Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92901) mastodon válasza siposjozsef (#92878) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ugyanez a típus van nekem is. Nem lehetséges újabb webOS-t rakni rá, hekkelt nincsen.
Én mindenféle tartalmat küldök WIFI-n át rá telefonról (képernyőtükrözés vagy stream átadása) és Chromecast-tal a számítógépemről Chrome böngészőből, Ja, és vettem hozzá XPlay-t, ami számítógépen futó Plex Media Server progi által küldött tartalmat (gép winchijén levő videók) játsza le tök jól.

(#92902) lafaty80


lafaty80
őstag

Hajhó, azt lehet tudni hogy ha automata catorna keresést indítok digitális kábelnél (vidanet), akkor milyen frekik között keres?

Szolgáltató változatott, 2 LG TV-nél minden klappol, de szülők Technika LED TV-je frekiket és lépésközt kér (frekiben ezt is). Gondoltam ha az LG által használtat beállítom ott is, akkor jó lehet, csak hát ezt nem látom én...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#92903) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Tudja valaki esetleg, hogy 49UF680V wifije 5ghz képes-e?
Nem talalok semmi infot rola. Koszi

Üdv, Gabesz

(#92904) dreta válasza Gaaabeeesz (#92903) üzenetére


dreta
tag

Igen, 5 GHz képes.

(#92905) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok segítsetek már légyszi. Mikor megvettem a tv-t pendriveról rámásoltam az elmentett csatorna listát, és nem kellett programozni semmit megvoltak a tv adók sorrendben úgy mint a régi lg tv-n.
Ma megjött a digire is a spíler 1-2 HD, szerettem volna külön behangolni de az istennek nem találom a csatornák menüpontban azt a menüt ahol hozzá lehetne adni új adókat.
Szolgáltatóm digi ugye, 3 választtási lehetősáég van a tv-n antenna, kábel, műhold. kábel alatt nekem nem az a menü jön be mint a régi tv-n hanem egy teljesen más és ott nem tudok mhz-et beírni. mit rontok el?

(#92906) Móncsa válasza lafaty80 (#92902) üzenetére


Móncsa
aktív tag

1203
Anyukámnál se jó pár adó , az a helyzet hogy csatornákat is áthelyeztek máshová , sokan szívnak ezzel mostanában.
Be kell jelenteni a hibát mert lehet hogy a központban van a gond ha ott nem tudják megcsinálni akkor ki kell mennie a szerelőnek házhoz , nekem ezt mondták a bejelentéskor.

(#92907) heroldofthed


heroldofthed
újonc

Sziasztok, lehet off, és nem ebbe a topicba tartozik, kérlek akkor irányítsatok a megfelelőbe ha tudjátok melyik az, de nem találtam máshol.
Egy ismerősömnek pendrive-on adtak jpg-ket, amiket használnia kellene, de maga a pendrive LG által használt formátumúra van állítva, így azokat a gépén nem tudja megnyitni. Tudtok erre esetleg megoldást, hogy sima jpg-et lehessen csinálni belőle?
Még egyszer bocs ha off és előre is köszi!!!!

(#92908) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok,

ma beújítottam egy LG 65UK6300-s 4k-s tv-t, még nagyon új, és nagy, de tetszik, viszont a HTPC-m csak FULL HD-ban hajtja meg, nem lehet magasabbra állítani a felbontást. VGA egy AMD R5 230-s vga,egy sima 1 k-s HDMI kábellel, jó gondolom, hogy nekem egy HIGH SPEED HDMI kábel fog kelleni?

Találtam ehhez a tv-hez egy beállítást, még nem volt időm megcsinálni, de hát ha jó lehet másnak is: [link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#92909) bigdady válasza bigdady (#92898) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valaki?

(#92910) coppola válasza bigdady (#92909) üzenetére


coppola
tag

Végső esetben visszaállítás gyárira

(#92911) Watt25 válasza MrBazsi (#92905) üzenetére


Watt25
veterán

Vajon minden LG tévén ugyanúgy kell elérni a kérdéses menüpontot?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#92912) timirosicka válasza timirosicka (#92879) üzenetére


timirosicka
tag

És még egy gondom vele.
USB kulcsra szedem fel a filmeket a tévéböl.Be van állitva az ismétlödö szedés, átlagban 1 órásak a filemk,de néha csak 10,30 vagy 40 percet szed fel az 1 óra helyett.Mi lehet a gond?
Köszi a válaszokat

(#92913) brucka válasza Gyarmati_ (#92273) üzenetére


brucka
tag

Végre ma megjött, úgy fest tökéletesen működik.
Én is egy drágább darabot választottam :)
[link]

(#92914) bigdady válasza coppola (#92910) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ne már hogy egy emlékeztetőt csak úgy lehet kikapcsolni hogy gyarira állítom a tv-t és így az összes beállítást meg csatorna sorrendet :F

(#92915) blakey válasza bigdady (#92914) üzenetére


blakey
titán

Rá kell menni arra a műsorra és akkor kikapcsolhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92916) bigdady válasza blakey (#92915) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy értve? Vége a sorozatnak
Vagy ha odakapcsolok akkor merre tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#92917) blakey válasza bigdady (#92916) üzenetére


blakey
titán

Ha vége a sorozatnak akkor az emlékeztetőnek is vége.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92918) bigdady válasza blakey (#92917) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak az időpontot jelzi és hogy oda akar kapcsolni hetek óta, már nem is az a műsor megy olyankor. (Doktor Murphy volt)

[ Szerkesztve ]

(#92919) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

webOS 4.0 alatt el tudok érni Samba megosztást?

plata o plomo

(#92920) lafaty80 válasza Móncsa (#92906) üzenetére


lafaty80
őstag

Közben meglett a "hiba" oka, elég hülye megoldások vannak márka/típusonként :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#92921) Belmondo


Belmondo
kezdő

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni:
LG 55UK6950 edge led
LG 55UK6500MLA edge led
LG 55UK6470PLC direct led

LG 55UK6950
+ Nagy árengedmény. 330-ról leárazva 195-re. Edigital ezt kamuzza holott az Árukereső szerint soha nem volt 300 felett. Gengszterek.
+DTS virtual X. Kérdés mennyire érezhető.
+Magic remote......

-edge led
-félhold talp, nem fér alá be a DVD felvevőm

LG 55UK6500MLA
+Magic előkészítve

-edge led
-félhold talp, nem fér alá be a DVD felvevőm

LG 55UK6470PLC
+direct led
+két lábon áll. Elfér a DVD felvevőm a lábai között.

-gyengébb tartalom??

Számitok a véleményetekre.

Bármilyen egyéb jobb alternatíva érdekel:
250000-ig gondolkodom tv-k ben.
44-55 coll között.
Fontos, hogy legyen analóg bemenete a DVD felvevő miatt.
Lehetőleg két lábon álljon, DVD elhelyezése miatt.
100 Hz jól jönne.

Nagyon köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#92922) Luissimo


Luissimo
veterán

(#92923) Pettya53


Pettya53
csendes újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy LG UH7507-n korábban simán ment a Telenor MyTV szolgáltatása böngészőből, kb. 1 hónapja pedig sajnos be se jönnek a csatornalisták. Nem tudom, hogy ez esetleg valami frissítés eredmény-e vagy sem, valakinek hasonló tapasztalat?

Előre is köszönöm a segítségeteket,
Üdv,
Peti

(#92924) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly nyár végén vettem egy LG 32LK6100PLB okos TV-t. Tegnap este tapasztaltam, majd ma délelőtt is, hogy kénye-kedve szerint random átrendezi a beállított csatornákat. Sok csatornát nem találok ott ahol megszoktam. Este visszarendeztem, és ma már inkább lapra felírtam az eredeti csatonaszámokat. Jó is mert megint átrendezett jó néhányat. Nem szolgáltató miatt van, mert anyukámnak is LG TV-je van (csak simán HD, nem okos), és neki nem rendezett át semmit a TV-je.
Mi lehet a gond, és mi a megoldás?

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#92925) Krisztián76


Krisztián76
újonc

Sziasztok.LG43UK6950 tulajoktól kérdezem hogy csak Magic Remote távirányító jár a készülékhez vagy adnak vele simát is?

(#92926) blakey válasza Elessar67 (#92924) üzenetére


blakey
titán

Pedig a szolgáltató rendezi át és akinek alapbeállítással van az nem veszi észre, mert automatikusan átvált/odahangol viszont aki egyéni sorrendet állít be az kapcsolja ki a csatornafrissítést ami minden nap, kikapcsolt állapotban egyszer megtörténik. Gondolom egyéni sorrended van így kapcsold ki a frissítést viszont számolj azzal, hogy valami eltűnik, máshova kerül, ilyenkor manuálisan újra kell hangolnod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92927) blakey válasza bigdady (#92918) üzenetére


blakey
titán

A GUIDE-ban van egy "ütemező", azt nyísd meg, jobb felső sarokban a sárgával jelölt, sárga gombbal előhívható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92928) asprey válasza Krisztián76 (#92925) üzenetére


asprey
tag

Csak magic remote

(#92929) V8engines válasza Luissimo (#92922) üzenetére


V8engines
tag

Köszi!
Végigolvastam. Azt hiszem én már öreg vagyok ezekhez 43 évesen. :Y
"Feltekeredő" TV? Vajon hány be-, kikapcsolást bír ki? Mi tartja meg bekapcsolt állapotban?
Felmerült bennem jó pár kérdés a technikákkal kapcsolatban. :N

(#92930) Throme válasza Belmondo (#92921) üzenetére


Throme
veterán

Az LG 55UK6470PLC is félhold, nem két - vagy inkább 4 - lábon áll...
Ezzel szemezek csak más méretben, mert a 6950 drágább.
(már láttam akciósan 6470-et magic távirányítóval együtt)

(#92931) Krisztián76


Krisztián76
újonc

Ma hozzánk is megérkezett az LG 43 UK 6950.Eddig nagyon bejön a készülék.Maradtunk ennél a márkánál mert van egy LG 42 LB 671-készülékünk is.

(#92932) Belmondo válasza Throme (#92930) üzenetére


Belmondo
kezdő

Köszi. Igen elírtam a LG 55UK6500MLA a két lábon álló.

Az ár ember legyen a talpán, aki megmondja mi volt az eredeti ár és mennyi az akciós!

Árukereső, árgép a mi barátunk. Bár lehet hogy ők sem függetlennek, vagy az ő keresőmotorjukat is meghekkelik az új scriptek a kereskedői weblapokon, tehát megbízhatatlanság is benne van. Szeretném látni a keresőmotorjuk algoritmusát.

[ Szerkesztve ]

(#92933) Zoló1981 válasza Throme (#92930) üzenetére


Zoló1981
tag

Ha nem baj, hogy az RGBW struktúra miatt a hagyományos TV adások alapbeállításban fátyolosan homályosak és életlenek, nincs 3,5 audio jack kimenet és a hagyományos távirányítója elég béna, különben mindent tudó jó készülék.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92934) blakey válasza Zoló1981 (#92933) üzenetére


blakey
titán

Ha nem baj, hogy az RGBW struktúra miatt a hagyományos TV adások alapbeállításban fátyolosan homályosak és életlenek - ezt gondold át, mert ilyen formában nem állja meg a helyét, amit én láttam az teljesen rendben volt, nem 20 cm-ról kell nézni, hogy lássuk a hibákat illetve a fátyolosság nem ebből fakad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92935) danverz


danverz
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy LG 43LH501C TV-m. Szerettem volna Hotel mod-ot előhozni, hogy csatornalistát kimenthessem USB-re és egy másik TV-re átmásolhassam. A "másik" TV szintén egy LG TV, azon a Setup gombot nyomvatartva majd 1105 OK után bejön a Hotel mód, viszont az LG 43LH501C TV-n nem sikerül előhozni a hotel módot. Hiába tartom nyomva a Setup gombot, nem tűnik el a beállítások menü :(

Olvastam, hogy nem mindegyik TV-n hozható elő a hotel mód, lehetséges hogy az én készülékem is egy ilyen? Amennyiben igen, akkor mit javasoltok? Hogyan tudnám a csatornalistát a Tv-n lementeni?

A távirányítón van "home" gomb is, azt is próbáltam nyomvatartani, ekkor semmi nem történik :(

Köszönöm a segítséget. :B

(#92936) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Adott egy LG49LH630 TV. Mikor megvettem, már akkor tudtam, hogy nincs a villámmal keresztezve az okos rendszere, de sajnos folyamatosan romlik a helyzet. Sok mindent nem használunk, csak hálózaton kersztül filmnézést, youtube, képernyő megosztás stb. de az, hogy most már egy app megnyitására-betöltésére 1 perc körüli időt kelljen várni az kritikán aluli. Gyári beállítások visszaállítása sem segít sajnos. Nem lehet gyorsítani rajta valahogy?

Köszönöm :R

(#92937) Elessar67 válasza blakey (#92926) üzenetére


Elessar67
csendes tag

Attól tartok ez nem a szolgáltató műve. Nem hinném hogy pár óránként, fél naponként átrendezik a csatornákat. Tegnap például akkor jelentkezett ismét a probléma, amikor egyesével váltogattam a csatornákat. Egyszer csak a 81-es csatornát átrakta a 151-esre, és még átrendezett vagy 5-6 másik csatornát is egyből. Megint visszarendeztem, és elmentettem a csatornalistát egy mobil winchesterre. Remélem ha ismét átrendezi, onnan egyből vissza tudom állítani. Bár ez nem oldja meg a problémát, hogy naponta akár többször is átrendez random néhány csatornát. Van-e esetleg más ötlet a probléma megoldására? Az automatikus csatornafrissítést is kivettem, de ettől sem oldódott meg a gond.

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#92938) Elessar67 válasza blakey (#92926) üzenetére


Elessar67
csendes tag

Minden nap kivenném én az auto csatornafrissítést, de alapból azt jelzi, hogy ki van véve. A sorrenden nem változtattam, csak azokat a nem HD csatornákat kivettem, amelyekből van HD adás. ez a sorrenden nem módosított. Illetve ezeket a nem HD adásokat anyukám tévéjéből is kivettem, (Full HD-s, de nem okos LG tévéje van) és nála mégsincs random csatorna átrendezés. A szolgáltatója, és a csomagja is ugyanaz.

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#92939) Throme válasza blakey (#92934) üzenetére


Throme
veterán

"a fátyolosság nem ebből fakad"

Ez pontosan mit jelent?
A 6950-nek nincs ilyen gondja?
Ha csak "alapbeállítás" a különbség, azon lehet segíteni....

(#92940) bigdady válasza blakey (#92927) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem látok olyat és sárgára nekem az aktilualisan kijelölt film megtekintésére ugrik

(#92941) bigdady válasza blakey (#92927) üzenetére


bigdady
nagyúr

A myapps-ban megtaláltam viszont az utemezo appot abban lehet törölni köszi :R

(#92942) blakey válasza Throme (#92939) üzenetére


blakey
titán

Ha ilyen gond lenne a TV-kkel akkor látnád és mindenki erről beszélne. Az oka a rosszminőségű forrás, rossz beállítás (különböző "képjavítók) esetleg a tuner hibája okozza de nem a panel.

(#92941) bigdady
Végül sikerült?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92943) bigdady válasza blakey (#92942) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen ott volt az emlékeztető benne :C

(#92944) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

4k filmeknél milyen beallitast kellene hasznalnom, hogy a kepernyo 2 széléről eltunjon a fekete sáv?

49UF680V.

Szamitogeprol inditottam a filmet, VLC-vel es MedianPlayerrel neztem eddig, de mindegyiknél igy adta a felbontast.
Ez esetleg abbol adodhat, hogy 4096 vs 3840-ben lett felvéve a film?
Sorry az amatőr kérdésért, most kezdtem ismerkedni a 4k/UHD-val

Üdv, Gabesz

(#92945) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Valószinűleg azért rendezte át mert már van Spíler TV is a kínálatban

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#92946) Zoló1981 válasza blakey (#92942) üzenetére


Zoló1981
tag

Pont ez az, hogy itt a fórumon mindenki erről beszél, hogy ne vegyél olcsó LG TV-ket az RGBW struktúra miatt, mert csak "3k-s", mivel...
És itt a hiányzó részt mindjárt kifejtik a szakértők.

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92947) blakey válasza Zoló1981 (#92946) üzenetére


blakey
titán

Ha azt írják akkor ne vegyél.
Én láttam, teszteltem, használtam, semmi gond nincs vele. 4K az is, de persze úgy számolod a pixeleket és az alpixeleket ahogy akarod de hidd el, hogy normál nézési távolságból tökéletesen éles és jó a képe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92948) szarvi


szarvi
csendes újonc

Sziasztok
Sajnos ma arra kellett ébredni reggel, hogy a tv-nket megtámadta a felette lévő polc, rajta lakó sok mindennel együtt. Azt most ne részletezzük, hogy miért lett a tv fölé furva.... Ezen ma eleget rágódtam. Sajnos a képernyőnek annyi. Nem tört be, de bekapcsoláskor a fele teljesen sötét. Holnap egy két szervizt felhívok, hogy mennyi is az annyi, hogy ha csere, de félek nem érné meg. Fiatal tv volt, pont annyit tudott amennyi kellett. 42lf652v. El is kezdtem keresgélni az utódját, de látom a 4ks tvk hódítanak már a piacon. Nem ismerem őket, nem is követtem az új trendeket. Most sem akarok irtó drága tv-t, megelégszem annyival mint amit az elődje tudott. Én most az LG 49UK6470PLC-t néztem ki.Illetve még a LG 55UK6300MLB 4K Ultra HD Elég baráti az ára most az euronicsba. Max 150 ezerig keresek tv-t. Szerintetek jó az irány ebben az árkategóriában? Illetve melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#92950) nsrking


nsrking
senior tag

Sziasztok!
Valaki játszik 55UK6300-on? Esetleg PS4 Proval? :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.