Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) kenwood


kenwood
veterán

webos 3.5 tud olyat,hogy csak hang,kep nelkul ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92452) Kristof_94 válasza Dwatti (#92445) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Mármint a TV-n vagy a gépen engedélyezzem az eszközt? Bocsi, totál új még nekem!
Köszönöm! :R

(#92453) Kazasi válasza kenwood (#92451) üzenetére


Kazasi
tag

Beállítás--> kép--> energiatakarékos üzemmód--> képernyő ki (4.0)

(#92454) blakey válasza kopi72 (#92450) üzenetére


blakey
titán

ja nem edge ledes hanem direct ledes... - teljesen mindegy, a lényeg a végeredmény, az EDGE LED-es TV-m sem felhős és még jónéhány EDGE LED-es nem volt felhős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92455) Dwatti válasza Kristof_94 (#92452) üzenetére


Dwatti
addikt

A programban meg kell jelenni mindkettőnek (Lg TV és a Pc-nek is > kapcsolódás engedélyezve) Majd a TV-n a bemenet alatt kiválasztod a PC-t. nekem a távirányítón ott van egy (bemenetek ) kábel ikon ott lehet kiválasztani.

(#92456) attila.86


attila.86
tag

Üdv,
TV-t szeretnék venni. Valaki kisegíthetne olyan infoval, hogy LG-nél melyik az a minimum kategória, aminél már a beépített médialejátszó kadenciahelyesen játszik le 24 vagy 23,976 FPS videókat, és nem 60Hz-en 3:2 Pulldown-nal? Ehhez mindenképpen 120 Hz-es panel kell?
Köszi!

(#92457) Dwatti válasza Kristof_94 (#92452) üzenetére


Dwatti
addikt

(#92458) Zoló1981 válasza hitman, (#92394) üzenetére


Zoló1981
tag

49-esem van, nekem a HDR hatás és a "Eredeti" mód a legmeggyőzőbb, este pedig a Színház tompább fényereje.
Én
- a kontrasztot max-ra szoktam állítani, az
- élességet 25-30 közé, a
- színmélységet 65-70 közé, a
- színhőmérsékletet pedig 0-ra. Néha az
- árnyalaton is állítok 0-G10 között.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92459) kopi72 válasza blakey (#92454) üzenetére


kopi72
aktív tag

erre irtam, hogy panel lotto. Ahogy jon ki a gyarbol.. Es aki szerencses, meg csak torott tevet sem kap.
Es ahogyan irtak a samsung forumrol is, lehet minket balkaniakat sodornak ilyen kevesbe valogatott panelokba.
Mert mi mar nem is balkaniak vagyunk, hanem mar egyenesen oroszok. Pl romania mar nem.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#92460) blakey válasza kopi72 (#92459) üzenetére


blakey
titán

Es ahogyan irtak a samsung forumrol is, lehet minket balkaniakat sodornak ilyen kevesbe valogatott panelokba.
Mert mi mar nem is balkaniak vagyunk, hanem mar egyenesen oroszok. Pl romania mar nem.
- nagyon rossz szemlélet és semmi köze a témához, sok eszközt vettem Ausztriából, Németországból és tökéetesen ugyanolyanok voltak, olyan felhős volt mint amit itthon veszel, olyan hibás volt az USB-je mint amit itthon vennél, stb. Nem kell ennyire negatívnak lenni és az efajta politizálást és önmarcangolást nélkülözni kéne, legyen több önbizalmad és érezd jobbnak magad, te építed a hazádat és nem a hazád téged, ne kritizáld hanem építsd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92461) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

LG 43LK5900PLA típusú tévénket most vettük, de nincs rajta jack csatlakozó a fejhallgatónak, hogy tudnám felhallgatóval nézni a tévét?

Köszi a segítséget:

(#92462) Dwatti válasza zoli669 (#92461) üzenetére


Dwatti
addikt

Digitális / Analóg átalakító +kell hozzá egy RCA jack átalakító.

D/A link 2

[ Szerkesztve ]

(#92463) Kristof_94 válasza Dwatti (#92455) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Nem jelenik meg a gépen a programban a TV. A gép nem WIFI-s, ez lehet a gond?

(#92464) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hali !
LG tv-ben a ma és tegnap készített jpeg képek nem jelennek, meg arégebbiek igen ...Én semmi extra eltérést nem találok ...Mit nézzek meg, mi lehet a baja a újabb képekkel ???

(#92465) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Most néztem az LG 60UJ634V tv-n az ATV híradót hát ez valami brutálisa szar képe van tegnap még nem volt ennyire rossz szinte olvashatatlanok a felíratok mit hova kellene állítani vagy ez az SD adás miatt ilyen szar .
Eco módban van a kép

(#92466) Dwatti válasza Kristof_94 (#92463) üzenetére


Dwatti
addikt

Általában én is kábelen csatlakozom és megjelenik, TV-wifi be van kapcsolva ? vagy valami router beállítás lelehet tiltva.

(#92468) gaborm69 válasza Dwatti (#92462) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Amit nem rég én ajánlottam és használok is igaz picit drágább(9500ft.)azon van rca és jack kimenet is.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92469) junior19 válasza Móncsa (#92465) üzenetére


junior19
senior tag

Az LG-nél az ajánlott a Szakértői sötét vagy világos képmód, valamelyik használatánál a linken leírtak szerint kell beállítani.
[link]
Az Eco módot felejtsd el ha jót akarsz magadnak és a készüléknek is.

codec project

(#92470) Kristof_94 válasza Dwatti (#92466) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Routernél mi lehet a gond?

(#92471) Dwatti válasza Kristof_94 (#92470) üzenetére


Dwatti
addikt

Esetleg le van tiltva hogy másik eszköz csatlakozzon. Tv-n megy a wi-fi ? Youtube lejátszás stb müködik ?

(#92472) Dwatti válasza Kristof_94 (#92470) üzenetére


Dwatti
addikt

Esetleg próbáld ki az serviot vagy az emby programot is. Tűzfal nem tiltja a programot ?

(#92473) Dwatti válasza Kristof_94 (#92463) üzenetére


Dwatti
addikt

(#92474) kopi72 válasza blakey (#92460) üzenetére


kopi72
aktív tag

utoljara irok a prohardverre, a te hozzaszolasod stoppolt le veglegesen!

"nagyon rossz szemlélet és semmi köze a témához, sok eszközt vettem Ausztriából, Németországból és tökéetesen ugyanolyanok voltak"
Ez csak a te szemelyes velemenyed, semmi kozom hozzad, es vica versa hal istennek.
Amugy meg a benzin sem ugyanaz, ha horvatban vagy nemetorszagban, vagy ahogy emlitetted meg ausztriat tankolsz gazolajat, meg azon is erezni a kulonbseget :-)

"végeredmény, az EDGE LED-es TV-m sem felhős és még jónéhány EDGE LED-es nem volt felhős."
megint sajat magadbol indulsz ki. Az edge-es vilagitas igenis inhomogen azaz felhos, mindegyik! csak van kisfelho, meg van akinel kiveri a biztositekot. Es a panel lottoban kap nagyfelhot is akar, itt is volt par kep.

Aztan szemelyeskedsz a tovabbiakban :

"Nem kell ennyire negatívnak lenni és az efajta politizálást és önmarcangolást nélkülözni kéne, legyen több önbizalmad és érezd jobbnak magad, te építed a hazádat és nem a hazád téged, ne kritizáld hanem építsd."

nem irtam, hogy soros, vagy fidesz, vagy mast, tehat nem politizaltam...

Ezek utan, nekem megmondod, erted (45 eves elmultam) hogy en nem epitem a hazamat... "ne kritizáld hanem építsd" ezt irtad, mikozben 12 orakat melozok, es azok akik szetlopjak az orszagot, helyettuk dolgozom...

De nekem nem szabad kritizalnom, hanem epitenem kell, mint irod..

takarodhatsz a k....p..... -ba.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#92475) zoli669 válasza Dwatti (#92462) üzenetére


zoli669
tag

Köszi!

(#92476) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

32LK6100PLB-t vettem. Tesztelgettem a DLNA-s lejátszást és azt vettem észre, hogy 1080 50p-s filmnél 2-3 másodpercenként ugrik egyet a kép, nem folytonos a mozgás. Mintha kimaradna pár képkocka.
Ennek mi az oka?
Mit lehet tenni?
Valamilyen üzemmódon nem tud a TV?

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#92477) Kristof_94 válasza Dwatti (#92471) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Nincs tiltva semmi! A TV-n jó a wifi, youtube megy, minden más is. Servioo sem jelent meg a TV-n. :(
Valószínűleg csak én vagyok ilyen balek, de tegnap óta próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#92478) Dwatti válasza Kristof_94 (#92477) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha a programban azt írja '' csatlakozva''vagy meg jelenik az LG Tv UK 6xxx akkor a Tv beállítások között keresd a kapcsolatot nekem MR táv van azon könnyű kiválasztani egy "" csatlakozó kábel"" ikon

[ Szerkesztve ]

(#92479) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Lehalt a WD Passport Ultrám. Arra gondoltam hogy egy külső aluházba tennék notebook vinyót. WD valamilyen külső házzal. Ilyet használ valaki? Nem lesz kompatibilitási gond? Elég egy 500GB-os lemez.

Pixel 8 Hazel

(#92480) Móncsa válasza junior19 (#92469) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R
a linken lévő oldalon én nem tudok kiigazodni , itt hol van hogy mit hova kellene állítani

(#92481) Kiskutya válasza junior19 (#92469) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én amikor ez alapján állítom be a képet egy sötét homályos színtelen képet kapok. Lehet elmeletben ez az ideális de én úgy vagyok vele mint a whiskyvel az a minőség amit szoba hőmérsékleten egy kis vízzel isznak de én inkább maradod a hideg jack & coke-nál.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#92482) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok! Egy éve vettem a tv-t Azóta csak használom. Akkor egy csomó mindent beállítottam rajta, amik közül most egyet teljesen elfelejtettem. Nem emlékszem rá, hogy kell egy kedvenc weboldalt kirakni a kártyák közé, hogy ne kelljen mindig megnyitni a böngészőt. Komolyan mondom több napja keresem a megoldást de nem találom. :W
Erre gondolok:

Xiaomi Redmi note 7

(#92483) blakey válasza gippazoid (#92476) üzenetére


blakey
titán

A kadenciahelyesség hiánya okozza, 60Hz-en játsza le az 50fps anyagokat, ezért vannak a röccenések, a TruMotionnel próbálj valamit javítani, csökkentsd vagy növeld, attól függ, hogy most milyen állásban van. Képjavítók használata se legyen túlzásba víve, ha nem sikerül megoldani akkor külső lejátszó a megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92484) junior19 válasza Móncsa (#92480) üzenetére


junior19
senior tag

Itt nincsenek értékek, ha azokat keresel.
Itt azt írják le, hogyan kell a kontrasztot, a fényerőt, a színtelítettséget, színárnyalatot beállítani. Vannak tesztvideók, le kell tölteni, elindítani a tévén a lejátszást, s úgy be állítani, ahogyan le van írva.

codec project

(#92485) junior19 válasza Kiskutya (#92481) üzenetére


junior19
senior tag

Ha megnézted a linket, akkor ott nincsenek értékek.
Ha ezek alapján állítod be, akkor biztosan nem lehet a kép sötét, homályos, színtelen.
Ezek határozzák meg a kép dinamikáját. Ha azt szoktad meg, hogy a fekete szinted magas, akkor lapos lesz a kép.
Ízléssel felesleges vitatkozni, nem is szoktam, nincs is értelme.
Nagyon ritkán iszom alkoholt, whiskyt nem is ismerem, de gyanítom, nincsenek arra szabványok, hogyan lehet fogyasztani.
A videó megjelenítésre viszont vannak, s ha már ezeket az alapvető dolgokat nem tartja be a felhasználó, akkor ne csodálkozzon, ha nem megfelelő a megjelenített kép. Ezek a beállítások egy kalibrálástól még nagyon messze állnak, ezek csak az alap dolgok, de ezt mindenkinek a saját körülményeihez kellene beállítani, nem pedig másolni máshonnan.

codec project

(#92486) blakey válasza Kiskutya (#92481) üzenetére


blakey
titán

Akkor rosszul állítod be, az AVS-HD anyag elérhető és letölthető a neten, aszerint beállítva színhelyes közeli képet kaphatsz. Ha a TV-ken a gyári fehéregyensúly jól van beállítva akkor már nem feltétlenül van szükség a kalibrálásra. Mint mindenhez, ehhez is természetesen kell egy kis hozzáértés, látni, tudni kell mikor van az a pont ahol jó, eggyel felette vagy alatta már nem az. Ha nincs lehetőségem kalibrálni akkor mindig az AVS-HD lemezzel állítom be a képet és már volt olyan, hogy nem kellett kalibrálni a képet csak egy minimálisat, mert jók voltak az értékek.
De természetesen ha nem akarsz "normális" képet látni vagy épp más színvilágot szeretsz akkor természetesn úgy állítod be ahogy neked tetszik, de akkor azzal kell számolni, hogy a színek eltérőek a referenciához képest.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92487) Kristof_94 válasza Dwatti (#92478) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

A programban most azt írta, hogy nincs bekapcsolva a smart share szolgáltatás, de mindig be volt, szóval inkább hagyom... :D
Milyen más módok vannak még? Pendriveról vagy külső winchesterről a 4k ugyanúgy jó?

(#92488) Kiskutya válasza blakey (#92486) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kipróbálom amit írtál. Egyébként igen ezek a tesztkepek kiindulasnak jók de amit az az oldal fix beállításnak as meg a tv típushoz azok soha nem voltak nekem jók, lehet az én szememmel van baj.

hmm...

(#92489) Dwatti válasza Kristof_94 (#92487) üzenetére


Dwatti
addikt

4K külső meghajtóról ugyan úgy jó, Töröld a programot indítsd újra a pc-t és rakd fel újra.

(#92491) Kristof_94 válasza #46372352 (#92490) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Most azt írja kikapcsolva, de hogy tudom bekapcsolni?
Mert a beállításoknál azt írja megosztás bekapcsolva. Fura.

[ Szerkesztve ]

(#92492) gippazoid válasza blakey (#92483) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez f.sza, ezért vettem a tv-t hogy ne kelljen külső média lejátszó. Hol hiányzik a kadencia helyesség a tv-ben vagy a videóban?

Gippazoid Novelties Inc.

(#92493) junior19 válasza Kiskutya (#92488) üzenetére


junior19
senior tag

Nem a szemeddel van baj, azok azok az értékek, amit ők mérnek. Speciális eszköz adja a mérőábrákat, sötét helyiségben. Nálad nem biztos, hogy mindkét feltétel teljesül. Ezért nem jó még azokat az értékeket sem másolni.
Csak abba gondoljuk bele, hogy ugyanazon körülmények között más fényerő értéknél fog a fekete szinted bezárni akkor ha van környezeti fény a helyiségben, s megint más fényerő értéknél, ha sötét van a helyiségben.

codec project

(#92494) blakey válasza gippazoid (#92492) üzenetére


blakey
titán

Természetesen a TV lejátszójában, ha a TruMotion-nel nem tudod elsimítani a dolgokat akkor lesz röccenés. Tudni kell, hogy bármilyen TV-t veszel a saját lejátszójuk nem ér fel egy médialejátszóval, bármit is csinálhatsz. Alkalmanként én is használom a TV-t mint lejátszót de csak hálózatról és Embyvel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92495) Kiskutya válasza junior19 (#92493) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az lehet, egyszer szívesen mégnézném itthon egy műszeres beállítás mit mutatna.

hmm...

(#92496) Dwatti válasza Kristof_94 (#92491) üzenetére


Dwatti
addikt

Ott fent a jobb sarokban azt írja ki van kapcsolva, menj be ott a beállításokba.

(#92497) Kristof_94 válasza Dwatti (#92496) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Igen, ott be is kapcsoltam többször is! Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire problémás lesz! :D

(#92499) eviikee03 válasza kenwood (#92412) üzenetére


eviikee03
újonc

Utp kabelen nagyon szepen ment.
Barkinek ilyen lg tv es hibatlanul mukodik vagy szeria gyengeseg lehet?
Csereltessem ki? Vagy inkabb uj tv? De arra mi a garancia, hogy azon nem lesz ilyen gondom?

(#92500) Kristof_94 válasza #46372352 (#92498) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Amúgy úgy van, hogy a router és a gép között ugye ott a netkábel, a router meg össze van kötve a TV box-al, onnan meg csak egy HDMI megy a TV-be. Ez teljesen jó ugye?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.