Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89301) blakey válasza pilóta (#89300) üzenetére


blakey
titán

De jön egy mail, de semmi nincs benne, illetve annyi, hogy őrizzem meg, tv-ről semmi adat nem szerepel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89302) pilóta válasza blakey (#89301) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ráadásul most nézem, hogy az emagos garancialevélben más a serial number, mint a TV hátulján van. Na most akkor mi van?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89303) Hegyirabló válasza pilóta (#89300) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én is kaptam e-mailt. Talán nem szereti a rendszer az e-mail címedet. Milyen e-mail cím?

Aquila non captat muscas.

(#89304) pilóta válasza Hegyirabló (#89303) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megjött közben, csak újra kellett regisztrálni, mert nem egyezett a garancialevél és a matrica.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89305) blakey válasza pilóta (#89304) üzenetére


blakey
titán

Nálad sem szerepel semmi adat?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89306) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! Van egy ilyen tv-m :
[link]
Tudnátok hozzá ajánlani vezeték nélküli billentyűzetet?
Köszönöm!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#89307) pilóta válasza blakey (#89305) üzenetére


pilóta
nagyúr

Semmi, csak a sablonszöveg, meg hogy őrizzem meg.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89308) wolruf válasza pilóta (#89307) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem is csak annyi, semmi konkrétum.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89309) pilóta válasza wolruf (#89308) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bízzunk benne, hogy nem lesz rá szükség... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89310) dragonfx


dragonfx
veterán

arról tudtok valamit hogy mér dobja el a tv a mobilos képernyőtükrözést?
konkrétna játszani probálnék.
??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#89311) ttpityu


ttpityu
csendes tag

Szeretnék a 49sk7900pla tv-hez egy 2,5"-os külső hdd-t venni. Ha bedugom az usb-be, az megoldható, hogy egy wifi routeren keresztül az asztali gép lássa azt a vinyót? Szeretnék rá filmet, sorozatot másolni és nem akarom mindig ki-be dugdosni, mint most a pendrive-ot. Van erre valami megoldás?

(#89312) UberMutant válasza ttpityu (#89311) üzenetére


UberMutant
őstag

veszel egy médiaboxot, és azt dugod a TVre és arra az usb külső meghajtót, és az egészet a TV hátuljára ragasztod

(#89313) odipapa válasza wolruf (#89298) üzenetére


odipapa
senior tag

Én is hálózatról nézek filmeket, nekem semmilyen tartalom nem akadt meg eddig.

(#89314) perlevi


perlevi
újonc

Sziasztok!

Kb. 2 hete nyúzom az új 50UK6950-es TV-t. Nekem nagyon bejött, képe kristálytiszta 4K tartalomnál és sima HD tartalmaknál is jól teljesít. WebOS4 szépen pörög, a beépített hangszórók DTS Virtual X-el meglepően jól muzsikálnak.. :)

Igaz, a HDR tartalmak annyira nem erősek, mint gondoltam, de összességében nagyon szuper kis TV.
Bátran ajánlom mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

(#89315) wolruf válasza odipapa (#89313) üzenetére


wolruf
őstag

Újraindítottam a TV-t (kihúz, 5 mp várás, bedug, bekapcs), hosszan tesztelni sajnos nem tudtam, de most nekem is úgy tűnik, hogy rendben van. A TimeScapes 4K verziója töltöget folyamatosan, szerintem ott a kódolás miatt lehet már a bitráta és ahhoz már kevés a net része, minden más (annyi idő alatt, amíg volt időm tesztelni) most működött rendesen. Megnéztem Netflixen 2 részt 4K HDR sorozatból, azok is végigmentek akadás nélkül. Bízom benne, hogy csak ez a gyorsindítás kikapcs és újraindítás kellett neki :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89316) Alex91 válasza odipapa (#89313) üzenetére


Alex91
félisten

Gyorsinditas be van kapcsolva nalad?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89317) odipapa válasza Alex91 (#89316) üzenetére


odipapa
senior tag

Ki van kapcsolva.

(#89318) Alex91 válasza odipapa (#89317) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor azert nincs gondod :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89319) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!
Akarok venni a hétvégén egy 55UJ701V-t 240e Ft-ért, amire most 5 év garancia akció van.
Tudja valaki, hogy ez az 5 éves gari hogyan működik? Regisztrálni kell vagy automatikusan jár? Köszi!

(#89320) Rebell válasza Andris_2 (#89319) üzenetére


Rebell
senior tag

Szia, itt regisztrálhatod. 5-ev-gondoskodas

(#89321) Andris_2 válasza Rebell (#89320) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi szépen!

off: látom az emag is rajta van ezen a listán, valamiért azt gondoltam, hogy ők szürke importos cuccokat árulnak, de akkor ezek szerint érdemes lesz náluk megvenni olcsóbban.

Egyébként mi az általános vélemény erről az 55UJ701V-ről? Azt láttam, hogy bevilágítási gondok előfordulnak, de sajnos most nem fér bele sokkal drágább típus.

(#89322) odipapa válasza Andris_2 (#89321) üzenetére


odipapa
senior tag

Nekem sikerült rajta jobb képet beállítani, mint a maga idejében népszerű samsung UE48H6400-on.
Bevilágítás van. Viszont normál használat mellet én gyakorlatilag csak sötét háttér+fehér felírat kombóban érzékelem.
Nekem fontos volt a "gyors okostévé" és a jó kezelhetőség ebben a smart táv és a webos a legjobb választás szerintem.
Ha kifejezetten a képminőségre utazol érdemes körülnézni más gyártóknál is talán. A sonyt preferálják sokan ebből a szempontból.
Az Emag és az 5 év gondoskodás is érdekes dolog.
Az emagnál nem a valós S/N szerepel a számlán, ahogyan azt már mások is írták.
Megreklamáltam. Azt mondták hogy ez "ilyen". Nem probléma.
A LG 5 év szintén érdekes.
Regisztráltam, megkaptam a visszajelzést róla, csatolva volt az általam feltöltött emagos számla, amin viszont nincsen S/N szám, mert az a garijegyen van. A garijegyen amin a fiktív S/N szám van.
Én viszont az "igazi" S/N-el regisztráltam az LG-nél.
Szóval, remélem nem lesz szükség garancia intézésére mert nekem nem teljesen tiszta ez a dolog.
Az Emagnál egyébként már volt garis ügyem, nem volt semmi probléma, sőt mondhatnám kifejezetten jól szervezett volt a folyamat, de lehet hogy LG tévét nem vennék tőlük megint. Talán érdemesebb lenne valamelyik haza cégnél.

[ Szerkesztve ]

(#89323) pilóta válasza odipapa (#89322) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy nem jó a szériaszám, és küldtek új garilevelet a jóval...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89324) odipapa válasza pilóta (#89323) üzenetére


odipapa
senior tag

Beszarás...... Ennek utána nézek még egyszer. :R
Hová küldted a reklamációt? Tudsz pontos elérhetőséget adni?

(#89325) pilóta válasza odipapa (#89324) üzenetére


pilóta
nagyúr

Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, és aki felveszi, annak az e-mail címére kell küldeni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89326) Alex91


Alex91
félisten

LG AN-MR650A Taviranyito 9K az Alzaban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89327) gamegod


gamegod
senior tag

Hali, van egy uj701v-m és a hozzá tartozó magic remote távirányitó. na már most van olyan hogy. a semmiből eltünik maga a lényege a távironyítóval ugye hogy mozgatással navigáljak. Csak a gombokkal tudok, ha csinalok egy gyári visszaállitást utána minden flottul megy a távirányitó észheztér.. mi okozhatja ezt? merül az elem benne? gondolom semmi köze de hátha

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#89328) pilóta válasza gamegod (#89327) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy próbát megér, hogy kicseréled az elemet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89329) rolii92i válasza Andris_2 (#89321) üzenetére


rolii92i
tag

Hali!
Egy 55ös UJ701-est ennyiért nem mondanám jó választásnak.
Viszont..most megint akcióznak az MM-ben és vannak köztük szemrevaló ajánlatok szép számmal.
Amit neked különösen ajánlanék az az SJ810es 49es méretben 215, amennyiben hajlandó vagyok kicsit csökkenteni a képátlós igényeiden.
Ez már Nano cellás, ami a gyönyörű,élénk színek mellett mélyebb feketét(simán VA panelekhez közelit) és oldalról még kevesebb színtorzulást kínál.SJ810
Emellett 120Hzes mozgásmegjelenítéssel és Dolby Vision technológiával is ellátott valamint nagyon alacsony input lagja miatt játékra is tökéletes élményt nyújt.
Drágábban az 55SJ850-esre hívnám még fel a figyelmedet ami a nagyobb képernyőn és a beépített mélynyomón túl még valamivel magasabb technikai paraméterekkel is rendelkezik.SJ850
Mind a 2 nagyon jó áron van sztem pláne 5 év garral. :R

[ Szerkesztve ]

(#89330) Kiskoko


Kiskoko
tag

Én is most vettem egy 50UK6950PLB TV-t tegnap.
Nagyon tetszik, szép képe van, viszonylag gyors is.
A magic remote különösen jó.

Viszont ezzel kapcsolatban van kérdésem.

Hogy kell a TV funkcióit hangutasítással használni?
Bármit ha mondok a távirányítónak, csak youtube-on vagy weben akar keresni...

(#89331) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Akinek van xbox konzolja, nemtudja hogy lehet a webos-ben kikapcsolni ha pl elkezdődik egy felvétel rögzítése akkor játék közben ne tolja a képembe az értesítést?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#89332) UberMutant válasza norberto_th (#89331) üzenetére


UberMutant
őstag

nem lehet kikapcsolni

(#89333) Andris_2 válasza rolii92i (#89329) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Helló! Köszi, hogy írtál! Ha korábban olvasom a hsz-ed, azt hiszem rácuppanok az sj810-re, de sajnos reggel már megrendeltem a 701v-t az emagtól. Erről a garis kavarásról sem hallottam és nem tetszik. Na mostmár mindegy, ha az sn-t nem javítják, akkor lehet elállok és visszaadom.

(#89334) Andris_2 válasza odipapa (#89322) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Szia! Valóban érdekes dolog ez a garancia. Akkor ezek szerint mégiscsak szürke importos tv-k ezek? Az a fura, hogy az emag rajta van az LG listán.

Egyszer már vettem így LG tv-t, amit sajnos gariztatni kellett. Az LG szakszerviz kapásból cserét mondott, csakhogy az nem volt lehetséges, mivel nem a magyar nagykeren keresztül jött be a TV. Így maradt a bolti gari, ami nem helyszíni javítás volt, hanem külföldre vitték és 2 hétig volt távol. Mikor visszajött kiderült, hogy a mélynyomó vezezékét nem dugták vissza, így újabb két hét távollét jött. Végülis megcsinálták és azóta sincs gond vele, de jóval nagyobb hercehurca volt, mint a csere lett volna rendes garival. Akkor megfogadtam, hogy legközelebb inkább rendes garival veszek tv-t, de most akkor lehet megint így jártam.

(#89335) blakey válasza Andris_2 (#89333) üzenetére


blakey
titán

Valahol írtam, hogy UJ701V lett volna a kiszemelt, végül a kisebb SJ810V lett ami IPS ellenére nagyon rendven van, a 701V-vel nem lettem volna elégedett, legalábbis a látottak alapján 213e volt a 49-es. Egyébként a kisebbnek jobb a kontrasztja a nagyobb tesóhoz képest illetve SJ850V, SJ810V képminőségben ua., mélynyomóval több a 850-es, ami nem sokat jelent, nélküle is nagyon jó a hang ill. a dizájn egy pivit eltér. Szóval inkább a kisebb de jobb eszközt választottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89336) norberto_th válasza UberMutant (#89332) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Szuper, köszi! :R

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#89337) csab2 válasza Kiskoko (#89330) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
Igaz, hogy nekem egy kicsit régebbi LG tévém van (azt hiszem, hogy 2015-ös modell), de ezen csak az általad is említett funkciók mennek hangutasítással, egyéb nem. Nem tudom, hogy ez változott-e az elmúlt 3 évben.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#89338) UberMutant válasza Kiskoko (#89330) üzenetére


UberMutant
őstag

nem fog menni , ez csak voice search

[ Szerkesztve ]

(#89339) Beni2360 válasza rolii92i (#89329) üzenetére


Beni2360
félisten

Mind a 2 nagyon jó áron van sztem pláne 5 év garral.-Azért érdemes átolvasni azt a gondoskodási feltételeket.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#89340) NY_A válasza Beni2360 (#89339) üzenetére


NY_A
őstag

Én átolvastam. Ez a rész kifejezetten viccesre sikeredett. :D

"2. Az LG 5 ÉV GONDOSKODÁS szolgáltatás hatályán kívül eső esetek
Az LG 5 ÉV GONDOSKODÁS szolgáltatás nem fedezi a következők miatt bekövetkezett hibákat:
a) Felhasználó szándékos tevékenysége;
b) háború, háborús események, polgárháború, forradalom, lázadás, felkelés, vagy zavargások ;
c) nukleáris energia, nukleáris sugárzás, vagy radioaktív anyag;"

(#89341) Andris_2 válasza blakey (#89335) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Szia! Végül az 55 Uj 701v-t rendeltem, már kicsit bánom, de mindegy, sok időm úgy sincs tévézni. :-)

(#89342) seniman válasza NY_A (#89340) üzenetére


seniman
addikt

A tévézés szándékos tevékenységnek minősül? :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89343) V8engines válasza NY_A (#89340) üzenetére


V8engines
tag

A szomorú az, hogy már nem lehet tudni, mikor következik be. :(( :(

(#89344) Kiskoko válasza UberMutant (#89338) üzenetére


Kiskoko
tag

Kár.

Csak olvastam, a manual-ban, hogy tud ilyet is néhány modell. Miért nem írják akkor oda, hogy melyek azok a bizonyos modellek? :U

(#89345) tomriddle74


tomriddle74
tag

Sziasztok.
Van egy régi LG 42LH3000 tv-m. Ő már egy régi model, de teszi a dolgát. Anyám nézi vagy két méterről. Ami a gondom vele, hogy megjelentek ilyen sötétebb foltok a képernyő felső szélénél. Nem tudom másképp leírni, de mintha poros lenne belüről a panel. Lehet ezt valahogy takarítani?

(#89346) csab2


csab2
veterán

Van-e arra mód, hogy meg tudjam állapítani, hogy a TV vagy a HDMI kábel a rossz? A HDMI3 csatornán ugyanis nem jön be semmi (“nincs jel”). Olyanra gondolok, hogy esetleg valami szerviz kód kiírja, hogy valami rossz. A TV ugyanis a falon van, tehát a kábelt nem tudom csak egyszerűen kicserélni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#89347) pjen válasza csab2 (#89346) üzenetére


pjen
félisten

Nem mindegy melyik a rossz?A Tv-t mindenképpen le kell venni a falról,hogy megjavuljon

(#89348) csab2


csab2
veterán

Úgy néz ki, hogy a kábel a rossz. Hogy romolhat el egy kábel, ha egyáltalán nincs mozgatva?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#89349) pjen válasza csab2 (#89348) üzenetére


pjen
félisten

Például egy forrasztás szép lassan elenged.

(#89350) Andris_2 válasza Beni2360 (#89339) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Valóban érdemes átolvasni a feltételeket. Érdekes, hogy az emag rajta van a résztvevő boltok listáján, de ők nem adnak az LG Electronics Magyar Kft. által kibocsátott és kitöltött jótállási jegyet, ami feltétele az 5 év gondoskodás promócióban való részvételnek. Megkérdeztem az LG-től, hogy ilyenkor mi van, kíváncsi vagyok a válaszra.

Azt tudja valaki, hogy mi az a "Tanúsítvány", ami ugyancsak szükséges? (persze ezt is megkérdeztem tőlük..)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.