Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!
Lenne egy problémám a TV-m DLNA funkciójával. Hétvégén beújítottam egy Synology DS218j NAS-t, és erről próbálok filmet/sorozatot nézni, de elég hektikusan sikerül a dolog csak. Valamiért időnként a TV nem találja a média szervert, máskor pedig látja, és ilyenkor probléma mentesen működik is. (jó a feliratot nem tudom állítani néha, ha beépített)
WiFi-n és kábelen is ugyanezt produkálja, közben laptopról látom, és le is tudom játszani tartalmakat, egyedül a TV nem látja. Nem tudom mi okozza, és azt se, mitől javul meg néha. Folyamat próbálom NAS-ban az indexelést újrafuttatni, TV-n frissíteni, próbálgatok közbe mindent, de nem javul meg. Aztán később ránézek és látja, megy.
A TV típusa LG 43UJ6307 WebOS 3.5, legfrissebb szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#90602) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok használ itt valaki 55SJ850v-t? ma élőben láttam teszteltem egymás melett az Sj810et és a 850v-t nagyon jónak tűnt a 850, bár elég sok rosszat olvasok róla.
Akinek van megköszönném ha írna tapasztaltot főlega fekete színek, felhősödés, sávosdás bevilágítás gondokról ha van, illetve focimeccsek minőségéről

(#90603) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok melyik most a bestbuy 55-ös 4k HDR - es tv? , egy szintén LG 42 lb679-et valtana csak mióta ez megvan nem nagyon kovettem hol járunk mar, melyik eri meg most. Mire kell figyelni.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#90604) csemege86


csemege86
tag

Sziasztok,

Szük egy éve van LG 43UJ670V 43" LG ULTRA HD 4K TV-m. Ezt mint másodlagos monitort használom PC-n. Erről filmeket nézek és játszom is. Már az elejétöl észrevettem, hogy a jelátvitel mind hangban, mind képben nem tökéletes.

A hang ugyan eléggé meg van kavarva, mivel PC-ről HDMI-n megy át a TV-be, az viszont még továbbküldi optikai hangkimeneten a HIFI-nek (mivel annak régi, de nagyon jól szóló hangfalai vannak, a TV hangkimenetéröl meg inkább ne is beszéljünk). A hang filmeknél csúszik; VLC-ben megszokottá vált, hogy J/K kombóval igazítani kell szájmozgáshoz.

Az egérnek is van késlekedése. Akár ha csak Windows-ban dolgozom, akár játszom (a legrégebbi, hidden object típusú játékoknál is) "lassan" mozog az egér. Nem az érzékenység alacsony, hanem a mozdulatomhoz képest késik. Játékoknál is van ez a lag. Nem a grafika szaggat, hanem pl. autó irányításánál érezhetően késobb reagál a nyilakra az autó (Mafia II).

Eredetileg azt gondoltam, a PC gyenge a tévéhez. Nemrég cseréltem processzort, továbbá vettem egy prémium kategóriás, szupergyors adatátvitelű HDMI kábelt, és egy ASUS Radeon RX 580 8 GB gaming videokártyát (ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING). Azt reméltem, ezek a zavaró delay-ek megszünnek, ha ezeket fejlesztem. Ez a videokártya nem hogy egy Mafia II-t, de egy GTA V-öt vagy Far Cry 5-öt is simán visz, tehát továbbra sem szaggat egy darabot se. Viszont ugyanúgy van ez az általános késleltetett reakció a tévén, az input-hoz képest.

Az az érdekes, hogy ha bármelyik tevékenységet a sima kis asztali 19''-es monitoromon végzem, semmi ilyet nem tapasztalok. Hasít a játék, hasít az egér, tehát valami miatt a PC és a TV közötti jel késik. (A billentyüzet és az egér is USB jeladós, vezeték nélküli - nem tudom, ez számít-e, de kipróbáltam vezetékes perifériákkal is, és ugyanugy van ez a késleltetett mozdulat érzés).

Százezres nagyságrendü fejlesztés után is ugyanott vagyok. Lett egy sokkal erosebb PC-m, és még mindig van egy zavaró lag érzés. Fogalmam sincs, melyik komponensnél lehet a hiba, és mit tudnék még jobbá tenni, hogy ez eltünjön. Ha rossz topikban vagyok, előre is elnézést, nem vagyok tapasztalt kérdező. Irányítsatok a jó helyre nyugodtan.

Köszönöm!

Andris

(#90605) Throme válasza Sordoran (#90601) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is volt hasonló gondom, más konfigon. Qnap NAS és LG 47LA660s.
Telón, laptopon látszik, tévén nem, illetve van amikor igen.

Ha újra indítom a NAS-t (áramszünet, karbantartás, sw frissítés....akármi), akkor az un. "Media Streaming Add-on" programot is megnyitom.
Ez egy "A multimédiás bővítőcsomaggal (Media Streaming Add-on) különböző helyen található különböző eszközök felé továbbíthatja a médiatartalmakat adatfolyamként" alkalmazás. Ilyesmi biztos van Synology-n is.
Ezen belül vagy un. "médiafogadók" opció. Ott szerepel a tévé is, megnevezéssel, IP címmel.
Ezzel a módszerrel már látszik stabilan a tévén a NAS.

Nem vagyok expert, szóval mélyebb technikai infóval nem tudnék szolgálni :B .

(#90606) peeeti_85


peeeti_85
újonc

Sziasztok.
Szükségem lenne egy külső hdd re a 50UK6950PLB modelszámú okostévémhez. Szerintetek van olyan külső merevlemez amit a tv is meg az okostelefonom is kezel? A telóval töltött filmeket a hdd-n tárolnám. Köszi a segítséget előre is.

(#90607) sch_a válasza csemege86 (#90604) üzenetére


sch_a
addikt

Input lag. A TV képjavító algoritmusai okozzák. A bemenet címkéjét, amin rákötöd a PC-t, állítsd át játékkonzolra vagy PC-re és próbáld úgy.

(#90608) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Az mennyire igaz, hogy webOS-en nem lehet HBO Go-t használni, csak szolgáltatói előfizetéssel? Nekem van fiókom, amit fizetek szolgáltatótól külön, ezért kérdezem.

(#90609) pauliboy23 válasza b.kov (#90608) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Csak szolgáltatóval működik. Én a telenornál fizettem elő.

(#90610) b.kov válasza pauliboy23 (#90609) üzenetére


b.kov
senior tag

És szolgáltatónál miért drágább egyébként a Go-s előfizetés? :F
Nem lenne nekem bajom azzal sem, csak nem értem, h mire a felár.

(#90611) pauliboy23 válasza b.kov (#90610) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nem tudom. Nekem a telenornál 2200 azt hiszem.

(#90612) b.kov válasza pauliboy23 (#90611) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszi. Direktben az HBO-tól 1490 havonta, azért kérdezem.
Mondjuk még talán PS-ről elérhető maga az HBO Go, azt majd meg kell néznem...

[ Szerkesztve ]

(#90613) Janusz001


Janusz001
őstag

Reggel megjött az lg 70uk6950pla tv -m. Szerencsére minden rendben volt a csomagolással, kibontást kameráztam, hátha valami gond lesz. Akkor még nem kacsoltam be, mert elég hideg volt és a meleg nappaliban egyből kicsapódott rajta a pára, úgyhogy ebédidőig vártam. Képe nagyon rendben van, döbbenetes az előrelépess az 5 éves 55la691s után, ahonnan nézni fogjuk, semmiféle ráhatása nincs a betekintési szögnek, nem bántam meg a va panelt. Webos 4.0 is villámgyors a régihez képest. Alaposabb teszt majd délután ha a gyerek hagyja :) de, összességében ár/érték arányban teljesen rendben volt ennyiért.

(#90614) Flowtation válasza sch_a (#90607) üzenetére


Flowtation
őstag

Ennek a címkének lehet hatása arra nézvést, hogy azon a hdmi bemeneten hm erősítő van?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90615) pauliboy23 válasza b.kov (#90612) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Igen, ps4-en is van.

(#90616) sch_a válasza Flowtation (#90614) üzenetére


sch_a
addikt

Nem teljesen értem a kérdést. Én azt vettem észre, ha a címkét átállítod PC-re, akkor mindenféle képjavító algoritmus kikapcsolásra kerül. Szerintem olyankor még a felbontást sem skálázza fel. Játékkonzolra állításkor nem kapcsol ki mindent (úgy vettem észre a skálázás is megmarad), de mégis töredékére csökken az input lag.

Én egy Xbox One-t használok az enyémen, pár napja van meg a TV, és alapbeállításokon játszhatatlan volt pl. egy Forza a hatalmas input lag miatt. De volt már korábban is LG TV-m, tudtam, hogy a címke változtatásával kikapcsol egy csomó képjavító funkciót és az segíthet. Nekem meg is oldotta.

(#90617) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok.
Ezt a két tv-t néztem ki
LG 55uk6470plc
LG 55sk7900pla

Vélemények rola? Van vkinek ilyen?
Előre is köszönöm

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#90618) Flowtation válasza sch_a (#90616) üzenetére


Flowtation
őstag

Csak azért kérdeztem, mert kínlódok az erősítővel, amikor átkapcsolok egy másik forrásra az avr-en, majd vissza akkor nincs kép, de szerintem az erősítőnek lesz baja. Viszont nem mindig csinálja, már próbálkoztam mindenfélével (edid infók, mediaplayer config, stb), de ezt még speciel nem próbáltam, bár nem hinném, hogy ez a gond.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90619) RedCactus válasza Flowtation (#90618) üzenetére


RedCactus
senior tag

Azért próbáld csak ki amit sch-a javasolt. Semmibe nem kerül. Ha nem ez a gond, még mindig ráérsz egyéb köröket futni. Szvsz.

(#90620) sch_a válasza RedCactus (#90619) üzenetére


sch_a
addikt

Én mondjuk a (#90604)-ra javasoltam, ott szerintem tuti a TV oldalon a probléma. Erősítőkben nem vagyok otthon. :)

(#90621) Flowtation válasza RedCactus (#90619) üzenetére


Flowtation
őstag

Kipróbáltam és sajnos nem hozott változást. A kipróbálás alatt értsd: kábel cserétől kezdve az Rpi config.txt-n át(hdmi_force, cec tiltás, safe:mode, edid infok, natív és ajánlott felbontások, stb,stb.), másik média player, másik tv (!), csak a jó isten tudja mi mindenen keresztül semmi nem hozott eredményt. Persze Az első, második próbálkozásnál lehetett sejteni az eredményt, de legalább én mindent megpróbáltam. A házimozi belépő szinten topic utóbbi 3-4 oldalán látható a vergődésem, szóval marad a szervíz.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90622) Sordoran válasza Throme (#90605) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi a választ. Én is valami hasonlón gondolkodom, hogy talán a media server akad be, vagy hasonló. Tegnap a PS4 Pro se látta, laptop továbbra is, így újraindítottam a NAS-t. Jelenleg megy TV-n is, de nem vennék rá mérget, hogy így is marad. :F

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#90623) still2


still2
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Jelenleg van egy Panasonic TX-P50ST50E plazma tévém. Teljesen elégedett vagy vele de szeretnék egy nagyobb tévét. Egy 65 colos tévében gondolkozom amelynek jó ár érték aránya van és élvezhető képe van egy plazma után is. Előre is köszönöm a segítséget a tippekhez.

(#90624) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Ez TV nálam a befutó LG 49SK8500. Lesz ez még olcsóbb, vagy 279e Ft-ra le kell csapni, amíg van az E-digitálban? 5 év gart csak időszakosan adnak ilyen árért?
[link]
[link]

Xiaomi Redmi 3

(#90625) RedCactus válasza Flowtation (#90621) üzenetére


RedCactus
senior tag

Bocsi, ezt benéztem. Nem neked akartam, csak azt hittem a (#90604)-es kérdező eszkalálódott, nekem meg kimaradt közben egy nap... :B .

(#90626) Flowtation válasza RedCactus (#90625) üzenetére


Flowtation
őstag

no problem. ;)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90627) h1mpi válasza Lesliegold (#90624) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Péntekig várj, Glamour napok lesznek

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90628) Lesliegold válasza h1mpi (#90627) üzenetére


Lesliegold
tag

Várok, de hol kell figyeljem?

Xiaomi Redmi 3

(#90629) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv! Ma megérkezett az LG 55UK6950PLB Tv-m Furcsa dolgot tapasztaltam. A kép közepén megjelenik néha egy fehér folt a feketén. Betettem egy black screent neki, és amikor a magic control nem él akkor befeketedik fullba, viszont amikor megjelenik, sávosan fehér. Képeket csatoltam! Normális vagy Gari, vagy beállítás? Köszi! [L:/dl/upc/2018-10/09/93594_gqdlvp5vq3bg2cpk_1.jpg](IMG:/dl/upc/2018-10/09/93594_gqdlvp5vq3bg2cpk_1.thumb.jpg)(/IMG)[/L] [L:/dl/upc/2018-10/09/93594_gscqgfmisdb5d6vv_4.jpg](IMG:/dl/upc/2018-10/09/93594_gscqgfmisdb5d6vv_4.thumb.jpg)(/IMG)[/L] [L:/dl/upc/2018-10/09/93594_gb2t2gpvwgykabjm_3.jpg](IMG:/dl/upc/2018-10/09/93594_gb2t2gpvwgykabjm_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L] [L:/dl/upc/2018-10/09/93594_xtmrkpcazlfq1ukl_2.jpg](IMG:/dl/upc/2018-10/09/93594_xtmrkpcazlfq1ukl_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#90630) Lazarus911 válasza Lazarus911 (#90629) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Nem akar több képet beilleszteni.

(#90631) Lazarus911 válasza Lazarus911 (#90630) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

(#90632) Lazarus911 válasza Lazarus911 (#90629) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Bocs a több hszképért.

(#90633) Lazarus911 válasza Lazarus911 (#90632) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Üdv!

Ma megérkezett az LG 55UK6950PLB Tv-m
Furcsa dolgot tapasztaltam.

A kép közepén megjelenik néha egy fehér folt a feketén.
Betettem egy black screent neki, és amikor a magic control nem él akkor befeketedik fullba, viszont amikor megjelenik, sávosan fehér. Képeket csatoltam!

Normális vagy Gari, vagy beállítás?
Köszi!

(#90634) blakey válasza Lazarus911 (#90633) üzenetére


blakey
titán

Local Dimminget kapcsold ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90635) Lazarus911 válasza blakey (#90634) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Köszi!
Megoldódott!

[ Szerkesztve ]

(#90636) peeeti_85


peeeti_85
újonc

Segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudok leg egyszerűbben HD filmeket telefonról átvinni a TV-hez csatlakoztatott külső vinyora a laptopom használata nelkul?? Problémám az, hogy különböző file rendszert hasznal a tv es a telefon ezert direktben nem tudok másolni rá.🤔🤔

(#90637) csemege86


csemege86
tag

Most került új videokártya a gépembe, és problémám van a két monitor felismeréssel. A TV-t önmagában jól felismeri (HDMI), viszont ha a régi kis másodlagos monitort csatlakoztatom (DVI), akkor a TV kiírja, hogy a HDR képmódot automatikusan bekapcsolta valamilyen optimalizálás, szinkronizálás miatt. Jó, legyen. Viszont utána mindkét monitor elkezd ki-bekapcsolni, mintha a felbontást próbálnák összehangolni. Gondoltam, olyan nagy a különbség a régi monitor és a TV között, hogy a videokártya nem tudja lekövetni a különbséget. VISZONT ezek után kihúztam a kis monitort a gépbol, és csak a TV maradt HDMI-n keresztül, és a ki-bekapcsolás FOLYTATÓDIK. Úgy, hogy eredetileg a TV rögtön optimális képet adott, amint rákerült az uj videokártyára! Most pedig újra egyedül van, és összevissza szenved a képbeállítással. Mi lehet a megoldás? Egyrészt hogy a TV önmagában újra megtalálja magát? Másrészt mitől lehet, hogy a másodlagos régi monitort nem tudja a videokártya optimalizálni? A monitor-TV nagy teljesítménykülönbsége okozza? De a régi videokártyánál ilyen gond nem volt. Vagy vegyek DVI-os helyett egy újabb, HDMI-s asztali monitort? De egy ilyen TV mellé bőven elég valami alap monitor nekem.

TV: LG 43UJ670V 43" LG ULTRA HD 4K TV
Monitor: Fujitsu Siemens L9ZA 19” 4:3 LCD
Grafikus kártya: ASUS Radeon RX 580 8 GB gaming (ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING)

Andris

(#90638) Dwatti válasza peeeti_85 (#90636) üzenetére


Dwatti
addikt

LG TV Plus ap. Google playen fent van Megtudod osztani a mobiltartalmat is.

Emby -vel tudsz még (HD ) tartalmat megosztani -lejátszani

[ Szerkesztve ]

(#90639) Attic09 válasza still2 (#90623) üzenetére


Attic09
tag

Szerintem panasonic oledre válts.

(#90640) shteer válasza csemege86 (#90637) üzenetére


shteer
titán

Mi volt a régi kártya?

..szerintem jónak tűnik

(#90641) Geza26 válasza Lazarus911 (#90635) üzenetére


Geza26
senior tag

Szia,

leírnád a megoldást? Lehet, hogy másnak is fontos lesz a jövőben.

Köszi!

Géza

(#90642) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok! A problémám egy LG 49UJ6307-nél jött elő. Amely a következő: digitális hd (DIGI Kábel) adásnál elkezd szaggatni a kép, ha csatornát váltok és visszalépek már folyamatos a kép. Frissítettem a TV-t, de a probléma ugyanúgy előjön... :F

(#90643) sakal83 válasza still2 (#90623) üzenetére


sakal83
addikt

Ha LED-ben gondolkodsz akkor Sony 65XF9005, ha OLED-ben akkor bármelyik 65-ös OLED az LG, Sony, Pana hármasból pénztácától függően.

Jelenleg ezek, amelyeknek jó a minősége.

(#90644) FR33 válasza Janusz001 (#90613) üzenetére


FR33
aktív tag

Szia. Hol vetted? Edigital?

(#90645) pjen válasza peeeti_85 (#90636) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sehogy.

(#90646) csemege86 válasza shteer (#90640) üzenetére


csemege86
tag

Gigabyte GV-R724OC-2GI

Andris

(#90647) FR33


FR33
aktív tag

Holnap indul a kupon akció:
2-3 tvt néztem meg, erőteljesen felhúzták árakat.
Samsung

Ez 250.000 volt, tudom mert összeirtam excelben néhány tv-t, most 320 :)
Philips tv 230 volt most 270.

Jó vásárlást :)

Ez a tv most 250, 220-ra akciózták a multkor. Most kuponnal 200ért vihető. Ez talán éri?
LG

(#90649) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

UJ701v-m van. Már másodjára tapasztalom, h DLNA (servio) leresztül fullHD film lejátszás közben a képernyő alsó harmadában időről időre árnykép jelenik meg.
Eléggé zavaró, ezt régebben nem tapasztaltam.
Van ennek valami magyarázata? Az mkv kódolását nem csípi a belső lejátszó? Vagy mi lehet?

(#90650) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok.
A jól bevált 49uf850v tvmet lecseréltem ma egy 55sj850v-re. remélem nem fogom megbánni, de nagyon jó áron volt. 1órát nyomkodtam a boltban, és az eladó volt olyan kedves este 7kor lekapcsolni a villanyt a kedvemért :D első blikkre a kép szebb bár a finomhangolás még csak most jön, a webos sokkal gyorsabb, és az mr700 távri egy istenkirály cucc a 600hoz képest. :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.