Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90851) pjen válasza #01819392 (#90850) üzenetére


pjen
félisten

Diginél csak a HBO+DIGI FILM+A FELNŐTT csatik kódoltak.

(#90853) Márton válasza #01819392 (#90850) üzenetére


Márton
nagyúr

"akkor te csak a szabadon fogható digitális adásokat fogod, és nem a Digi kódolt csatornáit"

Sehol nem írtam kódolt csatornáról. Nincs, nem is volt, nem is lesz.
Azt hittem egyértelműen fogalmaztam, bocs ha nem:
42LW5500 automatikus keresés megtalálja a két helyi adót, M4, M5-öt is a DTV-n.
Pár napja van nálam egy 49UB850V, ami ezeket az adókat nem találja meg full keresésen sem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#90854) PioDVD válasza #01819392 (#90849) üzenetére


PioDVD
senior tag

De, figyelmesen olvastam.

Nálam is upc van és kártya nélkül _nem_ upc-t választva talál több csatornát. Arra csodálkoztam rá, hogy ha lesz kártya, akkor meg a upc lesz a jó választás.

(#90857) PioDVD válasza #01819392 (#90856) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nem upc-t választva 200 fölötti sorszám is van, persze sok kódolt, ha upc-t választottam, sokkal kevesebbet talált. Amúgy úgy tűnt, a kiválasztott kábel, földi, digitális nem igazán fedte a valóságot, de végül sikerrel jártam. Igaz, többször kellett futtatni a keresést a nyerő beállítással is.

Kártya lesz hamarosan, várom, hogy újra hívjanak ajánlattal, nem akarom plusz pénzért megrendelni.

Az előző:
Ahogy írtam, én 200 fölött vagyok sima koax-szal, minden nélkül, dig. gold csomagban. Nem upc-t választottam, talán minden fajta jelet bepipáltam és nem sikerült elsőre (se másodikra). Már odavittem a tv-t a nagy helyére, ott sem akart jönni csak kevés, futtattam a keresést a nagyon is, az is alig talált, a nagyon mégegyszer, akkor meglett megint mind, utána jött a kicsi és talán másodjára mind meglett. Volt olyan keresés is, amikor nekem is csak olyan keveset talált, mint neked és nagyon ótvar minőségben. Úgyhogy ha a tv-nek tudnia kell többet, érdemes többször nekifutni, akár olyan helyen, ahol a másik tv többet talált.

[ Szerkesztve ]

(#90859) PioDVD válasza #01819392 (#90858) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én eléggé néztem ki a fejemből, mikor elsőre kb. azt találta, ami nálad lehet, alig csatorna és az is mind nézhetetlen minőség. :) Ha minden igaz, csak analógokat szedett össze, szerintem Te is ezt írtad azzal, hogy "nem dtv".

Azon gondolkodtam, hogy ezzel vissza tudom-e adni 3 napon belül. Aztán próbáltam a másik helyen és ott meglettek a csatornák és a minőség is.
(Mivel a betekintési szög nem tetszett, megnéztem a pixel-eket és szerencsére volt 1 beteg. Így visszavittem, de nem találtam jobbat 32-esben, úgyhogy ezt rendeltem megint, csak nem ért ide még. De legalább sikerült 10e-rel olcsóbban megcsípni. 32lk6100)

(#90860) D.Orion


D.Orion
veterán

No hazahoztam MM-ből én is az új tv-t: 32LK6100PLB
Érdekes, hogy set-top boxon keresztül koax és hdmi kábellel se tudom megkeresni a csatornákat. Majd szerdán játszadozok vele, mert csak hdmi kábelt elfelejtettem venni, így a másik tv-ről húztam le. Viszont ha csak simán kiválasztom a tv-nél a bemenetet hdmi-re, akkor ott mindenféle keresgélés nélkül megvannak a csatik(kiolvassa a set-top boxból). Még össze kell hangolnom a set-top box távírányítójával.

(#90861) blakey válasza D.Orion (#90860) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, hogy set-top boxon keresztül koax és hdmi kábellel se tudom megkeresni a csatornákat. - :F
TV csatornák kereséséhez a koaxot kell a TV-be csatlakoztatni, HDMI-n keresztül még jó, hogy nem talál csatornákat.
Viszont ha csak simán kiválasztom a tv-nél a bemenetet hdmi-re, akkor ott mindenféle keresgélés nélkül megvannak a csatik - persze, mert az STB a tuner és külső forrásként HDMI-n keresztül tudod nézni, a TV-nek ehhez semmi köze, megjelenítőként üzemel.

TV használati elolvasása kötelező ha ennyire nem vagy tisztában a TV funkcióival.
Ha STB-t használsz akkor nem kell a TV-n hangolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90862) D.Orion válasza blakey (#90861) üzenetére


D.Orion
veterán

Vagy csak ennyire fáradt vagyok és elfelejtettem, hogy mi volt 10 éve. :B

(#90863) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok.

Szeretnék egy új TV-t venni. Az már biztos, hogy LG lesz, de nem ismerem hogy épülnek fel náluk a jelölések. Nem akarok belefutni régebbi modellekbe. Mi most az aktuális széria?

Illetve a meglévő PS4 Pro mellé szeretném betenni.

300k-ig mit ajánlanátok. Mire érdemes figyelni?

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#90864) Patice válasza SMartin-HU (#90863) üzenetére


Patice
nagyúr

A 2018-as UHD TV sorozat az UK jelölésű, előtte a panelméret collban, utána egy négyjegyű szám, ami annál nagyobb, minél feljebb pozícionált a termék.

A nanocellás kijelzök a 'Super UHD' TV-k, ezek SK jelöléssel mennek.

Mekkora méretben gondolkodsz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#90865) Lesliegold


Lesliegold
tag

Várható mostanság "5 éves garancia" promóció? 49sk8500-at tervezek venni, de 270e Ft-nál a +3 évet megvárnám...

Xiaomi Redmi 3

(#90866) Móncsa válasza Lesliegold (#90865) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ezt csak az LG tudja :R

(#90867) pjen válasza Lesliegold (#90865) üzenetére


pjen
félisten

Az MM -ben tudsz + garit venni,esetleg máshol is.

(#90868) SMartin-HU válasza Patice (#90864) üzenetére


SMartin-HU
tag

Most 49" az enyém. Ekkorát vagy nagyobbat.

Rámennék a technikai dolgokra. webOS4.0 HDR stb... nézzenek ki a játékok úgy ahogy LCD-n csak lehet, ilyen árkategóriában.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#90869) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Sziasztok!

[link]
Ezek közül melyik TV-t vennétek 3 méterről néznénk, főleg filmnézésre!
Jó lenne sokak által bevált, megbízható típust venni.
Köszönöm a segítséget!

(#90870) Móncsa válasza Filithey2016 (#90869) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Jelenleg egyiket sem, megvárnám még újra lesz +3 év ajándék garancia az LG nél a termék regisztrálásakor.
Én is most arra várok és majd akkor veszek.
Itt többen vettek már 55UK6950 -es készüléket és teljesen meg vannak elégedve vele.

(#90871) Dwatti válasza Filithey2016 (#90869) üzenetére


Dwatti
addikt

50UK6950 Via paneles is jó választás (ár/érték arányban pedig az egyik legjobb vétel )

(#90872) still2


still2
tag

Sziasztok,
A következő tv-k között ingadozom. 90% filmnézés. Valaki meg tudná világítani az előnyöket illetve hátrányokat egy átlag felhasználó számára? Köszönöm!

65UK7550MLA
65SK7900PLA

Illetve LG 65SK8100PLA De ennek az ára már túllép az általam elképzelt határon.

(#90874) still2 válasza #01819392 (#90873) üzenetére


still2
tag

Az Lg honlapján a 65UK7550MLA tévének is nanocellás kijelzője van és UK jelölésű.

(#90875) NNN


NNN
csendes tag

Sziasztok!

Telekomnál fogok vásárolni tv-t,így sajnos korlátozottak a választási lehetőségeim.
Az alábbi 3db Lg közül melyik az ajánlott, általános felhasználásra (tv műsor, sport foci!, film/sorozat néha, 3méteres nézési távolság)?

LG 55UK6300MLB
LG 60UJ634V
LG 55UK6950PLB

Köszi a segítséget előre is! :R :R

(#90877) Kiskutya válasza #01819392 (#90876) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szintén azt ajánlom.

hmm...

(#90878) PioDVD válasza #01819392 (#90858) üzenetére


PioDVD
senior tag

Itthon a tv. (32lk6100)
Csatornák: nyelv magyar, ország svéd (hogy az ékezetek rendben legyenek), automatikus keresés, egyéb szolgáltató, kábel és digitális kábel, kódoltak is - > 200+ csatorna. Sima upc koax, Kártya és stb nélkül.

A tv-t továbbra sem tudom hová tenni, a betekintési szög csalódás, a fekete viszont fekete. Ha tippelnem kellene, va panelt mondanék.

(#90879) blakey válasza PioDVD (#90878) üzenetére


blakey
titán

Ország svéd? Nálam Mo. - gal is jó, szintén UPC kábel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90880) head-


head-
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi tv-t néztem ki, miután élőben megtapasztaltam hogy az idei 7-es samsungok pocsék képminőségűek (az eladó azt mondta hogy inkább idei LG 7es szériát, vagy tavalyi samu 7es szériát csípjek el, ha lenne):

[link]

A kérdésem az lenne - visszaolvastam amúgy, és úgy láttam hogy rosszat nem írtok róla, az LG 7es szériánál jobb gondolom, és az LG 8100/8500 közül inkább ezt lenne érdemes megvenni - hogy hálózaton keresztüli 4K filmek lejátszására szeretném majd használni és hogy bírni fogja?

Elképzelés:
Wifi routerre (Asus RT-N18U) kötött vinyó (usb3-on)
Ethernet kábel a tv és a router között

(#90881) blakey válasza head- (#90880) üzenetére


blakey
titán

100-as LAN szűk keresztmetszet, 2,4 GHz szintén. Nem garantált, hogy hibamentesen menne a 4K. USB vagy külső lejátszó a megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90882) PioDVD válasza blakey (#90879) üzenetére


PioDVD
senior tag

A guide-ban vannak ákom-bákomok. Már az lf széria is "tudta" ezt. A múltkori vételnél (ugyanilyen tv) magyar nyelv, Mo választássnál szarok voltak az ékezetek.

(#90883) Janusz001 válasza head- (#90880) üzenetére


Janusz001
őstag

Nálam idei uk6950pla röccenés mentesen viszi a 4k -s filmeket lan kábelen. Wifi necces lesz.

(#90885) blakey válasza PioDVD (#90882) üzenetére


blakey
titán

Ez érdekes, mindegyik tv-men jók az ékezetek Mo-ra állítva. LF szérián is. Ez szolgáltatási hiba lehet. Soha, egyik tv-men sem kellett más országot választani az ékezetek miatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90886) head- válasza Janusz001 (#90883) üzenetére


head-
csendes tag

Wifiben abszolút nem gondolkodom, szerintem le is fogom tiltatni a tv-n :D (ha le lehet)

Na, akkor remélem az sk8500 is fogja bírni :)

Kösz szépen!

(#90887) blakey válasza head- (#90886) üzenetére


blakey
titán

50-60Mbps-ig viszi, annál magasabb bitrátás anyagok akadni fognak. 100-as LAN van a TV-kben így annak a korlátait feszegeti a 4K. Butítva, transzkódolva menni fog. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90888) PioDVD válasza blakey (#90885) üzenetére


PioDVD
senior tag

Pedig erről más is írt már az lf idejében is. UPC egyébként.

(#90889) blakey válasza PioDVD (#90888) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudom, 20 TV-vel van tapasztalatom UPC hálózatban, ebből 4 LG és mindegyikikel jók az ékezetek, most is és korábban is, UPC kábel és mindegyik esetében kártya is van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90890) PioDVD válasza blakey (#90889) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nekem 2 lg és mindkettő rossz. :)
Ha majd a megérkező kártya miatt újra kell hangolnom, kipróbálom megint, de szerintem elég lesz belerakni, akkor nem szenvedek megint 20 percet. (87-91 % közt iszonyatosan lassan halad.)

(#90891) barnabas22


barnabas22
tag

Sziasztok!
Adott egy LG49UJ6307 típusú készülék, ami 10 hónapos.
Felfedeztem, főleg mikor foci megy főleg /zöld háttérnél/ és mozog a kamera, akkor kivehető függőleges irányban lévő hosszanti 10cm-enkénti halvány "csíkok". Fekete háttérnél mikor váltom a csatornákat akkor is kivehető.
A kérdésem az lenne, hogy emiatt érdemes-e bejelenteni a panaszomat az LG.nél és megmutatni szerelőnek esetleg?
A másik, hogy adott esetben ha kijönne és kérném egyből csereutalvány igénylését, akkor adhat elsőre?
A Tv-re egyébként 5év kiterjesztett gari van.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#90892) blakey válasza barnabas22 (#90891) üzenetére


blakey
titán

Látatlanban nem lehet megmondani de szerintem a sávosodást látod ami gyakorlatilag minden LCD-n jelen van, mértéke változó, ha zavaró akkor hívd ki a szervizt, majd mondanak valamit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90893) seniman válasza PioDVD (#90878) üzenetére


seniman
addikt

Pedig IPS. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#90894) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, egy ilyen tv vásárlásán gondolkodok. 43UK6470PLC

Letöltöttem már minden féle használati utasítást, de arról semmi infót nem találtam, hogy ha egy külső média lejátszót rá dugok HDMI-n ami kadencia helyesen küldi a képet, akkor ezt meg tudja e jeleníteni a tv, pl 23,976fps-re gondolok.

Továbbá ezen az oldalon a fényerőre azt írják hogy 250cd.
Nem igazán értek ehhez, de láttam lg fulldh tv ket 400-as értékkel is, emiatt az érték miatt aggódom kéne?

Falra szeretném rakni a tv-t, eddig ilyet még nem tettem, elvileg 200*200 vesa felfogatása van, jól gondolom hogy kb mindegy milyen fali tartó konzolt veszek hozzá?
Ez pl megfelelő ehhez a tv hez?
Egyszer be állítom, aztán nem lesz mozgatva.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

(#90895) PioDVD válasza PistiSan (#90894) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha szabványos, jónak kell lennie, csak a (hátra felé menő) kábelek férjenek el.

(90893) seniman: elhiszem, de a betekintési szöge egész más, mint az lf-nek és a 2 lg monitornak, a fekete meg nagyon fekete az lf-hez képest.

Apropó, valakinek van ötlete monitorként milyen beállítás kellene? Kontraszt 100, gondolom, de a fényerőt vagy a háttérfényt kell levenni, hogy mondjuk Excel alatt ne süsse ki a szemem?

Ja, lk sorozatnál hol a local dimming? Mintha a múltkori példánynál megtaláltam volna, de most nem lelem.

[ Szerkesztve ]

(#90896) pjen válasza blakey (#90889) üzenetére


pjen
félisten

Nem Lg,de leírom.Van egy 4 éves Philips,az sem jó ha UPC kártyával Mo ra állítom.Legjobban a Finneket szereti.

(#90897) soka7999


soka7999
újonc

Sziasztok!

43UK6300MLB LG tévéből hiányzik a multiview és azt olvastam, hogy USA-ra állítva elérhető. Ország beállításoknál persze hiányzik az USA. Más országgal próbálkoztam, de azoknál nem jött be a multiview. Van ennél a modelnél service menü és ott átállítható USA-ra?

(#90898) blakey válasza pjen (#90896) üzenetére


blakey
titán

Helyi központi hibára gyanakszom, másra nem tudok, Sony, Panasonic, Toshiba, LG, Samsung, mind jó. Mindegyiknél van ékezet, Mo. a régió, ennél többet nem tudok írni. Olvastam, tudom, hogy van akinél hibás, innen a távolból nem tudom megfejteni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90899) shteer válasza pjen (#90896) üzenetére


shteer
titán

Nálam Románia bizonyult a legjobb választásnak UPC-n

..szerintem jónak tűnik

(#90900) pjen válasza shteer (#90899) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem is próbáltam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.