Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) Móncsa válasza Móncsa (#92549) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ez így nem lesz jó mert az egész kép nagyon sötét tónusú lett ,

Melyik értékeken lehet változtatni hogy egy kicsit világosabb legyen ?

(#92552) junior19 válasza Móncsa (#92551) üzenetére


junior19
senior tag

Háttérfényt lehet variálni. Írtam korábban, hogy csak fokozatosan, napok után változtass, amikor már megszoktad azt az értéket. 75-ről csökkentve 37-re, persze, hogy sötétnek találod. Csak addig csökkentsd, amíg neked kellemes. Ha megszoktad, akkor lehet megint egy kicsit visszavenni. 37-40 alá már ne menj.

codec project

(#92553) Móncsa válasza junior19 (#92552) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R
Majd megírom hogy mire jutottam , mit hova állítottam hogy jó legyen de csak a háttérfény növelve biztosan nem lesz jó mert az magában kevés , azt már kipróbáltam.
Én az LG50PN6500-as plazmát is ECO módban néztem nézem már 4 éve és teljesen jó volt .
:R

[ Szerkesztve ]

(#92554) asprey válasza #92540160 (#92544) üzenetére


asprey
tag

Plex, servioo, twonky

(#92555) dgcs


dgcs
csendes tag

Sziasztok!
Az LG C8 és E8 széria között a hangrendszeren és a dizájnon kívül van még valami más különbség?
A specifikációkat nézegetve én nem találtam mást. TV vásárlás előtt állok, és jó lenne tudnom hogy megéri e az E8 a felárat.

(#92556) junior19 válasza gippazoid (#92550) üzenetére


junior19
senior tag

Az előzményre válaszoltam, ott még 50"-os tévéről kérdeztél. Egy 50UK6300-as méréseit raktam be.
Annak a kontrasztjáról, fekete szintjéről írtam.
Hogy a VA panellel jobban járnál-e, az sok mindentől függ. Ha eddig csak olyan tévéid voltak, akkor valószínűleg.
A háttérfényt, kontrasztot, fényerőt együtt kell beállítani, hatással vannak egymásra. Ha valamelyiket korrigálod, akkor ellenőrizni kell a másikat is, változott-e.
Ips panelest is be lehet állítani, de nem lehet a panelt "megerőszakolni". Az IPS paneles tévéknek kisebb a kontrasztja( 1000-1500 között), nagyobb a fekete szintje. Amikor beállítod a helyes fényerő értékét a videó segítségével, akkor több fényt ad ki a feketénél, mint egy va paneles. Ezt láttad te szürkének egy előző hozzászólásodban. Ha veszel még a fényerő értékéből vissza, akkor a fekete már kevésbé lesz szürke, de be is zársz már olyan részleteket a videóanyagban, amit látnod kellene. Ezt ki tudod próbálni az oldal minta videójával.
A tévé mögé rakott világítással tudod egy ips paneles tévé feketéjét sötétíteni.

codec project

(#92557) #92540160 válasza asprey (#92554) üzenetére


#92540160
törölt tag

Kösz, de ezek valami médiaszerver alkalmazások, nem érdekelnek. Nem akarok egy gépet erre ráállítani, mert úgy már egyszerűbb lenne egy hdmi-vel megoldani a dolgot.

Tehát külső vinyó > TV > lejátszás. Ennyi. Ha nem képes megjegyezni, hol tartottunk, felejtjük a webost, kap egy Windows eszközt maga alá, és kész.

Ezek szerint nincs olyan media player a webosra, ami megjegyezné, hogy mit játszott legutóbb.

(#92558) gippazoid válasza junior19 (#92556) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm a fáradozásod! :R

Koloriméterrel mérsz?

Gippazoid Novelties Inc.

(#92559) Kecuhun válasza asprey (#92530) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Köszönöm a válaszod! Szerinted várható, hogy valamikor megkapja a Webos 4.0-át?

(#92560) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Közben a PLEX nevű programmal összehoztam! Vajon 4k filmeket mennyire tudna átküldeni a TV-re? :D
Menne rendesen? 500 megás telekom net.

(#92561) Zoló1981 válasza gippazoid (#92543) üzenetére


Zoló1981
tag

Sajnos már nincs nálam az UK6470 típusú TV, de nekem egy 5 éves 620-asom van, és abban is van TruMotion éppen az általad felsorolt beállítások alatt a legalsó pont, viszont "Játék" üzemmódban nem engedi beállítani (lehet, hogy alapértelmezett). Lehet, hogy te is olyan üzemmódban nézted, ahol nem elérhető.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92562) szpeti40 válasza Kristof_94 (#92560) üzenetére


szpeti40
addikt

Az hogy milyen net előfizud van, házon belül nem számít, én is plex-el mozizok, 72gigás remux 4k film is megy szépen. Igaz egy jobb router nem árt hozzá.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#92563) Kristof_94 válasza szpeti40 (#92562) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Nem tudom milyen a router, most lett bekötve itt a net. :D
Valami Sagecom.

(#92564) Kiskutya válasza Móncsa (#92524) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen. Kicsit allitgattam meg a kepjavitokat kikapcsootam.

hmm...

(#92565) polonic válasza Kristof_94 (#92560) üzenetére


polonic
félisten

És ilyenkor a tv felismeri a 4k adott esetben a hdr tartalmat?
Kell a tv-re is a program?

(#92566) szpeti40 válasza polonic (#92565) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, kell a tvre is a plex alkalmazás, és felismeri a hdr tartalmat.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#92567) kakuk.tamas válasza Kristof_94 (#92563) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha helyi hálózaton akarsz 4K (HDR) filmeket steamingelni a Plexen keresztül, akkor kell egy jóféle AC-s router, vagy kábellel kösd össze a routert, és a tv-t. Ennek ugyanis az internet sebességéhez semmk, de semmi köze.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92568) kakuk.tamas válasza szpeti40 (#92566) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ráadásul azért jó a Plex, mert telefonra/tabra, tv-re, konzolra, pc-re is van alkalmazás. És ha frankón bevan állítva látják egymást.
Én imádom, főleg, hogy borítókat is leszed automatikusan, infókat az IMDB-ről, etc...
A sorozatokat is frankón kezeli.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92569) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Azt amúgy tudtátok, hogy hogyha demo módba rakjátok a tv-t, lehet törölni a gyári videót? (nálam több mint 300 megás volt).

És szerintem a belső tárhely a tv-n is megnőtt a törlés után. (De ez nem tuti, nem emlékszem, hogy törlés előtt mennyi hely volt rajta...)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92570) szpeti40 válasza kakuk.tamas (#92568) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen én egy éve használom már, nagyon király dolog, telefonon elkezdem tvn ugyan ott tudom folytatni, nem kell külső hdd-vel szórakozgatni. Azóta a haverok is tőlem filmeznek :))

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#92571) pjen válasza polonic (#92565) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a serviio egyszerübb.

(#92572) polonic


polonic
félisten

Köszi az infokat. Akkor ezt kipróbálom.

A 1 terrás vinyót vajon felismer a tv? Nem találtam infot róla.

Még keresek lg oldalán user manualt, hátha benne van.

(#92573) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
Pendrive-on milyen könyvtárszerkezetet kell létrehozni, hogy ne ömlesztve, egyszerre mutassa a lejátszható filmeket, képeket, hanem könyvtáranként? ( LG 43UJ6307 )

(#92574) nagyfejü válasza pjen (#92571) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!

Ezeket hogy lehet felapplikálni? LF 630v tipus van! Faxául müködött a kodi aztán valami frissités bekavart mindent! Nincs kodi , az applikációkban próbáltam a plexet . felinstallálom , kiirja a kódot , belépek a plex oldalára , bejelentkezés és csak a barnás háttér!!!!!!!!!
Ha jól láttam még emby van az appok között semmi más!!
Van valami megoldás? Vagy lehetne downgradelni a tv t?

üdv

(#92575) blakey válasza nagyfejü (#92574) üzenetére


blakey
titán

Plex, Emby van hálózati lejátszásra meg ugye az egyszerűbb DLNA elérések, Serviio, Twonky, UMS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92576) krisztianm


krisztianm
csendes tag

Sziasztok
Segítség kellene lb730 tv van és a sima távírányitó sajnos eltörött hol lehet beszerezni

(#92577) pjen válasza nagyfejü (#92574) üzenetére


pjen
félisten

Mit szeretnél?Ha DLNA n keresztül filmeket nézni,akkor én a serviiót használom.A progit csak a PC re kell telepíteni,és beállítani.Van totyikja is.Az 1.1 ingyenes,és ujraindítás után Magyar.Lehet frissíteni.

(#92578) bebeago válasza bebeago (#92573) üzenetére


bebeago
tag

Ok, a szűrőket kellett átállítani!

(#92579) Zoló1981 válasza Kristof_94 (#92563) üzenetére


Zoló1981
tag

A flipnél is Sagemcom router van, bár én csak a YouTube alkalmazáson keresztül próbáltam (WiFin keresztül), de a UK6470 gond nélkül felismeri és játsza a HDR tartalmakat (persze gondolom a YT-on erősen tömörítve vannak).

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92580) #92540160 válasza asprey (#92554) üzenetére


#92540160
törölt tag

Egyébként a serviio hogyan segítene rajtam? Ha jól tudom, ez egy egyszerű media szerver alkalmazás, a WebOs ugyan látja a tartalmakat, de ugyanazzal az LG gyári síkhülye lejátszóval nyitnám meg a fájlokat, mint most, nem?

(#92581) dreta válasza polonic (#92572) üzenetére


dreta
tag

Biztosan felismeri és kezeli is megfelelően. Nálam a 49uk6300 egy 3 terrás 3,5"-os, WD my book-kal jól elvan. De inkább plexet használok.

playdontwork: tedd fel a Plexet, az megjegyzi, hogy melyik filmet hol hagytad abba.

[ Szerkesztve ]

(#92582) nagyfejü válasza blakey (#92575) üzenetére


nagyfejü
őstag

Azt tudom! De mint irtam nem tudom elinditani pl. Plex!!! nem engedi beirni a kódot!

(#92583) mokus18


mokus18
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek, ár-érték arányban elfogadható-e?

LG UK6300

2-2,5 méterről lenne nézve (ha átkerülne véletlen a nappaliba ott már 3m lenne a távolság.)
Használat:
TV adások (kábel Digi/UPC) nézése
Filmek, sorozatok, USB ről.
Netflix használata/ismerete. Youtube, Timeshift, USB felvétel/PVR, stb.

Ezek tekintetében, ez a készülék ajánlott? Vagy más ajánlanátok?

Köszönöm
Mókus

(#92584) blakey válasza nagyfejü (#92582) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy egy reset segítene vagy próbáld ki az xplayt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92585) nagyfejü válasza blakey (#92584) üzenetére


nagyfejü
őstag

Most volt reset nemrég! Pont az a baj! Azóta nem jó semmi! Megpróbáltam az y playt. Feltelepül kiirja a kódot , belépek a megadott cimre hogy beirjam a kódot és ez van:

Ez van a Plexnél is.

(#92586) blakey válasza nagyfejü (#92585) üzenetére


blakey
titán

Mi lenne ha a kódot nem a tv böngészőjébe írnád be hanem egy tableten, telefonon vagy gépen? Eszembe sem jut a tv böngészőjét használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92587) polonic válasza dreta (#92581) üzenetére


polonic
félisten

Köszi!

Ha hdr videót akarok lejátszani a plex-szel, akkor a gépnek is tudnia kell a hdr-t kezelni? Vagy ez attól független?

(#92588) kakuk.tamas válasza polonic (#92587) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Attól független.
A megjelenítőnek (tv-nek) kell tudnia a HDR-t.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92589) polonic válasza kakuk.tamas (#92588) üzenetére


polonic
félisten

Az rendben van, a tv tudja.

Csak elkezdtem olvasgatni és ott azt találtam, hogy milyen videókártya kell minimum a hdr-hez win10-nél, meg milyen driver kell, pluisz egyéb feltételek is. De ez akkor gondolom arra vonatkozik, ha a pc-re közvetlen kötném a hdr kijelzőt.

(#92590) nagyfejü válasza blakey (#92586) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm! igy sikerült!

(#92591) kakuk.tamas válasza polonic (#92589) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De ez akkor gondolom arra vonatkozik, ha a pc-re közvetlen kötném a hdr kijelzőt.

Így van. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92592) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Láma kérdés:
Az OLED tv-ken van olyan beállítás, hogy hogyha YouTube-ot néz az ember (több perces/órás mix, ugyanazzal a fix képpel), akkor valamilyen képernyőkímélő bekapcsoljon? Vagy lelehet kapcsolni a képernyőt úgy, hogy a hang szóljon?
(Nincs OLED tv-m, csak erről beszélgetünk haverral.)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92593) Partizan182 válasza kakuk.tamas (#92592) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igen, le lehet kapcsolni a képet hogy csak a hang szóljon.

(#92594) kakuk.tamas válasza Partizan182 (#92593) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Köszi! :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#92595) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

LG 47 LW579S-ZD 3D-s [link] van jelenleg.

Szeretném 55 colosra lecserélni , nyilván ezen paraméterek figyelembe vételével.
Mit ajánlatok?

Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#92596) Zoló1981 válasza Sanyabá (#92595) üzenetére


Zoló1981
tag

Ó, egy 47-es 3D-s!
Nekem 32-es 3D-s van, de le nem cserélem, amíg ki nem purcan!

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#92597) Bazs1981 válasza Móncsa (#92528) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Szia!
Ezeket a beállításokat szerinted lehetne használni a 43UK6950PLB modellen is? Nem találom az optimális beállításokat, pedig ez a tv tudja elvileg a gyönyörű képet. Amit Junior19 fórumtárs linkelt oldalt az alapján nem jutottam messzire még a google fordító segítségével sem :((

(#92598) mackosajt


mackosajt
addikt

Sziasztok!
Érdekes és bosszantó problémával fordulnék hozzátok.
Adott egy 43UH603V-ZE tv.
Tavaly márciusi gyártás, április középen vettük.
Egy ideje feltűnt, mintha halvány kékes árnyalatú foltok lennének a képen.
Ma kíváncsi voltam, és ezeket a képeket lőttem (színek ne zavarjanak senkit, próbáltam a telefont kézi módban megfelelő feheregyensulyra lőni, nem sikerült)
A lényeg szerintem látszik.

[kép]
[kép]

Ezzel gariban mit tudnak kezdeni, ha egyáltalán foglalkoznak vele?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#92599) gippazoid válasza Zoló1981 (#92561) üzenetére


gippazoid
senior tag

Standard mód beállításaiban néztem, de a két expert (Bright room, Dark room) beállításai között sem rémlik, hogy láttam volna. Ott még azért megnézem még egyszer.

Gippazoid Novelties Inc.

(#92600) gippazoid


gippazoid
senior tag

webOS4-re lehet Plex klienst telepíteni a TV-re?

Gippazoid Novelties Inc.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.