Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89701) Móncsa válasza Dzsedáj (#89699) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Én sem láttam azért kérdeztem .
200 000ft jó ár érte?

Ha megrendelem a tv raktárból akkor két héten belül bármikor indoklás nélkül visszaküldhetem?
A visszaküldés költsége engem terhel ?
Csak meghatározott céggel lehet visszaküldeni?
Visszaküldés után mennyi idő múlva kapom meg a pénzem?

(#89702) sirály69 válasza Móncsa (#89701) üzenetére


sirály69
őstag

Én a MM-ben rendeltem tv-t 2 éve.
Kiszállítás után kiderült, hogy jó de nem fér be ahová szántam.
Személyesen bevittem a Debreceni MM üzletbe.
Visszavették és másnap számlámon volt a pénz....

Szerver Hosting Debrecenben

(#89703) dorika87


dorika87
őstag

Használtok nem LG márkájú hangprojektort 2017-es tv-hez? Kinéztem pár típust, az egyik az LG SJ4/SJ5 a másik a Samsung hw-M450/K450 és nem tudok dönteni. Inkább a Samsung felé húzok, de csak akkor merem meglépni ha tudom teljesen kompatibilis lesz a tv-vel. Tehát minden funkciót el fogok rajta érni mint aki Samsung tv-vel használja? (úgy tudom Samu tv esetében bizonyos funkciók beépülnek a tv beállításai közé és tv távirányítóval lehet használni a projektort.) Ha ez nincs garantálva, akkor marad az LG a tv márkája miatt is.
Várom a tapasztaltokat. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#89704) Dzsedáj válasza Móncsa (#89701) üzenetére


Dzsedáj
tag

Relatív hogy jó ár vagy sem :) Azt neked kell tudni, hogy mi lesz a tv elsődleges felhasználási célja. Ahogyan azt is, hogy mennyire vagy "vájtszemű" :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89705) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok! 42LA620s tv-m cserélném. A cél UHD, HDR, 55" a méretéből tudok engedni, ha az 55UK6300MLB nem jó vétel. Leginkább Playstation 4 Pro miatt venném. Ajánlottak meg samsungot, de attól eléggé fázom, és Sony-t, de szerintem nincs szebb képe, és nem is tud többet. Az említett tv jó vétel lenne, vagy nem túl drágábban van jobb? :R

(#89706) coppola válasza frankstork (#89705) üzenetére


coppola
tag

(#89707) Móncsa válasza Dzsedáj (#89704) üzenetére


Móncsa
aktív tag

LG 55UK6470PLC

https://www.emag.hu/lg-smart-led-televizio-139-cm-4k-ultra-hd-55uk6470plc/pd/DSTRVFBBM/
Ezt fogom megnézni és lehet megvenni.

Véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#89708) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok!

LG 43UJ635V tv-vel van olyan problémám, hogy bár wifi minden be van állítva rajta és a telefon látja is mégesm tudom rá kidobni a youtube klippet. Elkezd gondolkodni de aztán semmi. Bemeneteknél van egy menüpont aholt telefont lehet 'tükrözni' telibe, full képernyőt. Az néha müködik bár ott is gyakran van, hogy nem látja a tv-t vagy fordítva nem tudom. (LG meg samu telóval is ezt produkálja)

Tudok segíteni?

Előre is köszönöm! :)

(#89709) frankstork válasza coppola (#89706) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem ismertem ezt az oldalt köszönöm. Ahogy elnézem egyébként, szinte ugyanazt tudja mind... Mivel lehet jobb mondjuk egy 40ezrerrel drágább? Főleg hogy ugyanaz a panel lehet abban is.

(#89710) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Viszek egy videót egy esküvőre, ahol LG65UK64 típusú, UHD TV van. Nem igazán találtam a támogatott formátumokról semmit, a biztonság kedvéért elviszem pendriveon MKV-ben (H.264 codec) és MPEG-2 videóban is.

Ugye nem lesz gond vele? Végülis csak két napot és egy kis pénzt öltem bele... Abból indultam ki hogy párom közepes LG TV-je is mindenevő formátumokat tekintve.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#89711) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A távirányítóm kezd haldokolni, egész jól bírta mert 6 éves már elmúlt.. Tud esetleg valaki megbízható helyet ahol gyári távirányítót lehet venni LG tv-hez nem horror áron? Vettem egy utángyártottat, de az nagyon sz@r volt. A Logitech Harmony-kat szeretem, de abból is már kettőt elfogyasztottam, gyári LG-t vennék inkább. :R

(#89712) blakey válasza Kroni1 (#89711) üzenetére


blakey
titán

Táv pontos típusa?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89713) Dzsedáj válasza Móncsa (#89707) üzenetére


Dzsedáj
tag

Nézd én csak azt tudom mondani, ha tetszik vedd meg! :) Most ha össze akarom hasonlítani az enyémmel, különbség akad 1-2. Amit te nézel az Direct LED-es, azt sokan jobbnak tartják mint az Edge LED-et. A tiéd idei modell viszont nem támogatja a Dolby Visiont. Jó ez egyébként is csak aktuális filmeknél vagy olyan elérhető tartalmaknál van szerepe ahol ez a formátum a támogatott. A tiéd webOS 4.0 frissebb op.rendszer. [link]

Egy szó, mint száz én nem tudok helyetted dönteni. Okosodni én is csak tesztekből, fórumokból tudok vagy élő megvizslatásból :) de TV-kben vannak itt olyanok akik sokkal jobban értik a témát, mint én. :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89714) frankstork


frankstork
aktív tag

Mi a különbség az UK, és az UJ között?
UKutan 4 szám jön, meg még betű, UJ után 3 szám.
Azt tudom hogy minél nagyobb a szám annál többet tud a tv elvileg. De van olyan, hogy ugyanannyiba kerül pl a 6300, mint a 634, a 635, sőt a 701 is... :Y

(#89715) blakey válasza frankstork (#89714) üzenetére


blakey
titán

UJ ~ 2017-es modell
UK ~ 2018-as modell

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89716) energomatt válasza Redneck (#89710) üzenetére


energomatt
senior tag

Mi annyival vagyunk könnyebb helyzetben nálad, hogy nyugodtan mondhatunk bármit, legfeljebb nem lesz igaz.
Na és, mi lesz, ha éppen tartós áramkimaradás lesz az esküvőn? Arra is felkészültél?

(#89717) frankstork válasza blakey (#89715) üzenetére


frankstork
aktív tag

Sejtettem, csak nem tudtam melyik melyik. Érdekes a nevezéktan az LG-nél. Köszi
Mostmár csak azt kellene kideríteni melyik jobb... :))
Előző vásárláskor is jobb volt a régebbi.

[ Szerkesztve ]

(#89718) Kroni1 válasza blakey (#89712) üzenetére


Kroni1
veterán

AKB72914050, vagy AKB72914059 mégjobb lenne, mert a TV-n (55LW5500) aktiválva lett a PVR funkció és így már lenne létjogosultsága a REC gombnak is.. :)

(#89719) coppola válasza frankstork (#89709) üzenetére


coppola
tag

Direct led vs edge led jelentős különbség, aztán ott van a színtér, ami nagyon fontos. Pmi is elárul azért valamit, de valóban nincs nagy különbség köztük, mégis segíthet átbilleni valamelyik irányba.

(#89720) frankstork válasza coppola (#89719) üzenetére


frankstork
aktív tag

A színtérrel tisztában vagyok, de direct LED, vagy edge LED a jobb? Most pl ha a jobb készülék 20ezerrel drágább, nem gond. Az idei 6300as 189ezer. A tavalyi 635, ami ugye nagyjából ugyanaz, ugyanannyi. Inkább vegyek tavalyit, esetleg magasabb kategóriájút ha annak szebb lehet a képe, vagy ideit? Elmegyek 220ig. 55", UHD, HDR, smart. Ezek az igények.
Playstation miatt szeretném

[ Szerkesztve ]

(#89721) blakey válasza frankstork (#89720) üzenetére


blakey
titán

direct LED, vagy edge LED a jobb? - élőben meg kell nézni, hogy melyik a kevésbé felhős, nincs egyértelmű recept egyikre vagy másikra, bármelyik lehet homogén vagy épp ellenkezőleg, felhős. Sokan hiszik azt, hogy egyiknek vagy másinak van előnye, nincs, gyártás során ha nem figyelnek a háttérvilágítás előtti diffúzor "felszerelésében" akkor bizony felhős lesz.

Tavalyi vs. idei, azt kell venni amelyik kevesebb pénzből többet nyújt, jelen esetben többnyire a tavalyi modellek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89722) kokokka válasza blakey (#89721) üzenetére


kokokka
őstag

+1

Az én 65"-osom is Edge LED-es, de semmi felhősödés nincs benne. Pedig én is tartottam az Edge-től. Mondjuk a QLED már más kategória, de valóban csak akkor derül ki, ha élőben is meg tudod nézni.

(#89723) coppola válasza frankstork (#89720) üzenetére


coppola
tag

Szerintem a puding próbája az evés, rendelj olyan helyről, ahol több kiszemelt is van jóáron, aztán küld vissza, ha nem tetszik. Nem szép dolog, de így nem lesz belőlünk madár.

(#89724) frankstork válasza coppola (#89723) üzenetére


frankstork
aktív tag

Olyat is lehet? :Y

(#89725) coppola válasza frankstork (#89724) üzenetére


coppola
tag

Nem csak lehet, úgy is kell mivel bolti körülmények között nem tudod az otthoni igényeidnek megfelelően letesztelni, ráadásul a kiállított darabot nézed, aztán kapsz egy másikat, amit a hétvégi éjszakás műszak ragasztott össze a gyárban és az meg bevilágít, meg felhős, mert a MEO-s éppen aludt. Szóval rendelsz on-line, ha nem tetszik indoklás nélkül elállsz, kötöttségek nélkül visszaküldöd, azt rendelsz másikat, azt is leteszteled, és így tovább. Fontos, hogy az indoklás nélküli elállás csak on-line vásárlás esetén köti az eladót!

(#89726) Redneck válasza energomatt (#89716) üzenetére


Redneck
veterán

Persze mindenre felkészültem, egy kis mobil generátort is vittem magammal. A videó jól sikerült, simán lejátszotta a TV. Mondjuk meg is lepődtem volna ha az olcsóbb viszi, ez pedig nem.
:DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#89727) OldMike válasza Redneck (#89726) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos az LG már 6 évvel ezelőtt sem törődött azzal, hogy egzakt módon leírja a támogatott formátumokat. Számomra különösen fontos volt, hogy a MOV támogatott legyen, a fényképezőgépemmel készült videók miatt. Végül csak úgy derült ki, hogy vittem a boltba egy ilyen videót pendrive-on, és kipróbáltam. Működött, és szerencsére azóta is működik. Szoktam nézegetni az újabb évjáratok támogatási listáját, de jellemzően mostanában sem szokott szerepelni.

42LM660S

(#89728) yksz


yksz
aktív tag

Hali!

Tapasztalt mar valaki problemakat DLNA kapcsolattal? Es ha igen mi lett ra a megoldas?
A helyzetem a kovetkezo. Van egy LG 55UJ670V TV-m, egy TP Link Archer C7 routerem es egy Win10 PC. A TV problema nelkul csatlakozik a Wifi halozatra, a PC pedig kabellel. PC-n kiprobaltam tobbfele DLNA servert is (LG SmartShare, Plex, Mezzmo, UMS) de mindegyiknel ugyanazt tapasztaltam. A TV megtalalja a media servereket, csatalakozni is tud hozzajuk, le is jatsza a tartalmakat, de egy ido utan (altalaban 10-20 percnyi filmnezes) megszakad a kapcsolat a DLNA serverrel, es a WIFI kapcsolatra is ezutan csak annyit ir, hogy "checking". Ezen aztan csak az segit ha kikapcsolom a TV-t kb 5 secre, majd vissza be es akkor megint tudom nezni a tartalmakat.
Lehet router gond? vagy inkabb TV wifi /dlna problema? Ha siman netet bongeszek akkor nem jelentkezik a wifi connection drop, illetve a routeren mas eszkozok is nagyon jol elvannak (telefonok).

Elore is koszi a segitseget.

Fly away my precious knowledge fly far away

(#89729) Redneck válasza OldMike (#89727) üzenetére


Redneck
veterán

Típusonként nem erőltetik, de a WebOS-es TV-k leírásában találtam táblázatot.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#89730) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egy kis ellentmondást kaptam az LG-től. Szerintük ugyanis az AN-MR650A csak a 2017-es UJ-s tévékhez jó. Nekem viszont 2018-as SK tévém van, és a hozzáadott remote is MR650A. Akkor most kinek van igaza?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#89731) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Mivel én csak tv adások nézésére akarom használni a tv-t mi lenne ha nem UHD 4K felskálázós tv-t vennék hanem csak sima full HD tv-t.
Pláne ha a tróger Spiler2 is csak SD-ben fogja adni az angol spanyol bajnoki meccseket.

(#89732) Alex91 válasza Móncsa (#89731) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor xarabb lenne... :)?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89733) coppola válasza yksz (#89728) üzenetére


coppola
tag

Megpróbálnám kábelen rákötni a routerre, hogy kizárjam wifit.

(#89734) NY_A válasza yksz (#89728) üzenetére


NY_A
őstag

Én Serviio-t használok. Wifin lévő tv-t nálam is random eldobálja, de amelyik kábellel van összekötve az stabil. Amelyik most wifin van az előtte kábellel ment és akkor nem volt azzal sem gond.

[ Szerkesztve ]

(#89735) nightshadow válasza Hegyirabló (#89730) üzenetére


nightshadow
veterán

Az SK7900 2018-as pénztárcabarát tévé 2017-es webOS 3.5-el, emiatt ehhez a 2017-es MR-650A távirányitó jár. A többi 2018-as tévén webOS 4.0 van, így ezekhez már az új MR18-as távirányítót mellékelik (már amelyikhez jár a Magic Remote).

(#89736) csiak


csiak
tag

300 körül van jó 65'-ös LG szerintetek?

"Sok loot disznót győz!"

(#89737) Dzsedáj válasza Móncsa (#89731) üzenetére


Dzsedáj
tag

Szerintem nem éri meg. Kevesen vesznek ma már FHD-t. Viszont legelőször azt írtad 300e a limit, most meg már lassan 200e alatt vagyunk. :DDD Olcsón, jó tv nincs, ezt el kell fogadni. Hibája mindnek lesz valami. Mi van azzal, amit meg akartál nézni?

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89738) coppola válasza csiak (#89736) üzenetére


coppola
tag

Hogyne volna, habár Sony:

kd65xe8505

[ Szerkesztve ]

(#89739) xcsaba1975 válasza Móncsa (#89701) üzenetére


xcsaba1975
tag

A

(#89740) yksz válasza NY_A (#89734) üzenetére


yksz
aktív tag

Koszi a valaszokat, :R kiprobaltam kabellel es mukodik. Csak igy ott ektelenkedik a kabel. Azt hiszem kenytelen leszek valahogy eldugni. :W

Fly away my precious knowledge fly far away

(#89741) Móncsa válasza Dzsedáj (#89737) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Elment a többi pénz a 18 éves Felicia műszaki vizsgájára.
Olajcsere + szűrő + légszűrő -toronycsapágy csere + féltengely gumiharang csere + fékbetét csere + műszaki vizsgadíj + munkadíj :K :K :K

Pénteken hozna az Euronicsba egy LG 55UK6470PLC
meg tudom nézni a raktárban sötétben demó adással és vagy az áruházban tv adással annyit tudnak tenni hogy lekapcsolják a villanyt az áruházban.

Tegnap az Euronicsban volt egymás mellett egy 55"os Samsung 199 000ft-os és egy LG 55" 2018-as modell 194 000ft-os tv mindkettőn ment az M1HD adás és az LG-n a felírat szövegének a betűi nem voltak olyan szépek mint a Samsungon, mondjuk érdekes volt hogy az eladó csak 15-20 sec-re kapcsolta át az LG-t a tv adásra a demó felvételről

(#89742) Dzsedáj válasza Móncsa (#89741) üzenetére


Dzsedáj
tag

Akkor inkább új kocsit vegyél, ne TV-t. Bár tény, hogy az autó csak viszi a pénzt, feltéve ha nem azzal keresed a kenyered. :DDD Viccet félretéve, azt mondtad hogy lényegében tvzni akarsz és ennyi.

Pénteken menj el, nézd meg a többi tv-t is. Ami tetszik képileg vedd meg és ne agyalj ennyit. 4k-t szinte mind tudja már, pendrive-ot szinte mindegyik fogad és filmezni is tudsz rajta. Én az LG-t javaslom a web OS miatt. Könnyű a kezelhetősége és felhasználóbarát. A beállításokat te magad nézd meg, ne az eladóra hallgass. Vannak akik bedolgoznak vmelyik gyártónak és természetes, hogy nem a konkurenciát fogja neked eladni. Tapasztaltam, nem is olyan rég...

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89743) Móncsa válasza Dzsedáj (#89742) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Az lesz bemegyek körbenézek és nem veszek semmit se mert ezekben a boltokban az eladók által képviselt stílus nekem nagyon nem jön be .
Tegnap is 20sec után az LG-re visszatette a demó adást de hogy miért azt nem tudom , lehet kellene neki adni 5000ft jattott :DD
Kocsi vétel is tervben van, csak még megy a matek hogy Duster Vitara vagy Sx4-Scross legyen.
Az új Vitarára már 10 év lesz a garancia :C :C :C

(#89744) Dzsedáj válasza Móncsa (#89743) üzenetére


Dzsedáj
tag

Vitara :DDD több ismerősnek van, imádják. Szívóbenzinesbe, örök élet + 1 év

Az eladókkal ne foglalkozz, azt nézd ami neked tetszik. Ne ő nyomogassa, húzzon el mást hülyíteni. :DD Sok sikert!

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89745) blakey válasza Dzsedáj (#89744) üzenetére


blakey
titán

Vitara :DDD több ismerősnek van, imádják. Szívóbenzinesbe, örök élet + 1 év - Maximum használtan, már újonnan nem kapható vagy nagyon kell keresni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89746) Móncsa válasza blakey (#89745) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Turbótol sem kell félni csak pár alapszabályt kell betartani ja és 10 év lesz a garancia az új turbós Vitarákra.

(#89747) Dzsedáj válasza blakey (#89745) üzenetére


Dzsedáj
tag

Passzolok. Az egyik ismerős 2-3 het vette át a vatta újat szalonból. Jön vmi facelift?!

Móncsa: Nem mondtam, hogy félni kell tőle, de senki nem vonhatja kétségbe a szívóbenyák tartósságát :) pláne, ha "japppán kokas". Mondjuk a Vitarába lehet pont itthon gyártják, de az új Stift tuti japánból jön. Van egy otthon, én nagyon szeretem.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89748) blakey válasza Dzsedáj (#89747) üzenetére


blakey
titán

Passzolok. Az egyik ismerős 2-3 het vette át a vatta újat szalonból. Jön vmi facelift?! - Jön a ráncfelvarrott, enyém 1 éves és szeretem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89749) frankstork


frankstork
aktív tag

(#89750) Dzsedáj válasza blakey (#89748) üzenetére


Dzsedáj
tag

:C akkor még sok balesetmentest. Látod Móncsa nem csak TV-t autót is ajánlunk neked :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.