, ha úgy is megfelel.

(#93562) sasa134 válasza dobolan (#93561) üzenetére


sasa134
addikt

Igen persze. Hol találom ezt a WebOS-ben? :U

Avanti Roma

(#93563) dobolan válasza sasa134 (#93562) üzenetére


dobolan
senior tag

Hááát. Keresőbe írd be, szerintem kidobja. Ha nincs még a gombon semmi funkció hozzárendelve, akkor távirányítón nyomjad folyamatosan, és szerintem felhozza a menüt. Próbáld ki.

(#93564) sasa134 válasza dobolan (#93563) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi, próbálkozom.

Avanti Roma

(#93565) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Van egy JBL 3.1, és eg LG LA740S TV. HDMI kábelen akarom összehozni valahogy a hangot, de sehogy sem jön össze. Valaki tud segíteni, hogy mit nem állítok be rendesen? Próbáltam ARC-on, sima HDMI-n, de se a beltérin jövő műsör, se az usb-n lejátszott tartalomnak nincs hangja.

Köszönöm a segítséget! :R

(#93566) Selynelar válasza Dicker (#93565) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Csatlakoztasd a hdmi kábelt a tv hdmi-arc-ba és szintúgy a jbl-nél is menjen hdmi-arc-ba. A tv-nél a hangbeállítások menü-ben engedélyeznek kell a hdmi-arc-ot vagy cec. Ott tudsz szórakozni,hogy min is szólaljon meg a tv-d. Hangszóró-optikai-hdmi stb. Rég volt már lg-m de valószínűleg,hogy ez lesz a vége.

Üdv

Ui.:

Hadd linkeljek neked egy kis segítséget. "Google a barátom" :))

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#93567) Dicker válasza Selynelar (#93566) üzenetére


Dicker
őstag

Köszi, már működik a beltéri, és a PS4.
De ha a tv USB-n keresztül néznék valamit, akkor az nem szólal meg.
Arra ötlet, hogy ott min megy ki a hang? Vagy azt csak fejhallgató bementen küldi?

(#93568) Selynelar válasza Dicker (#93567) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Gondolom most external speaker-en van a hang. (Hdmi) Próbáld ott állítgatni. Azt hiszem,hogy auto-n kell,hogy legyen. Ha nem megy úgy,akkor próbáld meg stereo-ra tenni. Lehet,hogy az usb nem támogat valamit,amit meg a speaker igen. Vagy fordítva. Na ezt most aztán jól megfogalmaztam. De érted :D Szokott olyan is lenni,hogy az usb-re is be kell állítani ugyanazt a hangkimenetet,pont úgy mint samsungok esetében a képbeállításoknál. Ha beállítottad a képet tv adásnál,akkor be kell állítsd akkor is ha usb-t csatlakoztatsz. Erre tippelnék. De bocsánat ha tévednék. Próbálkozz a hangbeállításokban babrálni de úgy,hogy elindítottad a filmet s a tv hang menüjében játszol.

Remélem hasznos lesz az infó.

Üdv.

(#93569) dns12 válasza ludwig1981 (#93486) üzenetére


dns12
lelkes újonc

Bocs, csak most tudtam ránézni a topikra!

65uk6950

Nem csak panaszkodni akarok róla, a kép rajta valóban ég és föld ahhoz képest, mint amit az én 10 éves LG-m nyújtott, lényeges az előrelépés. De ezt el is vártam a tévétől. Amiket írtam azért írtam le, hogy ha valaki rákeres majd erre a készülékre, akkor ezeket is lássa és legyen tisztában vele.

A távirányítótól azért vártam sokat, mert korábban itt a fórumban agyon volt dícsérve hogy mennyire jó. Számomra nem ad olyan sokat, persze valóban van extra kényelmi funkciója (pl tök jól bele lehet tekerni egy filmbe vagy youtube videóba vele).

A médialejátszás tekintetében nem voltak egyértelmű elvárásaim, mert nem ismerem a mai piacot és nem tudom mi a reális elvárás ezen a téren. Ahhoz képest hogy a régi készülékek mit adtak, ez űrdimenzió ezen a téren is. De könyörgöm, tényleg nem lehet megoldani azt hogy az mkv-ba integrált felirat normálisan megjelenjen? Ez pici dolog amit valószínű könnyű lehet javítani a usernek viszont sokat jelent. Egy mkv-s programmal ez amúgy valóban egyszerűen megoldható, ezért nem biztos hogy megéri új médialejátszót venni.

Még annyit, ami talán valakinek segítség lesz, hogy a 65-ös mérettől féltem hogy túl nagy lesz 2,7-2,8 méterről. Hát egyáltalán nem az, most már azt mondom hogy ennél nagyobb is bőven elment volna!

Illetve egy kérdés: Azt be lehet valahol állítani hogy a médialejátszó default-ként az angol hangot indítsa el és ne a magyart? (Általában az 1-es hangsáv a magyar és mindig váltani kell. Elég idegesítő hogy film újraindításnál pedig ismét át kell állítani, mivel nem jegyzi meg hogy előzőleg hangsávot váltottam). Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#93570) Zoló1981 válasza dns12 (#93569) üzenetére


Zoló1981
tag

Köszi a tapasztalatokat!
Nálam is esélyes a típus.
Most még 2,5 m-ről nézek 32"-es TV-t, de a közeljövőben átrendezem a nappalit, és a táv megnő 3-3,5 m-re.
Sőt, most kb. lemértem, és lesz az 4m felett...

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93571) Szpilu__25 válasza kakuk.tamas (#93559) üzenetére


Szpilu__25
tag

Kiszedtem a routerben egy karaktert és újra a tv-n visszakapcsoltam a wifi-t és lááááám, újra tudtam csatlakozni és kérte a jelszót.

ezek szerint jelszó baja volt.

(#93572) Kotix007


Kotix007
csendes tag

Sziasztok!
Használ valaki (egyáltalán lehet használni?) USB hosszabbítót a TV-hez külső HDD meghajtására? Körülményes mindig mögé nyúlkálni, elég szűk a hely, arra gondoltam egy USB hosszabbítóval előrehoznám a bemenetet. De ha nem fog így működni, akkor nem veszek kábelt :) Köszi!

(#93573) bandigyerek válasza Kotix007 (#93572) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nekem Egy TV-n sem sikerült. Bármilyen rövid volt a "hosszabító", nem látta, vagy nem ismerte fel a meghajtót. Csak a saját kábel(j)ével volt hajlandó működni. Lehet, hogy egy rövidebb, 20cm-es darabbal menne, de sem a fél méteres, sem a méteres kábel nem volt nyerő.

Nem is. Az enyém 35cm, és azzal sem ment. :(

[ Szerkesztve ]

(#93574) pjen válasza Kotix007 (#93572) üzenetére


pjen
félisten

Ez Tv és kábel függő.Én mindíg külön veszek házat ,HDD -t és kábelt.Aztán össze szerelem.Most is egy kb egy méteres USB kábellel csatlakozik.A Kindle gyári kábele talán két méteres is van és semmi gond.

(#93575) Kotix007


Kotix007
csendes tag

Óriási pacsi az LG-nek!!!
Az előzményekről annyit, hogy január elején vásároltam a Telekomnál egy LG 50UK6950-es készüléket. Akció volt így kaptam a 2 mellé + 3 év garanciát. Sajnos a készülék pixelhibás volt, illetve a sarkokban nagyon bevilágított a háttérfény. Mivel 1 pixelhibára nem érvényes a garancia, a bevilágítással a szerviz szerint nem nagyon tudnak mit kezdeni ezért visszaküldtem a készüléket 14 napon belül... elkönyveltem, hogy lemondhatok a + 3 év garanciáról. Ennek ellenére ahogy tudtam megrendeltem egy ugyanolyan készüléket a Telekomtól, aminek (lekopogom) hibátlan a képe. Ma felvettem a kapcsolatot az LG-vel egy e-mail formájában az esélytelenek nyugalmával... leírtam a történteket és megérdeklődtem nem lehetne-e a garanciát érvényesíteni az új készülékre. Egy óra sem telt el már csörgött is a telefonom, az LG-től kerestek.
És amiért jár a hatalmas piros pont! A + 3 év garanciát megkaptam az új készülékre, annak ellenére, hogy az akciónak mér vége volt, hiszen január 15-ig kellett megrendelni a készüléket, én pedig februárban tudtam az új készüléket megrendelni. Elnézést kért a hölgy a kellemetlenségért és elmondta, hogy a régi készülék számláját és jótállási papírját rakjam el, ha bármi probléma lesz a készülékkel azokkal együtt érvényesíthetem a garanciát 2 év eltelte után is.
Lehet nem akkora dolog, de nekem ez nagyon pozitív csalódás!
Jár a 10 pont az LG-nek, :)) nem bántam meg hogy váltottam Samsungról (remélem nem is fogom) :U

(#93576) Zoló1981 válasza Kotix007 (#93572) üzenetére


Zoló1981
tag

Én kb. a 3.-at használom 2,5-es HDD-hez, működik amikor érintkezik, de az előzőeket azért dobtam ki, mert rossz volt az érintkezésük és kapcsolgatták a HDD-t. Szerintem túl vékonyak, ez lehet a baj.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93577) Franz51 válasza blakey (#93467) üzenetére


Franz51
tag

Szia blakey!
Mivel az általad javasolt módszer sem javított a helyzeten, bejelentettem a hibát az LG szerviznek. Most volt itt a műszerész garanciába cserélni fogják a kijelzőt. Nem ez az első ilyen esete.......

[ Szerkesztve ]

(#93578) Franz51 válasza satman1 (#93488) üzenetére


Franz51
tag

Szia
Fejlemény: valóban kijelző hiba, garanciába ki fogják cserélni!

[ Szerkesztve ]

(#93579) Yenka


Yenka
csendes tag

Számítógépem monitorának képét szeretném megjeleníteni helyi hálózaton keresztül a tv-n, tehát nem mappákat megosztani, hanem teljes képet tükrözni. A gép és tv közé 15 m HDMI kábel kellene, ezt szeretném valamilyen beállítással vagy programmal megoldani. Légyszi segítsetek!

(#93580) Gyarmati_ válasza Yenka (#93579) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Használd a screen share funkciót. Nekem működik, de amikor aktiváltam a tv és a laptop is azt írta hogy valami hiba van, de vártam egy kicsit és aztán megjelent a kép.
Vagy használd a smart share szolgáltatást.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93581) Yenka válasza Gyarmati_ (#93580) üzenetére


Yenka
csendes tag

Köszi, hogy segíteni próbálsz de nem sikerül :(
Win 10-es pc routeren keresztül, kábellel csatlakozik a tv-hez.
Nem tudom tükrözni a monitor képét.
"szájbarágós" segítségre lenne szükségem.
HELP!

(#93582) Zoló1981 válasza Yenka (#93581) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

Nekem a Win10-es notebook és a 6 éves LG TV-m is kábellel csatlakozik a routerhez (bár a WiDi is be van kapcsolva), a Windows tálcán az értesítéseknél csak kiválasztom a Csatlakozás csempét, és felsorolja az elérhető eszközök között a TV-t is.

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93583) Yenka válasza Zoló1981 (#93582) üzenetére


Yenka
csendes tag

Köszi!
Megnéztem, nálam ez az üzenet:
A PC vagy mobileszköz nem támogatja a Mirecastot, így nem tud vezeték nélkül kivetíteni.

(#93584) Zoló1981 válasza Yenka (#93583) üzenetére


Zoló1981
tag

Nálam HDMI is és "[Intel's WiDi] csatlakozás" is működik (ezt írja ki az LG-m]
Mondjuk nVidia kártya van a notebookban, a WiDi pedig úgy tudom az nVidia fejlesztése, lehet, hogy csak azzal működik, és persze a TV-n is be kell legyen kapcsolva.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93585) Zoló1981


Zoló1981
tag

Újdonság - ha valaki még nem olvasta volna...

Igen alacsony input lag és gamer funkciók az LG OLED tévékben
A variálható frissítési frekvencia is megjelenik az idei csúcsmodellekben.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93586) magyar1997


magyar1997
tag

Sziasztok!

Foggalmam sincs mitévő legyek, ezért írok ide. Van egy LG 47LB670V TV-m. A napokban elkezdte azt csinálni, hogy lassan kapcsolt be. Értem ezt úgy, hog miután megnyomtam a power gombot, az LG logója az eddigi 1-2mp helyett kb fél percig volt a képernyőn, aztán állt fel a "rendszer". Na most odáig jutottam, hogy már be se kapcsol. Power gomb megnyom, LG logó megjelenik, aztán se kép, se hang. 4-5 éves készülékről beszélünk. Mit tudnék tenni? Kuka a TV? Remélem tudtok nekem segíteni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#93587) bandigyerek válasza magyar1997 (#93586) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Telefonoknál a Hard reset van ilyen helyzetre. De tévénél?

(#93588) Pötya30


Pötya30
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy LG 50UK6950PLB tévét.
Esetleg valaki tudna hozzá írni jó képbeállítást?
Egyenlőre nem sikerült a legjobbat kihoznom belőle.
Nézelődtem az interneten, de sehol nem találtam normálisat.
Illetve a 4k felskálázást hol tudom bekapcsolni? Igazából az előző FULL HD-s tv-hez képest nem sok változást látok, tudom nem kell csodát várni, de mégis jó lenne a legjobb beállításokat megtalálni.
Minden infót, segítséget szívesen fogadok a TV-ről. :)

Köszi előre is a segítséget.

P

[ Szerkesztve ]

(#93589) dns12 válasza Pötya30 (#93588) üzenetére


dns12
lelkes újonc

65UK6950PLB-hez kerestem a neten segédletet beállításhoz, nem sikerült találnom sehol. Egy 6300-as beállítást találtam, azt vettem elő hozzá.

A 4k felskálázást azt hittem alapból csinálja és nem kell külön beállítani. Én legalábbis nem találtam ilyen opciót a készüléken.

(#93590) blakey válasza Franz51 (#93577) üzenetére


blakey
titán

Remélljük, hogy valóban az és sikerül a csere.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93591) goblin1983 válasza Yenka (#93581) üzenetére


goblin1983
tag

Pedig itt is le van írva a linkek alatt és a TV is írja lépésről lépésre mit kell csinálni.
Nem tudom mire akarod használni, de nálam vezeték nélkül kb 500 ms volt a csúszás. Filmezés, prezentáció kivetítése esetén nem érdekes a dolog, de tolsz egyet az egéren és fél-1 másodperc múlva látod a TV-n megmozdulni.

(#93592) Pötya30 válasza dns12 (#93589) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Köszi,

linket tudnál adni hozzá?

P

(#93593) magyar1997 válasza bandigyerek (#93587) üzenetére


magyar1997
tag

Ötletem sincs. Egy kis up. Később bekapcsolt, de ugyanúgy kb fél percig van az LG logó bekapcsolásnál... Nem értem. Valaki??

FTTB 1000/300

(#93594) sasa134 válasza Pötya30 (#93588) üzenetére


sasa134
addikt

Ha beírod a keresőbe jobb felül a típust, találsz egyből beállítási javalatot. Íme: [link]

Avanti Roma

(#93595) Zoló1981 válasza magyar1997 (#93593) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!
Betöltődik annyira, hogy be tudj lépni a beállításokba?
Vissza kellene állítani az alapbeállításokat.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93596) Pötya30 válasza sasa134 (#93594) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Köszi! :)

(#93597) magyar1997 válasza Zoló1981 (#93595) üzenetére


magyar1997
tag

Ez már megtörtént. Még azelőtt megtettem, mikor kiírtam tegnap a hszt. Illetve le is áramtalanítottam, hátha csak megbolondult, de nem. Azóta bekapcsolt még tegnap este, de ugyanúgy baromi lassan. Egyébként semmi gondot nem észlelek ezen kívül, kép is szép, semmi hiba...

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#93598) coppola válasza magyar1997 (#93597) üzenetére


coppola
tag

Lehet táphiba, kiszáradtak a kondik

(#93599) Zoló1981 válasza magyar1997 (#93597) üzenetére


Zoló1981
tag

Tieden nem lehet kikapcsolni a Logót?

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93600) bebeago válasza magyar1997 (#93597) üzenetére


bebeago
tag

Nekem is volt hasonló jelenség, de a várakozási idő csak egyre nőtt, mire bekapcsolt a tv. A megoldás filléres kondenzátorok cseréje volt, azóta is jól működik. Remélem neked sem kerül többe!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.