Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90551) Dwatti válasza nasilli (#90549) üzenetére


Dwatti
addikt

Szia !
Samsung VIA panel jó fekete jó színek de lassabb szoftver nekem a Tisen annyira nem jön be.
LG most szerintem a legjobb szoftverrel rendelkezik Jó az IPS ,szépek a színek kicsit gyengébb fekete.
Meg a magic remote is nagyon jó - ami az általad írt készülékhez alapból nem jár.
Én nekem jobban tetszenek a közép talpas tv-k

Először döntsd el Samsungot vagy LG -t akarsz
Szerintem nézz körül még ebben az árban az LG között is.
De amúgy a Samu MU6122 szerintem jó TV.

Most jó összekavartalak igaz :D

[ Szerkesztve ]

(#90552) Dwatti válasza Rebell (#90550) üzenetére


Dwatti
addikt

BelsőTv hangsz+optikai nekem így megy a 2.1 soundbar De számomra így zavaró ezért csak optikait vagy a HDMI ARC-t használom.

(#90553) pulffy


pulffy
őstag

Sziasztok erről a két tv-ről mi a véleményetek?
[link1]
[link2]
PS4-re használnám.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#90554) Janusz001


Janusz001
őstag

Néhány nap és be tudok számolni az lg 70uk6950pla modellről. MM -ben megnéztem, tetszett, annyira oldalról tuti nem fogom nézni, ahonnan már torzulnak a színek, felette ott volt az ips -es kistesója, kontraszt, fekete pedig a 70 -es modellnél egyértelműen jobb volt. Aztán itthonról megrendeltem online a 60 napos elállás miatt, MM -ben még le akartak gombolni 3500ft szállítással, hát mondom az már nem fér bele :)
Itthon egy 2013 -as 55 colos lg ips van, ezt fogja váltani, végül is majd az itthoni körülmények fognak véglegesen dönteni, de szerintem nem lesz gond.
Asszony is meglepően könnyen belement, valami azt súgalja, hogy egy klasszikust idézzek "egyszer majd kérni fogunk magától valamit" :)

(#90555) Kiskutya válasza pulffy (#90553) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nemtom ezek árban hogy vannak nekem 55uk6950 van, ps4-hez tökéletes. (190ezer volt) itt össze tudod hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#90556) blakey válasza Rebell (#90550) üzenetére


blakey
titán

Most akkor van hang vagy nincs? Ha nem megy át az AC3/DTS akkor lehet, hogy más az oka. Nekem így átmegy a többcsatornás AC3/DTS, ennek ugye az a hátránya, hogy le kell halkítani a TV hangszóróit

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90557) Rebell válasza blakey (#90556) üzenetére


Rebell
senior tag

Szia,

hang van, viszont több kimenetes opció-nál, nem egyi ki a DD v DTS jel, csak sima pcm 2.0.

amint egymenetes kimenetet választok, Opt vagy HDMI, akkor az erősítő egyből kapja a DD / DTS jelet.

inkább halkítanám a TV-t, minthogy minden Filmnél külön kimenetet be állítgatni.

(Az előző Samsung TV-nél,ez nem volt gond, ott TV+Opt. volt beállítva, és amint elkezdődött a film, az erősítő kapta a megfelelő jelet.)

(#90558) blakey válasza Rebell (#90557) üzenetére


blakey
titán

Akkor ahhoz nem kell szervizmenü, Beállítások, Hang és a kiválasztott kimenetnél (TV+optikai) az Audio kimenetet Automatikusra állítod PCM helyett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90559) Rebell válasza blakey (#90558) üzenetére


Rebell
senior tag

Automatikusra van állítva, de így is csak pcm-et ad ki. DD-re állítom vagy DTS, akkor is marad PCM 2.0.
És ez csak BelsőTv+opt van, ha Optika egykimenetet választok, akkor automatikusan rá áll a formátumra.

LG TV 5.1 Audio Passthrough via Optical Output 6:40 környékén látható, h gyárilag a PCm van állítva.. Lehet ,h rosszul értelmezem a videót, de ez is lehetne megoldás.

köszi a segítséget! :R

(#90560) blakey válasza Rebell (#90559) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom elhinni, hogy nem megy TV+Optikai esetében a bitstream, előfordulhat de szerintem nem annál a készüléknél. Nem tudom, hogy segítene-e rajtad a szervizmenüben való átállítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90561) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

volna itt valaki, akinek esetleg volna ezek közül valamelyik modell:
LG 50 UK6950PLB
LG 50 UK6470PLC

Tapasztal érdekelne, hogy elégedettek vagytok-e velük. Most szeretnék venni, mert Media Markt egész jó akciókat dobott rájuk. Összehasonlítást nézve, fémház + magic remoten kívül semmi más különbséget nem látok: [link].
Ami érdekes, hogy határmentén lakom (Szlovákia), és nálunk 100k-val többet kérnek a 6950es modellért, ami számomra érthetetlen.

(#90562) Dwatti válasza hakydakillah (#90561) üzenetére


Dwatti
addikt

LG 50 UK6950PLB van 2 hete. Elégedett vagyok vele.Emagnál most 179 e. de 1 hete még 173 e. volt érdemes kivárni...
- Kicsit tükrözik a kijelző.
UK6470PLC nél jobb.
Fém keret, fém talp, magic remote megéri a plusz árat.

[ Szerkesztve ]

(#90563) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

UK6950PLB észrevétel. Apró hiba. A 60fps-es videókba nem lehet belepörgetni a gyári lejátszóval. Mással nem is próbáltam.
Én sportokat nézek úgy NHL, MLB. És tegnap mikor néztem az NHL meccset, a gyerkőc poénból kikapcsolta a vége fele a tévét. Meglepődtem, hogy nem lehet tekerni, 10-20 perc volt hátra, kezdhettem volna elölről. :S
Kíváncsi lennék más készülékeknél is így van e. Szerintem itt a WebOS miatt, az összes LG-nél ez lehet. De ha van valakinek tapasztalata vele, írja le légyszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90564) sch_a


sch_a
addikt

Vettem végül egy 43UK6300-at. Az 1-es HDMi csatlakozó 1 nap után meg is adta magát. :U Na de lenne egy kérdésem. Van egy mezei 2.1 logitech hangcuccom. Mivel nincs a TV fejhallgató csatlakozó, gondoltam veszek RCA-jack átalakítót és rákötöm azzal, de a hangbeállításoknál nem lehet kiválasztani. Van rá valami mód, hogy működésre bírjam?

(#90565) Dwatti válasza sch_a (#90564) üzenetére


Dwatti
addikt

D/A átalakító kell hozzá. > Digitális - analóg audió átalakító

(#90566) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
55uk6300-bol nem lehet sima stereo line jelet kinyerni? Optikai es hdmi nem jo. Egy regebbi erosito menne ra aminek csak rca bemenete van. Elottem is hasonlo kerdes van.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#90567) Dwatti válasza Lipton (#90566) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem számodra is ugyan az a válaszom :)

(#90568) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ha valaki VA paneles 50UK TV-t akar venni, mindenképpen nézze meg előtte, nagyon hamar ment lilába a piros. Persze ha valaki csak szemből nézi, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#90569) junior19 válasza pinnacle (#90568) üzenetére


junior19
senior tag

Ezt most komolyan írtad?
Tudvalevő, hogy a va panelesek torzulnak oldalról, de ennyire oldalról ips-t sem lehet nézni, illetve így szerintem semmi értelme tévézni.
A másik, hogy ennek a lilához semmi köze, ez inkább a magas színhőmérséklet eredménye, amiben túl sok a kék, így bíbor árnyalatú lesz a piros.
Most megnéztem az én 50-es UK tévémet annyira oldalról, mint a kép látható, s nem olyan, mint a képeden. Fényerőt veszít, de piros marad. Mondjuk Vodafone reklám ment a tévében, nem MM-es.
Ha visszamész az MM-be, lemerném fogadni, hogy a színhőmérséklet azon a tévén magasra van állítva.

codec project

(#90570) szzcsicsi válasza h1mpi (#90494) üzenetére


szzcsicsi
csendes tag

Mediaba e héltvégén online 278.000 Ft

(#90571) Dwatti válasza pinnacle (#90568) üzenetére


Dwatti
addikt

Én most direct teszteltem red color test videókkal és csak sötétedik oldalról de piros maradt ! 50 UK6950 (VIA )

(#90572) Kiskutya válasza szzcsicsi (#90570) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó ez a féláfás akció [link] Én meg telekomnál 190-be vettem. :)

hmm...

(#90573) Dwatti válasza Kiskutya (#90572) üzenetére


Dwatti
addikt

Régebben írtam hogy 1 éve figyelem az Akciós Tv árakat...
Szeptember végén leárazzák majd októberben felemelik és Glaomur, BF akcióban esetleg ismét leárazzák.
De általában a szeptemberi ár volt a legbarátibb :)
50UK6950 2 hete MM ben vettem 176e volt most féláfás akcióban 183 e :)

[ Szerkesztve ]

(#90574) pinnacle válasza junior19 (#90569) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze saját felvétellel, képpel az igazi, de feltűnő volt. Illetve még az is, hogy a képen mozog egy ábra a tulajdonságokkal, és itt a betűk állandóan lemaradtak, szétestek. Lehet itt nem volt bekapcsolva valami mozgás megjelenítés, mert a többinél nem volt ilyen zavaró.

(#90575) szzcsicsi válasza Kiskutya (#90572) üzenetére


szzcsicsi
csendes tag

De valamelyik teljes ÁFA-s minusz. Én a 65SK7900 -et rendeltem 340 ről 278.Szerintem a Gramuron se lesz kevesebb.Azért most már elérhető áron vannak egészen jó tévék. Még ha 2-3 évente is cseréljük nem nagy bukó.Az első LED-emet sztem 500 körül vettem évekkel ezelőtt.És az se a csúcs volt

(#90576) h1mpi válasza szzcsicsi (#90575) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi ez ár/érték arányban best buy.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90577) Móncsa válasza Kiskutya (#90572) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Jó nagy átbaszás ez a MM akció kiírtak egy jó magas árat amit még elbírt az arcuk majd azt áthúzták :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#90578) h1mpi válasza h1mpi (#90576) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Meg is rendeltem :) Nekem ez jó lesz ennyiért :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90579) szzcsicsi válasza Móncsa (#90577) üzenetére


szzcsicsi
csendes tag

Nem biztos hogy mind átbaszás. Annyira nem néztem át mindent csak amit kerestem . Momentán a LG65SK7900 a legolcsóbb helyen is 377.000 Ft. A MM pedig 340.000 ről akciózta 278.000-ra.
Lehet más termék magasabb áron van mint egy netes boltban pld telefon mertazt még nem vettem MM-be énse :) :) De lehet tv is. Ez sztem is megéri ennyiért.

(#90580) h1mpi válasza szzcsicsi (#90579) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Már nincs is a 7900-ból a MM-ban, szóval tényleg limitáld db számos akciós volt.

Kiskutya: A Telekomot meg nem kell ide keverni, ott +1 év hűségét cserébe adnak kedvezményt nem a szép szemedért :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90581) Kiskutya válasza h1mpi (#90580) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok, de aki nem akar szolgáltatót váltani jó lehet.

hmm...

(#90582) h1mpi válasza Kiskutya (#90581) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Persze, de ez nem általános kedvezmény, azért nem szabad összehasonlítani mondjuk egy sima hétvégivel.
Meg mondjuk 65"-ban elég szegényes a felhozatal is.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90584) Kiskutya válasza h1mpi (#90582) üzenetére


Kiskutya
veterán

Persze csak azt akartam jelezni hogy akció ide oda érdemes mindig körbenézni mert sok a megtévesztés.

hmm...

(#90585) h1mpi válasza Kiskutya (#90584) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez viszont igaz :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90586) Carvus válasza h1mpi (#90580) üzenetére


Carvus
senior tag

Nem 2 év?

(#90587) nasilli válasza Dwatti (#90551) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

Nem kavartál össze . Ezért kérdezlek benneteket , mert ha tájékozottabbak vagytok mint én, akkor csak tudtok segíteni nekem .

Erről a kettőről vélemény ??? Addig is köszönöm az eddigieket .

LG 60UK6200PLA Ultra HD

LG 60UJ6307 4K Ultra HD

(#90588) h1mpi válasza Carvus (#90586) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egy mobilt vettünk anyámnak a net előfizetés mellé és ott +1 évet kellett aláírni, lehet TV esetében kettőt kell

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90591) blakey válasza #01819392 (#90590) üzenetére


blakey
titán

A csatornafrissítést ki kell kapcsolni, sokat nem ér az átrendezés ha azt nem teszed meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90593) Carvus válasza h1mpi (#90588) üzenetére


Carvus
senior tag

Mi múlt héten rendeltünk otthoni előfizetés mellé LG 55UK6950PLB típusú tévét és "Két éves határozott időtartamú szerződés".

De ettől függetlenül igazad van, hogy a 190k-s ajánlat nem mindenkinek opció, annyi még, hogy egyébként listaáron (212k) is a legolcsóbb..legalábbis árukeresőn 214,5k az alja.

(#90594) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok. Falra felfogatassal szeretnek segitseget kerni, jelenlegi alberletben a kepeken lathato mount mar itt volt: [kép], [kép] Ez viszont nagyon szeles, a Tv VESA 300x200. nem szeretnek furni ha nem muszaj, ezert szerintetek ha veszek egy 300x200 mountot azt fel tudom tenni a mar meglevo mountra? Vagy kellene egy olyan mount ami megegyezo csavar tavolsagokkal rendelkezik? Koszi!

(#90596) Geza26 válasza #01819392 (#90595) üzenetére


Geza26
senior tag

Sok rendezgetés után pár éve meguntam és azóta nem rendezgetem soha a csatornákat. Rövid idő alatt megszoktam a "gyári" kiosztást, majd szolgáltató váltáskor is. Egy problémával kevesebb. (Utána rájön az ember, hogy ez nem is volt probléma, mi teszünk azzá jelentéktelen dolgokat, mint pl a csatorna sorrend. ;) )

[ Szerkesztve ]

Géza

(#90597) .LnB válasza #01819392 (#90595) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

4:3-as HD adás az szerintem nem is lehet. Ott valami nem jó. Mármint A 720p, 1080p és i az 16:9-es arányú alapból. Biztos jól van ott minden beállíva?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90598) blakey válasza .LnB (#90597) üzenetére


blakey
titán

Miért ne lehetne? Vannak 4:3-as HD filmek, nekem is van, pl. Hyppolit Blu-ray-en 4:3-ban jelent meg hiszen az eredeti is 4:3-as. A másik, hogy a csatornák bármikor adhatnak 4:3-as tartalmat a HD alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90599) .LnB válasza blakey (#90598) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na bazd... :) Sose hallottam erről. Ma is tanultam valamit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90600) blakey válasza .LnB (#90599) üzenetére


blakey
titán

Nem értem miért csodálkozol. a 1080 sor a magassága és az ugye adott 4:3 esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.