Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) Zoló1981 válasza laci06 (#93449) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

Úgy tűnik a DisplaySpecifications oldalon is történhet elírás, mivel az LG saját honlapja szerint is IPS, és valaki korábban írta a fórumon, hogy az 50" és 70"-eseket szerelik VA panellel.
Mivel ez a legolcsóbb "jó nevű, márkás" 60"-es, ezért jó vétel ár/méret tekintetében.
Viszont ez az LG legolcsóbb UK szériása is egyúttal, tehát a legkisebb tudással, leggyengébb képességekkel, ezért a márkán belül nem jó vétel.
Én ma már nem venném a legolcsóbbat semmiből.
És tényleg nem a "kamu 4k" RGBW-től kell félni, mert a szüleim 6470-esén is nagyon szép az UHD, de tény, hogy fekete helyett szürke van, viszont egész nap megy a TV.

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93452) bkvbusz


bkvbusz
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LG 32LD550 és egy LG 32LD790 típusú LCD TV a házban.
A Meliconi Fully 8-as távirányítóval mindkettőn be lett kapcsolva a DIVX kapcsoló.
Az egy dolog, hogy az LD790-es ki-be kapcsolgat, de egyik sem hajlandó pendrive-ot olvasni.
"Hiba az USB eszközön" ír mind a kettő. 8GB-os TDK pendriveról van szó.
Valamint esetleg van valakinek a fenti két TV-hez hackelt software frissítése?

(#93453) belassos


belassos
csendes tag

Üdv! Lg43uk63mlb tv-m van. Srt feliratot nem ismeri fel. A használati utasítás szerint smi feliratot kezel. Hogyan tudok feliratot szerkeszteni hozzá, vagy hol vannak ilyen típusú feliratok?

(#93454) bandigyerek válasza belassos (#93453) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem próbáltam! SRT SMI converter google keresés.

Egy próbát megérne valamelyik.

(#93455) bandigyerek válasza bigdady (#93443) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Pár helyen írják, hogy a routeren, ha lehet, az egyik DNS címet át kell írni a 8.8.8.8 címre, valamint az 5GHz csatornát átrakni fixen 36-os csatornára. Ez mondjuk még mindig nem magyarázza a LAN hasonló sebességét.
Lehet, hogy a Hardver NAT (NAT Boost), ha be van kapcsolva, az nem tetszik neki. Csak itt a többieknek meg miért jó?
A böngészőben a ezt próbáltad?

(#93456) dns12 válasza dns12 (#93433) üzenetére


dns12
lelkes újonc

65UK6950

A feliratokkal továbbra is próbálkoztam tegnap. Vissza is kerestem a fórumban és nemzetközi oldalakon is és úgy látom az lg médialejátszója egyszerűen nem képes lekezelni sok esetben mkv-ban lévő feliratokat. Amikor valaki ilyen issue-val jött vagy nem kapott választ vagy olyat ami próbálja megkerülni a beépített médialejátszót.

Ezek szerint tényként kell venni, hogy sok esetben mkv-ban lévő feliratot nem képes lekezelni a tévé. Ha ez így van, ez egy roppant nagy minuszpont.

-Írták korábban a plexet, ami azért szívás mert a NAS-om még FHD-t sem biztos hogy ki bírna így szolgálni nem hogy UHD-t. Szerintem a PC-m is gyenge lenne hozzá az i5-ös procijával.
-Írták hogy rakjunk hozzá külön fájlban srt-t. Lehet hogy ezt le bírja kezelni de nagyon nem életszerű hogy az ember minden alkalommal keresgessen megfelelő srt-t a filmhez amiben amúgy van magyar felirat csak a tévé nem bírja lekezelni.
-Amit még el bírok képzelni hogy letöltöm a filmet 3 verzióban és az egyik esetében csak lekezeli a feliratot a tévé, de hosszú távon ez sem életszerű.
-Nézem a filmet magyar hangsávval, kizárt dolog.
-Akkor inkább használom a közel 10 éves WD Live-ot és lejátszom FHD-ben, mert az minden feliratot normálisan lekezel.

Ezzel így ott járunk hogy igazából a tévé médialejátszója használhatatlan :( Lehet venni hozzá egy normális 4k lejátszót 50-60k extra pénzért...

(#93457) bigdady válasza bandigyerek (#93455) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mármint ki kéne kapcsolnom a routerem nat funkcióját? durva lenne...
Wifin nem is kapcsolódok így a 36 csatorna irreleváns. (Meg n-es wifin is csak ennyi volt mint 5ghzen: 18mega)
Este próbálom ezt a linket is a tv böngészőn, köszi

[ Szerkesztve ]

(#93458) Kuter válasza bigdady (#93443) üzenetére


Kuter
senior tag

Storban-alkalmazások-Internet speed 2
Ezzel le tudod mérni a hálózat sebességét a tv-n.

Üdv Kuter

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93459) bigdady válasza Kuter (#93458) üzenetére


bigdady
nagyúr

Uhh ezt én nem láttam. Nagy kösz Melyik alkategória hogy nem láttam? Mert nálam csak játék szórakozás ilyesmi volt

(#93460) Doky1988


Doky1988
senior tag

[Erre valaki?]

DIGI-m van, régen olvastam valamit valahol, hogy régió beállításoknál kellett valamit állítgatni.

DokY | www.zsolti.hu

(#93461) OldMike válasza dns12 (#93456) üzenetére


OldMike
őstag

Az én 7 éves, más op. rendszerű LG tévém kezdettől fogva bajlódott a feliratokkal. Akkoriban jellemzően még külön fájlban is megvoltak a feliratok (az MKV-ban is persze), de csak akkor kezelte a tévé, ha az MKVToolnix programmal kitöröltem az MKV-ból a feliratsávot, és beletettem a film könyvtárában lévő SRT-t. Azonban ekkor is csak akkor volt jó, ha a külön SRT is megmaradt. Azt ne kérdezd, hogy ennek mi volt az oka - nem tudom - de így működött.
Irigykedtem a WebOS-szel rendelkezőkre, mert ők simán tudtak feliratokat váltani, minden bohóckodás nélkül. Úgy tűnik, hogy az LG "javíthatott" valamit.
Ma már jellemzően nincsenek külön SRT állományok, ezért kénytelen vagyok az MKVExtract programmal kiszedni az MKV-ból a feliratot, és azzal megcsinálni a fentieket.
Nem öröm, de nálam csak így működik. Nem feltétlenül gondolnám, hogy így csináld, lehet hogy a WebOS esetében már az is elég, ha csak kiszeded a feliratot a külön fájlba.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#93462) dns12 válasza OldMike (#93461) üzenetére


dns12
lelkes újonc

Én ezt azért nem értem, mert ez egy tök alapdolog egy lejátszótól és már a tévéket az emberek nem arra használják mint 15 éve hogy antennáról érkező jellel tévét nézzenek (nálam sincs már tévé előfizetés ahogy sok ismerősömnél sem). És a normális feliratkezelés nem egy nagy dolog, tök egyszerűen megoldhatnák.

Kipróbálom a javaslatodat majd és megnézem mennyire életképes. Köszi.

(#93463) Gyarmati_ válasza dns12 (#93462) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ezeket a dolgokat a marketingeseknek lehet köszönni.
Régebben a mérnökök kitaláltak valamit és azt adták el, most a marketinges megmondja mit találjanak ki és mennyiért.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93464) Franz51


Franz51
tag

Sziasztok!
Még a decemberi Telekom akcióba vettük az LG 60UJ634V televíziót. Ritkán nézzük sötét nappaliba, de a minap igen. Sötét, szürke képernyőnél a fotón látható kép látható, minden képüzem módban.
A háttérvilágítás 75, kontraszt 90, fényerő 50.
Lehet ezzel kezdeni valamit beállításokkal, vagy ez egyszerűen ilyen pocsék?

[ Szerkesztve ]

(#93465) Franz51 válasza Franz51 (#93464) üzenetére


Franz51
tag

ugyanez más szinben

(#93466) Partizan182 válasza dns12 (#93462) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lehet hogy a tévé gyártók nem a warez filmlejátszás megkönnyítését érzik első számú prioritásnak. Feliratok kezelése Netflixen, HBO GO-n pl kifogástalanul működik.

(#93467) blakey válasza Franz51 (#93464) üzenetére


blakey
titán

Ez a törölgetés nyomai, bekapcsolt állapotban fekete háttérnél sötétben törölgesd és látni fogod, hogy bizony attól van, finom törölgetéssel, körkörösen eltűntethető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93468) dobolan válasza dns12 (#93456) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem 60uj634 van, rengeteg sorozatot és filmet néztünk mióta meg van, még egyszer sem volt problémája mkv-ba fésült felirattal, max annyi, hogy az őű kalapos volt. Szerintem nem általános a te problémád.

(#93469) dns12 válasza Partizan182 (#93466) üzenetére


dns12
lelkes újonc

A tévé gyártóknak a user igényeket kellene kielégíteni, persze annyiban logikus amit írsz, hogy a netflix és társai egyre erősebbek és a nyugati userek inkább ezt használják mint a warezt.

Megjegyzem élő HBO GO előfizetés mellett is inkább letöltöm például a Trónok harcát és NAS-ról streamelve nézem mint a GO-ról. Persze 60 fölötti szüleim számára meg óriási áldás az HBO GO okos tévéről, mert azt még éppen el tudják kezelni. Az usb-re kapcsolt merevlemezt meg nem hajlandóak használni.

Gyors szétnéztem médialejátszó témában, amit szívesen megvennék az 80 körül van, ami elég sok :(

dobolan: A webos 4-es szériánál nem ugyanaz a médialejátszó van a készülékeken? Tehát előfordulhat az, hogy a tiéd látja azt a feliratot, amit az én készülékem nem?

[ Szerkesztve ]

(#93470) Franz51 válasza blakey (#93467) üzenetére


Franz51
tag

Köszi blakey!
Erre nem gondoltam, de este kipróbálom!

(#93471) bigdady válasza Kuter (#93458) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnos ezzel még kevesebbet 15 megát ír 150es pinggel

[ Szerkesztve ]

(#93472) bigdady válasza bandigyerek (#93455) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a honlap pure htmlben már 40/8-at ír

[ Szerkesztve ]

(#93473) bandigyerek válasza bigdady (#93472) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Hát az még mindig nem 100. Nem a NAT-ot kell kikapcsolni, hanem a NAT boost-ot, vagy turbo, vagy ilyesmit keress. Ha letiltva sem jobb, akkor visszakapcsolod. A router újraindul!

(#93474) bigdady válasza bandigyerek (#93473) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak current nat status meg current nat hardware nat status van és enabled

(#93475) tupuk


tupuk
aktív tag

Sziasztok, egy 50UK6300MLB vásárlásán töröm a fejem, hosszas gondolkodás után. Ha esetleg valaki szerint nem jó, akkor még most szóljon :)
Nyilván nem tökéletes, de olyan úgysincs ezen az áron, viszont számomra egy elfogadható kompromisszum és jó áron is találtam valahol.

Egy konkrét kérdésem van, hogy beleolvasva itt a hozzászólásokba, valaki a frissen vett ilyen LG 50UK6300MLB Tv-jére azt írja hogy nem játssza le a feliratot neki. Ugye ez csak a kezdeti bénázás volt, mert amúgy szépen lejátszik minden feliratot?

(#93476) bandigyerek válasza bigdady (#93474) üzenetére


bandigyerek
senior tag

A Hardware NAT-ot próbáld kilőni, és teszt.

(Most már off-ba rakom, mert kivágnak)

(#93477) Zoló1981 válasza bandigyerek (#93476) üzenetére


Zoló1981
tag

(Itt nincs topikgazda, aki megfenyítsen, de így egyértelműbb :) )

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93478) bandigyerek válasza Zoló1981 (#93477) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Jé! Tényleg. Remélhetőleg sikerül megoldást találni, ami (talán) másnak is segíthet.

(#93479) bigdady válasza bandigyerek (#93476) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanaz úgy is sajnos ha Nat ki van lőve

(#93480) bandigyerek válasza bigdady (#93479) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Akkor passz. Kidőltem.

(#93481) bigdady válasza bandigyerek (#93480) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért kösz a 40-50 már egész jó :DDD

(#93482) Franz51 válasza blakey (#93467) üzenetére


Franz51
tag

Köszi blaky, valóban az!
Csak azt nem tudom, hogy bekapcsolt állapotban tanácsos-e törölgetni!
Te milyen eszközzel csinálod?

[ Szerkesztve ]

(#93483) blakey válasza Franz51 (#93482) üzenetére


blakey
titán

Nyugodtan áttörölheted mikroszálas törlőkendővel. Miért ne lenne tanácsos? Semmi gondot nem okozol és csak annyira törlőd, hogy eltűnjenek a zavaró foltok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93484) Franz51 válasza blakey (#93483) üzenetére


Franz51
tag

Oké, köszi a segítséged!! :R

(#93485) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek.

Kérnék egy kis segítséget,azaz tapasztalat megosztást. Van egy kiszemelt LG 55SK9500-as tv. Olyanoktól szeretnék véleményt kérni akiknek a fent említett készülék van.

Digis kábel tv mellé lenne. - Tapasztalat sd-hd adásoknál? Van akadás/utánhúzás mozgásnál/gyors megjelenítésnél?
Milyen a dimming-je? Lenne este is nappal is nézve. (nappal a szoba nagyon világos,este természetesen sötétben néznénk).
Hogyan kezeli a külső eszközöket? (Blueray lejátszó,Xbox stb)
Megéri ennyiért az árát?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#93486) ludwig1981 válasza dns12 (#93456) üzenetére


ludwig1981
újonc

Hi!

Ugyanezt a tv-t vettem MM-ben 320-ért és 5éves teljes garival, mert lemaradtam az akciós sony-ról.
Szívem szerint mondjuk Samsungot vettem volna ennyiért, de nem kezelik a DTS-t szóval kuka.
Viszont nem értelek minek vetted meg ezt ha csak panaszkodsz róla?
Nekem semmi bajom vele. Pik pak összeraktam.
4éves Lg-t cseréltem le és ég és föld a különbség!
A UPC HD adások tűélesek és olyan mintha a moziban ülnék.
Persze azért össze van kötve házimozival, erősítővel.
A filmeket pedig laptop-erősítő-tv összekötésben nézem.
A problémáid többségére megvan a válasz az Lg honlapján stb...hangcsúszás stb..
Nem értem mit vártál a távírányítótól is?
Azt hitted varázspálca lesz? :D :D :D
Akkor 1millás TV-t kellett volna venned :)
Ráadásul nem is tök alap TV.
A LG 65UK6470PLC na az alap! Rendesen le is van húzva értékelésekben.

[ Szerkesztve ]

(#93487) Zoló1981 válasza ludwig1981 (#93486) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

A szüleimnek vettem 49UK6470PLC IPS típust, semmi baj vele (persze a fekete az szürke, és SD adások gyengék - mondjuk én felhúztam az élességet, ami kiemeli a tömörítés hibáit).
UK6200 - na az alap.

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93488) satman1 válasza Franz51 (#93464) üzenetére


satman1
csendes tag

Ezt a jelenséget "felhősödés"-nek nevezik. A háttérvilágítást adó LED-ek egyenlőtlen/gyengülő teljesíménye eredményezi és a homogén sötétebb képeken a legzavaróbb. Az átlagos tartalmú képeken kevésbé látszik, de a felvétel szerint ez egy kiugróan rossz LED-ekből álló háttérvilágítás.
Ha a TV garanciális, akkor jogosult a LED panel teljes cseréjére, ha nem, akkor sajna ezzel kell együtt élni és majd valamikor kicseréltetni...nem olcsó mulatság.

(#93489) Móncsa válasza iff (#93352) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia!

Felragasztottad fenn maradt ?

Üdv.

(#93490) Móncsa válasza Janusz001 (#93411) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Nem 1080p-n kellett volna nézned ?

(#93491) Móncsa válasza Franz51 (#93464) üzenetére


Móncsa
aktív tag

ECO mód

A háttérvilágítás 75, kontraszt 90, fényerő 50. helyett
A háttérvilágítás 40, kontraszt 65, fényerő 60 szemkímélő BE , színmélység 50 árnyalat 0 színhőmérséklet 0

(#93492) Janusz001 válasza Móncsa (#93490) üzenetére


Janusz001
őstag

Telekom iptv hd -n 1080i és 720p a választék. Előbbi néhány csatornán veszettül csíkozódik, maradok a kisebb felbontásnál. A rendes hd minőségtől pedig mindkettő fényévekre van.

(#93493) Móncsa válasza Janusz001 (#93492) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:Y :R

(#93494) Watt25 válasza Janusz001 (#93492) üzenetére


Watt25
veterán

Azért ezt érdemes átfutni...
A csíkozódás nem normális dolog, valami el van rontva. Persze, az interlace önmagában okoz csíkozást, de a tévéknek ezt meg kell oldaniuk. (Megfelelő deinterlace megoldással.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93495) Janusz001 válasza Watt25 (#93494) üzenetére


Janusz001
őstag

3 lg tv -n (42ld420,55la591s,70uk6950pla) is ugyanez a jelenség néhány hd csatornán. 720p -n megszűnt a jelenség.

(#93496) Franz51 válasza blakey (#93483) üzenetére


Franz51
tag

Szia blakey!

Megpróbáltuk vadi új microszálas kendővel és finoman érintve körkörösen, annyi eredmény lett, hogy a foltosság átrendeződött, most más helyeken látható. Por, szennyeződés semmi a képernyőn.
Mi a magyarázata mégis, hogy törölgetésre foltosodik.
8 évig ment egy 55"-os Sony azon ilyet nem tapasztaltam. Van még egy 42" LG az is van törölgetve azon sincs.
Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#93497) ludwig1981 válasza Zoló1981 (#93487) üzenetére


ludwig1981
újonc

Hi!

Én a 65colos méretre mondtam, mivel arról volt szó.
https://www.rtings.com/tv/ itt is megnézheted.
Ettől függetlenül persze igazad van, mert semmi rosszat nem olvastam róla.
De azt észrevettem hogy IPS/Directled-es LG-t ebben a szériában, árkategóriában lepontozták eléggé.

(#93498) Franz51 válasza satman1 (#93488) üzenetére


Franz51
tag

Szia,
először én is erre gondoltam, de olvad el a blakey bejegyzését és az én válaszaimat!
Törölgetés miatt van,.de hogy miért azt nem értem........

(#93499) Watt25 válasza Janusz001 (#93495) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor erre csak egy dolgot tudok mondani: Telekom...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93500) pjen válasza Franz51 (#93498) üzenetére


pjen
félisten

Én ha törölgetem, sose szárazon, nindíg valamilyen ablak tisztítóval.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.