Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) szimi57 válasza arsenix (#93642) üzenetére


szimi57
őstag

Felvételre a Pendrive-ok, alacsony irási sebességük miatt nem igazán alkalmasak.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#93652) magyar1997


magyar1997
tag

Sziasztok!

Nemrégiben írtam, mit produkál a Tv-m. Nem mindig kapcsol be, ha igen, akkor is az LG logó kb fél percig van bekapcsolásnál, aztán lép tovább. Sokan mondtátok hogy valószínűleg kondi hiba lesz. Valaki nem tudna nekem ajánlani egy szerelőt aki ezt megcsinálná nekem? Budapesti vagyok, jó lenne ezt lehetőleg itthon megoldani.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget :)

FTTB 1000/300

(#93653) pjen válasza arsenix (#93642) üzenetére


pjen
félisten

Én egy 32 gigást használok NTFS re formáz a, semmi baja. Philips.

(#93654) steele80


steele80
senior tag

LG 43UK6400PLF tévét használ valaki? Milyen tapasztalatai vannak? Most azon vacillálok, hogy ezt vegyem meg vagy egy 43NU7402 Samsungot. Ha tudtok segítsetek légy szíves!

(#93655) aronpapa válasza magyar1997 (#93652) üzenetére


aronpapa
tag

axlrose

[ Szerkesztve ]

(#93656) mzoltan321


mzoltan321
csendes tag

Sziasztok,

remélem némileg témába vágok, egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy lg 49sk7900 készülék és az utóbbi napokban egy adást felvettem vele pendrive-ra. Ez a funkció teljesen jól működik, viszont a felvételt PC-n ebben a formában nem tudom lejátszani. Úgy látom 1 óra anyaga 3 GB fölötti és kisebb darabokból áll .
Mivel lehet ezt PC kompatibilissé tenni?
Gondolom a felvétel formátuma nem konfigurálható a TV-n, így a PC-re kellene valamiféle megoldás.

Nagyon köszi a segítséget!

zoli

(#93657) Patice válasza mzoltan321 (#93656) üzenetére


Patice
nagyúr

A TV-n felvett anyag kódolt. Csak ugyan azon a TV-n tudod visszanézni, amin felvetted. Jogvédelem miatt van így.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#93658) mzoltan321 válasza Patice (#93657) üzenetére


mzoltan321
csendes tag

Köszi!
semmi okosság nincs dekódolással kapcsolatban? Csak mert youtub-on is TV-ről felvett anyagok tömkelegét látni :)

zoli

(#93659) blakey válasza mzoltan321 (#93658) üzenetére


blakey
titán

De azokat nem TV-vel rögzítik. Külső eszközkkel, boxokkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93660) Patice válasza mzoltan321 (#93658) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha digitális TV adást akarsz fölvenni, akkor ehhez vagy egy gyári eszköz kell, vagy egy PC + TV-tuner kell (USB-s, vagy gépbe építhető).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#93661) pjen válasza mzoltan321 (#93656) üzenetére


pjen
félisten

Veszel például egy Amiko boxot(nekem ez van).Tud felvenni TS formátumban.Bárhol lejátszható.

(#93662) Killer man


Killer man
tag

Sziasztok!
Távirányító problémám lenne. Van egy LG monitorom és most vettem egy LG TV-t. Sajnos nem számoltam vele, hogy a távirányítók egyformák. Ha bármelyik távirányítóval állítok vmit akkor mindkét eszköz reagál rá. El lehet vhogy különíteni a két eszköz irányítását? Köszi előre is!
üdv.

(#93663) blakey válasza Killer man (#93662) üzenetére


blakey
titán

Valamelyik eszköz menüjében nem lehet állítani, hogy hányas táv legyen?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93664) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy 3 éves LG tv. Tegnap történt az eset! Mégpedig az, hogy a tv-t bekapcsolták, hangja van az adásnak, kép nincs.
Van valami ötlet erre vagy kukázható a tv? (a javítási költségek árait figyelembe véve)

(#93665) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok a mai napon tulaja lettem egy 49Sk8100 készüléknek. A csatornák behangolva. De nem tudom a csatornalistát usb-re másolni. Nem találom a menüpontot. Valakinek van ötlete?
Előre is köszönöm.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#93666) Killer man válasza blakey (#93663) üzenetére


Killer man
tag

Nem találok ilyet egyik eszköz menüjében sem de még a TV-t jobban átnézem. Írtam az LG-nek is, hátha... Egyelőre a monitoron az érzékelőt "letakartam", hogy ne vegye a jelet.

(#93667) kzs válasza kzs (#93647) üzenetére


kzs
tag

Tud erre (93647) valaszolni valaki?
Gond nélkül fel tudom-e rakni az HBO Go appot olyan tévére, ami nem Magyarorszagon lett vasarolva?

(#93668) Kazasi válasza rolkaDb (#93664) üzenetére


Kazasi
tag

Ha nincs bekapcsoláskor LG logo sem, akkor valószínűleg a led háttérvilágítás ment tönkre. Szervízben a cseréje annyiszor ezer forint, ahány collos a tv. De ha felhívod az ügyfélszolgálatot, vagy a legközelebbi szervízt, lehet okosabbat mondanak.

(#93669) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

42LB671V

Egy ilyet tévéért mennyit lehet kérni?
42" FullHD, Smart OS 1, 2014-ből

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#93670) pjen válasza kzs (#93667) üzenetére


pjen
félisten

Az LG tévéken rajta van a HBO GO ,szerintem csak be kell lépned.Gondolom szolgáltatói előfizud van.

(#93671) asprey válasza Zerdal (#93665) üzenetére


asprey
tag

Szia! Csak akkor elérhető a menü ha csinálsz egy automata csatorna keresést. Utána megtalálod a "csatornák" menüben "csatornák másolása" néven!

(#93672) rolkaDb válasza Kazasi (#93668) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Jól tippeltél, nincs LG lógó sem! Új korában volt ~120k, a tv pedig 102 cm, ha jól emlékszem. Ha valóbban ennyi az ára, egy új tv vásárlása lesz a megoldás!
Köszönöm, megpróbálkozom a szervizzel/ügyfélszolgálattal! :R

(#93673) Kazasi válasza rolkaDb (#93672) üzenetére


Kazasi
tag

A collban megadott képátlóval számolj. Tehát kb 40 ezer...

(#93674) kzs válasza pjen (#93670) üzenetére


kzs
tag

Még nincs meg az LG, illetve közvetlen elöfizurol lenne szo HBO-nal.
Osztrak boltokban nézelödve nem lattam rajta alapbol az HBO-t, ezért a kérdés

(#93675) Zerdal válasza asprey (#93671) üzenetére


Zerdal
tag

Szia. Mindent kipróbáltam, de semmi. Vagyis nem semmi. Egy pillanatra látszik majd eltűnik a menüből. Próbáltam automata keresést, manuálist de semmi. Mindig ugyan az. Egy pillanatra felvillan majd átrendeződik a csatorna menü és eltűnik. A tv saját segédlete szerint is ott kellene lennie, de nincs. Illetve a tv-n belül sem lehet szerkeszteni. Megy vissza. Remélem visszaveszik a médiában.

[ Szerkesztve ]

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#93676) pjen válasza kzs (#93674) üzenetére


pjen
félisten

Én decemberben vettem Tv-t az MM ben.Kifejezetten szempont volt a HBO GO.Az eladó szerint az LG és a Samu tévéken van.Van egy LB sorozatú LG nem mai darab,de azon is ott van.A nem szolgáltatói HBO GO -t nem próbáltam.

(#93677) kzs válasza pjen (#93676) üzenetére


kzs
tag

Köszi, ezt értem. A kérdésem fő része az volt, mi a helyzet akkor, ha külföldön(!) veszem - van-e rajta (lehet-e tenni rá) akkor is magyar szolgáltatás.
Mivel nem nagyon vannak válaszok, valószínűleg senki nem tudja

(#93678) pjen válasza kzs (#93677) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos én sem tudom.Bár nem hiszem,hogy a Tv ket dedikáltan külön országoknak gyártják.Mikor a tabletre tettem a HBO GO -t,megkérdezte melyik ország.de ez csak okoskodás :)

(#93679) blakey válasza kzs (#93677) üzenetére


blakey
titán

Ha ki tudod választani Magyarországot mint régiót akkor az oda tartozó app-ok lesznek elérhetőek viszont a működésük lehet, hogy IP-hez kötött és nem biztos, hogy külföldi IP-ről működne, ha VPN-t használsz Mo-i címmel akkor működhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93680) pjen válasza kzs (#93677) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,én azt hittem valamilyen okból külföldön Veszed.Aztán haza hozod és itt használod.

(#93681) Kátai


Kátai
senior tag

Ha van esetleg valakinek ilyen készüléke,akkor tudna egy rövid véleményt írni róla(kép,hang,stb.)?

(#93682) rolkaDb válasza Kazasi (#93673) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Igazad van, este volt már nekem! Ott körül mondták ajánlották a javítását, inkább majd beruházok egy újra. Úgy is kellett már a másik szobába a 4k smart.

Köszönöm a segítséget! :R

(#93683) Zoló1981 válasza Kátai (#93681) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

Én a szüleimnek 49"-est vettem, elvileg ugyanaz a panel van benne.
Itt megtalálod az én véleményem is:

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/49uk6470plc-p408169351/#velemenyek

Amit kifelejtettem, hogy csalódtam a kis méretű zsúfolt gombos távirányítóban, bár az összeszerelési minősége megfelelő. Ők csak ki-bekapcsolásra használják.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93684) puma13 válasza makoss (#84670) üzenetére


puma13
újonc

szia, sikerült megoldanod a problémát? Mert én is ezzel küzdök, ha igen megköszönném ha elárulnád! :)

(#93685) Luissimo válasza Zoló1981 (#93683) üzenetére


Luissimo
veterán

Ez egy aranyos vélemény onnan:

A termék kiválasztásának fő szempontjai:
Megfelelő ár-érték arány

Előnyök
A talp miatt esett a választásom erre a termékre, :Y de előny még, hogy WIDI képes.

Hátrányok
Egyelőre semmi.

mintha a nőci a hajszínéhez vagy a körömlakkhoz keresne pl. autót :C

[ Szerkesztve ]

(#93686) Zoló1981 válasza Luissimo (#93685) üzenetére


Zoló1981
tag

Ó, egy élmény a véleményeket olvasgatni! :DD

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93687) V8engines válasza Luissimo (#93685) üzenetére


V8engines
tag

De most mééé? :D Mikor a TV-met vettem, én sem akartam pálcika lábakon állót.
Keresésénél, csak a középtalpas versenyzők játszottak. :K
(Nem nő vagyok.) ;)

(#93688) Zoló1981 válasza V8engines (#93687) üzenetére


Zoló1981
tag

Nekem is középtalpas kellett, és ha lehet a következő is az lesz, de nyilván egy TV esetén nem ez a legfontosabb tulajdonság... :N

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93689) Luissimo válasza V8engines (#93687) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem van mindkét verzió, féllábú is és V (fordított) lábú is.
Mindkettő stabil, mint a cövek, a két szélén lévő V lábas talán stabilabb, de van mikor ez igenfontos szempont lehet, aláírom (ha pl. a két szélsőláb lelógna a tv szekrényről.

bár olyankoris még falra lehet furni...

szóval, nem volt semmi hányás senki szemére, csak megtetszett :C

(#93690) kzs válasza pjen (#93680) üzenetére


kzs
tag

Köszi a valaszokat mindenkinek.

(#93691) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Sziasztok!
Telekom szolgáltatta iptv és internetem van Budapesten, ami koaxon jön be a modemhez , ahonnan UTP kábelen keresztül megy be egy egyszerű routerbe, ami elosztja a tv-t a beltéribe és az internetet a számítógépbe..ez így működik, nem volt lehetőség második LAN kábel áthúzására, a felezés(4 ér a tv-hez, 4 az internethez pedig sebesség csökkenés miatt lett kizárva)..szépen muzsikál a rendszer, de..
Szeretnék vásárolni egy 34'-os ultra wide monitort a meglévő monitor és tv helyett, amin szeretném a tv-t és a PC-t is használni un kép a képben vagy osztott képernyő funkcióban.Az LG a favorizált márka, amit ismerek és elismerek.Tehát optimális esetben mennie kell a TV-nek jobb felső negyedben, a többi részen meg a PC.
Alap elgondolásom az volt hogy HDMI-re kötöm a beltérit,DP-re a PC-t..vagy a közös router miatt(beltéri is kapott IP címet a router DHCP táblája szerint) az un Dual Controller programmal IP cím alapján tudnám megjeleníteni a TV képét, bár ez a program Main és Sub-PC megosztására van elvileg kitalálva..
A két bemenet egyidejű megjelenítésére melyik monitor alkalmas, illetve a dual controller alkalmas-e ennek a megoldására?
Véleményeket, esetleg tapasztalatokat szeretnék kérni ebben a témában..előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#93692) V8engines válasza Zoló1981 (#93688) üzenetére


V8engines
tag

Nyilván nem, csak egy (nem) mellékes design szempont. :)

(#93693) V8engines válasza Luissimo (#93689) üzenetére


V8engines
tag

Dehogy, én sem vettem hányásnak. :N

(#93694) Zoló1981 válasza V8engines (#93692) üzenetére


Zoló1981
tag

Ahogy itt a fórumot olvasom, egyre többeknek mellékes, mert a falra teszik.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93695) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

UPC és LG LF652V probléma
Csomagváltás miatt újrahangoltam a TV-n a csatornákat. Listát exportáltam, legfrissebb ChanSorttal átrendeztem, kigyomláltam, új futó sorszámot kaptak 1-8X akármeddig. (csomó felesleges vackot kidobáltam, de lehet, hogy még ez is sok. Miért nem lehet egyedileg összeállított csomagot rendelni a UPC-nél?)
A TV-re sikeresen visszatöltöttem, egy darabig ok, de pár perc elteltével azt vettem észre, hogy a 82 feletti sorszámokra visszakúsztak a korábban kigyomlált csatornák. A hangolásnál a csatornalista frissítése ki van kapcsolva. Miért van ez? Hogy tudnám elérni, hogy csak a beállított csatornák maradjanak meg, és ne szemetelje valami (UPC? LG TV?) tele a csatornalistát ilyen vackokkal, mint 555 számon valami hatoscsatorna, meg 112 Food network...

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#93696) pjen válasza Faby (#93695) üzenetére


pjen
félisten

Egyedi csatorna rendelés,lehet 10x drágább lenne.

(#93697) Watt25 válasza Faby (#93695) üzenetére


Watt25
veterán

DVB esetén egy csatorna nem foglal el egy teljes frekvenciát (MUX-ot), hanem több csatornával osztozik. Amikor kiválasztasz egy csatornát, a tévé a csatornához tartozó frekit hangolja be a tunerrel és a teljes MUX tartalmát "látja". Persze neked csak a kiválasztott csatornát teszi a képernyőre. Mivel azonban közben látja a tévé, hogy "jé, ezen a MUX-on még van 3 csatorna, ami nincs a listában", ezért megörül neki és felveszi a listába, mint új csatornát.
Tehát DVB esetén nem lehet egyesével csatornákat törölni a listából (ezért nincs törlés funkció a tévén sem), csak abban az esetben, ha véletlenül pont az összes törlendő csatorna egyetlen MUX-on van. (Hiszen akkor a teljes MUX-ot törlöd a listából.)
Erre találták ki a tévéken az "Átugrás" funkciót. Meg kell jelölni így a nem kívánt csatornákat.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#93698) Faby válasza Watt25 (#93697) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, akkor ez lesz a megoldás.
Illetve mi legyen: átugrás vagy elrejtés? (Skip vagy Hide)
Meg tudom csinálni a ChanSortban? Ha jól láttam, van erre opció.

(#93696) pjen

Nem biztos, pl nekem akkor talán lenne 10-15 csatorna, amit néznék, ha jól emlékszem a szolgáltatók ilyen 200-300 Ft körüli áron fizetnek a csatornákért, vagy még kevesebbet, tehát 15x300=4500 Ft, nekem jó lenne.
Mellette HBO GO, Netflix, sokkal értelmesebb.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#93699) pjen válasza Faby (#93698) üzenetére


pjen
félisten

A szolgáltatók csomagokat vesznek azon az áron.Sokszor még azt is meghatározzak melyik csomagba teheti az adott csatornát.Azért van például a Tv 2 nek,és a többinek is sok csatornája,hpgy minél több reklámot el tudjon adni.

(#93700) Luissimo


Luissimo
veterán

LG TV PLUS

használja valaki?
távirányító app mobilon.
egy az egyben pótolja a magic remote-ot, szépen mozgatja a kurzort.
Van egy világítós távirányítód, nemkell venned magicremote-ot :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.