Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90951) Carvus


Carvus
senior tag

No szóval LG 55UK6950PLB, előre is elnézést ha hosszú lesz, de mivel nem volt egyszerű a tévé vásárlás, hátha valakinek segít a döntésben. :U

Előtörténet: Egy 2011-es Samsung 40D5500-t váltott, szerettem, sok gondom nem volt vele, de valljuk be el járt felette az idő és változtak/bővültek az igények is. Pár éve olvastam egy cikket az LG Magic Remote-ról, ami akkor meg is tetszett és úton-útfélen LG-t ajánlottam neki, viszont mikor most nyáron elkezdtem nézegetni a tévéket, meg mondom őszintén szó se volt róla, hogy nekem LG-m legyen, mivel hiába tetszett az LG OLED baromi drága, illetve PS4 Prohoz mondhatni Sony tévé dukál(csak náluk lehet hivatalosan plussz garanciát venni!!!) és teszteken is jól szerepeltek, igaz XE(XF) 85-90 széria ami nem éppen olcsó(~370k) és mivel kifutó széria volt nem nagyon lehetett kapni vagy horror áron. Ezután elkezdtem szemezni a TCL QLED tévéjével(U55X9006), olvasgattam tesztjeit sok hiányossága ellenére is tetszett és baromi jól néz ki szerintem(persze ez szubjektív), szóval vártam, hogy MM újra leakciózza 255-280k-ról 233-ra, pár héten belül meg is történt, már bent is volt a kosaramba, de mire a fizetéshez értem valaki elvitte előlem...alig voltam ideges, de megnyugodtam mondván nem lehet véletlen! Na akkor újra mindenféle tesztek, már a tököm ki volt vele, hogy minél inkább beleásom magam a témába annál nehezebben választok, és ami legjobban zavart hogy 300k+ árkategóriában is bizonyos kompromisszumokat(panel, háttér világítás, OS, etc.) kell kötni, OLED továbbra se fér még bele a büdzsébe.

No de a szóban forgó tévéről is legyen szó: ekkor találkoztam LG 55UK6950PLB Telekomos ajánlatával(otthoni előfizu mellé 190k), itt is azért még nézegettem nanocellás SK modelleket, de újra 1.5-2* ár jelent meg, szóval előbbi lett és szerencsére Telekom se problémázott, 5nap alatt meg is jött.

TV adásokkal(UPC koaxon) kezdtem, egyből fel is ismerte UPC-t, aztán mindenféle kódokat meg frekvenciatartományt kért, szerencsére hamar megtaláltam őket és a TV is a csatornákat. HD csatornák nekem megfelelnek(90%-ban sportcsatornákat nézek), SD-ket inkább hagyjuk...műsorújság is fasza. Ami még tetszik, hogy több db kedvencek listáját lehet csinálni, eddig csak kettőt tudtam.

DLNA: bár eredetileg nem akartam használni, de amíg nem kapok végre egy használható TV boxot, addig használni fogom. Wifin UHD-s filmekkel nem boldogul, kábelen már jobb a helyzet, de azért néha be-be röccen magas bitrátájú HDR videóknál. FullHD-t simán viszi!

Kijelző: IPS panel ide vagy oda engem egyszerű tévénéző laikusként egyáltalán nem zavar a "gyenge" feketéje, színek viszont nagyon szépek! Érték módosításokkal még nem játszottam, szóval egyenlőre Eredeti és Eco mód van használatban, Élénk az durván retina égető, nekem már too much.. :)

Local Dimming: láttam már itt a topikban durva képet róla, először nekem is fura volt ez a sávos dolog, egyből megkérdeztem a Főnökasszonyt, hogy mit gondol róla...hát Ő speciel észre se vette ezt a fícsőrt, mindenesetre ahogy tesztekben javasolták levettem mediumra, aztán majd az idő eldönti, hogy marad-e.

Hang + DTS:X: bár van egy hobbi kertész JBL Boost soundbarom, de tetszik ezaz új DTS-X cucc, filmeknél és PS közben mindig bekapcsolom, TV adásoknál viszont kikapcsolom, mert ott már zavaró az eredetihez képest. (Azért már elkezdtem szemezni az LG SK5-el, JBL meg menne a hálóba..)

PS4 Pro: ezt vártam a legjobban! Uncharted 4 betárazva, majd közli a konzol, hogy a készülék nem HDR képes ellenőrizze a TV beállításait...kicsit játszottam vele gúgli segítségével, aztán csak felvillant a HDR logó. Álleejtős! Mikor nekiálltam játszani, asszony épp jött és kérdezte, hogy milyen film ez?! (Mondjuk ez nem csak a TV előnye) :)))

YouTube cast tökéletesen működik androidos telóról(talán annyi, hogy mikor elindul a tévén a YT utána egy pár másodpercig várni kell amíg elindul a videó, ilyenkor az előzményeket mutatja), más beágyazott netes videók kiküldésére még keresem a tökéletes appot.

WebOS-el még csak ismerkedem, Magic Remote ami az egyik legfőbb érv volt a TV mellett az tényleg fantasztikus! (Bár egy "Play/Pause" gomb elfért volna rajta, vagy van rajta valami "gyorsabb" megoldás, mint görgő gomb 2* ?)

Summa summarum: 190k-t nekem mindenképpen megért, de szvsz 220k-ért se rossz vétel! Elérhető áru OLED-ig szerintem simán el lehet lenni vele igazából nagy kompromisszumok nélkül is..nekem összességében abszolút pozitív csalódás volt az egész, és eddig akárki jött vendégségbe mindenki el volt ájulva tőle. (Persze HDR tartalmakkal etettük őket!:))

[ Szerkesztve ]

(#90952) Móncsa válasza Carvus (#90951) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Oszt milyen messziről nézitek

(#90953) Carvus válasza Móncsa (#90952) üzenetére


Carvus
senior tag

Uhh ez tényleg lemaradt: ~ 2,5m

(#90955) kopi72 válasza #01819392 (#90954) üzenetére


kopi72
aktív tag

Zavarna, ha pont 2.5 meterrol, vagy akar 2.3m-rol nezned? (szedules SD musorok alatt pl)
En is gondolkozom ezen a teven, 325e most, de a 55B7V-n is gondolkozom ami 399e ismet, csak felek a gyenge feketetol (kikapcsolt pixel) sotet jelenetekben - meg kellene neznem eloben mindenkeppen elotte

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90956) kopi72 válasza Carvus (#90953) üzenetére


kopi72
aktív tag

a 65-os meretu mar zavart volna 2.5 meterrol?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90957) kopi72


kopi72
aktív tag

Azt nem tudja valaki, LG-nel jelenleg 1 pixel hibara is cserelnek tevet? Pl az euronicsbol vasarolva.
Mert az oke, hogy lehet teged nem fog zavarni, de ha majd el akarod adni par ev mulva, alku alap lesz a vevo reszerol.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90958) Dwatti válasza kopi72 (#90957) üzenetére


Dwatti
addikt

14 napon belül vissza lehet küldeni minden indoklás nélkül, dobozt meg kell hozzá tartani.

(#90959) Throme válasza #01819392 (#90954) üzenetére


Throme
veterán

Nincs a tévének olyan funkciója, hogy kedvenc csatornák, amibe x db csatornát be tud állítani a júzer (tehát nem a tévi gyűjtögeti a sűrűn látogatottakat...), amiket kedvel és akkor nem kell végiglapozni, vagy felírogatni a csatorna számokat sehova (vagy megjegyezni...)?

(#90960) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Sziasztok. Adott egy 55la 660s készülék. Azt hiszem 2013-as model. Olyan hibajelenség volt nála, hogy ha bekapcsoltuk feljött a logó úgy hogy mintha fél képernyő működött volna a másik fele pedig nem. Azután már csak hang volt kép nem. Ha rávilágítottunk akkor haloványan lehetett látni a alakokat a tv- ben. Elvittük szervízbe, ahol láss csodát tökéletesen működött. A szerelő nem szedte szét de mondta hogy alaplaphibás lesz valamikor és az 80 rugóba fáj. Szerintetek megérné majd alaplapot cserélni vagy esetleg valaki szerint más lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#90961) Dwatti válasza Jumpalaja01 (#90960) üzenetére


Dwatti
addikt

Érdemes lenne megnézetni másik szerelővel is, lehet csak alaplapi csatlakozó érintkező hiba amit lehet tudnak javitani.

(#90962) kopi72 válasza Jumpalaja01 (#90960) üzenetére


kopi72
aktív tag

van egy kulon kepalkoto modul, (3 betus rovidetese van, teveszerelok ismerik), legalabbis samsungban,
20e ft volt, munkadijjal a 80-at kicsit sokallom.
Ugyanez volt, hang volt, es zseblampaval megvilagitva lathato volt, ahogy nalad is.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90963) Kiskutya válasza Carvus (#90951) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mondtam én hogy ennyi pénzért jó ez a tv. Örülök hogy tetszik. 😉😃

hmm...

(#90964) PioDVD válasza kopi72 (#90957) üzenetére


PioDVD
senior tag

Igen, érvényes, rákérdeztem náluk. Aztán nem volt érdekes, mert 610-es tv-t adtak 6100 helyett, alapból visszaadtam.

Samura is igaz, de talán "mindegyikre" - erre azért nem vennék mérget.

(#90965) Jumpalaja01 válasza Dwatti (#90961) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Ok. Köszi!

(#90966) Jumpalaja01 válasza kopi72 (#90962) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Ok. Köszi!

(#90967) Dwatti


Dwatti
addikt

Az LG Smart Share alkalmazást kipróbáltam és vezeték nélkül simán játssza az UHD tartalmat (HDR-t is ) Az emby server is jó csak azon nekem akadt.
Így most marad a Smart Share :)
Köszönöm jakoo hogy felhívtad rá a figyelmemet ! :R

(#90970) Carvus válasza kopi72 (#90956) üzenetére


Carvus
senior tag

Elsőre ez is órásinak tűnt, de szerintem tökéletes ilyen távolságról. 65"-ös meg el se fért volna, ez is szűkösen fért be jelenlegi helyére!

(#90973) kopi72 válasza #01819392 (#90968) üzenetére


kopi72
aktív tag

szia, aha, pont az okoz jo mozis elmenyt, ha az egesz latoteredet betolti...
Akkor azt hiszem kihagyom az 55-oset, es 65-os tevet fogok venni

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90974) kopi72 válasza Carvus (#90970) üzenetére


kopi72
aktív tag

az 50-es is nagy volt elsore, de mar 1080P-re is kicsi lett par honap utan nekem, tobb evre akarok tevet venni, szoval kihagyom az 55-ost.
Nalam "korlatlan" ter van, itt volt regebben a projector kepe is vetitve

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90975) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Vettem a napokban egy "LG 55UK6300MLB" tip.tévét.... eddig csak online játszottam le rajta youtube-ról 4k tartalmat...érdeklődnék, hogy egy egyszerű 5200RPM notebook HDD elég -e egy SATA->USB3 kábellel rákötve a TV-re a 4K-s HDR tartalmak lejátszásához?
Persze tudom, próbáljam ki.... :B
HD tartalom lejátszása tökéletesen működik erről a HDD-ről....ki is próbálom a nagyobb adatmennyiséget, bitrátát, de gondoltam gyűjteném az infót is, mi szükséges az ilyen tartalmak tv-n való lejátszásához?

Milyen mediaplayer javasolt ehhez a tv-hez?media playernek is kell tudni a "HDR-t"? vagy elég csak hogy a TV tudja?

Mivel évek óta nem néztem tv-t, és valszeg előfizetéses tv csatornát ezután sem fogok, így eléggé újdonság nekem a tv-k smart rendszere....(eddig egy LG projektort+chromecast használtam filmezésre)

az összefoglalót elolvastam, köszönöm mindenkinek aki segédkezett benne, de feltennék egy talán röhejes kérdést....:
Van bármilyen alkalmazás, amit sokan hasznosnak tartanak,és érdemes letöltenem? Tudom ez is egyéni preferencia kérdése,mégis megkérdezem, "hiszen amiről nem tudunk, nem is biztos hogy tudjuk hogy létezik olyan és szükségünk lehet rá!" :B :B

Bármilyen jó tanács egy ilyen tv-vel kapcsolatban?

Első "hiba", amit tapasztaltam....:
Van egy régi Genius 5.1 rendszerem....ennek sztereo bemenetére ráakasztottam egy Bluetooth sticket, a tv-re pedig az említett HDD-t....
A tv és a bluetooth stick "tökéletesen " kapcsolódtak, de HDD-ről film lejátszás közben késett a hang(kb 1mp-et) a BT kimeneten....leválasztva a BT-t a tv-ről, a tv-n már a helyén volt a hang....
ugyanezt a tv-n YOUtube lejátszás közben nem tapasztaltam BT-on....
Tehát a késés, csak HDD->BT lejátszás közben jelentkezett....
Ötlet hozzászólás javaslat?

Köszönöm a türelmet, és előre is a segítségeket :R :R

[ Szerkesztve ]

(#90976) Dwatti válasza twine (#90975) üzenetére


Dwatti
addikt

Szia. A hangbeállításoknál van egy LG sound sync beállítás a kép és hangszinkronhoz.
UHD tartalom megosztáshoz meg ott a LG Smart Share alkalmazás ( Pc ) és akkor nem kell külön HDD

(#90977) twine válasza Dwatti (#90976) üzenetére


twine
addikt

Hálás vagyok! Ahogy hazaértem, kipróbálom ezeket a funkciókat, köszönöm:R :R

[ Szerkesztve ]

(#90978) 85EasyRider


85EasyRider
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy Lg49SJ810V típusú tévét. Egy Lg47LA690S-t cseréltem le. Van egy kisebb problémám a hanggal. Ha a tv adás hangját átszeretném küldeni optikával az erősítőre viszont akármit állítok sehogyan sem sikerül Dolby audió hangot megszólaltatni csak sztereót. Az előző tv-n gond nélkül ment.

Részletezve: A tv HDMI ARC csatlakozóval és optikával is az erősítőhöz van kötve. Az erősítő kijelzőn mintha Dolby jelet kapna de csak sztereót ad ki. A tv menüjébe próbáltam még állítani a hang beállításnál: Audio kimenet: Optika/HDMI ARC->Digitális hangkimenet: Automatikus
Simplink(hdmi-cec):be
Digitális hangbeállítás :Automatikus
Előre is köszi a segítséget.

(#90979) blakey válasza 85EasyRider (#90978) üzenetére


blakey
titán

A tv HDMI ARC csatlakozóval és optikával is az erősítőhöz van kötve. Az erősítő kijelzőn mintha Dolby jelet kapna de csak sztereót ad ki. - Ha DD jel 2 csatornás is lehet, főleg ha az erősítő kiírja, hogy DD. :) Főleg TV-adások esetében gyakori vagy régebbi szinkronok esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90980) 85EasyRider válasza blakey (#90979) üzenetére


85EasyRider
csendes tag

Az szép! Én meg azt hittem valami gond van :))
Végigpörgettem az adásokat úgy hogy néztem az erősítőt és a nagy részénél a Doldy jelnél is Sztereó volt de volt pár ahol át is váltott DD-re!
Köszönöm a segítséget megnyugtattál!
:R

(#90981) Losicica


Losicica
csendes tag

Sziasztok,

Mielőtt atomjaira robbantom a TVt és hálózatot gondoltam még itt megkérdezem (bár itt is vannak hasonló tagok :) ): volt-e valakinek gondja a DLNA telepítéssel? (valamennyit visszaolvastam, de ott nem láttam ilyet)
Routeres oldalról már végignéztem, minden létező tűzfal nyitva stb.

Próbáltam elsőre a SmartShare-t, utána a UMS-t, Serviio-t. Ezek mind látják a TV-t, azonban TV nem látja őket :( Egyedül Plexxel ment, mert azt telepíteni kellett TV-re is, viszont az az mkv+srt kombómat képnek érzékelte és bár végül a filmet lejátszotta, de nem tett alá feliratot, így kuka.
Most mindent leszedtem, csak a Sergiio van, service fut, a statusnál zöld a TV, a Bound IP address helyesen kiválasztva a csatolóra... és mégse látja a TV :(
5G Wifin csatlakozok mindkét eszközzel, bár mivel a PC látja a TV-t gondolom ez úgyis mindegy.

Szerk: a típus kimaradt: 55UK6500MLA

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#90982) blakey válasza Losicica (#90981) üzenetére


blakey
titán

mkv+srt kombómat képnek érzékelte - ennek nekifutnék még egyszer, me normálisan kezeli a dolgokat. Valamit nem vettél figyelembe.

mégse látja a TV :( - azt nem kérdeztem, hogy hol próbálod láttatni a TV-vel? Hol tapasztalod, hogy nem látja?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90983) Losicica válasza blakey (#90982) üzenetére


Losicica
csendes tag

Egyetlen megosztott mappám van, de plex emlékeim szerint minden típushoz külön kért - és ezért én mindhez ugyanazt állítottam be. Ebben 1db mkv + 1db srt volt. Letöltöttem ugye a TV-re is a plex-et, abba beleléptem, és ott néztem végig a típusokat. A video típusra empty-t mondott, a picture-ban mutatta az mkv-t. És amint mondtam lejátszotta végül is, de felirat nélkül.
Ugyanezeket a file-okat pen-ről tökéletesen felirattal lejátszotta.

A serviio-t amikor pár mp-ig mutatta, akkor ott volt, ahol a tutorial-ok is mindig mutatják: megnyomtam a magic remote-on az input váltó / megmutató gombot, és ott a kiadott listában. Az volt a fura, utána pikkpakk el is tűnt, és összeomlott a TV netje, majd ki-bekapcs után már nem láttam. Routerhez/PC-hez nem nyúltam, ott nem volt változás.

Serviio-ban most is zöld connected a TV, és a Bound IP address is helyes.

Lehet a TV-t kellene nullára gyalulni? :W

(#90984) twine válasza Losicica (#90983) üzenetére


twine
addikt

Ezzel ugyan neked nem lesz jobb, és segíteni sem tudok de egyben megköszönve Dwatti-nak a segítséget, jelzem én most telepítettem a gépre az ajánlott LG Smart Share-t,,,és patentul működik elsőre,mindenféle woodoo magic nélkül...
2160p.UHD.HDR. vezeték nélkül faján "fut" a tv-n...ez tetszik :C :D

Bár az 51Gb-os file méret már kevésbé :((( Eddig 720p "tartalom méretekhez" voltam szokva a projektorhoz :B

Köszönöm a segítséget még1x :R

[ Szerkesztve ]

(#90985) PioDVD


PioDVD
senior tag

Chansort-tal vajon lehet a 32lk6100 csatornáit rendezni? LK szerepel ugyan a listában, de az talán régi LK. Nem egyértelmű (hülyeséget nem akarok csinálni), de amúgy már ott elakadtam, hogy kerülne a csatornalista a pen-re.

Mentőövként ott a kedvencek lista, de nem tudom, hogy hozzon elő. A fontosakat már beleraktam, az sikerült.

(#90986) kopi72 válasza Losicica (#90981) üzenetére


kopi72
aktív tag

nezd meg utp kabellel eloszor, ha az jo, akkor a wifi lesz a problemas.
Nalam hasonlo volt, az inviteles routerrel, a windows share sem mukodik rola, es nem talaltam ra tobb ev utan sem megoldast.
Illetve, vettem egy kinai AP-t es azzal meg erdekes modon jo.

En serviiot hasznalok, a directory-s mod miatt (a plex ennek hianya nem jott be)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90987) Losicica válasza kopi72 (#90986) üzenetére


Losicica
csendes tag

Igen, az Eth lett volna a következő lépés, csak kicsit problémás, mert minden mindentől messze van, 10 méteres kábelem meg hirtelen csak egy van, de majd mindjárt összelogisztikázom :D
Ez nem szolgáltatófüggő router, ilyen gond nem lehet. De a routert egyszerűbb kicserélni mint kábelezni, lehet előbb cserélek azt. Végre vége a munkaidőnek, bootolgathatok, senkit nem zavar :)
Pedig hogy örültem a TV-nek, erre itt szívat :D

(#90988) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

A LG 55SK8100PLA [link] tv-t szeretném megvásárolni.

Amire kellene, az film + ps4 pro készülék mellé! A hozzá jobban értőket kérdezném, hogy mi a vélemény, jól járnék e ezzel a típussal? Köszi előre is a segítséget!

(#90989) Móncsa válasza Lallerboy85 (#90988) üzenetére


Móncsa
aktív tag

[link]

Ennyi pénzem lenne akkor inkább ezt venném meg mert ez már OLED,

(#90990) Losicica válasza Losicica (#90987) üzenetére


Losicica
csendes tag

Nah, a 100 éves másik routerrel csatlakoztatva jó. Van remény. Igaz az a router is detto ugyanúgy volt beállítva, mint az új, csak fele annyi sallang beállítási lehetőség van. Lesz mit összehasonlítani :D Illetve a TV tud WPS-t is, megnézem úgy is.

Köszi minden tippet

(#90991) Dwatti válasza Lallerboy85 (#90988) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem jó választás de van ahol olcsóbb és szerintem jobb üzlet is.

(#90992) kopi72 válasza Losicica (#90990) üzenetére


kopi72
aktív tag

en meg a Band Width 40-20 hz-el szorakoztam sokat, hogy milyen mixed b/g/n modban legyen, valamint meg a
WPA Encryption Algorithm -en a routeren mind persze..
csak akkor a fele kinai kutyum-nel nem volt net, meg a thinlpadeknel is elment wifinel a windows share..

Szoval hogy minden eszkozomnek jo legyen, nem tudtam beallitani, es semilyen forumon nem talaltam azota sem megoldast, erre az inviteles routerre... Sajnos ez fix egyenlore, nem tudom masra cserelni.

Es mint emlitettem, ez a 3500 ft- AP-vel minden oke, raadasul ezt ugyanarra a ssid name-re allitottam, es ugyanarra a csatornara.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90993) kopi72 válasza Dwatti (#90991) üzenetére


kopi72
aktív tag

En pedig mostmar a 65-oset neztem ki belole, es varom a BF-t. Ha esik belole rendesen, akkor azonnal meg fogom venni, kiprobalas nelkul is

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90994) Losicica válasza kopi72 (#90992) üzenetére


Losicica
csendes tag

Vannak misztikumok :D
Nekem is tök ugyanazok a beállítások, simán csak át kellett dugnom. Az egyetlen különbség, hogy a régi N-es az új AC.. de mivel maguk az eszközök a netet látták, ez nem számít. A lényeg, hogy menni fog. :D

(#90995) csiak válasza Dwatti (#90991) üzenetére


csiak
tag

Én cseréltem le az 55-ös OLED B7V-t egy 65-ös K8100-ra...

Hát azt tudtam, hogy minőségben összehasonlíthatatlan az oled a ips-el, de a méret miatt ezt el kellett engednem.

Az új UK8100 megfelelő forrással nagyon szép képet ad, bár a beállításait egyszerűen nem tudom megfelelően belőni. Két apróság, ami nagyon zavar:

- Fekete képernyő esetén, ha a kép egy részénél van hasznos adat (logó, vagy kis kép valamelyik sarokban) nagyon fura és zavaró foltosodás látható a teljes képernyőn abban a sávban ahol a kép látható.
(Magic Remote piros ikonja foltosítja a hátteret ha teljesen sötét a kép). Ezt ki lehet küszöbölni valahogyan?

- A fekete tartalom esetén nincs tónusa a képnek, egybefüggő fekete paca mondjuk egy fekete öltönykabát a műsorban.

Ezenen felül a nagy méret kárpótol mindenért, bár azért az OLED minőséget visszasírom..

"Sok loot disznót győz!"

(#90996) blakey válasza csiak (#90995) üzenetére


blakey
titán

- Fekete képernyő esetén, ha a kép egy részénél van hasznos adat (logó, vagy kis kép valamelyik sarokban) nagyon fura és zavaró foltosodás látható a teljes képernyőn abban a sávban ahol a kép látható. - Local Dimming okozza.
- A fekete tartalom esetén nincs tónusa a képnek, egybefüggő fekete paca mondjuk egy fekete öltönykabát a műsorban. - beállítási hiba, OLEd után lehet, hogy nehéz, de szinte tökéletes részletességgel beállítható és nem lesz paca.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90997) PioDVD válasza blakey (#90996) üzenetére


PioDVD
senior tag

"Fekete paca" : hogy kell beállítani? Ez nálam is van, úgy rémlett, a kontrasztot kellene emelni, de az amúgy is 95-ön van. Még a már letöltött sd sorozataimnál járok, azzal nem is akartam kínlódni, de annyi beállítás van, segítene, ha tudnám, merre induljak majd.

(#90998) kopi72 válasza csiak (#90995) üzenetére


kopi72
aktív tag

SK8100 -at akartal irni az UK helyett, ugye?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90999) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, tegnap vettem egy lg tv-t, egyelőre a talpán áll, hétvégén a falra szerelem, a tv-hez adtak 4db műanyag távtartót, erre tényleg szükség van? A tv hátulján nem olyan a kialakítást, hogy bele menne a vesa csatlakozási helyre, gondolom a csavar majd oda fogja ha elég hosszú. Vagy ez csak egy opcionális dolog, nem feltétlenül kell beépíteni?

(#91000) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Màr eldöntöttem, hogy jövőhéten megyek és veszek egy 55uk6950-et. Most 200k az euronicsban.

Erre latom a hirdető újsàgukat és van benne egy 60uk6200pla.
El is bizonytalabodtam rendesen. :DDD mi a véleménnyetek vagy tapasztalatotok ròla? Laikusként tudom h 5"-al nagyobb és nincs magic remote hozzà, tudàsban milyen az 55uk6950-hoz képest? Szintén 200ezerbe kerül most.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.