Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok.
Mi van akkor olyan tv.n probslok jatszani hdmi.n keresztul pc.rol amelyikbe nincs game mod?mi lesz s rossz?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#92352) Pandaboy válasza Viper26 (#92305) üzenetére


Pandaboy
tag

A fekete szín nem szürke az IPS panel miatt?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#92353) dreta válasza Viper26 (#92328) üzenetére


dreta
tag

Nálam tökéletesen játszotta le a 70 gigás Mission: Impossible - Fallout filmet Plex segítségével 5 GHz-es wifin. Az elején bufferelt picit, utána egyszer sem.

(#92354) springfield0 válasza Kuter (#92345) üzenetére


springfield0
tag

Szia!

Hogy érted hogy milyen típusra?
Ennyire nem értek hozzá. NAS szerűen üzemel a dolog. Hogy őszinte legyek fingom nincs pontosan hogy...
Az a lényeg, ezen a kártya méretű mini PC-n fut egy linux ahogy írtam, és erre töltöm torrentel a filmeket. Ezt szeretném ha a a hálózaton el tudnám érni LG okos TV-el.

(#92355) kenwood


kenwood
veterán

[link]
Ha errol a laprol displayporton hozom ki a kepet,es a tvbe hdmi atalakitassal megy, akkor meglesz a 4k 60hz?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92356) szimi57 válasza dragonfx (#92351) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem a game mod csak trükközés a kép beállitásokkal. Ha netes játékékra gondolsz az input lag a lényeges, amit nem lehet állitani.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#92357) Partizan182 válasza szimi57 (#92356) üzenetére


Partizan182
senior tag

Game mód kikapcsol egy csomó képrocesszálást, ezzel csökkentve az input lagot (időt amíg a beérkezett jelet a tv megjeleníti) . Nem összekeverendő a netes laggal.

@dragonfx: game mód nélkül ha nyomod a gombot csak kis késéssel történik valami a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#92358) kopi72


kopi72
aktív tag

Sziasztok, aki vasarolt egy 55SK8100-at, es a szallito levelet nem dobta ki, meg tudja mondani, mekkora sulyt irtak ra? Koszonom!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#92359) Viper26 válasza kopi72 (#92358) üzenetére


Viper26
nagyúr

Talán 18kg mindennel, állvány rajta van akkor 17,6

Pixel 7 | FR955

(#92360) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok!

Lenne, egy olyan kérdésem, hogy van egy konzolom ami 32-56 colig ajánlott. Nekem volt már rajta 58 colos. De most egy 60 colos van rajta. Az a kérdésem, hogy ha súlyban, és lyuk kiosztásban megfelel, akkor nem kell újat vennem? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha alulról nem csavarozom fel a két csavart, a nem probléma teherbírás terén? Sajnos olyan szűk a hely, hogy nem látszik alulról a két csavar, így nem tudom felcsavarozni. Egy fix hama konzolról van szó. Válaszokat előre is köszönöm.

(#92361) kopi72 válasza Viper26 (#92359) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szia,

nekem a carton sulya kellene. Es sajnos az lg.com hivatalos oldalan sem jo adatok vannak, pl egy OLED55B8 sulya a valosagban (dobozban) 22.9kg, az lg szerint meg 23.3kg

Ezert kerdeztem, hogyha valakinek megvan meg a szallito levele, mert azon 10 deka pontosan rajta van

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#92362) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Összekötöttem az 60UJ634V tv-met egy Tehnics SU-V300-as erősítővel RCA kábellal de nincs hang az erősítőn keresztül , a tv-n is állítottam mindent mindenhova de hangot nem találtam.
Amikor az erősítőt összekötöm az AMIKO mini hd 265 beltéri egységgel RCA kábellal akkor ott van hang .

Mi lehet a gond?

(#92363) dreta válasza Móncsa (#92362) üzenetére


dreta
tag

Talán mert a tv-n bemenet, ahova dugtad az rca csatlakozókat, nem pedig ki.

(#92364) blakey válasza Móncsa (#92362) üzenetére


blakey
titán

Optikai kimenet ami használható vagy HDMI ARC, RCA kimenet nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92365) Móncsa válasza dreta (#92363) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R :W

(#92366) Móncsa válasza blakey (#92364) üzenetére


Móncsa
aktív tag

akkor új erősítőt kell vennem?

(#92367) blakey válasza Móncsa (#92366) üzenetére


blakey
titán

Nem, egy optikai-RCA DAC megoldás számodra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92368) saiyajin


saiyajin
senior tag

Sziasztok! Kinéztem ezt a készüléket, mint lehetséges jelölt: LG 49UK6200 Tud bárki mondani róla valamit?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#92369) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Nemrég lettünk a tulajdonosai egy LG UK556950PLB tv-nek és egyelőre elég kevés a tapasztalat, de a képet nagyjából sikerült a szoba adottságaihoz belőni. A problémám is ezzel kapcsolatos. Az alap képbeállítások, mint fényerő, kontraszt, színek, stb "eredeti (felhasználó által módosított)"-ként megtartja miután rányomok arra, hogy "alkalmazás minden bemenetre", de a speciális beállítások elmásznak. Visszakapcsolja a tru motiont, a dinamikus kontrasztot, a helyi sötétítést, szóval mindent, amit nem szeretnék. Mit csinálok rosszul? Miért nem marad meg, amit beállítok neki? Azt tudom, hogy a HDR-nél ezek kikapcsolhatatlanok, de egy ilyen HDR-es film után többet látni sem akarok. :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#92370) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

A 43LH630V tévénk nagyon rámijesztett ma. Hang volt, kép nem. A két év garancia 11-én lejárt. Azt hittem az agyam eldobom. Erre ki lett húzva a konektorból és megjavult!
Összeakadhatott valami, vagy nagyon ne örüljek és elromlik a közeljövőben? Volt ilyen már valkinél?

(#92371) junior19 válasza commanDOS (#92369) üzenetére


junior19
senior tag

Én a Szakértői világos képmódot használom.
Nálam még soha nem kapcsolódott vissza semmi, mondjuk alapból ami nem kell, az itt ki is van kapcsolva.
Képernyőtükrözés után szokta azt csinálni, hogy a Fekete szint azt automatikusra vált( ami egyébként nincs is benne), s így rossz a beállítás, ezt kell csak beállítani. Más opciót még nem találtam, ami megváltozott volna.

codec project

(#92372) Móncsa válasza blakey (#92367) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Sajnos ennek a megrendelése az én szellemi képességeimet meghaladja :W

(#92373) blakey válasza Móncsa (#92372) üzenetére


blakey
titán

Itthon is kapható, pl. itt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92374) Gyarmati_ válasza Móncsa (#92372) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Ez igaz drágább, de van rá garancia.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92375) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy mi a különbség a 49UK6400 és a 49UK6470 között? Bárhol néztem az interneten semmiféle különbséget nem találtam! Még egy kérdés, az valós lehet, hogy ugyanebben a szériákban csak az 50''ban nem IPS panel van? :F

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#92376) Kiskutya válasza commanDOS (#92369) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az alkalmazás minden bemenetre csak az alap beállításokat változtatja meg a speciális és a továbbit minden bemenetem be kell egyszer állítani.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#92377) DefJamHUN válasza Viper26 (#92321) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Nekem egy Onkyom van, de régebbi így csak optikain jön hang, megy a hdmibe is, mert az arc-ot az is tudja, de csak annyit tesz, hogy tudom irányitani az LG távirányitójával.
Lehet a tied tudja, csak ötlet! :)

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#92378) commanDOS válasza Kiskutya (#92376) üzenetére


commanDOS
senior tag

Reméltem, hogy bennem van a hiba. Amint a tv előtt leszek, ennek utána nézek. Köszönöm. A local dimming idegesít a leginkább. Nem értem, hogy ez a funkció hogy lehet jó bárkinek? Ehhez legalább 50-100 külön szabályozható direct led szegmens kéne, hogy nagyjából elássa a funkcióját, ne egy idegesítő villogás legyen.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#92379) blakey válasza Gyarmati_ (#92374) üzenetére


blakey
titán

Amit linkeltem neki olcsóbb és van rá garancia. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92380) Gyarmati_ válasza blakey (#92379) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Tudom, de mire én belinkeltem, már megírtad neki. azt már csak utána láttam. :K

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92381) gaborm69 válasza Móncsa (#92366) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Fiio D03K.Most vettem.Tökéletes kristály tiszta hang.Remélem hosszú életű lessz.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92382) cidalain


cidalain
veterán

LB650 tevem van. Frissitettem a sw-t (veletlenul), es most a rakotott kulso winyom mindig megy. Arra rajottem, hogy a live playback valamiert aktiv lett. De azt azt gondolom kikapcsoltam. De a winyo tovabbra is tap alatt van.
A korabbi sw eseten csak akkor ment, amikor felvetel volt, vagy lejatszas rola.
Van valami tipp, hogy mit kellene csinalnom, hogy ez ne igy legyen? Ne akarom hogy mindig menjen a winyo, ne akarom tonkrecseszni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92383) gaborm69 válasza cidalain (#92382) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nekem az új tévém csinálja ezt.Be van kapcsolva hogy kapcsolja le a vinyót.Mégsem teszi.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92384) Móncsa válasza Gyarmati_ (#92380) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm közben itt is találtam egyet
[link]

A tápellátást hogy kell megoldani a tv usb csatlakozón keresztül adja neki az áramot vagy az nem lesz jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#92385) blakey válasza Móncsa (#92384) üzenetére


blakey
titán

Igen, USB-ről is kaphat áramot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92386) Móncsa válasza blakey (#92385) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:R

(#92387) Storms


Storms
őstag

Üdv

Van egy alig 2 éves LG 32LB561B HD LED TV-m és egyik napról a másikra tv nézés közbe elsötétült a kép, azóta hang van képet pedig úgy látni ha rávilágítok erősen a kijelzőre. Bekapcsoláskor a led 2-t villan az elején.
Valami ötlet? Javítása kb. mennyibe kerülne?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#92388) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Megjött a vadi új Magic Remote a Bajai Euronicsból 5000ft-ért így 160 000ft-ba van a TV Magic Remote-val , ennyit még a hülyének is megért :C
Még jön hozzá egy optikai-RCA átalakító 5000ft-ért és akkor mehet a zene film F1 Hammertime , MotoGP 152cm-ben 4x50w-on :C

[ Szerkesztve ]

(#92389) Dwatti válasza Móncsa (#92388) üzenetére


Dwatti
addikt

Milyen típusú a MR és melyik TV-hez jó ?

[ Szerkesztve ]

(#92390) Dwatti válasza Dwatti (#92389) üzenetére


Dwatti
addikt

OK megtaláltam : LG60UJ634V

(#92391) Móncsa válasza Dwatti (#92390) üzenetére


Móncsa
aktív tag

:C :R

(#92392) tukeegabi


tukeegabi
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, ugyanis az 55UH664V típusú tévémen nem tudom beállítani a "játék" kép üzemmódot. Egyszerűen nem engedi kiválasztani a menüben, az összes többi "fehér", csak ez "szürke". Tudja vki esetleg, hogy mi lehet a megoldás a problémára?

Köszi!

(#92393) schleier


schleier
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 55UK69 uhd tv-t. HBOGo -t nézem és van, hogy homályos a kép majd pár másodperc múlva éles. Ezt többször is megismétli egy film alatt. Mi lehet a gond?

(#92394) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Az új tv-m egy 43UK6470.
Nem tud hozzá valaki linket ahol leírják, hogy kb hogy kell a képet belőni rajta?
Eddig az élénk és a sport mód ami a legszebb a 4k-s videók alatt.
Csak emlékszem hogy régen volt valami Lg monitorom és ahhoz tudtak linkelni leírást hogy mit hanyasra kell tenni (fényerő, kontraszt, élesség), hogy kb a legjobbat hozzuk ki belőle.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#92395) Kuter válasza hitman, (#92394) üzenetére


Kuter
senior tag

A szemed a legjobb beállító.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#92396) hitman, válasza Kuter (#92395) üzenetére


hitman,
őstag

Tudom, csak olyan sok féle beállítás van és ugye egyik függ a másiktól.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#92397) junior19 válasza hitman, (#92394) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Az LG-nél az ajánlott a Szakértői sötét vagy világos képmód, valamelyik használatánál a fenti linken leírtak szerint kell beállítani.

codec project

(#92398) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a 43-as méretben a 43UK6950PLB mennyire jó választás? Elsősorban hd adások és youtube használatra lesz.

Köszi aki foglalkozik vele :R

(#92399) Kiskutya válasza schleier (#92393) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az az hbo hibája vagy lassú a net.

hmm...

(#92400) Gyarmati_ válasza Bazs1981 (#92398) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Nekünk az 50" változat van.HD adásokra és youtube-ra szuper. Nagyon könnyű kezelni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.