Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) balazsjo03


balazsjo03
csendes tag

Szép estét!Vettem egy új tv-t,na most kötötték át az optikát a régi hálózat helyett.DIGI lenne a szolgáltató van néhány adás ami HD lenne pl:RTL gyakran szétesik a kép,másik adó pedig ahanggal vacakol M1HD.valakinek hasonló tapasztalat,ötlet?Lehet a tv hibás?Hogy tudnám letesztelni?Köszi,h elolvastad.....

(#93702) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Sziasztok.
Még karácsony előtt vásároltunk egy LG uk7550 55" tv-t. Már új kora óta nem tetszett neki az,hogy HDMI kábellel hozzá csatlakoztatom a pc-t. Néha érzékelte a jelet,néha meg gondolt egyet és nem jött be a számítógép képe miután a tv-t kikapcsoltam egy ideig. Ma meguntam és gondoltam a screen share majd jól kibabràl vele,szóval teljesen okosan megoldom ezt a problémát. Némi időbe tellett de megoldottam és örömködve láttam,hogy sikerült megosztani pc képernyőjét a tv-vel. Ma este nagy arccal bekapcsoltam a masinákat,erre nem tud csatlakozni a két renitens egymáshoz... Két órája szenvedek vele,de semmi. Már megvolt a tv gyári beállítások visszaállítása is. Tanácstalan vagyok. Ha valaki segít annak hálás lennék.

(#93703) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 43UK6950PLB tv-m ami nagyon jól működik, csak egy dolog zavar: ha lekapcsolom a villanyt vagy lemegy a nap akkor a fényerő is csökken. Azt szeretném, hogy állandó fényerővel menjen. Az energiatakarékos mód ki van kapcsolva. Mit lehetne tenni? Köszi, Balu

(#93704) szimi57 válasza Bazs1981 (#93703) üzenetére


szimi57
őstag

Mintha találkoztam volna a beállitásokban automatikus fényerő vagy kontraszt opcióval. Alapból engedélyezve van.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93705) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Adott egy 2017-es LG smart tv.. Olyan problémával találkozott már valaki hogy torzít a hangszóró de csak is a youtube vagy ha a böngésző alkalmazásba nézek filmet.

Pendrivon a filmekkel semmi gond LG hangteszt demón is tiszta szép a hang.
Arra gondoltam LG szoftverfrissítés cseszhetett el valamit. Próbáltam alap beállításra a tv de jelszót kér ami persze már nincs meg. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#93706) bebeago válasza Hardver Arc (#93705) üzenetére


bebeago
tag

Az alap jelszó: “0000” - ez megváltoztatható egyedi négy számra.

(#93707) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Az LG 32LK500BPLA tévé felismer a 64 gigás 3.0 pendrivet? A kezelésiben azt írják 32 gb és annál kisebb az ajánlott, de akkor vajon nem is lehet beledugni nagyobbat? Meg esetleg akinek van ilyen, mennyire számít a pendrive mérete? Sandisk ultra 64gb pendrivet néztem ki, de nem tudom, hogy bedugható-e a gépben mert a kezelésiben azt írták, 18/10mm es usb dugható be, csak nem tudom ennek a pendrivenek a pontos méreteit.

Üdv: Fishor

(#93708) V8engines válasza Fishor (#93707) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Pendrive-ok (aljzatba csatlakozó) mérete u.az, a belső memóriában van különbség, meg az írási/olvasási sebességükben.
De majd egy számítógépes megmondja, mert én nem értek hozzá.

(#93709) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,
valakinek van tapasztalata, ötlete?

MAGIC REMOTE-al a hangkeresésnek van valami beállítási trükkje?

internet van, nyelv magyar, ha rányomok a mikrofonos keresésre, akkor ezt üzeni:
"ideiglenes hálózati probléma történt, kérjük próbálja meg ujra. (6022)"

ugyanakkor játszik folyamatosan a youtube-ról.

MIVAAAN ??

(#93710) Luissimo válasza Luissimo (#93709) üzenetére


Luissimo
veterán

bocs megvan,

magyarra volt állítva a hangfelismerés nyelve.

Angollal megy. (kicsit kisstilüség, dehát ez van, ezt kell szeretni)
A Fishing on Orfü ből a Fishing on jön csak be, a Kispál és a Borzra és a Pál utcai fiukra semtudok keresni a jutyubon (azér elég gáz)

megoldás? Jeszty ?

[ Szerkesztve ]

(#93711) bebeago válasza Fishor (#93707) üzenetére


bebeago
tag

(#93712) bebeago válasza Luissimo (#93710) üzenetére


bebeago
tag

Így nem megy?
Nekem magyarra van állítva és működik (A Kispál is)
Hangkeresés-Kispál és a borz-lépjen fel az internetre-videók-első helyen a koncert.
De a Google-ben is működik a hangalapú keresés.

[ Szerkesztve ]

(#93713) dawid880102


dawid880102
lelkes újonc

Hello valaki tudja már mikor jönnek a boltokba a 2019 lg tvk ? Mer baratnömnek akarunk tv venni es várjuk h a mostani uk sk modelleket kiarusitsak . Pl uk 7550 szemezünk 49 colos most olyan 175e ft megy . Lehet meg ennel is olcsobb lesz ?

(#93714) Luissimo válasza bebeago (#93712) üzenetére


Luissimo
veterán

most átállítgattam, mindenhol az elsődleges és másodlagos nyelvet is magyarra, egy kibekapcs és most jól keres.

Hmm.

tesztelgetem majd, de valami bevolt szorulva valahol

mondjuk nekem a megjelenő virtuális billentyűzeten nem adja fel a mikrofon ikont, viszont van magyar és átkapcsolható angolra, de ha csatlakoztatok egy vezetéknélküli magyar billentyűzetet azon az ékezetes betűket nem hajlandó megtalálni...

folyt köv

(#93715) saltanus


saltanus
aktív tag

web 3.5 lg szoftvert nem lehet feltenni lg tv web 3.0 ra?

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#93716) kutyu92 válasza Rókabajusz (#93702) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Nevezd at a hdmi bemenetet pcre nalam ez oldott meg minden problemat, osszes bemenet menupont alatt kivalasztod a hdmit ahova be van dugva a pc majd a szerkesztes ikon alatt van olyan lehetoseg hogy pc es az lesz a bemenet cimkeje

(#93717) kutyu92 válasza saltanus (#93715) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Nem

(#93718) kutyu92 válasza dawid880102 (#93713) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Az uj tevek aprilis majus kornyeken szoktak megerkezni a boltok polcaira, bar a mostani arak lesznek nagyjabol akkor is elozo evek tapasztalatabol, max 1-2 kiallitott dbra lesz “oriasi” kedvezmeny

(#93719) Faby


Faby
senior tag

Kezd tele lenni a málnamintás napozóm a TV-vel.
Mióta újrahangoltam, azóta mást se csinálok, csak folyamatosan rejtegetem el a felesleges, partizánként visszakúszó csatornákat (előzmény: [link] és [link])
Már ott tartok, hogy a kiválogatott 82 csatornára jut ~170 elrejtett!
Ennek biztosan nem így kellene működnie! Mit csinálok rosszul, mit kellene másképp csinálni? Igaz, más szolgáltató (Digi kábel) és más TV (Samsung) de ChanSortban csak simán kitöröltem a szükségtelen csatikat, és az úgy is maradt!

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#93720) blau24


blau24
tag

Sziasztok! A napokban megérkezett az 50UK6950PLB de valamiért nem az igazi, előtte 7 évig egy IPS paneles 42LM620S-t használtam, lehetséges, hogy annyira hozzászoktam az IPS-hez hogy ez miatt nem tudom megszokni? A színek valamiért nem az igaziak és a fekete nekem kicsit sok...vagy esetleg próbálgassam még a beállításokat? 14 napos visszaküldésem van rá és gondolkozok akkor az 55-ös IPS panelesen.
Külső HDD-ről illetve PC-ről néznék filmeket illetve PC-vel összekötve játék is lenne.
A válaszokat előre is köszönöm :R

(#93721) wolruf válasza blau24 (#93720) üzenetére


wolruf
őstag

Szerintem nagyon másmilyenek ezek. Nekem 42LM765S-em volt (van, még megvan :D ) előtte, most 49UJ710-esem és hát izé... Néha sokkal jobban tetszik a régi TV-cském :) Hiába állítgattam, őszintén kicsit jobb volt az IPS (nekem).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#93722) steele80 válasza blau24 (#93720) üzenetére


steele80
senior tag

Én egy Samsunggal voltam így tetézve egy kis bevilágítással. Nekem sem jön be szín tekintetében a VA panel. A 43-as 6950-nek IPS panellel nagyon király képe van.Ezt saját szememmel láttam. Azért nem vettem még meg, mert az üzletben lévő 1 db készüléknek az aljánál erős bevilágítás volt. Elvileg a héten kapnak és akkor már megveszem, ha mentes ettől a bajtól.

(#93723) junior19 válasza blau24 (#93720) üzenetére


junior19
senior tag

Milyen körülmények között használod? Szemből nézed, vagy oldalról?
A Színház illetve a Szakértői sötét és világos képmódok a legpontosabbak benne, ezeknél a háttérvilágítás értékét érdemes a környezethez állítani (sötétben 35-40-nek elég kell lennie)
Ilyen felhasználásra amiket írtál, jobbnak kellene lennie, mint a régi ips-nek.

codec project

(#93724) blau24


blau24
tag

Köszönöm a válaszokat :R

junior19: Teljesen szemből nézem kb. 3 méterről sötét környezetben, minden beállítást végig néztem már és próbáltam állítani, ha leveszem 35-re a háttérvilágítást az már nagyon sötét nekem :U
Azt hiszem megpróbálkozom egy IPS-el összehasonlításképp.

(#93725) junior19 válasza blau24 (#93724) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor nagyon hozzá vagy szokva az ips képéhez, ráadásul még szereted "megszínezve" is a képet.
A felhasználási szokásaidhoz pedig jobb a va paneles tévé, kontrasztosabb, több fekete részlettel.
Azt próbáld ki még esetleg, hogy valamelyik képmódot azok közül amiket írtam korábban, állíts vissza gyár értékekre, mert ha sok mindent elállítgatsz, már az sem jó. A 35-ős értéket azért írtam, mert akkor van kb. a csúcsfény 100-120 nits között. De ha neked kevés, állítsd olyan értékre, ahol neked tetszik. Mást ne állítsál, még az energiagazdálkodást kapcsold ki. Ennek nem emlékszem pontosan most a nevére, a lényeg, hogy ne figyelje a környezeti fényviszonyokat.
Ezután nézz olyan filmrészleteket, amiben sok sötét árnyalat van. Ezeket nézd meg egy ips-en is, s ha jobban tetszik az, akkor küld vissza.

codec project

(#93726) dropi


dropi
aktív tag

Sziasztok, 2 Samsung után most egy LG-vel is bepróbálkoznék, az 55UK6300MLB-t néztem ki, de lennének kérdéseim.
1., A MM-ban azt mondták, hogy csak a Samsungra van HBO GO Magyarországon, és mivel nekem ez elég fontos dolog, utánanéztem, és vannak olyan infók, hogy már LG-ken is nézhető. Önthetnénk tiszta vizet a pohárba? Elérhető vagy nem? :D
2., Elég gyakran használnám Xbox One X-re, alkalmas erre, vagy inkább nem ajánljátok? Samsungról úgy tudom, jól megbirkózik a játékokkal, LG tapasztalatom nincs még.

Köszi, előre is.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#93727) pjen válasza dropi (#93726) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy kb 4 éves LG tévém,már azon is van HBO GO app.Egyébként egyszerű,mond az eladónak hozza elő az APP okat.A játékokat nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#93728) bebeago válasza dropi (#93726) üzenetére


bebeago
tag

Persze hogy van, csak telepíteni kell!
HBO GO LG
Játékra nem használom, minden más nekem ok! LG 43UJ6307

[ Szerkesztve ]

(#93729) Gyarmati_ válasza dropi (#93726) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
HBO GO működik a minden WEBOS Lg tv-n.
Mi is használjuk rajt.
A játékra ki kell próbálni, hogy ebben az árkategóriában melyik a jobb, de véleményem szerint túl nagy különbségek nincsenek.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93730) Zoló1981 válasza dropi (#93726) üzenetére


Zoló1981
tag

6 éves TVm van még az előző rendszerrel, van rajta HBO app, de sosem használtam, és egyébként játékra sem.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93731) steele80 válasza dropi (#93726) üzenetére


steele80
senior tag

HBO GO van, játékra kicsivel, de jobbak a Samsungok ebben a kategóriában.

(#93732) Franz51 válasza blakey (#93590) üzenetére


Franz51
tag

Szia blakey!

A múlt pénteken megtörtént a panel csere. Ez sem tökéletes, de sokkal jobb mint az előző panellel.

Viszont előbb utóbb ezt is kell majd törölgetni, kérdés hogy akkor mi lesz? A szerelő erre nem tudott válaszolni.
Egyébként még a csere előtt mikor kint volt a szerelő lefektette a tv-ét egy puha szőnyegre, úgy vette le a hátsó burkolatot, hogy a panelt be tudja azonosítani. Miután visszarakta a foltosság sokkal homogénebb lett nem voltak a kirívó világosabb részek.
Ha valakinek van ilyen törölgetős tapasztalata az LG 55/60UJ634v készülékekkel megköszönném ha megosztanák.
Üdv: Franz

(#93733) dropi válasza steele80 (#93731) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek!!!

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#93734) Kuter válasza Franz51 (#93732) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja nálam is ez megy a tv-ben átlagosan 70-80 százalékban néha piros is ja meg zöld ja csak vicceltem.
De szerintem itt már nem is tv-zik, filemzik senki a tv-n,csak a kép tesztet bámulja.
Na de és is megnéztem az enyém, hát katasztrófa a foltos, de ehhez képes ha tv vagy film megy brutál a képminőség ja és 100% tv-zek filmezem hát ennyi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93735) Luissimo válasza Franz51 (#93732) üzenetére


Luissimo
veterán

ne törölgesd sűrűn (asszonynak meg főleg ne hagyd - még szerencse, hogy ezekre a modern vékony tévére már nem tehető virágcserép vagy váza :) ), de ha már mindenképpen muszáj ,akkor keresd elő a por ellen azt a finom puha tollseprőt.

Gyerek/unoka elleni ujjlenyomatok ellen erősen javalt falra tenni, megfelelő védőmagassággal

ma láttam egy öregek otthonában, hogy egy stabil plexi lap van a tévé elé applikálva :)
Na az már a vég után van egy lépéssel, de legalább nem törölgeti senki :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#93736) kakuk.tamas válasza Franz51 (#93732) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha lehet, fel kell dobni a falra, és picikét megdönteni lefelé. Rögtön nem lesz a képernyő poros (a hátulja annál inkább).
Nálam is így van a tv a falon.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#93737) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A tegnapi nap az LG tv-m Gamestreams app-ja elkezdte a torzítani egyes stream-ek hangját.

Videó

Na most elég érdekes, mert amennyire látom van, egyes stream-eknek jó hangja, de a legtöbbnek meg ilyen torzított. :(( Megnéztem találomra pár videót a hálózatról, ott nem torzít, de ugye ott nem is a Gamestreams nyitja meg őket.

Valami ötlet erre? Azon kívül, hogy ne használjam az app-ot, mert más megoldásom nincs a TV-re. :U

Szerk.: a Gamestreams törlése és újra felrakása nem segített, ellenben a youtube app is csinálja ugyanezt a szart... :O

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#93738) la_cc válasza la_cc (#93737) üzenetére


la_cc
addikt

Youtube app is van, hogy nem csinálja, de inkább igen... :O

Hardware-es probléma és szerviz? :W

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#93739) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Lg 55uk6300
Gmail t facebookot szeretnék megnézni rajta de nem engedi a sütik miatt a böngésző beállításai között nem találok ilyet hogy sütik engedélyezése. Hol tudom ezeket beállítani?

(#93740) darksamu


darksamu
csendes tag

Sziasztok! Tegnap lettem tulaja egy LG 55UK6950 készüléknek. Eddig egy Samsung volt.

Nem tudjátok, az LG tévéken be lehet-e állítani, hogy be/kikapcsoláskor valami hangot adjon?

Kerestem a menüben, de nem találtam ilyet. Vagy csak el van dugva?

(#93741) Swordfish83


Swordfish83
csendes tag

Sziasztok!

Böngészgettem a hozzászólások között de sajnos nem találtam megoldást a problémámra.
Adott egy LG 42LF652V-ZA tévém.
Telenor Hipernetet szerettem volna rá varázsolni...
Naív hozzártetlenül hogy ez "okos" tv.
Megoldható valahogy a saját szoftverével vagy csak android box segítségével?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Balázs

Habzsold az életet sose tudod hol a vége.

(#93742) dobolan válasza Swordfish83 (#93741) üzenetére


dobolan
senior tag

GSM modem nélkül szerintem nem.

(#93743) Gyarmati_ válasza Swordfish83 (#93741) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Tv-re internet elérést "varázsolni" lan kábelen vagy wifi-n tudsz egy routerről.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93744) blakey válasza Swordfish83 (#93741) üzenetére


blakey
titán

Routert is kérzs a Hipernet mellé és máris megoldódik a problémád.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93745) asprey válasza darksamu (#93740) üzenetére


asprey
tag

Nincs ilyen lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#93746) Sycora


Sycora
csendes tag

Sziasztok,

Van egy LG 55UK6300 tv-m. Szeretném a UPC setup boxot a tv távirányítójával vezérelni. A menüpontot meg is találtam, ahol fel lehetne ismertetni, de sajnos nem tálalja a belteri típusát. Tudna valaki segíteni? A beltérire az van írva, h Horizon.

(#93747) Swordfish83


Swordfish83
csendes tag

Akkor szerintem rosszul fogalmaztam meg a problémám.
Jelenleg is működik a tv-n a net. Wifin és kábelen is.
Hipernetre fizettem elő plusz my tv-re. A mytv alkalmazás androidos és nem tudom telepíteni a tv-re. A kérdésem az lett volna hogy csak én vagyok e láma vagy csak androidos tv boxxal fog működni?

Köszi szépen

Balázs

Habzsold az életet sose tudod hol a vége.

(#93748) dobolan válasza Sycora (#93746) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez nem fog menni. Az a box hdmi-n keresztül nem vezérelhető, a távirányítód meg nem tanítható. Egyébként a beltéri típusa Kaon.

[ Szerkesztve ]

(#93749) darksamu válasza asprey (#93745) üzenetére


darksamu
csendes tag

Értem, köszi szépen a választ!

(#93750) Gyarmati_ válasza Swordfish83 (#93747) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Használj egy androidos TV boxot. Munkatársamnak egy Xiaomi Mi box van, tökéletesen elégedett azzal.
Itt is kapható (már ha van készleten).

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.