Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90501) PioDVD válasza #01819392 (#90496) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én is rácsodálkoztam a 42-es "kicsire", milyen nehezen fér be az autóba állítva. Akkor 50-esen is gondolkodtam, azzal nézegethettük volna a tv-t és a kocsit a parkolóban. :)
(Mert hogy elvileg állítva kell szállítani.)

(#90503) Dwatti válasza PioDVD (#90501) üzenetére


Dwatti
addikt

50'(126cm) Tv '' sedan '' típusú autóban hátsó ülések elött még éppen befér.

[ Szerkesztve ]

(#90504) blakey válasza #01819392 (#90502) üzenetére


blakey
titán

Nem kell de ha van lehetőség illetve kemény a felület akkor jobb szállítva. Plazma esetében gyakorlatilag kötelező volt állítva szállítani, mert az önsúly miatt könnyebben sérülhetetett ezért állítva csökken a kockázat. LCD TV esetében lehetőséghez képest érdemes állítva szállítani de nem kötelező, rengeted LCD szállítottam fektetve és egyiknek sem volt baja, kijelző felül legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90505) pinnacle válasza blakey (#90485) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi blakey, .LnB! Megnéztem az MM-ben, nagyon kontrasztszegény ez 43UK6xxx sorozat. Tudom, hogy az üzleti beállítással kirakott TV-k képe nem mérvadó, de feltűnő volt. Piros, fehér megjelenítés viszont termesztésnek tűnt. Ez a 8 bits+FRC nem okoz sávosodást? Régebben monitoroknál emiatt nem ajánlották a 6 bits+FRC megoldást. Nem lenne jobb 8 bit vagy 10 bit?

[ Szerkesztve ]

(#90506) Redlight2 válasza junior19 (#90495) üzenetére


Redlight2
tag

Azt gondoltam, hogy nem olyan :) csak az lenne a cél ha belefutok egy dts:x filmbe akkor megtudjam szólaltatni. Később mindenféleképp szeretnék valami komolyabb házimozirendszert,de addig megtenné a projector is. Csak ha maga a tv nem küldi át a hangot, akkor veszet fejsze :D és a drágábbat kell vennem.

[ Szerkesztve ]

(#90507) blakey válasza pinnacle (#90505) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem az MM-ben - ott sajnos semmmilyen szinten nem lehet megitélni, hogy otthoni környezetben milyen lenne. IPS paneles TV-k esetében nagyon számít, hogy jobb fajta a panel és az elektronika vagy sem.
8 bits+FRC nem okoz sávosodást? - készüléktől függhet, nem feltétlenül. Amit én láttam azon nem volt, típusra nem emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90508) h1mpi válasza #01819392 (#90499) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem is jött pár hete és megvolt vagy 10 helyen repedve a kijelzője. Remélem Te nem így jársz. Az eMAG-os rendelés volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#90509) pinnacle válasza blakey (#90507) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen az MM-ben minden túl van húzva, de azért közelítőleg jó lehet. Nézzétek meg, milyen fakuló, rózsaszín pirosak vannak. Illetve mennyire tükröződnek. Nem értem mi ez a "tükör" mánia, még a drága OLED TV-k is nagyon tükröződnek. Ha valaki nem sötétben néz filmet, elég zavaró lehet. Egyébként mire jó ez az tükröződő felület? Kontrasztot próbálnak növelni vele? Úgy emlékszem laptopoknál is arra jó, csak zavaró szabadtérben.

[ Szerkesztve ]

(#90510) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Mobil appban sajnos nem tudok keresni. UK6300MLB típust néztem ki. Mennyire vállalható ez a típus? Tudtok róla valamit mondani?

(#90511) junior19 válasza sch_a (#90510) üzenetére


junior19
senior tag

Konkrétabb típusszám kellene, mert ez a modell 50 és 70"-ban VA panelesek, a többiben IPS.

codec project

(#90512) blakey válasza pinnacle (#90509) üzenetére


blakey
titán

Rengeteg fakuló kijelzőt láttam paneltpustól függetlenül. Hátha van tulaj akinek volt/van ilyen TV-je és megmondja, hogy valóban fakuló. oldalról többnyire a VA panelek jellemzője a színtorzulás, de elképzelhető, hogy gyenge panel van a készülékben. Nem tudom, ezt a kategóriát nem nagyon figyelem egyetlen márkánál sem.
A fényes kijelzőnek azért van előnye, és azon kívü, hogy esetleg látod benne magad. :) Van amelyik TV-n UV-szűrő van és a napsütést szépen tompítja, tehát simán látod a TV-adás napsütésben is. Nekem csak 2 TV ilyen fényes, a másik nem ennyire. Korábban kinézett Sonít is nézd meg, vagy már megtetted, megnyugtatlak, hogy otthon az is fakul, sőt nagyon is ha oldalról szeretnéd nézni, már 20 fokos szögben is torzulnak a színek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90513) junior19 válasza pinnacle (#90509) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor jó közelítőleg az MM vagy bármely áruházban a kép, ha nagyon hasonló fényáradatban nézed otthon is.
Egyébként nagyon távol áll, meg sem közelíti azt a képmegjelenítést, amit tud az adott kijelző.
A színtorzulást nem csak a panel okozhatja, hanem gyárilag rossz beállítás is, illetve ha két olyan modell van egymás mellet, az egyiken a színhőmérséklet melegebb értékre van állítva, a másikon pedig hidegebb. Ezt még nagyobb szögből is nézve, látványos színeltérés tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#90514) sch_a válasza junior19 (#90511) üzenetére


sch_a
addikt

Jó tudni. 43-ast néztem.

(#90515) junior19 válasza sch_a (#90514) üzenetére


junior19
senior tag

A 43-as IPS paneles.
Korábban írtak itt egy összefoglalót az 55uk6950-ről. Képmegjelenítésben nagy különbség nincs, csak felhasznált anyag, magic remote. Szinte az elmúlt napokban erről a típusról irogattak, csak nagyobb méretben.
Nekem az 50-essel van tapasztalatom, de az VA paneles, így az számodra nem lenne mérvadó.

codec project

(#90517) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Most beszéltem az LG ügyfél szolgálattal. Elég a számla is a gariztatáshoz. Nem szükséges a lepecsételt garlevél. Itt Pécsen most jelenleg nincs szervíz. Kaposváron van a legközelebbi. Onnan jönnek ki. Legtöbb esetben helyben javítanak. Ha netán nem tudják csere, vagy rafizetes másik típusra, vagy vissza adják a pénzt.
Ha netán nem hivatalos forgalmazótol van a készülék számla ellenében azt is javítják garanciában. Ha nem tudják akkor csak szakvéleményt írnak, és a bolttal kell lebokszolni a cserét. Nagyon szimpatikus a hozzá állásuk

(#90518) .LnB válasza torma1981 (#90517) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És a doboz kell? Ezt komolyan kérdezem. Akkora a doboza a TV-mnek, hogy nem tudom hova tenni. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90521) .LnB válasza #01819392 (#90520) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na ezt ha valaki tutira megerősíti akkor dobom is ki a ***** ba. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90522) blakey


blakey
titán

A doboznak egy nagy előnye van, ha netán gariztatni kell akkor biztosabb a szálíttatása, egyéb esetben rá vagyunk bízva a szervizesek/futárok bánási módjára. Egyik készülékem dobozát sem dobom ki, mindig mindegyiknek megvan, nem utolsó sorban, eladáskor könnyű elvinni. Ha nincs hely akkor is laposra lehet "bontani" és valahová el lehet tenni. Egyébként nem kötelező megtartani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90523) h1mpi válasza blakey (#90522) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Illetve ha szállítani költözés miatt vagy stb..

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#90524) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok!

A fali konzol topikba már írtam. De talán itt előbb kapok választ a kérdésemre.
Lehet hülye kérdés, de szeretnék segítséget kérni! Van egy ilyen fali konzolom: https://tv-fali-tarto.arukereso.hu/hama/108770-p129723465/ Van 4 fekete műanyag alátét ami képet felraktam, abból a kisebb fekete: https://www.ldlc.com/fiche/PB00178821.html Ha az alátéteket úgy teszem, ahogy a videón van, hogy sínre teszem amit a tv-re felcsavarozok, akkor nagyon közel van a falhoz, és félek, megtörnek a kábelek. Ha viszont úgy teszem, hogy a fekete műanyag alátétet a tv, és a sín közzé teszem, már jobb a helyzet, nem szorulnak a kábelek. Viszont nem tudom mennyire tartósan, biztonságosan tartaná úgy a tv-t. Ebben kérném a tanácsotokat! A segítséget előre is köszönöm!

(#90525) torma1981 válasza .LnB (#90518) üzenetére


torma1981
veterán

Ne dobd ki. Nekem oled van és gond van beegessel, es homogenitás is probléma van. Azt mondta most a szerelő szerinte kijelzo hiba és tuti el kell vinnie. Közben meg akik írták hasonló gondot ott helyben cserélték a panelt. Na majd csütörtökön jön a figura és megmondja.

(#90526) Rebell válasza .LnB (#90521) üzenetére


Rebell
senior tag

Hogyha egy mód van rá , akkor tartsd meg a dobozt. Nekem nyáron kellet gariztatnom az egyik 32-es LG Tv-t és mivel nem volt doboz, ezért a szerviznek kellett 1-et biztosítani a Futár számára.

Ennek köszönhetően csúszott 1 hetet a TV elszállítása / szervizelése.

üdv.

(#90527) pinnacle válasza blakey (#90512) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi blakey, junior19!
LG-nél megerősítették, hogy az LG 50UK sorozatban VA panel van. Ott biztos nem lesz gond a kontraszttal. Kérdésemre, hogy tudják ilyen jó áron adni, azt mondták azért, mert az LG saját panelt használ, a többieknek meg vásárolni kell, de ez pont a VA panelre nem igaz. Van valakinek ilyen TV-je, nincs vele semmi gond? Van valami különbség a a képminőségben közöttük, vagy csak +szolgáltatások vannak? Én csak az FRC-től tartok, de valódi 10bites TV, 2x ennyiért van. Egyáltalán van 43"-50"-es 10bites VA vagy IPS TV 200k alatt?

[ Szerkesztve ]

(#90528) junior19 válasza pinnacle (#90527) üzenetére


junior19
senior tag

A topic 89207 és a 89230-as hozzászólásban az 50UK6300-ról írtam. De az MLB végű, nem BUB, mint amit linkeltél.
A linken a 3 tévé között én a 6500-ast elengedném, gyengébb paraméterekkel rendelkezik, mint a másik kettő. Bár nem tudom árban, hogyan viszonyul a másik kettőhöz.
Az első kettő között a káva anyagában és a talpban van különbség, illetve csatlakozók számában, felszereltségében.
Olvasd el, amit korábban írtam a 6300-ról, illetve tegnap is írt valaki itt az 55UK6950-ről talán. Elég hosszú észrevétel, megtalálod. Eléggé korrekt leírás, a feketékről azt ne vedd figyelembe, mert a 6300-nak olyan 6000:1-hez a kontrasztaránya az ips 1200:1-hez képest. Másban korrekt leírás, pont arról szól, hogy nem tökéletes tévé, de együtt lehet vele élni.
De leginkább azt kellene eldöntened, mit vársz el egy tévétől, milyen anyagot, milyen arányban, milyen körülmények között szeretnéd nézni.
Ha nagyon érdekel a hdr és a 10 bit, az nem ez az ársáv, de ez minden gyártóra igaz. De azért a hdr ezen is élvezhető.
Az sd-ét is jól megjeleníti, nincs vele gond, én azt is sokat nézek rajta. Ezt csak azért írtam, mert máshol téma volt, hogy 4k tévén nem lehet sd-ét nézni. Én 40-es Sharpról váltottam, ha van is észrevehető minőségromlás az sd műsoron, azt se felejtsük el, hogy nagyobb a kijelző, s ez kárpótol. Ha valaki nagyobbra cseréli a kijelzőt, de a nézési távolság nem változik, az ne csodálkozzon, ha rosszabb képet lát. S ez nem feltétlenül a tévé hibája, a tévé csak megmutatja.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#90529) pinnacle válasza junior19 (#90528) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!
Nagyon durvák Piftuka fotói a SONY 55W809C-ról. Még nem tettem le róla, hogy FHD-s TV-t vegyek, lehet, hogy a Sony KDL-50WF660 is VA paneles, és közelében van a 809C-nek?
Azt tudom, hogy a VA panel jobb sötétben, de mi a helyzet világosban? Ott is kontrasztosabb? Korábban linkelt képen, az a távoli élénk piros TV, Sony WF, igaz az 43"-as, ami IPS.

[ Szerkesztve ]

(#90530) blakey válasza pinnacle (#90529) üzenetére


blakey
titán

Nagyon durvák Piftuka fotói a SONY 55W809C-ról
W75C-m volt ami ua., ilyet csak képeken fogsz látni, kalibrált kijelző esetében nem ilyen. Az új FHD-k nem olyan jók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90531) max004 válasza pinnacle (#90529) üzenetére


max004
tag

Na ezen az oldalrol nezett tv-ken jol latszik hogy melyik az ips es melyik a VA.A va panelosoknal oldalrol veszit a kontraszton es fakulnak a szinek.Nekem 50" ips van,es gyonyoru kepe van,de van itthon egy VA is,ugyhogy latom a kulonbseget.VA-t csak akkor vegyel ha szembol vagy kis szogbol nezed,meg ha sok filmet nezel(filmeknel latszik az ips gyengesege)De azert az ipset sem kell lenezni,nagyon szep kepe van oldalrol is,en ezt nezem es meg vagyok elgedve vele.

(#90532) junior19 válasza pinnacle (#90529) üzenetére


junior19
senior tag

A kijelzőt úgy kell beállítani, hogy a fekete csak akkor legyen fekete, amikor olyan jelet kap, a felette lévő szinteket már látni kell Értelemszerűen ha nincs sötét a helységben, akkor magasabb fényerőt kell beállítani a helyes feketeszinthez. Így persze csökkenne a kontraszt, de világosabb környezetben magasabb csúcsfehérszintet is kell beállítani, így a kontraszt visszaáll a sötét helység értékére is. Jól beállított kijelzőnél teljesen mindegy a helyiség fényviszonya, mindig olyanra kell állítani, amilyenek a körülmények, s akkor hozza azokat a paramétereket is, amik meg vannak adva. Ez független a panel fajtájától, minden megjelenítőre igaz.

codec project

(#90533) pinnacle válasza blakey (#90530) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Akkor a VA felejtős. 80%-ban TV nézésre kellene, világos szobában, ráadásul a feleségem sokszor oldalról nézi. :)

(#90534) blakey válasza pinnacle (#90533) üzenetére


blakey
titán

Továbbra is azt tudom írni, hogy a kiszemeltek közül ami élőben is tetszik válassz egyet, online rendeld meg és otthon próbáld ki, hogy jó-e vagy sem. Van 14 napod, hogy eldöntsd. Sajnos mást nem tudsz tenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90535) PioDVD válasza blakey (#90534) üzenetére


PioDVD
senior tag

Anno nálam is az LG hozzáállása volt, amiért mellettük döntöttem.

(#90536) Dwatti válasza pinnacle (#90533) üzenetére


Dwatti
addikt

Szia, nekem 50UK6950 van Via paneles, semmi gond nincs vele oldalról sem. Feleségem vasalás közben oldalról nézi. Kisebb a betekintési szőg mint az ips-nek de egyáltalán nem rossz.
Egy Ips paneles tv-t váltott és szerintem jó választás volt. De legalább van egy kis fekete az eddigi sötét szürke helyett. Nézd meg élőben úgy válasz

[ Szerkesztve ]

(#90537) blakey


blakey
titán

Tovább fokozom a bizonytalanságot. :) Sok TV-m volt, VA, IPS, Plazma, egyet tudok írni, mindegyik nagyon jó tud lenni csak jót kell választani, LCD-n nincs fekete ahogy egy plazmán vagy OLED-en, tehát az szürke, jól beállítva minden kijelzőt jó nézni, minden megjelenítőt csakis sötétben, jól beállítva használok, nem vesznek el a részletek semmilyen szinten. Igaz, soha nem veszek alsókategóriás TV-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90538) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszönöm a segítségetek! Ez csak otthon derül ki, hogy milyen a TV. Szerencsére azért van 14 napos elállási lehetőség. Kár, hogy az LG-nek, nincs olyan bemutatóterme, mint a Sonynak. Ott ki van rakva vagy 15 TV, FHD adás ment rajtuk, szinte nem is láttam különbséget közöttük. Egyébként lehet, hogy otthon minden TV jónak, ha nincs mellette másik. Illetve az LG-nek is van bemutatóterme a Könyves Kálmán körúton, de ott csak felsőkategóriás TV-k vannak, ráadásul eladó sincs. Nem is értem, hogy gondolják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#90539) Dwatti válasza pinnacle (#90538) üzenetére


Dwatti
addikt

Én Euronicsban és MM bem néztem , több tv-vel összehasonlítva. Ki és próbálgattam is a magic remotet. Nekem fel sem tűnt hogy nem IPS az 50-es. Az eladó sem tudta és csak utólag jöttem rá de nem bántam meg így sem.

(#90540) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy valamivel frissebb Plex verzió van-e esetleg LG Smart TV-re? :) Mert LG Content Apps -ban, csak 3.13.26 -os verziót találtam, ami 2016.09.07-i.. Ezt szeretném frissíteni ha lehetséges :)

DokY | www.zsolti.hu

(#90541) blakey válasza Doky1988 (#90540) üzenetére


blakey
titán

Nincs, de az a keretprogram, ami benne lesz az frissül, naprakész. Meg is nézhetik ha telepítve van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90542) Doky1988 válasza blakey (#90541) üzenetére


Doky1988
senior tag

okay koszi!

DokY | www.zsolti.hu

(#90543) Hajni82


Hajni82
lelkes újonc

Sziasztok! Digi előfizetéssel lenne a problémám. Sima analóg előfizetés lenne. A TV pedig LG 43UK6950 Olyan gondom lenne, hogy állandóan elmegy az adás. Jelteszt ok. Csatorna kép és hang nincsen. Gyakorlatilag olyan mintha nem lenne adás. Bekapcsoláskor kezdi, van amikor kb egy óra múlva mindig visszajön. Először arra gondoltam, mivel állandóan benne hagyom a külső merevlemezt, bár kikapcsoláskor is mindig leválasztom az miatt van, de amikor kihúzom ugyanez. Smárt kártyával is néha ezt csinálja (bár megbántam egy set top boxxal többre mentem volna. TV -n a jelteszt rendben van. Maga a kábel persze a TV-be megy bele. Digitális analóg újság rendben van műsort kiírja csak a feketeség ez szerintem nem a TV hibája. Szerintetek? Eddig remekül ment utóbbi napokban kezdte el. Adáshiba lehet? Diginél mondjuk néha amikor nagyobb vihar volt már akkor észleltem régebben is egy sima set top boxnál. Lehet a TV érzékenyebb a vételre és azért? Mi lehet az oka? Merevlemezről amikor a TV ezt csinálja persze tökéletes a kép és a hang, ezért gondolok inkább adáshibára... illetve lehet kábelhiba is?

[ Szerkesztve ]

(#90544) blakey válasza Hajni82 (#90543) üzenetére


blakey
titán

Most analóg vagy digitális az előfizetés?
Egyébként meg Digi topikban érdeklődj, nem hinném, hogy a TV-vel van a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90545) Hajni82 válasza blakey (#90544) üzenetére


Hajni82
lelkes újonc

Köszönöm a választ. Analóg előfizetés lenne, csak ugye a TV DTV módban veszi az adást.

(#90546) nasilli


nasilli
csendes tag

Sziasztok !

Erről a két tv- ről kérném a véleményeteket

LG 60-UJ 6307 - ehhez van magic remote táv , ez IPs panel ?

Samsung UE-58 MU6122 ez VA - panel ?

Esetleg van itt valakinek ezek közül , melyik lenne minőségre jobb vétel filmezésre ?

A sok olvasgatás után a kettő közül választanék .

A Samut láttam működés közben , az tetszett . A következő napokban valamelyiket megveszem .

Várom a segítő véleményeteket . Előre is köszönöm .

(#90547) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok! Webos-ben van rá lehetőség hogy youtube csatorna nézése közben anélkül lehesen keresni hogy meg szakadjon az aktuális videó?

(#90548) Dwatti válasza nasilli (#90546) üzenetére


Dwatti
addikt

60UJ6307 spec.
Ips, panel. Magic Remote nem tartozék.

[ Szerkesztve ]

(#90549) nasilli válasza Dwatti (#90548) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

Köszönöm , de melyik lenne inkább ajánlott vétel a kettő közül ?

(#90550) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,

55UK6950 Szervíz menüjébe, hogyan lehet belépni?

az a bajom, hogy az optikai kábel nem adja ki a Digitális jelet a HM erősítőmnek (Onkyo 616), hogy kimenetnek a TV+optikai kábelt választom. (beállítás --> Hangkimenet: BelsőTv hangsz+opt) A Digitális TV beállítás pedig automatikusra van rá állítva. Mennie kellene, de mégse.

Teljesen mindegy hogy milyen hangformátum a film, DD vagy DTS, az erősítő csak 2.0 jelet kap.

Viszont hogyha a beállításoknál egyetlen kimenetet állítok be, legyen az HDMI vagy Optikai, akkor egyből felismeri a jelet az erősítő. és van 5.1 kapásból.

Kicsit zavaró, h minden Filmnél ezt át kell állítani. Vhol olvastam, hogy a szerviz menüben a TV+1 kimenet le van tiltva és ezért nem kap az erősítő jelet.

Másnál is így van? Esetleg 1 Szervizelés ( Software aktualizálás) megoldás lehet?

:R
Szép estét.

üdv.
Laca

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.