Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93801) padi68 válasza #46372352 (#93800) üzenetére


padi68
senior tag

Lg vevőszolgálat azt írta, hogy 200mhz....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#93802) Watt25 válasza padi68 (#93801) üzenetére


Watt25
veterán

200mhz... Vagyis 200miliherz? Bár, ugyanannyira valószínű, mint az, hogy 200MHz :)
Most komolyan... Ha ennyire szarik valaki arra, hogy mit lát leírva, akkor nem mindegy, hogy mit kap? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93804) padi68 válasza #46372352 (#93803) üzenetére


padi68
senior tag

aha, így már értem...illetve a hölgy az 55"-ét mondta be......
köszönöm

49"-ig akkor nincs is olyan ami jó egy 42LB730V helyett?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#93805) Zoló1981


Zoló1981
tag

No kérem, rigóékhoz is eljutott a készülék: :K

"Kipróbáltuk a nanocellás szupertévét
Korábban itt az Origón már bemutattuk a nanocellás technológiát, ami elméletileg olyan tévék előállítását teszi lehetővé, amelyek a korábbi LED LCD-modelleknél jobb képminőség megteremtésére képesek azáltal, hogy a néző és a panel között egy speciális, nanokristályokkal megszórt filmréteg kap helyet."

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93806) Watt25 válasza padi68 (#93775) üzenetére


Watt25
veterán

Mégsem biztos, hogy kondi. Pont most futottam bele ebbe. A pasi pontosan ugyanazt a hibajelenséget mondja el, amit te. Vigyázz, mert gonodolom valami hülye angolszász mértékegységben beszél, tehát nem 385°C-os sütőbe kell tenni. (Gondolom 196°C-t akart mondani, csak buta hozzá. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93807) padi68 válasza Watt25 (#93806) üzenetére


padi68
senior tag

azta!

köszi szépen az infót! :R

Nem tudom mi történt, de most normálisan működik......( kopp, kopp, kopp...)

Szerintem megijedt, hogy le lesz cserélve!

Amúgy most nincs bedugva semmi se a tv-be csak a beltéri egység.

Köszönöm-á

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#93808) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék Tőletek!
Van egy LG 50UK6470PLC típusú TV-je apukámnak és szeretne hozzá vezetéknél nélküli billentyűzetet venni. Milyen érdemes? Mivel működik jól?

Köszi előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#93809) padi68 válasza ratkaics (#93808) üzenetére


padi68
senior tag

nekem ez van : k400-plus

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#93810) ratkaics válasza padi68 (#93809) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#93811) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok UJ635 LG smarton miért ilyen lassú a böngésző? Van e rá masik amit le lehetne tölteni? Igy kb használhatatlan! Horizon go alatt akad a video vagy le sem játsza! Frissitik a böngészőt egyáltalán? Ez igy nem a legtutibb!

Valaszotokat elore is köszönöm!

UPC mediaboxot akarnám kivaltani media kartyara es emiatt kene a horizon go hogy amusorokat vissza tudjuk nézni a tvn!

[ Szerkesztve ]

(#93812) kakuk.tamas válasza Watt25 (#93806) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De azért várjon vele picikét a sütés után, mert 200 fokon is megszaladhat pár alkatrész. :D
Egyébként ebben mi a logika? :D
BGA alatt a golyókat rakja helyre? (Nem néztem végig a videót...)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93813) Watt25 válasza kakuk.tamas (#93812) üzenetére


Watt25
veterán

De azért várjon vele picikét a sütés után, mert 200 fokon is megszaladhat pár alkatrész.
Ezt is tartalmazza a videó.
Egyébként ebben mi a logika?
Gondolom valahol elengedett a forrasztás. Meleg hatására újraforr.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93814) kakuk.tamas válasza Watt25 (#93813) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De folyasztószer ebben már nemigen van... Ha így simán berakja, csak szárad leginkább (és törni fog a forrasztás), megolvadni nem fog.
Majd megkérdezem a mérnökeinket, hogy ez így lehetséges-e. :D

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93815) coppola válasza Watt25 (#93806) üzenetére


coppola
tag

Nyákszakadást ideiglenesen újrakontaktálja, hajszárító ugyanúgy megteszi, de tartósan nem javítja meg, vastag arcbőr esetén eladási trükk

(#93816) zusomJe


zusomJe
újonc

Sziasztok!

videófalat szeretnék összehozni egy 320cm széles 130cm magas felületre.
3x2 kijelzőre gondoltam, de nyitott vagyok más megoldásra is.
20-24 kamera felvételét szeretném látni egyszerre a képernyőkön és fontos h 1-1 képet ki tudjak nagyítani teljesen egy képernyőre (nem kell mind a 6-ra)
Egy pcről / laptopról szeretném megoldani az egészet. Egy ilyen setupnak milyen a gépigénye kb?
A monitorok napi ~12 órát mennének.

Az egész setup megolható kb 600K forintból?

Arra gondoltam h 3x2db LG 43LJ500V monitort kötnék össze. milyen élettartamra számítsak ilyen monitoroknál, ha napi ~12 órát mennek?

válaszokat előre is köszönöm.

(#93817) kakuk.tamas válasza zusomJe (#93816) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A 6 monitor, a kábelek, switch, a DVR, a konzolok, a pc, a kamerák, meg az apróságok mind 600ból? Legalább 1 millió. De ha normális kamerákat akarsz, és profi módon megcsinálni, akkor másfél... És ez a nagyon minimum...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93818) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok .
A kérdésem az lenne hogy webos 4.0 alatt van e lehetőség a csatornalista abc szerinti autómatikus rendezésére ? Előre is köszönöm a segítséget .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93819) Watt25 válasza coppola (#93815) üzenetére


Watt25
veterán

Itt egy hasonló eset, ahol van egy olyan hozzászólás is a feltöltő részéről, hogy 2 évvel később is működik a tévé.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93820) Kuter válasza zusomJe (#93816) üzenetére


Kuter
senior tag

Csak a video kártya kerül annyiba.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93821) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

A TV hangját át lehet nyomni mobilra BT-n vagy Wifin füleshez?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93822) coppola válasza Watt25 (#93819) üzenetére


coppola
tag

Pára okozta hibánál simán.
Melegedés okozta deformáció, szakadás esetén sok mázlival úgy vasalja meg a meleg, hogy tartósan megjavul. Próbát megér ez is, meg a beilagolás, feszegetés is, de inkább halott panelnél

(#93823) Gyarmati_ válasza szimi57 (#93821) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Mi a tv pontos típusa?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93824) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Néhány hete boldog tulaja vagyok egy LG UK7550MLA készüléknek. Nemrég sikerült hozzá szerezni házimozi erősítőt is, azonban van egy kis probléma. Az erősítő optikai kábellel van rákötve a tv-re. DD 5.1 hangsávokkal minden működik tökéletesen, azonban DTS esetén a kép és a hang nincs szikronban: a hang párszáz miliszekundummal korábban jön. Valaki találkozott már hasonlóval? (Ha átállítom optikai + hangszóróra a kimenetet, akkor jó a szinkron, viszont akkor csak 2.0 PCM-et küld)

(#93825) Watt25 válasza coppola (#93822) üzenetére


Watt25
veterán

Mivel az enyémnek pontosan ugyanaz a baja, mint amit a legutóbbi linkelt videóban mond az illető, valamilyen tapasztalatom nekem is lesz a dologról, majd beszámolok. (Én mondjuk első körben csak a HDMI chip lábait melegíteném forrasztópákával.) Csak még nem tudom, mikor lesz időm foglalkozni a dologgal.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93826) coppola válasza Watt25 (#93825) üzenetére


coppola
tag

Pákát nem eröltetném, inkább akkor hajszárító (azt többször használtam sikerrel telo alaplapnál).
Kíváncsian várom a fejleményt, és egyúttal sok sikert kívánok!

(#93827) Watt25 válasza coppola (#93826) üzenetére


Watt25
veterán

Tényleg nem kötözködésként, hanem kíváncsi vagyok, hogy mi az oka, hogy nem ajánlod a pákát? Mert akkor inkább hajszárítózok én is, csak azért szeretném tudni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93828) coppola válasza Watt25 (#93827) üzenetére


coppola
tag

Sztem nem forraszhiba, lyukgalván is sérülhet, rövidzár is para, de elsősorban sztem nyákhiba, azért inkább a csati és a chip között óvatos hőlégfúvó, vagy hajszárító, de a sütő is akkor ezek szerint

(#93829) szimi57 válasza Gyarmati_ (#93823) üzenetére


szimi57
őstag

Szia, 55UK6500.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93830) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék,hogy LG 55SK8100-s tvhez ki milyen fali konzolt használ/ajánl?
Mi számít most normálisnak?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#93831) Patice válasza Jackie_Chan (#93830) üzenetére


Patice
nagyúr

Pl. Stell SHO 2041.

Viszont ezzel elég közel lesz a hátsó falhoz a TV és pl. a LAN csati merőlegesen van a TV-n. Ez problémás lehet a fenti konzollal, ha vezetékkel használod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#93832) Gyarmati_ válasza szimi57 (#93829) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A hangot egy BT fülesre át tudod küldeni a tv-ről.
Sajnos nem mindegyik működik, ki kell próbálni.
A másik lehetőség egy D/A konverter és arra csatolni a fejhallgató saját adóját. úgy tuti működni fog.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93833) Jackie_Chan válasza Patice (#93831) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi,de én olyat szeretnék ami olyan,hogy a faltól el lehessen húzni a tv-t néha ha szeretném.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#93834) szimi57 válasza Gyarmati_ (#93832) üzenetére


szimi57
őstag

Ok, kösz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93835) kispistax


kispistax
tag

Hali, a lányomnak vettünk egy LG 43LK5900PLA TV-t (WebOS), van INGYENES online TV nézésre valami lehetőség? Nincs semmi előfizetés, panelben nincs elég jel Mindig TV nézéshez. Elég volna néhány ALAP magyar csatorna is. Köszi!

(#93836) bebeago válasza kispistax (#93835) üzenetére


bebeago
tag

Üdv!
Ha van internet, akkor pl: https://www.mediaklikk.hu/ , kiválasztod a csatornát, és jobb felül élő adás-ra katt, kirakhatod teljes képernyőre is.

Esetleg:
http://online.myhungary.net/eloadastv.html

[ Szerkesztve ]

(#93837) kispistax válasza bebeago (#93836) üzenetére


kispistax
tag

Köszi, megnézem ezeket.

(#93838) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Külső vagy beépített tápja van? LG 43LK5000PLA

(#93839) paolinho válasza bebeago (#93836) üzenetére


paolinho
őstag

Ehhez kapcsolódóan kérdezném én is, hogy pl. a DigiOnline alkalmazást (de kérdehetném a TV GO-t, vagy a Horizon Go-t is) be lehet élesíteni valahogy WebOS alatt?
Ha esetleg nem, akkor hogy lehet telóról tükrözni a TV-re? Erre nem találtam beállítási opciót az LG TV Plus applikációban.
Ugyanis pl. egy Amlogic S905-as hálózati médialejátszóval anno már simán működtettem ilyet egy sima mezei LED TV-n is.
Örülnék, ha lenne rá megoldás, mert akkor pl. a haverom előfizetésével simán tudnám nézni a Digi Sport-ot is közvetlenül a TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#93840) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! Anyosnak vettunk egy lg 32LK61 tipusu tvt. Set top box ra van kotve azzal nincs semmi baj, de ha elkezdem nezni az hbo go-t vagy netflixet el kezd recsegni a hangszoro. Ez vajon mitol lehet? Vissza kellene vinni vagy ez nirmalis?

(#93841) bebeago válasza paolinho (#93839) üzenetére


bebeago
tag

Már nézheted is:

Bögészőbe: http://digionline.hu/, belépsz és csatornát választasz. A többit nem próbáltam, de a böngésződön keresztül gondolom hogy oda is be tudsz lépni! Amihez meg van WebOS alkalmazás (pl HBO GO ) oda meg azzal.

[ Szerkesztve ]

(#93842) Gyarmati_ válasza moddingR (#93838) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Belső.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93843) gaborm69 válasza szimi57 (#93821) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Szia!Én egy Sony-t vettem,azzal működik.

Samsung Galaxy S20 FE

(#93844) paolinho válasza bebeago (#93841) üzenetére


paolinho
őstag

Tökéletes, köszi! :R

Mondjuk egy alkalmazás (mint pl. Youtube) gyorsabb kapcsolódást eredményezhetne, de végül is ez is tökéletesen működik mind a kép, mind a hang tekintetében.

(#93845) szimi57 válasza gaborm69 (#93843) üzenetére


szimi57
őstag

Szia, egy linket, vagy tipust kérhetek?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93846) gaborm69 válasza szimi57 (#93845) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Sony wh-ch 500 b

Samsung Galaxy S20 FE

(#93847) szimi57 válasza gaborm69 (#93846) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz, közben rájöttem, hogy nálam a hang beállitásokban a BT inaktiv. 55UK6500.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93848) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek ezekről a tv-kről?
[link]
[link] aszem ez nanocellás.
És úgy egyébként a nanocelláról? Vagy inkább a qdot?
Amit igazából keresek, az a szép színek, jó fekete és a passzív 3d.
Jelenleg Sony KDL 47W805 van, ezt szeretném kiváltani.

(#93849) szimi57 válasza gaborm69 (#93843) üzenetére


szimi57
őstag

Végülis azért volt inaktiv a BT hangkimenet mert nem volt párositott eszközöm. Most egy sima BT-s fülessel is müködik.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93850) dawid880102


dawid880102
lelkes újonc

Sziasztok ma vettünk baratnömnek egy lg 49 uk7550 tv bekötöttem minden franko volt egyszer csak leestek a pixelek es csak vilagitott a tv hang volt de kép nem . Persze a bolt már ma bezart holnap meg vihetjük vissza de már csak kiálitott darabvan . Az lenne a kérdesem meger e 18e ft plusba hogy ha ugy lenne kicserélnénk egy sk8100ra vagy megvarjuk h lehozzanak kozpontiraktarbol ? Am van tv n valahol reset funkcio? Mer én nem talalltam...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.