Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89851) Kiskutya válasza Rókabajusz (#89850) üzenetére


Kiskutya
veterán

Honnan rendelted, mennyi volt?

hmm...

(#89852) Rókabajusz válasza Kiskutya (#89851) üzenetére


Rókabajusz
csendes tag

Olaszorszagban élek es itt egy online boltból rendeltem. Az amazonon kicsit dragabban jottem volna ki. Így 710 euroba kerult a tv

(#89853) Kiskutya válasza Rókabajusz (#89852) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kíváncsi vagyok remélem beszámolsz milyen.

hmm...

(#89854) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Ezek közül ki melyiket ajánlaná?

LG50UK6300MLB
LG50UK6950PLB
LG55UK6300MLB
LG55UK6950PLB

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#89855) junior19 válasza freelanced (#89854) üzenetére


junior19
senior tag

A 6300-as és a 6950 között csak a káva, a talp a lényeges különbség, a 6950-eshez magic remote is jár.
Az 50-es VA panel, az 55-ös IPS.
Az 50UK6300-asról július eleje környékén két részletesebb írást is írtam.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#89856) Kiskutya válasza junior19 (#89855) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem tudom a betűk mit takarnak a számok után de ha csak a típust nézzük azért van különbség.[link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#89857) junior19 válasza Kiskutya (#89856) üzenetére


junior19
senior tag

S milyen lényeges különbséget találtál a két modell között, amit nem soroltam fel?
Mert én még a háttérvilágítás típusát látom eltérőnek, de más lényeges dolgot nem.

codec project

(#89858) Kiskutya válasza junior19 (#89857) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valamivel nagyobb a kontraszt meg a fényerő ha jól láttam.

hmm...

(#89859) wolruf válasza Dzsedáj (#89848) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem a Motion Eye Care alatt csak a TruMotion van, nincs Helyi sötétítés (angolul sem :-/ )

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89860) hakydakillah válasza pjen (#89846) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Szétszedtem, tisztítottam, de semmi változás. De beugrott, hogy telón van IR, tetszteltem appal, és tökéletes. Legalább most már tudom, hogy garantáltan csak a távirányítóval van gond. Rendeltem is gyors egyet aliról, addig marad a teló :)

(#89861) csiak válasza Kiskutya (#89858) üzenetére


csiak
tag

TV Tuner-ben is van némi különbség... vagy csak lusták voltak feltűntetni a teljes elérhetőséget?

"Sok loot disznót győz!"

(#89862) freelanced válasza junior19 (#89855) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a segítséget !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#89863) Móncsa válasza Rókabajusz (#89852) üzenetére


Móncsa
aktív tag

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/55uk7550mla-p406559199/?gclid=EAIaIQobChMI086NzbGC3QIVxbHtCh0DuAjWEAAYASAAEgK85_D_BwE#velemenyek?gclid=EAIaIQobChMI086NzbGC3QIVxbHtCh0DuAjWEAAYASAAEgK85_D_BwE

Itt van egy friss egy hetes vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#89864) Dzsedáj válasza wolruf (#89859) üzenetére


Dzsedáj
tag

Akkor sajna nincs több ötletem :( pedig elvileg tudnia kellene a készüléknek. Ha vkinek esetleg szintén ez a típus van, hátha többet tud segíteni.

Móncsa: Sokan linkelik a vásárlói felületen írt véleményeket, de én azt vettem észre ez sok helyen nem releváns. Sokan azt se tudják mit vettek és mire képes a TV, ahogy azt se, hogy egy kis finom hangolással máris szebb, jobb képet érhetnek el. E miatt lehúznak olyan TVket, amit pl. itt vagy más fórumon is ajánlottak. Persze nem mondom, hogy minden vélemény ilyen, de ahol több van ott érdemes megszűrni :N

1. Van az a "Link" gomb ott a piros "OK" környékén hsz írásakor. Sokban megkönnyíti az emberek dolgát :B
2. Te vettél már tv-t azóta? Úgy volt, hogy mész az Euronicsba.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89865) Móncsa válasza Dzsedáj (#89864) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Üdv.

Voltam megnéztem szép volt jó volt de még gondolkodom.

Közben megnéztem egy ilyent is háznál Philips 55PUS7503 UHD 4K TV

3 hete vették a Telekomnál 177 pénzért árulják

(#89866) Kiskutya válasza Móncsa (#89863) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi! Komolyan ennyire rosszak a 2-300 ezer közötti Tv-k? Eddig a Samsung a sony és az LG re is rengeteg rosszat olvastam ebben a kategóriában. Tényleg nemtom mit fogok venni pedig szerintem ez se kevés pénz, azért ennyibe is elvárná az ember, hogy legalább a kép jó legyen. Szétesés, csikozodas nélkül. Nem egy oled minőséget várok el de amit tud színben vagy feketében azt legalább normálisan....

hmm...

(#89867) Kiskutya válasza Móncsa (#89865) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mi a véleményed milyen volt s Philips?

hmm...

(#89868) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Az lehetseges, hogy egy LG 50LF652V szoftvere amiota megvan azota nem frissult? Tehat kb. 1-1,5 eve.
Neha mar idegesitoen lassu a menuje, frissitesre meg hiaba keresek ra. :R

(#89869) pjen válasza #04441088 (#89868) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos igen,az ényém más típus,de szinrén Lg,három év alatt sem kapott frissítést.

(#89870) #04441088 válasza pjen (#89869) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R
Az igen..gratula az LG-nek. Jo igazabol teljesen elegedett vagyok a keszulekkel, anno itt is kerdeztem vele kapcsolatban, teszteket is atfutottam, csak ezzel a lassu rendszerrel kapcsolatban gondoltam, hogy valami update-et majd kitolnak ra.

(#89871) Móncsa válasza Kiskutya (#89866) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Nem rosszak, én csak az 55 "-os 200 000ft-os tv-ket néztem volt ott egy Sharp na az nagyon gáz volt.
Ebben vidéki kis Euronicsban nincs is nagy választék a 250000ft-os PLB végződésű 55"-os LG volt a legszebb szerintem.

A Philips is jól nézett ki érdekes ez a háttérvilágítás de sajnos sötétben nem tudtam kipróbálni mert nem lehetett a galériát egy tetőablak miatt besötétíteni azon meg pont besütött a nap este 7 kor,
A garanciája is macerás 250km-re Bp-től.

Nekem még mindig az a fő gondom hogy 55 vagy 60 colosat vegyek-e.

Otthon nagynak tűnik a 60" 3 -3.5 méterről ,---kivágtam a 60"-os méretet egy színes kartonpapírból és azt tettem a tv helyére így most egy szép állóképem van ott egy nagy asztal :Y :Y :Y --- a boltban meg kicsinek találom az 55"-t.

De sajnos a 2018-as modellek között nincs 60"-os .

(#89872) pjen válasza Kiskutya (#89866) üzenetére


pjen
félisten

Nem olyan rosszak azok ennyi pénzért.Ahol normálisan keresnek a zemberek ott egy 50" os Tv 300K ért csak az alsó közép kategória lehet.

(#89873) Rókabajusz válasza Móncsa (#89863) üzenetére


Rókabajusz
csendes tag

Köszi a linket. Ma meglatom, hogy mennyire leszek elégedett. Remelem csak finnyás felhasználó véleménye volt ez 😃

(#89874) Kiskutya válasza Móncsa (#89871) üzenetére


Kiskutya
veterán

Eddig az LG nálam is a legjobb de akkor is kiabranditó ez a sok negatív vélemény...

hmm...

(#89875) Dzsedáj válasza Móncsa (#89871) üzenetére


Dzsedáj
tag

Érdekesek számomra a Philips tv-k. A hardware elsőre jónak tűnik. Nézegettem én is korábban. VA panel, 10 bit...de valahogy nincsenek agyon dicsérve. Állítólag eléggé lassúak, döcögősek. Android rendszert sokan nem szeretik, az ambilight számomra meg egy drága led szalag semmi több. Maga a márka nagyon jó pl kisebb háztartási gépeknél, tvnél nem biztos, hogy jó választás. Persze mindenkinek más a jó és az én véleményem is szubjektív.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89876) Móncsa válasza Dzsedáj (#89875) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Nagyon keveset adnak el ezekből mert drágák , az emberek 90%-a Samsungot vagy LG-t vesz.
Hol van már az amikor bementél egy boltba és ha Panasonicot Sony-t Sharpot Pioneert Phillipset vettél akkor nem tudtál rosszul dönteni.
Tegnap a Sharp képe egyenesen röhejes volt a többi tv mellett a Sharp nem kellett volna ha ingyen adják de azt kellene nézni.

(#89877) Dzsedáj válasza Móncsa (#89876) üzenetére


Dzsedáj
tag

Nem csak mert drágák, hanem mert nem a legjobbak. Persze ez kategóriafüggő is. Egyébként igen, bementél megvetted 10 évig (legalább) használtad. Most meg bemész laikusként, ott van 100 tv és na döntsd el melyik kell neked...és kategóriákon belül is van legalább "nyóc" különböző típus adott márkán belül és nem biztos, hogy kibír 10 évet. Ezek után jogosan érzed átverve magad, mert nem ezért csengettél ki fél, 1 esetleg több havi fizut egy műszaki cikkért. Sajnos a mai fogyasztói társadalom már csak ilyen.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89878) csiak válasza Móncsa (#89871) üzenetére


csiak
tag

akkor vegyél 65'-öst ;)
Szerintem én is azt fogok... nincs akkora jelentősége a távolságnak a képernyőtől szerintem, és inkább nagyobb legyen mint kisebb ;)

"Sok loot disznót győz!"

(#89879) csiak válasza Dzsedáj (#89877) üzenetére


csiak
tag

én kb. 1,5 hónapja nézem, olvasom a fórumokat teszteket, hivatalos oldalakat az új tv vásárláshoz, és annyit tudok csak mint az elején... nem akarok androidos tv-t :)
Még LG-n belül is nagyon nehezen tudnék dönteni ennyi hét olvasgatás után...
65'-ös 4K PS4-hez meg leginkább sportközvetítésekhez. Kíváló képminőség, minden más másodlagos..
Vagy az is lehet, hogy túlbonyolítom... be kell menni egy multihoz, és azt elhozni, aminek a képe a legjobban tetszik. :W

"Sok loot disznót győz!"

(#89880) Kiskutya válasza Móncsa (#89876) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megtévesztő a számozás is régebben 7 sorozat 10bit volt most a sony meg az LG is csak 8.

hmm...

(#89881) Dzsedáj válasza csiak (#89879) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ugyan így voltam vele én is alig 1 hónappal ezelőtt :DDD Minél jobban beleástam magam annál rosszabb lett és közben szépen fogytak el a tavalyi szériák. Amikor kinéztem egy típust kiderült róla, hogy mégsem jó valamiért vagy addigra elfogyott a polcokról. Aztán rájöttem, hogy vagy mélyebben nyúlok a zsebembe vagy megkötök bizonyos kompromisszumokat. Összességében nem bántam meg a döntésemet. Havernak ez a Sony van 65" és PS4hez is jó: [link]. Egyszer a mall.hu feltette 228k-ért véletlenül (1 napig ha fent volt), én hülye nem vetem meg :DDD (az android miatt).

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89882) zuza123


zuza123
csendes tag

Sziasztok!

Ps4 Pro-hoz keresek 4k-s TV-t, alacsony input laggal, kategóriához képest szép képpel. Van egy kiszemeltem és róla szeretném megkérdezni a véleményeteket. LG 43UJ7507 lenne a kiválasztott. Ki tudom használni a Dolby Vision lehetőségeit konzolon vagy korlátozódik HDR10-re? Bármi tapasztalat a tv-vel kapcsolatban?

Esetleg valami mást ajánlanátok, ha ez nem jó?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

gege:)

(#89883) OldMike válasza Attic09 (#89842) üzenetére


OldMike
őstag

A SCART csatlakozón csak a tévébe épített tunerek hangja jön ki. Amennyiben más jelforrást használsz (HDMI, USB, DLNA) akkor már csak a tévé hangszórója fog szólni (ahogy tapasztaltad is). Amennyiben mindenféle műsort erősítőn keresztül akarsz hallgatni, akkor az optikai kimenetet kell használni, ha az erősítőn nincs ilyen bemenet, akkor kell egy digitális => analóg átalakító.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#89884) pjen válasza OldMike (#89883) üzenetére


pjen
félisten

Ez Tv függő.Amikó box-HDMI-Philips Tv,és van hang a scart kimeneten.

(#89885) OldMike válasza pjen (#89884) üzenetére


OldMike
őstag

Mindenesetre az LG-nél ez a rendszer. Nem a mostanában tévét vásárlók bosszantására írom, de például az LG LB (2014-es évjárat) alsó középkategóriás tévéinél nemcsak hogy volt füles kimenet, de szoftveresen még azt is eldönthetted, hogy azon fejhallgatót (távirányítóval erősíthetően), vagy egy erősítőt (vagy erősítős hangfal szettet) - állandó jelerősségű vonali kimenettel - akarsz-e hallgatni. Ne legyen igazam, de pár év és SCART sem lesz, mert őskövület a digitális korszakban.

42LM660S

(#89886) blakey válasza OldMike (#89885) üzenetére


blakey
titán

SJ810-en minden variáció fellelhető a fülhallgató-, az optikai kimenetre valamint saját hangszórójára. Scart már nincs rajta, de mindek is, analógot már évek óta nem nézek, 10 éve meg csak HDMI-t használok, nincs értelem ezeken a TV-ken az analógnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89887) Anna40


Anna40
újonc

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Új tv vásárlása előtt állok és úgy döntöttem, h mindenképpen LG-t szeretnék.
65"-osban gondolkodom, jó lenne ha 400 körül maradna és leginkább sportesemények/filmek nézésre használnánk. Amiket így elsőre néztem: SJ810V (Nano Cell-es, de 2017-es) és a UK6950PLB

Érdemes egyébként a NanoCell-esre többet ráfizetni, vagy nincs akkora különbség köztük?

Esetleg ti ajánlanátok valami mást?

Köszönöm előre is!

(#89888) Srob válasza Anna40 (#89887) üzenetére


Srob
tag

Ha 65" és 400 alatt, én ezt választanám.[link]

"curiosity killed the cat"

(#89889) Dzsedáj válasza Anna40 (#89887) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ennyiért én megfontolnék egy oled-et 55"-ba :) [link] van róla PH teszt is.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89890) NY_A válasza Dzsedáj (#89889) üzenetére


NY_A
őstag

Ráadásul most 399 ezer az Euronicsban. :)

[ Szerkesztve ]

(#89891) Dzsedáj válasza NY_A (#89890) üzenetére


Dzsedáj
tag

Épp az imént láttam én is, de már nem tudtam szerkeszteni a hsz-t. :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89892) h1mpi válasza Dzsedáj (#89889) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gondolom ha 5 méterről nézem akkor tök mind1 a panel... nem látom úgysem a különbséget...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#89893) Dzsedáj válasza h1mpi (#89892) üzenetére


Dzsedáj
tag

Mire akarsz kilyukadni? :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89894) h1mpi válasza Dzsedáj (#89893) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak kérdezem, mert én is ebben a helyzetben vagyok. 5 méterről nézném a tv-t és 400K-m van.
Néztem a 65 vagy nagyobb tévéket Super UHD-ben. Van értelme OLED-nek? Azt olvastam, hogy ekkora távolságból mind1 a kijelző, mert a részletek elvesznek.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#89895) NY_A válasza h1mpi (#89894) üzenetére


NY_A
őstag

Én közel 3 méterről nézek egy 55-ös B7-et amit nagyon szeretek, de a tapasztalatok alapján 5 méterre már biztosan nagyobbat vennék. A kijelző nem mindegy, mert ezek után csakis oled, de a részletek valóban elvesznek.

[ Szerkesztve ]

(#89896) Dzsedáj válasza h1mpi (#89894) üzenetére


Dzsedáj
tag

A személyes véleményem alapján szerintem egyáltalán nem m1. Gondolj bele ha mondjuk pl.: 2 méterről a pirosat rózsaszínnek látod akkor az 5 méterről is rózsaszín lesz. Tehát ha a fekete szürke lesz egy gyengébb IPS panelen az 5 méterről is szürke. Persze bizonyos részletek össze fognak mosódni ez igaz. Vannak nálam tapasztaltabb rókák itt, ők majd kijavítanak, ha hülyeséget írnék. :DDD Viszont ha 5 méterről néznéd akkor szerintem a 65" majdnem kicsi, éppen még méret, de abból is az alsó. Ismerősnél egy kisebb garzon lakás méretű a nappali és 65" tv van amit kb. ő is 5 m-ről néz. Elvész a tv a hatalmas térben. A panelra visszatérve ugye a VA kisebb betekintési szöggel rendelkezik és ha egy nagy kanapén ülve, aki a legszélén ül lehet, hogy már torz képet lát majd és lehet az IPS jobb lenne, függetlenül a színek megjelenítésétől. A 400k behatárolja valamelyest a dolgot, így az oled kiesik.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89897) h1mpi válasza Dzsedáj (#89896) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi a választ. Mindenképp IPS-t szeretnék a VA panellal nincs jó tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#89898) Srob


Srob
tag

Ne má srácok 5m 4k!!!Persze az érzés,hogy 4k-m van az más!

"curiosity killed the cat"

(#89899) pilóta válasza Srob (#89898) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert amúgy te tudsz még nem 4k TV-t 65"-ban manapság? Gyártanak egyáltalán olyat? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89900) Srob válasza pilóta (#89899) üzenetére


Srob
tag

Nem. :) De 55" 5 méterre még ha oled is!

"curiosity killed the cat"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.