Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) NY_A válasza gago1975 (#90243) üzenetére


NY_A
őstag

Én "kényszerből" vettem ilyet még a nyáron, nekem elég lett volna egy olcsóbb lcd. De többet megnézve, majd egyet berendelve hatalmas csalódás volt, hogy 200-250 ezerért nem lehet normális 55-ös lcd-t venni. Amit rendeltem másnap visszavittem. Borzasztó volt több területen is, bár fórumon dicsérték. Aztán gondoltam tutira megyek, veszek egy oledet. Ha ez is szar akkor inkább nem is cserélek tvt. Na a B7 az odatette magát. Rögtön első benyomásra megfogott, és fokozatosan tovább szédített. Egyszerűen imádom. Aki teheti, hogy tv-ért kiad ennyi pénzt az vegyen oledet. Ezek után nálam nincs is más alternatíva. :D
Gratulálok hozzá, használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#90252) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Sziasztok!

LG 32LF5610 kapcsolatban.
Már csinálta a múlt héten, hogy néha egy pillanatra elment a kép. Mára semmi kép nincs csak hang...Nagyon közelről nézve látni halványan az adást. Menü-beállítások gombot nyomva is olvashatatlanul jelennek meg az opciók. Próbáltam másik HDMI-vel másik scarttal is, semmi változás.
2.5 vagy 3.5 éves a készülék. Akkor ennek annyi vaqy érdemes javíttatni?

(#90253) h1mpi válasza NY_A (#90251) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vennék én is OLED-et de 65-ben elég érdekes az ára :O

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90254) shteer válasza Zoliwrc (#90252) üzenetére


shteer
titán

Hattervilagitas probléma lesz

..szerintem jónak tűnik

(#90255) Móncsa válasza p87 (#90247) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Nekem is azt mondta a Pécsi MM-ban a Gábor hogy ezek pótolhatatlanok ha tönkremennek javíthatatlanok , mondjuk azt elfelejtettem megkérdezni hogy akkor mi van , el kell dobni a tv-t? :W :W :W

(#90256) NY_A válasza Móncsa (#90255) üzenetére


NY_A
őstag

Én ezért vettem kapásból egy tartalékot amíg még emberi áron lehet kapni. Az előző tv-men is tönkrement 2 év után. Itthon heroin árában árulták az újat mert már csak LG-től lehetett venni, Ebay-en is 18 ezer volt. Így használtat vettem egyet 5 ezerért.

h1mpi

Igen, már egész használható autót lehet az árán venni.

[ Szerkesztve ]

(#90257) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van egy 49LF632V típusú tévém, amit eddig a saját bemeneteivel használtam. Nemrég vettem egy H/K avr255 hm erősítőt. Összekötöttem a cuccokat így: erősítő HDMI(monitor) out megy a TV hdmi1-be(ez az ARC csati is ha számít). A források mennek az erősítő HDMI1/2/3 inputjába. Olyan problémám van jelenleg, hogy a hdmi1-en megjelenik az Rpi képe, de csak akkor, ha előbb az erősítőt kapcsolom be, utána a Tv-t. Valamint ha váltok az erősítőn egy másik forrásra (pl HDMI2, amin jelenleg nincs semmi) akkor megjelenik a TVn a nincs forrás, de ha visszaváltok az erősítő HDMI1-ére, akkor nem jön vissza a kép. Csak a TV vagy az egész lánc kikapcs segít. Remélem érthető mi a kínom.

Tudna valaki segíteni, mi a baj?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90258) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Költözés után újra bekapcsoltuk a LG LF50lf652v tv-nket, de nem kap netet sem UTP-n sem pedig Wifin. A korábban is üzemelő TPlink router látja a TV-t a DNS listában, a TV is azt írja, hogy neten van.

A hálózatban van egy NAS, azt eléri a TV, gond nélkül tudunk róla filmet nézni. A TV-be kerülő UTP-n van net, laptoppal működik.

TV factory reset megvolt. Mi lehet a gáz? :S

(#90259) Zoliwrc válasza shteer (#90254) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én nem értek hozzá, drága egy ilyennek a javítása? (nem garanciális már)

(#90260) lamas válasza r6man123 (#90258) üzenetére


lamas
csendes tag

Szia, ha fix ip van beallitva de
a dns cime nem jol van konfigolva..akkor nincs net.

[ Szerkesztve ]

(#90261) Móncsa válasza NY_A (#90256) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Akkor ha veszek egy tv-t amihez ilyen Magic Remote van és a tv elromlik akkor ennyi volt nem let a tv-t távírányítani semmivel sem?

(#90262) proper válasza Móncsa (#90261) üzenetére


proper
őstag

Telefon - applikáció

(#90263) tévelygő válasza Móncsa (#90255) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Szerintem lehet kapni külön távirányítót. Keress rá a távirányítód típusára. Én a napokban vettem a 2016-os LG tv-hez AN-MR650 típusú távirányítót.
Emagnál szerencsém volt találtam féláron,de már ott sajnos már elfogyott, de van még néhány helyen: [link]

Ui: Most nézem hogy p87-nek van szüksége távirányítóra!

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#90264) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok ! Tegnap megérkezett a 50uk 6950 -es tv, most ismerkedem vele.
25 m2 nappaliban pont ideális méret.

UPC Set top boxot felismerte , részben kezeli is.
Kérdésem a következő azokhoz akik szintén használják.
- UPC ST Box
Kikapcsolja a tv távirányítója. De be már nem tudom csak külön külön
Programokat is csak léptetni tudom a szám gombok nem aktívak.
van erre megoldás ?

- "Bluetooth" billentyűzetet vagy vezeték nélkülit kezel a tv ?

[ Szerkesztve ]

(#90265) blakey válasza Dwatti (#90264) üzenetére


blakey
titán

- UPC ST Box
Kikapcsolja a tv távirányítója. De be már nem tudom csak külön külön
Programokat is csak léptetni tudom a szám gombok nem aktívak.

UPC topikban van megoldás, hogy az STB távját használd mindkét eszközhöz, CEC-t kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90266) Móncsa válasza Dwatti (#90264) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Magic Remote van hozzá?

(#90267) nasilli


nasilli
csendes tag

Szia !

Írtam privátban . Légyszíves olvasd el .

(#90268) Dwatti válasza Móncsa (#90266) üzenetére


Dwatti
addikt

Igen az van .

(#90269) Dwatti válasza blakey (#90265) üzenetére


Dwatti
addikt

Mi az a CEC és hol találom ? :)

(#90270) NY_A válasza Móncsa (#90261) üzenetére


NY_A
őstag

Sima LG távirányító is jó hozzá, csak bizonyos funkciókat nem, vagy csak körülményesen lehet elérni.
Bátyám is utólag vett a tv-hez, mert simát kapott (bár magic remottal hirdették) és azzal nehezen boldogult bizonyos szituációkban.

[ Szerkesztve ]

(#90271) Dwatti válasza Dwatti (#90269) üzenetére


Dwatti
addikt

CEC- Lg eszközök ? Az kivan kapcsolva.

(#90272) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Az Euronics boltokban kapható 55"-os OLED az kiállított darab vagy original?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90273) Dwatti válasza h1mpi (#90272) üzenetére


Dwatti
addikt

Én amikor néztem akkor az eladó azt mondta van pár még a raktáron.

(#90274) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Ma teszteltem a lg 6950be épített hangszórókat, ha valakinek számít a tv saját hangszórói hangzása akkor szerintem nem fog csalódni. Én meglepődtem a dts virtual x hangzásán. A magic remote mikrofonjával a szobához kariblálja a hangzást. Én erősítőt használok de akinek nincs, így is egész jó térhangzast csinál. dts virtual x

hmm...

(#90275) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

TV vásárlás előtt állok, ezért egy jóideje már követek néhány topikot, azonban picit tanácstalan vagyok még mindig. 50-55" méretben, 300e alatt keresek készüléket, kizárólag filmnézésére, főként besötétített helyiségben. Eddig az LG SK8100/8500 a befutó, utóbbinál a 10bit, 120Hz, és több szabvány támogatása talán picit időtállóbbá is teheti, illetve a webOS és Magic Remote miatt erősen hajlok a gyártó felé is. Egyedüli félelmem, hogy mivel kiegészítő világítás nélkül néznék filmet, zavaróak lehetnek a feketék. Néztem Dimming teszteket, de érdekelnének valós tapasztalatok is. Hogy látjátok, valós körülmények között, nem teszteket vizslatva, mennyire zavaró a jelenség? Esetleg bármi jó alternatívát tudnátok ajánlani?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#90276) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Október 10-14. Galmour napok (MM, Euronics) 20% kedvezmény mindenre elvileg. Érdemes várni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90277) junior19 válasza bagaba1 (#90275) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
Szerintem meg kellene rendelned amelyik belefér a keretbe neten keresztül, akkor lesz 14 nap elállási időd. Használod, teszteled, megnézed mennyire felel meg az elvárásaidnak.
Mást lehet nem zavarna se a szürke fekete, se a dimming működése, téged meg zavarni fog. Akkor az lesz a hibás, akinek megfelel, s ajánlotta?
Sajnos ma már szinte csak ez a biztos módszer, hogy az igényednek megfelelő lcd-ét vegyél.
Az idei modelleknél még tovább romlott a helyzet, a Sony és a Pana is a tavalyi sikeres VA paneles tévéit váltó idei sorozataiba is már IPS panelt rak. Az LG csak az UK sorozat két méretébe rak VA-t, a többibe pedig IPS-t. Így bejön a képbe a local dimming, már amelyikben van, de azt áruházban nagy környezeti fény mellet nem fogod látni, mennyire lesz elfogadható számodra otthon sötét környezetben.
Ezért jó manapság leginkább a netes vásárlás a 14 napos elállás miatt.
Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#90278) Kiskutya válasza junior19 (#90277) üzenetére


Kiskutya
veterán

Teljesen igazad van, én is így gondolom mindenki döntse el saját szemmel. A local dimming nagyon furcsa volt az elején nekem is de már hozzászoktam, inkább bekapcsolva hagyom mert tényleg jobb a fekete érzet. Nekem pl az ips színei sokkal jobban tetszenek mint a va panelnek, pedig sokkal többen dicsérik azt.

hmm...

(#90279) hurenzon


hurenzon
senior tag

Mennyire jó Tv ez a típus: lg 65uk6300mlb
Most egy LG 55uh6157 van: ez nekem tökéletes, nagyon jó.
Ha minimum ezt a szintet hozza, akkor az már jó.
Van valaki véleménye róla?

köszi

(#90280) Dwatti


Dwatti
addikt

Melyik LG hangprojektort érdemes már megvenni ?

[ Szerkesztve ]

(#90281) Kiskutya válasza hurenzon (#90279) üzenetére


Kiskutya
veterán

Itt össze tudod hasonlítani. Kb egy kategória a 2 csak mivel az uk nagyobb lehet a hibák jobban előjönnek a méret miatt. Ha az uk sorozatbol szeretnél vásárolni szerintem a 6950-re lehet jobb lenne rápótolni. Nagyobb fényerő meg van hozza magic remote. ( mr értéke kb 17000ft)
6300vs6950

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#90282) hurenzon válasza Kiskutya (#90281) üzenetére


hurenzon
senior tag

Köszönöm
6950 kB 120 e ftal több. Nem hinném hogy ér ennyivel többet. Mivel olcsón tudom venni a 6300-at

[ Szerkesztve ]

(#90283) Flowtation válasza Flowtation (#90257) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nem akarnék türelmetlen lenni, de erre esetleg nincs valakinek tippje?

Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90284) Kiskutya válasza hurenzon (#90282) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok. 6300 kB egy kategória ha megfelelő volt az előző akkor valószínű ez is jó lesz.

hmm...

(#90285) Kiskutya válasza Flowtation (#90257) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem az arc be csatlakoztattam de szerintem ott se kellene ilyen dolgokat csinálni. Próbáld ki másik bemenetbe.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#90286) Flowtation válasza Kiskutya (#90285) üzenetére


Flowtation
őstag

Sajnos ugyanezt csinálja másikban is. Viszont ha kihúzom az Rpi-t (tápot) majd vissza, akkor megjavul. Fene se érti ezt. A tv beállításokban nem találtam semmit.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90287) blakey válasza Flowtation (#90283) üzenetére


blakey
titán

Az RPi-t tedd fix felbontásra, 1080p-re, CEC legyen kikapcsolva minden eszközön valamint az erősítőn az adott bementre jól legyenek beállítva a dolgok. Az EDID infókkal van valami gebasz, lehet, hogy az erősítő olyan felbontást választ (tévesen) amit a TV nem kezel.
Nyugodtan maradhat az ARC HDMI bemeneten az erősítő.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90288) Flowtation válasza blakey (#90287) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Az erősítőn a hang és videó bemenet hdmi1, ebbe jön a málna. 1080p-n van ez is meg a málna felbontása is. Az érdekes, hogy valamikor lesz kép, de nem bírtam rendszert felfedezni, hogy először a tvt kapcsolom be aztán az erősítőt, vagy fordítva....Teljesen összevissza működik. :F

A cec-et kikapcsoltam a tvn, most fél órát tornáztam, mert a egyáltalán nem volt kép. Viszont cec nélkül nem tudom irányítani az rpi-t, vagyis tudom csak telóval, de szokatlan...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90289) blakey válasza Flowtation (#90288) üzenetére


blakey
titán

Akkor maradjon a CEC, EDID infók alapján választ felbontást a lejátszó, tehát először a TV-t kapcsold be majd az erősítőt és utolsóként a lejátszót, a CEC sajnos ebből a szempontból zavaró faktor lehet, mert ugye előfordulhat, hogy rossz sorrendben kapcsolja be az eszközöket és ha az RPi nem érzékel megjelenítőt a HDMI-n akkor lehet, hogy nem is küld jelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90290) bagaba1 válasza Kiskutya (#90278) üzenetére


bagaba1
tag

Persze igazatok van, saját vélemény a döntő, mindenki máshogy látja, csak azért érdekel más véleménye is, hogy nem csak én túlzom el ezt a problémát. Rendelgetni nem szeretnék, ha egyet megveszek, szeretném már elkerülni a nyűgöt a visszaküldözgetéssel, valamint az üzlettel szemben sem tartom korrekt dolognak. Ma MM-ban ismét nyomkodtam, vittem pár videót magammal. Sony, Panasonic, Philips abszolút kiesik android miatt, hihetetlen hogy képesek bármilyen funkció alatt belassulni vagy akár lefagyni. Samsung még egész korrekt, bár a szolgáltatások miatt továbbra is az LG pártján maradnék.

Ami meglepett, hogy ugyan van különbség egy UK6950 és SK8500 között(rengeteg), de számomra nem ér meg ekkora felárat jelenleg. Nagyon úgy vagyok hogy most veszek egy 55UK6950, 55UK7550, 55SK7900 típust(attól függ melyiket kapom meg jobb árban), majd pár éven belül OLED-re váltok, ha ez a méret elérhető lesz már 300e környékén. Jelenleg nem igen találni 420e alatt belőlük, pedig egy hatalams szakadék van köztük, és az SK8500 között, árban viszont ez alig érződik már.

Ha láttok valahol 350e alatt 50" vagy 400e alatt 55" OLED-et, kérlek értesítsetek. :DD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#90291) Flowtation válasza blakey (#90289) üzenetére


Flowtation
őstag

Értem. Abban az esetben is igy van, ha az rpi folyamatosan megy? Egyébként nem tudom ide tartozik-e, de még az erősítő előtt, ha bekapcsoltam a tvt akkor automatikusan átállt az rpi-re, hiába antennás üzemben kapcsoltam ki?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90292) Kiskutya válasza bagaba1 (#90290) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is azért vettem az 55uk6950et hogy 2-3 évig jó lesz utána tuti oled. Úgy is esnek az árak. Simán kihuzom ezzel a tv-vel.

hmm...

(#90293) blakey válasza Flowtation (#90291) üzenetére


blakey
titán

Gondolom az erősítő kavar be a dolgoknak, nem ismerem az erősítő beállításait, de legyen kikapcsolva minden képre vonatkozó rész, tehát csak simán átengedje a képet, hátha csak ez a gond. Mindenesetre ez nem TV hiba hanem egyéb komponens hiba, többnyire beállítási gond lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90294) Flowtation válasza blakey (#90293) üzenetére


Flowtation
őstag

Nos ezaz, olyan beállítást nem találtam, hogy átengedjen képet az avr, csak olyat, hogy a hdmi-n jövö hangot...Biztos az erősítővel kellene valamit kezdenem, csak már kínomban jöttem ide. Lehet még a hiba forrása a noname hdmi kábel? Az egyik hdmi+ethernet, a másikon nincs ilyen, én már ezt is el tudom képzelni, de ettől függetlenül tudom használni...

Köszi a segítséget azért! :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90295) blakey válasza Flowtation (#90294) üzenetére


blakey
titán

A Video résznél kell keresni a képre vonatkozó dolgokat. Ne legyen skálázás, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90296) bagaba1 válasza Kiskutya (#90292) üzenetére


bagaba1
tag

Egyébként lehet tudni, hogy mikor jönnek ki a 2019-es LG OLED-ek? Talán akkor elkezdik akciózni az idei típusokat.. Az a gond, hogy ha a jelenlegi árból leveszünk 20%-ot, még úgyis sokallom kicsit az árukat.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#90297) Kiskutya válasza bagaba1 (#90296) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem érdem várni olyan árban meg úgy sem lesznek.

hmm...

(#90298) Alexios


Alexios
veterán

Sziasztok,

Van egy LG 55SJ810V tv-m, aminél mivel nemrég költöztem leszedtem a hátulján a csavarokat amik a talpakat tartották - viszont természetesen azóta sem találom őket. :) Tudnátok segíteni abban, hogy pontosan milyen csavar méret tartja a talpat, esetleg hogy hol tudom őket pótolni? Köszi!

(#90299) body007


body007
addikt

Sziasztok!

A b7 és a b8 között mi a különbség? Azt tudom, h az egyik 17-es a másik 18-as modell, és a b7-nek is áll leejtős a képe :K Azért kérdem mert 55"-ban olyan 70-80 ezres köztük a különbség, és venném az ideit ha megéri a felárat.
Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#90300) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,

1 pici Help-re, lenne szükségem. LG55UK6950 Magic Remote távirányítóval szenvedek.

A TV folyamatosan elveszíti a kapcsolatot a távkapcsolóval.

Párosítom, (back+home vagy guide hosszan nyomva) 3villanás+ok gomb) de van h egyből nem is akarja regisztrálni a TV. Utána sikerül, 1 darabig jó, de utána megint nem működik vagy nem teljes funkcióval.

Elemet cseréltem, többet is, az jó. Egyé megoldás a problémára esetleg, hogy ne ideig-óráig legyenek szinkronban? :R

köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.