Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) coppola válasza Dzsedáj (#89620) üzenetére


coppola
tag

Szvsz ég és föld az sj javára nem csak specifikácó alapján,hanem élőben nézve is.

(#89652) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok!

Most tervezem egy LG 55UK7550MLA tv vásárlását. Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van ezzel kapcsolatban
tapasztalata pro, kontra esetleg?

Egyébként abszolút átlagos felhasználó vagyok, sima tévézés, Netflix, HBO GO, ilyenek. Most egy régebbi LG-vel és egy Mi Box 3-al oldom meg mindezt, szóval tuti előrelépés lesz.. :D

Ettől függetlenül szívesen venném a tapasztalatokat..

Köszönöm előre is! :)

(#89653) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
A következő két tv közül melyik inkább az ajánlott vétel:

-LG 43LJ594V
-LG 43LJ500V

Köszi!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#89654) seniman válasza Pitterix (#89653) üzenetére


seniman
addikt

Nekem 500V van,VA paneles,direkt led,bőven jó.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89655) Pitterix válasza seniman (#89654) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi szépen!
Am nem nekem lesz, hanem egy 60 körüli ismerősömnek, remélem jó lesz neki.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#89656) seniman válasza Pitterix (#89655) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem bőven,a mediaplayer is mindent visz, egész az 1080p mkv fájlokig.A képbeállításokkal el lehet pöcsölni egy darabig.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89657) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv Skacok!

Ismerősnek kell tv-t néznem.A méret 49 col mivel max 120 cm széles hely van.Jórészt PS4 játékra használva UHD-ban illetve néha egy kis filmnézés a nézési távolság kb 2-2,5m.Az elsődleges márka LG amelyből már van is típus amit kinéztem: LG 49UJ6307 vagy LG 49SK7900PLA vagy LG 49SJ810V
Várom a segítségeteket...

(#89658) blakey válasza ma.ci23 (#89657) üzenetére


blakey
titán

Ha van pénz a drágábbra akkor mindenképp azt érdemes venni. SJ810-et választanám a 3 közül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89659) nemszamit


nemszamit
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, 200ezerig szánok rá. Ami fontos lenne, hogy Telenor mytv menjen rajta (appletvt eladnam)) van ebben akategóriában elfogadható androidos? Játszani nem akarok rajta..
50-55” jöhet szóba betekintési szög nem fontos de szeretnék szép kontrasztos képet!
Tudtok valamit ajánlani?
Köszönöm előre is! :R

(#89660) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A 2011-es LG 55LW5590 TV-met szeretném lecserélni egy frissebbre. Ezzel meg voltunk elégedve nagyon, ezért gondolkodom h a következő is LG legyen, de a Philips is szóba jött az Ambilight miatt.

Amire használnám:
- RPi-n futtatott KODI programmal játszom le a filmjeimet NAS-ról
- PVR funkcióval adást felvenni ha nem vagyok otthon
- Ezen kívül Netflix-et szeretnék használni, az enyémre azt nem lehetett feltenni.
- a mostani 100Hz-es, ha lehet megint ilyet szeretnék.

Ahogy olvastam a frissebb LG-k WebOS-t a philips-ek meg vagy saját vagy android-os OS-t futtatnak. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy melyiket érdemes venni inkább? Az androidosról azt olvastam elég bugos, sokat kell ujraindítani, ilyet nem nagyon vennék..

[ Szerkesztve ]

(#89661) Dzsedáj válasza coppola (#89651) üzenetére


Dzsedáj
tag

Mivel már megrendeltem így már lényegében tárgytalan. Viszont ha esetleg nem küldik készlethiány miatt, akkor úgy is néznem kell másikat :DDD

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89662) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Van egy 32 LB570B-ZB tévém,tudom nem mai darab.Használni szeretném a csúsztatásos felvételt,tehát megállítom az élő adást,majd indítom.10-12 perc után kidob.Viszont normál felvételnél több órát is felvesz.Egy 160GB HDD van rákötve.Hogyan tudnám a csúsztatott felvételt hosszabbra állítani?Hol tudom megnézni menny hely van a HDD-n?A használatijában nincs semmi erről :R

(#89663) Azie


Azie
őstag

Sziasztok!

Adott egy LG55 6100PLB. Specifikáció szerint AC wifi van benne, látja is az 5 és 2,4 wifit (RT-AC66U B1), csatlakozik is (kb 4m van a router és a tv között). +500as digi net.

1., A probléma a következő, hogy a tv böngészőjében és stream szolgáltatásoknál katasztrofális a sebesség: speedtesttel és fast-tal mérve 0,5Mbit/s - viszont pl. youtube 1080-ban szépen jön néha percekig. Utolsó frissítés van rajta.

Ötlet?

2., A natív yt appban a szöveges bevitel csak a virtuális keyboardon át megy, bt billentyűzet nem működik a szövegbevitelre. Böngészőben igen. Néha átvált angolra.

Ezekre van valami bütykölés/megoldás?

Előre is köszi.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#89664) tomriddle74


tomriddle74
tag

Sziasztok!
Korábban már kérdeztem, azt hiszem, hogy UJ6307hez nincs valami beállítási segédlet? Esetleg, nem lőtte be valaki a sajátját valami kalibrátorral?
Csak kíváncsiskodom.

(#89665) Kiskutya válasza tomriddle74 (#89664) üzenetére


Kiskutya
veterán

[link] én erről tudok de nekem ez nem tetszik én kicsit az élénken képet szeretem.

hmm...

(#89666) UberMutant válasza Azie (#89663) üzenetére


UberMutant
őstag

Ha nem egy tanyán laksz, akkor 5 GHz, ha azzal sem megy kábel.

(#89667) Azie válasza UberMutant (#89666) üzenetére


Azie
őstag

Ty captain obvious. Fuss már neki lécci a kérdéssornak mégegyszer, mert azt gondoltam az egyértelmű, ha valaki így fogalmaz meg egy kérdést, az nem segghülye a témához.

Az LG fórumon javasolták:
-guest wifi 5ghz -> semmi változás
-gyors indítás kikapcsolása -> semmi változás
-csatorna 36 (de legalább 100 alatti érték) állítása -> a tv már 120Mbitet tud, viszont a többi készülék is beesett 200 környékére, amik eddig 400 fölött teljesítettek (természetesen külön használva őket).
Ezzel már UHD-ban jött pl. az amazonos stream akadásmentesen.

billentyűzetre nem találtam eddig választ

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#89668) UberMutant válasza Azie (#89667) üzenetére


UberMutant
őstag

amit nem írsz le, azt honnan szopjam?
amúgy szara tv-d cseréld le, ha nem segít , szar a routered , azt is cseréld le.
ha az sem segít , add fel.

(#89669) Azie válasza UberMutant (#89668) üzenetére


Azie
őstag

kezd nekem kellemetlen lenni, amit művelsz

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#89670) tomriddle74 válasza Kiskutya (#89665) üzenetére


tomriddle74
tag

Köszi, bár ez 6300, az enyém 6307. Nem tudom mennyi különbség lehet a kettő között.

(#89671) coppola válasza Dzsedáj (#89661) üzenetére


coppola
tag

Megjött az uj75? Esetleg tapasztalatok pár sorban?

(#89672) Kiskutya válasza tomriddle74 (#89670) üzenetére


Kiskutya
veterán

6300 sorozat szerintem semmi.

hmm...

(#89673) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ti mit tudtok a WebOS 4.0-ról? 2017-es tv is megkapja majd vagy miről maradtam le? Nem is tudtam hogy van..

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#89674) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Ha valakit esetleg érdekel, ma voltam a Köki terminálos Euronicsben, és a 65"-os LG Signature 1db van már csak 2000000ft-ról le van árazva a felére, azaz 1000000ft :Y
Nagyon brutál ár szerintem, pozitív értelemben...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#89675) coppola válasza norberto_th (#89673) üzenetére


coppola
tag

A tavalyi modellek is voltak már 4.0-val, de a felhasználói vélemények nem voltak meggyőzőek, a 3.5 ezek alapján jobb.

(#89676) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Köszi! Pedig lehetne még hova fejleszteni...

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#89677) V8engines válasza KoNZoLik@ (#89674) üzenetére


V8engines
tag

Tényleg jól látom hogy 6db 0? :Y :N

(#89678) KoNZoLik@ válasza V8engines (#89677) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen, viszont 1000000ft-ért nagyon jó vétel ez a cucc, persze akinek van rá ennyi pénze👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#89679) szallasi007


szallasi007
őstag

Ma vettem egy sk8100-et, mit érdemes és melyik menüpontban be vagy kikapcsolni szerintetek? Segítséget előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#89680) kosaj177


kosaj177
csendes tag

Sziasztok! 29LN450B típúsu tvm gondolt egyet és kikapcsolt, úgyhogy jelzőfény se világított, elvittem megcsináltatni azt mondták valami belső egység kiégett és ezért kértek 16ezer forintot. Az lenne a kérdésem ez mennyire reális?, mert közben elültették a bogarat a fülemben, hogy csak tápja volt, hibás, mert úgy külső tápról kapja az áramot.

(#89681) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Komolyan már idegesít, hogy akárhányszor beteszem a kedvencek közé a Mozi+ HD és Viasat3 HD csatornákat, mindig eltűnik. Más nem panaszkodik ilyesmire. Upc, mediacard, LG UJ 670V. Azt mondják ide írjak, mert tv hiba lesz, pedig már csináltam full gyári visszaallítást is, meg mindent, újrahangoláskor visszakerül, de 1nap múlva megint eltűnik. Szerintem pesig valami a szolgáltatónál lesz, viszont a többi csatorna rendben van. Mi lehet a gond?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#89682) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok

Melyik a legjobb 55colos Lg tv max 300 000ft-ig.
Csak tv nézésre lenne használva Amiko Mini HD beltéri egységről mert mi olyan maradiak vagyunk hogy a tv-vel tv-zünk a telefonnal telefonálunk fényképező géppel fényképezünk video kamerával filmezünk WC-re gyalog járunk :R :R :R

(#89683) V8engines válasza Móncsa (#89682) üzenetére


V8engines
tag

Na pont így vagyok én is. De a 100-as ár nálam elég volt a 32 coll-nak, kb. két éve (egyelőre).
Én másra költök.
Ilyen ez. Mindenkinek van v.mi "baja". ;]

[ Szerkesztve ]

(#89684) energomatt válasza kosaj177 (#89680) üzenetére


energomatt
senior tag

Értelmetlen ezzel foglalkozni. Ilyen alapon bármilyen javítást meg lehet kérdőjelezni.

(#89685) Dzsedáj válasza coppola (#89671) üzenetére


Dzsedáj
tag

Tegnap du. jött meg. Így érdemit még sokat nem tudok mondani. Igyekeztem kézileg beállítani ez alapján: [link]. Hát nem estem hanyatt, nekem ez a beállítás nem annyira tetszett, vagyis csak részben. Ugye azt ajánlja, hogy kapcsoljuk ki a local dimming-ot, viszont akkor olyan felhős ezekkel a beállításokkal, hogy a fekete kép bevilágítja a szobát. Így én közepesre állítottam így már tetszik amit látok. Szerintem mérföldekkel jobb így. Nappali fénynél a gyárilag belőtt Eco mód a tuti vagy az Eredeti. Maga a rendszer egyébként gyors és akadásmentes. Nekem speciel nagyon bejött a magic remote. A hangja se remegteti az ablakot, de egy 2 éves LGhez képest vmivel jobb. Aki vájtfül az majd vesz mellé amit akar. Hirtelen ennyi, képileg még nem feszegettem a korlátait. 1080p Avatar volt nálam a legmagasabb felbontású film anyag, talán jövőhéten már többet tudok mondani. Esetleg valahonnan lehet leszedni tesztvideókat, képeket?!

Ui.: Egy 60Hz IPS paneles tv-hez képest teljesen rendben van. Tekintve, hogy új ára anno ~ 420k volt és én 197k-ért vettem. Természetesen van szebb, van jobb nála, de én nem szándékoztam többet kiadni TV-re. A következő már oled lesz, talán akkor már kapni majd barátibb árban.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89686) Móncsa válasza Dzsedáj (#89685) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Mi a pontos tipusa annak amit vettél :R

(#89687) szaszura


szaszura
csendes tag

Sziasztok!
Mennyire lenne most jó vétel egy LG 49UJ701V típusú tv egy LG 42LB650-et váltana??
Köszi a válaszokat!!

[ Szerkesztve ]

(#89688) coppola válasza Dzsedáj (#89685) üzenetére


coppola
tag

4k tesztvideókkal hányásig van a youtube. Magic remote szerintem is a legjobb a piacon. Fekete miatt próbábol a fényerő mehet még lejjebb is sötét szobában szerintem. Sajnos jó sose lesz ekkora ips panelen.

(#89689) blakey válasza Dzsedáj (#89685) üzenetére


blakey
titán

Ugye azt ajánlja, hogy kapcsoljuk ki a local dimming-ot, viszont akkor olyan felhős ezekkel a beállításokkal, hogy a fekete kép bevilágítja a szobát. - na ezért vettem kisebbet (SJ810V) de jobbat, LCD-hez képest homogén, sőt, LD nélkül is jó a fekete, számomra nagyon zavaró az LD minden készüléken, zónaszámtól föggetlenül, egyedül a "pixel dimming" felelne meg..

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89690) Kroni1


Kroni1
veterán

Srácok! Vannak még valós 100Hz-es LG LED TV-k? A specifikációknál a hertz adatokat mostanában minden gyártó eléggé nagyvonalúan elhallgatja, még az ilyen CMR 600Hz meg hasonló parasztvakító számokat se nagyon találok a leírásokban. Miért van ez? Már nem lényeges info a 4K TV-k világában, vagy ezen a felbontáson örüljünk az 50Hz-nek is és ezért nem nagyon írják oda?!

Le szeretném cserélni lassan a 2011-es LG 3D-s 100Hz TrueMotion LED TV-met, de az újabbakban se 3D, se valós 100Hz, akkor az visszalépés lenne tulajdonképpen nem?!

(#89691) Alex91 válasza Kroni1 (#89690) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem alapvetoen a 3D miatt kellett a 100/120Hz-es frissites...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89692) blakey válasza Kroni1 (#89690) üzenetére


blakey
titán

Vannak, a felsőkategóriás készülékek 120Hz-esek és nem titkolják, itt rákereshetsz az adott típusra is írni fogja, hogy milyen.

(#89691) Alex91
A passzív 3D-hez nem volt feltétel a 100/120 Hz, aktív 3D esetén már igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89693) Dzsedáj válasza Móncsa (#89686) üzenetére


Dzsedáj
tag

LG 55UJ7507 MM-ben volt akciós a múlt héten. ;)

coppola:Tudom, de nem rég költöztem oda ahol most vagyok és még egyelőre se net se kábel :D Hétfőn, remélhetőleg. Meg egyébként filmje is válogatja. Kicsit olyan mint amikor az autó hifit állítgatod különböző zenei stílusoknál. Tudom, hogy jobb nem lesz, de megkötöttem ezt a kompromisszumot. Ettől függetlenül meg vagyok vele elégedve.

blakey:Engem nem zavar az LD és így elfogadható a fekete számomra. Én mindenképp 55"-ost szerettem volna, de a 810V annyival többe is lett volna. Valamit valamiért, jogosan. Mindig van jobb, szebb, de nekem megfelel ez is :)

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89694) Kroni1 válasza blakey (#89692) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Akkor jól sejtettem h szépen ezt is a legdrágább készülékek privilegiumává tették, 6-7 éve még a megfizethető középkategóriás TVk is 100Hzesek voltak.. Hát így egy darabig biztos nem cserélek TV-t, az 50Hzes TV-ket nézve sokkal hamarabb elfárad a szemem. Majd ha már az OLED árak lecsökkennek jelentősen akkor elég lesz nekem cserélni..

Alex: Szerintem nem a 3D volt a fő oka, valóban az aktívnál feltétel, de az enyém passzív 3d-s, 100Hz truemotion. Folyamatosabb a képe 2d esetén is, életszerűbb sokkal. De akkor ma is lehet ilyet venni, csak már nem ez, hanem az ívelt TV meg a 4k a hívószavak... Amugy a 24p kadenciahelyes lejátszásnál is jó dolog ez, pl. egy 120Hzes TV-n 5x24=120 azaz ötször olyan gyors a képfrissités, én nagyon szeretem.

(#89695) blakey válasza Kroni1 (#89694) üzenetére


blakey
titán

6-7 éve még a megfizethető középkategóriás TVk is 100Hzesek voltak. - úgy érzem, hogy van egy kis zavar, nem tudom konkrétan milyen TV-d van, de az nem valós 100/120 Hz-es, nekem is volt néhány azokból az idókből, interpolációval vált azzá, azaz LG esetében a TruMotion-nel. Amit te kérdeztél az valós 120Hz-es TV-re volt válasz ami interpoláció nélkül is képes a megjelenítésre. Olyan TV most is van ami interpolációval képes a 120Hz-re és ezek többnbyire középkategóriás TV-k, tehát nem árt ezt tisztában tenni. A valós 100/120Hz-es TV-k a 4K-s TV-kkel jelentek meg, előtte csak interpolációval volt elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89696) Móncsa válasza Dzsedáj (#89693) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ebben nem gondolkodtál?

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/55uj701v-p365987055/

(#89697) Kroni1 válasza blakey (#89695) üzenetére


Kroni1
veterán

Aham, értem. LG 55LW5590es van. Úgy értettem az interpolácios 100Hzet, - ha azt nem is vesszük akkor valósnak - azért még mindig láthatóbb volt, mint a parasztvakító 600Hz CRM, meg MCI index számok, amik kb. a PMPO többezer watt teljesitményt juttatja eszembe a music centerek idejéből.. :)

Akkor ezek szerint ez a trumotion féle dolog nem halt ki teljesen, köszi! :R

(#89698) Kroni1 válasza Kroni1 (#89697) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyebkent most direkt visszakerestem a topikban, és lehet ez okozta a zavart, de a trumotion- 100hz TVket itt anno mindenki valós 100Hznek hivta, és az volt itt a vásárlasi tanács, hogy ha lehet ilyet válasszunk, többek közt én is ezért nem 50est vettem, és nem bántam meg, a következőbe is ilyet szeretnék az biztos!

(#89699) Dzsedáj válasza Móncsa (#89696) üzenetére


Dzsedáj
tag

Nem igazán, ez a típus fel se merült bennem. Miért kérdezed? Elnézve a 2 készüléket sok különbséget nem látok :) [link]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89700) Alex91 válasza Dzsedáj (#89699) üzenetére


Alex91
félisten

A dolby vision... :) (En 43”-ost kerestem, ebben a meretben az LG-nel tavaly az uj7507 volt a “csucs”...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.