Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93301) Erdei88 válasza Gyarmati_ (#93300) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszönöm szépen a gyors válaszod :R

(#93302) pjen válasza Ceko (#93298) üzenetére


pjen
félisten

Én tavaly ősszel vettem Tv-t.Direkt olyat kerestem amin van HBO-GO.Mm szerint a Samun és az LG n van.Samut vettem,van rajta,de van egy kb 4 éves LG okos Tv m azon is van.

(#93303) Gyarmati_ válasza Erdei88 (#93301) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Azt elfelejtettem leírni, ehhez még kell egy optikai kábel is.
Az átalakítót pedig vagy a tv USB portjáról, vagy a hozzá adott tápegységről tudod ellátni árammal.
Nekem az erősítőm hátulján lévő aljzatba került, így az erősítővel együtt kapcsol be.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93304) csokszi


csokszi
tag

Sziasztok! Tv vásárlás előtt állok. A kinézett modell LG 55uk6950plb. Főképp csak tévézésre lesz használva kinek mi a véleménye . Ajánlott modell vagy esetleg nézzek másikat.A médiamarktban most 180 ezer az ára.170-190 ezer körül gondoltam amit rá szánnék

[ Szerkesztve ]

(#93305) Retropapa


Retropapa
csendes tag

Sziasztok!Adot egy 43uk6300as tv a párom portörlés közben észrevete hogy a panel benyomodik ugy 2- mm re nem akartam elhini hogy ilyen de tényleg mások nak is ilyen vagy csak az enyém igaz nem egy drága tv de akkor is lg jobban figyelhetne a minőségre😠

(#93306) szimi57 válasza csokszi (#93304) üzenetére


szimi57
őstag

Ha nem fontos a Magic Remote van olcsóbb is 55UK6500.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93307) tupuk


tupuk
aktív tag

Sziasztok, TV-t fogok venni, és megkérdeztem itt a szomszédos TV-s topikban hogy melyiknek jó a netes-böngészős rendszere, mert filmnézés mellett és a netes böngészést is használnám, már amennyiben nem csak erőlködés az egész. Alap dolgok érdekelnek, pár híroldal olvasása, gmail, FB. Azt írta valaki hogy szerinte az LG böngészője a legkiforrottabb a mostani mezőnyből. Ez valóban így van, ti is így tapasztaljátok?

(#93308) Joshi válasza tupuk (#93307) üzenetére


Joshi
titán

"Azt írta valaki hogy szerinte az LG böngészője a legkiforrottabb a mostani mezőnyből."
Én voltam, de én nem a böngészőre írtam hanem a WebOs oprendszerre. :B

(#93309) tupuk válasza Joshi (#93308) üzenetére


tupuk
aktív tag

Ez vicces, de akkor most tudod a választ a kérdésemre vagy sem? :) Kifejezetten a böngészős rész érdekel.
Bármelyik topikban válaszolhatsz ;)

(#93310) Joshi válasza tupuk (#93309) üzenetére


Joshi
titán

Én az oprendszer miatt ajánlottam a WebOs-t, nagyjából itt kezdődik a használhatóság. Pont azért irányítottalak ide, mert itt érdemben tudnak válaszolni böngésző ügyben.
Csak hogy értsd, ha van egy instabil oprendszered, akkor mit sem ér egy jó böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#93311) csokszi válasza szimi57 (#93306) üzenetére


csokszi
tag

Köszönöm de ennek a talpa nem jó kialakítású. Keskenyebb szekréneyre megy rá.

(#93312) junior19 válasza csokszi (#93311) üzenetére


junior19
senior tag

Ha a középső talpas fér el, akkor az 55UK6470-est nézd meg. Ehhez sincs magic remote, s olcsóbb, mint a 6950-es.
Egyébként fent a keresőbe beírod a modellt, amit keresel, s kilistázza a találatokat. Erről a modelről sokan írtak már.

codec project

(#93313) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

43-as tv-t vennék gyereknek. néztem az uk6500 és az uk6950-et.
ahogy néztem sok különbség nincsen közöttük, csak a távirányító és a virtual x hangzás.
ha jól gondolom, akkor nem éri meg a + pénzt az irányító és a hangzás. vagy a hangzás érezhetően jobb?

(#93314) attiati


attiati
veterán

Blueray rip-et le lehet játszani valahogy pendrive-ról?

(#93315) szimi57 válasza FNZ (#93313) üzenetére


szimi57
őstag

Nagyon jól szól 6500-as, igaz nálam 55"-os van, de lehet ua.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93316) wolruf válasza szimi57 (#93315) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem a 49UJ701V van, ebben Harman Kardon hangrendszer van. Semmit sem vártam tőle. Aztán leesett az állam. Teljesen jól használható, nagyon-nagyon kellemes hangja van. Nyilván filmhez én is bekapcsolom a házimozit, de Netflixes sorozatokhoz teljesen jó. Így már nem akarok Soundbart :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#93317) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!

Ismerős vett a TomiTV Kft-től (webáruház) egy 50UK6950PLB tv-t.
A tv megértkezett, de érdekes módon a weblapon lévő képpel szemben nem
a tv közepén lévő hajlított lába van, hanem a két végén vannak a lábak.
Ráadásul nincs a csomagban magic remote, pedig úgy tudtam ehhez a típushoz
nem opcionális, hanem tartozék.
A tv menüből azt mondja, hogy ő 50UK6950PLB.....

Létezik ebből több változat, vagy itt átverés esete forog fent?

(#93318) blakey válasza tcsaba007 (#93317) üzenetére


blakey
titán

Mi van a dobozán? Bárhol láttam ilyen TV-t az mind középtalpas volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93319) tcsaba007 válasza blakey (#93318) üzenetére


tcsaba007
tag

Nem láttam a dobozát, de azt mondták a típusszám felül volt ragasztva.... :Y

(#93320) Gyarmati_ válasza tcsaba007 (#93317) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Érdekes eset.
Pont ilyen van otthon. A lába hajlított, jár hozzá a magic remote és szürke színű a keret.
Esélyes hogy ez átverés, lehet egy másik tv házba rakták bele ennek a panelját?
Kutakodni kell, hátha kiderül, de semmikép sem tiszta az ügy.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93321) tcsaba007 válasza Gyarmati_ (#93320) üzenetére


tcsaba007
tag

Sikerült beszélnem az ismerőssel.
Azt mondja, hogy egy 55"-os TV dobozában küldték el neki, több helyen is átragasztva a
típusszámot. Úgy gondolja azért, mert utolsó db volt....
Felhívta a boltot, azt mondták, ők magic remote-ot csak a 7000-es szériától adnak...

(#93322) dinnyesgabor válasza tcsaba007 (#93317) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Szia! Erre tudok én is egy példát felhozni: "A tv menüből azt mondja, hogy ő 50UK6950PLB....."

Én hosszú idő után kaptam egy cserekészüléket, miután nem tudták megjavítani rendesen az LG 58UH635V típusú tv-met. Kaptam egy LG 60UH605V típust a Tomi TV Kft-től, aminek a tv menüjében 55UH615V szerepel. magic remote távot én sem kaptam az LG 58UH635V típushoz. Egy másik Webáruházban alapból járt hozzá, csak ott drágább volt a tv, azért nem ott vettem. De ez a Tomi TV Kft kispórolja a csomagból.

[ Szerkesztve ]

(#93323) Gyarmati_ válasza tcsaba007 (#93321) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Akkor tuti hazudnak, nézd csak meg az LG hivatalos oldalát.
Jár mellé a MR is.
Szerintem ez átverés lesz, beszéljen a bolttal, aztán ha nem kapja vissza a pénzét, akkor fogyasztóvédelemhez kell fordulni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93324) blakey válasza tcsaba007 (#93321) üzenetére


blakey
titán

Akkor küldjétek vissza, nem az lett megrendelve, ennyi, MR jár a készülékhez. 20-30e Ft-nál többet ilyen helyen nem költők el, nem ér annyit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93325) tcsaba007 válasza blakey (#93324) üzenetére


tcsaba007
tag

Beszéltem az LG ügyfélszolgálatával.
Azt mondták, ha nem a hajlított lábú készüléket kaptuk, ami az LG weblapján
is kint van, akkor az nem 50UK6950PLB !
A Magic Remote pedig tartozék, adni kell ehhez a típushoz.Ű

Továbbá elmondták, hogy az említett webshop tulajának több webshopja is van, ez már
nem első panasz rá.
Küldjük vissza a tv-t és kérjük azt, amit kifizettünk!
Ha nem kapjuk meg, akkor békéltető testület....

(#93326) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

LG 55UK6300MLB tipusu tv-m euronics-ben lett vásárolva.Ott se adtak hozzá magic remote -t.Az lg oldal szerint ha jól látom jár hozzá.Vagy csak az előkészítés?
Kérdés:Ezt a típusú tv-t milyen magasságú tv asztalra ajánlatos tenni 5 méterről nézve?

(#93327) Gyarmati_ válasza nünüke1975 (#93326) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Ahhoz az LG hivatalos oldala szerint nem jár a MR, de elő van készítve ahhoz.
A TV asztal magassága akkora legyen, hogy kényelmesen tudd nézni.
Mivel nem ismert az ülőfelület és a felhasználók magassága erre a kérdésre konkrét válasz nincs.
Ez amúgy is szubjektív dolog, próbálj ki több megoldást, válaszd azt amelyik a legkényelmesebb.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93328) nünüke1975 válasza Gyarmati_ (#93327) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Köszi akkor benéztem.

(#93329) szimi57 válasza nünüke1975 (#93326) üzenetére


szimi57
őstag

5 méterhez ez a kijelzö méret kicsi, de gondolom vannak más szempontok is. Elhelyezésnél azt kell figyelembe venni, hogy felülről nézve homályosodik.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93330) nünüke1975 válasza szimi57 (#93329) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Eddig 32 col volt.Na az kicsi nekem tökéletesen megfelel.Szemből nézem kb 30 magasságú ágyból fekve vagy ülve.Én a 40 centi magasságra gondoltam.

(#93331) OldMike válasza nünüke1975 (#93330) üzenetére


OldMike
őstag

A testméretedtől függ. A helyedben megnézném ülő helyzetben a szemmagasságot, és úgy állítanám a tévét, hogy ez a szint a tévé magasságának a kétharmadánál legyen, a kijelző aljától mérve. Így még biztosan nem fog fakulni, fekve pedig szerintem az alsó egyharmadnál lehet majd a szemmagasság. A tévé lábának a magasságát is kalkuláld be, mert az asztaltól talán 7-8 cm-re is lehet a kijelző alja.
Én nagyon utálom, ha a kijelző alja van a szemmagasságomon (vagy még feljebb), számomra ez meglehetősen fárasztó. Ez azonban egyéni dolog.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#93332) Zoló1981 válasza tcsaba007 (#93321) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

Az UK szériából a 6200, 6300 és 6500 sorozatoknak vannak csirkelábai.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93333) tcsaba007 válasza blakey (#93318) üzenetére


tcsaba007
tag

Blakey, Gyarmati_, dinnyesgabor, Zoló1981 : Köszönöm nektek a segítséget!

(#93334) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Üdv!
Adott egy régebbi LG 42LA620S TV, aminek haldoklik a távirányítója. Régebben kapható volt hozzá mozgásérzékelős távirányító, de már nem kapható az a típus. A most kapható MR távirányítók közül tud valaki olyant, ami támogatja ezt a típusú tv-t?

[ Szerkesztve ]

(#93335) sasa134


sasa134
addikt

sziasztok,
sok utánajárás után kiszemeltem a VA paneles 50UK6950-et, mint új tévét, de sajna itt nálunk Németországban a nagy üzletekben nem kapható, Amazon marketplace-en találtam csak meg de a gari miatt félek onnan venni, ilyen ismeretlen webshopbol. Így kerestem tovább és az 50UK6470-re bukkantam. Szintén VA panel, kevesebb szolgáltatás, műanyag ház, nincs magic remote. Mindez most elég jó áron, 495Eur-ért meglenne Saturnból/Media Marktból. Nagyon gagyi ez a 6470-es? HD TV adás, Netflix, Ps4, Youtube - ez lenne a fő felhasználási terület, jellemzően este, sötét szobában (ezért gondoltam VA panelre).
Van még esetleg ami ajánlható 49-55" méretben, VA panellel, ha lehet direct ledes megvilágítással, max 700Eur-ig?
köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#93336) blakey válasza sasa134 (#93335) üzenetére


blakey
titán

A felsőbb kategóriás IPS panelek jók sötétben is, nem kell ennyire megijedni tőle. Nézz meg egy SK8100-at, 8500-at 49"-os méretben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93337) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Van egy LG 49SJ810V TV-m, azt szeretném kérdezni tudja valaki milyen sebességű ethernet kártya van benne? ...mert 5GHz WiFin-n gyorsabb az internet mintha rákötöm CAT6 kábellel a netet.
Sehol nem találom.

Köszönöm

(#93338) Gyarmati_ válasza Tompie (#93337) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Szinte biztosan 100Mbit-es.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93339) Tompie válasza Gyarmati_ (#93338) üzenetére


Tompie
őstag

Szia!

Sebességet tekintve én is erre tippeltem csak jó lett volna meggyőződni róla, hogy tényleg emiatt annyi a sebesség.
Nem tudom egyébként költségben stb miben különbözik egy 1Gbs kártya, hogy tehettek volna bele már olyat?! :F :)
Vagy ez is csak marketing? a következő TV-nkben már olyan lesz ha 1Gbs kell vegyél új TV-t ! :D

(#93340) blakey válasza Tompie (#93337) üzenetére


blakey
titán

A 3 milliós TV-ben is 100-as LAN van. Az újabbak is 100-as LAN-nal vannak felszerelve,a netes streamhez 4K esetén is elég, az otthoni 4K-t nem támogatják, legalábbis vezetéken, no warez.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93341) RootRulez válasza RootRulez (#77528) üzenetére


RootRulez
félisten

Eltelt a két év gari. Azt követően egy hónappal, beszart az egyes HDMI csatlakozó (hang nem megy rajta, csak kép)

Tipikus... :DDD

:W

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#93342) blakey válasza RootRulez (#93341) üzenetére


blakey
titán

Sajnos ilyen előfordul, esetleg egy gyári visszaállítás hátha segít. Volt áram alatt a HDMI ki/be csatlakoztatva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93343) RootRulez válasza blakey (#93342) üzenetére


RootRulez
félisten

A UPC-s SetTop box volt rákötve, ami állandóan áram alatt van. A FR-et lehet megpróbálom, de esélyes, hogy nem szoftveres a gond. :(

═════════════════════════════════════════

(#93344) blakey válasza RootRulez (#93343) üzenetére


blakey
titán

UPC-s SetTop box volt rákötve - sajnos az kiütheti a HDMI-t, rossz a földelése, engem is megrázott egyszer a burkolata, akkor vettem földhurok leválasztót, azt kell használni vagy inkább CI-kártyát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93345) Tompie válasza blakey (#93340) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm, köszönöm erre voltam kíváncsi :R

(#93346) Yenka


Yenka
csendes tag

LG tv-t keresek az alábbi paraméterekkel: LED, 55 inch, webOS 4, Magic Remote, Harman/kardon.
Tudnátok ajánlani?

(#93347) mackosajt válasza Yenka (#93346) üzenetére


mackosajt
addikt

Sk8500

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93348) Zoló1981 válasza mackosajt (#93347) üzenetére


Zoló1981
tag

Ez elég egyértelmű ajánlat volt :K

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93349) Zoló1981


Zoló1981
tag

Csak mert valószínűleg ezekben is LG panel van...

Nanocellás Philips LED LCD tévé érkezik
A Philips 9104 55 hüvelykes változatban érhető majd el.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93350) mackosajt válasza Zoló1981 (#93348) üzenetére


mackosajt
addikt

Szerintem is. Nekem a 49-es a leirt igényeket a Harman kivételével teljesíti, az 55-ös neki a méretet is.
A 2.2-es hang viszont nagyon bejön. Szépen szól nagyon.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.