Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89351) blakey válasza Andris_2 (#89350) üzenetére


blakey
titán

Az MM-be kapható LG-khez sem volt LG-s garanciapapír, ettől függetlenül lehetett regisztrálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89352) Andris_2 válasza blakey (#89351) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Regisztrálni én is tudtam, kérdés ha javítani kell, akkor mi fog történni, ugyanis a feltételek között egyértelműen szerepel.

(#89353) blakey válasza Andris_2 (#89352) üzenetére


blakey
titán

Ha hivatalos viszonteladó és onnan van a készülék akkor nem lehet gond, mint írtam, gyakorlatilag egyik dobozon sem volt LG-s papír, állítólag az utóbbi időben csinált ilyet az LG. Számla bizonyítja a vásárlás helyét, idejét. Meglátjuk mi lesz, kiváncsi vagyok mit válaszolnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89354) odipapa válasza Andris_2 (#89350) üzenetére


odipapa
senior tag

Oszd meg légyszíves, ha megtudsz valamit. :R

(#89355) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok. Vettem egy WebOs 2.0 oled tévét. Kérdésem, hogy az EPG-t tudom valahogy a netről frissíteni. (Müsor.tv?)Tv szolgáltató nem minden csatornához ad EPG listát gondoltam így egyszerűbb lenne. Sok csatornánál csak akkor jelenik meg program, ha már oda kapcsoltam. Régi panasonic tévém letöltötte szépen a háttérben. Ez is szolgáltató sara, vagy ennyit tud a tévé?

(#89356) blakey válasza Pityu89 (#89355) üzenetére


blakey
titán

Szolgáltató sara, nem tudod máshonnan frissíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89357) Andris_2 válasza blakey (#89353) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Igen, ezt válaszolták, amit Te is írsz. Mivel hivatalos kereskedő partnertől vettem nem gond ha nincs jótállási jegy, az 5 év garancia így is érvényes.

(#89358) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Az 50KU6300 tuti VA paneles, ugye?
Nincs konkrétan erről vmi review? Semmit nem találtam, csak az infót, hogy VA az 50-es méret.
Köszi!

(#89359) junior19 válasza sb (#89358) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
A 89207 és 89230-as hozzászólásban elég részletesen írok az LG 50UK6300-as készülékről.

codec project

(#89360) seniman válasza sb (#89358) üzenetére


seniman
addikt

[link]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89361) sb válasza junior19 (#89359) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Visszaolvastam, de efelett átsiklottam.
Jó a fekete és a kontraszt, tuti a VA panel.
:R

Gyanítom nem RGBW a pixelstruktúra... legalábbis eddig csak az LG IPS paneljainál találkoztam ilyennel...

@seniman
Köszi, ezt nyilván néztem, de a panel típuson kívül semmi gyakorlati infó nincs róla.
Panelben meg azért itt is előfordul tévedés... vag ylegalábbis ha esetleg régiónként más akkor nem feltétlen 100%-os.
Rtings teszt részletes, de ott meg ugye IPS-t teszteltek... próbáltam UH-ról is keresni valamit, lévén, ott volt hasonló VA modell, de arról sem találtam semmi részletesebb beszámolót. Eddig junior19-é a legjobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#89362) Adamsfamily9


Adamsfamily9
újonc

Hello!

Vettem egy Lg 43uj635v típusu tv-t és itt a hozzászólásokban olvastam,hogy másnak is hasonló problémája volt vele mint nekem.
Egy 15 éves sharp tv-t cseréltem le erre a csodára főként az xbox one s miatt.Amikor hazavittem nézegettem rajta youtube 4k hdr videokat,de akkor még nem tűnt fel semmi,viszont amikor elkezdtem játszani konkrétan halvány sávokat látni néhány játéknál függőlegesen.Néha csak kevésbé látszódnak.Az lg support azt mondta,hogy kijönnek és a helyszínen megjavítják(amit kétlek).Az lenne a kérdésem,hogy ha kijönnek és elviszik a tv-t,akkor mennyi idő a csere?Vagy ilyen esetben ez hogy megy?

(#89363) UberMutant válasza Adamsfamily9 (#89362) üzenetére


UberMutant
őstag

egy panelcserét azért meg tudnak oldani a helyszínen is.

(#89364) nightshadow válasza Adamsfamily9 (#89362) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha ilyet látsz akkor az banding s panelcserével javítható.

[ Szerkesztve ]

(#89365) Adamsfamily9 válasza nightshadow (#89364) üzenetére


Adamsfamily9
újonc

Igen ilyeneket látok.Csak nálam a jobb szélén van 2-3 sáv ami úgy jobban látszik.
Van esetleg tapasztalata valakinek,hogy körülbelül mennyi idő mire kijönnek?

(#89366) westcoastog válasza Adamsfamily9 (#89362) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem is ez van sajnos, nekem azt mondták nem javítanak hanem egyből dobozba be, vissza a gyárnak és kapsz másikat..

(#89367) kotigabi válasza westcoastog (#89366) üzenetére


kotigabi
csendes tag

De neked már cserélték. És az is ilyen csíkos. Nekem is 635v van és csíkos. Szerintem ez ilyen hitvány széria.

(#89368) atirag


atirag
őstag

Az sj810 és az sj850 között mi a különbség? Ez a nano cellás dolog az sj810-nél is megvan?

(#89369) blakey válasza atirag (#89368) üzenetére


blakey
titán

Mélynyomó a különbség illetve egy picit a dizájn más, egyébként ua. Van nanocella (quantum dot).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89370) atirag válasza blakey (#89369) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Bár a quantum dot nem mögötte van és ez meg előtte?
Olvasgattam tapasztalagtokat és ahogy nézem a problémás példányokat azok 55-től látszódnak igazán.
Én 65-öst szeretnék. Jelenleg egy lb670-em van és az is felhős. De igazából megszoktam.

A mélnyom nem érdekel mert a mostaniban is van és attól még rettenetesen doboz😊 És amúgy is 99százalékban erősítővel megy.

[ Szerkesztve ]

(#89371) blakey válasza atirag (#89370) üzenetére


blakey
titán

A megfelelőjét írtam, a lényeg kb. ugyanaz.
55"-tól gyengébbnek láttam, úgy indultam, hogy 55"-os tv-t fogok venni, sokat megnéztem, a 49"-os SJ810 nagyon tetszett és annak volt a legjobb képe a Samsung mellette már nem tetszett, aztán úgy döntőttem, hogy azt veszem meg, nem felhős és a kisebbnek a kontrasztja is jobb. 65"-ból nem biztos, hogy SJ810/850V-t vennék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89372) atirag válasza blakey (#89371) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Én is ettől tartok. De kb 400k-tól többet nem igazán akarok költeni.

(#89373) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Csak par szoban volt erintve a dolog ezert teszem fel a kerdest.

Samsung tv-n az app storeba van ds video alkalmazas.
Lg tv-re van e ilyen ? Ha igen , hogy tudom telepiteni?

Azert kell az app mert a NAS nem LAN-on van.
Nem szeretnek screen mirrort telorol...a cel az , hogyha van LG-re ds video tavolrol barhonnan tudjak lejatszani filmet a nasrol. Ha mas appal megoldhato ami a synologyval kompatibilis az is erdekel. :)

Koszonom elore is.

(#89374) westcoastog válasza kotigabi (#89367) üzenetére


westcoastog
veterán

Az első tévémre úgy emlékszem nem volt csíkos, ez a második az, akartam ezt is cseréltetni de a tetves telekom még mindig nem küldött róla számlát, az első tv számláját meg nem fogadja el az lg, erről lejár a részletfizetés meg minden hagyom is ott a T-t a fenébe.

Ez egy fos széria sajnos, nem tudom jó szívvel ajánlani senkinek.

Próbálom ignorálni a csíkozódást addig, nehéz de ez van, szétszedni meg nem merem még így hogy garis, kicsit megsimogatni a panelt ronggyal hátha..

[ Szerkesztve ]

(#89375) Rebell válasza westcoastog (#89374) üzenetére


Rebell
senior tag

Sziasztok,

lenne 1 kérdésem. Megérkezett az LG 55UK6950 TV-m.

Egy olyan furcsaságot tapasztalok, hogyha Magic Remote-t használom, akkor a tv sávokban haladva - amerre húzom a kurzort, abba az irányba (balról-jobbra pl) kapcsolgatja a ledet. (sötét és szürke háttérnél látszik, bármely más árnyalatnál nem)

de ez a képernyő teljes hosszában megjelenik.

amennyiben nem mozgatom a kurzort, akkor csak abban a sávban erősebb a világítás.

Ugye ez a tv Edge led, tehát széleknél körbe világít (ha jól tudom), akkor ez normális vagy annyira nem?

esetleg szoftveresen , vagy Kalibrálva, TV Beállítás: Local Diming esetleg kiküszöbölhető ?

:R

[ Szerkesztve ]

(#89376) blakey válasza Rebell (#89375) üzenetére


blakey
titán

Local dimminget kapcsold ki, ha van ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89377) Rebell válasza blakey (#89376) üzenetére


Rebell
senior tag

Köszi! Picit jobb lett,!

Off:

Volt már valakinek olyan gondja, hogy nem működött a Regisztráció az LG honlapon? Hiába Email megerősítés, utána nem tudok belépni .Hiába új kód, utána se.

Fiók belépése jogának vizsgálata nem fejeződött be. Vagy a fiókra visszaigazolt e-mailre elküldött hitelesített üzenet újra küldését igényelheti.

Fiók belépési jogának vizsgálata nem lett befejezve.

:R

(#89378) sb


sb
veterán

UK6300 és UK6470 között mi a különbség?
Csak a talp?

(#89379) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok!

PC-ről tévére (webos 3.5) lehet úgy screen share-t csinálni, hogy mindkettő vezetékkel kapcsolódok a routerhez?

(#89380) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy UJ6307-s tv esetén, ha netre van csatlakoztatva, milyen programmal tudnék tv-t nézni a digi online vagy horizon go kódommal? Az áruházban nem találtam dedikált programot, de lehet, hogy ti tudtok rá megoldást. Köszönöm előre is a segítséget!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#89381) blakey válasza Zsmester89 (#89380) üzenetére


blakey
titán

Sehogy, veszel egy Androidos boxot amin futnak ezek az alkalmazások vagy csatlakoztatod a laptopot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89382) Habell


Habell
tag

A milyen tv-t vegyek fórumon tettem be ezeket a képeket egy hete kb. elég negatív hozzászólásokat kaptam. A tv típusa LG 55UK6470PLC
A hozzászólások között volt olyan, hogy a tv-t vigyem vissza kérjem vissza az árát és többet ne vegyek ilyet. Volt aki azt írta, hogy ez a tv ilyen fogadjam el így szokjam meg ezt. A többségében megoldást nem tudott senki csak azt, hogy ez a típus vacak... Nekem az nem fért össze, hogy egy 200ezer Ft feletti tv hogyan lehet vacak.
Nos az LG szervizes kijött házhoz és megállapította, hogy kijelző hibás a készülék, egyértelmű gyártásnál történt valami... Szétszedte cserélte volna a kijelzőt, de nem is LG kijelző van benne így nem tudja cserélni vagyis eleve nem nyúl hozzá. Most 90 %, hogy a tv-t elviszi és csereutalvány lesz helyette, ebben az értékben vehetek majd egy másikat...
Az euronicsban vettem a tv-t ahol edge ledest mondtak a tv-re. A leírás szerint meg direct ledes. A telefonos szerviz szerint is ez direct ledes. A helyszínen lévő szervizes szerint meg edge ledes.
Most vagy senki se tudja, hogy ez milyen ledes vagy én értem félre őket ?
Másik kérdés most akkor mit vegyek? egy másik LG típust amiről mindenki mást mond, mást írnak le róla, hogy milyen led technológiás meg kijelzős stb??
( A szervizes telefonszolgálat nagyon segítőkész volt és gyors, a helyszíni kiszállás is... ha már rendes tv-t nem tudtak csinálni legalább a szerviz jól működik eddig... )

(#89383) pilóta válasza Habell (#89382) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem nem nagyon kell leírás, a kép alapján teljesen egyértelmű, hogy edge, hiszen oldalról jön a bevilágítás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89384) blakey válasza Habell (#89382) üzenetére


blakey
titán

Elsó körben levenném a háttérfényt 30-40% közé, a kontrasztot, 90-100% közé, a kettő együtt olyan képet adjon ami még nem zavaró és netn teszképekkel igazolva is rendben van, a fényerő legyen 50%. A gyengébb IPS paneles TV-knél az a gond, hogy a beviágítás mellett az IPS Glow is nagyobb mértékben jelen van így az felnagyíthatja.

#89383) pilóta
Háttérlednél is lehet beszűrödő fény, sajnos, a rossz összeszerelés eredménye.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89385) myk74 válasza blakey (#89384) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem egy Lg55uk6100-as tv van. Az általad leírt beállításokat alkalmazva, lényegesen jobb a helyzet.Köszönöm neked :) Nekem is bevilágít a 4 sarkában, de most kevésbé látszik és kezdek megbarátkozni ezzel a nagy batárral.
Milyen túlfeszültség elleni elosztót érdemes venni? Tv, Ps3, Ps4, upc set top box, router van bedugva a jelenlegi sima elosztóba.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#89386) blakey válasza myk74 (#89385) üzenetére


blakey
titán

Energiatakarékosságot Minimumra állíthatod, tovább javul a helyzet, persze a háttérfény és a kontraszt módosításra szorulhat.
Túlfeszültség osztók nem minden esetben vannak jó hatással az elektronikai eszközökre, hogy melyik az amivel nincs gond azt sajnso nem tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89387) myk74 válasza blakey (#89386) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm, még ezt kipróbálom!
Olyan gondom van még, hogy ha a YouTube-on 4k videot nézek, néha szaggat a lejátszás.Wifi-n van csatlakoztatva a tv az internetre.Kábelesen megszűnne ez a gond?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#89388) Krystal_s válasza blakey (#89384) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mindig csodálkozva olvasom, amikor valaki a háttérfényre 30-40% körüli alacsony értéket javasol.
Most vagy nekem volt rossz LG típusokkal dolgom, vagy a tiétek ennyire más :F
Igaz én nem tv-nek, hanem monitornak használom, de videókat is nézek... LH630V és LH6047-nél 90-es kontraszt és 60-as fényerő mellett, 60-as háttérfénytől kezd normálisabb képet adni a TV. Kevesebb értéken nem is tudom mi a pontos kifejezés erre, életlen, fakó, sötét. A fehér pedig szürke. Szerintem 70 alatt nagyon rossz. Jelenleg 85-ön használom éjszaka netezéshez. Kisebb értéken nekem fárasztja a szemem.

(#89389) pjen válasza myk74 (#89387) üzenetére


pjen
félisten

Kábel csatival biztos jobb lenne,nekem még mindegyik tulfesz védős elosztó hibátlanul működőtt,legalábbis nem zavart semmit.

(#89390) myk74 válasza pjen (#89389) üzenetére


myk74
senior tag

Akkor beszerzek egy kábelt és meglátjuk mi lesz az eredmény. Egy APC Essential SurgeArrest 5-ös elosztót néztem ki,csak féltem a készülékeket.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#89391) pjen válasza myk74 (#89390) üzenetére


pjen
félisten

Nem fogja bántani őket,ha nincs tul fesz,mintha ott sem lenne.

(#89392) blakey válasza Krystal_s (#89388) üzenetére


blakey
titán

Minden TV más, én a kalibrált kijelzőhöz vagyok szokva, 60-as háttérfénynél és 60-as fényerőnél kiégne a szemem, rengeted lapostv-m volt egyiknél sem volt 50-nél magasabb a háttérfény, a fehér az vakitóan fehér 33-as háttérfénynél is, persze a fehéregyensúlyt be kell állítani ha gyárilag nem jó és hozzáteszem, hogy technicolor vagy isf sötét módot kalubrálom, ráadásul az előbbi elég színhelyes. Sötét szobában tv-zek, semmi zavaró világítás nincs, rehát ahhoz van igazítva.
A kalibrált Dell monitorom háttérfénye 22 és nem sötét vagy fakó.
Szerintem nagyon rossz beállításokkal használod a tv-d, ráadásul monitornak.
Minden TV más de nem ennyire.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89393) Habell válasza blakey (#89384) üzenetére


Habell
tag

Próbáltam játszani ezekkel a beállításokkal. A színeket maximum elcseszni tudtam. itt a fekete a nagyon sötét árnyalatokkal volt a gond. Ha a feketéből teljesen szürkét csináltam akkor tűnt el folt. Az meg nem tetszett hogy nincs feketém csak szürke minden...
A kijelző hibás, csere lesz, vagy új tv... kérdés most akkor milyet vegyek, melyikben lesz jó panel, ami tutira nem lesz foltos bevilágítás hibás, melyik az a technológia? ( oleded leszámítva )

(#89394) blakey válasza Habell (#89393) üzenetére


blakey
titán

A kalibráláshoz érteni kell, ezért a gyári fehéregyensúlyt nem célszerű bántani hozzáértés nélkül. A technológia sajátossága, hogy előfordulhatnak hibás példányok, OLED-nél is van, ne aggódj, nézz meg egy 10%-os szürkét és látni fogsz érdekes dolgokat. Nem tudom mit vegyél, csakis olyat amit élőben megnéztél és tetszik. Az IPS-t is nagyon szépen be lehet állítani, nem csukodik be semmi, van elegendő fekete és a fehér is jó.
Ha úgy érzed, hogy hibás akkor csere.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89395) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Kb fél éve az itt olvasott kiváló szerviztapasztalatok után mertem venni egy 43UJ701V-t. Ami aztán elkezdett szórakozni. Használat közben bezavarosodott a kép, képfrissítés szinte nullára esett vissza, aztán elment a kép. Viszont teljes képernyőn váltakozva színeket adott be. Hang ment alatta. Hívtam az LG vonalát, a hölgy kedvesen közölte, hogy másnap hívnak majd a szervizből. Persze két nap múlva keresett és jött is a "szerelő". A TV-t elvitte, szállítási körülmények számomra megdöbbentően hanyag körülmények közt zajlottak... De ennek idestova két hete. Hívtam ismét az LG vonalát, az megadta a szerviz számát, hogy ott érdeklődjem. Felhívtam, nem vették fel. Picit kezd elfogyni a türelmem.
Egy ilyen szerviz sztori normális az LG-nél?

[ Szerkesztve ]

(#89396) #20221952 válasza Dr. Gonzο (#89395) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez durva! :Y

(#89397) Dr. Gonzο válasza #20221952 (#89396) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem tudom, lehet teljesen normális az ügymenet, csak én számítottam jobbra.

(#89398) #20221952 válasza Dr. Gonzο (#89397) üzenetére


#20221952
törölt tag

A szüleim LG tv-je éppen a múlt héten romlott el (háttérvilágítás hiba) pénteken délelőtt hívták fel az LG központi vonalát, ahol azt mondták, hogy ennek javításához alkatrész kell, aminek beérkezési ideje kettő hét, amint meg van az alkatrész újból hívják őket, hogy időpontot egyeztessenek a helyszíni javítással kapcsolatban. Délután felhívták őket az LG-től is közölték, hogy szombaton délelőtt tud ki jönni a szerelő megjavítani a tv-t, megfelel-e? Mondták, hogy igen, másnap délelőtt kijött a szerelő, elmondásuk alapján szétszedte a tv-t darabokra és kora délután már újból nézték a tv.

Na, ennek fényében nagyon durva a Te történeted (hanyag szállítás, elérhetetlenség, stb.).

(#89399) blakey válasza Dr. Gonzο (#89397) üzenetére


blakey
titán

Nem normális.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89400) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok! Segítsetek! Telekom ajánlataiból szeretnék venni 55 colos tvt. Mi az, amit érdemes megvenni? Köszönöm a segítséget

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.