Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89401) Krystal_s válasza blakey (#89392) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem. Azért köszönöm, hogy előjött ez a téma, mert most kaptam egy tanácsot és azzal tovább tudtam finomítani a beállításokat, aminek köszönhetően 85-ről 65-re levettem a háttérfényt, 50-re a fényerőt.
Korábban próbáltam többféle variációt, jelenleg PC módban a Szakértő Sötét Helyiséget használom. Fehéregyensúlynál a színhőmérsékletet állítottam hűvösre, de a többi alapon van.
Mód:2 Pont, Pont: Magas képvezérlés...
Az is biztos, ha csak tv nézésre használnám, akkor elég lenne alacsonyabb háttérfény érték és a hűvös helyett melegebb színek. Monitorként a betűk élessége miatt kell nekem egy kicsit magasabb érték, viszont az az ajánlott 30-40 mindenhogyan kevés lenne ennél a tv-nél.

(#89402) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hali!

Használ valaki itt LG 55SJ850V tipusú tv-t?
Ha igen, mi a véleménye/tek róla?

:R

(#89403) seniman válasza ΞΔGLΞ (#89402) üzenetére


seniman
addikt

[link]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89404) ΞΔGLΞ válasza seniman (#89403) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint "régi motoros", ez volt az első, de itt a legtöbb hsz inkább csak vásárlás előtti kérdés, abból a néhány fórumozóból nem tudtam meg a lényeget, csak hogy az input lag fasza, megjelent egy csík, de el is tűnt, de hogy azóta milyen megelégedéssel használják, az nagyon nem derült ki.

Egyébként a 810V és 850V lényegében ua, de valamiért a 810 jobb vétel az olvasottak alpján, csak még az nem derült ki számomra, hogy miért... Az RGBW és RGB miatt talán? Szemre ezt megkülönböztetni nem is lehet.

(#89405) seniman válasza ΞΔGLΞ (#89404) üzenetére


seniman
addikt

Meg a 8bit vs. 10 bit.A csíkos pizsama effekt után én kétszer is meggondolnám a vásárlást,de hogy az öt év gondoskodás nélkül nem venném meg az tuti.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89406) ΞΔGLΞ válasza seniman (#89405) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezen az oldalon még a bitek is egyeznek. :U

(#89407) seniman válasza ΞΔGLΞ (#89406) üzenetére


seniman
addikt

Azon az oldalon az én tévém tudja az ARC-ot,pedig nem. :N :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89408) ΞΔGLΞ válasza seniman (#89407) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor oké, erről ennyit. Tehát a 810 az inkább ajánlottabb...

(#89409) blakey válasza ΞΔGLΞ (#89402) üzenetére


blakey
titán

55SJ850V-t csak boltban láttam, nem volt jobb az SJ810-nél, itt olvasottak alapján nem túl jo viszont 49SJ810V-ről tudok közelebbi véleményt alkotni és az jó,nem nagyon tudok belekötni, még a feketeszint is jó IPS létére, ellenére, kontraszt is rendben van, főleg ha kalibrálva van a kijelző,a hang minősége sokkal jobb, mint elvárható lenne egy ilyen készüléktől és nem hiányzik a mélynyomó, arra ott a HM. Ami még fontos lehet, a készülék amit láttam az homogén volt fekete és fehér háttérnél is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89410) ΞΔGLΞ válasza blakey (#89409) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:R
Holnap eldöntöm, hogy melyik legyem, ma annyi tv-t teszteltem már, hogy golyóznak a szemeim.
----------------
Más:

Az MU8000 és MU7000 között van valami érdemleges különbség? .

(#89411) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#89410) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sorry az MU kérdést nem ide akartam. :B

[ Szerkesztve ]

(#89412) ΞΔGLΞ válasza blakey (#89409) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Eléggé beleástam magam a témába és bár lehet, hogy a fekete rendben van, de ez kimeríti a gané fogalmát.
Lehet egyeseknél ez elmegy, vagy főleg világos szobában használják gyakrabban, ahol nem annyira jön ez a HIBA ki, de nálam azonnal kuka a típus.
Utána olvasva a 850-et is ezért vitték vissza sokan, mert a local dimming konkrétan hazavágja az egészet/képminőséget???, ha lehet annak nevezni, sötét szobában, sötét jeleneteknél.. Az a koreai f..sz, aki erre rábólintott, hogy ez így piacra mehet, na annak dugnám fel seggébe ezt a tv-t.

Bal oldalt egy VA paneles jobb oldalt az LG 810


videó

[ Szerkesztve ]

(#89413) seniman válasza ΞΔGLΞ (#89412) üzenetére


seniman
addikt

Csodaszép. :Y Sajna az új modellek közt is nagyítóval kell keresni a VA paneleseket. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89414) blakey válasza ΞΔGLΞ (#89412) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen tisztában vagyok mindennel, ezért írtam azt amit. 30 lapos tv-m volt, ebből mindig 3, amiből 24 VA paneles és 2 plazma és 4 IPS paneles, amit írtam az megállja a helyét, mint olvashattad, 49"-osról van véleményem és annak a kontrasztja is jobb. Képekkel én is tudok jót vagy rosszat írni bármelyik panelről, teszteket is tudnék linkelni de inkább saját használataim során szerzett tapasztalatot írom le. Local dimming egyik készülélen sem jó, panel típusától függetlenül. Én nem akarlak semmiről sem meggyőzni, arra ott a "Milyen tv-t vegyek" topik vagy akik a másikat gyűlölik, én soha nem márka vagy panel alapján döntők hanem meggyőződők arról, hogy jó vagy rossz. A korábban említett LG-t bármikor egy VA paneles mellé teszem és nem ilyen a különbség, mint amit betettél , arról nem beszélve, hogy oldalról is lehet nézni, ami még fontos, csakis megfelelően beállítva hasonlítok össze bármit is.
Sötétben nézek filmeket, semmi háttérfény, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89415) blakey válasza blakey (#89414) üzenetére


blakey
titán

Egyébként egy qrva jónak titulált VA paneles tv mellett teszteltem, W75C, aminek a betekintési szöge hozzá képest kuka, valamint a tunerje a használhatatlan kategória, ha valami kisebb zavar keletkezik már nem tudja kezelni.
Amit még figyelmen kívül hagytál, nem SJ850-ről írtam a véleményem, olvastam, hogy 55"-os 850-eseket vittek vissza, de általános következtetést vonsz le. Vegyél fos QLED LCD-t, bár én nem javasolnám, azért a pénzért jobb Sonyt vagy LG OLED-et kapsz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89416) ΞΔGLΞ válasza blakey (#89415) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Talán félreértetted, de nem a te véleményed ellen irányult az a hsz, de neked válaszoltam ez igaz.. Mert a probléma 55, vagy felett igenis jelentkezik. :)

(#89417) blakey válasza ΞΔGLΞ (#89416) üzenetére


blakey
titán

Nemsokára csinálok 2 képet amin látni lehet, hogy milyennek látható a fekete, természetesen tesztképpel és valamilyen filmes jelenettel. SJ850-t lehet, hogy én sem vennék, de olyat nem próbáltam itthoni körülmények között. Az biztos, hogy boltban az SJ810-es egy MU7002-e Samsung mellett volt és a Samsung képe gyengébb volt, na nem kontrasztban hanem összeségében. NU7442-et is néztem, az még gyengébb volt. Nem könnyű mostanság TV-t választani, de ha már a QLED LCD árának környékén vagy akkor inkább OLED, a QLED név csak marketingfogás az OLED név ellen, előtte is volt Quantum dot-os Samsung, de a Sonynak is van és ugye az LG-nek is nano cellás. Ha visszaolvasol itt (mondjuk itt nem vagyok nagyon aktív) vagy más LCD topikban néhány évet akkor láthatod, hogy nem vagyok IPS fan, sőt, de ha valami jó akkor azt elismerem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89418) sb válasza ΞΔGLΞ (#89412) üzenetére


sb
veterán

Az IPS-ek feketéje gyenge. Van akit ez zavar van akit kevésbé. Én pl anno jó pár vitát lenyomtam a plazmásokkal akiknek ugye a VA fekete is kuka szint volt... ennek ellenére az IPS fekete szint már engem is zavar. Legalábbis TV-ben végig VA-m volt (elvileg ma jön meg az 50UK6470 ami szintén a VA-s kakukktojás az LG felhozatalában. :) ) de érdekes módon monitornál nem zavar.

Viszont a lényeg amit hozzá akartam tenni: Nem tudom mennyit fejlődött a technológia, de anno VA-nál hiába volt jobb fekete, a részletek jobban elvesztek, így az sem volt annyira nyerő minden szempontból. A másik pedig a local dimming. Ez tök külön történet a paneltől, a háttérvilágítás-vezérlésről van szó. És mivel végetlen sok kis részre nem tudják felosztani ez ugyanúgy hazavághat bármilyen panelt, legyen az IPS vagy VA... sokszor jobb nélküle, mert ugyan sötétebb lesz a világos részlet is, de a tesztképeken is látható full sötét égbolton alig zavaró egy kevésbé világos pötty (csillag) mint egy amiatt megnövelt fényerejű fekete kocka/sáv, akármi körülötte.

Aztán harmadikként még a nem homogén - de fix, nem local dimminges - háttérvilágítás is el tudja rontani panelfüggetlenül az egészet. Erre meg ugye edge-lednél van nagyobb esély. Szóval a lényeg, hogy a feketeszint-fényerő nem csak az IPS panel miatt lehet vacak.

(#89419) blakey válasza blakey (#89417) üzenetére


blakey
titán

Itt van 2 kép, olyan amilyennek a valóságban látom, nincs bekapcsolva a local dimming.
49SJ810V

Itt szemből fotóztam és sajnos jobb oldalon beszűrödött egy kis fény, most nincs sötét és a rolók nem 100%-os sötétek, de jól látható amit nézni kell.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89420) #20221952 válasza blakey (#89419) üzenetére


#20221952
törölt tag

És mi van akkor, ha nem lehet kikapcsolni a local dimming funkciót?

(#89421) junior11 válasza seniman (#89413) üzenetére


junior11
veterán

Hát LG-nél eddig is ritka volt a VA.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#89422) blakey válasza #20221952 (#89420) üzenetére


blakey
titán

Miért, te találkoztál olyannal? Én még nem, ami nálam volt Local Dimminges TV annál mind kikapcsolható volt.

#89421) junior11
Ráadásul LG esetében a VA panel is a gyengébb fajta, annál jobb VA panelek is vannak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89423) #20221952 válasza blakey (#89422) üzenetére


#20221952
törölt tag

Itt fekszem előtte, csak alacsony, normál és magas értékeket lehet választani...

(#89424) blakey válasza #20221952 (#89423) üzenetére


blakey
titán

Akkor az szívás, én egyből kukáznám azt a megjelenítőt, mert úgysem végzi megfelelően a dolgát és mivel nem "pixel dimming" így mindenképp lesz valamilyen negatív hatása. Ez hasonló az ambilighthoz, valamilyen plusz szemfényvesztés amivel átverjük a nézőt, ilyen a Local Dimming is. 5 éve nem volt Samsungom, uh. azokon nem tudom milyen az LD, de már olvastam, hogy Samsung szereti erőltetni a saját "javító" funkcióit. Azt tudom, hogy volt olyan modell ahol a dinamikus kontrasztot sem lehetett teljesen kikapcsolni egyes képopciók esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89425) #20221952 válasza blakey (#89424) üzenetére


#20221952
törölt tag

Értem, így néz ki:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=LXpoEy4m9X4

"The local dimming feature on the Samsung MU9000 is bad and is very similar in performance as on the MU8000 and Q7F. Since the MU9000 is an edge-lit TV and that the local dimming span across a large vertical zone, a large vertical blooming is visible following the moving highlight on our test video. The local dimming has 3 setting ('Low', 'Standard' and 'High') and we recommend to test each setting to see what is best for you. If you find that the screen luminance change too much depending on the on-screen content, set the local dimming to 'Low' or 'Standard'."

Most nálam a Normál beállításon van, de este meg fogom nézni az Alacsony beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#89426) blakey válasza #20221952 (#89425) üzenetére


blakey
titán

Egyszóval borzalmas, nem szeretem az efajta Local Dimminget, mindig lesz valamilyen "aurája". Ezután gondolom te is látod, hogy mégsem olyan a fekete mint ahogy azt LD-vel látod. Én csakis LD nélkül írom le a véleményem egy feketeszintről, mindegy, hogy milyen márkáról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89427) lezuvius válasza ΞΔGLΞ (#89412) üzenetére


lezuvius
őstag

Ehhez képest meg akkor kuka a qLED tv?
Bal oldalt egy OLED és jobb oldalt egy qLED

Nyilván az IPS nem tud olyan feketét mint egy VA, de cserébe van betekintésiszöge és valósághűbb szinei. Akinek meg a fekete a fontos, az úgyis OLED-t vesz...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89428) #20221952 válasza blakey (#89426) üzenetére


#20221952
törölt tag

Leírva lehet, hogy borzalmas a mindennapi használat során, főleg a feleségem és a gyerekek részéről ez teljesen rendben van, én meg nem foglalkozom vele, mert a másik LG lett volna és az meg még ennél is rosszabb lett volna, vagy nem?

(#89429) blakey válasza #20221952 (#89428) üzenetére


blakey
titán

LG-nél kikapcsolható a Local Dimming, hogy jobb-e vagy rosszabb így nem tudom megmondani. Amikor MU7002-höz hasonlítottam akkor az SJ810 jobb volt. Betettem két képet egy LG-ről, látható, hogy milyen a feketéje és nincs bekapcsolva a Local Dimming. Szerintem IPS létére/ellenére nagyon jónak számít, nekem ennél több nem kell LCD-ből, következő lépés az OLED, de csak ha kiforrott lesz, még nem az, tudom, a tulajok szerint az, meg hibátlan, de nem az, sajnos.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89430) -Expekt- válasza Flashget (#5966) üzenetére


-Expekt-
újonc

Szia!

Ebben az esetben a 60Hz az "eredeti", és 240 az MCI. Ez nagyon silány érték? :F
https://tesla.info/wp-content/uploads/2018/03/Tesla-TV-49S901SUS-specifications-ENG.pdf
Viszont ez menyire jó ár érték arány? Semmit sem találok még a márkáról sem :(
Előre is köszönöm! :R

(#89431) blakey válasza -Expekt- (#89430) üzenetére


blakey
titán

6 éves HSZ, akkor más értékekkel dobáloztak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89432) -Expekt- válasza blakey (#89431) üzenetére


-Expekt-
újonc

Akkor ez most mit is jelent? :F
Jó készülék lehet ez vajon ár-érték arányban?

(#89433) blakey válasza -Expekt- (#89432) üzenetére


blakey
titán

Azt, hogy nem lehet összehasonlítani a mai TV-ket egy 6 évvel ezelőtti TV-hez, ma más paramétereket adnak meg, akkor az elfogadható volt. Ráadásul ez nem Tesla topik, 0 információ van róla.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89434) Adamsfamily9 válasza westcoastog (#89374) üzenetére


Adamsfamily9
újonc

Nekem az a szerencsém,hogy e-digitalból van.Most a hét elején jönnek elvileg beszerelni az új vezérlőpanelt.Ha így is szar akkor valóban csere,ha a következővel is gond lesz,akkor elvileg az lg beszámítja az árát egy új tv-nél.Rokonom esetében legalábbis így jártak el.

(#89435) Srob válasza blakey (#89429) üzenetére


Srob
tag

Persze hogy jobb!Én az összes képüzemmódnál kikapcsoltam(helyi sötétítés).A háttérfényre,kontrasztra toltam egy 100-ast,fényerő 50,élesség 40,szín mélység 65,gamma tetszés szerint nálam magasság 1,fekete szint alacsony.Jelenleg monitorként használom,a bemenet PC a képüzemmód játék és elég szép a feketéje!Gondolkodtam OLED-n de nem volt ilyen jó az input lagja.Kis kompromisszumokkal jó kis tv a 850v.
Hogy megéri az árát az már egy más kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#89436) blakey válasza Srob (#89435) üzenetére


blakey
titán

Az MU8002-höz képest írtam, hogy nem tudom jobb-e vagy rosszabb. Természetesen LD nélkül jobb. 100-as háttérfény nem ad feketét ez tuti, mindegy milyen panel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89437) junior19 válasza blakey (#89419) üzenetére


junior19
senior tag

Meg lehet kérdezni a fényerő milyen értéken van?
Mert nekem így nagyon úgy tűnik, hogy le van nagyon véve a fényerő. Akkor lenne korrekt ez a kép, ha a fekete szint végpontozásáról is tennél mellé képet.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#89438) blakey válasza junior19 (#89437) üzenetére


blakey
titán

33-ason van, minden tesztábrán, képen, stb tökéletesen megmutatja a részleteket. Sötét szobához van igazítva. Nem lehet belekötni a részletekbe, mindent megmutat amit kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89439) blakey válasza blakey (#89438) üzenetére


blakey
titán

A képet azért tettem be, hogy megmutassam mit látok amikor normális körülmények között nézem, bármiről tudok jó és rossz képet készíteni, OLED-ről is. Nem elemzés céljából lett betéve. Grafikusként tudom mit kell beállítani ahhoz, hogy jó legyen. Azért látszik, hogy nem tökéletesen fekete de IPS-hez képest nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89440) pilóta válasza blakey (#89438) üzenetére


pilóta
nagyúr

A kalibrálást hogy csinálod?
Van kalibrálóm, a monitorokon meg tudom csinálni, de ugye egyrészt az csinál egy icc-t, amit a számítógép használ, TV-nézéshez nem használható, meg a monitorokon lehet állítani külön az RGB csatornákat, de TV-nél hogyan?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89441) blakey válasza pilóta (#89440) üzenetére


blakey
titán

Igen, más egy TV/projektor kalibrálása, itt a csúszkák állítgatása után a megfelelő értéknél megálsz, nincs icc (pedig milyen jó lenne), az értékeket elmented és ha netán volt egy reset vagy bármi akkor végig kell zongorázni az értékeket, szerencsére elég sok TV-nél az adott színprofilhoz tartozó fehéregyensúly átmenthető egy gombnyomással vagy automatikusan minden bemeneten beállítja (Sony Android esetében ilyen), tehát 1X kell beállítani, viszont az utóbbi hátránya az, hogy HDMI-n minden eszközhöz külön kéne kalibrálni ha nagyon igényesek vagyunk, de ebben az esetben egy picit nehéz. A monitorokhoz szánt eszközök nem minden esetben alkalmasak TV/projektor kalibrálásához. Panasonic és Sony TV-nél kalibráltam de most még nem, egyébként meglepő módon a technicolor színprofil nagyon jó, a többivel nagyon nem foglalkoztam, mert annyi időm nem volt illetve a HDR kalibrálást is meg kéne ismernem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89442) junior19 válasza blakey (#89441) üzenetére


junior19
senior tag

A végpontozást milyen ábrákkal csinálod?
Illetve milyen mérőábrákat használsz a kalibráláskor?

codec project

(#89443) pilóta válasza pilóta (#89440) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké, de pontosan miket állítasz?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89444) blakey válasza pilóta (#89443) üzenetére


blakey
titán

Magadtól kérdezed vagy tőlem? :)
Itt vannak képek egyes menüpontokról, hogy miket lehet állítgatni. Természetesen minden részletesen állítható.

(#89442) junior19
Többek között AVS-HD illetve egyéb általam készített vagy máshonnan beszerzett ábrák.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89445) ΞΔGLΞ válasza blakey (#89419) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez képről tényleg frankónak néz ki, ha tudnám, hogy az 55 810-zes is már venném is, de mint írtad ez 49.

(#89446) ttpityu válasza blakey (#89444) üzenetére


ttpityu
csendes tag

Néztem ezt az rtings oldalt ... de érdekes módon a 49sk7900pla nincs rajta, pedig 2018-as modell. Netán ez a megnevezés csak nálunk, keleti régióban van, nyugaton más néven fut. Kíváncsi lettem volna egy jó kis részletes bemutatóra ... :(

(#89447) blakey válasza ttpityu (#89446) üzenetére


blakey
titán

USA-ban többnyire más a számozás, csak példának linkeltem.

(#89445) ΞΔGLΞ
55SJ810V-t már nem láttam csak SJ850V-t. Kifutó széria, szóval nehéz olyan helyett találni ahol van és viszonylag sötét van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89448) ΞΔGLΞ válasza lezuvius (#89427) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, hogy ez, hogy lehet, de kb 1 hónapja újítottam egy Qled-et a nappaliba (adatlapomon a száma) és biztosan el sem hoztam volna, ha a feketéje nem olyan mint a black hole, vagy nem olyan tűéles a kép és a színek, hogy szinte kivájja a szemem. :) 1.1 milliót tettem le az asztalra érte és ezért elvárom, hogy el is bűvöljön. És eddig így is tett, de ez a kép számomra furcsa, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#89449) ΞΔGLΞ válasza blakey (#89447) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Euronics-ban van 810, szóval azzal nincs gond. De ha elhozom és este nekem így bevilágít, hát nem is tudom mit csinálnék hirtelen... Nem merem bevállalni. :/

(#89450) blakey válasza ΞΔGLΞ (#89449) üzenetére


blakey
titán

Ott nem szoktam nézelődni, túl sok a "szakértő" és a hozzáállásuk sem feltétlenül jó, de ott esetleg kibulizható lenne egy kis sötétítés. :) Ha lesz időm akkor lehet, hogy elmegyek. Milyen árban adja? Már látom, 270e és megnézni sem tudom, mert nincs Bp-en és környékén, Gödöllőre meg nem megyek. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.