Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93401) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Media Markt kinalataban van most best buy 50-55 colos tv 150 ezer korul?
Tobbnyire csak upc tv nezes,es androidos tv box.Valamint usb-rol film lejatszas. Nem a leg alapabb kellene,gondolva a jovore is.
Gari jo lenne 4-5 ev.
Kb 2,5-3 meterrol nezzuk,nagyjabol szembol.
Koszonom.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#93402) dns12 válasza Gyarmati_ (#93400) üzenetére


dns12
lelkes újonc

A PC-ről kapott jel alatt gondolom közvetlen hdmi-s összeköttetést értesz amikor a tv nem csinál mást csak megjeleníti a kapott jelet.

(#93403) Gyarmati_ válasza dns12 (#93402) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Így van. :K

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93404) dreta válasza dns12 (#93398) üzenetére


dreta
tag

Sajnos nincs rajta, ahogy play és pause sincs külön. Amúgy a gyári lejátszóját nem nevezném gagyinak, mert lehetőség van állítani a felirat időzítését, elhelyezését, méretét stb. Majd megszokod.

(#93405) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Elég jó ajánlatok vannak jelenleg a Telekomnál.
Gondolkozok tv vásárláson.
A kiszemeltek:
LGUK6300MLB 65.
LGUKű6950PLB 55.

Szerintetek megéri a nagyobb valamivel gyengébb felszereltségű variánst választani Telekomos IP tv mellé vagy inkább a saját méretében drágábbat válassza az ember a 6950-est.
Hdmi kábelen jönne az sd mind a hd adás.
Nem tudom mennyire rossz már egy sd adás képe 65 colon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#93406) bigdady válasza bandigyerek (#93374) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rákötöttem a végpontra a tv helyett a laptopot és jön a 240mega, szóval a tv böngészője mér csak 18 megát...
Remélem csak a böngésző gagyi nem a tv lan portja. Hogy lehetne kideríteni jó-e a tv lan portja 100-ra? :U

(#93407) Wucky válasza blakey (#93389) üzenetére


Wucky
senior tag

Sávosodásra panaszkodtak többen és cserélték is a TV-ket.

[itt meg egy pozitív vélemény a 8100-hoz]

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#93408) blakey válasza Wucky (#93407) üzenetére


blakey
titán

Sávosodás Direct LED-nél is van, meg kell nézni, ne papír alapján döntsünk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93409) Gyarmati_ válasza mirci18 (#93405) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Nekünk 50UK6950PLB-van, az sd adás már ott sem a legszebb. Gondolom ez a méret növekedésével nem javul. A 6950 mellé már a magic remote is jár.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#93410) mirci18 válasza Gyarmati_ (#93409) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Ettől félek.
32-es tv-n nagyon jó a képminőség de 65-ön tartok tőle.
Esetleg itt Ip tv-s kolléga nincs ekkora méretekben Telekomos?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#93411) Janusz001 válasza mirci18 (#93410) üzenetére


Janusz001
őstag

Én 70 és 55 -ös méretben nézek T -s iptv -t, csodát nem kell várni, de megszokja az ember, én a hd adásokat is visszatettem 720p -re, 1080i helyett. Szerintem válaszd a nagyobbat, sok az a 10 col.

(#93412) mirci18 válasza Janusz001 (#93411) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#93413) tcsaba007 válasza szzcsicsi (#93360) üzenetére


tcsaba007
tag

Ezt írják az ÁSZF-ben:

"Amennyiben a termékek adatlapján nem szerepel az "új termék" megjelölés, úgy azok a fent említett egyéb kategóriákba tartoznak. Az egyes termékinkről (a weboldalunk kapcsolat fül alatti részében közöltek szerint, a megjelölt időpontokban) további tájékoztatást kérhet munkatársainktól."

A termék lapján nincs ott, hogy a készülék nem új!
Ráadásul a webshop adatlapon lévő 2 év gari helyett 1 év garival érkezett....
Úgy tűnik eleve átverés volt a cél......
Szánalmas.....

(#93414) iff


iff
senior tag

LG43UK6300MLB 109780-->99000 két héttel később. :(( köszi telekom. .....

..........""..........

(#93415) blakey válasza iff (#93414) üzenetére


blakey
titán

Ez már csak ilyen. Ha valamit megvettél és úgy érzed, hogy jó áron akkor utána már ne nézd, hogy aktuálisan mennyibe kerül vagy nézd de ne foglalkozz vele. Természetes, hogy olcsóbb lesz egy idő után és lehet, hogy ennél is olcsóbb lesz valahol, valamikor. Legolcsóbbak tavasszal kora nyáron szoktak lenni az előző évi modellek, ez is lassan kifutó modell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93416) balazsjo03


balazsjo03
csendes tag

Szép estét! LG 55sk8100 vagy Samsung Qe55Q6fn??Valaki tudna segíteni? :R

(#93417) blakey válasza balazsjo03 (#93416) üzenetére


blakey
titán

Q6FN

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93418) Yenka


Yenka
csendes tag

LG 55SK8500PLA tulajoktól kérdezem, hogy a félhold alakú talp szemből nézve hány cm? A talp mélységéről találtam a leírásában adatot, miszerint 24,8 cm. A tv elhelyezéséhez kellene. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#93419) balazsjo03 válasza blakey (#93417) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

Köszönöm a választ,végre valaki aki mer állást foglalni :) Holnap indulok is mire figyeljek ebből is két típus van,vagy az már mindegy? :R

(#93420) blakey válasza balazsjo03 (#93419) üzenetére


blakey
titán

Azt kell választranod amelyik tetszik, Samsung nem tud DTS-t arra figyelj, ha az fontos. Minden más a szemedre van bízva. Ha egymás mellett látnám és az SK8500 jobban tetszene akkor azt venném, még akkor is ha gyengébb a kontrasztja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93421) balazsjo03 válasza blakey (#93420) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

Hangot egy Pioneer vsx lx 55-el hallgatom.Ahang az annyira nem számít.a va panel a kérdés,sokan szidják az ips-t ?? :W

(#93422) blakey válasza balazsjo03 (#93421) üzenetére


blakey
titán

Ne azzal foglalkozz, hogy mások mit istenítenek vagy szídnak, neked legyen jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93423) balazsjo03 válasza blakey (#93422) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

azért írogatok itt mert semmi tapasztalatom egy fhd tv cseréltem le,mostanra eljutottam oda,h látom,nem mindegymilyen uhd+4K.....Na de nano cellel nagyon elragadtattak amiket olvastam,most meg az ellenkezőjét is.Akkor jött aQled quantum pontja,na és itt kinyiffantam :Y Azt várnám h valakinek lenne racionális véleménye,tudom nem valószínű,h valakinek ennyi tapasztalata legyen de hátha

(#93424) Zoló1981 válasza balazsjo03 (#93423) üzenetére


Zoló1981
tag

A nanocellák kb. azt nyújtják, mint a kvantumpontok.

Mit csinálnak a nanocellák a tévében?
Választ kerestünk arra, hogy pontosan mit is jelent, hogy működik az LG nanocellás technológiája.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93425) balazsjo03 válasza Zoló1981 (#93424) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

Elolvastam már annyi cikket,köztük ezt is,de dönteni nem tudok,kicsi a kettő között az árkülömbség,tapasztalatom meg semmi...ez itt a gond :(

(#93426) bandigyerek válasza bigdady (#93406) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem hinném, hogy a LAN port a ludas, mert wifin is közel annyi ment át. 18Mb/s kontra 14Mb/s a LAN javára ha jól emlékszem. Ott valami más lehet. A wifi "n" 5GHz -en nyélgázon 70-80 at simán át kellene engedjen, de azon is csak 14Mb/s-et mértél. Itt nálam megáll a tudomány, ez nem PC.
LG szerviz? Telefon? Hátha okosabbak nálunk? (nagy valószínűséggel)

(#93427) blakey válasza balazsjo03 (#93425) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp nézd meg és csak azután dönts.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93428) balazsjo03 válasza blakey (#93427) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

A holnapi napot rászántam,csak az a gond,h sok minden múlik a beállításon,értem ezalatt,h egy jobb tv-t is lehet rosszabbnak láttatni...

(#93429) Zoló1981 válasza balazsjo03 (#93428) üzenetére


Zoló1981
tag

Úgy van, hagyatkozz a szemedre.
Egyébként a hasonló kategóriás tévék hasonló minőségűek, a legtöbb készüléket szépen be lehet állítani.
Én az LG-t szeretem a jól áttekinthető és kezelhető felület, és a szinte mindennel kompatibilitása miatt (értsd videó-, audió- és feliratformátumok, hálózatkezelés stb.), mert ezen a szinten a képminőségen felül már ez is lényeges.
Persze első a képminőség, de azt elvileg látni fogod.
De bárhogy döntesz, jól döntesz.
Ha pedig véletlenül hibás készüléket fogsz ki, az se nem a te hibád, se a gyártóé, és az sem biztos, hogy típus- vagy szériahiba - pusztán véletlen avagy pech.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93430) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,

Elmondaná valaki,logikusan tisztán és érthetően, hogy mondjuk a HBGO, Netflix, Youtube és egyéb helyekről, vagy esetleg a PCről vagy a mobilról hogyan tudnék egy filmet simán átcastolni egy LG UH700x tévére?
csak hogy működjön.

Az LG oldalon lévő súgót is végigcsináltam, de nuku.

Ez a SONY-n ugy megy, hogy leülök, megnyomom a cast ikont és már ott is van a tévén.

Ez az LG egy ennyire elvarázsolt szerkezet?
minden egyes alkalommal el kell játszani egy labirintusszerű barangolást a menürendszerben?
eszem áll meg

vagy van valami speckó trükk?

A mobil képernyőjét menükkel együtt kitudom tükrözni, de az persze nem megoldás, mert nem az a végcél, így , ebben a méretben még egy telon lévő fotót is értelmetlen átküldeni, teljes képernyő kellene.

Video TV cast-ot is probáltam, az IP cimet átirtam arra amit javasolt a program, de a tesztvideo nem jelenik meg a tévén.
A kis kék ikon balodalt azt állítja, hogy konnected.
Http://2kit.de/cast/demovideo.mp4 ezt kellene látnom állítólag :F

nehogymán ne legyen rá megoldás :W

VALAKI ?

köszi

(#93431) Luissimo válasza Luissimo (#93430) üzenetére


Luissimo
veterán

a Netflix és a youtube müxik rajta, de csak azért mert az elindítja a tévén a saját beépitett programját.
DE
a digionline tv-ről semmi esély.

nemhiszem el.
ez a miracast vagy mi a tököm, ez ennyire háklis ?

(#93432) bigdady válasza bandigyerek (#93426) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura mert jó az HBO felbontása. Lehet a 20megs is elég neki azért?

(#93433) dns12


dns12
lelkes újonc

65UK6950:

Feliratkezelés egy gombbal távkapcsolóról: Na feltanítottam hozzá a Logitech Harmony távirányítót amin a webes kezelő azt írja hogy van dedikált "subtitle" parancs amit fel is programoztam a távirányítóra. Érdekes módon NAS-ról fimnézés esetén nem csinál semmit, mászkálni kell hozzá a menüben.

PCM hang vs. DTS/Dolby optikain: Ha a tv-n a hangnál azt állítom be hogy hang csak az optikain, akkor megfelelő jelet tol optikán az erősítő felé, így már oké a dolog. Köszi a tippeket ehhez!

HDMI ARC: Na ezt még sosem próbáltam előtte, de tegnap tettem egy próbát. A HDMI ARC-s be/kimenetet összekötöttem a házimozi erősítő egyik HDMI bemenetével, a hangot HDMI ARC-re állítottam és semmi nem történt. Lehet hogy a házimozi erősítő nem mindegyik bemenete tudja ezt kezelni?

Felirat a 4k-s Gladiator filmnél: Letöltöttem próbaként a Gladiator 4k-s verziót nc-ról. Tök jól ment minden, az nfo szerint több felirat sáv van hozzá de érdekes módon a tv-n a "SUB" menü inaktív volt és nem tudtam feliratot választani. Lehet hogy nem kezel le minden formátumot?

Mintha csúszna a hang: Nem sokat próbálgattam még, de egy-két esetben olyan érzésem volt a tv médialejátszójánál, mintha picit késne a hang. Aztán amikor direkt figyeltem, akkor nem éreztem, de ha ez így lenne az elég nagy szívás lenne.

Első benyomás amúgy abszolút pozitív a készülékről, a távkapcsolóban viszont picit csalódtam. Annyi sok jót olvastam korábban erről a magic remote-ról, valahogy nagyobb csodára vártam. Kereséseknél persze zseniális a hang alapú keresés, ez a pointeres megoldás viszont első érzésre kicsit erőltetett. Alapvetően az az érzésem hogy a makrókat is lekezelő Logitech Harmony-t fogom továbbra is zömében használni.

(#93434) blakey válasza dns12 (#93433) üzenetére


blakey
titán

HDMI ARC: Na ezt még sosem próbáltam előtte, de tegnap tettem egy próbát. A HDMI ARC-s be/kimenetet összekötöttem a házimozi erősítő egyik HDMI bemenetével, a hangot HDMI ARC-re állítottam és semmi nem történt. Lehet hogy a házimozi erősítő nem mindegyik bemenete tudja ezt kezelni? - a z erősítő kimenet ARC-os, nem a bemenete.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93435) Partizan182 válasza Zoló1981 (#93424) üzenetére


Partizan182
senior tag

2017 óta szerencsére a válasz meglett, annyira nem hízelgő:

[link]

Senem nano, senem cella. Picit szélesíti a színteret, ennyit tud.

(#93436) dns12 válasza blakey (#93434) üzenetére


dns12
lelkes újonc

"az erősítő kimenet ARC-os, nem a bemenete."

Ezt nem teljesen értem. Az erősítőnek egy HDMI kimenete van ami küldi a jelet a tv felé. Ezen kívül azt hiszem 6db HDMI bemenete.

Én azt gondoltam hogy bármelyikre rádugom a tv HDMI ARC-s kimenetéről érkező HDMI kábelt, akkor az azon érkező digitális jelet feldolgozza az erősítő és szólaltatja meg a hangot.

(#93437) balazsjo03


balazsjo03
csendes tag

Megvan a tv! Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :)

(#93438) blakey válasza dns12 (#93436) üzenetére


blakey
titán

Pedig érthető, neked a TV HDMi kábelét az erősítő kimenetére kell csatlakoztatnod, akkor lesz "ARC", a bemeneteknek ehhez semmi köze, nem lesz semmilyen ARC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93439) pjen válasza blakey (#93438) üzenetére


pjen
félisten

:) Ezt most én sem értem.Dns 12 azt szeretné,ha a Tv szólna az erősítőn.Viszont ha a Tv az erősítő kimenetére van kötve,ARC tól függetlenül nem fog szólni,vagy félre értek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#93440) blakey válasza pjen (#93439) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93441) dns12 válasza blakey (#93440) üzenetére


dns12
lelkes újonc

Miután beírtam a válaszom utána nem sokkal rájöttem, csak már nem engedett módosítani vagy új hozzászólást írni.

Azt hittem korábban hogy
-egy hdmi kábel kell ami az erősítőből érkező jelet kiküldeni a tévének
-ÉS EGY MÁSIK hdmi kábel ami a tévéből érkező jelet küldi a tévének

De most már azt hiszem értem:

-egyetlen kábel kell ami az erősítő HDMI OUT-ja és a TV HDMI ARC közé kerül bekötésre és ez képes arra hogy jelet küldjön oda-vissza szükség szerint.

a) amikor az erősítő felől érkezik a jel a tv felé akkor azt a tévé megjeleníti
b) amikor a tévé felől érkezik a jel (audió signál) akkor pedig az erősítő azt megszólaltatja

Köszi szépen, azt hiszem ez így érhető és logikus.

(#93442) pjen válasza blakey (#93440) üzenetére


pjen
félisten

:R OK, nem erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#93443) bigdady


bigdady
nagyúr

Beszeltem a szervizzel szívesen kijönnek házhoz bemérni az etherneten a port sebességét egy vagyonért. Mivel mérik vagy hogyan? Próbálnám kikerülni és én tesztelni valahogy de a beépített böngészőn kívül nem tudom hogy tudnám és appot sem látok a storeban ilyet

[ Szerkesztve ]

(#93444) Zoló1981 válasza Partizan182 (#93435) üzenetére


Zoló1981
tag

Gondolom tavaly azért csiszoltak még a technikán, és az eredmény azért nem rossz, bár nem láttam összehasonlítva az árkategória versenytársaival.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93445) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali!
Hogy lehet ugy keresni LG WebOSen hogy megtalaljon minden csatornat? Mert pl M4 -et mindig kezzel kell kulon hozzaadnom.

DokY | www.zsolti.hu

(#93446) Partizan182 válasza Zoló1981 (#93444) üzenetére


Partizan182
senior tag

Egy centit nem változott ez a része, SK széria teteje annyiban volt jobb mint a korábbi, hogy kapott FALD világítást.

LCD üzletág tavaly már veszteséges volt, befektetőknek szóló konfon kb kimondták hogy az összes R&D pénzt az oledbe tolják, abban látják a jövőt. Majd elválik.

(#93447) Zoló1981 válasza Partizan182 (#93446) üzenetére


Zoló1981
tag

Az azért még odébb van, hogy átlagemberek OLED-es tévét vehessünk.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#93448) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok,
Kis segítséget kérnék. Melyik a márka ajánlott 40-43-as TV-je kb. 150ezer Ft-ig? Főként monitorként lenne használva, szemből nézve. Normál internetezés és filmnézésre kéne (sötétben).

(#93449) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Megkérdeztem a nagy topikban is, de hátha itt jobban ismeritek az LG TV-ket.

Újra akciós az LG 60UK6200PLA az Euronicsben. Elvileg ebben nem IPS, hanem Direct Led-es VA panel van displayspec szerint. Azonban az egyik vélemény az oldalon, illetve az Euronics oldalon belinkelt LG weboldal is IPS-t említ. Hol van az igazság? Tudom, hogy nagyrésze az LG TV-knek a kamu 4K-s IPS panellel van szerelve. Azonban az 50" és 60"-os modellek között vannak VA panelesek. Jó vétel ennyiért ez a TV?

Köszönöm!

(#93450) szimi57 válasza laci06 (#93449) üzenetére


szimi57
őstag

A kamu a 4K-ra semmiképp sem vonatkozhat, max. az IPS-re :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.