Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93951) Luissimo válasza rolland88 (#93949) üzenetére


Luissimo
veterán

...és ehhez már jár a Magic Remote, ezt se felejtsük el.

Bár mostanában ennyiért kb. 50"-os is kapható, szintén MR-el, az alzánál ...

(#93952) Kuter válasza Móncsa (#93942) üzenetére


Kuter
senior tag

Egy rakás kaki lett a képe ,mosott, homályos, mozgásnál kondenzcsíkot húznak az emberek, a kamera remeg mozog folyamatosan. Szerintem vak lehet aki ezt ki engedte adásba.
Fiam bejött pont a nappaliba mikor ment a sorozat azt hitte el romlott a tv " lg 55uk6950plb".
Én már azt sem engedném hogy sd adással induljon új tv csatorna, sőt kötelezném a régi sd tv csatornákat is az átállásra minimum hd-ra.
Már kifutottak a rég csöves tv-k észre kéne már venni.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93953) Watt25 válasza Kuter (#93952) üzenetére


Watt25
veterán

sőt kötelezném a régi sd tv csatornákat is az átállásra minimum hd-ra.
És mire hivatkozva szolnál bele egy piaci alapon működő tévé (bármi) ilyen szintű működésébe? Nem a kommunizmusban élünk.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93954) rolland88 válasza steele80 (#93950) üzenetére


rolland88
tag

Ennek milyen a kijelzője? Fényes vagy matt?
Erről nemnagyon találok sajnos infokat sehol mostanában.

(#93955) Móncsa válasza Kuter (#93952) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R

(#93956) Kuter válasza Watt25 (#93953) üzenetére


Kuter
senior tag

"Minimum kritérium"
Több piaci szolgáltatásnál is bevezették már ,csak a médiánál még nem
Pl háztartási elektromos gépek fogyasztása, autók környezett szennyezése, ivóvíz minősége, épületek energia felhasználása, mobil szolgáltatás, gyárak környezett szennyezése stb stb.
Jó lehet ez egy rossz össze hasonlítás de kb erre gondoltam. Előbb-utóbb tenni kell valamit ,mert a tv-k fejlesztése nagyon megindult az elmúlt években.
Nekem volt ismerősöm aki emiatt vissza küldte a 4k tv-jét hogy rossz az adás rajta, egyszerűen nem tudta feldolgozni hogy a 72cm csöves tévén jobb a kép (sd adás kedvenc csatornája) mint az új tv-jén.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93957) Watt25 válasza Kuter (#93956) üzenetére


Watt25
veterán

Persze, de amiket felsoroltál, az mind leginkább a környezetvédelemre, környezettudatosságra vezethető vissza, ami tök helyes. A környezet viszont nem lesz jobb, tisztább szebb azáltal, hogy megszűnnek az SD adók.
A HD adás "csak" minőségi változás az SD-hez képest (durván fogalmazva egyfajta luxus), ami csak nagyobb élvezetet ad. Ez tehát tipikusan olyan dolog, amit a piacnak kell kikényszerítenie. Ki fogja. Idővel.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93958) steele80 válasza rolland88 (#93954) üzenetére


steele80
senior tag

Fényes a kijelzője.

(#93959) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Ha valakinek szüksége lenne 10000 ft kedvezményre TV vásárlásnál Debrecenben,vagy Nyiregyházán,jelezzen privátban. Media Markt vásárlási kártyát nyertem ,melyet jelenleg nem szeretnék levásárolni.

(#93960) mackosajt


mackosajt
addikt

Magic remote használóktól kérdezném, kinek mennyi idő alatt merült le a gyárilag adott elem?

Nekem elkezdte kiírni a tv, hogy a töltöttség alacsony.
Januárban vettem a tv-t. Kicsit korainak érzem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93961) blakey válasza mackosajt (#93960) üzenetére


blakey
titán

Az elemek nem feltétlenül annyi idősek, mint a TV meg az sem mindegy, hogy mennyire voltak "feltöltve". Más eszközön nekem is volt ilyen, 1,5 hónap alatt megadta magát, csere után hónapokig nem volt gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93963) mackosajt válasza #46372352 (#93962) üzenetére


mackosajt
addikt

Oke, fogyasszon többet, de azért 6 hónapot csak bírhatna.
2 hónapos múlt, ez nagyon gyenge elem így.
Veszek másikat, csak mégis zavar.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93965) mackosajt válasza #46372352 (#93964) üzenetére


mackosajt
addikt

Tavalyi tévéhez járó MR. Én nem veszek hagyományosat. Inkább elemet cserélek, csak bosszant.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93966) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Kerestem UHD LED IPS TV Monitort, de sajnos csak FHD-ban látok ilyet. Gondolom nem is gyártanak UHD-s tv monitort sajnos.

Találtam egy ilyen TV-t, ez mennyire lehet jó számítógéphez is, időnként játszani, netezni, filmet nézni?

LG 43UJ634V

[link]

(#93967) Doki42 válasza mackosajt (#93960) üzenetére


Doki42
őstag

Én is januárba vettem, még ok..
Olcsó elemmel is ez lesz.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#93968) dreta válasza mackosajt (#93960) üzenetére


dreta
tag

Másfél-2 hónapot bírt ki nálam is. De nem problémáztam rajta, mert előtte olvastam a használatijában: The Magic Remote depletes batteries faster than a normal remote due to the additional features. LG an-mr18ba

Sony házimozi erősítő távirányítójához vettem egy pár Sony elemet, kb 7 évig bírta vele.

[ Szerkesztve ]

(#93969) blakey válasza mackosajt (#93963) üzenetére


blakey
titán

Passz, LF sorozatú TV-hez használunk ilyen távot és 6 hónapja vannak benne az elemek, nem tudom meddig bírja de használatfüggő is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93970) mackosajt válasza dreta (#93968) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez elég durva merülés.
Logitech vezetéknélküli egér és bill párosomban 2-2 cerka elem majd 1 évet bírt, pedig volt használva rendesen.
Itt vagy a gyári elem ilyen gyenge, vagy passz. Majd veszek bele minőségi elemeket. Ha azok is rövid ideig bírják, az már érdekes lesz.
Olcsó elem nem pálya. Olyat nem veszek. Mármint gagyit. Drágább a sűrű csere.

Közben anyám is LG tv tulaj lett.
A régi crt tv megadta magát.
Neki elég lett a 32 LK6100.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93971) blakey válasza mackosajt (#93970) üzenetére


blakey
titán

Logitech vezetéknélküli egér és bill párosomban 2-2 cerka elem majd 1 évet bírt, pedig volt használva rendesen. - ezt nem ua. a Logitech egered energiatakarékos módban dolgozik, Magic Mouse is csak 2 hónapot bír, de sokminden múlik az akksin, eleme is. Az MR600-asban Aldi-s (Sony) elem megy 6 hónapja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93972) domitert


domitert
csendes tag

Mr 18 nem wifi-vel távirányitja a tv-t?
Az stb-t infrával.Gondolom én.Mert hogy a tv-t a párna alól is vezérli teljesen ellenkező irányba forditva is az infrát az elején.

[ Szerkesztve ]

(#93973) dreta válasza domitert (#93972) üzenetére


dreta
tag

Szerintem bluetooth, mivel párosítani kellett a két készüléket, ami egy gombnyomásból állt ha jól emlékszem. Másik szobából, falon keresztül is veszi a jelet a tv.

(#93974) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
Megvettem ezt a tv-t: LG 43LK6100PLB
Annyi a gondom vele hogy teljesen ferdén áll.
Tegnap összeraktam és olyan mintha hátra akarna dőlni, illetve a bal lenti sarka 1 centivel lentebb van, mint a jobb lenti sarka.
Ma már kétszer újra összeraktam és még mindig ugyan úgy áll.
Valaki találkozott már ilyen gonddal? Mit lehet ezzel csinálni?

(#93975) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók, valaki tapasztalt ilyet?
3 éves a készülék, azóta a falon van.

HDMI-n gépről és USB-s vinyóról is ilyen a kép, tehát nem kábel és csatlakozó.

(#93976) siposjozsef válasza bebeago (#93630) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Szia,

tudnál nekem segíteni abban, hogy hogyan kell Pendrive-ról frissíteni a tv firmware-t?
Van egy LF632-m és az új firmware felrakása óta nem tudom tükrözni a képernyőt. Lehet a netes frissítés után zavaradott meg valami. Alaphelyzetre visszaállítást is próbáltam már.

Ksözi szépen !

(#93977) Grawens válasza regener (#93975) üzenetére


Grawens
senior tag

Elsőre T-CON panel, vagy LCD. Az előbbi javítható, utóbbi nem. ITT érdeklődj, talán tudnak javasolni valamit. :U

(#93978) regener válasza Grawens (#93977) üzenetére


regener
veterán

Köszi, írok oda. :R

(#93979) bebeago válasza siposjozsef (#93976) üzenetére


bebeago
tag

(#93980) #72630400 válasza rolland88 (#93974) üzenetére


#72630400
törölt tag

1.Fali konzol, s már nem is ferde.
2.A bal talphoz egy kb.1 cm vastag könyvet raksz,s voálá.Már nem is ferde.😁
3 Vidd vissza a boltba.Fröccsöntési hiba.

(#93981) antistati


antistati
tag

Sziasztok!

Barátom 1 éve 2 hónapja vett LG 75 Lcd t a MediaMarktban.

Milyen lehetőségek közül fog tudni választani, ha cégre vette és nem tudják se javitani, se másik készüléket kapni, mert kifutott darab...

Van valami tapasztalat?

Csak kpt kap amennyiért annó vette?

Ez azért szerencsétlen helyzet, mert csucs 75 colos 2018 as már nincs, 2019 ha lesz még drága lesz...

(#93982) ovoid válasza antistati (#93981) üzenetére


ovoid
tag

Hú, ez lehet hogy cumi!
Ha csak nem vett rá + időt.
Úgy emléxem, hogy vannak helyek, ahol céges vásárlásra 1 év garit adnak.....
Kívánom, ne így legyen....

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#93983) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
43UH661V-re csatlakoznék laptoppal HDMI-n. Photoshop Lightroomot használnék. Egyszer már próbáltam, de akkor elég nagy volt a késés az egér mozgatásoknál és nem is foglalkoztam vele többet. Arra gondoltam esetleg egy másik HDMI kábel megoldás lehetne. Tudtok ebben segíteni?

(#93984) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! LF630V TV-n hol lehet megjeleníteni azt, hogy egy csatorna, milyen frekvencián jön be? Panasonicnál a DVB-C hangolási menü, Jel állapotnál van.

(#93985) Tutu7030 válasza pinnacle (#93984) üzenetére


Tutu7030
veterán

Beállítások -> Csatornák -> Jelteszt

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#93986) Hysterycs


Hysterycs
tag

Sziasztok,

Véleményt szeretnék kérni a 65UK6750PLDtv-ről.Főleg az Edge led technológia miatt vannak aggályaim.

Jelenleg egy 55UJ634V tévével rendelkezem, lassan váltanék egy nagyobbra. Amúgy a méretén kívül a jelenlegivel is elégedett vagyok, PC-re csatlakoztatva használom, tv adást nem igazán nézek és az okos funkciók sem fontosak.

Előre is köszönöm!

(#93987) pinnacle válasza Tutu7030 (#93985) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#93988) Kazasi


Kazasi
tag

Sziasztok!
Az normális, ha a Tv programkalauzba belépve (guide gomb) és kilépve egy másodpercre elmegy a hang?
55sk8500

[ Szerkesztve ]

(#93989) Tutu7030 válasza Kazasi (#93988) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem kb 2-3 mp-re (uh7707). :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#93990) blakey válasza Kazasi (#93988) üzenetére


blakey
titán

Az normális, ha a Tv programkalauzba belépve (guide gomb) és kilépve egy másodpercre elmegy a hang? - ha jobban megnézed akkor ezek mind külön alkalmazások így igen, beleférhet 1 másodperces hangkimaradás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93991) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Ma délelőtt beadta a kulcsot a 20 hónapja vásárolt, Legyelországban 2017.06. hónapban összeszerelt 43UJ701V típusú TV-m. Külső eszközről néztem filmet, amikor egyszercsak szétesett a kép, mintha hibás lenne az adat, aztán újraindult a TV, azonban azóta csak az LG logo-ig jut... Még 4 hónapig garaciális, gondolom alaplapot kellene cserélni benne. Youtube-on láttam hasonló esetet, ott az alaplapot 10 percig sütőben! melegítették, aztán megjavult... Már ha ennek hinni lehet. Kíváncsi leszek mi lesz a javítás vége.

[ Szerkesztve ]

(#93992) kutyu92


kutyu92
csendes tag

Inkabb hivd a szervizt ne sutogesd :D

(#93993) Kazasi válasza blakey (#93990) üzenetére


Kazasi
tag

+ Tutu7030

Köszi a válaszokat!

(#93994) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Egy UHD TV mennyire használható játékokra?
Több helyen azt írják, hogy a késleltetés miatt nem érdemes játékra venni a PC mellé.

Ndrew

(#93995) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!

LG 4K-s LED TV-men főleg a fehér színben látszik, hogy legalul középen kb: 3-4 tenyérnyi lilás folt látszik/"nyúlik" be a képbe.
(Áramtalanítás stb. megvolt és külső HDD-ről a filmeknél is látszik).

Szerintetek ez milyen hibára utal?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#93996) szimi57 válasza MrPeekaboo (#93991) üzenetére


szimi57
őstag

Konnektorból ki, majd be gondolom megvolt? Csodákra képes :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93997) mackosajt válasza zoltannagy (#93995) üzenetére


mackosajt
addikt

Tolj egy képet a jelenségről.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#93998) asprey válasza NdrewSunix (#93994) üzenetére


asprey
tag

Egy 50UK6950 használok monitor helyett tökéletes egy jó konfiggal.

[ Szerkesztve ]

(#93999) NdrewSunix válasza asprey (#93998) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez nagyon jó hír! Ráadásul van ennek a TV-nek egyel kisebb verzója is, az nekem tökéletes is lenne. (LG 43UK6950PLB)

Szóval akkor semmi probléma a rettegett input laggal.? (vagy elenyésző)
Mindenhol ezt szajkózzák és nem akartam addig tv-t venni amíg valaki nem erősít meg, hogy nem kell ettől annyira félni. Nem vagyok nagy gamer, max napi 1 órát játszom. Semmi multi, ahol millió fps kell és 144Hz.

Amúgy a gépem: R5 1600X, RX 580 4GB, 16GB RAM@3000MHz

[ Szerkesztve ]

(#94000) Luissimo válasza asprey (#93998) üzenetére


Luissimo
veterán

olyan, mintha valami mágneses mező behatás érné a TV alsó részét ...

A Gép nincs az asztalalatt ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.