Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) kenwood válasza Taci (#92050) üzenetére


kenwood
veterán

igen.
ugy sem.
bedugtam egy radios bill eger kombot es rogton kijott a streaming halala,a tekeres.
annyit bufferelt,hogy a hajam kihullott.

van egy sandy bridge brand gepem ssdvel,allitva befer a tv moge a komodra.
1080pt birja,4khoz majd veszek egy low profile nvidia 1030-at 20k kornyeken.
egyre tobb minden van ARM-re,de azert a youtube,videolejatszas,bongeszes meg mindig fenyevekre van a win 10tol.
a stabilitasrol nem is beszelve.
egy win 10 vlct,bsplayert elinditasz,es onnantol azt csinalsz,amit akarsz.
nem kell semmivel trukkozni,frissiteni,szinkronizalni,tavirnyitoval keresgelni,varni.
i7 2600-at is tamogat lap,az meg a 1030 mar 2014 elotti jatekokat kb. fullon viszi.
nem mintha szamitana.

sajnos a kis felbontasu videok pcrol is rondak.
ha nem is hibasan,de rondabban jeleniti meg ,mint az elod samsung ue50f6100.
Nyilvan par beallitas majd javit,de az a baj,hogy annyival rosszabb,amit eselytelen lesz menubol korrigalni.
gondolom,abban jobb volt a panel meg a kepjavitas.
(60uj634v)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92052) atesz117 válasza kenwood (#92051) üzenetére


atesz117
aktív tag

Bocs, hogy beleszólok, én a pc-re telepített Kodi-t használom a tv-n videózásra, csak egy HDMI kábel kellett hozzá, így nincs
szükség fájlmegosztásra , ami a pc-n, külső meghajtón van, azt le is tudom játszani és a pc egerével vezérelhető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#92053) Zoza24


Zoza24
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy az 55-ös méretben mi a különbség az sk8100 és 8500-as széria között?megéri árban a különbséget?
Köszönöm előre is annak aki megtisztel a válasszal:))

:R

Forza Italy!

(#92056) Patice válasza Zoza24 (#92053) üzenetére


Patice
nagyúr

8100 vs. 8500

Edge-led vs. Direct-led
2x10 w vs. 2x2x10 w
Asszem ez a fő különbség a kkettő között.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#92057) blakey válasza Zoza24 (#92053) üzenetére


blakey
titán

Ha élőben megnézed őket és netán kifogsz két jó példányt akkor azt "kell" megvenni amelyik olcsóbb, nyilván 5-10e Ft eltérés esetén azt amelyik szimpatikus. Tehát pl. a háttérvilágítás típusa mindegy ha jó az összeszerelés, mindkettő esetén lehet bevilágítás, felhősödés és mindkettő lehet nagyon jó is. Direct LED esetén a széleknél van egy enyhe sötétebb "keret", ha jó a fényerő eloszlása akkor nem fogod észrevenni, de ha mellette van az EDGE LED-es akkor érzékelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92060) Móncsa válasza #01819392 (#92059) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:C :C :C

(#92061) Ironhide


Ironhide
tag

Hali!

Én most szemezgetek egy LG 55UK6950PLB tv-vel.
Olvasgattam több hozzászólást, jó pár hibáról.
Csak pc lenne rákötve. Melyik hdmi bemenetre érdemes vagy kell kötni? A jelenlegi samu tv-n meg van határozva az egyik hdmi. Itt is van ilyen vagy szabadon választott?
Előre is köszi a választ.

Ironhide

(#92062) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Adott egy WebOS alapú tévé (nem tudom pontosan milyen verzió). Rádugtam egy külső vinyót, elindítottam egy filmet. Elvileg az MKV fájlban van vagy 12 felirat, nekem pont az utolsó kéne, de a tévé csak az első 8-at listázza. Ez most komoly így 2018-ban? Vagy valamit rosszul csinálok?

Amúgy borzalom ez a WebOS, minden alkalommal a hajam tépem mikor leülök elé :DDD

(#92063) Móncsa válasza Taci (#91970) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia!

Mire jutottál?

Üdv.

(#92064) Kiskutya válasza Ironhide (#92061) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen hiba? Nekem az van semmi hiba árához képest jó tv!

hmm...

(#92065) Donát.x


Donát.x
csendes tag

Sziasztok !
Segítségetek szeretném kérni abban, hogy ami mitől lehet, hogy pendrivon keresztül egy két filmnél amire külön van ráégetve a felirat valamiért a tv nem teszi rá lejátszás közben. Típus : LG 49UK6400PLF
Válaszokat előre köszönöm.

(#92066) norbertoth


norbertoth
senior tag

WebOS-en mi a legegyszerűbb módja hogy megtudjam nézni a fotóimat gphotos-ból vagy a telefonról? A tükrözés nem valami stabil módszer...

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#92069) erahurka válasza #01819392 (#92067) üzenetére


erahurka
félisten

Ez elég egyszerűen hangzik, köszi! :R

(#92070) Taci válasza Móncsa (#92063) üzenetére


Taci
addikt

Szia!

Arra, hogy semmi baj a tv-nek. Annyira tökéletesen középről akartam mindent fotózni, hogy csak sokkal később vettem észre, hogyha jobbra-balra-fel-le-hátra mozgok, a "foltok/felhők" is úgy változnak. Ez egyszerűen csak valamilyen fénytörés, a panel sajátossága, semmi baja a megvilágításnak, nincs fényszűrődés, semmi. Ha teljesen a jobb szélére megyek, egyáltalán nincs semmi folt, olyankor balról látom sokkal nagyobbnak. Ugyanígy minden oldalról. Ha megfelelő távból nézem (fotózom, mert szemre továbbra is csak minimálisan látni ilyenkor is ezeket), teljesen homogén. Ez a nagy kijelző velejárója.
Szóval marad minden, még csak az LG szervizest sem hívtam, mert nincs mit látni. Bocs a "pánikkeltésért" (főleg magamat pánikoltattam...), szerencsére alaptalan volt. :)

(#92071) Móncsa válasza Taci (#92070) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm. :R
Azért a felhősödés bevilágítás mennyire zavaró mennyire látod hogy ott van filmnézés közben?

(#92072) erahurka válasza #01819392 (#92067) üzenetére


erahurka
félisten

Még egy gyors kérdés a programmal kapcsolatban: hangsávokat is ki lehet így szedni? És ha igen, az is hasonlóan gyorsan megvan? :R

(#92073) blakey válasza Móncsa (#92071) üzenetére


blakey
titán

Az nem felhősödés/bevilágítás, IPS Glow ami akár láthatatlan ha megfelelő a távolság.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92074) Taci válasza Móncsa (#92071) üzenetére


Taci
addikt

Attól függ, honnan nézem, és hogy milyen távból (mint az előző hozzászólásban is írtam). De ha középről (ahonnan a korábbi képeket is csináltam, ahol a sarkoknál erősen látszódott a fotókon legalábbis), akkor sötét szobában egy mozifilmnél (ahol alul-felül nincs tartalom, kvázi "fekete csík van"), ott minimálisan szemmel is látszódik. De annak a helyzete is változik, attól függ, hol ülök épp. Ha egy minimális fény is van a szobában, akkor nem látszódik semmi ilyesmi már.

[ Szerkesztve ]

(#92076) Móncsa válasza Taci (#92074) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R
Sportot néztél rajta gyors mozgásoknál - nem magyar foci :C - minden rendben van vele.

(#92077) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Azért az sem semmi , hogy van a neten olyan ember aki már 3at eladott az LG 60UJ634V Telekomos tv-ből 180 ért és még van neki belőle. :Y

(#92079) Petike12345


Petike12345
csendes tag

Sziasztok ma reggel filmnézés közben ezt vettem észre a tv-men, először azt hittem a filmben van, vagy koszos a kijelző, de jobban megvizsgálva, nekem úgy tűnik hogy a kijelzőből "kipattant" egy kis helyről az üveg. Egy Sj810v modellról van szó, a MM lett vásárolva, 2017.08 hónapban, akkora ha minden igaz még garanciális. Vajon ezt cserélik garanciában ? Vagy be kell nyelnem a javítást költségeit ? Köszönöm előre is a válaszokat.

S8+

(#92080) blakey válasza Petike12345 (#92079) üzenetére


blakey
titán

Ez fizikai sérülésnek tűnik, ilyenkor esetleg jól jöhet a biztosítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92081) hunaqua válasza Petike12345 (#92079) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez sima garanciában biztosan nem érvényesíthető.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92082) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok,

LG téren van 65"-ban ajánlott TV 350k-ig? Samsungot ismerem, ott 350-400 körül találok megfelelőt. Esetleg tudtok linkelni számozás ismertetőt? Az összefoglaló kissé elavult.

Üdv

(#92083) kenwood válasza Petike12345 (#92079) üzenetére


kenwood
veterán

Ha nem te voltal, akkor csaladi kupaktanacs kell, mert ez fizikai serules. Valaki elfeljtett szolni, hogy lenullazta a tvdet

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92085) balszem22


balszem22
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy az LGUK6950 széria körülbelül melyik Samsung modellel van egy kategóriában?
Nu széria 7 vagy 8?
Csak azért kérdezem mert a Samsung modellek tudásával nagyjából tisztában vagyok és szeretném tudni hogy LG-be merre keresgéljek.

Köszönöm!

(#92086) Móncsa válasza Petike12345 (#92079) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Lakás ház biztosítás lehet hogy fizeti.

(#92087) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy az LG 60UJ634V készüléken melyik HDMI portra csatlakoztassam a SET-TOP-BOXot? Köszi!

(#92088) Gyarmati_ válasza zibo73 (#92087) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Szerintem teljesen mindegy.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92089) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok,

65UK6400-assal van barkinek tapasztalata?

Direct LED-es, de ha jol latom, nem tudja a local dimminget, ez problemat jelenthet? Tovabba mennyivel jobb ez a tobbi IPS paneles edge LED-es cuccnal?

:R

Ja es meg annyi hogy NAS-el megoldhato lehet hogy a feliratot is lejatssza?

[ Szerkesztve ]

(#92090) zibo73 válasza Gyarmati_ (#92088) üzenetére


zibo73
aktív tag

:R

(#92091) Taci válasza Móncsa (#92076) üzenetére


Taci
addikt

Forma 1-et szoktam nézni. Most a kedvedért néztem egy kis focit (magyart :D ), és most síugrás megy, Eurosport 2 HD, nagyon szép és élvezetes. Az én ilyen fajta igényeimnek legalábbis. :)

Szóval a kezdeti (szerencsére alaptalan) idegeskedésem után nagyon elégedett vagyok a vásárlással és a tv-vel magával persze. :) (LG 60UJ634V, csak hogy ne kelljen visszakeresni.)

(#92092) Dwatti válasza balszem22 (#92085) üzenetére


Dwatti
addikt

Samsung NU7100 és az LG UK6300 van kb egy kategóriában, LG UK6950 ennek a kategória tetején van

(#92093) Gyarmati_ válasza Dwatti (#92092) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Nekünk LG 50UK6950PLB van. Teljesen elégedetten használjuk.
Ebben az árban nekünk jó vétel volt 5 év garival 170 eft.
Kezelése egyszerű, a magic remote nagyon jó.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92094) Dwatti válasza Gyarmati_ (#92093) üzenetére


Dwatti
addikt

Enyém nem kérdés hanem egy válasz volt egy lentebbi bejegyzéshez. Nekem is 50UK6950 van és már egy 55UK 6500 is mindkettő nagyon jó és megvagyok vele elégedve, pedig más panel tipusok.
(azért a 49SK 810v most jobb választás lenne igy akciósan) 😁

(#92095) Zoza24 válasza Dwatti (#92094) üzenetére


Zoza24
senior tag

hol akciós?:)

Forza Italy!

(#92096) Ironhide válasza Kiskutya (#92064) üzenetére


Ironhide
tag

Szia!

Nos, nem csak hibákról érdeklődtem. Feljebb azért pár hibát említettek. A kérdés, inkább a HDMI csatira vonatkozott. Jól sejtem, legjobban akkor járok, ha az ARC megjelölésű csatira csatlakoztatom a pc-t? Kell vmi hozzá. Nem volt még ennyire okos tv-m.
Előre is köszi aki válaszol.

Ironhide

(#92097) Móncsa válasza Taci (#92091) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszi de ezek mind HD adások sd adáson milyen a képe ?

(#92099) Móncsa válasza Zoza24 (#92095) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Forza Korrupció :C

(#92100) Ironhide válasza #01819392 (#92098) üzenetére


Ironhide
tag

Szia!

Tehát azt mondod, igazából nincs kifejezetten pc bemenet rajta?
Kell vmi app a pc használathoz, vagy ezt már túlgondolom?

Ironhide

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.