Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89751) V8engines


V8engines
tag

Szép estét!
Ha TV-zni kell a TV (ha jól rémlik sas képpárom írta :) ), én sima kis 32 collos okos full HD-st nézek.
Csak új korában (2016) mentem jobban NET-re, de a hangja gyalázat zenéhez, lavírozni meg finoman szólva is érdekes a sima távnyomkodójával. Filmhez (és zenéhez) ha kell, itt a házimozi. Amúgy meg az asztali gépem.

Autót meg '91 előttről. :K
Egy kasznis :)

(#89752) wolruf


wolruf
őstag

Srácok, feladom :) Tudom, volt már, tudom, tudnom kéne, de .... nem megy. Vettem egy 49UJ701V-t, ami elvileg local dimminges, de sehol sem találom a menüjében ennek kikapcsolását. Átnyálaztam (szerintem) minden irányból és nincs meg. Valakinek ötlet, hogy a specifikációk rosszak, nincs benne ilyen menüpont vagy tényleg ennyire birka vagyok? :) Köszönöm!

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89753) Dzsedáj válasza wolruf (#89752) üzenetére


Dzsedáj
tag

Fogaskerék->összes beállítás->kép->kép mód->további kép beállítás->helyi sötétítés ;)

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89754) sirály69 válasza yksz (#89740) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos a WIFI nagy gyenge a tv-kben.... :O
Nekem a tv-től 3 méterre van a nagyon komoly router és csak nagyon gyengének érzékeli a jelet.

Szerver Hosting Debrecenben

(#89755) blakey válasza sirály69 (#89754) üzenetére


blakey
titán

Akkor ott valami hiba van, bár valóban gyenge a beépített wifi de nálam pl. a 10 méterre lévő TV-k, 2 falon keresztül is közepes jelerőséggel veszik az AC jelet és hibátlanul működnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89756) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! LG MR-650A távirányítón nincs felirat/subtitle kapcsoló? Ez egy kicsit gáz, ha tényleg nincs :( Elég macerás így a feliratot ki-,bekapcsolni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#89757) sirály69 válasza blakey (#89755) üzenetére


sirály69
őstag

Biztos valami nem ok, de működik DLNA nagyon hektikusan működik...,

Szerver Hosting Debrecenben

(#89758) SZATA


SZATA
senior tag

Adott egy UJ sorozatú TV.

Meg lehet valahogy változtatni a sima, nem magic távirányítón lévő netflix és amazon gombok funkcióit?

(#89759) wolruf válasza Dzsedáj (#89753) üzenetére


wolruf
őstag

Köszönöm, este megnézem. Pedig biztosra veszem, hogy ott is jártam már, de... na, szóval este megkukk :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89760) dorika87


dorika87
őstag

Erre valaki?

(#89761) Klara_ válasza SZATA (#89758) üzenetére


Klara_
őstag

Nem.

(#89762) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy 4x2-es HDMI mátrixot amivel szét tudtam a pc és a set.top-box jelét osztani 2 tévé között (LG LF652V és egy Samsung), de van egy kis gondom. Eddig ha a pc-t és az LG tv-t csak simán összekötöttem hdmi-n akkor minden képarány között tudtam váltani, de miután közbeiktattam a mátrixot csak a 16:9 és a 4:3 arány jön elő, a levágás nélkül és a többi képarány mód eltűnik a tv menüjéből, valamint a 3D megjelenítés is sokkal csúnyább (szemcsésebb, életlenebb) lett. Ebben kérnék segítséget valaki nálam hozzább-értőbbtől hogy tudnám a többi képarányt és a 3D megjelenítést is vissza/rendbe-hozni a tv menüben vagy windowsban vagy egyéb módon.

[ Szerkesztve ]

(#89763) Alex91 válasza nightzone (#89762) üzenetére


Alex91
félisten

En kiprobalnam a lancban szereplo osszes hdmi kabelell kozvetlenul osszekotve, hatha valamelyik kabel nem megfelelo. Ha a kabelek jok, akkor meg a kutyu nem tetszik neki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89764) nightzone válasza Alex91 (#89763) üzenetére


nightzone
aktív tag

Próbáltam szinte minden/több kábel verziót, úgy tűnik azok jók, egyébként mind hdmi 1.4-es akár a mátrix. A mátrixon van egy hdmi A és egy B kimenet, de pl csak ha az A-ra dugom az LG tv-t akkor működik rendesen a teljes képernyő mód választó, ha a B-be van dugva akkor csak a 16:9 és a 4:3 van. Az A-ba azért nem tehetem mert az megy a samu tv-be és oda csak azon a kimeneten tudom a hangot is átvinni. A win 8 az eszközkezelőben egyébként csak azt a megjelenítőt látja éppen ami az A-kimetenre van csatlakoztatva, a B-t nem (ha ez segít).

(#89765) Alex91 válasza nightzone (#89764) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor szerinted mit lehet tenni? Te is tudod a valaszt, hogy mi a xar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89766) atirag


atirag
őstag

Van egy lg lb670v tv-m amit jelenleg olyan helyen használok ahol még nincs senni előfizetve. Hogyan tudom használni a dvb-t részét? Kell hozzá valami antenna? Mert van egy dvb-t antennám és beledugtam és nem talált semmilyen csatornát.

(#89767) Alex91 válasza atirag (#89766) üzenetére


Alex91
félisten

Szobaantenna?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89768) pjen válasza atirag (#89766) üzenetére


pjen
félisten

Mindig Tv honlapján van térkép,hogy milyen antenna kell a lakóhelyeden.

(#89769) atirag válasza Alex91 (#89767) üzenetére


atirag
őstag

Valami dvb-t antenna egy állítható tekerőgombbal.

Pjen: De a mindigtv nem fizetős?

[ Szerkesztve ]

(#89770) pjen válasza atirag (#89769) üzenetére


pjen
félisten

Az alap csomag nem.

(#89771) nightzone válasza Alex91 (#89765) üzenetére


nightzone
aktív tag

Egy hdmi elosztó dugóval próbálkozok még az A kimeneten hátha úgy ok lesz mert amúgy jó a cucc, főleg hogy a tv adást is ki tudom küldeni 2 képernyőre. :R

(#89772) vonbubu


vonbubu
újonc

Sziasztok,

tudnátok abban segíteni, hogy egy nemrég vásárolt LG 50UK6470PLC tv-n a kép miért fáytolos (mind TV adásnál, mind pedig media lejátszásnál), átnéztem minden beállítást, és pontra megegyezik a másik szintén LG tv beállításaival, amin viszont élnek a színek és nem fátyolos a kép.

Köszi előre is!

(#89773) pilóta válasza vonbubu (#89772) üzenetére


pilóta
nagyúr

Energiatakarékos mód nincs beállítva véletlenül?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89774) blakey válasza vonbubu (#89772) üzenetére


blakey
titán

A másik TV is ua? Ha nem akkor ne legyenek a beállítások ugyanazok. Valamit figyelmen kívül hagysz és azért fátyolos. Gamma mire van állítva, milyen profil, stb?

(#89773) pilóta
Attól nem lehet fátyolos, minden TV-men használom Minimumon és nincs gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89775) pilóta válasza blakey (#89774) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem tök fátyolos volt, amíg ki nem kapcsoltam.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89776) vonbubu válasza blakey (#89774) üzenetére


vonbubu
újonc

A másik TV egy 43UF778V.
A problámáson ezek vannak beállítva: standard képüzemmód,
háttérfény:100
kontraszt: 95
fényerő: 50
élesség 25
szín mélység: 55
árnyalat: 0
színhőm: C20
---
dinamikus kontraszt: alacsony
dinamikus szín: alacsony
színskála: széles
szuperfelbontás: alacsony
gamma: közepes
---
zajcsökkentés: alacsony
MPEG zajcsökk: auto
valósághű mozi: be
szemkimélő funkció: ki
helyi sötétítés:alacsony
TruMotion: ki

(#89777) gulyasa


gulyasa
őstag

Helló!
Egy LG 42LW5500 típusú 3D tévé veterán tulaja vagyok (2011-es típus, én 2012-ben vásároltam).
Még mindig jól működik, de vannak már jelei az elhasználódásnak. Lassan nyugdíjba kellene küldeni.

Tudom, a TV gyártók már nem igazán a 3D-ben látják a jövőt, de azért - az állításuk ellenére - még bőven van elérhető 3D tartalom és még lesznek is.

A mostani kínálatból melyik típust ajánlanátok, jó ár/érték arányban, ami tudja a (passzív) 3D-t, 43" vagy max 50" méretben?

(Az LG oldal elég gagyin működik, mióta utoljára odalátogattam. "3D TV" kategóriában két típust ad ki: 55EG910V és 55EG920V - "ugyanaz" a TV FullHD és UHD változata. Nem is jelzi, hogy lenne kisebb képernyő méretben vagy más típus...)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#89778) blakey válasza pilóta (#89775) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet fátyolos, ilyen szinten nincs köze a képhez, jó beállításokat kell alkalmazni. Mondjuk az említett típust nem ismerem de egyetlen egy TV-n sem okozott eddig gondot márkától függetlenül.

(#89776) vonbubu
Az említett típust nem ismerem de típustól függetlenül ez egy brutálisan rossz beállítás, nem tudom elképzelni, hogy ez bármilyen TV-n jó lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89779) pilóta válasza blakey (#89778) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig ha bekapcsolom fátyolos, kikapcsolom nem fátyolos. Semmi mást nem állítok rajta.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89780) vonbubu válasza blakey (#89778) üzenetére


vonbubu
újonc

A máisk Tv-n ez van és teljesen "élő" képet ad vele, ezen meg teljesen fátyolost

pilóta (#89775)

Az energiatakéros üzemmód nincs bekapcsolva (ez volt az első, amít kilőttem), de tény hogy a kikapcsolása valamit akkor javított a helyzeten.

(#89781) blakey válasza pilóta (#89779) üzenetére


blakey
titán

Érdekes egy beállítást alkalmaztok, de mindegy, elhiszem, hogy nálatok ilyen. Még soha nem találkoztam fátyolos képpel jó beállítás mellett. A fátyolosság számomra azt jelenti, hogy a kép szaturációja egy picit "kifehéredik", eltolódnak a színek de ilyen nem lehet mivel nem nyúl bele ilyen szinten. Nekem az enegiatakarékos mód alacsony beállításához van beállítva a kép, mert úgy jobb "fekete" érhető el.
A fátyolosságot a Gamma, Feketeszint és rossz fényerő/kontraszt beállításainál keresném illetve az eltolt fehéregyensúlynál valamint a hozzá tartozó beállításoknál. A képjavítónak nevezett csodákat meg ki kell kapcsolni, max. TruMotion ttszés szerinti beállítását érdemes használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89782) RedDevils86


RedDevils86
csendes újonc

Sziasztok! Tudna esetleg valaki mondani valami ideális képbeállítási értékeket egy UK6300MLB típusú készülékhez? Tudom mindenkinek más az ízlése, de jól jönne valami támpont!

(#89783) Dzsedáj válasza RedDevils86 (#89782) üzenetére


Dzsedáj
tag

Szia! Itt nézelődj: [link]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89784) RedDevils86 válasza Dzsedáj (#89783) üzenetére


RedDevils86
csendes újonc

Köszi szépen! :)

(#89785) RedDevils86


RedDevils86
csendes újonc

Jöhetnek még tippek mert amit a linkbe kaptam nem nagyon jön be!

(#89786) blakey válasza RedDevils86 (#89785) üzenetére


blakey
titán

A kalibrált kijelző és ami "bejön" között különbségek lehetnek, kérdés, hogy megfelelő kijelzőt szeretnél nézni, tehát fontos a pontos megjelenítés vagy olyat ami neked tetszik, tegyük fel a jó színes, túlszaturált, hideg kép? Ha utóbbi akkor próbálkozz, ha előbbi akkor kalibráltasd. Személy szerint a referencia képhez vagyok szokva így számomra a rossz kép az adott anyagnak tudható be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89787) Partizan182 válasza RedDevils86 (#89785) üzenetére


Partizan182
senior tag

+1 blakey hsz-re, azzal azért számolnod kell hogy a tvd a jelenleg elérhető 4k kb legalja, csodát nem kell tőle várni.

Ezzel együtt ha nagyon nem begyere a helyesre lőtt kép az alábbiakat próbáld módosítani (az rtings settinghez képest) :

-színhő meleg1-re
-sharpness fel mondjuk 15-re
-gamma Bt1886-ra
-dinamikus kontraszt alacsony (esetleg közepes ha nagyon nem sajnálod az elveszett részleteket)

Ezzel adsz neki egy pici extra mélységet, persze a pontosság / részletek rovására.

(#89788) junior19 válasza RedDevils86 (#89782) üzenetére


junior19
senior tag

Leginkább egy pontos modellelnevezés kellene, mert pont ez a modell, ami 50"-ban VA paneles, illetve talán 70-ben is, a többiben pedig IPS.

codec project

(#89789) junior19 válasza vonbubu (#89776) üzenetére


junior19
senior tag

Vakító napsütésben nézed ezt a tévét? Majdnem maximális fényerőn használod, túltolva mindent. Így nem is csoda, hogy fátyolosnak látod, s gondolom képi dinamikája sincs a képnek. A beállítások miatt tuti, hogy a 20-25%-os szürkeérték után a gamma meredeken csökken, ami "szép" világos képet eredményez.
Nekem a 6300-as van, ami a kávában és a talpban tér el. Az a szakértő sötét módban nagyon jól van beállítva, a háttérfényt kellene a megfelelő szintre állítani , a kontrasztot 91-95 közé, a színhőmérsékletet esetleg meleg1-re, ha a meleg2 nem jön be. De ezzel a színnek árnyalatát is elállítod, én inkább szoktatnám magam a helyedben. Meleg2 színhőmérsékletet használva és jól végpontozva nagyon jó bőrszínei vannak.Az Eco módot ki kell kapcsolni.

codec project

(#89790) RedDevils86


RedDevils86
csendes újonc

Köszi szépen mindenkinek a választ! Ja és nem várok tőle csodàt! :)

(#89791) d.tiborz válasza gulyasa (#89777) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia,
Sajnos a mostani kínálatban egyik gyártónak sincs 3D képes típusa, egyszerűen leálltak vele.
Én februárban kerestem 3D(4K) tv-t, de csak használtan találtam. 2-3 évesen még ki lehet fogni olyat, amit érdemes megvenni.

(#89792) kokokka válasza d.tiborz (#89791) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, lemondtak a 3D-technikáról. Mondjuk én 50''-on sem néztem volna 3D-t, mert csak nagyban az igazi. Mikor megvettem a projektoromat (144Hz-es) na ott már mutatott! Igaz, csak 1080p-s, de áll leejtő képe van, a fílingről nem is beszélve!

[ Szerkesztve ]

(#89793) frankstork válasza kokokka (#89792) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ami egyébként vicc, mert "filléres" technológia, tartalom is akad... Nem is értem

(#89794) gulyasa válasza d.tiborz (#89791) üzenetére


gulyasa
őstag

Az utóbbi években csak érintőlegesen követtem a technika alakulását - és közben hallottam én is a 3D szándékos kinyírásáról... sajnos...
Azt meg tudjátok mondani, hogy az LG melyik évben hagyta abba? - ha esetleg a legfrissebbnek számító típust/típusokat keresném...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#89795) Partizan182 válasza gulyasa (#89794) üzenetére


Partizan182
senior tag

UH8500 meg a C6-os oled volt az utolsó 3ds LG még 2016-ból.

3D halálát nem direkt okozták a gonoszak, egyszerűen nem szerette a nép. Te lehet hogy kivétel vagy de a nagytöbbség 2x kipróbálta azt annyi, soha többé elő sem kerültek a szemüvegek.

(#89796) pjen válasza Partizan182 (#89795) üzenetére


pjen
félisten

Ez így van,én az egyiket ki sem bontottam.

(#89797) nightshadow válasza gulyasa (#89794) üzenetére


nightshadow
veterán

A Panasonicnak tavaly volt utoljâra 3D-s készüléke az EX780-as személyében. Az MM-ben még mindig lehet kapni, de már csak 65"-ös méretben, viszont ez aktív 3D-s. [link]

(#89798) wolruf válasza Dzsedáj (#89753) üzenetére


wolruf
őstag

Ez érdekes, nincs ilyen opció a TV-mben :-/

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89799) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Telekomnál vásárolt 55uj6307 tv panelhibás, volt kint a szerelő. Csereutalványt fogok kapni. Valakinek van infója ha megjön mi a további teendő?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#89800) Dr. Gonzο válasza Kiskutya (#89799) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Bemész az üzletbe ahol vetted, levásárolhatod az összeget.
Csak nehogy az is hibás legyen.... én sajnos épp ezen rágódom.
Kezdek lemondani az LG-ről.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.